Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) blakey válasza dgyuri0123 (#60996) üzenetére


blakey
titán

Állítsd pl. 1080i-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61002) dgyuri0123 válasza blakey (#61001) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az nem csak a GUI-t állítja arra? Nekem az kellene, hogy a filmet eredeti méretben tolja ki és a tévém majd skáláz. De pont ilyen lehetőséget nem találok. (vagy bénázok) Mondjuk a kép így is nagyon jó, sőt, ami hibát találtam, az a belső lejátszón is megvan. Az is lehet hogy Eminent-en nem lehet ilyen menüpontot találni, hiszen kissé rá lett szabva a LE, így pl. frissítések sem nagyon jönnek. 8.2.1.-en áll most a LE és nincs újabb, bár szerencsére ez is nagyon stabil és szinte hibátlan.

"csak a zene van"

(#61003) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam a témában, miután nemrég ajánlottátok itt nekem az Amlogic S905X Boxot. Egy kicsit homályos most. :B Jól értem, hogy az Amlogic S905X egy konkrét processzor, amit több gyártó is a készülékébe rak? Tehát lehet például X96 Amlogic S905X és KM5 Amlogic S905X is. Mindkettő elég jó? Van olyan gyártó, amelyiknek a dobozát jobb elkerülni? (Az említetteken kívül is.) Vannak ajánlott gyártók?

(#61004) Ber31inger


Ber31inger
újonc

Sziasztok,

en is kernem a segitsegeteket, hogy milyen Media lejatszot vegyek, tul nagy a kinalat.
Egy dologra szeretnem csak hasznalni, semmi masra, az pedig 4K-s filmeket nezni, Dolby True-HD, illertve Dolby Atmos hangzassal.
Egy Denon AVR-X1400H erositohoz lesz kotve, az visz minden hangformatumot, szoval az kellene "csak" hogy a media player tovabbitsa a adatod, a 4K-s filmek pedig egy Zyxel NAS326-os NAS-on lesznek tarolva.
Elso kiszemeltem egy Nvidia Shield 2017-es, a visszajelzesek jok, nem tudom, hogy itt van-e valakinek tapasztalata.
Elore is koszonom a valaszt.
A keret kb., 60-70.000 Ft

(#61005) Dave567 válasza Mulholland (#61000) üzenetére


Dave567
addikt

És a Dune-vel meg a Popival, meg Oppo-val gondolom tökéletes volt a dinamika...?? :DDD
Milyen Erősítőd van?

(#61006) Hyena válasza C. s. (#61003) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen jól érted és ez pl elég jó.
https://m.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-Plus-Youtube-Netflix-4K-Streaming-TV-Box-386510.html?Currency=USD

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#61007) C. s. válasza Hyena (#61006) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a választ és a linket.
(Sajnos nincs lehetőségem külföldről vásárolni, az aprón vadászgatok. Azt írták, hogy már 8000 Ft-ért is kapható egyszerűbb cucc, az jobban megfelelne. :) )

Szerk.:
Ebben az olcsó kategóriában melyik márkát érdemes megvenni, amiben S905X van?

[ Szerkesztve ]

(#61008) mettek válasza Ber31inger (#61004) üzenetére


mettek
addikt

Shieldet csak akkor ha játszani is akarsz rajta. Amugy meg egy Himedia q5 vagy q10 pro.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#61009) divan válasza C. s. (#61007) üzenetére


divan
senior tag

Azért 8000 körül csak a külföldi források voltak jellemzően, de az x-es procival szereltek már odakint is fogyóban vannak, ennek megfelelően feljebb ment az áruk, most 10-12 körül lehet hozzájuk jutni memória mérettől függően az ajánlottabb dobozokhoz.
Mecool M8SPro
X96

[ Szerkesztve ]

(#61010) SunMount3r válasza divan (#61009) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

de az x-es procival szereltek már odakint is fogyóban vannak-> Ebben mennyire vagy biztos, honnan vetted az infót?

Gearbest-en észre vettem, hogy drágább, illetve pl. a Mecool M8S Pro +-ra és az X96-ra sincs most semmilyen akció. Akkor még így sem érdemes várni vele?

