Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) Gabesz87 válasza djnice (#50794) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi a tanácsot! Belenéztem az S905 topicba, de egyelőre sötétben tapogatózom. Linux alapokhoz sem nagyon konyítok, tehát mindenképp valami használatra kész, egyszerű megoldás érdekelne. Ami viszi a hálózati lejátszást simán, és 3D-hez is használható (aktív). Olvastam, hogy az aktív 3D-hez pont nem a legjobb az Androidos lejátszó, de én half OU verziókat szoktam nézni. Pl. ez az A95X jó lehet erre a célre? Nem kevés az 1GB Ram? Mondjuk én lehet, hogy a telefonból indulok ki, ott a RAM sosem elég. Itt úgysem tennék fel semmi appot, játékot, csak filmezésre használnám. Vagy inkább megkímélvén magamat a szívástól, jobban járnék egy Rpi3-al?

[ Szerkesztve ]

(#50802) TCr válasza Gabesz87 (#50801) üzenetére


TCr
veterán

"Linux alapokhoz sem nagyon konyítok, tehát mindenképp valami használatra kész, egyszerű megoldás érdekelne."

Semmiféle Linux alaphoz nem kell konyítanod LibreELEC esetén, a Linuxból semmit sem látsz.
Bekapcsolod a kütyüt és egyből a KODI tölt be.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50803) headhunter


headhunter
addikt

Újabb ígéretes lejátszók vagy több a "bullshitting", mint a valós tudás?

R-BOX Pro Amlogic S912 Octa Core 3G/16G Android 6.0 Marshmallow 4K 60FPS...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZIDOO X9S Realtek RTD1295 Android 6.0 OpenWRT(NAS) TV BOX 2G/16G...

Zidoo Smart TV Box X9S...

(#50804) Joshi válasza headhunter (#50803) üzenetére


Joshi
titán

Az Amlogic S912 négyszer többe kerül mint az S905, gondolod hogy annyival jobb lenne?

(#50805) djnice válasza Joshi (#50804) üzenetére


djnice
veterán

Játékra jobb, médialejátszásra bőven elég az S905.

(#50806) Joshi válasza djnice (#50805) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az S905-höz képest az S912 semmilyen érdemi fejlesztést nem kapott? :F Ezt most nyilván a médialejátszás szempontjából kérdezem.

Más. Ezen a linkeden ha jól emlékszem a LibreELEC telepítésének az útmutatóját linkelted, de mintha már eltűnt volna. Vagy csak nálam? :U

[ Szerkesztve ]

(#50807) blakey válasza Joshi (#50806) üzenetére


blakey
titán

Játékban biztos többet nyújt. Már nagyon várom az A95X-et, LibreELEC SD már kész. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50808) djnice válasza Joshi (#50806) üzenetére


djnice
veterán

Átkerült másik topicba: [link]

Itt megtalálod az Amlogic 9-es széria különbségeit: [link]

(#50809) Joshi válasza djnice (#50808) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. :R

(#50807) blakey röhej hogy ennyiért lehet kapni használható 4K médialejátszót, most már én is kíváncsi leszek. :D Szerencsére az AliExpress-es rendelésem a hollandoktól jön, szóval a jövőhéten biztosan megkapom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50810) Beni2360 válasza Joshi (#50809) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerencsére az AliExpress-es rendelésem a hollandoktól jön, szóval a jövőhéten biztosan megkapom :DDD
Igen megkapod de azon csak holland nyelv lesz a rendszeren. :DD li és Hollandia nagy páros.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50811) Zirowe válasza Joshi (#50809) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Attól még, hogy a tracking NL-es, nem biztos, hogy onnan jön, általában ugyanúgy Kínából jönnek ezek és a csomagküldős topic tapasztalatai alapján az NL-eseket jobban figyelik és gyakrabban megfogják a vámon, mint a CN-eseket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50812) Joshi válasza Beni2360 (#50810) üzenetére


Joshi
titán

Az EU verziót választottam, miért lenne csak Holland a nyelv? :F Egyébként is az angol nyelv alap, egy lejátszónál az is tökéletes.

