Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Blaise válasza BBéci (#48994) üzenetére


Blaise
veterán

Most már tudom ;]

Márton:

Semmi gond nincs vele, 3D ISO-t is gyönyörűen visz, egyszerűen csak másra akarom használni majd a Pi-t :)

(#49002) blakey


blakey
titán

A KODI azért alapvetően egy önálló program, a wrapper összekapcsolja a gyári lejátszóval, hogy legyenek HD hangok, stb. Az ATV4-en is megszerettem, szinte csak azt használom és mindenre megfelel.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49003) Márton válasza Blaise (#49001) üzenetére


Márton
nagyúr

örömmel hallom, holnap érkezik :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49004) BBéci válasza DoItYourself (#48996) üzenetére


BBéci
titán

(#49001) Blaise

Eszembe jutott erről egy szállóige: aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul!
Magyarán: ha nem vagyunk tisztában egy idegen szó jelentésével, ne használjuk azt! De ha pontosan tudjuk, mint jelent, akkor is inkább írjuk, mondjuk magyarul! :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49005) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok
Mivel nagyon pörög a téma, megkérdezném mitől jobb egy meglévő használatban lévő A-400 - nál, egy kínai Himedia Q10 Pro vagy Q5 Pro. Ha érdemi magyarázatot lelnék, még meg is gondolhatnám magam ...
Ha 4K a tv az erősítő mit ad a tv-nek, ha tudja a 4K felkonvertálását? Bár a GT60 még jó pár évig marad,akkor meg lehet nem is kérdés a váltás, de akkor ha már feltettem ??? :F

[ Szerkesztve ]

(#49006) Joshi válasza arcitec (#49005) üzenetére


Joshi
titán

Igazából csak akkor kell Q5 pro vagy Q10 pro lejátszót venni ha most akarsz venni egy új lejátszót, ha már van egy jó FHD lejátszód és a 4k nem játszik akkor felesleges. Nekem van 4k TV-ém és egy Mede8er lejátszóm, de egyenlőre csak informálódok. Egyébként se törték még fel a Blu-Ray 4k szabvány másolásvédelmét, szóval lossless rippelt iso állományt úgy se tudnék nézni, a mókerolt 4k meg nem érdekel.

(#49007) No.01 válasza Blaise (#48988) üzenetére


No.01
őstag

Kicsit hasonlo cipoben jarok, bar en vegigjartam a Popi "rangletrat". Ha nem kell a 4k en azt mondom teljesen jol jarnal egy VTEN-el... (leszamitva ha van erositod mert akkor a komolyabb DAC vegett inkabb egy A400/A410-et ajanlanek)

Olvasgatom itt a forumot en is, de nekem ez a Q5 Pro es Q10 Pro meg mindig gyerekcipoben jaro v.mi. ami nem baj ilyen arazas mellett, sot, de nekem meg mindig vannak ketsegeim az SW tamogatottsag/fejlesztes teren. Ez persze idovel valtozhat.
Kovetem majd az itteni tulajokat, olvasom majd a teszteket, de sok ott meg a kerdojel. (legalabbis szamomra)

(#49008) devil-k válasza No.01 (#49007) üzenetére


devil-k
nagyúr

" DAC vegett inkabb egy A400/A410-et ajanlanek)"

Vagy azt sem. ;]

- mozi bolondéria -

(#49009) #09634560 válasza No.01 (#49007) üzenetére


#09634560
törölt tag

"komolyabb DAC vegett inkabb egy A400/A410-et ajanlanek"
Én nem.. komolyabb DAC az OPPO-ban és Cambridge audióban található,, természetesen az én tudásom szerint, olcsóbb lejátszóban nincs és jobban megéri sztereóra egy külön DAC, amennyiben nem telik ezekre a lejátszókra.

