Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) No.01 válasza robi-k (#30000) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! lehet teszek egy probat... bar vicc, h itt 70EUR-ba kerul "csak"

(#30002) robi-k válasza No.01 (#30001) üzenetére


robi-k
őstag

Csak figyel oda arra, hogy ehhez a Linksys-hez kell egy megfelelő sebességű, 5GHz router is!

(#30003) dannytrejo


dannytrejo
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy boxee boxot. Minden szuperül muzsikált rajta, viszont ma bekapcsolás után csak "loading" és más semmi.Tudna ebben valaki segíteni? Kb. 1 óra után pár ki és bekapcsolás után nagy nehezen bejött, viszont ezután a hálózaton megosztott filmjeim- amiket tegnap tudott- nem sikerült elindítani.
Előre is köszi a segítséget

(#30004) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Na nehezen sikerült a PC-t és a WS live-ot össze hoznom.

Wifin akadás mentesen megy a Full HD-s anyag szóval nagy az öröm.

(#30005) BBéci válasza Khaosz55 (#30004) üzenetére


BBéci
titán

Mekkora bitrátájú 1080p filmekkel próbáltad? Nálam a 15000 feletti már akadozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30006) erdoke válasza robi-k (#30000) üzenetére


erdoke
titán

Ha fent van a router a másodikon (pl. tetőtér), és a földszinti nappaliban a HM eszközök, akkor ez hogyan váltja ki a kábelt? :F Éppenséggel van egy bika ac-s routerem a tetőtérben, de a földszinten alig látja valami (minőségi födémek :D). Miközben mozizáshoz folyamatos sávszélesség kell, akár 50+ Mbps.

Szomszéd szobába pedig nem kell drága eszköz, gyakran a powerline is megteszi, mert nincs közte sok elágazás, ugyanazon fázis, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#30007) Khaosz55 válasza BBéci (#30005) üzenetére


Khaosz55
addikt

14700-as nekem a max ami most van Transformers 3.

(#30008) BBéci válasza Khaosz55 (#30007) üzenetére


BBéci
titán

Ha annyi a maximális bitrátája, akkor érthető, hogy nem akad, viszont bőven vannak 30000 fölötti filmjeim is, azokhoz nem jó a WiFi. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30009) Khaosz55 válasza BBéci (#30008) üzenetére


Khaosz55
addikt

Egyenlőre ez megteszi. Amikor majd nagyon kell akkor kábelezek.

(#30010) sixer66


sixer66
senior tag

Azt nem tudjátok esetleg mitől lehet, hogy mikor a gépen elindítok egy filmet és kitenném tv-re, akkor mind a monitoron mind a tv-n akadozik a film? A videokártyámnak elvileg bírnia kellene.HDMI kábellel van rá kötve tv-re és kiterjesztett asztal van.

(#30011) Patice válasza sixer66 (#30010) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az fps érték nem lesz jó. Közös nevező kellene a két megjelenítő között. Próbáld ki az erőltetett 60 Hz-et mondjuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30012) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Megjelent a popi 200-as 300-as sorozatra az új frimw. a végleges nmj v2 verzióval.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#30013) tom_tol válasza dannytrejo (#30003) üzenetére


tom_tol
addikt

Próbáld ki ezt.
Használt vagy új ?

(#30014) JaniS válasza Mezga Aladár (#30012) üzenetére


JaniS
senior tag

300-asra, hol? Én nem látom.

(#30015) gboszi válasza BBéci (#29988) üzenetére


gboszi
senior tag

:R Bocsi :B
Viszont olyan off, hogy csak na (ajánlhattok topikot is)
Baromi forró az erősítőm, meg a médialejátszóm a szekrényében. Elől nyitott, de hátul, meg alul felül zárt. Szeretnék egy pc ventit rátenni hátra. Van ilyennel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#30016) BBéci válasza gboszi (#30015) üzenetére


BBéci
titán

Többen elmesélték, hogy külső ventilátorral hűtik a készülékeiket, működő megoldás. De attól függetlenül vágd ki a szekrény hátulját, vagy vegyél másikat, ami oldalt legalább 10-10, felül 15 centi helyet biztosít a készülékek körül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30017) Mezga Aladár válasza JaniS (#30014) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elnézést pontosítok az a2x0 és a c200-ra jelent meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#30018) DjKoxi válasza Mezga Aladár (#30017) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A cinavia-t remélem nem építették bele.

