Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) access_denied válasza djnice (#50747) üzenetére


access_denied
senior tag

#50747 djnice

Jogos, bár telefonnal sosem 4k videóznék, mint ahogy kamerával se fotózok. Fényképezővel viszont kamerázok, de az meg nem tudja a 4K-t sehány frame-el :).

#50748 *iguana* és #50749 blakey

Ez valóban nem tűnik bonyolultnak.

Őszinte leszek, kissé befürödtem az Androidos cuccokal, ezért is volt szimpatikusabb a Dune, valamint pár oldalt visszaolvasva a bugok ijesztőek a Q10-nél. Nagyon nem szeretem ha valamiért pénzt adok és utána bosszantó hibák jönnek elő, de ezzel mindenki így van.

#50750 DoItYourself

Jó ötlet. A Win és a Linux verzió funkciói azonosak?

Nagyon sokat segítettetek ;).

(#50752) blakey válasza access_denied (#50751) üzenetére


blakey
titán

A Dune bugok, hiányosságok nem bosszantanak? Én csak az elején bosszankodtam, de akkor épp, hogy megjelent a lejátszó, azóta már csak használom. :)
Többnyire minden Kodi megegyezik, mindegy melyiket telepíted. Nyugodtan próábld ki, hiszen így látni fogod, hogy mit tud.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50753) Joshi válasza access_denied (#50746) üzenetére


Joshi
titán

+1 DoItYourself-nak, ingyenesen elérhető PC-re is Winre és Linuxra is, próbáld ki. Ha esetleg nem jönne be akkor még ott van a Q5/Q10 Pro saját lejátszója, én pl azt használom.

(#50754) djnice


djnice
veterán

Újabb best buy, 4K60p, HEVC, kadenciahelyes lejátszó, Gigabit LAN-nal, 6200 Ft-ért :D
[link]

Szoftver hozzá: [link]

(#50755) bgergo1984


bgergo1984
csendes tag

Sziasztok,

nagyon rég foglalkoztam már a mediaplayer-nas, stb kérdéssel, viszont úgy tűnik kihívás van. Amit szeretnék:, hogy a meglévő laptop (ami mediashare+torrent kliens gyakorlatilag) és wd tv live kombót integráljam egy eszközbe ami:
- stabil, megbízható. problémamentes media lejátszás (zene+filmek nyilván)
- megbízható torrent kliens.
- ssh szerver (ezt talán tudom mellőzni, max megoldom valami 10 usd-s kütyüvel.
Minimum 5 évre tervezek vele, nem célom évente cserélgetni az eszközeim :)
- van 2-3 2,5'-es és egy 3,5'-os HDD-m, ha lehet, ezeket is használnám tovább-esetleg háttértárnak.

Ahogy én látom 3 kategória van:
- Androidos aliexpress és társai. Ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim+ gar-támogatás hiánya
- Raspberry Pi gondolkodtam rajta, hogy építek egyet (jó lenne NES-Sega emulatornak is )
- Mede8er, Popcorn: A popcorn-t még a régi időkből ismerem: Ezek árban húzósabbak, de gondolom cserébe van támogatás, és talán stabilabb.

Érdemes beruházni egy drágábbra, vagy a kínai cuccok is tökéletesen működnek? Árban próbálok rugalmas lenni, ha cserébe találok működő megoldást, és kiválthatom a notebook-ot és a wdtv-m :) (max 50-70e)

Köszönöm előre is!

(#50756) Szicskeee válasza bgergo1984 (#50755) üzenetére


Szicskeee
tag

Ha nem kell 4k es nincs gyorsabb neted mint 100Mb meg fogsz lepodni milyen jo a Raspberry.

(#50757) g@bo válasza djnice (#50754) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez most gúnyos?

(#50758) DoItYourself válasza g@bo (#50757) üzenetére


DoItYourself
addikt

Inkább best buy, nem? ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50759) djnice válasza g@bo (#50757) üzenetére


djnice
veterán

Nem gúnyos, hanem reális. Én úgy gondolom, hogy ennyi pénzt mindenkinek megér, ezért linkeltem.

(#50760) envagyok válasza djnice (#50759) üzenetére


envagyok
veterán

Djnice-nak vannak jó meglátásai.
Anno miatta vettem meg az s805 beelink mxq-t, és nem bántam meg :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50761) T_Stark


T_Stark
őstag

Hello!

Egy Apple TV képes NAS-ról lejátszani tartalmat? Az új talán igen, de abban sem vagyok biztos, és a régebbiek? Gondolkodok egy ATV beszerzésén AirPlay miatt, de nem tudom hogy a médialejátszót is kiváltaná-e.