(#49010) Phülöp válasza #09634560 (#49009) üzenetére


Phülöp
addikt

"és jobban megéri sztereóra egy külön DAC"

Mindenképpen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49011) Hyena válasza arcitec (#49005) üzenetére


Hyena
senior tag

A rovid valasz a hardveres kulonbsegeken kivul az , hogy a Koditol jobb.
Mondom ezt ugy , hogy mar a kezdetektol (a110) popcorn lejatszot hasznaltam egeszen az A410-ig.
A Kodi sokkal sokkal gyorsabb es sokoldalubb mint a Popcorn gyari lejatszoja (a beepitett jukeboxrol ne is beszeljuk, mert a popcorne szornyen lassu).
Jelenleg az Asustor NASomon gyarilag telepitett Kodit hasznalom, es mukodik jol.
De pl az egyik baratom egy Popcorn A410-et egy RPI2-re cserelt le (es meg maradt is 60e ftja :) ) es neki is jobban bejon az uj medialejatszo szinten a Kodi miatt.
Egy Q5 Prot majd valoszinuleg en is veszek ha elerheto lesz, de inkabb csak kivancsisagbol nem azert mintha a jelenlegi megoldas rossz lenne...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#49012) arcitec válasza Hyena (#49011) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi, bár ha már írtad a vezérlését, nem mondanám, rossznak semmiképp az A-400 vezérlését, lehetne jobb az tény, sőt, de nem ez az elsődleges szempont, pl a jukebox-ot csak az elején használgattam azt is csak mert benne van, ma már a direktori olvasása tökéletesen elég, a lejátszás a lényeg elsősorban, a menü az akár hogy is van utolsó szempont. Meg kell szokni, pl a filmet megállítani 1 gomb, azt a menüben lépkedni másik gomb, ezt valóban meg kell szokni, de lehet volt oka is, hogy menet közben ne álljon meg, pl menü előhívásra.Ma már csak igazán pár apró nyűgje maradt, nekem igen is jól működik.A megjelenítővel kompatibilis a tudása, úgy hogy, még egy jó darabig marad ....

[ Szerkesztve ]

(#49013) Phülöp válasza arcitec (#49012) üzenetére


Phülöp
addikt

Megvédeném a Jukebox-ot: szerintem végtelenül hasznos jószág. Sok filmet nem ismerek fel cím alapján (bőség zavara), olyankor pont jól jön az a pár alap infó (borító/plakát, színészek, rövid leírás), esetleg az egy gombnyomásra elérhető előzetes. Zenéknél hasonlóképp, bár ehhez kell, hogy az id3tag-ek rendesen legyenek vezetve/kitöltve. Jó, egy Deep Purple-t felismerek, de mondjuk nem vágom fejből, melyik nóta van a melyik albumon. Kevésbé ismert előadók esetében még nagyobb segítség.
Meg ugye keretet ad az egésznek, sokkal komfortosabb (számomra) a jukebox kezelése, mint a könyvtárakban való matatás.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49014) Gtaati


Gtaati
őstag

Ma megjött a Q10 Pro, munka után ismerkedek vele és utána tesztelem és beszámolok!:)

(#49015) Blaise


Blaise
veterán

Hoppá, Popcorn A500 bejelentve (nem Pro, hanem a sima):

[link]

Árban nem tűnik vészesnek.

(#49016) arcitec válasza Blaise (#49015) üzenetére


arcitec
addikt

Ügye ügye, én ezt venném ... ha most kellene venni . A doboza kvázi u.a .. :C

[ Szerkesztve ]

(#49017) blakey válasza arcitec (#49016) üzenetére


blakey
titán

Ha olyan jól támogatott, mint a Popi A400/410 akkor semmi értelme. Sokkal többet ki lehetett volna hozni azokból a lejátszókból.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49018) BBéci válasza arcitec (#49016) üzenetére


BBéci
titán

Ha lehet "kockánként" léptetni, akkor én is rá szavazok. Az A-400 nem volt képes rá, nekem pedig elengedhetetlenül fontos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49019) Mezga Aladár válasza BBéci (#49018) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az A-400 nem volt képes rá,

Most már tud. Valószínűleg az akkori szoft hibája.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49020) arcitec válasza BBéci (#49018) üzenetére


arcitec
addikt

Az miért kell? :F
Egyébként nagyon lassú lejátszása van, épp a napokban akadtam rá ... De most akkor megnézem, jobban, - mert ezt a funkciót nem nagyon használtam -, mit tud a legkisebb fokozaton ... :K
Na tessék már meg is előztek :)

[ Szerkesztve ]

(#49021) DoItYourself válasza Blaise (#49015) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kétmagos processzorral hogy lesz ez menő manapság?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49022) arcitec válasza DoItYourself (#49021) üzenetére


arcitec
addikt

Mert még mire akarod használni? ( mint amire készült ) Megjegyzem az amerikaiak elég szorosan kiszámolják,nem nagyon tesznek többet , úgy általában semmibe, mint ami épp kell....

