Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) dgyuri0123 válasza kutga (#35998) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pontosan. Így használom én is a WD-t.

Csak akkor másolok ki HDD-re bármit is, ha meg akarom tartani, különben a kötelező idő lejárta után Delete. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#36002) kutga válasza Multibit (#35999) üzenetére


kutga
nagyúr

Ok, ezt lehet az otthoni Asusomon is kipróbálom.

MOD
dgyuri0123
:R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#36003) devil-k válasza robi-k (#36000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gratulálok! :)
Mekkora megjelenítőhöz vetted? Akivel eddig beszéltem és A400-at vagy 410-t vett, egyik se bánta meg.

- mozi bolondéria -

(#36004) Zjunior


Zjunior
veterán

47'' -os tv-hez érdemes popit venni, vagy eleg a medier 600-as is?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#36005) devil-k válasza Zjunior (#36004) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól függ, hogy milyen TV! Belépő és középkategóriáshoz felesleges. A Med8er sem rossz egyáltalán, sőt! A Popi azért már kategória.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36006) robi-k válasza devil-k (#36003) üzenetére


robi-k
őstag

TV-hez vettem, most egy 46" pana plazmám van, de tervezek venni egy 55"-st, amíg még egyáltalán van pana plazma a piacon.

Csak kíváncsiságból vettem meg (még nem volt Popcornom), egy custom FW-vel ellátott Pioneer BDP-450 lejátszót váltott, de tervezek beszerezni - használtan - egy 103-as OPPO-t valamikor a közeljövőben, amit majd "felokosítok" :)

(#36007) devil-k válasza robi-k (#36006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha felfelé fogsz lépni méretben, akkor jó választás volt a Popcorn. Hál' Istennek, januárban kapott (és márciusban is) egy nagyon komoly FW ráncfelvarrást, azóta szinte majdnem hibátlan. :DDD

Gondolom a lemezgyűjtögetés miatt tervezed az OPPO-t. ;]

Miért "OFF"-ra rakod a hozzászólásaidat? ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36008) robi-k válasza devil-k (#36007) üzenetére


robi-k
őstag

OPPO egy nagyon jó médialejátszó, custom FW-vel :) Szvsz nem rosszabb a Popcorn-nál. Csak (nem kicsit) drága, ez a fő probléma vele...
OFF azért, mert azért ez másoknak - akik csak médialejátszó tárgyában érdeklődnek- nem egy hasznos infó.

(#36009) devil-k válasza robi-k (#36008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt tudom, hogy médialejátszónak is lehet használni okosított FW-rel. :P De azért gondolom lemezt is tolsz majd bele olykor, nem? :P Árban ez már valóban egy más kategória. Egyébként ez is ugyanolyan hasznos infó, mint a többi szvsz.

- mozi bolondéria -

(#36010) Digital válasza robi-k (#36000) üzenetére


Digital
addikt

Gratula hozzá, jó kis gép! :C

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36011) Zjunior válasza devil-k (#36005) üzenetére


Zjunior
veterán

LG Lm660S 47''

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#36012) devil-k válasza Zjunior (#36011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ehhez a TV-hez felesleges a Popcorn szvsz. De ha mondjuk később váltani fogsz esetleg vetítőre, vagy más kategóriájú TV-re, akkor lehet.

- mozi bolondéria -

(#36013) Poplacsek válasza robi-k (#36008) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hát ha végleg ugrik az A410 Pro projekt, akkor egy Moovika-s 410-re én is vevő leszek.
Szerencsém, hogy nem hajt a tatár, a Dune Base 3.0-vel kihúzom bármeddig a 65VT60-al.

Tényleg Dune Base 3D vs. Base 3.0 összehasonlításban mit lehet tudni, érdemes cserélni a Base 3.0-t? Kép/hang minőségben tapasztalnék bármi előrelépést HDMI-n? Továbbá firmware-ben a Base 3.0 nekem hibátlan, mit lehet tudni a Base 3D firmware-éről?
Dune készülékekhez a VLS tápegység óta nincs hasonló tuning megoldás?

