Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Beni2360 válasza SunMount3r (#50400) üzenetére


Beni2360
félisten

Szvsz ehhez a navigáláshoz egy mezei rádió egér pontosan megfelel nem játékra kell. Igen elemmel vagyis nálam aksival működik. Mellette van még egy mini billentyűzet touch paddal. Mindent mindenhol kezel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50402) SunMount3r válasza Beni2360 (#50401) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én "mindent az egyben" akarom megoldani, ezért jobb a bill.-zetes légegér. Aksi nálam kizárva, nincs kedvem állandóan töltögetni és az elemes sokkal tovább bírja. :N

(#50403) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdv,

Médialejátszót, de milyet?

A lényeg h a TVmet (UE55JU6070) csak kijelzőnek használom és wifin youtubeozok kb.
És ehhez akarok egy airmouseos megoldást mert a távirányító a gyári hulladék, sötétben nm lehet kezelni.. minden gomb egyforma, és a k.... betűket is nyilakkal meg enterrel kell bevinni B+ és már agyF. kapok tőle :U illetve a TV sem tudja a pointeres egeret kezelni alapból (se bluetooth) sajnos pedig 6000es széria.

- Szettben érdemes nézelődni vagy külön airmouset?
- Külföldről érdemes vagy itthon is kaphatóak már megfelelő tudású és nem utolsó sorban árú készülékek?
- Márkákból milyet javasoltok?
- Ti milyen fajtát használtok/mik a tapasztalatok?

(Annyi h a TV tudja a 4Kt ha ez szamit RAM proci stb hardverugyileg)

Én úgy tudom csak ez a megoldas van h mediabox es airmouse mert a nyomorult androidos youtube alkalmazás egyik samsung tvn sem kezeli a bluetoothos billt... (van egy logitechem, csak böngészőben működik...)

Árban olyan max 30-ra gondoltam. De gondolom az igényeimet egy 20ezres is bőven kielégítheti?!

Köszi előre is a tippeket! :R

® aimeTTi atticuS ™

(#50404) Beni2360 válasza SunMount3r (#50402) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudnál nekem ilyet : bill.-zetes légegeret mutatni? mert még ilyennel nem találkoztam. :F
Amit linkeltem bill. abban cserélhető mobil aksi van amit néha kb 1 hónaponként rádugsz a töltőre ki sem kell venni a házból akár használat közben is, de fellelhető AAA elemes változatban is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50405) Joshi válasza Beni2360 (#50404) üzenetére


Joshi
titán

Az #50400-as hszben írta hogy Minix Neo A2 Lite-ot nézte. Ahogy nézem többféle is van még olcsóbban is, ha a linken lemész az oldal aljára ott felsorol több típust is.

[ Szerkesztve ]

(#50406) G-Bali válasza Joshi (#50405) üzenetére


G-Bali
senior tag

Én ezt rendeltem meg, hamarosan meg jön talán és akkor kiderül mennyire válik be

(#50407) Beni2360 válasza Joshi (#50405) üzenetére


Beni2360
félisten

Értettem én elsőre is, de itt hol a "lég egér" - mert ha az a gomb akkor az nem ér semmit. Ilyenek vannak a boxok távján is és használhatatlan. Az én billentyűzetemen is van egér gomb klikk de még van pad is ami jobban kisegít mint a billentyűs változat amit a navigációval kell irányítani, vagy esetleg olyan mint az LG Tv MR távja?
És ez NEM légegér. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50408) Joshi válasza Beni2360 (#50407) üzenetére


Joshi
titán

Én nem tudom nem ismerem ezt a billt, de pl ez biztosan légegér. :K Mivel G-Bali rendelt egyet majd úgy is beszámol róla.

[ Szerkesztve ]

(#50409) blakey válasza Joshi (#50408) üzenetére


blakey
titán

Én ilyet vettem, tökéletesen megfelel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50410) Joshi válasza blakey (#50409) üzenetére


Joshi
titán

És ezzel ha hadonászol úgy mozog a kurzor mint az LG távja?

(#50411) Beni2360 válasza Joshi (#50408) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha ez wifin kommunikál elsiklottam felette akkor elképzelhető a gyors mozgása és "hadonászással" való irányítás.
Tévedni emberi dolog, mondta a sündisznó és lemászott a drótkeféről. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50412) Joshi válasza Beni2360 (#50411) üzenetére


Joshi
titán

Nekem bőven elég a Logitech K400r bill amennyit használom, de ha azt mondjátok hogy tényleg hasznos és kényelmes egy ilyen kütyü akkor lehet hogy beszerzek egyet.