[ Szerkesztve ]

(#49023) DoItYourself válasza arcitec (#49022) üzenetére


DoItYourself
addikt

Éreztem, hogy szmájli nélkül lesz, aki nem érti az iróniát.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49024) arcitec válasza DoItYourself (#49023) üzenetére


arcitec
addikt

:C :P :P :P

[ Szerkesztve ]

(#49025) Hyena válasza arcitec (#49012) üzenetére


Hyena
senior tag

Valoban megfeleloen mukodik, csak rettenetesen lassu a menukben valo navigalas is, a filmek inditasa az adott poziciora valo ugras a filmben, tekeres minden.
Akarmit csinal az ember nezheti a "szerencsekereket" egy darabig.
Maximum addig tudnik ez jonak mig az ember ki nem probal 1 rendes kodis eszkozt es akkor rajon, hogy olyan is lehetne a dolog.

A masik dolog meg az, hogy sajnos a kiadott eszkozzel utana nem foglalkoznak megjelenik ra nehany firmware aztan leszarjak.
Van pl Plex kliens is a Popcornra telepitheto alkalmazasok kozott amit evek ota nem frissitenek, tiszta szegyen.

Az olyan kenyelmi szolgaltatasok hianyarol amit pl a kodi vagy a plex tud pl automata felirat letoltes ne is beszeljunk...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#49026) blakey válasza Hyena (#49025) üzenetére


blakey
titán

Nekem az is elég volt, hogy előtte Dune-im voltak, azok tették a dolgukat, Popinál csak úgy néztem amikor várni kellett valamire. Egyébként tényleg jó lejátszó lenne ha szoftveresen odatették volna magukat. Elég sokk AAC hangú sorozatot nézek és a Popi csak úgy nem engedi át, azaz nincs hang, csak "lekeveréssel" működött. a TrueHD "kihagyás" is elég zavaró. Sajnálom, hogy szoftveresen nem jó, mert maradt volna és akkor most nem kéne várnom a Q10 Pro-t. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49028) arcitec válasza Hyena (#49025) üzenetére


arcitec
addikt

Eltúlzod a dolgokat ,,, Ez tény .. ( hiszen leírtad ) Semmilyen rendellenes lényegi működést nem tapasztalok,max. előfordul, hogy nem játszik le valamit 100 ból 1-2 de akkor az nem is 100-as. Ha elindul , akkor az megy és nincs semmi kihagyás ...Másképp látom, nem a menüt tekerem rendületlen, hanem a filmet nézem , ja és szerintem NEM lassú ...Kinek mi ... Ez is egy vélemény ..
U.I: Az tény , hogy nem igazán sikerült jól a szoftvere, de azért annyira nem tragikus, hogy ezért kidobjam ..

[ Szerkesztve ]

(#49029) dh66e válasza arcitec (#49028) üzenetére


dh66e
veterán

Egy kis élménybeszámoló....
Tegnap volt szerencsém egy órát nyomogatni a popi távját (A-410),nekem mint dune smart b1 használónak meglepő volt hogy várni kell ha használni akarok egy funkciót.Az a jukebox kb ilyen lett volna a dune-ökben is ha tovább kínlódnak vele,de feladták ehhez a régi sigma procik gyenguszok.
Más...
Szereztem a kis tévéhez a hálóba páromnak a buta kis tévéhez egy amazon fire sticket hogy tudjon kodin filmezni.(gyárilag nem támogatott,de fel lehet rá mókolni,én már így kaptam kézhez).Nem is tudom nem vártam ezért a pénzért csodát,de maradjunk annyiban hogy ez tényleg csak online filmezésre jó.Amerikában.(meg ahol elérhető az ottani szolgáltatás).