(#36014) robi-k válasza Poplacsek (#36013) üzenetére


robi-k
őstag

Ha nem nézel 3D-t, akkor én a helyedben nem váltanék Base 3.0-ról Base 3D-re, sem kép, sem hangminőségben nincs semmi előrelépés. A Popcorn Az SMP-8911 procival már előrelépés, de sajnos full BD Java menü nélkül (ez fog nekem a legjobban hiányozni). Bár szvsz a 65" TV-hez én már vennék pl. egy A-410 lejátszót, láthatóan jobb képet tud adni a régi Dune-hez képest ilyen nagy felbontásnál.

Meg amúgy is, egy kis türelem, nincs messze már az új generációs médialejátszók megjelenése h265 támogatással 4K felbontásban a legújabb Sigma SMP 876x processzorokra épülve, a Popcorn és a Dune HD is dogozik ilyen készüléken ;)
Egy biztos: nem lesz több feslőkategóriás médialejátszó (mint a Dune HD Pro vagy a 410 Pro lett volna), a gyártók letettek róluk - a mai kórban már minimum lenne rájuk a kereslet, és nem lenne megtérülő a fejlesztésük ill. a gyártásuk.

A VLS táphoz hasonló új "tuning" táp hozzáillesztése a korszerű lejátszókhoz nem gond, van is eladó lineáris táp pl. az A400/A410 lejátszókhoz (az már más kérdés, hogy van-e értelme és milyen árig érdemes beruházni egy ilyen új lineáris tápegységbe).

(#36015) Digital válasza robi-k (#36014) üzenetére


Digital
addikt

Az AVX-es cuccot hoztad el?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36016) robi-k válasza Digital (#36015) üzenetére


robi-k
őstag

Igen.

(#36017) Digital válasza robi-k (#36016) üzenetére


Digital
addikt

Szemeztem vele én is...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36018) Poplacsek válasza robi-k (#36014) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Wow, köszi az infókat! :R Akkor szokás szerint várok valami újra :)

A Moovika-s teszt alapján sztem van értelme a táptuningnak.

(#36019) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Teljesen ráizgultattok engem is erre az A410-re, pedig tökre elégedett vagyok a Dune HD Max-al. Csak hát a kíváncsiság, hogy milyen is lehet az az állítólagos jobb képminőség! Bár nekem inkább negatívan cseng a VXP, mint minden képjavító eljárás, ami belenyúl a natív 1080p-be. Valami csalás, valami kompromisszum, valami zajszűrés biztos van benne, ami torzít, változtat, csal a valós képen, hogy jobbnak, élesebbnek tűnjön. Nem tudom. Pláne a zajszűrés az, amit még nyomokban sem szeretnék látni a lejátszómon és a megjelenítőmön. Tudom, a VXP nem csak zajszűrő, de az IS. Tudom, a mértékét is lehet szabályozni, de ki tudja, hol a határ, milyen beállításig nem nézek művi képet?

Nagyon hiányozna a Popin a Dune-ről megszokott kijelző, marha jól navigálok már a segítségével a menüben, és játszom le a zenéket a tévé bekapcsolása nélkül. A popi A410-en van megoldás arra, hogy párhuzamosan működjön a kompozit vagy komponens kimenet és a HDMI? (Tudniillik a kompozit vagy komponens kimenetre lehetne monitort csatlakoztatni.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36020) devil-k válasza liszi70 (#36019) üzenetére


devil-k
nagyúr

HA egészséges mértékben használod a VXP-t, akkor csak pozitív hatása van. (10-es skálán 3-4-5-re húzod). A kijelző "nélküliséget" meg lehet szokni. ;] Mobilról irányítom, ha úgy akarom. Mekkora megjelenítőd van?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36021) robi-k válasza liszi70 (#36019) üzenetére


robi-k
őstag

Szia,

A popira vannak jó távkezelő app-ok, így szvsz felesleges a kijelző :)
De még nem teszteltem, majd később írok véleményt, már van mihez hasonlítanom (volt nekem Dune BD Prime 3.0 is, ami gyakorlatilag u.a., mint az utód Dune HD Max).

