Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) blakey válasza Melorin (#18000) üzenetére


blakey
titán

Igen, samba. :) Engedélyezed a gépet, hogy lássa a wd, azonos hálózaton és azonos csoportba legyenek. Ha mindkét fél látja a másikat, akkor mehet a másolás, lejátszás hálózatról is.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18002) Patice válasza Melorin (#18000) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, SMB = Samba megosztás. Ez a Windows megosztási protokollja. Ha sajátgépet megnyitod, akkor a belső hálódon SMB-vel megosztott meghajtókat látnod kell.

A WD-n ugyan az a csoport van megadva, mint amibe a PC van léptetve? Általában "WORKGROUP", de saját csoportot is létrehozhatsz más névvel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18003) dh66e


dh66e
veterán

Erre ha valaki rápillantana Dune tulajok közül.Még mindig nem jöttem rá miért nem játszik le pár BD-t vinyóról.

DISC INFO:

Disc Title: RED_BIRD_2D_F3
Disc Size: 48,835,177,299 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.2

PLAYLIST REPORT:

Name: 00802.MPLS
Size: 47,541,110,784 bytes
Length: 2:41:41 (h:m:s)
Total Bitrate: 39.20 Mbps
Description:

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 28817 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

Mi az amiért nem hajlandó elindítani?Csak hogy tudjam mit nem szabad beszereznem a későbbiek folyamán.

(#18004) robi-k válasza dh66e (#18003) üzenetére


robi-k
őstag

Ennek az adatok alapján mennie kell a B1-sen. Honnan töltötted le a filmet (leellenőrizném).

(#18005) blakey válasza dh66e (#18003) üzenetére


blakey
titán

Nem látok semmit ami miatt ne menne, el se indul? BD-live engedélyezett? Egy reset nem segít? cache ürítése?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18006) dh66e válasza blakey (#18005) üzenetére


dh66e
veterán

El sem indulnak, a BD iso-k simán mennek.
tegnap robik tanácsára mindent ürítettem ,visszaraktam ugye gyári alapra de semmi.erre gondolsz resetnél?
megnéztem a wd-n hogy nem e sérült e a vinyó de nem simán indulnak a filmek.
BD live az nem tiszta nekem mit hogyan.ez valami netes cucc? Mert hálózat még nincs rajta.

robik ment privi!

[ Szerkesztve ]

(#18007) Patice válasza TCr (#17905) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megvolt a Popi A-210 "tesztelés" Nyomkodhattam pár percet.

Nálam nem volt gondja a 24/96-os sztereó és 5.1-es zenével sem. Vitte szépen.

Dune 301-hez képest nekem lassú volt. Amúgy szép a képe, de a Dune-ét szebbnek ítélem. "Feketébb a fekete". Az optikai digitális kimenete nagyon dinamikátlan hangú, a koax rendben van. Az kb. azt a szintet mutatta nekem, mint a Dune optikán. Sokkal több dolgot nem próbáltam ki az idő rövidsége miatt (vissza kellett adnom ma). De tapasztalatnak jó volt. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18008) blakey válasza dh66e (#18006) üzenetére


blakey
titán

Ez nem isoban van? Van olyan amit a dune esetleg nem visz, de az írás alapján ennek mennie kell, ki kéne próbálnom. :D

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18009) robi-k válasza blakey (#18008) üzenetére


robi-k
őstag

Nekem ez van meg és tökéletesen megy a Dune-n: Avatar.Extended.Collectors.Edition.2010.BluRay.CEE.1080p.AVC.DTS-HDMA.5.1-Gazdi
Disc Title: AVATAR_CEE_D1_GAZDI
Rls Date: 2010.11.23
Genres: Action | Adventure | Fantasy
Length: 2:58:09 (max)
Aspect ratio: 1.78:1
Disc Size: 49 072 573 657 bytes
Total Bitrate: 31,97 Mbps
Menu: English
Protection: AACS
BD-Java: Yes