(#61011) divan válasza SunMount3r (#61010) üzenetére


divan
senior tag

Abból, hogy a 2-3 hónappal ezelőtti felhozatalhoz képest jóval kevesebbet lehet találni belőlük, és az áruk is feljebb ment. Csak következtetés, de minden jel erre mutat.

(#61012) djnice válasza divan (#61009) üzenetére


djnice
veterán

Hát nem mindenhol: [link]

(#61013) djnice válasza divan (#61009) üzenetére


djnice
veterán

Ja látom te 2GB-ost néztél, ami felesleges LE-hez.

(#61014) SunMount3r válasza djnice (#61012) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egyszer rendeltem az e-bay-es tomtop-tól. A mikrofonos Minix A2 helyett a Lite-ot küldték. (2GB vs. 1GB).

(#61015) gulac12 válasza C. s. (#61007) üzenetére


gulac12
tag

Az S905X szerintem jó választás, vásárlás előtt a topikjában érdemes tájékozódni.

(#61016) djnice válasza SunMount3r (#61014) üzenetére


djnice
veterán

Nekem még mindig azt küldték amit rendeltem. Amúgy is ott a paypal ami véd. Meg meg kell nézni az eladó értékelését.

(#61017) divan válasza djnice (#61013) üzenetére


divan
senior tag

Valóban ebay-en még lehet találni elvétve, de egyre kevesebb van. A kínai webshopokban pedig szinte teljesen eltűntek az 1/8-as S905x-es procival felszerelt lejátszók. Nem azt mondtam, hogy nincs, mielőtt valaki linkelne egyet.

(#61018) SunMount3r válasza djnice (#61016) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát azt nézhettem: tomtop.wholeseller: 98.2% positive feedback

Nem csináltam ügyet belőle, mert annyira nem kellett a mikrofon. De, ha 1GB-osat küldenének a 2GB-os helyett, "kicsit" morcosabb lennék...

Első e-bay-es rendelésem volt, jól kezdődött...

(#61019) Hyena válasza djnice (#61013) üzenetére


Hyena
senior tag

Van egy ehhez kapcsolodo kerdesem.
Az egyik ismerosom vett egy noname nagyon olcso S905X alapu boxot 1giga rammal az ebayrol.
4K filmnezesre szanta, feltelepitette ra az aktualis stabil libreelecet a problemaja az, hogy a lejatszas NAGYON akadozik.
Lehetseges, hogy igazabol W jelu a lejatszo, vagy elrontott valamit a telepitesnel? (pl rossz dtb filet valasztott)
O az 1giga ramot okolja de ebben en sem hiszek.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#61020) TCr válasza Hyena (#61019) üzenetére


TCr
veterán

Az 1 GB RAM önmagában nem lehet akadály, tapasztalat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#61021) hunaqua válasza Hyena (#61019) üzenetére


hunaqua
addikt

Milyen anyagnál akadozik? Mert UHD-nél a Gigabit hiánya miatt az összes X akadozik. Megoldás az usb-s gigabit kártya.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#61022) Hyena válasza hunaqua (#61021) üzenetére


Hyena
senior tag

Minden anyagnal a sima full hdnal is.
Sot meg a user interface is akadozik pl ha bedug 1 egeret a kurzor mozgasa is darabos.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#61023) C. s. válasza divan (#61009) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, tényleg nem láttam 8000-ért vadi újat.

gulac12:

Köszönöm a linket, benézek.

(#61024) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Kaptam egy apple 4k TV-t. Az lenne a kérdésem, hogy mi módon tudom elérni a NAS-emet vele?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#61025) blakey válasza Sickboy25 (#61024) üzenetére


blakey
titán

Itt az Apple TV topik, érdemes lehet beleolvasnod. Többféle lehetőség van otthoni hálózati lejátszáshoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61026) Sickboy25 válasza blakey (#61025) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#61027) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Egy Dune Solo 4K Lite, vagy Dune Solo 4K jobb választás lenne egy OLED 4K HDR tv mellé, vagy inkább egy Apple TV 4K ?!
Pro-kontra?

(#61028) blakey válasza BrandonXXV (#61027) üzenetére


blakey
titán

Dune-kben nincs HDR, szóval ATV 4K. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61029) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést, de mi okozza azt a jelenséget, hogy a TV-n, WiFi-n keresztül, DLNA-n, a WD EX2 Ultra-ról nézett MKV filmeknél, a kép.hang elcsúszik. Ha megállítom a filmet pár másodpercre, akkor "beérik" egymást, és újabb 5-10 percig jó, majd megint.

