Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) gabo01 válasza blakey (#73000) üzenetére


gabo01
senior tag

Nagyon remélem, hogy igazad lesz!
A kodi-s verzió mondjuk anyámnak nem biztos, hogy nyerő. :DDD
Jobb lenne egy app.

(#73002) Csabroncka válasza gabo01 (#72999) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem 100%, hogy lesz! Nem gondolnám, hogy külön applikációt fejlesztenek. Itt megint nagy kérdés, hogy a mókolt androidon (vagy Kodin) milyen formában fog futni.

"in medias res"

(#73003) devil-k válasza Tyrone89 (#72993) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs mese. Külön kell egy stream eszköz és egy mozigép.

- mozi bolondéria -

(#73004) pippo76 válasza gabo01 (#73001) üzenetére


pippo76
tag

Pár napja már rajta van a támogatási listán.

(#73005) gabo01 válasza pippo76 (#73004) üzenetére


gabo01
senior tag

Ez nagyon jó hír! :R
Hol találom meg ezt a listát? :U

(#73006) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!
Egy régi (több, mint 10 éves) tévéhez szeretnék új tv boxot venni (a régi kezd elöregedni) és a tanácsotokat szeretném kérni.
A legfontosabb szempont, hogy jól fussanak rajta a hamarosan érkező streaming szolgáltatók, Disney+, HBO Max, és a Netflix is. Fontos lenne az 5Ghz-s wi-fi is, illetve egy szokatlan, de szintén nagyon fontos szempont, hogy számítógépról is lehessen vezérelni (például AnyDesk-kel, vagy más hasonló alkalmazással).
A tévé felbontása 1920x1080, szóval a 4K felesleges, de azért az 1080p-t támogassa a streamingnél.
Milyen készülékeket javasolnátok a fent leírt igényekhez?

(#73007) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Két médialejátszó között vacillálok: Xiaomi Mi Box S és Strong Leap-S1.
Amire lenne használva, filmnézés egy külső winchesterről Full hd tv-n. Semmi más. Straming ilyenek nem érdekelnek.. Melyiknek jobb/időtállóbb a szoftveres támogatottsága,illetve melyik a megbízhatóbb készülék?

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#73008) pippo76 válasza gabo01 (#73005) üzenetére


pippo76
tag


Amerikai ip cimről menj különben nem enged be. [link]
02.06.-án még nem volt a listán az Amazon fire TV most meg ott figyel.

[ Szerkesztve ]

(#73009) gabo01 válasza pippo76 (#73008) üzenetére


gabo01
senior tag

Nagyon köszi! :R :R
Reméljük ez globális nem csak US! :K ;)

(#73010) Baca


Baca
csendes tag

Sziasztok! Tv csere után vagyok,szeretném lecserélni a régi Asus Oplay lejátszómat.Kizárólag filmnézésre kellene hdd-ről, 4K ,mkv. iso. lejátszása lenne a lényeg.Segítséget előre is köszönöm.

(#73011) Joshi válasza Baca (#73010) üzenetére


Joshi
titán

Milyen tévét vettél? Csak mert nem mind1 hogy milyen HDR szabványokat támogat.

(#73012) Baca válasza Joshi (#73011) üzenetére


Baca
csendes tag

Samsung QE65QN90A

(#73013) robi-k


robi-k
őstag

Ha valaki tervez beszerezni egy Fire TV Stick 4K Max lejátszót (HBO Max-hoz tervezem beszerezni), jelezze felém, csatlakoznék hozzá.

(#73014) kezo0 válasza robi-k (#73013) üzenetére


kezo0
addikt

Korábban írtam már, hogy nekem is HBO Maxhoz kéne egy eszköz, de igazából senki sem tudta megmondani, hogy miért lenne jobb erre a célra egy Fire Stick 4K Max, mint egy Chromecast 4-es? A tesztek, amiket olvastam, nagyjából egyforma képességűnek hozzák ki a két kütyüt. És nem kell a beszerzéséhez senkihez sem csatlakozni.
Szóval újból megkérdem, miért jobb a Fire Stick – persze nem csak tőled, hanem bárki meggyőzhet – az HBO Max indulásáig még van pár hét…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73015) robi-k válasza kezo0 (#73014) üzenetére


robi-k
őstag

Egy kis szerencsével a Fire Stick 4K Max olcsóbban beszerezhető. Ennyi.

