Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) blakey válasza SunMount3r (#49699) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom többször leírni, programozási hiba, bármit csinálsz rossz a belső lejátszóval. Minden mással jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49702) blakey válasza LógaGéza (#49700) üzenetére


blakey
titán

Én FHD-ban próbáltam, nincs UHD tv-m, 10bit nálam megvan, nincs vele gond, DD hangokkal nincs gondom, a belső lejátszó és a Kodi is jól játsza le, egymás után próbálgattam, szerintem valami más lehet a gond. SMB-vel használom a Kodit, szinte hibátlan, nem vettem észre eddig semmi hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49703) LógaGéza válasza blakey (#49702) üzenetére


LógaGéza
addikt

SMB sajna nálam nem volt opció, mert Synologyn nem lehet jelszó nélküli megosztást csinálni, Kodihoz meg ha jól tudom az kell...
Mivel nálam főleg 4K-s anyagokkal volt baj, simán elképzelhető, hogy van még mit csiszolni azon a részen, valamint még nem elterjedt a szabványosítása se...
10bitet te csak simán bekapcsoltad, kinnt az Android Beállítások részében, és ment egyből?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49704) Blaise válasza LógaGéza (#49703) üzenetére


Blaise
veterán

NFS nem működött a Synoról?

(#49705) LógaGéza válasza Blaise (#49704) üzenetére


LógaGéza
addikt

Bescannelte a Kodi a médiatárt, de elindításkor már nem adta át a wrappernek. Van egy workaround, hogy fel kell csatolni a MediaCenterben, csinálni kell neki egy shortcutot, és a shortcut elérési helyét kell megadni Kodiban, és akkor menni fog - nekem is most így van.
Ha érdekel, akkor ellinkelem a pontos leírást.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49706) Blaise válasza LógaGéza (#49705) üzenetére


Blaise
veterán

Megköszönném :R

Ezt javítja vajon majd az új fw?

(#49707) SunMount3r válasza blakey (#49702) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi ez a 10bit FHD esetén?! Sorry, de ezt automatice a 4K-s TV-kel hozom relációba, ami lehet tévedés...

(#49708) DoItYourself válasza LógaGéza (#49705) üzenetére


DoItYourself
addikt

[troll on] És ezt "out of the box" kell megcsinálni? :DDD [troll off]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49709) Multibit válasza LógaGéza (#49703) üzenetére


Multibit
veterán

NFS-sel, vagy DLNA-val kapcsolódsz a Synologyhoz?

(#49710) LógaGéza válasza Blaise (#49706) üzenetére


LógaGéza
addikt

Itt lenne ni.
Nem tudom, ez majd akkor derül ki, ha kijön az új FW :)

DoItYourself
Ezt még reggel, kávé előtt nem értem :B

Multibit
NFS-el.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49711) blakey válasza LógaGéza (#49703) üzenetére


blakey
titán

Nekem a Kodi jelszóval csatlakozik SMB-n, nélküle nem tudná lementeni a feliratokat, nálam a Qnap-be így van beállítva. Nem is kellett bekapcsolni a 10 bitet, azon volt, de igen, ennyi az egész.
FHD-n nem volt gond a 4K-s anyagokkal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49712) blakey válasza SunMount3r (#49707) üzenetére


blakey
titán

12bit is van. ;) Ha olyan a panel, a HDMI Deep colour itt is létezik, 24, 30, 36 bitként is ismert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49713) LógaGéza válasza blakey (#49711) üzenetére


LógaGéza
addikt

Érdekes, nálam 8biten volt, de akkor majd ránézek arra, hogy átállítom FHD-ra, és akkor engedi-e...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49714) blakey válasza LógaGéza (#49705) üzenetére


blakey
titán

A wrappert úgy kell telepíteni, hogy elindítod a Kodit, Home-mal kilépsz és a telepített wrappert elindítod, a bal felső sarokban lesz egy install, uninstall, ráböksz valamelyikre és utána minden működik ahogy szeretnéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49715) blakey válasza LógaGéza (#49713) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz, hogy Kodin jelszóval tudj csatlakozni fel kell venned új meghajtóként és akkor kéri a jelszót is.