(#50811) Edenyke meglátjuk, ha vámolják akkor is csak ~7500Ft. :D

[ Szerkesztve ]

(#50813) blakey válasza Joshi (#50812) üzenetére


blakey
titán

EU adaptert választottál, amúgy Kínából kapod, ott van alul, China Post.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50814) gyeniko válasza Joshi (#50812) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem ma érkezett meg, mivel androidos, ki lehet választani benne a magyar nyelvet. Kínai és angol nyelvű leírás van hozzá.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#50815) Joshi válasza blakey (#50813) üzenetére


Joshi
titán

Tudom hogy ez a hálózati csatlakozóra vonatkozik, az Android pedig tartalmaz minden nyelvet, azért se értem hogy Beni2360 miért állít sületlenségeket. :O

(#50814) gyeniko nem féltem attól hogy nem lesz magyar nyelv, te is az Aliról rendelted?

(#50816) blakey válasza Joshi (#50815) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg tartalmazza, csak olyan, hogy EU modell az android világában létezik, ebben az esetben nem valószínű, hogy szétválasztották, egy modell, többféle csatlakozóval. Szerintem ez mind International.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50817) Beni2360 válasza Joshi (#50815) üzenetére


Beni2360
félisten

azért se értem hogy Beni2360 miért állít sületlenségeket. - hát látom nem érted a viccet.
Idézem írásodat: Szerencsére az AliExpress-es rendelésem a hollandoktól jön,... - hát azért írtam mert nem a Hollandoktól jön. Hanem Kínából.
Tehát ki írt sületlenséget? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50818) Joshi válasza Beni2360 (#50817) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy viccnek szántad, bocs nem jött át. :B

ui.: a holland posta csak egy közvetítő ezzel tisztában voltam eddig is, de az tapasztalat hogy valamiért onnan gyorsabban jön meg.

[ Szerkesztve ]

(#50819) gyeniko válasza blakey (#50816) üzenetére


gyeniko
őstag

A tápegysége csak EU-s, adapter nincs hozzá.

A feladás helyszine pedig Csehország.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#50820) blakey válasza gyeniko (#50819) üzenetére


blakey
titán

Gearbestről igen, Csehország, ettől még Kínából jött Franfurtba, onnan Csehországba és onnan jön ide. :) Végig követtem. Tudom, hogy nincs hozzá adapter, rosszul írtam, csatlakozót/tápot akartam írni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50821) arzsoli


arzsoli
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék ha tudtok?! T-hom os setap boxot( isb6030 ) szeretném vissza adni és helyete hasonló tudású készüléket keresnék! TIPPEK?

(#50822) cincinatus


cincinatus
tag

Sziasztok! Beelink X2-ről van valakinek valamilyen tapasztalata? HBO GO és TV GO rendesen megy rajta? Előre is köszi a válaszokat!

(#50823) oszy


oszy
veterán

Megérkezett a NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core (1GB/8GB). Próbálgattam, tesztelgettem... És rá kellett jönnöm, hogy a droid tényleg nem nekem való. Nem vártam sokat, de ettől azért kicsit többet tőle. :) Úgyhogy apróhirdetés lesz belőle. :)

---

Nekem volt egy Asus O!Play annak idején. Az akkoriban teljesen megfelelt számomra.
Most is ilyesmit keresek, de konkrétan ez már egy régi konstrució, ezért konkrétan ilyen nem biztos, hogy most jó vétel. Tudtok ajánlani valamit, ami nem doridos! Ez fontos! :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50824) djnice válasza oszy (#50823) üzenetére


djnice
veterán

Ezt a cuccot nem Androiddal kell használni, már többször le lett írva, hogy LibreELEC kell rá.

(#50825) oszy válasza djnice (#50824) üzenetére


oszy
veterán

Sikerült feltenni rá!
-
DVD9 iso fájl. Nagyon rossz a kép. Párszor el sem indul, hanem lefagy. Még kikapcsolni sem tudom, csak ha áramtalanítom. Tettem bele egy extreme gyors memóriakártyát amin rajta van a LibreELEC. Gondoltam ez is gondot okoz, De nem.
A kép "szaggat". Sokan ezt nem veszik észre ahogy olvasom, de sajnos én igen. :) Ehhez mit kell beállítani a menüben?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50826) Corgan82


Corgan82
aktív tag

Sziasztok!
A NEXBOX A95X és a NEXBOX A5 között mi a különbség?

(#50827) kezo0 válasza Corgan82 (#50826) üzenetére


kezo0
addikt

9X

(bocs, magas labda volt ;) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50828) djnice válasza oszy (#50825) üzenetére


djnice
veterán

Acceleration résznél a 720p and up helyett always. Mpeg2-vel volt régebben gond de majd ránézek, mi az amit nem lehet megszerezni máshogy mint dvd iso?