VIDEO:
Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 23542 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 4133 kbps 5.1 / 48 kHz / 4133 kbps
/ 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps
/ Dolby Surround
DTS Audio Italian 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps
/ 24-bit
Dolby Digital Audio Czech 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Hungarian 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Polish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 24,575 kbps
Presentation Graphics Italian 23,762 kbps
Presentation Graphics Czech 20,469 kbps
Presentation Graphics Arabic 16,076 kbps
Presentation Graphics Hungarian 24,285 kbps
Presentation Graphics Icelandic 23,526 kbps
Presentation Graphics Polish 20,691 kbps

Note: Three Movie Versions on Disc
* Original Theatrical Edition 162 min.
* Special Edition Re-Release 170 min.
* Collector's Extended Cut 178 min.

[ Szerkesztve ]

(#18010) Melorin válasza Patice (#18002) üzenetére


Melorin
addikt

A WD-n nem lehet ilyesmit állítani. Belenéztem ftp-n keresztül a samba config file-ba és samygo volt a workgroup és a user is. Átírtam WORKGROUPRA, de a pc nem látja a hálózaton.

(#18011) dh66e válasza blakey (#18008) üzenetére


dh66e
veterán

Avatar 2009 1080p Blu-ray EUR AVC DTS-HD MA 5.1
Erről lenne szó ,már nagyon régen töltöttem le jó párszor meg is néztem tehát nem arról van szó hogy török -zúzok csak le akartam csekkolni a minőségbeli különbséget a Dune meg a WD procija és szoftvere között,de ez ahogy látom pár ilyen típusú BD-knél nem fog menni és az is lehet hogy egy 40"kijelzőn reménytelen is.
Az is igaz hogy a WD-n akármilyen elbarmolt kódolás volt egy filmen mind lejátszotta zokszó nélkül a moddolt firmel. Meg is marad az idők végezetéig. :)

(#18012) Ed Parker válasza dh66e (#18011) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem nekem is:D

a popit elöbb eladtam:)

(#18013) sbazsi


sbazsi
veterán

Tudna valaki ajánlani egy full alap lejátszót, monitorhoz? Csak képeket kellene lejátszani.
Kvázi mintha egy monitorból akarnék digitális képkeretet csinálni.
A monitor felbontása 1440*900, jó volna ha ezt tudná.

(#18014) Integra


Integra
titán

hi, van valakinek dund hd max lejátszója?!
van egy kis gondom....
vettem egy 4gb-os class10-es microsd kártyát rendszermemória bővítés céljából. ehhez kaptam egy sd kártya adaptert és egy usb kártya adaptert, hogy használni tudjam. eddig ok.
azt már látom, hogy a lejátszón belül kurvára nincsen dedikált usb csatlakozó a rendszermeghajtónak, így az elejébe kell gondolom tenni vagy az usb vagy az sd slotba. én az sd-t használnám, mert az nem lóg ki. (vicc amúgy az egész)..
beteszem a microsd kártyát az sd slotba és úgy be a lejátszó elejébe. a főmenüben érzékeli a memória kártyát, rámegyek, üres. szuper. bemegyek a rendszer beállításokba, ott a rendszermemória részhez, rákeresek, hogy megtalálja a külső meghajtót a rendszermemória bővítéshez és nem látja....
wtf?! :(
mire kell formatálni a memória kárytát, hogy lássa rendesen és használja rendszermemóriának????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18015) robi-k válasza Integra (#18014) üzenetére