(#30019) ricsik válasza DjKoxi (#30018) üzenetére


ricsik
őstag

Ne ijesztgess, már feltettem. Kipróbálni csak hétfőn tudom.

(#30020) Mezga Aladár válasza DjKoxi (#30018) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez csak a jukebox. Minden más ami a lejátszással kapcsolatos, az változatlan.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#30021) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: (remélem jó helyre írok)
következő hónap végéig Párommal vásárolni szeretnénk az új tv-nkhez (40F6500SS Samsung) egy blu-ray lejátszót. Az igazság az, hogy nem tudok dönteni, pontosan melyik lenne a jó választás.
Maximum 40 ezerig mennénk el. A legfontosabb, hogy a képből a lehető legtöbbet hozza ki.

Kíváncsian várom a válaszokat.

Üdvözlettel,

TL

(#30022) Patice válasza TOTAL LOKI (#30021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lenne máris készleten sok DVD és Blu-ray lemezetek (eredeti/írott) a lejátszóhoz?

Ha igen, akkor Pio BDP-150-es.

Ha nem, és inkább PC-n, merevlemezen lenne filmetek, néznivalótok, akkor médialejátszót vennék.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30023) TOTAL LOKI válasza Patice (#30022) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Eredeti. Kb. 10-15 eredeti BD filmünk van már, ezért is, meg Párom szeme miatt is vásároltunk komolyabb tv-ét.
A régi katód már nem volt az igazi. :)

De kellene a lejátszó is.

TL

(#30024) Patice válasza TOTAL LOKI (#30023) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kellene médialejátszó is és a blu-ray lejátszó is?

És ha azt a pár gyári lemezt merevlemezre raknád fel és merevlemezről játszanád le a BD lemezképeket egy médialejátszóval?

Dune 102-es médialejátszó is jó lehet külső merevlemezzel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30025) TOTAL LOKI válasza Patice (#30022) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Erről a Pioról már én is hallottam, állítólag jó lejátszó.

TL

(#30026) TOTAL LOKI válasza Patice (#30024) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Első körben nem is nagyon gondolkodtam médialejátszón, csak BD-n lejátszón.

TL

(#30027) dh66e válasza TOTAL LOKI (#30023) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor ötvözd a kettőt :)
Persze van sokkal drágábban is ha újabb modellt szeretnél,+ ha a 3D is fontos nektek.

[ Szerkesztve ]

(#30028) TOTAL LOKI válasza dh66e (#30027) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Tudnál ajánlani 1-2 fajtát?

TL

(#30029) dh66e válasza TOTAL LOKI (#30028) üzenetére


dh66e
veterán

Amiben minden benne van olyat nem. :(
3D-hez a legjobb ár érték arányú cucc most a Mede8erX6003D,ebben viszont nincs blu ray olvasó,de ha meg tudod oldani hogy külső merevlemezre kiírod a meglévő filmjeidet akkor ez lenne a legideálisabb és árbarát megoldás a számodra.
Persze ha ragaszkodsz a BD lemezekhez és a BD3D-hez is akkor marad amit a kolléga linkelt korábban viszont annál meg a lejátszható médiafájlt típusok lehetnek buktatók ha mégiscsak külső merevlemezről szeretnéd a filmjeidet megtekinteni.

(#30030) Ispy válasza TOTAL LOKI (#30026) üzenetére


Ispy
veterán

40k-ból az a pio 150 jó vétel, annál nem kapsz jobbat.

Egyébként is érdemes külön dedikált lejátszót és média pléjert venni, ha van lemezed is és kölcsönzött anyagod is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30031) kissdani


kissdani
senior tag

Egy olyan kérdésem volna egy Asus o'play tv pro lejátszómon az xvid akad ez mért lehet? Mindent szépen játszik a legnagyobb bd.iso-tol kezdve az mkv.ig! De ezek a gagyi xvidek azok akadnak amit a tv lejátszója hibátlanul visz! Lehet beállitási probléma vagy nemtudom! :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#30032) sirály69 válasza kissdani (#30031) üzenetére


sirály69
őstag

A300 tulajokat keresnék akik tudnának segíteni a hálózati beállításokban...

