Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) Joshi válasza Hyena (#50950) üzenetére


Joshi
titán

Többen megtették már előttem. :B

(#50952) blakey válasza Hyena (#50950) üzenetére


blakey
titán

Nem kell csodát várni, többet nem is ér. Android úgy ahogy van használhatatlan, legalábbis olyan szinten, mint egy médialejátszónál. TV okosításra megfelelő.
LibreELEC-kel sokkal jobb a helyzet, de érezhető, hogy nem túl erős, de jól boldogul az anyagokkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50953) djnice válasza blakey (#50952) üzenetére


djnice
veterán

Többet nem is ér... persze...
Nem kell azért lesajnálni valamit mert olcsó...
Mutass 7000 Ft-ért valamilyen hasonló tudású cuccot, az összes WD, Asus, Mede8er és társai lejátszóknak odaver.
Az Androidot meg játékra kell használni, nem médialejátszásra, van 2-3000 Ft többletért 2GB-os verzió ha valakinek arra is kell.

(#50954) Joshi válasza djnice (#50953) üzenetére


Joshi
titán

Holnap átveszem az Amlogikos lejátszót, aztán összeeresztem a:
Mede8er Med600 -> Q5 Pro -> S905-öt. Meglátjuk.
Megmondom őszintén csodákra én se számítok. :B

(#50955) Beni2360 válasza blakey (#50948) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt ne feszegessük mert már egy régen, többször, lerágott csont.
----------------------------------------
Joshi
(PH! nagyúr
Az S905-n az Archos Video pl próbáld ki, nekem droidon az adja a legszebb képet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50956) Joshi válasza Beni2360 (#50955) üzenetére


Joshi
titán

Köszönöm hogy PH Nagyúrnak szólítottál, majd utánanézek a dolgoknak. :DD :R

(#50957) Multibit válasza djnice (#50953) üzenetére


Multibit
veterán

Érdekes, hogy azok sajnálják le leginkább, akik korábban sikeresen belefutottak egy remek ár/érték arányú (értsd túlárazott ;] ) lejátszóba ;)

(#50958) junkpod válasza kezo0 (#50911) üzenetére


junkpod
nagyúr

És ezt azért ajánlod mert a tesztek és a sok userek tapasztalat szerint annyira jó, nem pedig azért mert neked is ilyen van.

Box's don't touch!

(#50959) kezo0 válasza junkpod (#50958) üzenetére


kezo0
addikt

Nyakatekert logika...
Pont azért ajánlom, mert nekem ilyen van, és szerintem jó. És én is pont egy Panasonic UHD tévéhez használom.
Tehát a saját tapasztalataimra hagyatkozom és nem másokéra, pláne nem ún. "tesztekre", amelyek néha teljesen komolytalanok...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50960) junkpod válasza TCr (#50929) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha ez igaz (bár nekem meg nem sikerult) akkor is max. LE vagy kodi bug, de nem hw tulajdonság.

Box's don't touch!

(#50961) junkpod válasza kezo0 (#50959) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért válaszoltam ezt, mert a kérdező valós igényei meg se lettek kerdezve , csak kért egy mp ajánlatot, ennyi erővel a BBeci felé archam csodát is promozhattad volna.

Box's don't touch!

(#50962) blakey válasza djnice (#50953) üzenetére


blakey
titán

1. Nincs lesajnálva, ezért az árért nincs csoda, ebben az árban benne van minden, még a kábel is.
2. LibreELEC alatt is érezhető, hogy gyengébb
3. Valószínűleg a 2 GB-os változat valamint az amelyikre tényleg épül a LibreELEC vagy Openelec jobban teljesít, egy ilyet is kipróbálok.
4. Nem várok javulást egy 2-3e-el többért egy ilyen dobozkától, de egy 2x annyiba kerülőtől már lesznek elvárásaim, meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50963) TCr válasza junkpod (#50960) üzenetére