Amúgy másik kábelt is kipróbálhatsz, hátha az a gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49716) LógaGéza válasza blakey (#49714) üzenetére


LógaGéza
addikt

Telepítettem a Wrappert, nem azzal volt a gond... Helyi HDD-ről wrapperral játszik le mindent - már amit lejátszik...

Kábel: Audioquest Chocolate HDMI kábel van benn, nem hiszem, hogy ott lenne a probléma.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49717) Mezga Aladár válasza LógaGéza (#49703) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

SMB sajna nálam nem volt opció, mert Synologyn nem lehet jelszó nélküli megosztást csinálni,

Ez nem igaz. Tanulmányozd a súgóját.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49718) LógaGéza válasza Mezga Aladár (#49717) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából csak neten kerestem rá, és annyi jött ki, hogy guest fiókot kell engedélyezni, de ott is nem csak simán csatlakozik, hanem guest felhasználónevet kell megadni.
Innen nem is nagyon mentem tovább, mert megtaláltam a workaroundot. Amúgy is szerintem jobb az NFS ilyen célra :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49719) Patice válasza LógaGéza (#49718) üzenetére


Patice
Topikgazda

Guest fiókon lehet engedélyezni, hogy ne kérjen jelszót és akkor read only jogokat kap. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49720) blakey válasza LógaGéza (#49718) üzenetére


blakey
titán

De b@sszus, a Kodi tudja a jelszóval védett anyagokat is kezelni, mindegy, hogy NAS v. gép. Nem csak guest jó neki.

Ha telepítve van Kodi alá a wrapper akkor igen, ha nincs csak a gépre telepítve akkor nem, nekem Kodival indulnak a helyi anyagok. Mégis rosszul telepíthetted a wrappert.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49721) LógaGéza válasza blakey (#49720) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem a Kodival van baj, hanem a Wrapperrel, ezt már mondtam is az elején... Ha Kodi DVD Playerével játszottam le bármit, akkor elindult NFS-ről is, de már a Wrapper nem indította el. A felcsatolásos játék után ment egyből.
Nem tudom mit lehet azon elrontani, hogy elindítom a Kodit, kilépek rendesen Exittel, majd elindítom Apps alól a Wrappert, és rányomok az Install playercorefactory.xml gombra...
Ha rosszul telepítettem, akkor a workaround után ugyanabban a Kodiban miért indul el minden Wrapperrel? Ha jól működne, akkor miért posztolták volna azt a megoldást a Futeko fórumára?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49722) blakey válasza LógaGéza (#49721) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nagyon félre beszélünk, ha Kodival indítod el akkor ugye nem kell wrapper, nem is értem, hogy ilyenkor mit szeretnél. Kodi után a belső lejátszó simán megy, nem kell hozzá wrapper. a wrapper azért kell, hogy a Kodi lejátszást átirányítsa a belső lejátszóhoz ahol van 3D, 4K és HD hangok. Ha telepíted a wrappert Kodi alá akkor minden esetben a belső lejátszó indul de utána a belső lejátszóval is minden okés.
Mi az amit te másképp csinálsz?

Amit linkeltél azt nem is értem, hogy miért. Tökéletesen be lehet jelentkezni Kodi alól egy védett könyvtárba SMB/NFS-sen keresztül, semmilyen mókolás nem kell és mindent visz. Ahogy már írtam, Kodiban ahol felvennéd a könyvtárakat, ott a legalsó sorba mész és onnan tallózod be a kívánt részt, ott kérni fog jelszót és utána már szerepelni fod a felvételi listában".
Itt kell felvenni:

Azt hozzá teszem, hogy nálam a Guest jelszó nélkül láthatja a fájlokat, de nem írhat rá, ahhoz be kell jelentkezni és kizártnak tartom, hogy a Syno ne tudna ilyeneket, Qnap alatt lehet.
Nekem ezek a mókolások nem is kellenek, Kodi mindent visz ISO-kat meg belső lejátszóval játszók la, ha kijavítják a hibákat akkor a Kodit is átírányítom a belső lejátszóra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49723) tsilver válasza blakey (#49722) üzenetére


tsilver
aktív tag

Hogy bonyolítsam a dolgot:)
sima Q5 samba satelite receiver könyvtárai wrapper-el tökéletesen megy.

