Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) Beni2360 válasza bigdigit (#50297) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az attól függ, hogy naponta el szív-e 24P-akli cigit? :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50302) Joshi válasza TCr (#50290) üzenetére


Joshi
titán

Biztosra nem lehet venni hogy javítani fogják, de kétlem hogy ilyen alap funkciót ne javítanának ki.

(#50303) Blaise válasza Snoop-y (#50271) üzenetére


Blaise
veterán

Persze, íme:

Ha egy nas konyvtarat beraksz mondjuk shortcutnak azt el lehet erni a fo oldalrol ahova boot utan jutsz?
Mindez mennyi ido?(boot es kulon onnan a movie konyvtar)

Sleepből azonnal feláll, a poszteres jukeboxig eljutni 10-15 másodperc körül lehet maximum.

Taviranyitoval kell e celozni?

Nem kell, működik célzás nélkül is oldalról.

A visszafele tekeres mennyire zokkenomentes?

Erre szerintem nehéz mit mondani, gyorsan reagál rá.

Illetve hogyan teker? Addig teker amig nyomod?

Nem, 2x-16x tekerési sebességek vannak, de lehet konkrét másodpercre is ugrani.

(#50304) Badogman


Badogman
csendes tag

Sziasztok!
Médialejátszó vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni hogy milyet vegyek.
Ami fontos hogy tudja a TrueHD és a DTS-HD hangot továbbítani HDMI-n keresztül. A 4K annyira nem lényeg.
A Himedia Q5 pro-t nézegettem, bár kicsit drágállom és írták páran, hogy vannak vele gondok.
Szerintetek a Q5 a jó választás vagy esetleg van olcsóbb alternatíva?

(#50305) Pazolini válasza Badogman (#50304) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ezt a kérdést kb. hetente vagy még sűrűbben felteszik, ha nem is pont ezekkel a szavakkal, de lényegében ezt. Érdemes kicsit visszaolvasni... :B

(#50306) Technoman


Technoman
őstag

Nem is tudtam, hogy az újabb Zappiti lejátszók (4k), már szakítottak a Sigma/Dune duóval és most már Realtek-be (is) nyomulnak :Y

(#50307) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Erről mi a vélemény?: K1 Plus, 60$ körül mozog. Azért érdekelne, mert van tuner is benne, esetleg arról van valakinek infója, hogy TV adást is lehet e vele akkor rögzíteni? :F Sajnos a honlap elég szűkszavú és kezelési pdf sincs fenn...

[ Szerkesztve ]

(#50308) tsilver válasza SunMount3r (#50307) üzenetére


tsilver
aktív tag

hello nekem a gyári original K1 plus van

lejátszókény jo, de nincs HD hang

Tuner, vesz fel HDD.re, van egyszerű EPG, nem is olyan rossz minőségű a kép:) , de nagyon egyszerű a kezelőfelülete, nem hasonlítható össze egy enigma dedikált műholdvevővel . ha ez nem szükséglet akkor működik.
nem is nagyon melegszik az enyém .

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#50309) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Logitech z623 mat szeretném lecserélni egy aktív 2.0-ra. Maximum 60.000ft értékben, esetleg tudtok ajánlani nekem olyat, ami a dinamika mellett szép méllyel is kecsegtet?

Kell a hely az asztal alatt! :DDD köszi előre!

(#50310) LógaGéza válasza Mukucs (#50309) üzenetére


LógaGéza
addikt

Rossz topik, itt keresd: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50311) Mukucs válasza LógaGéza (#50310) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi, Murdock! :B

(#50312) Technoman


Technoman
őstag

Srácok, használ valamelyikőtök itt EMDB katalogizáló progot (Win 8.1-re)?
Az a gondom, hogy a prog nagyon faszányos, sőt letudom menteni akár az internetre is a filmadatbázisomat
(csinál egy ilyen htm szerűséget is), de már a uazon a hálózaton lévő telomon sem tudom megnyitni :O Feltételezhetően a gépemhez van kötve az elérése (amin az egészet csináltam), mert így kezdődik: file:///C:/Users/.....
Kérdésem az volna, hogy hogyan tudom más hálózattal (pld munkahelyen) is megnézni/megosztani a filmadatbázisomat?
Tudom, vannak HTML mentő progik. Ki is próbáltam egyet, de sajnos csak félkarú óriás a dolog. Meg, megtudom nyitni a katalógusomat, de nem túl interaktívan (nem tudom megnyitni pld a filmhez rendelt oldalt, nem tudok a "genre" könyvtárba keresgélni, stb)
Kösz

