Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) devil-k válasza tomic (#34000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fentebb írtam erről 1-2 dolgot. ;]

- mozi bolondéria -

(#34002) tomic válasza devil-k (#34001) üzenetére


tomic
addikt

De az csak találgatás. :P És én nem otthon vagyok. Konkrétumra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#34003) gyeniko válasza robi-k (#33999) üzenetére


gyeniko
őstag

No, holnap reggel azzal kezdem, hogy bekapcsolgatom a cuccost és megnézem, hogy milyen fw van rajta.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34004) kenny123


kenny123
addikt

Lehet hogy picit hülye kérdés, de mintha tudnám is a választ.

Ha nem muszáj, nem vennék most mégsem médialejátszót, ha nem muszáj. Mivel egyelőre még csak bögreszettnek sem nevezhető hangszóróim sincsenek a tv-hez (egy mezei hifi, talán 1OOw össz), felesleges talán egyelőre.

Kérdés: A 49Gb-os BD50 .iso-kban jobban kijön a 3d mint a mondjuk fele ekkora, átkonvertált .mkv variánsokban?

yo

(#34005) Joshi válasza kenny123 (#34004) üzenetére


Joshi
titán

A BD50-es 3D sokkal jobb mint BD25 féltesó és MKV mostohatesó. ;)

ui.: a 49GB honnan jött? ;]

[ Szerkesztve ]

(#34006) Integra válasza Joshi (#34005) üzenetére


Integra
titán

nekem az a tapasztalatom, hogy vagy bd50, aztán nyírbálni ki belőle a felesleges hangsávokat, vagy remux eleve. bd25 a legtöbb esetben gyengébb mint a remux. remux elvileg egy az egyben a nyers kép és eredeti angol hang, néha magyar második hangsávval és kész. ideális esetben. vagyis, mintha kiherélted volna magad a bd50-et :) sajnos sokszor még remux-nál is van bénázás a készítő oldaláról. figyelni kell az nfo-t vagy a tech leírást, aztán idővel megtanul kiigazodni az ember.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34007) gyeniko válasza robi-k (#33999) üzenetére


gyeniko
őstag

Megnéztem, v02.09 fut most rajta.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34008) madgie válasza Mezga Aladár (#33995) üzenetére


madgie
titán

Szerk: megvan.

[ Szerkesztve ]

(#34009) bucsher válasza kenny123 (#34004) üzenetére


bucsher
őstag

100W hifi mondjuk pont bőven elég.

In the pipe - five by five!

(#34010) Mezga Aladár válasza madgie (#34008) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha kérhetem kicsit bővebben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34011) tomic válasza Integra (#33996) üzenetére


tomic
addikt

Milyen probléma volt a chippel?
Használatkor miben mutatkozott meg a hibája?

(#34012) dgyuri0123 válasza kenny123 (#34004) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nem veszel médialejátszót, akkor nagyban csökkented a film élményindexét. Kb. olyan, mintha csak DVD-t néznél, BD helyett. Kissé erőltetett a példa, de a M.Player legalább olyan fontos, mint a jó megjelenítő.
Persze, ha 32"-on nézed, akkor valóban mindegy.

"csak a zene van"

(#34013) kenny123 válasza dgyuri0123 (#34012) üzenetére


kenny123
addikt

Értem, köszönöm a válaszokat. Amúgy 46", kb 2,5 méterről, inkább csak 2.

Akad itt valaki nagykanizsarol / zalabol, aki rendelkezik bd50 3D-t támogató medialejatszoval, és 1-2 sörért egy film erejéig (max egy du) kölcsön szolgaltatna?
Phmegbizhatosagon utánam lehet nézni nyugodtan.

yo

(#34014) madgie válasza Mezga Aladár (#34010) üzenetére


madgie
titán

Nem tudtam, mi az az MPD és hogy kell felrakni, de a gúgli segített :R

(#34015) Mezga Aladár válasza madgie (#34014) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Müxik?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34016) liszi70 válasza Integra (#34006) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nekem az a tapasztalatom, hogy vagy bd50, aztán nyírbálni ki belőle a felesleges hangsávokat"

Erre full hd 3D BD ISO esetén is van megoldási javaslatod? 2D BD50-nél, 2D BD ISO-nál természetesen Make MKV-t használok, de 3D esetén az nem jó.

(#34017) Integra válasza liszi70 (#34016) üzenetére


Integra
titán

ezt sajnos passzolom, nincsen 3d eszközöm, így nem foglalkoztam vele sosem :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34018) madgie válasza Mezga Aladár (#34015) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, fotós meló van, gyökeret vertem a gép előtt :D

No meg a CSI sem tudom, megy-e OS X alatt... nekem most az van.