(#49030) BBéci válasza arcitec (#49020) üzenetére


BBéci
titán

Miért kell a kockánkénti léptetés? Már a múlt század '80-as éveiben a VHS videomagnók alapszolgáltatása volt, hozzászoktam, hogy az érdekes jeleneteket visszapörgetem és kikockázva megnézem. Hogyan ütköznek össze és repülnek az autók a Furious 7-ben, merre áll De Niro gépkarabélyának csöve a Roninban, mert úgy tűnik, a falat lövi és tényleg, pillanatra bevillan a főhősnő cicije és még hosszan sorolhatnám azokat az eseteket, amikor hasznos ez a funkció. A Dunék tudják ezt és a BD-játszók is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49031) Hyena válasza arcitec (#49028) üzenetére


Hyena
senior tag

Ebben az arkategoriaban azert mar tobbet var az ember mint csak azt, hogy "elindul es megy".
Dehat kinek a pap kinek a...
Egyebkent nekem 1-2 fagyas elofordult, illetve olyan is, hogy a power gomb hosszan valo nyomasara nem kapcsolt ki a keszulek, olyankor aramtalanitani kellett.
A hardver jo, de sajnos a szoftvert nem fejlesztik.
Kidobni persze nem kell de ma mar ennyiert van jobb is.
A Nokiahoz tudnam hasonlitani a dolgot akik valaha piacvezetok voltak a maguk iparaban, de azt hittek, hogy ez mar mindig igy lesz es "kicsit" rapihentek a dologra, am mikozben ok a baberjaikon ultek a tobbiek fejlesztettek es allva hagytak oket.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#49032) arcitec válasza Hyena (#49031) üzenetére


arcitec
addikt

"elindul es megy"
No, értem én, hogy némelyeknek nem jött be.. de ne túlozzunk .. ( ez kicsit már többfelé mutató minősítés ... ) Nekem nem gondolkodik , de tényleg nem értem .. max akkor amikor a vinyó alszik és ébrednie kell...(Nyilván nem használat közben :N ) ;)

[ Szerkesztve ]

(#49033) Mezga Aladár válasza arcitec (#49032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az számomra kiderült, volt valamilyen hardver revízió. Nem egyforma a cuccok reakciója. És vannak hiperaktív fórumtársak akik a 0,001 sec késedelem már elviselhetetlen. ;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49034) BBéci válasza Mezga Aladár (#49033) üzenetére


BBéci
titán

A Dune lassan bootol, egy perc simán kell ahhoz, hogy a távirányító bekapcsoló gombjának megnyomása után megjelenjen a források képe. Na és? Nem sietünk sehová, nem hajt a tatár. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49035) arcitec válasza BBéci (#49030) üzenetére


arcitec
addikt

Slow gombot találtam 1/2 , 1/4 , 1/8 sebességeket lehet vele állítani , 1/8 az ami mondhatni nagy nagyon lassú szinte kockánkénti, de ebben a módban sajna megállítani nem lehet...

(#49036) Mezga Aladár válasza arcitec (#49035) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A pause gombot nyomod és kockánként léptet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49037) arcitec válasza Mezga Aladár (#49036) üzenetére


arcitec
addikt

Gratula, itt van egy szakértő .... :R
Akkor már 2+ az A-400-nak mivel folyamatos lassú lejátszás is van és kockánkénti is, most teszteltem .. :K

(#49038) Joshi válasza arcitec (#49037) üzenetére


Joshi
titán

Az A-400 már nem forgalmazott termék szóval akinek van az úgy is tudja hogy mire képes, itt inkább a most megvásárolható lejátszókat kellene ajánlani vagy nem ajánlani. Ha jól emlékszem te kérdőjelezted meg a Q5 pro és Q10 pro létjogosultságát, ha mondjuk a Q5 pro 50k lesz és tudásban van jobb és olcsóbb megoldás akkor az engem is érdekelne.

(#49039) arcitec válasza Joshi (#49038) üzenetére


arcitec
addikt

Attól még lehet róla szót váltani ... Vagy nem ? Ráadásul jön az A-500 vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#49040) Mezga Aladár válasza Joshi (#49038) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az A-400 már nem forgalmazott termék szóval akinek van az úgy is tudja hogy mire képes, itt inkább a most megvásárolható lejátszókat kellene ajánlani vagy nem ajánlani.