[ Szerkesztve ]

(#50313) devil-k válasza Technoman (#50312) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megmondom őszintén, én már próbáltam 3-4 féle ilyen különböző programot, de mindig arra jutottam, hogy értelmetlen és felesleges pénzkidobás. Van kb. 12 TB-nyi filmem, ez 410 BD. Ennek a kategorizálására törekedtem...

Aztán rájöttem, hogy mi a legegyszerűbb megoldás.

IMDB, saját lista, felveszem oda a filmeket, megjegyzésbe pedig beírom, hogy melyik HDD-n van a film. Ennyi. Minden más infó ott van róla, bárhol, bármikor elő lehet szedni. Ja és ezt a listát meg tudod osztani akár másokkal is. A listában lehet szűrni mindenféle kategória, évszám, műfaj... stb szerint is.


[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50314) Technoman válasza devil-k (#50313) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi az ötletet :R , elgondolkozom rajta.

(#50315) TCr


TCr
veterán

Srácok, Open Hour Chameleon-ról vélemény?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50316) Blaise válasza TCr (#50315) üzenetére


Blaise
veterán

Mire kell?

(#50317) TCr válasza Blaise (#50316) üzenetére


TCr
veterán

Szokásos médialejátszás (hálózati), "összes" formátum (beleértve HD hangok passtrough), stb...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50318) Blaise válasza TCr (#50317) üzenetére


Blaise
veterán

Ha csak médialejátszásra kell, akkor inkább VTEN. Sima androidos tv boxot sokkal olcsóbban is tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#50319) g@bo válasza TCr (#50317) üzenetére


g@bo
nagyúr

kaméleon veszélyes. inkább vten. bár arról is nagy a csend manapság. és 67k...

(#50320) Blaise válasza g@bo (#50319) üzenetére


Blaise
veterán

Nagyon el vagy tévedve....kb 2 hetente jön VTEN update :)

(#50321) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok! Milyen a Popcorn-ok menüje sebesség szempontból, illetve milyen gyorsan ragálnak iPad-ről vezérelve? Élőben még próbáltam és néhány videón akadozni látszott, persze lehet csak a felvétel miatt. Hogyan viszonyul ilyen tekintetben egy Plex/Kodi PC-s reszponzivitásához? Köszönöm!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50322) djnice válasza M@trixfan (#50321) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem nagyon lassú, főleg a jukebox. Kodi után szenvedés volt, vissza is tértem HTPC-re, de még egy S905-ös box LibreELEC-el is jobban pörög.

(#50323) TCr válasza M@trixfan (#50321) üzenetére


TCr
veterán

Popcorn tulajként mondom, hogy határozottan lassabb, mint egy htpc + Kodi.
Ellenben vannak olyan dolgai, ami miatt kényelmesebb ezt használni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50324) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Köszi nektek! Bár eredetileg HTPC-ben gondolkodom, de megfordult a fejemben egy jobb lejátszó komolyabb átmeneti megoldásként, mert most mindig kábeleket kell dugdosni és már unom. Szüleimnek is kéne valami, bár simán kezelnék a HTPC-t ők is, azért lehet stabilabb hosszú távon egy Popi. Nem fér a fejembe, hogy ezek az újabb Sigma cuccok sem tudnak egy 60Hz GUI-t megjeleníteni folyékonyan. Sok szempontból nagyon jól használható lenne a legújabb Apple TV, de még az sem tud kadenciahelyesen 23.976-ot.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50325) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok Urak!
Időnként rám tör a gondolat, hogy kellene nekem valami olcsó film lejátszó. Többnyire pc-ről teszem ki a filmet a tévére, de néha az is előfordul hogy a tv beépített lejátszóját használom. :B
Erről mit tudnátok mondani? Mit tudhat ez ennyiért? Képminőség hol áll a MPHC és a beépített lejátszóhoz képest? Tudhat vajon 3D ISO-t lejátszani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50326) gulac12 válasza dethroner (#50325) üzenetére


gulac12
tag

Amlogic S905 boxoknak itt található a topikja.