(#50762) blakey válasza T_Stark (#50761) üzenetére


blakey
titán

Új igen, MrMC (Kodi), Infuse Pro, bármilyen más app segítségével amit a Store-ból töltesz le. Régebbiek jailbreak segítségével, ebben az esetben Kodi vagy bármi más.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50763) oszy


oszy
veterán

Ezt a LibreELEC programot hogyan kell telepíteni? Igaz még nem érkezett meg a médialejátszó, de szeretném előre tudni. Sosem volt még ilyenem. Csak O!Play.

Ilyet rendeltem: NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50764) magmdy


magmdy
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki egy olyan média lejátszót amivel mindent letudok játszani, hdmi -n keresztül átvisz minden hangforrást akadás mentesen? kb 50k lenne rá, de ha van olcsóbb az sem baj, lehetőleg olyat amit itthon is belehet szerezni, 4k, 3d nem lényeg. minix neo u1 -el van valakinek tapasztalata?

köszi

(#50765) nadtom válasza magmdy (#50764) üzenetére


nadtom
tag

Himedia Q5Pro.

(#50766) gulac12 válasza oszy (#50763) üzenetére


gulac12
tag

Ezekről a kérdésekről az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikban foglalkoznak részletesen.

(#50764) magmdy, esetleg neked is érdemes lenne a fent linkelt topikba beleolvasni, már az összefoglalóból sok információt kaphatsz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#50767) sanyi150


sanyi150
tag

Sziasztok,

Megbízható asztali média-lejátszó SZERVÍZ-t tudtok ajánlani Budapesten?
Evolveo Inifinity Twincoder hibásodott meg 3 év használat után, ez a típus már nem kapható.

Köszönettel,
István

(#50768) Technoman válasza sanyi150 (#50767) üzenetére


Technoman
őstag

[link] Őket ismertem és javíttattam is már náluk. Korrektek voltak. Csak sajnos azóta kiköltöztek Érdre :(

[ Szerkesztve ]

(#50769) oszy válasza sanyi150 (#50767) üzenetére


oszy
veterán

SZERVIZ! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50770) Joshi válasza sanyi150 (#50767) üzenetére


Joshi
titán

Arra figyelj, ne hogy "többe kerüljön a leves mint a hús". :B Egy szerviz nem javít 10k alatt az tuti, ha pedig komolyabb hiba van akkor még több is lehet. Szerintem a bevizsgálás se lesz ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#50771) Technoman válasza Joshi (#50770) üzenetére


Technoman
őstag

Ez igaz. Nálam is beközölték az arcomba, a fenti javítási árminimumot. Akkor még érdemes volt a Dune-ömet megcsináltatnom. Azóta -sajnos- végleg elhalálozott (béke poraira)
Természetesen van/lehet bevizsgálási díj, hisz Krisztus urunk koporsóját sem őrizték ingyé'.

[ Szerkesztve ]

(#50772) JaniS


JaniS
senior tag

Létezik már olyan médialejátszó, amely BD lemezeket full menüvel játszik le és normálisan kezeli a HD hangsávokat?
(Nem, nem érdekel a BD lite meg fájltallózás, seamless branching BD-knél ez nem sokat ér. És a HD hangsávokat akarom hallgatni.)
Eddig Popcorn C-300-am volt, ez ugyan tud full BD menüt, de a Dolby TrueHD kezelése bugos. Firmware ügyileg halott. A Dune HD Solo 4K-t kipróbáltam volna, de mióta megjelent azóta képtelenek kijavítani a feliratok megjelenítése esetén jelentkező HD hanghibákat.
Főleg BD-ket, BD-ből 1:1-ben készített mkv-kat nézek és DTS HD-MA vagy Dolby TrueHD hangsávval (ha még az Atmost is kezelné az még jobb lenne, az x265 úgyszintén). Asszem ideje lesz váltani HTPC-re.

