Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) devil-k válasza Mezga Aladár (#49642) üzenetére


devil-k
nagyúr

Frissítés Kodira! ;]

Érdekes, a hivatalos honlapon nem találom.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49652) Mezga Aladár válasza devil-k (#49651) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Volt valaha szó róla. Egyébként jó régen nem kellet semmit brusztolni, on és megy a filmnézés.
Rossz helyen keresed, Open Hour Chameleon névnél nézd a szoftot. :P

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49653) blakey válasza arcitec (#49646) üzenetére


blakey
titán

egyébként nálam a Gravity 3D iso is simán megy
Ezzel az újjal? az jó hír. A régivel nem bírtam eloindítani, ezért is tartottam meg, hogy lássam mi a szitu az Q10 Prova, de ott simán megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49654) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Q10 Pro kapcsán kérdezném, hogy lehet e USB-ről file-okat átmásolni a belső HDD-re?

(#49655) devil-k válasza Mezga Aladár (#49652) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Rossz helyen keresed, Open Hour Chameleon névnél nézd a szoftot. :P"

Miért?
Lemaradtam valamiről?

(#49656) Mezga Aladár
De nem az A400-ra érkezett, mint ami nekem is volt?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49656) Mezga Aladár válasza devil-k (#49655) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezek szerint igen. :)) Androidos.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49657) arcitec válasza blakey (#49653) üzenetére


arcitec
addikt

Nem raktam még föl, de lehet megvárom a véglegest ... A régire értettem, illetve az épp most hivatalos 1 évvel ezelötti aktuálisra ...

(#49658) Mezga Aladár válasza devil-k (#49655) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A400/410-re érkezett a frissítés. Idd meg a du. kávédat.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49659) CheGhost válasza SunMount3r (#49647) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szerintem esetleg ezen is elgondolkozhatsz: [link]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#49660) csabi63 válasza SunMount3r (#49654) üzenetére


csabi63
senior tag

Igen, lehet. Nekem most van benne egy beépített HDD, csatlakoztatva egy külső HDD, és egy SDHC kártya. Plusz most egy pen is rá van dugva. Bármilyen irányba, bármelyikről lehet fájlokat másolni, áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#49661) envagyok válasza nagy__sandor (#49643) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem nincs ilyen gondom :/
A HD hangokat megkapom 8 csatornás pcm-be, nekem tökmindegy mi kódolja.
Nasról is tökéletesen játszok 50gb bd remuxokat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#49662) Dorian válasza envagyok (#49661) üzenetére


Dorian
félisten

Valóban tök mindegy mi kódolja?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49663) SunMount3r válasza CheGhost (#49659) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, ilyet már találtam, ezzel az a baj, hogy túl rövid. Legalább 1,5m-es kellene...

(#49664) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#49642) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lejátszás közben a navigáció (fejezetre/időre ugrás, pörgetés) komolyan gyorsult. Alig láttam karikázást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49665) envagyok válasza Dorian (#49662) üzenetére


envagyok
veterán

Én megnéztem pár koncertet n3000-es asrock beebox-al hd audio passtrough és pi2 dekódolás multichannel pcm -be összehasonlítani a hangminőséget. Nem hallottam különbséget.
A dolby digital és a sima dts viszont hallhatóan rosszabb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#49666) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Használja valaki a Q 10 Pro az RCA (fehér és piros) kimeneteit, úgy hogy a hangfalak közvetlenül ezekre vannak kötve? :F Nekem ez logikusnak tűnik, hogy azokra lehet közvetlenül hangfalakat kötni. De már annyi sok mindent olvasok itt össze a fórumon, hogy kezdek elbizonytalanodni, hogy így ki tud adni hangot a lejátszó egyáltalán.

A válaszokat köszi! :)

(#49667) Aurig@ válasza SunMount3r (#49666) üzenetére


Aurig@
őstag

Hello!

Szerintem nem lehet az RCA kimenetekre közvetlenül hangfalat kötni.
(DVD, BD, CD lejátszó, VHS, analóg kazettás deck RCA kimeneteire sem lehet, csak erősítő közbeiktatásával.)

Miért is lehetne, azért mert RCA?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#49668) SunMount3r válasza Aurig@ (#49667) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A gyanú bennem is fenn ált, de itt a fórumon (ebben a topic-ban is) már többször rá kérdeztem és igenlő választ kaptam (de lehet ők értettek félre). Akkor ezek nem sima analóg sztereó hang kimenetek? Így esélytelen, hogy közvetlenül tudok a Q10 Pro-ra aktív hangfalakat kötni?

Mivel erősítőm nincs, így csak ez a megoldás lenne, vagy hogy a TV-n szólal meg a hang, de azt igencsak szeretném elkerülni...

Nincs erre valami megoldás?

