Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) lalakov válasza Multibit (#34997) üzenetére


lalakov
senior tag

Ezt mindig keverem. :W Lehet arra gondoltam. :) Sárga/fehér/piros

(#35002) Multibit válasza lalakov (#35001) üzenetére


Multibit
veterán

sárga: kompozit video
fehér: hang (bal)
piros: hang (jobb)

(#35000) Eliot99:
Igen, az a green jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35003) arcitec válasza Warter (#34993) üzenetére


arcitec
addikt

[Már elnézést de beleértelmezed a TE gondolatodat én csak a NAS szükségességéről írtam a saját magam példáján , nem kell kiforgatni ... X Y el tudja dönteni így is - úgy is hogy vegyen-e NAS-t . mint ahogy én is eldöntöttem hogy számomra felesleges pénz érte, ami persze később változhat ... ...

[ Szerkesztve ]

(#35004) arcitec válasza Eliot99 (#35000) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem 3 TB WD RED NAS van az a-400-ban ,,,, papíron 70 fokig bírja -- ismétlem papíron ...

[ Szerkesztve ]

(#35005) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, ujnak mondhato ferzon droid ferzon lejatszot mennyiert erdemes beszamitani egy 80 ezres telefonba?

Hasznalhato valamire ez a ferzon vagy felejtos?

Koszonom!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#35006) devil-k válasza padi68 (#35005) üzenetére


devil-k
nagyúr

Felejtős szerintem.

Bár attól függ, hogy kinek, milyen célra, mekkora megjelenítőhöz stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35007) padi68 válasza devil-k (#35006) üzenetére


padi68
senior tag

Nekem nincs is ra szuksegem, igy el is adnam egybol/20e Ft/ kerdes hogy megveszi-e valaki annyiert....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#35008) devil-k válasza padi68 (#35007) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hát ez jó kérdés. :D Kockáztass, ha neked megéri, hátha a vaterán valaki rárabol. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35009) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Melyik a éri meg jobban?

Dune HD TV-102 WiFi 37.000Ft
MEDE8ER MED600X3D 45.000Ft

(#35010) nfsu17 válasza Pharaoh (#35009) üzenetére


nfsu17
veterán

mede8er-re fognak szavazni

(#35011) devil-k válasza nfsu17 (#35010) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1 :K

- mozi bolondéria -

(#35012) Perillustris


Perillustris
senior tag

Uraim, kaphato olyan ajanlott medialejatszo (50K korul), melyre akar ez a PC-hez valo szett is rakotheto, amig nincs mod cserere? Elvileg egy MED600X3D mellett dontottem, de ez is fontos lenne. :R

Perillustris

(#35013) robi-k válasza Perillustris (#35012) üzenetére


robi-k
őstag

5.1 szeretnél, vagy megelégszel a sztereóval?
Ha elég a sztereó, akkor sok ilyen van, de ha feltétlenül kell az analóg 5.1 kimenet, akkor 50 ezerért nincs ilyen korszerű (3D-t is tudó) médialejátszó.
Használtan természetesen elképzelhető egy 7.1 analóg kimenettel rendelkező lejátszó beszerzése (pl. Dune HD Max, Base/Prime 3.0, stb).

(#35014) Perillustris válasza robi-k (#35013) üzenetére


Perillustris
senior tag

Márpedig a 3D kell(ene). Meg az 5.1 is. Meg a csillagos ég. Na nem azért, mert annyira vonz, de ha már tud(ni fog)ja a TV, akkor miért ne. De azért gondolkodom. :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#35015) Eliot99


Eliot99
csendes tag

Srácok! Felmerült bennem még egy kérdés.

Ugyebár úgy tervezem, hogy egy MED800X3D lenne vinyóval amit veszek, és ez LAN-on keresztül a routerre lenne csatlakoztatva, ugyanúgy ahogyan az asztali PC is, és akkor ezen keresztül a PC-ről tudok átmozgatni fileokat a médialejátszó vinyójára. Azt írtátok, hogy ez így nem eredményezne gyors adatátvitelt. A kérdésem az, hogy miért lenne ez lassú, és hogy kb. milyen sebességű adatátvitel lenne így?

(#35016) Multibit válasza Eliot99 (#35015) üzenetére


Multibit
veterán

Ha az mp is routeren lóg, miért rakosgatod át a filmeket, miért nem játszod számítógépről LAN-on keresztül? Nem ez lenne a leggyorsabb megoldás? Megspórolnád a másolgatás idejét (és az mp vinyójának árát).

[ Szerkesztve ]

(#35017) Perillustris válasza Multibit (#35016) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ebben az esetben ugyebar a PC-nek is uzemelnie kell, ami nem feltetlenul kenyelmes, foleg, ha az nincs kozel.

Perillustris

(#35018) xtremetuning válasza Eliot99 (#35015) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ahogy én észrevettem, azért lenne lassú, mert a playerek egész egyszerűen nem erre vannak kitalálva.
Illetve pontosítok : támogatják a hálózaton történő másolást, de csak relatíve alacsony sebességgel.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#35019) erdoke válasza Eliot99 (#35015) üzenetére


erdoke
titán

A lejátszóba épített SoC teljesítménye korlátoz, a Mede8er esetében olyan 15 MB/s-ra, ha jól rémlik.