(#73016) kezo0 válasza robi-k (#73015) üzenetére


kezo0
addikt

OK, bár nálam ezt kiegyenlíti a Chromecastra járó 2 év hazai garancia.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73017) blakey válasza kezo0 (#73014) üzenetére


blakey
titán

A Chromecast többnyire arra épül, hogy egy másik eszközről adjuk neki a tartalmakat. Az újra elvileg már telepíteni is lehet, bár a háttértár elég kicsi. A FireTV egy "pendrive"-ba rejtett lejátszó ami önálló eszközként működik, olcsón beszerezhető és a hozzá igazított Kodival efy nagyon jó lejátszó. CC-ről nem tudok nyilatkozni, arról csak olvasok, de nekem nem kéne, itt a fórumon is van aki mindkettővel rendelkezik, el lehet olvasni a véleményüket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73018) Hyena válasza kezo0 (#73014) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem van par kulonbozo lejatszom koztuk chromecast is es most rendeltem egy fire stick 4k maxot (mert miert ne).
Csatlakozni nem kell senkihez mert van olyan amazon.de hirdetes ami ide is rendelheto. (az international valtozat )
En kodit szeretnek rajta hasznalni nalam ez motivalta a vasarlast.
A chromecast egy nagyszeru kutyu utazasaim soran jo szolgalatot tesz melo utan a szallodaban lehet rola nezni plexen keresztul otthonrol sorozatokat (ha nincs letiltva ez a fajta adatforgalom) stb..
Viszont nincs neki tavkapcsoloja , rendes UI-ja) onmagaban nem hasznalhato csak mint 1 masik keszulek pl telefon ( es persze igy a telefon a tavkapcsolo is) kiterjesztese.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#73019) Imi1981 válasza Hyena (#73018) üzenetére


Imi1981
veterán

Ő szerintem a chromecast with google tv - ről érdeklődött amin Google tv os fut. Szóval van play áruház és sok alkalmazás (kodi is) éppen úgy mint android tv - n. Távirányítója is van kép . Chromecast 4-et írt igazából de szerintem erre gondolt mert chromecast 4 nevezetű chromecastot nem találtam.

(#73020) blakey válasza Hyena (#73018) üzenetére


blakey
titán

Az int. verziót általában nem adják féláron.
34€-t simán megért egy nem int. változat és postával együtt is sokkal olcsóbban jött ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73021) Hyena válasza blakey (#73020) üzenetére


Hyena
senior tag

Annyit termeszetesen nagyon meger.
En az internationalt rendeltem , jobban tetszik a taviranyitoja (a ket also gomb mas) :)
Annyit kerdeznek meg, hogy ha felteszem az altalad ajanlott Maven's fele kodit, akkor azt szukseg eseten , hogyn lehet frissiteni?
Egy uj telepites mindig felulirja a regit de a beallitasok megmaradnak...?
Mi a praktikus telepitesi modja az alabbi altalad linkelt oldalrol az apk filenek?

[link]

Elore is koszi :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#73022) blakey válasza Hyena (#73021) üzenetére


blakey
titán

Downloader-t letöltöd, a segítségével vagy bármi mással letöltőd, vagy átmásolod a Downloader mappába a fájlt és telepíted, első telepítés természetesen egyszerű telepítés, a többi frissítésnek számít, nem töröl semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73023) pibácsi válasza Baca (#73010) üzenetére


pibácsi
senior tag

H96max 3318. Én két éve használom eddig megelégedéssel. Van Hdmi és AV kimenete is, bár ez utóbbi csak szükség esetén ajánlom, de az is működik rendesen, csak persze nem olyan éles a TV miatt. Android 9-el megy. A megvásárlás óta szinte minden este használom főleg a Netflixre, de külső driverről is USB-3 bemeneten. Lehet csatolni egeret is hozzá pl. az USB-2-őn.
Mellékelek képeket.

(#73024) kezo0 válasza Hyena (#73018) üzenetére


kezo0
addikt

Ahogy Imi1981 is írja (és már én is irtam korábban), Chromecast 4 alatt természetesen a Chromecast with Google TV-t értem. Önálló oprendszerrel, távirányítóval. Tehát nem a 3-ast. A 3-as talán még a 4K-t sem tudja.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73025) AiRLAC válasza kezo0 (#73024) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az nem, de van olyan hogy Chromecast Ultra, az tudja a 4K-t. Még a klasszikus Cast device, nem Androidos mint a CCwA. Számomra előnye hogy vezetékes Ethernetet is tud.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73026) Baca válasza pibácsi (#73023) üzenetére


Baca
csendes tag

Köszönöm! Utána nézek.

