Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) DjKoxi válasza cekkk (#27998) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A makemkv semmit sem csinál a bitrátával, felirattal, hanggal. .mkv-ba teszi azt amit kiválasztasz.
Nekem a c-200 hálózatról smb-vel sokkal könnyebben kezeli az mkv-t. Kattintás után azonnal indul a film, track-ek is megmaradnak, hangváltás is rögtön megy.

(#28002) cekkk válasza DjKoxi (#28001) üzenetére


cekkk
veterán

A TSmuxer se csinál semmit a hanggal és a bitrátával. Csak a felirathoz nyúl hozzá Viszont a BD struktúrában nem sup felirat van és azt meg az mkvba nem lehet tenni? Mert az ilyen suptosrt konverterek szoktak sokat hibázni, vagy legalább is tették régebben amikor én próbálkoztam velük. :DDD De majd ha vissza megyek Debrecenbe akkor kipróbálom :DDD

(#28003) DjKoxi válasza cekkk (#28002) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nem hibázik. Az én esetemben ( mivel nem töltök semmit ) ideális megoldás, mert HP-re kb ugyanannyi ideig tart felmásolni ezen keresztül, mint egy az egyben.

(#28004) cekkk válasza DjKoxi (#28003) üzenetére


cekkk
veterán

Majd megnézem, mert a régebbi konverterek elég sokat hibáztak és kézzel kellett javítani ezeket a karakter kódolási hibákat. Mondjuk én mér vagy 2 éve nem foglalkoztam ezzel a témával, aztán lehet azóta ennyit fejlődtek. Majd kipróbálom. :K

(#28005) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, hirtelen van ötletetek, hogy az Asus Oplay HDP-R3 miért látja a sorozatokat a megosztott mappában, de a filmeket nem?

Ugyanabban a fő mappában van megosztva mind2 almappa. (Illetve a fő mappa van megosztva)
Csak 720p mkv.
Minden sorozat epizód látszik, és minden film láthatatlan, lehet, h a méret a gond? :F

szerk: Annyi még, ha a filmek almappából átmásolom az mkv-t a sorozatok almappába, akkor is láthatatlan ...

[ Szerkesztve ]

(#28006) Warter válasza #48613632 (#28005) üzenetére


Warter
őstag

NTFS jogosultság para szerintem. Ellenőrizd le.

(#28007) madoxx


madoxx
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap beszereztem egy wd tv live streaming (gen3) lejátszót. Nagyon tetszik, de van némi bajom vele.
Milyen beállításokat érdemes használni video terén?
Gondolok itt képfrissítésre, felbontásra stb...

Full hd tv-re van kötve, hdmi-vel.

A problémám az, hogy ha pl 720p-t játszok le, nincs olyan szép a képminőség, mint ha a tv (lg 671) beépített lejátszóját használnám. Full hd-nál nincs ilyen gond, az gyönyörű.

(#28008) Patice válasza madoxx (#28007) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valószínűleg nem konvertálja föl a 720p-t FullHD-ra.

Ha tudja a lejátszó és kapcsolható, akkor kapcsold be. Ha nem tudja, akkor sajnos ez ilyen.

(A TV lejátszója megcsinálja ezek szerint a felkonvertálást.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28009) #48613632 válasza Warter (#28006) üzenetére


#48613632
törölt tag

öööö ... bocsesz ... kicsit konkrétabban légyszives, ezt pontosan hol is kell? .... bocs a lámaságért :B

(#28010) Multibit válasza kovadika (#27999) üzenetére


Multibit
veterán

(#28011) robi-k válasza Multibit (#28010) üzenetére


robi-k
őstag

Nem fog működni :N Még ha becsomagolja a második SSIF mappában lévő fájlokat, a lejátszók nem tudják ezt kezelni, jelenleg még nincs MVC 3D mkv szabványosítás:

Idézet: "MKV splitter of the Steresocopic Player currently doesn’t support MVC"

[ Szerkesztve ]

(#28012) Multibit válasza robi-k (#28011) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor bocs!
Ebből is látszik, mennyire képben vagyok 3D-ügyileg :)

(#28013) Multibit válasza robi-k (#28011) üzenetére


Multibit
veterán

jelenleg még nincs MVC 3D mkv szabványosítás
De ígérgetés már van ;] :
I’ve put it on the to-do list

(#28014) bl4ze válasza robi-k (#27911) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagy köszi, este fel is teszem!
Remélem beválik, majd olvasok ! :)

.:. bl4ze .:.

