Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) crazyzozy válasza zodo (#4982) üzenetére


crazyzozy
tag

A Users mappába beenged,a a megosztott meghajtóra,vagy más mappára nem.

(#5002) kano válasza medium84 (#4996) üzenetére


kano
nagyúr

Erről már lemaradtunk. Ahogy olvasom a fórumában tavaly karácsonykor volt az Aldinál 30k-ért.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5003) medium84 válasza kano (#5002) üzenetére


medium84
aktív tag

Ááá, annyiért nem vettem volna. Csak a hálóba kell egy kis szar LCD alá.

(#5004) salapp válasza medium84 (#5003) üzenetére


salapp
addikt

Ahhoz bőven jó ez a kis szipkásdoboz méretű 10K-s, amit írtál.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5005) Minimoa válasza kano (#4990) üzenetére


Minimoa
tag

Akkor már inkább WD TV 2. Ahogy olvasom ezzel a kütyüvel vannak problémák.

Ezt szeretem! :)
Az ember bármilyen lejátszóról kér véleményt, mindig kapsz egy ehhez hasonló mondatot.... :DDD

(#5006) kano válasza Minimoa (#5005) üzenetére


kano
nagyúr

Ha valaki nem olvas utána akkor mit vár? Én nem fogom helyetted összegyűjteni a hibáit. Felhívtam rá a figyelmedet, ha érdekel nézz utána. Nekem nem fontos a dolog, ha neked nem az.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5007) Minimoa válasza kano (#5006) üzenetére


Minimoa
tag

A WDTV 2-ről is olvastam rengeteget. Arról is mondanak rosszakat.

A PopBox V8-ról is. Az EGreatről is. Az XTreamerről is. A HiMediaról is.

Az AC Ryan-ről kevésbé rosszakat.

Mármint a fórumokon.

A teszteken meg mindegyik ajánlott.

(#5008) salapp válasza Minimoa (#5007) üzenetére


salapp
addikt

Nem szabad elfelejteni - különösen Agyarhonban, a külföld talán jobb egy fokkal - hogy a rossz hír gyorsabban és jóval nagyobb mennyiségben kerül fel egy fórumra. Kevesebb az, aki pusztán az adott termékkel kapcsolatos megelégedettségét szeretné megosztani a többiekkel.
És akkor még ott van az is, hogy az adott termékből mennyit vásároltak, milyen az ismertsége, ehhez mérten több vagy kevesebb a közvetlen tapasztalat.
Ebből pedig elég érdekes arányok adódhatnak a jó/rossz véleményeket tekintve.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5009) romulan válasza Sraff (#4987) üzenetére


romulan
tag

Netgear NTV550 tapasztalatok.
Előre bocsájtom, hogy az itt felvázolt hibák ellenére méltatlanul alábecsült készülék. Szerintem partiban van a Popcorn A210-el.
A távirányítója nagyon jó, egyedül a video gomb van túl közel a kikapcsolóhoz, könnyű mellényúlni.
A doboza kicsit nagy, ennek előnye is van, könnyű szerelni és szellős. A Sigma 8642-esen semmi hűtő nincs, ajánlott azzal kezdeni, hogy kipróbálás után egy chipset hűtőt szerelünk rá. Átlósan a hűtőborda lyuktávolsága 59mm, bontóból csekély összegért kapunk rá megfelelőt.
A 3.2.22-es alfa firmware került rá elsőnek, ezzel két durva fagyást produkált. Egy orosz fórum szerint ebben elszúrták a cache kezelést, így ment rá a 3.2.16-os. Ezzel eddig csak egyszer fagyott az egyik film végén. Az többször előfordult, hogy a film végén lassan reagált a távirányítóra. Nem tudom mitől függ, gondolom a lejátszott anyag minőségétől is.
A 3.2.16-osban már elég sok hibát javítottak és új funkcók is vannak, pl. a szinkronhangot is lehet korrigálni +-3 másodperccel.
Ajánlott egy gyors SD kártyát fixen berakni átmeneti tárolónak, a teljes BD funkciókhoz ez kötelező is.
Szerencsére az automatikus képméret választás eddig minden esetben jól működött.
A lejátszó valódi kikapcsolási lehetőséggel is rendelkezik, nem csak standby választható. Ekkor teljesen hideg, a fogyasztása 0,1W.
Tapasztalt kellemetlenségek:
- A már lejátszott fimet gombóccal jelzi a nevénél. Ez az információ elveszik valós kikapcsolásnál, a boot folyamat kitörli.
- Az automata felirat nyelv felismerés nem működik. Mindig ANSI látszik, de röptében át lehet állítani egy csomó másra.
- Ha a menüben fixen magyar nyelvű feliratot állítunk be, a felirat keretszínét később nem tudjuk változtatni.
- Egyesek panaszkodnak 25p ugrásra, egy olasz fórumon példának felhozott Philips videót lejátszottam, de nem tudok állást fogalni. Van egy rész, ahol két versenyautó megy a kanyarban mintha lenne ott valami, de a video rengeteg effektet tartalmaz, így a frász tudja.
- SUB/IDX feliratot kezel, de SUB-ot még nem tudtam megjeleníteni. Nem tudom mi lehet a baj, egyik tesztben, fórumon sem találtam erre utaló hibát.
- OGG-ot nem tud, a fejlesztők adtak rá valami homályos magyarázatot, ami nem elfogadható, minden hasonló lejátszó tudja.
- Előretekerés után a felirat kicsit elcsúszik, egy pillanatra hátramenetbe kell kapcsolni és helyrejön.