(#73027) kezo0 válasza AiRLAC (#73025) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk az tényleg nem hátrány. Rákeresek arra is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73028) zolem


zolem
aktív tag

Sziasztok!
4k hdr anyaghoz milyen "olcsó" de stabil lejátszót ajánlanátok a jelenlegi kínálatból?
Csak offline tartalom. Ha DV is megy az sem baj. :DDD

にんじん

(#73029) Beni2360 válasza zolem (#73028) üzenetére


Beni2360
félisten

3-1 vegyél ki. :K
Mi neked az olcsó?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73030) zolem válasza Beni2360 (#73029) üzenetére


zolem
aktív tag

"3-1 vegyél ki. :K" ezt nem értem.

Olcsó alatt azt értem, hogy ha van 5eFt ért akkor az ha csak 30eFt akkor az. De legyen stabil. Nem értek a lejátszókhoz. A mobiltelefonhoz sem de ott azt tudom mondani hogy max 80eFt nekem már megfelelő. Itt csak azt tudom mondani ,hogy "olcsó".
Szóval...
Az Árukereső szerint 11milla a teteje. :DDD
Én mondjuk itt is 80eFt-tal zárnám. De nem tudom hogy egy 10-20ezres nem tudja-e ugyanazt a lejátszási minőséget.

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#73031) skippper válasza zolem (#73030) üzenetére


skippper
senior tag

Arra gondolt a kolléga, hogy a háromból (4K, Stabil, Olcsó) max 2 szokott egyszerre teljesülni. Az offline tartalom mit jelent? Ha DLNA is játszik, akkor a FireStick 4K egy egészen jó megoldás lehet Kodival

[ Szerkesztve ]

(#73032) zolem válasza skippper (#73031) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi.
Közben leesett a 3-1 :DDD
Azt nem tudom milyen a hálózatom minősége/sebessége de jó lenne egy usb port a pendrive-melevlemez kombónak.

にんじん

(#73033) djnice


djnice
veterán

Nincs véletlenül vkinek elfekvőben egy régi Zappiti 4K lejátszója (nem az újabb HDR-es) egy teszt erejéig? Vagy olcsón (utána úgyis kuka lesz).
Bizonyító erejű lenne a fogyasztóvédelemnél.

(#73034) divan válasza zolem (#73032) üzenetére


divan
senior tag

Erre egyre inkább egy Amlogic S905X3 + CE kombó lenne a legmegfelelőbb.
https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/friss.html
Az a baj, hogy lassan nem lehet ajánlani olyan gépet, ami biztosan tudja a fontos paramétereket.
A DV nem megy vele.

(#73035) zolem válasza divan (#73034) üzenetére


zolem
aktív tag

Gondolkodtam rajta. De az nem outofbox :(
De köszi!

にんじん

(#73036) divan válasza zolem (#73035) üzenetére


divan
senior tag

Akkor itt egy out of box belőle.
A belinkelt fórumról ismerem az eladóját, személyesen nem.

(#73037) zolem válasza divan (#73036) üzenetére


zolem
aktív tag

Jól hangzik.

にんじん

(#73038) Beni2360 válasza zolem (#73035) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nem is volt az első hsz-ben, akkor már 4-2-re módosult. :DDD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73039) zolem válasza Beni2360 (#73038) üzenetére


zolem
aktív tag

Meg jól nézzen ki , mert ugye látható helyen lesz. :Y :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#73040) Beni2360 válasza zolem (#73039) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem érek rá. :U:DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73041) lacoszka


lacoszka
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy blaukpunt b-box pár napja használom egyenlőre elég amire "kell" android tv van rajta és a legfontosabb vodafone tv appot nem bírom életre kelteni van akinek működik? Van egy másik android boxom is X96H de azon sz@r

Köszönöm a válaszokat

(#73042) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok! Jelenleg egy Wd TV lejátszót használok, amit szeretnék lecserélni. Fontos lenne a Netflix támogatás, illetve a külső tárhelyen tárolt zenéket szeretném ha normális minőségben játszaná le. Legalább a jelenlegi lejátszó szintjét kellene hoznia. Filmeket is külső merevlemezről nézném elsősorban. Egyéb extra kívánságom nincs, egyébként egy régi Panasonic plazma tv-hez kellene, amit egyenlőre sajnálok lecserélni. A keret max. 100000ft, de ha van olcsóbban megfelelő készülék akkor nyilván nem vagyok a saját pénzem ellensége. Előre is köszönöm a segítséget.

