Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) kirkri válasza tlala (#15999) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönöm a választ. :R
Aztán nem kizárt, hogy nálam is csak rövid életű lesz a dolog. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#16002) Ed Parker válasza Jim-X (#15995) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kérdés hogy jön e?
Fura hírek láttak napvilágot.

A mobileRc egy sz@r.

(#16003) robi-k válasza Ed Parker (#16002) üzenetére


robi-k
őstag

Talán mégsem annyira vészes a helyzet az A400-sal kapcsolatosan:
===
buzzbuzz:
Werner, any idea when we can expect some more in-depth videos of the A-400 like you did before?

werner:
as soon as i have one which should be now maybe next week, were i will get one from the first trial run production, then i can start to make videos and answer more questions.
===

Azaz azt mondja werner, hogy a közeljövőben fogják kibocsátani a próbasorozatot, és elkezdik (ő is) a lejátszók tesztelését.

(#16004) Ed Parker válasza robi-k (#16003) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ez remek.
Mégiscsak jön októberre?

(#16005) hunaqua válasza Ed Parker (#16004) üzenetére


hunaqua
addikt

"Azaz azt mondja werner, hogy a közeljövőben fogják kibocsátani a próbasorozatot, és elkezdik (ő is) a lejátszók tesztelését."

Akkor szerintem kizárt az október.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16006) Ed Parker válasza hunaqua (#16005) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A hivatalos közlemény az az oldalon hogy október.

(#16007) gyiku válasza kisgyerek85 (#15998) üzenetére


gyiku
nagyúr

miert nem csinalnak dual bios-os gepeket? nem lehet nagy kaland, user meg valaszt inditas elott, hogy mit akar nezni, bd-t, vagy mkv-t.

hüllő

(#16008) cekkk válasza Ed Parker (#16006) üzenetére


cekkk
veterán

Szerinted ha tesztelik, akkor az már gyártás érett termék? :U
Itt még tudnak módosítani rajta, gondolom 1-2 hónapos teszt jön, utána gyártás, plusz Shenzen-Hamburg 43nap (+-3) hajó út, szerintem legjobb esetben is karácsony.

(#16009) Ed Parker válasza cekkk (#16008) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te ezt hogy érted másképpen?

"Végül említsük meg az A-400 árát is: 289 EUR lesz az európai ajánlott kisker ár (az átlagos 19%-os áfával együtt), várhatóan októbertől. Ahogy ebből is látható, az A-400 nem váltja le a jelentősen olcsóbb A-300-at, az továbbra is forgalomban marad."

(#16010) Peak válasza Ed Parker (#16009) üzenetére


Peak
addikt

Eleve fent kell tartaniuk a prémium márka látszatát az árazással.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16011) Peak válasza cekkk (#16008) üzenetére


Peak
addikt

Elviekben mivel kis dobozú, nagy értékű a termék, a légiszállitás is belefér, nem kell hajóztatni a cuccokat. A cégnél is igy csináljuk... a prémium cuccok légi úton hamar megvannak, a mennyiségi dolgok meg csak hajózzanak 6 hetet :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16012) Ed Parker válasza Peak (#16010) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd kiderül mikor jelenik meg.
Annyira nem izgulok, elöbb az a300-at kell eladnom.

(#16013) cekkk válasza Peak (#16011) üzenetére


cekkk
veterán

Oké 5-6 vagy akár 20 darab is vagy egy raklapnyi, vagy nem is tudom mi az a doboz amit a repülőben használnak, de gondolom mennyiséget akarnak behozni, azt meg nem fogják repülőn, iszonyat tőke lenne :U :K
De ilyen kis mennyiségből nem fogják európát leteríteni :))

Ed Parker
Írtál velük szerződést, hogy neked hoznak akkora belőle? :D
Ha nem akkor ugye szó elszáll írás marad, vagy is ígértek valamit amit nem tudnak tartani nagy valószínűséggel. :F ;)

[ Szerkesztve ]

(#16014) Ed Parker válasza cekkk (#16013) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a saját oldalukon olvasható.