robi-k
őstag

Az SD kártyának üresnek kell lennie. De van egy rossz hírem: a DUNE teszteli a betett pendrive-t vagy SD kártyát, és ha úgy találja hogy nem lesz jó, nem is fogja felkínálni rendszermeghajtónak (ez egy védelem az ellen, hogy egy lassú / hosszú hozzáférési idővel rendelkező pendrive/SD kártya ne lassítsa a rendszert).
Bár előfordul, hogy ez a védelem hibásan véli azt, hogy a betett pendrive/SD kártya nem lesz jó rendszermeghajtónak.
Ezt a védelmet úgy tudod "kijátszani", hogy egy másik pendrive-ra felteszed ezt a Dune szervizfájlt, beteszed a pendrive-t a Dune-be (előtte már legyen bent a Dune-ben a rendszermemóriának kijelölt pendrive/SD kártya, aminek üresnek kell lennie!) és elindítod a dune_service_init_system_storage.dsf fájlt.

Ha mégsem sikerül aktiválni az SD kártyát rendszermeghajtóként, akkor javasolnám, hogy tegyél be egy egyszerű, 2GB vagy nagyobb üres pendrive-t 8gondolom, akad ilyen otthon) pl. a Dune hátulján lévő USB csatlakozóba, és aktiváld ezt a pendrive-t rendszermeghajtónak.

Más: akit érdekel a Popcorn A400 feltört legújabb FW-je, az innen letöltheti és ismerkedhet vele ;)

(#18016) Integra válasza robi-k (#18015) üzenetére


Integra
titán

na ez azért vicces, mert mikor legelőször beletettem az sd kártyát és észlelte, fel is ajánlotta és látta is rendben, 3.91gb-os rendszermemóriát kezdett el formatálni (fene tudja, hogy ntfs vagy ext2, nem mondta, csak csinálta), majd fél perc után kiírta, hogy nem lehetséges.
class10-es memória kártya igencsak gyors, szóval ezzel nem lehet gondja, mármint a sebességgel nem.

megpróbálom amit írtál.

mod: így sem látja.. nagyon fura...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18017) robi-k válasza Integra (#18016) üzenetére


robi-k
őstag

Próbáld meg úgy, hogy frissíted az FW, vagy ha most a legfrissebb van fent, akkor egy egyel korábbit teszel fel. Sokszor ez is segít.
De ha van pendrive-d, akkor próbáld meg azzal is (ha nem sikerül FW újra telepítéssel megoldani).

(#18018) Integra válasza robi-k (#18017) üzenetére


Integra
titán

legfrisebb fw-t most tettem fel.
leformatáltam pc-n ntfs-re, azonnal látta. elindítottam rajta a rendszermeghajtó létrehozását, kiírja hogy kis türelmet, dolgozik. aztán feljön a popup, hogy a rendszermemóriát nem tudta létrehozni.

most visszadugtam pc-re megint és látom, hogy újra formatálni akarja, tehát a lejátszó maga is elkezdi valamilyen formátumra formatálni és eközben elakad.
újra formáztam ntfs-re, és utána most az usb-be dugtam bele, és ott leformatálta magának.
érdekes, sd kártyán nem akar működni, nem veszi be

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18019) robi-k válasza Integra (#18018) üzenetére


robi-k
őstag

A rendszermemóriának a Dune a Linux EXT3 fájlformátumot használja, amit természetesen a Windows nem kezel.
Ha működik a rendszermemória pendrive-von, akkor azon kell használni. Valószínű vagy a mikroSD, vagy a mikroSD-SD foglalat adaptert nem szereti a Dune.
És most, ha megvan a rendszermemória, teszteld le a BD lejátszást, jónak kell lennie :K