Hálózatos funkciókat nem próbáltam.

Egy csomó kívánságot írtak a feljelsztőknek, remélem nem a 3.2.22-est nevezik ki új firmware-nek.

[ Szerkesztve ]

(#5010) TCr válasza romulan (#5009) üzenetére


TCr
veterán

Jó lenne több ilyet olvasni itt. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5011) iskolás


iskolás
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni.
A férjemnek szeretnék androidos médialejátszót venni, de tök hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz:)

találtam kettőt már:

http://www.mobilport.hu/az-androidos-medialejatszo-mindent-tud-amire-szuksegunk-van.html

http://www.laptoptrade.hu/spd/LTKTFERZON/Ferzon_DroidTV_Android_Smart_TV_Box_Cortex_A9

ezek jók?
tudnátok ajánlani esetleg mást is?

köszi a segítséget előre is!

Üdv!

(#5012) Warter válasza romulan (#5009) üzenetére


Warter
őstag

Te jó ég, ennyi probléma az R1-essel sincs. Ez tényleg partiba lenne az A210-zel?

iskolás: van valami különleges oka, hogy androidos lejátszót akarsz? Ezek a készülékek szerintem még elég gyerekcípőben járnak.

[ Szerkesztve ]

(#5013) Gulyopapa válasza Warter (#5012) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szerintem ez enyhe költői túlzás ...

(#5014) TCr válasza Warter (#5012) üzenetére


TCr
veterán

Pont ezek és hasonlók miatt mondtam le az 550-ről, pedig szóba jött nálam az is vásárlás előtt.
"Tudásban" kb. ott lehet, mint az A-210, de ahogy látom stabilitásban, "megbízhatóságban" a közelében sincs.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5015) iskolás válasza Warter (#5012) üzenetére


iskolás
csendes tag

Szia!

van már médialejátszónk, de most a férjem szerint feltétlen szükségünk van egy androidosra is:))

(#5016) salapp válasza TCr (#5014) üzenetére


salapp
addikt

Sajna ez olyan, mint egy iskolásnál a készségei és a képességei közötti különbségek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5017) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Szeretnék venni egy BR lejátszót. Van xpress.hu-n egy akció, a lejátszó egy Sony BDP-S185 és hozzá adnak 7 filmet mindezt 40k-ért. Jó fajta lejátszó, megéri? Úgy látom mkv-t is lejátsza, ami nagy előny lenne :DD

Javaslatokat előre is köszönöm!

(#5018) TCr válasza zzeN (#5017) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Először is BD, nem BR... ;)
Másodszor pedig az S185 egy alap lejátszó, amit 25k körül megkapsz.
Ha a "fennmaradó" 7 film megér Neked 15 ezer Ft-ot, akkor megéri megvenned.
Múltkor néztem ezt az akciót, nekem csak 2 film tetszett a 7 közül, de persze ízlések és pofonok.
Arra viszont mérget vehetsz, hogy nem fogja lejátszani az MKV-t, az a formátum a Sony (BD miatt) "ősellensége".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5019) zzeN válasza TCr (#5018) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nem mondanám h megérik a filmek... arra meg nem gondoltam, h nem viszi az mkv-t, hiszen a ps3 se, ami meg sony termék ugyebár :D

Akkor tudsz olyat ajánlani, ami lejátsza az mkv-t, megéri az árát, megbízható stb.?

(#5020) salapp válasza zzeN (#5019) üzenetére


salapp
addikt

Esetleg BD550 és szériájának további tagjai. De az optikájától ne nagyon várj egyiknek se többet 2-3 évnél, főleg, ha használod is gyakran.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5021) zzeN válasza salapp (#5020) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nem túl "belépő szintű" ez? Nem akarok gagyit venni, de k. drága se kell.
Esetleg a BD670-ról vélemények? Mkv-t lejátsz ha minden igaz.