(#50413) blakey válasza Joshi (#50410) üzenetére


blakey
titán

LG távja nem tudom, hogy mozog, de amerre hadonászok arra megy a kurzor. teljesen jó, nélküle kínszenvedés az android box.

Jó a CS firmware, minden előre telepítve van, minden frekiváltás működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50414) gyeniko válasza Joshi (#50410) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha nem kell a qwerty billentyűzet, akkor nézd meg ezt. Nekem van, android box-szal tökéletesen működik. TV-vel nem próbáltam még.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#50415) SunMount3r válasza Beni2360 (#50411) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "Légegér, Airmouse, Flymouse" pont azt jelenti, hogy a kezed mozgását követi le a képernyőn a kurzor. Valószínűleg te azzal keverted, mit "Vezeték nélküli, Wireless egérnek" szoktak hívni, ami gyak. egy hagyományos egér, csak nem kell hozzá kábel. Bár a légegér is vezeték nélküli, de nem összekeverendő a kettő.

(#50416) aimettirlz válasza aimettirlz (#50403) üzenetére


aimettirlz
tag

Senki? :(

® aimeTTi atticuS ™

(#50417) Beni2360 válasza SunMount3r (#50415) üzenetére


Beni2360
félisten

Erre már rájöttem fentebb írtam is de köszi a pontos kiegészítőt. :C
-------------------------------
aimettirlz: Olyan kevés az igényed, hogy arra egy bedugós wifis stift is elég egy világítós légegérrel. De azért a fentebb emlegetett boxok közül lehet válogatni és egy spéci filmnéző és netező boxod lesz. 2/8GB minimum. MIni mx 1 versio. kb 15k és az egér meg 7-8k. uszke.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50418) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
átfutottam a fórumot de nem találtam meg amire a választ kerestem:
a popcorn a200 tudja a fullhd 3d-t? az iso fájlokat kezeli, ezt is tudja esetleg?
köszi előre is.

(#50419) Multibit válasza péjé (#50418) üzenetére


Multibit
veterán

Nem.

(#50420) Hyena válasza péjé (#50418) üzenetére


Hyena
senior tag

A popcorn a200 nem 3d lejatszo, akkoriban ez meg nem volt "divat".
Mondjuk inkabb azt , hogy megbirkozik a 3d over under, vagy side by side mkv filmekkel, de ha a film esetleg feliratos, akkor bajban lehetsz.
A sima iso lejatszas nem gond, de a 3d Iso lejatszas viszont ertelemszeruen nem megy rajta.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#50421) péjé válasza Hyena (#50420) üzenetére


péjé
őstag

köszi szépen, még jó hogy érdeklődtem vétel előtt... :)
Ilyesmi árfekvésben még az Egreat R6S van, arra konkréten írják hogy tudja ezt, esetleg van tapasztalatotok ebben?
ismét előre köszi

(#50422) Beni2360 válasza péjé (#50421) üzenetére


Beni2360
félisten

Hol írják a 3D ISO kezelését?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50423) Joshi válasza Beni2360 (#50422) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy csak a custom Firmware-el tud extra funkciókat a gyárihoz képest. Nekem is az ASUS O!Play HDP-R1 custom firmware-el simán kezeli a BD50 iso-kat hálózatról, pedig a gyári állapot messze nem tud annyit. Persze az Asus még nem tud 3D-ét.

[ Szerkesztve ]

(#50424) Beni2360 válasza Joshi (#50423) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem is a sima ISO-król kérdeztem hanem a 3D ISO-ról. Mert nekem is a sima K1 plus (LE) van, hogy megnyit és le is játszik 3D ISO filt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50425) péjé válasza Beni2360 (#50422) üzenetére


péjé
őstag

így árulják ebayen, amazonon...[link]

+ ha rászűrsz itt a fórumon a akkor többen is írják hogy kezeli, sőt még az arukereso.hu-n is beírták páran h ezért vették meg és tényleg...[link]

(#50426) Joshi válasza péjé (#50425) üzenetére


Joshi
titán

Az tuti hogy 30-at nem adnék érte, max 20k használtan.