Ugyan ez a helyzet, fennáll akkor is, ha Notebook -->WiFi--> NAS a felállás. De volt hogy Asztali gép-->Lan-->NAS esetében is előjött.

(#61030) Chris Kiki válasza XuChi (#61029) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az, hogy a hang lassabban terjed mint a fény ;]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#61031) blakey válasza XuChi (#61029) üzenetére


blakey
titán

Ennél többre lenne szükség, hogy megállapítható legyen a jelenség oka, nálam Wifi-n keresztül, Serviioról nincs semmilyen probléma a kép/hang szinkronnal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61032) NavySeal válasza Chris Kiki (#61030) üzenetére


NavySeal
senior tag

:D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#61033) hitman77 válasza blakey (#60671) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Megvan az eszköz. Első körben a Plex-et raktam fel rá, mert a TV-n is az van és az asztali gépen is ez a szerver fut. A TV-n UTP kábeles kapcsolaton minden tökéletes. A Mecool M8Pro-n Wifi-n semmit nem játszik le lényegében. Vagy kép nincs, vagy annyira szaggat, hogy nem lehet nézni. Teljesen használhatatlan. Youtube rendben ugyan ezen a hálózaton és a Wifi jelerősség is tökéletes.

A LibreELEC és OSMC oldaláról letöltöttem a Windows boot eszköz készítő file-okat. A kérdésem, hogy melyiket érdemes felrakni? A fenti problémát megoldhatják? A lejátszón lévő TV Center és a LibreELEC-nek köze egymáshoz?

(#61034) lumoss


lumoss
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék mit ajánlanátok, ezeket kellene, hogy tudja:

- 4k(UHD) felbontás támogatás (mindenféle)
-HDR
- lehessen merevlemezt betnni
- Dolby Atmos lejátszás
- normális lejátszó program, ami nem akad, normális kezelő felülete van(Szép, letisztult kinézet).

Kíváncsi vagyok miket tudnátok ajánlani, előre is köszi!

(#61035) Mulholland válasza Dave567 (#61005) üzenetére


Mulholland
tag

Hát szerintem többször említettem már, hogy csak egy "sz**r" Anthem MRX720-as :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#61036) galez


galez
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG 55LA9709 Ultra HD felbontású tévénk itthon.
A belső lejátszója gond nélkül lejátssza a FullHD filmeket pendrive-ról, akár sima, akár 3D-s a film.

Most próbáltam először Ultra HD filmet lejátszani vele, .mkv formátumból, de azonnal visszadob, hogy nem megfelelő a formátum.
Próbáltam több filmmel is, illetve volt hogy kivágtam a filmből a TrueHD angol nyelvű hangsávot, hátha amiatt nem viszi, de úgy se ment.

Valószínűleg régi a TV ahhoz, hogy megbirkózzon ezzel, de azért szívesen kihasználnám a felbontását filmnézéskor.
Így szeretnék venni egy külső lejátszót, ami megbízhatóan működik. Hálózati megoldások nem annyira érdekelnek, szívesen átmásolom a filmeket külső USB-s merevlemezre.

Tudnátok ajánlani közepes árkategóriában egy olyan külső lejátszót, ami merevlemezről, pendrive-ról lejátssza gond nélkül a filmeket? A házimozi erősítő is régebbi, csak 5.1-et tud, de nincs kizárva, hogy a jövőben cserére kerül így jó lenne ha a lejátszó a hangok terén is toppon lenne. Illetve arra gondoltam, hogy jó lenne, ha a lejátszónak lenne külön optikai hangkimenete, nem csak HDMI (nem tudom, ilyen van-e, vagy mindig a TV adja tovább a hangot az erősítőnek).

A válaszokat előre is köszönöm!

(#61037) péjé válasza galez (#61036) üzenetére


péjé
őstag

szia,
közkedvelt a Himedia Q10pro, Egreat A8, a Zidoonak is van azt hiszem belső hdd tárhelyes lejátszója. Ezek tudnak 4K HDR-t és minden HD hangot. Árak 50-60eft körül, néha használtban is ki lehet fogni.
Van 4k hdr zappiti de nem hiszem h megéri a 2x-es árat.