[ Szerkesztve ]

(#50327) djnice válasza M@trixfan (#50324) üzenetére


djnice
veterán

S905 box + LibreELEC, 7000 Ft-ból megvan, kadenciahelyes, HEVC, 10bit, HD hangok, 4k60p, 3D ISO, stb. Ennyi pénzért csak ennyit tud :D

[ Szerkesztve ]

(#50328) Multibit válasza djnice (#50327) üzenetére


Multibit
veterán

Ez jól hangzik. Felbontástól függetlenül kadenciahelyes? Minden képsűrűségű film lejátszásakor kadenciahelyes (pl. 24.000 fps)?

(#50329) djnice válasza Multibit (#50328) üzenetére


djnice
veterán

23.976-tal néztem, de este kipróbálom mindegyik eshetőséget.

(#50330) SunMount3r válasza djnice (#50327) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A HD hang és a 3D-s képességeket honnan szedted? :F Tudnád linkelni? Köszi!

(#50331) Blaise válasza djnice (#50327) üzenetére


Blaise
veterán

Ennyiért szülőknek vennék egyet, sima fénykép nézetésnél hogy muzsikál?

(#50332) djnice válasza SunMount3r (#50330) üzenetére


djnice
veterán

[link]

(#50331) Blaise: Gyors, főleg ha a NAND-ba telepíti az ember, de egy Class10-es microSD-n már jól pörög.

(#50333) SunMount3r válasza djnice (#50332) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

3D=Working? És ez mit takar? Full Frame Payked 3D BD iso megy neki?

(#50334) djnice válasza SunMount3r (#50333) üzenetére


djnice
veterán

Megy, persze azt jó tudni, hogy az Amlogic platformon ez van:
AML supports mvc decoding in half top-bottom, so is a middle ground between nothing and mvc+framepacking.

Szóval azoknak tökéletes 3D ISO-ra is, akiknek passzív TV-jük van, aktív TV-hez, projektorhoz meg kell mellé tartani egy RPi3-mat és még így is 20k alatt vagyunk.

Amúgy a gyerekkel nemrég néztük moziban a Dínó tesót és a Szenilla nyomábant, a 3D alig adott valami pluszt, szinte egyáltalán nem volt pop-up effekt.

(#50335) SunMount3r válasza djnice (#50334) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HOU? Ennyi, még HSBS sincs? Végül is majdnem mind 1, mert ezeknek a minősége eléggé elmarad a Frame Packed-től, amit ezek szerint NEM TUD. Van azért sok jó 3D-s film, ami miatt érdemes 3D képes lejátszót venni, de aki már látta a különbséget egy HSBS és egy FP között és kell neki a 3D, az biztos nem ragad le a felezett megoldásnál... Én őszintén nem is ajánlanám a Half-os videókat senkinek, legfeljebb kipróbálásra.

Szkúzi, ha valamit én értek félre, de ez nekem nagyon így tűnik...

(#50336) djnice válasza SunMount3r (#50335) üzenetére


djnice
veterán

Félreérted. Ez nem ugyanaz mint a felezett mkv-k. A 3D ISO-ból halfou-ban teszi ki a képet. Tehát átmenet a kettő között.

(#50337) ACE-


ACE-
addikt

Nem tudom jó helyre írom-e.
Anyáméknak vettem egy ilyet: [link]
A cuccot összekötöttem anyám monitorjával HDMI-n, kép van, minden faxa.
A hangot viszont úgy kéne megoldani, ha számítógépezik, akkor a számítógépen legyen a hang, ha éppen TV-zik, akkor a TV-n.
Kérdésem, ha egy ilyennel oldanám meg az jó-e.
A jack apa részét bedugnám a hangszóróba, a két anya részt pedig összekötném a gép hangkártyájával, és a DVB-C tuner analóg kimenetével. Működhet így? Nem fogja egyik a másikat zavarni? Nem hibásodhat meg?
Milyen más megoldás van erre?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#50338) tsilver válasza ACE- (#50337) üzenetére


tsilver
aktív tag

a számítógép mivel van összekötve az is HDMI?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#50339) ACE- válasza tsilver (#50338) üzenetére