(#50424) Beni2360 az Asus simán lejátszotta a Minions 3D 2015 42GB-os iso filmet igaz hogy csak 2D-ben. Ha csak 3D a film akkor nyilván nem tudja lejátszani egy nem 3D képes lejátszó. Ha jó 3D hálózati lejátszó kell akkor Mede8er med600 ;), habár akkor már inkább Q5 Pro, esetleg egy használt med600 ha találsz.

[ Szerkesztve ]

(#50427) liszi70 válasza péjé (#50421) üzenetére


liszi70
nagyúr

"még az Egreat R6S van, arra konkréten írják hogy tudja ezt, esetleg van tapasztalatotok ebben?"

Jól írják, valóban tudja. Igaz, nem kadenciahelyes 3D-ben,

(#50428) Beni2360 válasza péjé (#50425) üzenetére


Beni2360
félisten

A amazon írja az igaz dolgot: Amazonon: 3D Bluray (DISC / ISO) vagyis erre a gépre lehet az USB csatlakoztatni egy külső BD lejátszót, vagy írót és onnan lejátssza. Alap szoftver nem viszi vincsiről az isot csak 2D-ben
-------------------------
Joshi: nem én akarok venni hanem péjé társunk.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50429) SunMount3r válasza Beni2360 (#50428) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

a (Disc / ISÖ) esetében az ISO jelenthet képfájlt is, ami lehet vinyón is éppen. Persze ez csak kérdés számomra is...? :F

(#50430) liszi70 válasza Beni2360 (#50428) üzenetére


liszi70
nagyúr

Volt R6S-em, és mindenféle valós 3D tartalom megy neki, az alap szoftverrel is.

(#50431) Pazolini válasza SunMount3r (#50429) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az ISO csakis képfájlt jelenthet, de mivel azt minden oprendszer virtuálisan lemezként érzékeli, a lényegi kérdés szempontjából - játssza vagy nem - teljesen irreleváns. :))

(#50432) Snoop-y válasza liszi70 (#50427) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg egreatot vegyen akinek ket anyja van.
Az a navigalas a menuben meg a cellovolde a taviranyitoval. Ellensegemnek sem kivanom...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50433) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
egy egyszerű playert keresek ami boldogul a 3D ISO-val is, ilyen az Egreat R6S és találtam még párat,
hisilicon hi3798m chipsettel...Egreat R6S-II, BFS 4KM, HiMedia Q5...ezek viszont már Kodit használnak ami nekem nem jött be egy Amlogicos boxban...vkinek van tapasztalata? Esetleg hagyjam ezt az andoidos vonalat?
(Árban azért keresgélek az alsó polcon mert van egy rohadt jó samsung smart bd-m amivel Plexen mindent meg bírok nézni de néha megnéznék ilyen filmet is és az mellé kellene , nem akarok PC-vel mókolni, lemezeket kiirogatni.)
előre is köszi.

(#50434) SunMount3r válasza péjé (#50433) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Q5 pro-nak van saját belső lejátszója is. Bár ha nem jött be a Kodi, akkor nem tudom ez miért jönne be, mert ahhoz képest elég fapados, de gyak. ha csak az a cél, hogy "File kiválaszt->Videó elindít", akkor arra ez is tökéletes.

A KODI-val mi a bajod?

[ Szerkesztve ]

(#50435) djnice válasza péjé (#50433) üzenetére


djnice
veterán

Egreat nem kadenciahelyes 3D esetén, ha nem akarsz Kodit akkor ott a túlárazott Mede8er 600-as, ha megbarátkozol a Kodival akkor ott a Raspberry Pi3. Ha passzív TV-d van akkor, jó az Amlogic S905-ös vonal is LibreELEC-el.