(#34019) tau_ba


tau_ba
tag

Eladtam vegul a Dune HD-TV102-t a DTS downmix hianya miatt. Viszont kene valami helyette. Amit kene tudnia:

-kis meret
-USB-ről lejatszas (halozati lejatszas nem kell)
-DTS dekodolas (tehat sztereo kimeneten kiadja)
-minél több formátumot ismerjen
-max 20-25k

Fentieket figyelembe veve mi most a best-buy?

(#34020) Patice válasza tau_ba (#34019) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV101. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34021) tau_ba válasza Patice (#34020) üzenetére


tau_ba
tag

Ne szivass. :O

(#34022) Integra


Integra
titán

3.5-es hdd-t mivel kötitek rá média lejátszóra, ha nem fiókos a lejátszó?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34023) devil-k válasza tau_ba (#34021) üzenetére


devil-k
nagyúr

Meg 25k es ott a Med8er 600 :DDD

- mozi bolondéria -

(#34024) Sefter válasza Integra (#34022) üzenetére


Sefter
veterán

Usb külső ház vagy dokkoló

Psn ID: sefter_hun

(#34025) liszi70 válasza Integra (#34017) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszi!

(#34026) kenny123 válasza kenny123 (#34013) üzenetére


kenny123
addikt

Senki? :(

yo

(#34027) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Popcorn Hour A-400 vs Mede8er x6003D.
Véleményetek szerint melyik lehet jobb választás ha az árat nem vesszük figyelembe?

(#34028) gyeniko válasza AndrewTdi (#34027) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem nehezen fogsz olyan fórumozót találni, aki a Mede8er-t fogja jobbnak értékelni, de olyat sem, akinek mindkettő van/volt. :F
Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen válaszokat kapsz és miért...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34029) AndrewTdi válasza gyeniko (#34028) üzenetére


AndrewTdi
addikt

És mi az oka az első mondatodnak?
A Mede8er fapad?

(#34030) gyeniko válasza tau_ba (#34019) üzenetére


gyeniko
őstag

Én javasoltam Apukádnak az én Egreat R6C-met (újszerű, dobozában, stb). Elmondta, hogy azt hallottad róla, hogy nem megbízható, ezért nem erőltettem, mert elfér a szekrényben néhány társával együtt, legalább nem unatkoznak. :K Én úgy tudom, hogy az R6C egyetlen problémája a gyári tápegységgel volt. Az enyémnek már ki lett cserélve megegyező teljesítményű nem gyárira (ezt is mondtam neki). Ennél olcsóbban a célnak teljesen megfelelőt nehezen találsz.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34031) Heffi válasza AndrewTdi (#34027) üzenetére


Heffi
őstag

Ha a megjelenítőd és hangtechnikád nem képes megmutatni és hallatni a két lejátszó közötti különbséget, akkor számodra az a jobb választás, amelyiket szimpatikusabbnak érzed.

Írták itt nagy tapasztalattal lévő személyek, hogy az A400 előnyei més egy referencia szintű 50"-s tévén nagyon nehezen vehetők észre.

(#34032) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

itt találtam némi ítást a Popcornnal kapcsolatban.
Teljesen pártatlan vagyok, vásárlás elött áll haver, töpreng.

(#34033) gyeniko válasza AndrewTdi (#34029) üzenetére


gyeniko
őstag

Dehogy! Csak azért, merta Mede8er - és minden, ami nem Sigma chipes, szerintem méltatlanul - alul van értékelve, az Xtreamer-ekkel együtt. Pedig az a Realtek chip, amely ezekben van, nagyon jól használható, egyértelműen jobb a formátum támogatása, mint a Sigma chipeké. 2 "támadási felület"-et tudok elképzelni: kép és hang minőség (ez egy parttalan vita, soha, senki nem mérte a különbségeket), illetve a menű rendszerek közötti különbség a Popi javára.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34034) devil-k válasza AndrewTdi (#34029) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Med8er nem fapad! Hülyeséget ne írjon már senki sem....

Popcorn A400 vagy Med8er1000X3D (mind a kettő elég drága)

Mekkora TV-n/vetítőn néznéd?

A Popi400-nak szebb a képe, viszont a szoftver olykor hülyéskedik... Nem zavaró, de azért mégis. A Med8er-nek viszont stabilabb a szoftvere. Nekem A400 van, szeretem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34035) gyeniko válasza devil-k (#34034) üzenetére


gyeniko
őstag

Ki írt ilyet?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34036) AndrewTdi válasza devil-k (#34034) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem irt ilyet senki. Nekem spec med600am van, de nincs összehasonlítási alapom.
Egy Samu 50F6500-el használom a med600asom, meg vagyok vele elégedve. Főleg a BD50 és BD25öknél. (De mégegyszer megjegyzem, nincs összehasonlítási alapom)

A képátló nagyaágától függ higy kijön-e az A-400 képminősége? Honnantól lehet észrevehető?