(#49669) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

Milyen médiaplayert ajánlanátok ami 3d bd iso-kat is viszi és
esetleg androidos verzióban, ami a tv-t s okositja ? :F

:R :R :R

(#49670) Multibit válasza SunMount3r (#49668) üzenetére


Multibit
veterán

De igen, azok sima analóg, sztereo hangkimenetek. Azt értsd meg, hogy (passziv) hangsugárzók nem köthetők ezekre. Egy erősítő kell az mp és a hangdobozok közé.

(#49671) SunMount3r válasza Multibit (#49670) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, a válasz első fele megnyugtató, de amúgy írtam is az előző hsz.-ben is, hogy aktív hangfalakta kötnék rá: [link]

-akkor ez esetben minden oké, ha jól gondolom...

(#49672) Multibit válasza SunMount3r (#49671) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs! Azokkal működni fog a dolog.
Gyanítom, a Himedia sztereo kimenetétől nem lehet sokat várni hangminőség tekintetében, de azoknál a Geniusoknál azért jobbat érdemelne.

(#49673) Phülöp válasza SunMount3r (#49668) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha az vonalkimenet (piros-fehér RCA az szokott lenni), akkor az analóg kimenet, vonalszintű, tehát aktív hangfalat közvetlenül, passzívat pedig erősítőn keresztül tudsz rácsatlakoztatni (aktív: erősítő van benne).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49674) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Nem akarok nagyon belemélyedni a rengeteg hozzászólásba, megkérdem azoktól, akiknek van már tapasztalata:
Tehát, az olcsóbb kategóriás kínai androidos csodák (tv-boxok), amiken van megfelelő bemenet, mennyire alkalmasak hálózati lejátszásra? Csak egy régi külső hdd-m van, inkább a gépre "kölcsönzött" filmeket szeretném nézni, minél egyszerűbben, másolgatás nélkül.
A box képét hdmi-n a tévére, hangját optikain a házimozira kötném.

(#49675) DoItYourself válasza Voice24 (#49674) üzenetére


DoItYourself
addikt

Gyere az S905 topikba.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49676) komzs


komzs
tag

Honnan tudom megrendelni a Q10 Pro-t?

(#49677) Joshi válasza komzs (#49676) üzenetére


Joshi
titán

Egy fórumtárs innen rendelte és ajánlotta, de jelenleg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#49678) SunMount3r válasza komzs (#49676) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jelenleg a Q10 Pro és Q5 Pro is előrendelhető már.

(#49679) SunMount3r válasza SunMount3r (#49678) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy én is inkább a Q10 Pro mellett döntöttem, az eredeti (olcsóbb) tervem ellenére. Bár elvileg egy router kell csak és onnan a lakásban lévő bármelyik gépről tükör simán kellene stram-elnie még 3D BD iso-kat is, de gondoltam suvasztok majd bele egy 2TB-os vinyót, és így -kvázi- NAS-ként funkcionálhat oda-vissza a többi cucc között is. Már van 2 külső vinyóm és a PC házába se fér több, de mint tudjuk tárhelyből sosem elég, úgyhogy ezzel a ravasz ötlettel álltam elő (győztem meg magam :U )...

[ Szerkesztve ]

(#49680) mope válasza SunMount3r (#49679) üzenetére


mope
tag

Engem kifejezettem érdekelne, hogy a Q10 pro NAS-ként, torrent klienst futtatva miként szuperál.

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#49681) Joshi válasza mope (#49680) üzenetére


Joshi
titán

A Mede8er is tud torrentklienst futtatni akkor biztos hogy a Himedia is tudni fog, az más kérdés hogy egy NAS erre a célra jobb megoldás. Én pont azért akarok Q5 Pro-t venni, mert már van egy NAS-om.

(#49682) Gabelogen


Gabelogen
tag

Sziasztok.
Nekem is megjött a q10 pro.
Az lenne a kérdésem, ha összekötöm a számítógéppel, akkor a PC-n látnom kellene Q10 Pro-ban lévő vinyót?
Mert most csak a belső Sd-t látom.

(#49683) blakey válasza mope (#49680) üzenetére


blakey
titán

Egyik médialejátszó sem lesz NAS, szerintem használhatatlanok erre a célra. Torrent kliens biztos működik ahogy androidon működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49684) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Harmony távirányítóból melyiket ajánlott megvenni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49685) Heffi válasza blakey (#49683) üzenetére


Heffi
őstag

+1

Célhardvernek mellékfunkciójára sose alapozunk.

(#49686) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Q10 Pro tudja a VC-1-et és az LPCM-et? :F

Köszi!

(#49687) csabi63 válasza SunMount3r (#49686) üzenetére


csabi63
senior tag

VC-1 kifogástalan.
LPCM passz, nincs hozzá hangrendszerem. De a leírás szerint:: "supports 192Khz 24bit LPCM multi channel (5.1/7.1)."

(#49688) Chrys_ válasza LógaGéza (#49684) üzenetére


Chrys_
addikt

Itt olvasgass. Amúgy az Elite nagyon jó.