(#28015) anonym1s válasza robi-k (#27911) üzenetére


anonym1s
őstag

Frissitettem en is a 301-re de en semmi valtozast nem vettem eszre. Sebessegkulonbseg nincs, az eddig le nem jatszott filmeket ezzel sem jatsza le, es a dts hd hang szar ezzel is.

Ot honap utan jott egy frissites es semmi valtozas, illetve a dragabb modellekhez meg szarabbak lettek. Gratulalok dune :)

(#28016) bf76


bf76
csendes tag

Sikerült beújítanom egy DUNE HD TV-102-est. Még nagyon az elején vagyok, hogy kiismerjem és egyből elakadtam. A számítógépen tárolt filmek mappáját szeretném megosztani úgy, hogy a a Dune-val le tudjam játszani a tartalmát. Hogyan kell a megosztást beállítani? Előre is köszi a segítséget!

Feco

(#28017) Ejelhar válasza bf76 (#28016) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

a 27304-es hozzászólásban leírtam.

(#28018) nfsu17 válasza bf76 (#28016) üzenetére


nfsu17
veterán

(#28019) Ejelhar válasza blakey (#27959) üzenetére


Ejelhar
senior tag

nekem értelmezi a dune_folder.txt-ket, minden borító megjelenik és kezeli úgy ahogy kell

Nem tom, lehet, felteszem megint ideiglenesen és jobban körbeszagolom, de első nekifutásra elég rémisztőnek tűnt:-)
Nekem a filmek könyvtáraiba ott van a "dune_folder.txt", de az új firmware alatt én nem láttam a borítókat könyvtárszinten. Simán a folderek ikonját hozta.
Ezután nem is foglalkoztam vele tovább, főleg úgy, hogy véltlenül egy agyondarabolt DB-t akartam nézni. Ilyenkor idegesítő a menü hiánya.

Amúgy persze elvagyok nélküle, sőt, a lite módban indított player szerintem jobb, de néha rákényszerül az emberfia a menüs lejátszásra.

(#28020) Ejelhar válasza nfsu17 (#28018) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ööö..a második link felesleges, mivel a harmadik ugyanazt tartalmazza bővebben (a második link hsz-ét szerkesztettem, de balul ütött ki, ezért ugyanaz a harmadik link, az az igaz, a teljes hsz).

A negyedikhez meg kell egy kiegészítés szerintem, a 27294-es hsz: [link]

(#28021) ginola válasza Dorian (#27982) üzenetére


ginola
addikt

Még felirat sem lesz , szívás!

(#28022) Ejelhar válasza Ejelhar (#28019) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés (azoknak, akiknek nincs ilyen, csak lite módban játszik a Dune):

a lite módban indított player szerintem jobb

A BD player nem zoomol és a léptetés sem működik. A zoom letiltva, a léptetés halott, csak a beletekerés lehetséges. Valamin lassan töltődik be a BD player. Valszeg ilyenkor kinyomja a másikat és betölti a BD lejátszót, a felülete is más (pl. az info ablak).

Egy dologra viszont perfekt: ha sok kicsi fityusz file-ra van darabolva a forrás, akkor csak ez jöhet szóba.

(#28023) bf76 válasza nfsu17 (#28018) üzenetére


bf76
csendes tag

Ezer hála és köszönet! Sikerült megoldanom. Nagyon szépen mennek a DVD-ISO-k Wifi-n keresztül, tökéletes képpel, viszont a hang az rendkívül halk. Maximumra kell tekerni a lejátszó és a TV hangját is, hog ylehessen hallani. Van erre esetleg vmi ötlet?