Nekem egyelőre nics házimozi rendszer, neki van egy komoly (ne kérdezzétek, hogy pontosan milyen). Ezt is figyelembe venné a választásnál.

Mede8ernél a beépített vinyósok jönnének szóba (tehát nem a 600).

[ Szerkesztve ]

(#34037) devil-k válasza AndrewTdi (#34036) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor félreértettem valamit, elnézést kérek!

Én az A400-ra szavazok :) :) :) 1 pont!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34038) tau_ba válasza gyeniko (#34030) üzenetére


tau_ba
tag

En is az itteni hozzaszolasokat olvastam az Egreat R6C-rol. Eleinte mindenki azt irta, hogy best-buy, aztan 1 ev utan sorra hibasodtak meg a vasak (nem ismertek fel a pendrive-okat, kulso vinyokat). En ennek fuggvenyeben nem javasoltam faternak a cuccot. Azt mondjuk nem tudtam, hogy a tiedben mar cserelve volt a tap. Ki cserelte es milyen tapra?

(#34039) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Media playert keresek dvb-t tunerrel. Egy művelődési házba kellene, a tuner a közelgő foci vb miatt lenne fontos, egy projektorra lenne rákötve. A 24p lejátszás rajtam kívül nem sok embert érdekelne, ezért egyelőre az Asus Media Pro-t néztem ki. Mennyire ajánlott ez a modell, esetleg érdemes androidos fajtát keresni? A másik gondom, hogy ezen nincs analóg audio kimenet. Vajon az úgy működne-e, hogy hdmi-vel kötnénk a projektorra, a hangcucc meg annak az analóg kimenetére lenne kötve?

(#34040) tau_ba válasza Osynho (#34039) üzenetére


tau_ba
tag

Miert ne lenne az Asus Media Pro-n analog audio kimenet? Van rajta egy kimenti csatlakozo (3.5-es Jack) A/V felirattal es adnak hozza egy kabelt, aminek az egyik vege 3.5-es jack, a masik pedig 3 RCA (sarga, feher, piros). Ezzel tudod lehozni az analog hangot. Ha beepitett DVB-T tuner van kodkartyaolvaso nelkul, akkor max a szabadon foghato adasokat tudjatok nezni.

(#34041) Osynho válasza tau_ba (#34040) üzenetére


Osynho
addikt

Óóó, bakker, tényleg. Én meg RCA-t kerestem. :DDD

Pontosan, a szabadon fogható adásokat szeretném nézni. Pl az M1 HD-t, amin a foci vb lesz nézhető. :)

(#34042) gyeniko válasza tau_ba (#34038) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem tudom, mert itt [link] vettem. Azóta a szekrényban van, mert vettem egy WDTV HD-t is és azt vittem le a nyaralóba, ez maradt "raktáron".

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34043) devil-k


devil-k
nagyúr

Megjelent az új POPCORN A400 FW :C

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34044) Peak válasza devil-k (#34043) üzenetére


Peak
addikt

még a végén megszületik az első lejátszó, amelyik megkapja "Peak is akarja!" díjjat :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#34045) devil-k válasza Peak (#34044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Előbb, mint hinnéd! ;)

- mozi bolondéria -

(#34046) robi-k válasza Peak (#34044) üzenetére


robi-k
őstag

Ha a T. Sony&co. így folytatják, akkor félő hogy nem lesz előrelépés, csak még több korlátozás és tilalom :(
Tehát én nagyon nem reménykednék, hogy az újabb készülékek - hiába jobb a hardver - szoftveresen többet tudnának a "régiekhez" képest.

(#34047) Zahire


Zahire
tag

Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet az oka annak, hogy a 9606 készüléket az egyik cég 300 ezerért forgalmazza, míg az összes többi minimum 450 ezerért, ez azért elég nagy árrés, gyakorlatilag kettő harmada ! Szívesen megvenném de ez valahogy nem ad gyanúra okot ? :((

(#34048) dh66e válasza robi-k (#34046) üzenetére


dh66e
veterán

Egyetértek,ez borítékolható!

(#34049) Peak válasza robi-k (#34046) üzenetére


Peak
addikt

ezt most nem teljesen értem mire gondolsz.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#34050) Integra válasza robi-k (#34046) üzenetére


Integra
titán

pontosan ezért (is) fordulok egyre inkább a hdmi-vel és xbmc-vel szerelt nas-ok felé..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.