[ Szerkesztve ]

(#50436) Beni2360 válasza djnice (#50435) üzenetére


Beni2360
félisten

Már másodszor olvasok hasonló kijelentést: ha megbarátkozol a Kodival akkor ott a Raspberry Pi3 - kérdésem Pi2-vel is, és hogyan?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50437) péjé válasza SunMount3r (#50434) üzenetére


péjé
őstag

2 lejátszót, egy amlogix boxot és egy PI2-t (mindkettőt Kodival) próbáltam ki, nem tetszett a képminőség, főleg az SD minőségű sorozatoknál jött ez elő..HD, fullhd kb jó volt de a samsung bd messze elverte mindkettőt (mondjuk nem egy liga) így mentek a háztól.
A samsung bd-n a plex nem tudja kezelni az iso fájlokat ezért gondoltam h kisegítő opciónak jól jönne egy kis lejátszó ami tudja ezt, pl. egreat . néztem a komolyabb vonalat, Dune, Popcorn, stb. de akkor meg kellene egy dvb-c tuner ami megy a projektorom felé...nem egyszerű az élet :)

[ Szerkesztve ]

(#50438) SunMount3r válasza SunMount3r (#50434) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, helyesbítek: A Q5 Pro-nak van saját lejátszója ÉS saját média kezelő felülete (ha erre vonatkozott a kérdés) és arra írtam, hogy elég fapados. De ha épp az "egyszerű mint a szeg" kezelő felület jön be akkor, akkor vethetsz rá egy pillantást. Amúgy elég gyors és reszponzív.

Szóval: betallózod a file-t és indítod, ennyi. A Q5Pro belső lejátszója meg már az új fw.-el meg elég baba, ami a lejátszási és képminőséget illeti.

(No rábeszélés, csak kiigazítás akart lenni...)

[ Szerkesztve ]

(#50439) djnice válasza Beni2360 (#50436) üzenetére


djnice
veterán

LibreELEC testbulid-el megy a 3D MVC: [link]

(#50437) péjé: RPi2 SD képe nem rosszabb mint egy Samsung BD-H6500-é, ezt RAW HDMI Capture-el ellenőriztem, az Amlogic SD képe viszont homályosabb, ez tény.

(#50440) Beni2360 válasza djnice (#50439) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi:
OE-re rálehet frissíteni? :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50441) djnice válasza Beni2360 (#50440) üzenetére


djnice
veterán

Igen.

(#50442) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, HTPC-ben gondolkodom vagy médialejáttszóban a nappaliba.

Yamaha YHT-196- os erősítőhöz (600W 5.1) Tehát tudja a DTS hangkodólást.

Jó lenne úgy megoldani ha van ilyen, hogy a koax kábel ebbe jönne és a kép és hang a HDMI-n menne az erősítőbe, majd onnan a TV-hez. Az erősítő át tudja engedni a képet.
Azért, mert a TV hangszórók nagyon gyatrák, viszont a TV hangkártyája elég gyenge, ha onnan megy a hang az erősítőhöz adtam a szarnak egy pofont. Már próbáltam sajnos.

Keret nincs, mert még nem tudom milyen lehetőségek vannak.

(#50443) dh66e válasza péjé (#50433) üzenetére


dh66e
veterán

Valami nagyon nagy félreértés van.
A Hisilicon droidos boxoknak van saját lejátszója!!!
A kodi telepítve van a rendszerre jobb esetben optimalizálva is,de nem kötelező használni csak egy lehetőség.

(#50444) Joshi válasza Kaci84 (#50442) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom milyen TV-ről van szó, de általában optikai kábelen szokták átvinni a hangot a TV-ről az erősítőre. De ez működik HDMI CEC-en keresztül is kérdés hogy támogatják az eszközök. Szerintem a TV a hangot csak átengedi nem "nyúl" hozzá.
Amit te szeretnél ahhoz digitális TV tuneres médialejátszó kellene, de azt se írtad hogy milyen kábel TV-ről van szó.

(#50445) Kaci84 válasza Joshi (#50444) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, kössz a reagálást.
Nem tudom a TV-t 50es Samsung 1.5 2 éves síma Led Tv.
De idővel csere lesz.
Nem tudom mit tud a HDMI CEC.
Tudom az optikai kábeles dolgot de úgy próbáltam nem jó a hangja.
Nem csak a hang miatt kell ha találok megfelelőt a filmek is azon mennének.
Jelenleg DIGI van HD adásokkal késöbb UPC lesz.
Igen digitális TV tuneres médialejáttszót szeretnék. Ami gond nélkül viszi az 1080 videokat az 50GB meretüeket is.
Azért kérdeztem hogy lássan a kínálatot mik vannak mennyiért mert elvileg a PCt akartam kirakni de azon nem mennének át a TV hangok.