(#50773) Dorian válasza JaniS (#50772) üzenetére


Dorian
félisten

Dune Smart sorozat már elég régóta kijött és ilyen.
Persze nincs 3D, 4K x265

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50774) blakey válasza JaniS (#50772) üzenetére


blakey
titán

A már nem helyén való. Médialejátszó körükben 2012 márciusa óta nem jellemző, hogy teljes BD-menüvel jelenítik meg a lemezt, többnyire Blu-ray lejátszók képesek erre, előtte a Dune-k képesek voltak a teljes menü megjelenítésére, de azok már réginek számítanak.
Valószínűleg az utolsó mondatod lesz a helyénvaló, HTPC a megoldás. A Himedia Q5/Q10 Pro ugye Lite menüvel rendelkezik, de nem kell semmit sem tallózni, egyből indul a film, normális feliratok, hangsávok társaságában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50775) envagyok válasza blakey (#50774) üzenetére


envagyok
veterán

De hát ha olyan fontos a menüt nézegetni neki :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50776) Dorian válasza envagyok (#50775) üzenetére


Dorian
félisten

Én egy kezemen (de max a kettőn) meg tudom számolni, hány filmet néztem a Dune D1-en menüvel. Ebből volt pár ami lite-módban nem volt hajlandó az elejéről indulni (más lejátszókkal sem), valahogy (talán direkt) össze vissza voltak keverve a chapterek másik párnál meg érdekesek voltak az extrák, de ennyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50777) blakey válasza envagyok (#50775) üzenetére


blakey
titán

Mindenkinek más, hiába volt olyan médialejátszóm ami képes volt a BD menü megjelenítésére, többnyire a közvetlen lejátszást választottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50778) Multibit válasza blakey (#50777) üzenetére


Multibit
veterán

Én meg azonnal remuxoltam a filmet mkv-ba (persze csak, ha többször nézősnek ítélte a család). Tehát a BD-struktúrának annyi lett.

(#50779) JaniS válasza envagyok (#50775) üzenetére


JaniS
senior tag

Igen, olyan fontos, más emberek vagyunk, mások az igényeink. :D

Komolyra fordítva a szót: elég jellemzően úgy szokták a seamless branching BD-ket kialakítani védelmi célból, hogy kismillió videofájl található rajtuk és szintén jó sok mpls, amiből csak egyetlen tartalmazza a helyes szekvenciáját a daraboknak. Másrészt léteznek ugyanígy DC/Extended/Theatrical stb. multi-in-one BD-k, ahol szintén nem egyszerű BD full menü nélkül navigálni. Harmadrészt, meg hagy nézzem már úgy a BD-t, ahogy kiadták.

A Dune Smart-tal az a bajom, hogy őskövület. Visszafelé nem mennék. Ha nem folyton csak ígérgetések hangzanának el a CloudMedia, Dune részéről és nem folyton a Sigma problémáira fognák a bugjaikat, hanem megtanulnának firmware-t írni, az jobb lenne. (Vicces, ahogy a Dune HD Solo 4K esetében is eljutottak oda, hogy a Sigmara kenik az egészet, mint akkoriban a Popinál.)

[ Szerkesztve ]

(#50780) JaniS válasza blakey (#50774) üzenetére


JaniS
senior tag

Kösz, igen, ebből HTPC lesz, csak nehéz rászánnom magam, mert eddig nem olvastam utána alaposan.

(#50781) Patice válasza JaniS (#50779) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...hagy nézzem már úgy a BD-t, ahogy kiadták."

De akkor miért médialejátszót keresel? Nem egy BD-lejátszóra lenne így inkább szükséged? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50782) JaniS válasza Patice (#50781) üzenetére


JaniS
senior tag

Nem fizikai lemezről beszéltem csak, hanem iso-ról vagy BDMV mappáról. De ne menjünk bele.:B

(#50783) Patice válasza JaniS (#50782) üzenetére


Patice
Topikgazda

Értem én, csak rá akartam világítani arra a kompromisszumra, amire rákényszerülünk, ha médialejátszót akarunk használni.

HTPC esetében sem problémamentes a fullBD menüs lejátszás, "nem is értem miért".

A megoldás az, hogy vagy saját magadnak csinálsz remuxot a BD.iso-ból, akár lemezből (Make MKV a barátod ;) ), vagy Remuxot kölcsönzöl egyből.

Ez az ára a kényelemnek:

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50784) JaniS válasza Patice (#50783) üzenetére


JaniS
senior tag

Makemkv-t ismerem, használom. Szerkesztettem már BD-ket is, feliratot szoktam hozzáadni, cserélni. A kép vicces, amit beraktál, sok esetben valóban így is van (vagyis semmi érdemit nem kapsz a full BD menüvel), máskor meg nem. Csak nagyon unom a bohóckodást ezekkel a médialejátszókkal, ezért kérdeztem, hogy nagyjából az említett két dolgot tudja-e valamelyik modern verzió hiba nélkül, mert a Popi C-300 nyűgjeitől megszabadulnék. Ismerem a full BE menü kapcsán a licence meg a Cinavia kérdést is, de ha hajlandó lennék kifizetni az árat ezért (pl. a Solo-nál, ahol a Cinavia nincs is beépítve), akkor miért nem lehet találni egy olyan lejátszót, amelyik ezeket hiba nélkül tudja, ha egyszer így hirdetik ill. ha bugos, akkor valami elfogadható support lenne és javítanák záros határidőn belül. Egészen elképesztő, hogy a Solo megjelenése óta nem javították ki. Ezért kérdeztem és köszönöm mindenkinek aki értelmeset hozzászólt, hogy most mi a helyzet. A HTPC irány lehet nem old meg mindent, de talán elégedettebb leszek vele. (Ha jól emlékszem Te is bejártad ezt az utat.)