(#73043) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Egy OLED TV vásárlása előtt állok, jelenlegi kiszemeltem egy LG OLED55C11LB, amin elsődlegesen Dolby Vision minőségű filmeket szeretnék majd nézni (A Dolby Atmos hanghoz később veszek egy Soundbar-t, egyelőre elvagyok anélkül is). A TV-s topikban azt mondták, hogy a Dolby Vision kép lejátszásához érdemes lenne beszereznem egy médialejátszót, mert a TV saját lejátszója nem igazán ajánlott hozzá.

Mivel sajnos még nincs HDMI 2.1 csatlakozó a VGA-mon, így a Dolby Vision filmeket HDD-ről játszanám le a TV-n. Az animéket a formázott feliratok miatt muszáj HDMI-n, de azok ritkán HDR-esek, viszont gyakori a DTS-HDMA hangsáv bennük, amit PC-vel gond nélkül lejátszok, azaz ilyen esetben nem gond a támogatás hiánya TV-n. Viszont filmeknél is előfordul DTS hangsáv, szóval ha vennem kell médialejátszót, olyan kellene, ami ezt is tudja.

Nekem eddig Samsung QLED TV-im voltak, és a HDR-es filmeket szépen vitték külső HDD-ről is. Nyilván a Dolby Vision minőség már egy másik szintet képvisel, emiatt megértem, hogy kell némi extra is az OLED TV mellé, ám sajnos úgy áll a helyzet, hogy jelenleg nem igazán tudok sok extra költséget bevállalni, viszont később mindenképp beszerzek egyet, ha szükséges.

Most elsődlegesen csak annyi infó érdekelne, hogy milyen hátrányokkal járna, ha egyelőre médialejátszó nélkül néznék Dolby Vision filmeket a TV-n? Meg tudja majd jeleníteni rendesen a Dolby Vision képet a TV, vagy mindenképp kell hozzá a médialejátszó is? Azért kérdezlek titeket, mert nyilván csak azok tudják, akiknek már van ilyesmi. :)

Amennyiben erősen ajánlott és muszáj megvenni, melyik típust tudnátok ajánlani? Nem kell semmi csicsa, extra és ilyesmi, nekem csak arra kell a médialejátszó, hogy lejátssza a Dolby Vision filmeket HDD-ről, a többi funkció teljesen felesleges. Szóval nem kell felsőkategóriás készülék, épp csak annyira, hogy szépen leadja a filmeket, és ha lehet, kezelje a DTS hangot is, bár utóbbi nem létszükség, mert ritkán adnak ki filmet magyar DTS hangsávval.

Árat azért nem írok, mert én legszívesebben nem is vennék semmit, ha nem muszáj. De ha kell, akkor kell, nincs mit tenni. :) Szóval inkább úgy mondom, hogy melyik az a lejátszó, ami megfelelne a célnak és jó ár/érték aránnyal bír...

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73044) Beni2360 válasza Vistaboy (#73043) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
Nem kell 2.1 hdmi kimenet a DV videókhoz. Az én 165 e Ft zidoo lejátszómban is csak 2.0 van. AZ LG C8 OLED gyönyörűen lejátsza a DV videókat inkabb ha sok hang és felirat van akkor van gond mivel csak 3 db tud a sorból megjelniteni és ha az első nem támogatott hang akkor szokott kiabálni, hogy nem tudja lejátszani de általában elindul. És másik hangot lejatszik. Mkv-bol ki lehet mazslazni ami nem kell. Nem tudom a tv topikban miket magyaráztak. Első lépésre elég lesz a tv aztán meglatod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73045) Vistaboy válasza Beni2360 (#73044) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia.

Köszi szépen a választ. :R Akkor egyelőre nem kell semmi mellé. Mondjuk ott sem úgy mondták, hogy nem adja le nélküle, pusztán csak annyit jegyeztek meg, hogy ajánlott a DV filmekhez, mert nem igazán jó a TV saját lejátszója. De így, ha valóban nem kell HDMI 2.1 a DV-hez, akkor lehet, hogy azokat is HDMI-n keresztül PC-ről fogom majd nézni.