(#16015) Warter válasza Ed Parker (#16014) üzenetére


Warter
őstag

Ti minek lézerkardoztok azon, hogy vajon 2 hónap múlva lesz-e kapható A400-as? Nem tök mind1, hogy lesz-e? :D

(#16016) cekkk válasza Ed Parker (#16014) üzenetére


cekkk
veterán

A Dune nem kiírta már , hogy a pro megjelenik X év valamelyik negyed évében? Már vagy 3 éve ezt játsszák :DDD Szóval kiírnak valamit, várunk, ha nem jön össze, elnézést kérnek és le van zárva a részükről. Majd ha megjelenik akkor itt lesz, ne izguljuk ezt tovább szerintem :D
Amit most fognak tesztelni, szerintem abból nem sok darab van eladható árban :U

Warter

Teljesen, igazad van

(#16017) Ed Parker válasza Warter (#16015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elő van rendelve.

(#16018) #75912448 válasza cekkk (#16016) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azért annyi különbség van, hogy a Dune 3x mutatott be üres dobozt a pro személyében, míg az A-400-at láttuk működni :D

(#16019) tlala válasza cekkk (#16016) üzenetére


tlala
addikt

Like! :))

(#16020) Ed Parker válasza #75912448 (#16018) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ott a pont.
Ez már nem mítosz,mint a dune szuper gépe.

(#16021) tlala válasza Ed Parker (#16020) üzenetére


tlala
addikt

Igen, lassan a "német csodafegyver" kategória. :)

(#16022) JaniS


JaniS
senior tag

Már csak egy jó fw kell majd hozzá ;]

Reményt keltő Werner elejtett mondata a C-300 tulajoknak: "C300 doesn't have cinava and it will never get cinavia" - mondjuk ebben nem lennék olyan biztos.

[ Szerkesztve ]

(#16023) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Ismeri-e, tesztelte-e, használja-e valaki közületek az Asus O!Play BDS-700 BD/Multimédia lejátszót?
Ha igen, milyen minőségű a lejátszó?
Mennyire megbízható, és milyen kép, illetve hangminőséget produkál a nagyobb márkák (Marantz, Denon, Pionner) belépő, vagy középkategóriás lejátszóihoz képest?
A multimédia funkciók közül mennyire kezeli zökkenőmentesen a YouTube tartalmakat WiFi kapcsolaton keresztül, valamint lehet-e keresni szövegbevitellel is a megnézni kívánt filmek között úgy, mint a pc-s felületen?
Bár abszolúte nem fontos, de kíváncsiságból mégiscsak megkérdezem; audio cd-kkel milyen hangminőséget produkál analóg kimeneten?
Összességében megéri az árát (tudásra nekem tetszene)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16024) #75912448 válasza JaniS (#16022) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az csak plusz 1 év, annyit már mindenki tud várni :D

(#16025) TCr válasza klepto (#16023) üzenetére


TCr
veterán

Egy röpke gondolat az Ipon-os teszt végéből:

"...viszont tudása egy picit szerényebb, mint egy átlagos asztali médialejátszóé, ez még idővel változat, ahogy fejlődik a firmware."

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16026) klepto válasza TCr (#16025) üzenetére


klepto
addikt

Ami nekem fontos:
-Brilliáns kép, lélegzetelláító hang gyári bd, és dvd-ről
-Zökkenőmentes YouTube nézés tv-n keresztül WiFi kapcsolat segítségével
-DivX filmek lejátszása
és ami jó volna:
-Flash videók (.flv kiterjesztésű filmek) konvertálás nélküli lejátszása bármilyen adathordozóról (pl. cd-rw; dvd-rw, pendrive)
-a számítógépen tárolt filmek WiFi-n keresztül történő hozzáférése és lejátszása, természetesen zökkenő mentesen
-online tv-k, és médiatartalmak lejátszása; pl. RTL Most
Ha ezeket tudja, akkor nekem talán meg is felelne :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16027) BBéci válasza klepto (#16023) üzenetére


BBéci
titán

"audio cd-kkel milyen hangminőséget produkál analóg kimeneten?"
Viccnek is rossz. Csak egy példa, a 130000 forintos Pioneer BDP-LX55 CD-hangja elmaradt a 18-19 éves PD-S702 lejátszómétól, ami ma talán 10000 forintot ér.