(#50829) djnice válasza Corgan82 (#50826) üzenetére


djnice
veterán

S905 helyett S905X a SoC, VP9 dekódolást is tudja.

(#50830) oszy válasza djnice (#50828) üzenetére


oszy
veterán

Meglehet szerezni. Csak én szeretem ha ott van mellette az eredeti nyelv magyar felirattal, és a magyar nyelv forced felirattal.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50831) blakey válasza oszy (#50830) üzenetére


blakey
titán

Ez többnyire alap minden virágbolti anyagnál, ehhez nem kell DVD9 ISO. Esetleg valamit rossul értettem? Ráadásul ha DVD az anyag akkor feliratok pocsékul mutatnak a képernyőn.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50832) Mankó


Mankó
veterán

Van egy mede8er x600 3d-s lejátszóm és tervezem leváltani egy Beelink Mini MXIII-as lejátszóra főleg a hardver és a távcsati miatt.

Full hd filmeket nézünk (bd iso, mkv, ritkán 3d) egy erős házilag épített nasról smb és nfs kapcsolaton keresztül, minden vezetékes gigabiten tartja a kapcsolatot. A hang hdmi képes erősítőn szól, általában ac3, dts, de nem ritka a True hd, dts-ma sem.

A kodi kezelhetősége, megjelenített filminfói miatt tetszik. Tudom, hogy a mede8erben is megoldható, de számítógépes progi segítségével, a kodi meg netes adatbázison keresztül, nevezgetések nélkül is tud a nason lévő filmekből kis videótékát csinálni.

Van e értelme lecserélni a jelenlegi mp-t szerintetek és ha igen, milyen hátrányokra számíthatok esetleg?

Vélemények, tapasztalatok jól jönnének. :R

(#50833) oszy válasza blakey (#50831) üzenetére


oszy
veterán

Válasszak mkv-t amiben ez ind benne van? Mondjuk azokat azt sem tudom, hogy jelölik :) Ezért egyszerűbb volt az iso-t használni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50834) Patice válasza oszy (#50833) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jobb oldalakon az nfo-t elolvasva ezekre a kérdésekre azonnal választ kapsz. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50835) blakey válasza oszy (#50833) üzenetére


blakey
titán

Igen, minden nfo tartalmazza a megfelelő infokat. DVD sem garancia a kényszerített feliratra és az eredeti hangra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50836) oszy válasza blakey (#50835) üzenetére


oszy
veterán

Hát ez igaz... :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50837) djnice válasza Mankó (#50832) üzenetére


djnice
veterán

Hátrányok:
- A 3D MVC dekódolás csak half OU-ban működik, ez hátrány ha aktív TV-d van (megoldás: pluszban egy RPi3 arra a pár filmre)
- mpeg2-es fájlok, dvd iso-k szaggathatnak (a mostani állapot szerint)

Előnyök:
- Kodi (LibreELEC)
- HEVC támogatás
- 4K60p támogatás
- Jobb képminőség
- Jóval olcsóbb (kb 7000 Ft)

Ha megnézed, elég sok Mede8er MED600X3D lejátszó van az aprón, próbálnak megszabadulni tőlük. Érthetetlenül túlárazott lejátszó, gyakorlatilag egy Raspberry Pi3 kenterbe veri.

(#50838) Mankó válasza djnice (#50837) üzenetére


Mankó
veterán

Nem volt rossz a mede8er a maga idejében, nekem már jó 3 éve meg van.
Dvd iso-kat, mpeg2-t nem nézek, 3d-t se 1-2 animáció kivételével, de meg tudunk lenni nélküle.
Bd iso-k, mkv-k mennek gond nélkül? 4k60fps is? (még nincs 4k,de érdekel).
Hangok átmennek gond nélkül? Truehd, dts-ma is?
Mit jelent nálad az, hogy jobb kép? Jó képe van a medx600-nak is.
Gearbestről vagy aliexpressről érdemes ezeket beszerezni? Eu-ból rendelve áfa, vám terheli a kb. 45 dolláros árukat? Van esetleg jobban ajánlott termék mint a Beelink mini mxiii? Hol láttad te 7 ezer környékén? Én csak a régebbi, átlag droidos lejátszókat láttam 7 ezer körül.