(#49689) blakey válasza SunMount3r (#49686) üzenetére


blakey
titán

A VC-1 hibátlan, LPCM-et tudja, de még sajnsos nem volt időm tesztelni komolyabban, az biztos, hogy minden tesztfájllal megbírkózott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49690) LógaGéza válasza Chrys_ (#49688) üzenetére


LógaGéza
addikt

Olvasgattam, de nem lettem előrébb... Az Elite tényleg nagyon jó, de már húzós lenne árban... Harmony ONE-on gondolkodtam, az még talán meg is felelne, és árban is belefér.

Amúgy töprengtem a Himedia topikon, de nincs azért olyan sok hozzászólás vele kapcsolatban szvsz, ami ne férne be ide, ergo szerintem nem sok értelme lenne.

blakey
Sajnos nekem nem ilyen pozitív a tapasztalatom vele :(

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49691) Dizson


Dizson
tag

Sziasztok!
Hangfalat keresek, maximum keret 20 ezer, de azért szeretném ebben az árkategóriában a legjobbat kapni.

Előre is köszi!

(#49692) blakey válasza LógaGéza (#49690) üzenetére


blakey
titán

Mármint mivel? Nekem még nincs teljes képem róla, lefutattam az szokásos fájlokat és mindent vitt, nem nagyon teszteltem ráadásul jön az új firmware, már várom, mert első ránézésre van mi javítani. De mint első firmware-es lejátszó nem "bántom". a 720p-s kadenciahelyes lejátszás, a feliratok kódkiosztása, stb javítva lesz, elvileg és remélhetőleg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49693) Blaise válasza LógaGéza (#49690) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen gondjaid vannak vele?

(#49694) koncsik válasza Dizson (#49691) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem ezek közül valahol kérdezd ezt... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#49695) SunMount3r válasza blakey (#49692) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A feliratos dologra nincs jelenleg valami áthidaló megoldás? Subedit-el átállítani a kódolást másra pl?

(#49696) blakey válasza SunMount3r (#49695) üzenetére


blakey
titán

Kodit használom, ott nincs gond, a belső lejátszót csak ISO-kra használnám, ha megoldják akkor jöhet a wrapper.
Az a gond, hogy valamit rosszul állítottak be, nem teljes a kódtábla, hiába állítgatom. ISO-kkal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49697) headhunter válasza SunMount3r (#49695) üzenetére


headhunter
addikt

Ezzel sem jó a felirat? (Saját lejátszó)

[link]

(#49698) blakey válasza headhunter (#49697) üzenetére


blakey
titán

Ahohy írtam, rengeteg kódtábla áll rendelkezésre, de valami rosszul sült el, egy-két karakter tévesen jelenik meg, csak a ráégetés segít, átkódolás nem. Más programokkal jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49699) SunMount3r válasza blakey (#49698) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt esetleg megnézhetnétek, hogy a Subedit progival, ha beállítjátok Közép Európai-ra, és lementitek, akkor is fennáll e a probléma...? Elvileg "plain text"-nek kéne lennie, ha notepad-ban megnézitek a kódolást. (Persze ezt csak a H6400-as TV-m belső lejátszójával folytatott kálváriám után írom, ami nagyon hasonló szimptómákat produkált, de lehet itt teljesen más a gond... 1 próbát megér...)

(#49700) LógaGéza válasza blakey (#49692) üzenetére


LógaGéza
addikt

- Kaptam egy nagy adag 4K-s demo anyagot, nagyon sokat nem játszott le belőle (ez mondjuk elég szűk infó így, sajnos nincs most nálam a HDD, hogy nézzek egy MediaInfo-t).
- HDR-esből megnyitott párat, viszont azt is sima SDR anyagként játszotta vissza.
- Ha bekapcsolom a HDR-t, akkor a sima 4K-s videóknak, amiket eddig lejátszott, annak nem lesz hangja.
- Színteret nem tudom 10bit-esre rakni, mikor beállítom, ellövi a képet, és visszajön minden változatlanul.
- HDMI Auto Adaptation esetén nem nagyon érdekli a 16:9-es képarány, ugyanúgy kirakja 4096x2560-ra a képet.
- FullHD videónál nem tudom kilőni a upscalinget, azokat is 4K felbontással jeleníti meg.
- Felirathiba itt is megvan, de javítva lesz, úgyhogy arra várok
- NFS meghajtóról lejátszás Kodiból csak Media Centeres workaround után működik.
- Dolby-s hangú film után nem vált vissza, hogy a Kodinak is legyen hangja (erősítőn látom a Dolby kódolást, viszont a Kodi PCM hangsávként adja a saját hangját).

Lehet, hogy valamelyik user error, amennyiben igen, és tud valaki rá megoldást, akkor megköszönöm :R Nem nagyon volt időm, kb két órát nyomogattam :B

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.