[ Szerkesztve ]

(#50785) blakey válasza JaniS (#50784) üzenetére


blakey
titán

(pl. a Solo-nál, ahol a Cinavia nincs is beépítve) - nem is tudja a "Full BD menüt"

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50786) envagyok válasza JaniS (#50784) üzenetére


envagyok
veterán

Nem nyílt a bd menü, hanem zárt rendszer, és csak illegálisan lehetne alkalmazni licensz nélkül. Ezt egyik gyártó se szeretné

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#50787) gyeniko válasza blakey (#50777) üzenetére


gyeniko
őstag

Engem bosszantanak a menu-k. :((

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#50788) TCr válasza Patice (#50783) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50789) JaniS válasza blakey (#50785) üzenetére


JaniS
senior tag

A Dune HD Solo 4K hivatalosan, akár a Dune site-ján nézed, akár a magyar forgalmazóén tudja a teljes BD menüt. (Vagy olvasd el az AVS-en.) Ezzel nincs baj. A probléma a HD hanghiba felirat (vagy info sáv) megjelenítése esetén.

"Nem nyílt a bd menü, hanem zárt rendszer, és csak illegálisan lehetne alkalmazni licensz nélkül. Ezt egyik gyártó se szeretné"

Konkrétan: ha kifizeti érte a jogdíjat, akkor alkalmazhatja. Ez így volt a Popcorn C-300-nál is. Nem illegális, de van benne egy semmire sem jó fekete kocka, amit kifizettem, hasonlatosan az ÁFA-hoz. :) Kéretik humorral kezelni a hozzászólást.

"Engem bosszantanak a menu-k. :((" - Ezzel nem lehet vitába szállni. :D

[ Szerkesztve ]

(#50790) blakey válasza JaniS (#50789) üzenetére


blakey
titán

Sorry, tudja, semmi értelme médialejátszón. Tudom, minden pénz kérdése, írtam is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50791) devil-k válasza gyeniko (#50787) üzenetére


devil-k
nagyúr

Engem is. Kiherélem MakeMKV-val és helló. :K

- mozi bolondéria -

(#50792) dh66e válasza blakey (#50785) üzenetére


dh66e
veterán

del

[ Szerkesztve ]

(#50793) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ERRŐL a lejátszóról mi a véleményetek?
Nekem szimpatikusnak tűnik. Nyilván nem a 4K rész érdekel. FullHD anyagokat (mkv) játszok le leginkább, ill. néha-néha half OU 3D-t. Gondolom, ha az Asus o!Play HDP-R1-em viszi, akkor ez is. Nem volna hátrány, ha hálózatról lejátszaná a gépen megosztott videókat, de gondolom erre az XBMC/KODI megfelelő. Régen az Asus-om is vitte, évekkel ezelőtt, de aztán nem tudom mi történt, azóta ha piros hó esik, akkor sem megy.

A másik gondolatom a Raspberry Pi 3 lett volna, de ez ár szempontjából vonzóbb.

[ Szerkesztve ]

(#50794) djnice válasza Gabesz87 (#50793) üzenetére


djnice
veterán

S802-t felejtsd el, kell egy S905-ös pl Nexbox A95X + 4GB microSD kártya + kszaq féle LibreELEC. De ezeket már leírtuk párszor. 7-8k-ból megvan.

(#50795) Joshi válasza djnice (#50794) üzenetére


Joshi
titán

Ezen a kütyün HDMI 2.0 van? Nem találok ilyen jellegű infót. :(

(#50796) access_denied válasza Joshi (#50795) üzenetére


access_denied
senior tag

Itt azt írja, hogy HDMI 2.0 (4K@60 = HDMI 2.0)

(#50797) Multibit válasza Joshi (#50795) üzenetére


Multibit
veterán

(#50798) djnice válasza Joshi (#50795) üzenetére


djnice
veterán

Van rajta.

(#50799) Patice válasza Joshi (#50795) üzenetére


Patice
Topikgazda

:K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50800) Joshi


Joshi
titán

Köszi mindenkinek, ez gyors volt. :D :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.