A legjobb aláírás a héten

(#35020) mamago1972


mamago1972
tag

Olyan média lejátszót keresem, amibe vinyó tehető és bd olvasó is van benne. Létezik ilyen? Sajnos a dune ilyen készülékét már nem forgalmazzák.

Do I make myself clear?

(#35021) Eliot99 válasza Multibit (#35016) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Multibit:
Egyrészt az asztali PC-ben nem elég nagy a vinyó, tehát úgy is vennem kéne. Másrészt alattad Perillustris megfogalmazta, hogy mi a másik ok. Az általad javasolt megoldásnál mindig mennie kéne az asztali PC-nek, míg ha a médialejátszóban vannak vinyón a cuccok, akkor filmnézéshez, zenéhez elég csak azt bekapcsolni.

xtremetuning: Köszi a választ.

erdoke: Köszi neked is. És végre egy konkrétum. A 15 MB/s kétségtelenül nem valami gyors. Kár, hogy nem több, mert a legkényelmesebb az lenne, ha már úgy is mindkét eszköz (asztali PC, médialejátszó) a routerhez van kábelezve LAN-al, akkor ott vinni át az adatokat. Gondolom akkor marad az, hogy USB kábel a PC és a médielejátszó közé, és azon mehet az adat.

Tényleg, szerintetek az lassítaná az adatmozgatást a PC és a médialejátszó között, ha egy 2 méteres USB kábel lenne köztük? (így nem kéne egyiket sem elmozdítanom ahhoz, hogy USB-n összekössem őket)

(#35022) erdoke válasza Eliot99 (#35021) üzenetére


erdoke
titán

USB 3.0 elég nehezen hosszabbítható, már ami a stabil átvitelt illeti.

A legjobb aláírás a héten

(#35023) arcitec válasza Eliot99 (#35021) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem úgy van pc-ről USB 3.0 >> A-400 HDD-re és gyorsab mint a LAN ..... 35-40 MB/sec 1.5-2 m a kábel

[ Szerkesztve ]

(#35024) lalakov válasza erdoke (#35022) üzenetére


lalakov
senior tag

10 méter lehetetlen?

(#35025) erdoke válasza lalakov (#35024) üzenetére


erdoke
titán

Nek vagyok szakértője a témának, de szerintem 3 méter fölött erősen problémás.

A legjobb aláírás a héten

(#35026) lalakov válasza erdoke (#35025) üzenetére


lalakov
senior tag

Értem, köszönöm.

(#35027) lalakov


lalakov
senior tag

A médialejátszók támogatják az exFAT fájlrendszert?

(#35028) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.
Adott egy Popcorn A-210-es.
Lassan átkerül belőle a merevlemez egy Nas-ba.
Rémlik, hogy kellett bele egy pendrive a programoknak, hogy fussanak rajta.
Ha ezután a Nasról jön a tartalom, akkor is tegyek bele, vagy ez megy anélkül is?

(#35029) devil-k válasza cdl (#35028) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha NAS-ról nézel filmet Popin keresztül, nem kell pendrive.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35030) cdl válasza devil-k (#35029) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm.

(#35031) Eliot99 válasza arcitec (#35023) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Köszi a választ. Akkor nagy valószínűséggel nálam is hasonló lesz.

(#35032) Perillustris válasza robi-k (#35013) üzenetére


Perillustris
senior tag

A DAC 5.1 DTS, DD, Dolby ProLogic II jó lenne nekem arra, hogy a médialejátszót rákössem optikain, és a másik oldalon kijönne az analóg jel, így ráköthetném a meglévő Genius 6000-et? :U

Hangminőségben ez okozna bármiféle romlást?

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#35033) Multibit válasza Eliot99 (#35021) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ilyenkor sajnos működnie kell a PC-nek a filmlejátszás ideje alatt. Hosszútávú megoldásként alkalmazhatsz NAS-t a PC helyett. Kicsi, csendes, keveset fogyaszt.

(#35028) cdl:
Ha a NAS-ban van a merevlemez, az arra pakolt alkalmazásokat a NAS operációs rendszere kezeli és nem a Popi, ezért nincs szükség a pendrive-os telepítésre. Azt azért nem felejtsd el, hogy ilyenkor a merevlemezt formázza a NAS!

(#35034) cdl válasza Multibit (#35033) üzenetére


cdl
senior tag

Épp folyik az átmentés egy mobil merevlemezre, de köszönöm.

(#35035) mamago1972


mamago1972
tag

Dune hd base 3d vagy popcorn hour c300. Nagy a dilemma. Dunebe nem rakható bd olvasó, a popcorn meg nem játsza le a 3d tartalmat. Nem tudom, mit tegyek. Dune jó lenne, mert ugye kezeli a bd fájlokat, de bd lemez lejátszásához kell egy lemezes lejátszó. A popcornból kár, hogy hiányzik a 3d.