"-Brilliáns kép, lélegzetelláító hang gyári bd, és dvd-ről"
Kizártnak tartom, hogy ezt teljesítse. Az említett Pioneerre viszont igaz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16028) TCr válasza klepto (#16026) üzenetére


TCr
veterán

- a számítógépen tárolt filmek WiFi-n keresztül történő hozzáférése és lejátszása, természetesen zökkenő mentesen

Na ezzel baj lehet, még N-es wifin is akadnak a közepes és annál nagyobb bitrátájú 1080p filmek.
Ne kérdezd miért, a sávszélnek el kellene bírnia egy átlag BD-t is.

szerk: a teszthez annyit még hozzátennék, hogy ők nem csak tesztelik, hanem el is akarják adni a gépet.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16029) digikábeles válasza polberto (#15979) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szia Polberto!
Valami hasonló kütyün én is töröm a fejem a fekve történő netezés érdekében. /Laptopot, táblagépet, stb. nem akarok/ 36 ezret talán még meg is érne, ha egyidejűleg netezés közben a tv műsor is futna egy kis ablakban. Szerinted ezt tudja?

(#16030) Warter válasza klepto (#16026) üzenetére


Warter
őstag

Ráadásul számítógépről csak DLNA szerverről tudsz lejátszani. Közvetlen tallózos megoldás nincs, mint a "normál" média lejátszóknál.

BBéci: teszt nélkül én nem húznám le a kép és hang minőséget. Valamit azért csak tudhat az a qdeo chip. Főleg mert hasonló van a régi Oppokban is.

(#16031) klepto válasza BBéci (#16027) üzenetére


klepto
addikt

Persze, az audio cd-k hangminősége csak kíváncsi kérdés volt, tudom, hogy egy cd-játszó nagyságrendekkel jobban szól, és természetesen rendelkezem is külön cd-játszóval ;)
A kép viszont komoly volt, kb. milyen szintet képvisel kép és filmhang minőségben?
Gondolom azért egy 12.000.-Ft-os mezei pl. Hyundai förmedvényt megver; vagy nem:F
Warter:
És pendrive-ról, vagy újraírható korongról le tud játszani bármit (.flv, .mkv, .avi, .mp4, stb.), amit a gépről átmásolok?
A wifi-s youtube eléréssel és megjelenítéssel nincsenek gondjai?

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16032) polberto válasza digikábeles (#16029) üzenetére


polberto
tag

Szerintem azt nem tudja.

(#16033) Warter válasza klepto (#16031) üzenetére


Warter
őstag

Pendrive, vinyó, korong nem okozhat gondot neki. Mkv-t, divixet simán lefogsz tudni játszani róla. Youtubenak is menni kell, az új lejátszók mind tudják már.

(#16034) BBéci válasza Warter (#16030) üzenetére


BBéci
titán

Nem húztam le, csak a véleményemet, sejtésemet közöltem.
A Pioneer lejátszói már a DVD korszakban is a legjobbak közé tartoztak, ma is nehéz velük versenyezni. Ezért ha valaki számára fontos a kép- és hangminőség, annak tutira nem Asust fogok ajánlani, bármilyen chipet tettek bele.
Megbízhatóságban is a Pioneerokat tartom legjobbnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16035) digikábeles válasza polberto (#16032) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Akkor ez is felejtős.