Feco

(#28024) vendingo


vendingo
veterán

Érdekelne olcsó minőségi médialejátszó.
Igények: 500gb külső vinyót kezelje, vigye az összes népszerű formátumot.
Ezek az androidos hdmi portba dugható ketyerék mennyire ajánlottak?
Max 15 ezret szánok rá, de jó lenne minél olcsóbban megúszni, csak ritkán használnám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28025) Ejelhar válasza bf76 (#28023) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Beállítások -> Hang -> Túlvezérlés engedélyezve

valamint ugyanitt -szerintem- a "Dinamikakontroll" ki

(#28026) Ejelhar válasza vendingo (#28024) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Még egy olyan tízest rá kéne szánni, Egreat vagy WD TV Live készülékeket nézegess. Az androidos izéket felejtsd el. Lehet, pár éven belül esetleg jók lehetnek, de most még nem jó vételek.

[ Szerkesztve ]

(#28027) vendingo válasza Ejelhar (#28026) üzenetére


vendingo
veterán

17 ezer ft-ért tudnék Egreat EG-R6AII -t. Erről vélemény?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28028) bf76 válasza Ejelhar (#28025) üzenetére


bf76
csendes tag

Köszönöm, minőségi javulás! :)

Feco

(#28029) Ejelhar válasza vendingo (#28027) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Úgy tűnik -nagyon kevés kivételtől eltekintve- itt mindenki szakosodott valamire, ezért az igények vs. típus esetében várjuk be a z Egreat tulajokat. Biztosan okosabbat tudnak mondani mint én.

(#28030) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, Oplay R3 képes valami módon BR filmek lejátszására lehetőleg HDD-ről?

(#28031) Integra válasza #48613632 (#28030) üzenetére


Integra
titán

persze. már az r1 is tudta a kezdetektől (legelső oplay-em van:DDD még mindig és simán megeszik minden bd25-bd50 file-t is), scythe kama connect2-vel dugom rá a hdd-t az oplay-re.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28032) Zsmester89 válasza Integra (#28031) üzenetére


Zsmester89
őstag

A 3D-s isok-at is megeszi? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#28033) Integra válasza Zsmester89 (#28032) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, mert csak 2d rendszerem van, így nem is foglalkoztam soha 3d-vel. semmim sem támogatja a 3d-t :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28034) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tudtok-e olyan médialejátszót, ami minimum Popcorn Hour A210 minőségű. Képben, hangban, stabilitásban, és szolgáltatásban, és csendességben, és nem sokkal drágább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28035) Dorian válasza bajnokpityu (#28034) üzenetére


Dorian
félisten

Valamelyik Dune.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28036) Zsmester89 válasza bajnokpityu (#28034) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mede8er 600 vagy 1000 :) Ezekről nem nagyon megy a téma, pedig tökéletes minőségben ad le mindent, passzív hűtéssel :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#28037) #48613632 válasza Integra (#28031) üzenetére


#48613632
törölt tag

közben addig eljutottam, hogy átalakítottam .iso-ba az egyik filmem struktúráját, BD50, el is indul, le is játsza, ám a menürendszer valamiért nem elérhető, alapból a film indul, mint másolt BD25-ök esetén :F

(#28038) robi-k válasza bajnokpityu (#28034) üzenetére


robi-k
őstag

Alapvető, hogy (jelenleg 100%) nincs kompromisszum mentes médialejátszó, és erős kételyeim vannak, hogy lesz-e valaha is :F
De egyetértek (#28036) Zsmester89 hozzászólásával, én is inkább a Mede8er lejátszóit ajánlanám, ha médialejátszóra van szükséges.

A Dune HD utóbbi időben tanúsított magatartása (gondolok itt pl. a legutóbbi béta FW-re, nagyon sok felhasználónak okozott fejfájást és bosszúságot, de még egy "bocsánat" sem hangzott el a Dune-től) igen megkérdőjelezhető. Amúgy az új átszervezésnél távozott a cégtől a Dune megalapításától dolgozó programozó csapat, akik idáig írták az FW-t (ez egy Moszkvai csapat volt), és szintén távoztak a HW fejlesztők is (régebben ők Kijeviek voltak). Ezek helyett most "kicsi sárgákat" vettek fel, amivel alapvetően semmi bajom, de idő kell, míg "belerázódnak".