(#5022) salapp válasza zzeN (#5021) üzenetére


salapp
addikt

Szvsz ha kitűnő kép/hangminőséget, gazdag formátumtámogatást keresel, ami ráadásul hosszabb távon is jól működik, akkor érdemes lehetne beruházni egy komolyabb Pioneer lejátszóba (BluRay/DVD/DVD-A/SACD tudás, mkv és a többiek). Csak nem tudtam, mennyit szánnál rá.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5023) TCr válasza zzeN (#5019) üzenetére


TCr
veterán

Normális BD lejátszót, ami médialejátszóként is funkcionál olcsón nem tudok ajánlani.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5024) salapp válasza TCr (#5023) üzenetére


salapp
addikt

Hát ez az, olcsón nincs ilyen.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5025) Patice válasza zzeN (#5021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esetleg van egy eladó Samsung BD-C6500-am. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5026) TCr


TCr
veterán

BD lejátszók, amiket nyugodt szívvel tudnék ajánlani médiajátékosként is: OPPO
Az árakat inkább hagyjuk is, a beszerezhetőségről nem is beszélve...

Illetve médiajátékos, amiben van BD optika is: HDi Dune Smart B1

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5027) Warter válasza TCr (#5026) üzenetére


Warter
őstag

Majd az új Asus, bár az is 70-80 körül lesz. Mondjuk azonos chip van benne, mint az Oppoban és egész jókat írnak róla. Talán csak a videowall fog hiányozni belöle, meg az ehhez kapcsolódó online borító/infó letöltés.

(#5028) Minimoa válasza romulan (#5009) üzenetére


Minimoa
tag

Kösz az írást!

A 3.2.16-ban levő hibák nekem beleférnek.

(Átolvastam most pár kiszemelt lejátszó topicját és mindenhol van valami hasonló szintű "hülyeség", ami miatt nem választanám...Csillagászati összeget meg nem szánok lejátszóra.)

(#5029) Arcus77


Arcus77
csendes tag

Tegnap megérkezett az A-300.
Kicsomi-öröm-bódottá, egészen addig, amíg a hálózati beállításokig el nem jutottam :W
Win7 fut a gépemen, egy fórumban olvasott leírás alapján beállítottam rajta a hálózatot, hogy nyilvános legyen és ne kérjen jelszót.
Ehhez képest, amikor amikor a hálózati böngészőben be szeretnék lépni a megosztott mappába a következő üzenet jelenik meg.
[link]
1,5 nap fórumolvasgatás után sem jutottam vele semmire.
nmt-1234re azt írja, hogy érvénytelen bejelentkezés :W
Valaki esetleg tud valami megoldást a problémára?

[ Szerkesztve ]

"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#5030) szucsinka válasza Arcus77 (#5029) üzenetére


szucsinka
őstag

szia én tudok segiteni: pill tankozok ;)

tulajdonságokra kattints majd megosztás utána speciális megosztás engedélyek.és ott be lessz irva hogy mindenki .hozzáadás na ide be kell irni hogy: rendszergazda névellenörzés
és utána leokézod jó nak kell lennie :R

[ Szerkesztve ]

(#5031) szucsinka válasza szucsinka (#5030) üzenetére


szucsinka
őstag

anaak a mappának a tulajdonságait nyisd meg amelyiket megosztanád .mindel igy kell eljárni. nefelejtsd alkalmazra kattints(a névellenörzésnél hozzáadja a gép teljes nevét )ne ijedj meg töle csak ok és örül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5032) Arcus77 válasza szucsinka (#5031) üzenetére


Arcus77
csendes tag

Megcsináltam, amit írtál, de ugyanúgy kéri a felhasználónevet és a jelszót :W

"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#5033) Arcus77 válasza szucsinka (#5031) üzenetére


Arcus77
csendes tag

Sikerült megoldani :D
Végre elkezdhetem tesztelni a kicsikét :DD
Köszi a segítséget :))

"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#5034) Egon válasza salapp (#5022) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézegettem Pio BD-lejátszókat, és találtam egy ilyet.
Elvileg mindent tud, ami nekem kellene - legalábbis ami a lejátszó funkcióit illeti (mkv, stb.). Az nem derül ki, hogy tud-e USB-re felvenni, de gyanítom hogy nem...:( Gondolom DVB-C tuner sincs benne (nem igazán volt időm/kedvem utánaolvasni). Az általam (egyelőre, jobb híján) preferált LG DBC-590-esnél 30K-val drágább. Viszont az LG tud felvenni is, ami viszont jól jönne (a Wi-fi nekem nem hiányzik; Ethernet csati pedig a Pio-n is van).
Kérdés, hogy mennyivel lehet jobb a képminősége a Pioneer-nek (a hang nem különösebben izgat): megéri-e a felárat...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5035) medium84


medium84
aktív tag

Na ehhez mit szóltok? 1080p video kimenetet nem lehet választani. Ami azért vicces, mert lejátssza az 1080p-s videókat.