(#16037) Jim-X válasza Ed Parker (#16017) üzenetére


Jim-X
őstag

Jól olvastam? :Y :Y :Y :C

A játék az nem játék!

(#16038) Ed Parker válasza Jim-X (#16037) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze, amint kijön már veszem is meg:)

(#16039) cekkk válasza #75912448 (#16018) üzenetére


cekkk
veterán

Az csak illúzió volt :DDD :DDD

Jöjjön kíváncsi vagyok rá, csak én már fenntartásokkal kezelem ezeket a dolgokat :K
Ha itt lesz örülök, ha nem akkor meg ez van :DDD

(#16040) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Ez: [link] megér ennyit? Vagy ha már Popcorn akkor valami drágábbat éri meg csak? Sokkal többet nem invesztálnék egy lejátszóba. Köszönöm előre is!

S23

(#16041) hunaqua


hunaqua
addikt

Próbálgatom az R200S-t,és meg vagyok vele elégedve.Gyakorlatilag ua. mint az R160S,csak egy kicsit szerkezetileg "komolyabb".

....de

A Transmission letöltéssel nincs gondom,amit tud a Net nekem azt hozza stabilan ( 2 MB/s). Ami furcsa az R160s-hez képest,ott be tudtam állítani,hogy mondjuk 70 peer-hez csatlakozzon (és tudta is),ennél akármit állítok be ez a szám akkor is olyan max 30.Ez igaz a "visszafele" irányban is.Pedig gyakorlatilag a szoft ua.

Erre valami ötlet?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16042) kisgyerek85 válasza hunaqua (#16041) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

2Mb netnel miert tartod fontosnak, h annyi emberhez csatlakozz?

(#16043) gulyasa válasza hunaqua (#16041) üzenetére


gulyasa
őstag

hunaqua: Készülékcsere után a routerben a "MAC-alapján-fix-ip-port-forwarding..." folyamatból a MAC-et átírtad? (aktív mód...)

kisgyerek85: Épp ez a lényeg. Minél több seeder/leecher-től töltesz, annál jobban kihasználható a teljes sávszél.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16044) Jim-X válasza kisgyerek85 (#16042) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem 2Mb/s-t írt, hanem 2MB/s letöltési sebességet, ami nem ugyanaz! :K

A játék az nem játék!

(#16045) kisgyerek85 válasza Jim-X (#16044) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Oké, benéztem. Így már értem. csak furcsa volt, hogy egy 2Mbites nethez minek annyi peer, mert azt kiszolgálja 5-10 peer is bőven.

(#16046) BronzIsten


BronzIsten
csendes tag

Hali

A mai nap vettem egy Samu eh5000-et és próbáltam rajta mkv-t lejátszani. Konkrétan 3 hd-s animesorozattal próbálkoztam és egyiknél sem játszott le hangot. Ezért, ha tudnátok nekem ajánlani 10k körül olyan médialejátszót, ami viszonylag sok formátumot lejátszik. Elég ha jól boldogul az mkv-kkal és pendrivet tud fogadni, minden egyéb másodlagos.

(#16047) BBéci válasza BronzIsten (#16046) üzenetére


BBéci
titán

A külső médialejátszó mindenképpen jobb választás, mint a tévében lévő, de az nem szabályos, hogy hang nélkül ment a lejátszás. ott valami nincs rendben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16048) BronzIsten válasza BBéci (#16047) üzenetére


BronzIsten
csendes tag

Mp4 videót szépen lejátszotta, de az egyik x264-es mkv volt aac hanggal, ahol valami codec hibát írt ki a hang miatt, de a videót vitte. A másik asszem h264 volt vorbis hanggal ott is ugyan ez volt a baja, a harmadig mkv-n meg a flac hangsávval volt baja. Mindnél valami kodek hibát írt.

(#16049) BBéci válasza BronzIsten (#16048) üzenetére


BBéci
titán

Ez gáz, de jó úton haladsz. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.