NFSvagy Samba Workgroup, idáig ment de kb. 1-2 hete nem hajlandó lejátszani semmit, csak fekete képernyő a kis emblémával.
Jelszóval van Syno felcsatlakozva.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#49724) LógaGéza válasza blakey (#49722) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na igen, ez a baj, itt van a elbeszéd egymás mellett, hogy ezek szerint te nem is használod a belső lejátszót :)

Próbáld ki, ha van lehetőséged rá. Ott ahol mutatod rakj be egy NFS megosztást, majd próbálj lejátszani a Himedia lejátszójával valamit.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49725) blakey válasza LógaGéza (#49724) üzenetére


blakey
titán

A belső mappákat úgy játszom le a belső lejátszóval, hogy belépek az E (?) meghajtóba és az adott könyvtárakból elindítom, nincs semmi gond. A Kodiban a belső HDD-n lévő mappák meg fel vannak véve ugyanúgy ahogy a többi. nincs sehol semmi gond. (Lehet, hogy nem tudod, hogy kell Kodiban felvenni a belső mappákat :F )

Ott ahol "mutatom", nekem SMB megosztás van felvéve ami (utána) szerepel a listában és minden működik Kodival is és belső lejátszóval is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49726) LógaGéza válasza blakey (#49725) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát akkor nálam biztos zavar volt az erőben... Ha kijön az új FW, akkor úgy is tervezem, hogy fogok egy állványt és egy kamerát, lepakolom a vászon elé, és csinálok egy videót a hibákról, amit felfedeztem...
Akkor talán kiderül hol van a turpisság.
Amúgy meg ha nem tudnám, hogy hol kell felvenni mappákat Kodiban, akkor hogyan lehet az, hogy mégis frissítette a médiatárat, és berakta az összes filmem a helyére, csak éppen a lejátszást nem indította el?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49727) blakey válasza LógaGéza (#49726) üzenetére


blakey
titán

Lehet úgy is, hogy a felsorolt llistából választod ki a megosztást, tehát a sárgával jelölt rész fölött van SMB, NFS és azok is működnek, de csak Guestként, tehát ott nem tudsz jelszavat megadni, ha fontos a jelszavas megosztás akkor úgy kell felvenni ahogy írtam, nálam fontos, mert a guestnek csak az olvasás van engedélyezve viszont feliratokat Kodival töltők le az épp aktuális filmhez amiket ugye a film mellé tenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49728) LógaGéza válasza blakey (#49727) üzenetére


LógaGéza
addikt

NFS ez alapján van beállítva, minden kapcsolódást adminként kezel - nincs mit félteni, filmeken kívül nincs más a NASon. Én a jogosultsághibát kizárnám.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49729) Mezga Aladár válasza LógaGéza (#49728) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

minden kapcsolódást adminként kezel
Esetleg nézd meg root-al. Itt is az.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49730) blakey válasza LógaGéza (#49728) üzenetére


blakey
titán

Nem is gondoltam, hogy a jogosultságokkal lenne gond, hanem azzal, hogy te SMB-t nem tudtál beállítani, pedig van rá mód, a másik, hogy simán lehet a lejátszó v. Kodi hibája, hogy az NFS-t nem kezeli normálisan, ennek utána kéne nézni, én Kodiban már több, mint fél éve SMB-t használok és semmi gondom, minden működik, ami működik azt kár bolygatni így fel sem merül bennem, hogy NFS-t használjak. Majd ha gondjaim lesznek akkor kipróbálom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49731) tsilver válasza blakey (#49730) üzenetére


tsilver
aktív tag

Q5-10 nek volt ilyen nyűgje régen az NFS és Wrappel együttessel

http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=210.0

nem lehet hogy ez a baj?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#49732) blakey válasza tsilver (#49731) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, nem próbáltam, de NFS-sel előfordulhatnak problémák, de ha van rá megoldás és utána működik akkor nincs gond. Nálam az SMB működik minden eszközön, egyelőre nincs szükségem jobbra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49733) seasonic


seasonic
csendes újonc

Sziasztok! Van már olyan blueray író számítógéphez ami tud 4k-t írni, - olvasni? Hátha az olcsóbb mint még az asztali lejátszok most.