Szerver Hosting Debrecenben

(#30033) Ejelhar válasza gboszi (#30015) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én elmolyoltam vele.
Amire jutottam:
- a csapágyazás nagyon számít, főleg ha kényes vagy a hangra. A golyóscsapágy tartós, de hangos. A siklócsapágy csendesebb de nem bírja annyi ideig, ha meg elöregszik, akkor aztán van hangja.

A legjobb választás a mágnescsapágyas, ez még a siklócsapágyasnál is csendesebb, a golyóscsapágyasnál is tartósabb, viszont ez az árán is látszik.
Én ilyent vettem, 12cm-rest: [link]

Szerintem az a legjobb, ha kettőt teszel bele, egy szív, egy megfúj.
A 12V-os a jó választás szerintem, ezt USB-ről meg lehet táplálni, külön táp ezért felesleges. 5V-ról elindul, de ott még alacsony a fordulatszáma. Én egy állítható DC-DC konvertert is felhasználtam:
[link]
Ezzel megemelhető a 5V-os feszültség, beállítható egy optimális állapot, mikor már elég nagy a légáramlás, de még nagyon csendes is.

Érdemes úgy kialakítani a felfogatást, hogy rezgéscsillapítókat használunk csavarok helyett, például:
[link]

Valamint kapni porszűrővel ellátott, a légáramlást csak minimálisan gátló venti takarókat is, mondjuk ilyet, ezzel még pofis is lesz.:
[link]

(#30034) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Tudna nekem valaki adni infot/linket stb arról hogy ezt a Yadis-t hogy kell felerőszakolni a lejátszóra? :) (Dune HD Smart D1)
Addig eljutottam hogy a beállításokban nyilván meg kell neki adni a mappákat. (hálón keresztül nyomattam be neki, nemtom jó e ez így)
Aztán onnantól? :D

(#30035) Maxtreme válasza Maxtreme (#30034) üzenetére


Maxtreme
addikt

ok, asszem sikerült 1-2 apróságtól eltekintve saját kútfőből megoldanom.
Nem 1 relativitáselmélet ez.. :D

Az 1-2 "apróság" pedig hogy lejátszásnál nem találja a filmet. Pedig helyes útvonalat adtam meg neki.
Mit b*sztam el? :)

[ Szerkesztve ]

(#30036) Ejelhar válasza Maxtreme (#30034) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Három útvonalat kell beállítani a yaDIS-nak.

1.) Exportálási könyvtár a Dune részére
Ebbe a könyvtárba fogja exportálni a kész yukeboxot a yaDIS. A neve tetszőleges, csak létező könyvtár legyen.

2.)Mappa
Ezzel azt szabjuk meg, hogy hol keressen filmeket/sorozatokat a yaDIS. Tehát a katalogizálni kívánt filmanyag helyét mondjuk meg, ez lehet hálózatos elérés is.

3.) Elérési útvonal
Ugyanaz, mint a fenti, csak a Dune szempontjából. Erre azért van szükség, mert a Dunenek tudnia kell mit indítson mikor a playra nyomunk a yukeboxban.

A témát eléggé körbejártuk itt:
[link]

(#30037) Maxtreme válasza Ejelhar (#30036) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi szépen. :R
Az első kettő rendben is van, a harmadik ponttal szenvedek :D

(#30038) Ejelhar válasza Maxtreme (#30035) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az 1-2 "apróság" pedig hogy lejátszásnál nem találja a filmet.

Az elérési útvonallal lesz gond szerintem.

(#30039) Maxtreme válasza Ejelhar (#30038) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát ez az, csak mi a pöts? :)

Először nem állítottam neki be az útvonalat (storage sor) ok hogy nem találta. Ezzel viszont nem hogy nem találja, semmit nem csinál a play gombra. :)
Pedig tuti itt lesz valami gebasz.

update: Most már csinál, csak épp így sem találja.
Asszem megyek okulni a linklet forumra.

[ Szerkesztve ]

(#30040) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Kérem,vki írjon nekem egy olcsó médialejátszót.
Egyetlen dolgot szeretnék,szaggatás nélkül játsza le a 1.5gb-os avi videókat.
Nem fontos a márka,hdd,hdmi,stb. Rca vagy scart legyen rajta és ennyi.
Bár még egy optikai kimenet nem ártana,de nem feltétel.