(#50839) djnice válasza Mankó (#50838) üzenetére


djnice
veterán

Itt volt, csak elfogyott: [link]
Hasonló árban szokott lenni a Nexbox A95X is.
Andoridot el kell felejteni, kell rá egy LibreELEC, már többször volt róla szó, így elég az 1GB-os változat is.
HD hangok mennek és kadenciahelyes is, BD ISO, mkv, 4K60p nem gond.
22 EUR-ig vám és áfamentes, de többnyire nem foglalkoznak vele.
A Mede8er képéről is írtam régebben, capture frame-ekkel tűzdelve, ha visszakeresel megtalálod. Nagyobb megjelenítőn vagy egymás mellett egy másik chipsetes lejátszóval összehasonlítva lehet csak észrevenni.

(#50840) Mankó válasza djnice (#50839) üzenetére


Mankó
veterán

Nem is az android miatt kellene, hanem a kodi miatt. Vagy egy dsvideo-s megoldás.
A nexbox is ajánlott?
A beelink pl pont a távirányító miatt tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#50841) djnice válasza Mankó (#50840) üzenetére


djnice
veterán

A Nexbox-nak elég érzéketlen a távja, jobb ha veszel hozzá egy ilyent, ez nem infrás, nekem ilyen van a HTPC-hez. Vagy használod a TV távját HDMI CEC-en keresztül.

(#50842) Aurig@ válasza djnice (#50839) üzenetére


Aurig@
őstag

Mi baj az androiddal?
Nagyjából 1 éves HiMedia Q5-öm van és hibátlan. ...és milyen hihetetlen android van rajta. Mert nem tetszik még nem kell leírni. Fogalmam sincs, hogy mi ez a Libre bigyó, nem is érdekel. Viszont nem kell mást lebeszélni róla, ha neki megfelelne egy olyan média lejátszó, amin android van.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#50843) blakey válasza Aurig@ (#50842) üzenetére


blakey
titán

Nincs különösebb baj az androiddal, nem is ezért írta, hanem azért, mert LibreELEC alatt úgy viselkedik, mint egy hagyományos médialejátszó, van frekiváltás, a Kodi is Linuxhoz készült, jobban optimalizált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50844) djnice válasza Aurig@ (#50842) üzenetére


djnice
veterán

Erre inkább nem mondok semmit. Használja akkor androiddal. Olvass kicsit utána a dolgoknak mielőtt leírsz valamit.

(#50845) Mankó válasza djnice (#50841) üzenetére


Mankó
veterán

Maradok akkor inkább a beelink mini mx-jénél, ott a távcsati is rendben van.
Nem érdekel az android, a kodi annál inkább, ha minden igaz, amit írtál hang és lejátszható formátumok terén.

(#50846) Mankó válasza Mankó (#50845) üzenetére


Mankó
veterán

Különben tud annyival többet a mini mxiii, hogy megérjen kb 4 ezer felárat?
Nem fog csak a Kodi menni alatta szerintem, aztán kitudja, mit hoz a jövő.
Gondolom openelec és a droid nem fér meg egymás mellett, a kodinak meg elég az 1 gb is bőven.
Ha mégsem, vagy jónak látjátok a 2 gb ramot, azon a 4 ropin már nem fog múlni...

(#50847) envagyok válasza oszy (#50825) üzenetére


envagyok
veterán

A video beállításoknál, bekapcsoltad a képfrissítés állítását a videóhoz?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50848) Aurig@ válasza djnice (#50844) üzenetére


Aurig@
őstag

Utána olvastam és semmi olyan pluszt nem ad, amire nekem a filmnézéshez szükségem lenne. Röccenés, akadozás nélkül megy minden típusú fájl (kivéve a 10 bites, 4k-s anyagot. Azt csak a HiMedia Q5 Pro tudja).
Kodi-t és hasonlókat nem használok. Minden HD hang működik.
Akkor miért kellene az ELEC? Számomra semminek.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#50849) djnice válasza Aurig@ (#50848) üzenetére


djnice
veterán

Te egy konkrét lejátszóról beszélsz. Egyedül a Himedia oldotta meg, hogy Android alatt is jól menjen a lejátszás, és az is csak a natív player-rel, különben wrapper kell hozzá. Ha nem HiSilicon a SoC, akkor nem jó az Android médialejátszásra. Ezt kellene megérteni.

(#50850) envagyok válasza djnice (#50849) üzenetére


envagyok
veterán

Hagyd..
Van akit nem zavar a röcögés, sőt van akinek a tv-je nem is tudja a natív 23.976,24 fps-t
Van akinek a hd hang se kell,mert sztereón hallgatja a tv-n

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.