[ Szerkesztve ]

(#28039) Integra válasza #48613632 (#28037) üzenetére


Integra
titán

szerintem nem támogatja a menüket bd-nél, de a filmet lejátsza minden gond nélkül. igaz, engem a menük hidegen hagynak.
a dune max ugyanazt a file-t simán kezeli menüvel is, így kizárásos alapon gondolom, hogy nem kezeli az oplay.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28040) Mezga Aladár válasza Zsmester89 (#28036) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A Mede8er lejátszók jól kezelik a 23.976 ill a 24 formátumokat is?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28041) #48613632 válasza Integra (#28039) üzenetére


#48613632
törölt tag

ja, valami ilyesmi lehet, mert az istennek nem akarja. Oké, nem gond ez, csak addig, amíg azt gondolod, hogy te szúrtál el valamit ... :DDD

(#28042) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#28040) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre senki nem tudja a választ???

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28043) Integra válasza #48613632 (#28041) üzenetére


Integra
titán

engem sokkal inkább zavar, hogy még a remux-ok is összevissza vannak kódolva :(((
eredeti, érintetlen bluray kép, eredeti angol hang és magyar hang, tudtommal ez a remux. ehhez képest nézem, hasonlítgatom és tényleg ahány ember, annyi féle formátumba kódolgat...
mostani példa jó rá: x film. 2 remux, ugyanakkora file méret a legvégén, de az egyik csak a film és az angol nyelv, a másikban a film, az angol nyelv és a magyar is... na akkor most wtf?! :(
és megkockáztatom a bd50-nél is beletúrnak sokszor. pedig a remux lényege tudtommal pont az, hogy tulajdonképpen egy bd50, érintetlen képpel és hanngal + magyar hanggal, de minden más hangsáv és extrák eltakarítva, amik nem a filmről szólnak...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28044) Multibit válasza Mezga Aladár (#28042) üzenetére


Multibit
veterán

Jól kezelik. Többször volt erről szó itt a topicban.

(#28045) nfsu17 válasza Mezga Aladár (#28040) üzenetére


nfsu17
veterán

[link]

Úgy tudom, igen, jól kezeli a 23,976-ot.

(#28046) DjKoxi válasza Integra (#28043) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Még a DVD korszakban ezért kölcsönöztem minden filmet a tékából. Azt tudtam, hogy eredeti.
Ha lenne a környékemen ( szép álom szszb - megye :o ) BD kölcsönző most is ezt tenném.
A hangfalaid még mindig szeretik a kerti partikat :R

(#28047) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

"Alapvető, hogy (jelenleg 100%) nincs kompromisszum mentes médialejátszó, és erős kételyeim vannak, hogy lesz-e valaha is" idézet robik

"jelenleg a 24 fps is 23,976 Hz-en lesz lejátszva" idézet mede8er forum

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28048) Multibit válasza Mezga Aladár (#28047) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ez igaz, az nagy gáz! Nekem nincs Mede8er lejátszóm, ezért csak annyit tudok róluk, ami itt a fórumban megjelent. Arra emlékszem, hogy a Realtek alapú mp-k alapból tudták a 24 fps-es filmek kadenciahelyes megjelenítését, de a 23.976-osokat nem. Erre jött a hír, hogy a Mede8er-nél megoldották a problémát. Nem gondoltam volna, hogy úgy "oldották meg", hogy ezzel együtt a 24 fps lejátszást elcseszték :Y Tudom, sokan azzal jönnek, hogy a 24 fps ritka (európai filmeknél használják). Hiába no, Hollywood agymosása sikeres ;]

(#28049) Integra válasza DjKoxi (#28046) üzenetére


Integra
titán

örülök :)

sajnos nálunk most egy ideig nincsen kerti parti, tegnap pingpong labda nagyságú jégvihar tombolt, ma rom eltakarítás volt.. majd elsírtam magam, minden cseresznye és diófa oda, orgona sövény is, dísznövények, minden.. egyedül a gyep maradt meg. életemben nem láttam még ilyet. annyira megfagyott a jég, hogy a tűző napon 25 fokban sem olvadt még el mindenhol..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28050) DjKoxi válasza Integra (#28049) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Sajnálom!
Hihetetlen szélsőséges időjárás van mostanában! Lehet beépítek szakaszolót a villanyóra után, mert sajnos gyakoriak mifelénk is a viharok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.