Előre is köszönöm!

(#30041) Maxtreme válasza Maxtreme (#30039) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát én ehhez hülye vagyok :)
Megadtam neki (ahogy írtad is) a belső elérési útvonalat, de ígysenem jó. :) (a hálózati útvonalat az elejéről kivettem ,mert nyilván nem kell)

Amit még elfelejtettem írni hogy nálam beépített, belső HDD van (ha ez számít valamit)

(#30042) Ejelhar válasza Maxtreme (#30039) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Aha, nálad -a Dune szempontjából- helyi diszket kell katalogizálni.

Szerintem ezt a legjobb az un. storage_uuid -val megszabni.
Ez némi előkészületet is igényel, a Dune-nén:
Források > Diszk kiválaszt, majd "info" gomb.
Itt egy infó ablakban kiírja a lemez címkéjét (label) és az uuid -ját (universally unique identifier).
Valamelyikkel be lehet építeni, a "storage_label://' vagy a "storage_uuid://" meghatározásokat használva.

Illetve van egy harmadik is. Ha csinálsz a diszk gyökerében egy "dune_folder.txt" nevű file-t, majd ennek a tartalma:
storage_name=DuneHD1

akkor a következő formula is használható az "Elérési útvonal" mezőben:
storage_name://DuneHD1/Feliratos
storage_name://DuneHD1/Szinkron

(#30043) Ejelhar válasza Elims (#30040) üzenetére


Ejelhar
senior tag

a WD viszonylag olcsó (itt is igaz,nagyon olcsót nem érdemes venni), de igen jól sikerült. Ráadásul -evés közben jön meg az étvágy ugye:-), nem csupán az avikkal, hanem a combosabb bitrátájú formátumokkal is elboldogul:
[link]

(#30044) Maxtreme válasza Ejelhar (#30042) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi ismét, kipróbálom, jelentkezek. :R

szerk: ééééés fákin pörfekt az uuid-s megoldással. :R

[ Szerkesztve ]

(#30045) Elims válasza Ejelhar (#30043) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!
Ennyit biztos nem szánnék rá. 25-30e Ft. :-o
10e Ft. körül nincs vmi? Akadás nélkül olvassa a pendrive-ot,más nem számítana.

(#30046) Maxtreme válasza Elims (#30045) üzenetére


Maxtreme
addikt

ennyiért max wayteq-et tudsz venni ami még a használhatóság határán van.

(#30047) Ejelhar válasza Maxtreme (#30044) üzenetére


Ejelhar
senior tag

[I"]fákin pörfekt"

:B

(#30048) Ejelhar válasza Elims (#30045) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem nincs.

Elismerem, rém hülyén hangzik, de vagy 20 rugó felett veszel, vagy nincs értelme. Akkor inkább ne.
Az nem pálya, hogy filmnézés helyett mindenféle filmkonvertálásokkal meg áthelyezéssel, meg fagyásokkal küszködik az emberfia. A holtidőben meg azon gondolkodsz, hogy miért nem megy aminek kéne.

(#30049) Multibit válasza Elims (#30040) üzenetére


Multibit
veterán

[link]
Divx/Xvid avi lejátszásra kiváló. De ne panaszkodj, ha mkv konténeres anyagot és/vagy HD videókat nem tudsz vele nézni, mert arra nem alkalmas!

(#30050) tlala válasza Elims (#30040) üzenetére


tlala
addikt

A magam részéről ezt ajánlanám 15e Ft alatt.
Valódi Realtek chippel (még ha régebbi is), nem az olcsó" DVB-T tuner, de adjuk el médialejátszónak is".
Jó ideig használtam, még a távirányítója is a jobbak közé tartozik (ebben a kategóriában), sötétben fluoreszkáló gombokkal.
"Mindent" lejátszott, akinek odaadtam a mai napig elégedetten használja. Van HDMI és analóg videókimenete is, és koax digi hang kimenete.
A kompromisszumokkal együtt is sokkal-sokkal jobb lejátszó, mint a nyaralómban lévő Wayteq HD-95CX nevű sz*rság, amit inkább nem is mernék médialejátszónak mondani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.