(#5036) salapp válasza Egon (#5034) üzenetére


salapp
addikt

Nekem sokféle dvd lejátszóm volt korábban, és egyiknek sem volt olyan jó képe, pláne hangja, mint a Pionak (nyilván árkategóriájában).
Majdnem biztos, hogy tartósságban nem összemérhető vele az LG. De tényleg fontos, hogy milyen a hangrendszer, mert egy ilyen Pio már megérdemel valami komolyabbat, hogy megmutathassa a tudását.
Tuti, hogy az LG-vel is nagyon elégedett lehet valaki, ami a formátumokat illeti pl.
Ha mondjuk lenne módod személyesen is megszemlélni a két lejátszót, rögtön szembetűnő lenne a kivitelbeli különbség. Az LG amolyan divatcikk, a Piok meg inkább tartós minőséget és értéket láttatnak.
De a döntés sosem egyértelmű.
Ami biztos, hogy BD-ből Sony-t sosem vennék, éppen a formátumkezelés miatt, ebben a Pana is gyenge szvsz, a Denon-t az adott kategóriához képest mindig kicsit túlárazottnak érzem. Úgy gondolom, a Pio az, ahol a konzumerből a legjobban egymásra talál ár és érték/minőség.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5037) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Ha valaki talált már olyan oldalt, amelyiken elég jól össze van szedve (akár táblázatos formában) a ma kapható média lejátszók többsége, adatokkal chipszettekkel, akkor az ne tartsa magában a linket :D
Én keresgélek már egy ideje, de nem találtam... :N

(#5038) Egon válasza salapp (#5036) üzenetére


Egon
nagyúr

Az a gáz, hogy ez a terület viszonylag gyorsan fejlődik, szóval nem biztos hogy akkora előny, ha valamelyik lejátszó tartósabb (pár éven belül úgyis valszeg cserélni kell).
Ami a hangrendszert illeti: a lakás (pontosabban a szoba) nem alkalmas ennek elhelyezésére, ezért marad a kéthangszórós mód. Ergo a Pio előnye (nálam) elveszik, legalábbis ezen a téren. A képminőség már más tészta: 50 colos Panasonic fullhd plazmánk van.
Amúgy meglehetősen eltérő a két cucc funkcionalitása (felvétel, tuner stb.), így nehéz őket korrektül összevetni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5039) #75912448 válasza Jimmy8 (#5037) üzenetére


#75912448
törölt tag

(#5040) Jimmy8 válasza #75912448 (#5039) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ez nagyon jó :C

Köszi :R

(#5041) tlala válasza medium84 (#5035) üzenetére


tlala
addikt

Persze, hogy le tudja játszani az 1080-as felbontású videókat. Csak éppen ratyi interlaced kimenettel.

(#5042) zodo válasza crazyzozy (#4995) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Sajnos akkor nem tudom mi lehet nálad a megoldás.
Nekem ugyan nincs rendszergazdai fiókhoz jelszó megadva de ha úgy járok el ahogy ott szerepel akkor jelszó nélkül játssza amit kiválasztottam.

Csak lesz itt valaki aki tud segíteni neked a hálózati megosztásban mert én csak most ismerkedem a témával.

(#5043) medium84 válasza tlala (#5041) üzenetére


medium84
aktív tag

Mondjuk nekem tökmind1, úgysem fullHD a TV, amihez használom. Hálóba, 10E-ért ideális.

(#5044) tlala válasza medium84 (#5043) üzenetére


tlala
addikt

A magam részéről hálóba/nyaralóba 10e-ért az Egreat EG-E6c-t ajánlanám az új Realtek chippel - de azért használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#5045) medium84 válasza tlala (#5044) üzenetére


medium84
aktív tag

Nem találtam ilyet, hol lehet megvenni?
Arra is adnak 3 év garit?

[ Szerkesztve ]

(#5046) #75912448 válasza medium84 (#5045) üzenetére


#75912448
törölt tag

1 év gari van rá, kolléga kicsit elütötte a számát, a pontos neve: Egreat EG-R6C

(#5047) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Nos talán megvan a kiválasztott: EMINENT EM7075-DTS , SIGMA chip, 5 év gari,
Ha valaki le akar beszélni róla, akkor most tegye, vagy hallgasson örökre :D

(#5048) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

sziasztok,

mit ajánlanátok blu ray filmek lejátszásához?
3D-s bluray lejátszót és a filmeket lemezre kiírni vagy valami média ami tud 3D-t és hdd-n tárolni a filmeket?

elöre is köszönöm :R

(#5049) szucsinka válasza Jimmy8 (#5047) üzenetére


szucsinka
őstag

8655-ös chip fosimosi :K

(#5050) Jimmy8 válasza szucsinka (#5049) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ha kifejtenéd, hogy miért, megköszönném. :R
Lehet abban a rossz csak, amire éppen nem kell nekem :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.