(#36022) taxy88 válasza robi-k (#36021) üzenetére


taxy88
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodunk egy médialejátszón.(?)
A tv beépített média lejátszója iso-ból kiszedve az m2ts fájlokat viszi, de pl. hangsávot már nem mindig enged váltani. Az mkv valahogy nem az igazi minőségileg.Ezért szeretnénk valamerre lépni.

Egy tavalyi 55"-s sony w805 tv-hez mi lenne a legideálisabb?
A médialejátszó tud olyan minőséget nyújtani ,mint egy bd-player?

(#36023) Mezga Aladár válasza Poplacsek (#36018) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem mért jittert a digi kimeneten.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36024) devil-k válasza taxy88 (#36022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy tud-e? Ha nem még jobbat is. ;] A TV-be épített "lejátszók" erősen korlátozottak.

Azt elfelejtetted leírni, mennyi a kereted rá, ez azért fontos tényező. Ajánlani is csak így tudunk.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36025) liszi70 válasza taxy88 (#36022) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az mkv valahogy nem az igazi minőségileg."

Az MKV olyan lesz, mint az anyag, amit belecsomagoltak. Semmi köze a minőségnek a konténerhez. Van BD-vel megegyező minőségű MKV is, és egy 320x240-es telefon-videót is lehet MKV-ba csomagolni.

(#36026) taxy88 válasza devil-k (#36024) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hát igazából nem nagyon vagyok otthon ebben a témában.
[link] - ilyet látom, már 50k körül kapni.
Kb ez is lenne a keret, vagyis olyan 50-60k.
Ami fontos az a BD-ISO-k hibátlan lejátszása. Menü nem lényeg.
3D sem lenne hátrány, ha már van hozzá tv, bár keveset használjuk(a 3d-t)

liszi70: Elhiszem neked, de mikor kiküldök laptopról egy BD-ISO-t, messze túlszárnyal bármilyen mkv-t(legalább is azokat, amit én láttam)

[ Szerkesztve ]

(#36027) liszi70 válasza devil-k (#36020) üzenetére


liszi70
nagyúr

"HA egészséges mértékben használod a VXP-t, akkor csak pozitív hatása van. (10-es skálán 3-4-5-re húzod)."

Értem én, de hol a határ a jobb, élesebb kép és a jobbnak tűnő, élesebbnek tűnő művi kép között?

"Mekkora megjelenítőd van?"

65"-os plazmám van.

(#36028) devil-k válasza taxy88 (#36026) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó választás, ezt ajánlottuk volna! Ez visz mindent hibátlanul, a 3D-t is. Menü lejátszás nincs. Annyi, hogy ebbe nem lehet belső HDD-t rakni, csak USB porton keresztül tudsz külsőt rákötni. Ennek a nagytestvére 800X3D-be lehet rakni belső HDD-t, DE tudásra ugyanaz, mint a 600-as.

liszi70
Akkor oda nagyon ajánlott a Popi. ;]
Hidd el, hogy észreveszed, amikor már zavaróvá válik a dolog.

távkezelő appok- Egy virtuális távirányítót irányítasz a telefonodon (Android, Iphone), táblagépeden keresztül. Én pl. az erősítőmet irányítom így, ha zenét hallgatok és a ház másik végében vagyok éppen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36029) liszi70 válasza robi-k (#36021) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A popira vannak jó távkezelő app-ok, így szvsz felesleges a kijelző"

Na, ezekhez sík hülye vagyok. Hogy is működnek ezek?

"De még nem teszteltem, majd később írok véleményt, már van mihez hasonlítanom (volt nekem Dune BD Prime 3.0 is"

Az nagyon szuper lenne, köszönöm!

(#36030) taxy88 válasza devil-k (#36028) üzenetére


taxy88
aktív tag

Köszi szépen!
Akkor szerinted ez jobb beruházás lenne, mint egy usb-s BD író?
Van itthon pár BD lemez , és ugyanolyan jó minőségű a laptopról kiküldött(HDMI-n) ISO anyag is.
Ezt várnám el a médialejátszótól is.