TCr
veterán

Teljesen mindegy, hogy hardver, vagy szoftver bug, a készülék működését befolyásoló tényező.
És igen igaz, mint látod nem egyedi hiba.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50964) blakey


blakey
titán

Akkor ha már összehasonlítjuk a dolgokat akkor tegyük tisztába, egy 7e Ft-os S905-ös kütyü (Nexbox A95X) azért ne veszi fel a versenyt akár egy Mede8er-rel, mert:
- Out of the box gyakorlatilag használhatatlan,
- nagyon könnyű, ezáltal a kábelek is lehúzhatják a polcról
- egyszemélyes médialejátszónak alkalmatlan
- ahhoz, hogy elfogadható médialejátszóként működjön "mókolni" kell
- nem tökéletese a LibreELEC alatt sem
- kétséges, hogy meddig lesz támogatott LibreELEC szinten
Viszont egy tv okosítására kíválóan alkalmas,
- nagymamának, nagypapának, hétvégi házba, szórakozásra szintén kíválóan alkalmas
- kis befektetés
- meghibásodás esetén nem ér nagy veszteség

Amit érdemes normális médialejátszókkal összehasonlítani az azok az S905-ös készülékek amelyek hívatalosan is megjelennek Openelec-kel vagy netán Android + Openelec-kel. Amit én szívesen kipróbálnék az egy Wetek Play 2, ez biztos, hogy nagyon jó és komolyabb médialejátszókat is maga mögé utasít.
Egy Mini MX-re is kiványcsi vagyok, hogy mire képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50965) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok,
Popcorn hour a200 szervizrlésével foglalkozik valaki?
A media doktor árai elég hajmeresztőek ugy a weblapon.
Valamiért nincs kép, vagy nem indul el...
Kék led világit, de nem ad képet, bár ha rákötöm usb vel a gépre nem létja a benne lévö hdd t.
Ezért gondolnám hogy nem a videokártya hibás.
Viszont távirényitora nem reagál.
Ötlet?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#50966) junkpod válasza blakey (#50964) üzenetére


junkpod
nagyúr

:) vicces ez a drága vs olcsó lejátszó tulajdonosok között :)

- Out of the box gyakorlatilag használhatatlan,
Nem igaz. Van olyan eszköz ami out of the box is használható, androiddal is. Ugye az nem számít az out of the box ellentétének, hogy feltelepítek android alá egy szoftvert (Vidon.Me, hivatalos KODI)? Hiszen ez alapfunkciója az androidnak, hogy szoftvert telepítesz.

- nagyon könnyű, ezáltal a kábelek is lehúzhatják a polcról
Hát hallod ez aztán kifogás, csavarozd rá a polcra, vagy ragaszd rá. Ez már annyira kekeckedés, hogy el sem hiszem, hogy leírtad.

- egyszemélyes médialejátszónak alkalmatlan
Még nem hallottam ezt a kifejezést, hogy egyszemélyes médialejátszó. Nem tudom mit jelent és szerintem más sem. De önmagában képes lejátszani akár belső memóriából, akár csatolt USB eszközről bármilyen filmet.

- ahhoz, hogy elfogadható médialejátszóként működjön "mókolni" kell
Szerintem nem kell töbet mókolni, mint egy "out-of-the-box-drágalejátszó" fw frissítése. (ugye minden lejátszót először fw frissíteni kell miután bekapcsolod). Itt is ezt kell (SD-re felmásolod, vagy ha jobban tetszik felmókolod a LibreElec fw-t és újraindítod a lejátszót).

- nem tökéletese a LibreELEC alatt sem
Minden SW-nek vannak bug-jai, még a többszázezres eszközök is lefagyhatnak. Bár nem tudom mire gondolsz, a 3D full frame kivételével nem ismerek "tökéletlenséget" (nem bug-ot).

- kétséges, hogy meddig lesz támogatott LibreELEC szinten
Kétséges, hogy bármelyik piacon lévő akárhány forintos lejátszó, meddig kap frissítéseket. Erre sehol semmilyen garanciát nem kapsz.