Van valami tipp, amiben minden szépen együtt van?

És számít a hifi kinézet és méret.

[ Szerkesztve ]

Do I make myself clear?

(#35036) robi-k válasza mamago1972 (#35035) üzenetére


robi-k
őstag

C300 semmi esetre sem ajánlott.Mit szeretnél, az a kérdés?
Ha kell belső 3,5" merevlemez tartó, és kell még mellé optikai BD meghajtó is, és ráadásul kell még a 3D is full BD menü lejátszással, akkor nincs ilyen készülék. Azaz van, de HTPC-nek nevezik.

(#35037) mamago1972 válasza robi-k (#35036) üzenetére


mamago1972
tag

Így ahogy mondod, kell a belső merevlemez, amelyeken állandó jelleggel tárolhatok adatokat és amelyeket mindenki elérhet. Kell a bd olvasó meglévő lemezek lejátszásához. Nem akarok több készüléket, egy funkcionalitásban megfelelőt. Torrent klienst mindenképpen futtatni lehessen.

NAS-t nem akarok, az már volt.

HTPC. Van előre összerakott, amelyet ajánlani tudsz, vagy ezeket meg kell építeni?

Do I make myself clear?

(#35038) Dorian válasza mamago1972 (#35035) üzenetére


Dorian
félisten

Optikai meghajtót érdemesebb külön készülékben megvenni. Egyrészt ha egyben akarod, nagyon leszűkül a kínálat, anyagilag sem olcsóbb, és az optikák gyakrabban, hamarabb meghibásodnak, ilyenkor is jobb, ha külön készülék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35039) robi-k válasza mamago1972 (#35037) üzenetére


robi-k
őstag

HTPC. Van előre összerakott, amelyet ajánlani tudsz, vagy ezeket meg kell építeni?
Van ajánlott HTPC, de az áráról ne érdeklődj ;] : Crystal vison

(#35040) devil-k válasza mamago1972 (#35037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahogy írta robi-k fórumtárs is, a "minden kell" kategória nem két forint lesz. ;] Két lehetőség van. Vagy az igényeidből engedsz vagy a pénztárcádat nyitod ki, alaposan. ;)

robi-k

Mennyi is ott a basic (model 2) vas? :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35041) mamago1972 válasza devil-k (#35040) üzenetére


mamago1972
tag

Köszönöm srácok, belenyúltam a lecsóba rendesen. Bár árat nem találtam, de igen, valami ilyesmire vágyom. Na sokat kell még gondolkoznom. Lehet, hogy építenem kellene egy htpc-ét.

Do I make myself clear?

(#35042) devil-k válasza mamago1972 (#35041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt meghiszem! Én is vágynék egy ilyen vasra... :)

Itt érdeklődhetsz:

Sound Mania Kft
6722 Szeged, Bokor u. 11
+36 70 385 61 59
info@crystalvision.hu

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35043) Perillustris válasza devil-k (#35040) üzenetére


Perillustris
senior tag

De tényleg, mi az induló ár? 3-400K? :F

Perillustris

(#35044) devil-k válasza Perillustris (#35043) üzenetére


devil-k
nagyúr

Írtam egy e-mailt nekik, én is kíváncsi vagyok. ;]

Warter

:Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35045) Warter válasza Perillustris (#35043) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem szorozd meg kettővel azt az árat, persze a tévedés jogát fent tartom.

[ Szerkesztve ]

(#35046) mamago1972 válasza robi-k (#35036) üzenetére


mamago1972
tag

Ha mégis kompromisszumost megoldást hozok, akkor a Dune hd base 3d ajánlott lejátszó?

Do I make myself clear?

(#35047) robi-k válasza devil-k (#35044) üzenetére


robi-k
őstag

Ha majd lesz ár a cvmp-re, én is kivácsi leszek rá :) Bár nem hiszem, hogy "átállnék az erő sötét oldalára" :DD

(#35046) mamago1972
A Base 3D egy átlagos készülék, semmi több. Nem rossz, de pl. BD lemezeket nem fogsz tudni rajta lejátszani.
Én a helyedben vennék egy popcorn A400/410 lejátszót (ő lehet egyben a NAS is), az A400/410 jobb, mint a Dune. És adott esetben vennék mellé egy jobb BD lejátszót is, pl. pioneer, panasonic, samsung, sony, stb. Ha pioneer 140/150/440/LX55/450 lejátszót veszel, akkor megoldható a hálózattámogatás és a BD.iso, BD3D.iso, SACD.iso támogatás is.

[ Szerkesztve ]

(#35048) Warter válasza robi-k (#35047) üzenetére


Warter
őstag

Gyanítom te leszel az utolsó aki ilyet vesz. ;]

(#35049) #75912448 válasza Warter (#35048) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én megépítem magamnak ;)

(#35050) mamago1972 válasza robi-k (#35047) üzenetére


mamago1972
tag

Köszönöm a tippet.

Do I make myself clear?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.