(#36031) devil-k válasza taxy88 (#36030) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mint ahogy írtam, a médialejátszók ugyanolyan minőségben adják vissza az anyagot, mint a BD lejászók a BD-t, HA nem még szebb minőségben. ;)

Alap felállás szerint, ha lemezeket gyűjtesz, akkor BD lejátszót kell venned. HA "digitális tartalmakat" ;) nézel, akkor médialejátszó a te játékosod.

-SZVSZ-
A médialejátszó azért is jobb, mint mondjuk PC-ről/laptopról küldeni a filmet a TV-re, mert kényelmesebb és nem kell szöszmötölni vele. Nem is beszélve arról, hogy kell egy izmosabb gép a BD 3D-k lejátszásához. S nem csak a videokártyádnak kell erősnek lennie.
A médialejátszót bekapcsolod, indítod a filmet és ennyi. Én nem vagyok a PC-ről való lejátszás híve, ezért is írom ezt. Van aki meg azt szereti jobban.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36032) BBéci válasza liszi70 (#36027) üzenetére


BBéci
titán

Az említett csúszkákat nullára húzva használtam az A-400 lejátszót, úgy is jobb képminőséget adott, mint a Dune Base 3.0. Semmi művi hatást nem adott még 5-ös állásban sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36033) liszi70 válasza devil-k (#36028) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egy virtuális távirányítót irányítasz a telefonodon"

A telefon egy távirányító lesz, és a telefon kijelzőjén jelenik meg a HDD tartalma is, amik között keresgélek? (Okostelefonom csak nemrég van, de kizárólag azért, mert ingyen kaptam. Alig várom, hogy elromoljon, és visszaváltsak egy butára. :D )

(#36034) taxy88 válasza devil-k (#36031) üzenetére


taxy88
aktív tag

Pont szöszmötölés miatt akarok valami másra váltani.
Szerencsére a laposka szépen megbirkózik a 3d BD-vel is.

Hát még nem tudom melyik megoldás legyen. Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

Mindenesetre köszönöm még1x

(#36035) devil-k válasza liszi70 (#36033) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan! Fején találtad a szöget! :D A Jukeboxon keresztül is tudsz borítók alapján válogatni, illetve a virtuális távirányítót is be tudod rajta hozni. Tudsz vele HDD-ről és hálózatról is indítani bármit, természetesen belső hálózaton keresztül.

Az okostelefon is olyan, mint a VXP, nem kell túlzásba vinni. ;]

taxy88
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36036) cdl válasza liszi70 (#36033) üzenetére


cdl
senior tag

Pontosan.
Nálam egy Popi A-210-es van és egy nas.
Látod a nas teljes tartalmát a telefon kijelzőén.
A telefonon keresztül kiválasztod a lejátszandó zeneszámot pl., és indítod a lejátszást.
A telefont wifin csatlakoztatod a hálózatodba.
Ezt használom most:

https://play.google.com/store/apps/details?id=na.remote.client.nmt.free

(#36037) liszi70 válasza devil-k (#36035) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm nektek! Dune-re nincs ilyen app? Csak hogy kipróbáljam ezt a fílinget. A telefon (egyelőre :D ) egy androidos samsung.

[ Szerkesztve ]

(#36038) devil-k válasza liszi70 (#36037) üzenetére


devil-k
nagyúr

1
2

Tessék! ;]

- mozi bolondéria -

(#36039) liszi70 válasza devil-k (#36038) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, de ja, várjunk má'! Nekem a Dune-n nincs wifi. :B

(Most ezt kiszerkesszem, vagy ne? Mer' annyira égő! :DD)

[ Szerkesztve ]

(#36040) devil-k válasza liszi70 (#36039) üzenetére


devil-k
nagyúr

És? :D :D Ha hálózatba van kötve, akkor a mobilodról tudod irányítani. Gondolom a mobilod és a Dune is egy hálózatra, egy routerre csatlakozik fel. ;]

Nekem sincs a Popcornon wifi. :P

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36041) liszi70 válasza devil-k (#36040) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaaa, hogy a rúterre csatlakozik a teló, nem a Dune-re??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36042) devil-k válasza liszi70 (#36041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudod, a router a központ, az elosztó. ;] Oda csatlakozik a TV, az erősítő, a lejátszó, a laptop, a telefon, a táblagép, s ők látják egymást.