(#18020) Integra válasza robi-k (#18019) üzenetére


Integra
titán

igen, usb-n keresztül simán viszi és csak rendszermemiróaként látja, főmenüben meg sem jelenik. stabilnak tűnik. bedugtam hátulra a hdi wifi stick-je alá.
egyébként meg headshot a tervezőnek, ha bedugod a hdmi kábelt a csatlakozóba, az hdi usb wifi stick nem fér be a helyére, mert túl nagy.. csak a felsőbe tudom betenni, és ott is éppen elfér... agyrém..
na mindegy.
a bluray disc eddig is faszán ment, merevlemezről a bd25 és bd50 is álomszép, a prometheus bd50-nek olyan képe van, hogy lerakom a hajam... hatalmas a különbség ha a max-on nézem ugyanazt a filmet vagy az én kis asus o!play-emen.. :DDD
viszont a bbc planet earh, ami akadt régen, az pont nincsen itt, az első rész az elején, mikor az irdatlan mennyiségű madár átrepül a tájon... viszont eddig egyetlen más film sem akadt, az mkv konténerfájlosak sem.
jónak tűnik :)

amúgy ha jól értem: a rendszermemória bővítés azért kell, mert maga a lejátszás úgy történik, hogy a hdd-ről kiolvassa az adatot a lejátszó, az megy a bővített rendszermemóriába és onnan megy tovább feldolgozásra? és így a cpu mindig folyamatosan tud kiolvasni adatot, ezért lesz röccenésmentes a lejátszás?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18021) blakey válasza Integra (#18020) üzenetére


blakey
titán

Szerintem semmi értelme a rendszermemóriának, 2 évig volt rendszermemóriám a base 3.0-án és a duo-n is, aztán meguntam, mert semmi pluszt nem adott, nélküle is tökéletesen működik minden.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18022) Integra válasza blakey (#18021) üzenetére


Integra
titán

a fene tudja.
majd ha letesztelem azzal a filmmel amivel korábban akadt 100%-ra, megtudom mondani. az biztos, hogy most az ég világon semmi sem akadt meg egy pillanatra sem. legközelebb ráeresztem a planet earth-öt és kiderül. én ennek a külső rendszermemóriának a lényegét szeretném megérteni.
mert mi a rákért kell ilyen, miért nem tud a hdi belepakolni maga még pár giga ramot? nem kerül ez már rég pénzbe... képtelen vagyok megérteni ezt a cigánykodást.

egyébként meg kibaszott szánalmasnak tartom, hogy 2012-ben egy 130ezer ft-os lejátszónál még ilyen előfordulhat, egyszerűen nonsense...

aztán meglátom jövőre milyen média lejátszót vegyek, várom az új generációs hdi-ket is. de kíváncsi vagyok mi van még a hdi és a cinemaster között félúton, a cinemaster khm... nem érzem, hogy szükségem lenne rá azért az árért a jelenlegi rendszerem mellett :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18023) Chrys_ válasza robi-k (#18015) üzenetére


Chrys_
addikt

Van már valakinek vas is ehhez a FW-hez? Az enyém még nem érkezett meg. A német oldalon is megy a szokásos szállítási idő csúsztatás (már 15.Nov.), bár eddig ezt csak viszonteladóknál láttam (árkereső oldalakon).

(#18024) BBéci válasza Integra (#18022) üzenetére


BBéci
titán

Az OPPO BDP-95EU képminősége erősen megközelíti a Cinemaciét, viszont médialejátszós funkciói a Dunékét sem érik el. Állitólag az újak ebben is fejlődtek, jövő héten kezdem tesztelni a 103-ast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18025) #75912448


#75912448
törölt tag

Érdekes, hogy ilyen sokan használtok rendszermemó bővítést. Sosem éreztem szükségét, legalábbis lejátszáshoz. Tapasztalatból mondom, hogy sem a D1, sem a 101 nem szorul rá, ebből kifolyólag a többi típus sem. Bár lehetnek eltérő minőségű Sigma procik hasonló lejátszók szintjén is, pc világban is előfordul.

(#18026) Integra válasza BBéci (#18024) üzenetére


Integra
titán

olvasni fogom :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18027) #75912448 válasza Patice (#18007) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sokan kételkedtek benne, de a 8670(1) képminőségben képes hozni a 864x szintjét. Dune gyomorban biztos, itthoni körülmények között nem láttam a V8-at vagy a WD Live Str.-et. A 101/301 menüjét én is szerettem.