A többit hagyjuk, mert szimpla kötözködés a nagypapás vonallal együtt.

Azt kellene megérteni, hogy ha bárki itt lejátszó vételre kér tanácsot akkor (úgy mint más topikokban, pl HM erősítők) azt kellene megkérdezni, hogy milyen megjelenítővel, milyen erősítővel rendelkezik és milyen felhasználói szokásai vannak. Aztán ha véletlen 3D full-frame igénye ébred a juzernek, akkor bátran javasold a HiMedia lejátszókat, de ha nincs ilyen akkor a legolcsóbb, bizonyítottan működő S905 jelenleg a legjobb javaslat. Ezek tények, nem "nagypapás" beszólások.

Box's don't touch!

(#50967) blakey válasza junkpod (#50966) üzenetére


blakey
titán

De igaz, konkrét termékről írtam ha már 7e.
Vicces vagy sem, nekem ezek mind itt állnak, én látom a jó és a rossz tulajdonságokat.

Aki kötözködik az pont nem én vagyok, tényeket írtam le, ha ezt nehéz felfognod akkor sajnálom. Egyik írányba sem húz a szívem, bármelyiket, bármikor piacra dobom, nem fog fájni érte a szívem.

Azért azt értsd meg, hogy nem lehúzni akarom a kis androidos boxokat, hanem felviágosítani azokat akik nincsenek tisztában a dolgokkal.

Egyszemélyes azaz egyedüli médialejátszónak egy Nexbox A95X alkalmatlan, még LibreELEC-kel is, nem vált ki egy "dedikált" médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50968) djnice válasza blakey (#50962) üzenetére


djnice
veterán

LibreELEC alatt is érezhető, hogy gyengébb

Mihez képest? Ne PC-hez hasonlítsd. Amúgy meg normális sebességű microSD kártyát kell bele tenni.

(#50969) blakey válasza djnice (#50968) üzenetére


blakey
titán

Nem pc-hez hasonlítom, általános médialejátszókhoz hasonlítom. Lassú, konkrétan a Nexbox A95X LibreELEC alatt nem kapcsolható ki, vagy csak nem elég neki 20 perc, hogy kikapcsoljon. :) Áramtalanítással lehet újra működésre bírni.
De, mint írtam, ki fogok próbálni egy "komolyabb" dobozt is, majd meglátom, hogy az milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50970) TCr válasza junkpod (#50966) üzenetére


TCr
veterán

"...a 3D full frame kivételével nem ismerek "tökéletlenséget" (nem bug-ot)."

Nincs hang a 24/96, illetve a 88.2 kHz flac zenei fájlok lejátszásakor.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50971) kezo0 válasza junkpod (#50961) üzenetére


kezo0
addikt

Miért promóztam volna valami olyat, amit én nem ismerek? Természetes, hogy valami olyat ajánlottam, amiről saját tapasztalatom van. És pont azért tehettem meg, mert semmilyen szempontból nem szűkítette le a szóba jöhető lejátszók körét. Illetve azzal, hogy megnevezte a tévéje típusát, mégiscsak szűkített, hiszen egy jobb fajta 4K-s tévéről van szó, ehhez pedig igenis azt gondolom, hogy _legalább_ az általam ajánlott box dukál.
Vicces, hogy meg kell magyaráznom, hogy milyen alapon ajánlok itt egy lejátszót valakinek, aki egy lejátszót keres. Ígérem, ha te mást ajánlasz neki, én nem fogok belekötni, így jó? A választás úgyis az övé.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50972) djnice válasza blakey (#50969) üzenetére


djnice
veterán

A kikapcsolási bug az alpha stádiumú LibreELEC miatt van, a 002-vel jó.