- mozi bolondéria -

(#36043) liszi70 válasza devil-k (#36042) üzenetére


liszi70
nagyúr

A saját otthoni hálózatommal tisztában vagyok, de hogy a telefon hogy csatlakozik be ebbe az egész szisztémába, arról lövésem sem volt eddig, azt se tudtam, hogy tud ilyet. :DDD Az ezzel foglalkozó háeszeket mindig is átugortam mindenhol, mert eddig nem voltam érdek-érintett :)

Oké, köszönöm!

(#36044) devil-k válasza liszi70 (#36043) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha elakadsz, írj. ;)

- mozi bolondéria -

(#36045) robi-k


robi-k
őstag

Magyar YAMJ csomag letöltésére (pl. ami itt is fent van, de nem engedi letölteni) tudnátok küldeni linket?

Első benyomások az A-410 -ről ésegyáltalán a Popcorn lejátszókról:
1. A képe jó, de szvsz a Pio BDP-450 szebb képet adott
2. IDIÓTA a menüje, a tervező hindu programozók tanulhatnának pl. a Dune-től, hogyan kell felhasználó barát menüt készíteni
3. NAGYON hiányzik a BD Java menü, utálom, hogy nem tudok rendesen navigálni a fejezetek, hangsávok és feliratok között :((
4. Igen hajlamos akadozni ott is, ahol a pio 450-es zökkenőmentesen vitte a filmet
5. Lehet, hogy eladó sorba kerül a frissen vett A-410...

[ Szerkesztve ]

(#36046) djnice válasza devil-k (#36031) üzenetére


djnice
veterán

Én meg azt látom hogy a bluray lejátszómnak ami olcsóbb, sokkal szebb képe van mint a WD TV Live Streaming-nek. Pedig elvileg a Sigma procinak jó a képe. Akkor milyen lehet a med600x3d képe, hiszen az még rosszabb a Realtek chip miatt... A bluray lejátszóban MediaTek chip van (MT8555).

Amiben jobb a bluray lejátszó képe az a deinterlacing (nincsenek lépcsőzetes élek és remegés, a WD-nél vannak) és a homogén felületek színátmenetének megjelenítése (a WD-nél sávosak az átmenetek pl víz alatt, felhőnél stb).

(#36047) erdoke válasza djnice (#36046) üzenetére


erdoke
titán

Miféle deinterlacing? :F
Ugyanazt nézed a két lejátszón?

A legjobb aláírás a héten

(#36048) cecil válasza robi-k (#36045) üzenetére


cecil
aktív tag

Érdekes Robi amiket írsz...

Amikor itt voltál a 450-el és összehasonlítottuk az akkor a400-ammal te is azt mondtad, hogy a popinak szebb a képe, főleg projektoron jön elő a különbség... :)
A menüje néha tényleg logikátlan de azért ne mond, hogy a pio mod fw menü jobb lenne ?!
Lehet rendesen navigáni, Title gomb -> oldalt előjön a tárcsa -> audio, subtitle, chapter...
Nálam bármivel etettem nem akadt bele sehol, mivel akadozott??

(#36049) djnice válasza erdoke (#36047) üzenetére


djnice
veterán

Persze hogy ugyanazt. Próbálj meg a WD-vel 576i-t vagy 1080i-t lejátszani 1080p-ben, és láthatod saját szemeddel is.

(#36050) BBéci válasza cecil (#36048) üzenetére


BBéci
titán

Tavaly nyáron nálam volt pár hétig Robi 450-ese, összehasonlítottam a képét A-400-zal és egyértelműen a Popi nyert. Nem sokkal, de kétség nem fért hozzá. Panasonic TX-P55VT60 tévén vizsgáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.