(#49734) blakey válasza seasonic (#49733) üzenetére


blakey
titán

blueray író
Nincs és nem is lesz.
Blu-ray a neve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49735) Joshi válasza seasonic (#49733) üzenetére


Joshi
titán

Mi van? :F ;]

(#49736) Patice válasza seasonic (#49733) üzenetére


Patice
Topikgazda

BD-XL kompatibilis írók elméletileg kezelik a BD-66, BD-100 lemezeket, gyakorlatilag semmilyen PC-s lejátszóprogram nem tudja még most kezelni a lejátszást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49737) Joshi válasza Patice (#49736) üzenetére


Joshi
titán

Arról nem beszélve hogy milyen 4k anyagot írnánk ki amikor még fel sem törték a Blu-Ray UHD lemezek másolásvédelmét. :B Egyelőre a Himedia Q5 és Q10 Pro is kihasználatlan a 4k-t illetően.

(#49738) djnice válasza Joshi (#49737) üzenetére


djnice
veterán

Családi videókat.

(#49739) Joshi válasza djnice (#49738) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de egyszerűbb és olcsóbb FHD-ban felvenni és tárolni, már az is bőven jó minőségű ahhoz hogy 3-4 évente vagy talán soha ne nézzük vissza. :D

ui.: egyébként (#49733) seasonic hozzászólásában érzek némi zavart, hogy akkor most a vizbül vegyük ki az oxigént? ;]

[ Szerkesztve ]

(#49740) seasonic válasza Joshi (#49739) üzenetére


seasonic
csendes újonc

Sajnálom, hogy nem sikerül jól kifejeznem magam, de végül kaptam megfelelő választ amit köszönök a többieknek.

(#49741) Joshi válasza seasonic (#49740) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényeg. :R

(#49742) Beni2360 válasza blakey (#49734) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs, de a most fel lelhető 4k anyagok MKV formában vannak és azokat nem lehet kiírni B.R. lemezre?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49743) blakey válasza Beni2360 (#49742) üzenetére


blakey
titán

De ki lehet írni Blu-ray lemezre, miért ne lehetne? Semmi köze a felbontásnak a kiíráshoz. Bármikor ki tudom írni ha arra lenne szükségem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49744) Beni2360 válasza blakey (#49743) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a #49733) seasonic kérdését erre a megoldásra értettem. Gondolom nincs 4k lejátszást tudó média boxa.
De mint látom a feltett kérdés óta nen válaszolt. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49745) blakey válasza Beni2360 (#49744) üzenetére


blakey
titán

Ha jobban és figyelmesen elolvasod, akkor 4K "blueray írót" keres, ilyen nincs és nem is lesz, 4K Blu-ray író talán, de nincs sok értelme. A mostani Blu-ray írók kiírják a 4K-s anyagokat is viszont "felvenni 4K-ban" nem tudnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49746) devil-k válasza blakey (#49745) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyáltalán mi értelme 2016-ban írosgatni? :F

- mozi bolondéria -

(#49747) csabi63


csabi63
senior tag

Srácok, mi a leggyorsabb megoldás fájlok másolására (áthelyezésére) PC-ről a Q10 Pro belső HDD-re? Csak néhány 100GB-ról lenne szó. :)

(#49748) DoItYourself válasza csabi63 (#49747) üzenetére


DoItYourself
addikt

Giga lan. Ha nem jön össze, ott a hátulján az USB 3.0 csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49749) seasonic válasza devil-k (#49746) üzenetére


seasonic
csendes újonc

Sajnos nagyon félreérthető voltam ne haragudjatok! Az van, hogy a jelenlegi 4k blue-ray olvasók rettentő drágák. Az lett volna a kérdésem, hogy kiváltható e pc-vel egy blue-ray író-olvasó kombóval ez. Ha vennék 4k filmet lejátszaná e nekem, mert ez a töredékébe kerülne a fellelhető 4k-s olvasókkal szemben és ezzel akár ki is írhatnám a saját nagy felbontású filmjeimet.

(#49750) blakey válasza csabi63 (#49747) üzenetére


blakey
titán

Kiveszed a HDD-t és dokkolóval átmásolód, vagy a Q10 Pro-t csatlakoztatod a géphez. Én Airdroiddal másoltam át 130 GB-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.