ACE-
addikt

Nem, az DSUB, plusz ugye a hangszóró sima 3,5 mm-es jack-el. Külön hangszóró van nem a monitorban.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#50340) tsilver válasza ACE- (#50339) üzenetére


tsilver
aktív tag

hát akkor két különböző bemenetet használ két különböző összeköttetésben. ezek nme zavarják így egymást elméletben használható külön külön tökéletesen

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#50341) ACE- válasza tsilver (#50340) üzenetére


ACE-
addikt

És ha esetleg megy a Tv és a számítógép is, akkor mi fog történni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#50342) bally4 válasza djnice (#50327) üzenetére


bally4
tag

Szia!
S905 látom a képen, van AV kimenet is. Azaz régi TV-re is köthetem analóg módon valamilyen kábellel? Mi kell hozzá, 4 pólusú AV kábel, mint a PI-hez?

(#50343) Beni2360 válasza bally4 (#50342) üzenetére


Beni2360
félisten

Elvileg igen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50344) Beni2360 válasza ACE- (#50341) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha 2.1 a rendszer akkor 4.1 fog szólni. :DD (össze gerjednek)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50345) ACE- válasza Beni2360 (#50344) üzenetére


ACE-
addikt

De ha csak be van kapcsolva a számítógép, de nem szól rajta semmi, akkor nem lesz gond vele?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#50346) SunMount3r válasza Beni2360 (#50344) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hasonló megoldáson már én is gondolkodtam a PC, TV Box és a hangfal közé. Érdekes kísérlet lenne, kíváncsi vagyok mi lenne a végeredmény. De nálam külön kábelekkel és "dugdosós" megoldással lett végül kivitelezve. Kicsit kényelmetlenebb, de kevesebb a köztes kábel/átalakító, és így is 1 kihúzás és 1 átdugás az egész.

Össze gerjednek-> Ez biztos? Ha egyiknél sem túl magas a kimenő hangerő, akkor nem szólhat rendesen mind a kettő egyszerre ugyan azon a hangfalon? :F Csak kérdem. Szerk.: mondjuk kicsit fura elképzelni, jobban belegondolva, hogy 2 külön forrásból származó analóg jel megy tovább 1 kábelen.

Hát ha 2.1 a rendszer akkor 4.1 fog szólni.->Értem, hogy vicc, de mivel a hangkeltő csak 2.1, akkor is marad a 2.1. (De a te elméleted szerint akkor az is inkább 4.2- lenne, de ez tényleg képzavar). :D :U

[ Szerkesztve ]

(#50347) SunMount3r válasza djnice (#50336) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De a felbontás így nem lesz ismételten csak felezett? :F

A HD hangok alatt meg már azt hittem True HD-t, Atmos-t és DTS-X-et értesz :F . Az ott felsoroltakat még a TV-m belső lejátszója is tudja...

Képminőségéről tudsz valamit mondani?

(#50348) blakey válasza SunMount3r (#50347) üzenetére


blakey
titán

DTS-MA is HD hang, Atmos, DTS-X akkor érvémyesül ha van megfelelően kiépített a hangrendszer, egyéb esetben a DTS-MA és a True-HD fog megszólalni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50349) SunMount3r válasza blakey (#50348) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Megint csak ott vagyunk, amiről már pár hónapja írtam itt valahol: ha arra gondolsz, hogy a core-t fogja megszólaltatni, ha nincs pl. konkrét Atmos támogatás a lejátszóban, akkor én ezzel is vigyáznék. Hirtelen megint csak ezek jutnak az eszembe: 1. A MPCHC a True HD megjelenésekor tök néma volt ezekkel a hangsávos videókkal, ha jól emlékszem a core-t sem játszotta le. 2. A TV-m belső lejátszója tudja még a DTS-HDMA-t is, de True-HD, Atmos-os videókkal meg se nyekken, se core, se semmi.

Bocs, ti biztos tudjátok mi az oka, lehet nem azért voltak ezek, amiért gondolom, csak ezek a tapasztalataim, ami szerint nem egészen úgy működik mindig minden, ahogy azt Vinetu elképzeli...

(#50350) bally4 válasza Beni2360 (#50343) üzenetére


bally4
tag

Remélem gyakorlatilag is, rendelek. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.