Jó nagy marhaságot írogatsz. Vissza kéne olvasni, rendszeres a használt játékos ajánlása. Egyébként konkrét témában váltottunk szót. Ez akkor szerinted tilos, problémás?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49041) Joshi válasza arcitec (#49039) üzenetére


Joshi
titán

Persze lehet beszélni bármiről. :D Az A-500 mennyibe fog kerülni? :U

(#49040) Mezga Aladár tényleg ezt el is felejtettem. :DDD
ui.: hol írtam én olyat hogy tilos? :DDD

Nem nagyon találtam használt A-400-at, de ha van is akkor se hiszem hogy 40k alatt árulnák. Annyit biztos nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#49042) Mezga Aladár válasza Joshi (#49041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tedd hozzá, neked nem ér annyit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49043) Joshi válasza Mezga Aladár (#49042) üzenetére


Joshi
titán

Ha az eredeti árát nézzük akkor persze jó lehet a 40k, de a tudás alapján ennyiért lehet jobb vétel is még talán újonnan is.

(#49044) Hapi18


Hapi18
tag

Q 10 pro tulajokat kérdezem:
1. Milyen gyorsan lehet másolni a q 10 pro vinyójára Pc ről?
2. Hogy lehet elérni a belső vinyóját? ( be kell kapcsolni a q10 pro-t vagy felébred hálózaton keresztül is?)
3. Tud e működni media szerverként? (vagy a belső vinyón tárolt filmeket csak az a tv tudja lejátszani amire kötve van a q10?)

(#49045) dota1 válasza Joshi (#49043) üzenetére


dota1
aktív tag

Én még nem láttam olyan dedikált lejátszót ami megveri az A400-at képben (410 ugyanaz). A himedia imprexére mondjuk nagyon kiváncsi vagyok. Persze a jó htpc, oppo az már más kategória...

(#49046) #09634560 válasza dota1 (#49045) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dune??

(#49047) dota1 válasza #09634560 (#49046) üzenetére


dota1
aktív tag

Volt két dune-m, a szoftver miatt visszasírom néha őket. Melyik dune veri meg a sigma 8911 procis popikat képileg, ha az új solo-t nem vesszük figyelembe?

[ Szerkesztve ]

(#49048) SunMount3r válasza Joshi (#49038) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

...ha mondjuk a Q5 pro 50k lesz...

Hát nagyon remélem, hogy nem. A Q10 Pro 1st batch-ja került 55K-ba szállítással együtt. Azóta fel vitték az árát pár ezressel. De én még reménykedek a Q5 Pro 40K körüli árcédulájában, mivel anno az elődje, még a hazai forgalmazótól is kb. ennyire jött ki.

Nem azért mondom, mert olyan marha fukar volnék, csak nálunk tényleg számít az a kis különbség is. Ráadásul, ha nem lövik be relatíve jóárasitva a Q10 Pro alá, akkor az megint elég unfair azokkal szemben, akik direkt az olcsóbbsága miatt vártak 3 hónapot (minimum) a Q5-re... Szóval remélem nem fognak "megszívatni" minket... :N

[ Szerkesztve ]

(#49049) #09634560 válasza dota1 (#49047) üzenetére


#09634560
törölt tag

sztem ez..

(#49050) envagyok válasza SunMount3r (#49048) üzenetére


envagyok
veterán

Az okos ember nem a megjelenés első két hónapjában vásárol. Akkor nagy a hype, viszik mint a cukrot. Kb. 2-3 hónap után normalizálódik az ár, pár ember csalódni is fog benne, így a megjelenéskori ár feléért meg lehet majd venni. Illetve ha naponta figyelgetsz, néha beakciózzák majd pár napra.

Ráadásul a himediák még bugosak kissé. Én eleve nem vennék, ennyiért meg főleg nem, és mivel nincs kedvem 4k tesztvideókat nézni (tv már van), más anyag meg úgysincs, ezért bőven jó a meglevő n3000-es htpc-m és az rpi2

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.