(#50973) blakey válasza junkpod (#50966) üzenetére


blakey
titán

Azt kellene megérteni, hogy ha bárki itt lejátszó vételre kér tanácsot akkor (úgy mint más topikokban, pl HM erősítők) azt kellene megkérdezni, hogy milyen megjelenítővel, milyen erősítővel rendelkezik és milyen felhasználói szokásai vannak. Aztán ha véletlen 3D full-frame igénye ébred a juzernek, akkor bátran javasold a HiMedia lejátszókat, de ha nincs ilyen akkor a legolcsóbb, bizonyítottan működő S905 jelenleg a legjobb javaslat. Ezek tények, nem "nagypapás" beszólások.

Erre külön reagálok.
Senkinek semmit nem ajánlottam, a legolcsóbb lejátszót önálló, egyedüli lejátszónak senkinek sem ajánlanék egy 7e Ft-os eszközt. TV okosítására kíváló, LibreELEC-kel, jobb, mint a tv beépített lejátszója, de egy komolyabb lejátszóhoz képest sehol sincs, megépítettségben, felhasználói élményben, stb. Ezt kellene megérteni.

Amit még nem írtam le, egyedüli eszköz amit jelen pillanatban sajnálnék ha el kellene adnom az pont egy olyan eszköz ami nem tud kadenciahelyes lejátszást, nincs 3D meg 4K, de Infuse Pro vagy MrMC (Kodi) segítségével olyan eszközt nyújt amit egy androidos lejátszó csak álmodni mer. Már ott tart a fejlesztés, hogy nem látszódnak a kadenciahelyes lejátszás hiányosságai ráadásul amellett, hogy lejátszóként is jó, játékgépként is megállja a helyét, a rendszer betonbiztos stabilításáról illetve gyorsaságáról már ne is beszéljünk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50974) blakey válasza djnice (#50972) üzenetére


blakey
titán

Egyik frissítés jó, másik nem, harmadikat meg másképp kell telepíteni. :)
Inkább kipróbálok egy olyat amin lehetőleg jó esetleg hivatalos Openelec is van és netán Android alatt is szépen muzsikál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50975) TCr válasza blakey (#50974) üzenetére


TCr
veterán

Egy Wetek Play 2-t én is kipróbálnék szívesen OE / LE rendszerrel.
Te veszed majd?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50976) djnice válasza blakey (#50973) üzenetére


djnice
veterán

egy komolyabb lejátszóhoz képest sehol sincs, megépítettségben, felhasználói élményben, stb
Ez egyszerűen nem igaz. A felhasználói élmény 100x jobb mint pl egy Mede8er, Dune, Popcorn esetén.

(#50977) blakey válasza TCr (#50975) üzenetére


blakey
titán

Ha arra adom a fejemet akkor igen, de még nem tudom, hogy mit próbáljak ki. Jó lenne egy egyszerű rendszer akár LE vagy OE és tökéletesen fusson a gépen, de ha úgy van kedvem akkor androiddal is normálisan tudjam használni. Most nézegetem a topikokat, olvasgatok, nézem a termékeket, Mini MX v1.0 vagy MXIII és a többieket is. Nem tudom melyiket vállaljam be ami hoz egy olyan szintet ahol már kisebb kompromisszummal de elmegy önálló lejátszóként is. A Wetek Play 2 még csak előrendelhető, ha több helyen megjelenik akkor elgondolkodom rajta.

(#50976) djnice
De igaz, mivel egy vélemény volt. A tiéd sem más, pont.
Ne értékeld túl a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50978) djnice válasza blakey (#50974) üzenetére


djnice
veterán

Pár ember ingyen és bérmentve fejleszti rá a LibreELEC-et, amit folyamatosan tökéletesítenek. Szerintem meg ezt kellene megérteni.
A hivatalos OpenELEC meg nem kadenciahelyes.

[ Szerkesztve ]

(#50979) blakey válasza djnice (#50978) üzenetére


blakey
titán

Szerintem meg azt értsd meg, hogy gyári állapotban illik a termékeket összehasonlítani. Pontosan emiatt nem kell a CFW-kkel és egyéb ingyen készített fw-kkel összehasonlítani a termékeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50980) TCr válasza djnice (#50978) üzenetére


TCr
veterán

"Pár ember ingyen és bérmentve fejleszti rá a LibreELEC-et, amit folyamatosan tökéletesítenek. Szerintem meg ezt kellene megérteni."