(#18028) blakey válasza Integra (#18022) üzenetére


blakey
titán

Nézd, nekem most duom van, nincs benne rendszermemória, és tökéletesen megy minden, semmi sem akad, rádiókat is lehet nélküle hallgatni, meg ami kell arra van saját memóriája, a külön memória torrentezéshez, bd-live-hoz és még egy-két olyan dologhoz való ami nem feltétlenül szükséges a tökéletes működéshez. Neked más miatt akadhat a film.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18029) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,
Egreat R160S lejátszót szeretnék venni. Esetleg van valakinek eladó? köszi

(#18030) gulyasa válasza Anathema67 (#18029) üzenetére


gulyasa
őstag

Akinek sikerült olyat szerezni Kínából, az nem fog megválni tőle egy jó ideig...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18031) Crytek


Crytek
veterán

3D TV-hez keresek olyan lejátszót aminek esetleg van belső tárhelye (nem fontos) csatlakoztatható rá külső HDD is, és vigan le tudja játszani a 3D -s mkv , és a 3D-s bluray isokat is!

Nekem jó a legbovlibb is csak amiket leírtam azokat tudja!

Next PC Upgrade: 2022

(#18032) koncsik válasza Crytek (#18031) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha Kínából rendelsz (ezeket is lehet onnan), figyelj rá, hogy ne vágd le a tápkábelt! :DD
Bocsánat, nem hagyhattam ki. :B biztos kapsz értelmes választ is, én csak 2D-nél tartok még...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18033) Integra válasza blakey (#18028) üzenetére


Integra
titán

nézd, 100%-ra nemtom megmondani mi volt a gond. akár a régi gyári fw is lehetett, amit most az idei októberire cseréltem, lehet, hogy sima codec hiba volt, passzolom. most megy rendesen, igazából nekem csak ez számít. viszont külső rendszermemória nélkül nem engedett alkalmazásokat telepíteni. ezt már az új fw installnál is előre jelezte.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18034) #75912448 válasza Crytek (#18031) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha a "legbóvlibb" olcsót jelent nálad, akkor:

-Egreat R6s HDD fiók nélkül
-Egreat R160s 3,5" HDD
-Xtreamer SideWinder3 2,5" HDD

Ezek mind Realtek 1186-os lejátszók, ilyet kell keresned, ha full HD 3D-t akarsz megjeleníteni. A vígan lejátszás fogalma a piac egyetlen media playerével sem lehetséges, valami hibát mindig találunk :D

(#18035) strictly85


strictly85
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék olyan médialejátszót venni az olcsóbbik fajtákból, amin van analóg 5.1-es kimenet. Tudtok nekem segíteni ebben?
Válaszotokat előre is köszi!

(#18036) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Popcorn A300-nál beállítások menüben a video résznél mit állítottatok be? :F Mert úgyérzem valami nem oké. Pana G30 plazma.

A játék az nem játék!

(#18037) Ed Parker válasza Jim-X (#18036) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

vegyél egy htpc-t ;]
azzal javult meg nekem is :DDD

(#18038) erdoke válasza Jim-X (#18036) üzenetére


erdoke
titán

Elállítottál valamit, vagy a gyári beállításokat szúrja el? Automatikus beállításokkal nálam szép a Dune képe, talán egyedül a 8 bitet fixáltam.

(#18037) Ed Parker
"Vájtszeműek" szinte mindig fordítva látják, a jobb médialejátszóknak van szebb képe... Persze komolyabb teszthez megjelenítő is kell, pl. egy minimum G szériás plazma. Leht, hogy átlag LCD-re még jobb rajzfilmet rajzol a PC, de ezt különösebben nem akarom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18039) Jim-X válasza erdoke (#18038) üzenetére


Jim-X
őstag

Konkrétan arre lennék kíváncsi, hogy más A300 tulaj (vagy volt tulaj :) ) mit állított be a video résznél.