(#61038) Beni2360 válasza péjé (#61037) üzenetére


Beni2360
félisten

galez

Van 4k hdr zappiti de nem hiszem h megéri a 2x-es árat. - Nem biza. Most küldözgetik vissza és a ZIDOO X10 ami kb 210 $ és Olaszból napok alatt itt van. Most még olcsóbb 195.5 $ Már csak 4 óra van hátra.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61039) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok

Milyen medialejatszot ajanlotok az adatlapomon szereplo erositohoz es egyeb cucchoz, hogy a tudasuknak megfelelo hanhokat, filmeket lejatszhassam.

Koszi

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#61040) galez válasza Beni2360 (#61038) üzenetére


galez
csendes tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ!
Annyit szeretnék kérdezni, hogy a ZIDOO X10 többet tud-e estleg, mint a HiMedia Q10 Pro?
Az általad linkelt oldalon jelenleg olcsóbb a ZIDOO.

Említetted, hogy Olaszországból hamar megérkezne, de az oldalon láttam, hogy német és spanyol lerakatból is lehet rendelni. Van valami különösebb oka, hogy az olaszt említetted?

Előre is köszönöm!

(#61041) Beni2360 válasza galez (#61040) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel nekem 1.5 éve zidoo-m van nekem ez jön be.
Hogy melyik a jobb az volt itt vita téma.
Most szerintem jobb a szuportja és előrébb van a zidoo szvsz.
Tudja a full 3D iso-ban is. stb.
Olaszból hamar megérkezik , Németből voltak gondok.
Ajánlott biztosítást meg egyebeket kötni pár €.
Aztán ha megjött gyere át a topikjába és megkapsz minden segítséget. De rendelés előtt is benézhetsz van bőven info.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61042) L.L. válasza Beni2360 (#61041) üzenetére


L.L.
senior tag

Ráadásul a postaköltség is a fele az Olasz raktárból rendelve, mint a többiből, illetve gyorsabb is a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#61043) Valkűr válasza Mulholland (#60997) üzenetére


Valkűr
őstag

Jól döntöttél, én imádom! Kicsit javitalak, mert tudja a dune is a 4k csak 30-on nem 60Hz, és a HDR szint nem jeleniti meg, de áttudja konvertálni igy nem fakul ki a kép.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61044) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Futeko már árulja a Dune HD Pro 4K-t 293$-ért. A Fórumos visszajelzésekre, support-ra majd kíváncsi leszek. Meg ha jól tudom, akkor ez lenne még a másik nagy unofficial fórum:[link] Szerk.: de ez Orosz... :D :U

Amúgy érdemes átböngészni, hogy mit ígérnek, így röviden az "újdonságok":
4K Netfilx
Auto felbontásváltás
SACD
FullBD menu

KODI-ról viszont nem írnak egy szót sem.

[ Szerkesztve ]

(#61045) kezo0 válasza SunMount3r (#61044) üzenetére


kezo0
addikt

(már árulja = június 25-én indítandó szállítással)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#61046) SunMount3r válasza kezo0 (#61045) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja azt nem néztem, pedig én is preorder-ben vettem anno a Q10 Pro-t. :D Na mind1, akkor még van egy kis idő...

[ Szerkesztve ]

(#61047) djnice válasza SunMount3r (#61044) üzenetére


djnice
veterán

Hát a képe egyelőre megegyezik a Zidoo-éval, tehát levágja a luma és a chroma channel-t is.

(#61048) SunMount3r válasza djnice (#61047) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De a Zappiti-nél ez meg jó, nem? Tehát elvileg meg lehet oldani.

(#61049) djnice válasza SunMount3r (#61048) üzenetére


djnice
veterán

Igen, úgy néz ki nem a SoC a baj, hanem szoftveres vagy hdmi transmitter chip hiba. Ha az utóbbi, akkor szívás.

(#61050) dh66e válasza SunMount3r (#61044) üzenetére


dh66e
veterán

Kodit ugyanúgy telepíted mint más eszközön és örülsz.

Itthon 62.890.-Ft az eddig publikált ára magyar garival így semmiképp nem éri meg kintről venni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.