Üdv.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73046) Beni2360 válasza Vistaboy (#73045) üzenetére


Beni2360
félisten

A tv saját lejátszója inkább fapados de mindent visz és szép a kép DV szempontjából míg a zidoo valogat. Tehát ha hdd-n van akkor a gépen tudsz kivenni dolgokat, hogy csak 3 db maradjon. Ha jól emlékszem mkvtoolinkx vagy hasonló, most tabon vok és az a gépemen van. ISO, és BD mappát nem játszik le a TV. A hang, meg már az újabb LG TV kevesebbet tamogat

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73047) blakey válasza Vistaboy (#73043) üzenetére


blakey
titán

a TV saját lejátszója nem igazán ajánlott hozzá. - vagy rossz szavakat használsz vagy félre informáltak, maga a készülék és a lejátszója ajánlott hozzá és jó is viszont a Dolby Vision több profilja miatt előfordul, hogy lesz olyan, amit nem visz, de amit visz azt jól trszi , sőt, általában a legjobban teszi.
Mivel sajnos még nincs HDMI 2.1 csatlakozó a VGA-mon, így a Dolby Vision filmeket HDD-ről játszanám le a TV-n. - A Dolby Visionhöz nem kell HDMI 2.1.
Nekem eddig Samsung QLED TV-im voltak, és a HDR-es filmeket szépen vitték külső HDD-ről is. Nyilván a Dolby Vision minőség már egy másik szintet képvisel… - igen is meg nem is, nem másik szint, hanem másik HDR típus. A Samsungod esetleg tudott HDR10+-t, kb. azzal egy szinten van a Dolby Vision vagy egy picit magasabban, de szabad szemmel nem látod.
Most elsődlegesen csak annyi infó érdekelne, hogy milyen hátrányokkal járna, ha egyelőre médialejátszó nélkül néznék Dolby Vision filmeket a TV-n? - Előfordulhat, hogy egyes DV profilokat nem játszik le a TV vagy rosszul játssza le, amennyiben a TV lejátszójának képességeihez mértem szerzed be az anyagokat akkor nem lesz probléma. A DTS hiánya viszont igen, néma lesz a film.
Amennyiben erősen ajánlott és muszáj megvenni, melyik típust tudnátok ajánlani? - Vannak Amlogic boxok CoreELEC-el, de ott nincs Dolby Vision, drágábban Ugoos AM6+B, Zidoo Z9X, Shield TV Pro, stb. Illetve ha megoldható a hálózati lejátszás akkor egy Shield TV, Fire Stick 4K/4K Max, Apple TV is megfelelő lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73048) Wade0303 válasza Vistaboy (#73045) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"De így, ha valóban nem kell HDMI 2.1 a DV-hez, akkor lehet, hogy azokat is HDMI-n keresztül PC-ről fogom majd nézni."

Na ez eszedbe se jusson, ha PC-ről küldöd rá a TV-re akkor egyből bukod a DV-t, de még a HDR-t is madvr vagy MPC video renderer nélkül.

Mindenképpen az LG saját lejátszóját kell használnod.

Beni2360 - "Tehát ha hdd-n van akkor a gépen tudsz kivenni dolgokat, hogy csak 3 db maradjon. Ha jól emlékszem mkvtoolinkx vagy hasonló"

WRONG, AS USUAL! ...
Az LG nem viszi a DV-t mkv-ból. Ha variálni akarja a hangokat akkor tsmuxer kell.

[ Szerkesztve ]

(#73049) Beni2360 válasza Wade0303 (#73048) üzenetére


Beni2360
félisten

El kell, hogy keseritselek lejátsza az mkv videókat. Majd 3 éve van meg a C8 és megy az mkv videó. A mellékelt hang és feliratokkal van ott inkább elérési gond.
A legtöbb DV videó mkv változatban érhető el.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73050) Beni2360 válasza Wade0303 (#73048) üzenetére


Beni2360
félisten

Az LG nem viszi a DV-t mkv-ból. Ha variálni akarja a hangokat akkor tsmuxer kell. - Na kinyitottam a gépet és tessék itt van az MKVTollNix progi ahol ki lehet szedni a pipát a nem kívántakat, na meg hozzá adni és elmenteni. Most éppen nem volt kéznél DV videó a kis HDD-n.
Vissza vonom az MKV videóra tett kijelentésemet, kevertem az MP4-l. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.