(#50446) blakey válasza Kaci84 (#50442) üzenetére


blakey
titán

Koax (tv) kábel nem megy az erősítőbe mivel nincs benne tv-tuner, ahhoz, hogy a tv műsorok hangját az erősítőre tudd küldeni kell egy ARC képes erősítő és tv vagy kénytelen vagy használni a tv optikai kimenetét. Amennyiben digitális koaxról van szó akkor az csak hangot továbbít.
Ha médialejátszót vagy HTPC-t veszel akkor a HDMI-t csatlakoztathatod az erősítőhöz (ha van rajta HDMI) és onnan a tv-hez, így az erősítőn lesz hang és a tv-n meg kép. Ha nincs HDMI az erősítőn akkor optikai vagy koax csatlakozik az erősítőhöz és HDMI a tv-hez.

Attól, hogy "Yamaha YHT-196- os erősítőhöz (600W 5.1)" még nem következik, hogy DTS képes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50447) péjé válasza dh66e (#50443) üzenetére


péjé
őstag

oké, köszi...azt gondoltam hogy feldobták rá a Kodit simán oszt jónapot...:-)
így azért jobban néz ki a dolog...

(#50448) Joshi válasza Kaci84 (#50445) üzenetére


Joshi
titán

"Tudom az optikai kábeles dolgot de úgy próbáltam nem jó a hangja."
Mert milyen hangminőségre számítasz? Mivel hasonlítod össze és mondod rá hogy nem jó a hang? Egy TV adás soha nem lesz olyan hangminőségű mint egy film 5.1-es hangja. Általában van néhány ajánlott médialejátszó, kérdés hogy mennyit szánnál rá, digitális tuneres médialejátszók drágák de így hirtelen nem is tudnék mondani egyet sem.

(#50449) péjé válasza Kaci84 (#50445) üzenetére


péjé
őstag

Én is dvb-c tuneres media playert kerestem sajna igen csak szűk a kínálat.
Végül egy dvb-c tuneres smart samsung blu ray lejátszónál kötöttem ki, van saját lejátszója amivel hálózati lejátszás is megy, a tv tunerrel digi tv-t nézek (van rajt dvb-t is) és telepíthető a Plex, ami iso fájlok kivételével megeszi az összes 1080p mkv-t is, a képminőség hibátlan, dolby, dts hang simán megy, van hdmi cec (samsung tv-vel) ...szép állapotú használt jellemzően 25-35 ezer között, újonnan azért ez is elég combos.
Ha gondolod priviben segítek.

(#50450) Kaci84 válasza blakey (#50446) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, lehet rosszul foglamaztam, de nem tudom Ti mit tudtok illetve mit hisztek, hogy én mit tudok.. :DD

Történet:
- Nappaliba kell egy lejátszó mindenképp a TV alá ez vagy Médialejáttszó, vagy egy számítógép. Ez egy második számítógép lenne, mert a dolgozó szobámban lesz egy, de a TV elég messze lenne, meg nem akarok a kábelnek lyukat fúrni falon és ajtón. Ehhez a számítógéphez már csak processzor és RAM hiányzik a többi van hozzá. Ennek a számítógépnek az alaplapja Asus H97 Pro Gamer (35e) HDMI kimenettel, Optikai kimenettel és viszonylag jó hangkártyával. Ehhez a processzor és RAM 20e körül lenne, gondoltam 30 körül ha lehetne kapni valami jó lejátszót az jobban mutatna a nappaliban. Volt már DVD-C Tuneres lejáttszom régebben, de annak nem kellett jófajta erősítőre hangot küldeni.

Tények:
- A házimozi szett tudja a DTS hangot
- Digitális TV adás lesz
- Jelenleg úgy filmezek, hogy a számítógép VGA-ból (MSI R9 390) HDMI-n megy a kép éls hang egyenest az erősítő HDMI bementébe a hangot lejáttsza a képet meg a HDMI kimeneten továbbküldi a TV-nek. Kodival játtszom le.
- A TV-ről optikai kábelen továbbított hang az erősítő felé nem volt jó, olyannyira ugyanazt a TV adást hallgattuk meg az erősítőn és a TV saját hangszóróján és a TV jobb volt.

Olyan DVD-C Tuneres lejáttszó kellene, amibe bemegy a koax kábel és a hangot változatlanul továbbküldi az erősítőnek, amely a hangot lejáttsza a képet meg szintén továbbküldi a TV-nek.

Remélem msot érthetően leírtam mindent... :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.