(#18037) Ed Parker : ;]

A játék az nem játék!

(#18040) blakey válasza Jim-X (#18039) üzenetére


blakey
titán

Nyomj egy reset-et, jónak kell lennie, valami el lett állítva amit a pana nem szeret.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18041) Dorian válasza erdoke (#18038) üzenetére


Dorian
félisten

Neki mondjuk Pana VT--je van :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18042) cekkk válasza erdoke (#18038) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, jobb plazmája van mint a G és jobbnak véli a htpc-t mint a volt popiját :DDD
De majd beszámol erről.
Viszont én meg azt mondom ki kell próbálni, persze nem egy laptopot kell beüzemelni és az alapján véleményt mondani, hanem össze rakni egy gépet,de én is jobbnak érzem mint amilyen a Dune Base volt. :B

(#18043) Integra válasza erdoke (#18038) üzenetére


Integra
titán

én is hagytam a dune-ben alapvetően mindent automatán, nem láttam értelmét a manuális beállításoknak, mert nagyon jól megtalálja magának a jó beállítást

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18044) erdoke válasza Dorian (#18041) üzenetére


erdoke
titán

OK, én nem mondtam, hogy milyen tévéje van (vagy nincs), csak utaltam rá, hogy akik szoktak ilyesmit tesztelgetni normális megjelenítőn, szinte mindig a jobb médialejátszókat preferálják. Nyilván egy jó BD játékos képi világához hasonlítanak.
Tehát általánosságban arra célozgatni, hogy egy összelapátolt HTPC-nek jobb lesz a képe, nem feltétlenül helytálló.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18045) cekkk válasza erdoke (#18044) üzenetére


cekkk
veterán

De pont ez, hogy nem szoktak HTPC-t tesztelni :DDD Mert az szar, csak a Cinemaster a jó, meg most a Ricsiéké ;] De az hogy mi volt x éve, az már most nem feltétlen úgy van.

Mondjuk szerintem a htpcnek a benne lévő alkatrészek ára közel 3-4szerese, a lejátszónál a szoftvert is megfizeted. A dac ami a dunébe van az is ilyen 5-10 dolláros tétel, az az égész doboz nincs 20 ezer forint, és sokat is mondhattam akkor. :B

[ Szerkesztve ]

(#18046) Ed Parker válasza erdoke (#18038) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem barna a szemem ;]
és minden túlzás nélkül azt mondom,hogy a VT30-on a frissen összerakott htpc-m képminőségben meg úgy mindenben csúnyán ráver a popira.
két dolog,amiben a popcorn vezet,hogy az hangtalan, a passzív hűtése miatt,a másik hogy picivel olcsóbb.

ki kell próbálni,nekem nem lett csalódás ;]

(#18047) Dorian válasza Ed Parker (#18046) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem még ha jobb és olcsóbb lenne a HTPC, akkor sem kéne, mert a franc akar vacakolni a beállításokkal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18048) cekkk válasza Dorian (#18047) üzenetére


cekkk
veterán

Hatalmas dolgokat kell beállítani. Nem értem, órákat napokat kínlódsz hangfalak elhelyezésével, gumiőrlemény ki stb hogy megtaláld a jót, akkor ez miért lenne más? :U :K

(#18049) Dorian válasza cekkk (#18048) üzenetére


Dorian
félisten

Mert azzal szeretek foglalkozni, ez meg kívül esik az érdeklődési körömön.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18050) Cha-b válasza Jim-X (#18036) üzenetére


Cha-b
senior tag

Szia ugyan nem A300, hanem C200 és ugyanúgy Pana G30 tv, gondolom ugyanazok az opciók vannak a 2 médialejátszón. Nálam is AUTO-ra van állitva, mint a Dünéseknek, és minden rendben. Mit nem érzel okénak ?

CSAKAKISPEST!!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.