Komolyan nem értem, hogy ezt miért kell hetente felhoznotok valamiféle érvként?
Tisztelendő dolog (tisztelem is), de milyen szempontból releváns információ ez egy kütyü megítélésében?

Blakey: a MiniMXIII-at tudom ajánlani, SD-ről futtatott, szigorúan a legfrissebb LibreELEC-kel.
Ha nem jön be, hamar el fogják vinni itt a PH aprón, kelendő kis cucc, bukni nem fogsz rajta.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50981) Dorian válasza djnice (#50976) üzenetére


Dorian
félisten

Kinek mi a felhasználói élmény. Számomra az menü esetén egy gördülékeny ABC-be szedett listából (borítóképes nézet csak akkor jöhet szóba, ha az abban történőnavigálás, legalább olyan gyors, mint egy listából) így villám gyorsan kiválasztom a filmet, ami azonnal indul, semmilyen hangsáv vagy hasonló dolog nem okoz semmilyen problémát

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50982) junkpod válasza Dorian (#50981) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tudom mi a "gyors" neked, de az én Beelink mx64 (2GB ram) SD-rol futó LibreELEC lejatszom szerintem gyors. Semmi akadas nincs a mediatar tallozasban, a film indul amikor akarom, HD hang, 23,976 roccenes mentes, NAS SMB hálózatról kábelen játszik, Logitech harmony tavval kikapcsol, rendszer boot kb 10mp, egy hónapja használom "önálló mediaplayer"-ként (bár még mindig nem tudom mi az), iptv is van, zenéhez be se kell a tv-t kapcsolni - telefonról mindent irányítok (cec-en keresztül meg az erősítő hangerejet is a telefonos távirányító vezérli, miközben teljes képes infós mediatárban tudok zenét válogatni. YouTube kliens 1080p-ben játszik freki valtással ha kell, MovieShark-Exodus és társai kiválóan működnek 1080p-ben is. Kodi mediatar és menü szerintem nagyon szép és informatív.
Jelenleg ennél többet nekem mp eszköz nem tud nyújtani.
Esküszöm készítek videót a mukodeserol, mert azt érzem, hogy egy-két rossz vas miatt egy általános rossz képetek van az S905 boxokrol.

Box's don't touch!

(#50983) TCr válasza junkpod (#50982) üzenetére


TCr
veterán

Hajrá! ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50984) blakey válasza junkpod (#50982) üzenetére


blakey
titán

Felesleges készíteni, 7e Ft-os eszközről volt szó és meg is nevesítettem, egyáltalán nem volt szó általánosításról, viszont ami általános az az, hogy lehet, hogy S905-re már nem lesz LibreELEC, de lehet, hogy lesz, hát köszi. Standby mód ki lett kapcsolva a 006-tól, Kodi 17 már nem lesz támogatott az Amlogicnál android esetén és még biztos akad egy-két olyan dolog ami miatt inkább olyat választ az ember ami hivatalosan is támogatott, pl. Wetek, de az már nem 7e.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50985) djnice válasza blakey (#50984) üzenetére


djnice
veterán

Ki mondta hogy nem lesz többet LibreELEC S905-re? Rugóztok itt 7e Ft-on mintha olyan nagy kár érne valakit ha valami nem úgy működik mint ahogy elképzelte. Én használok A95X-et is és semmi gond nincs vele, egyáltalán nem lassabb mint a 2GB-os változat. Egyszerűen nem tudjátok elfogadni hogy lehet jó is ami olcsó.
A lehúzás az nem ez, hanem pl a mede8er.

(#50986) blakey válasza djnice (#50985) üzenetére


blakey
titán

Nem biztos, hogy lesz hivatalosan. a jövőben.

Én mindent elfogadok, tudom használni, de pl. a srappelés 2X annyi ideig tartott mint a Q10 Pro-n, ha frissíti a médiatárat akkor megakad és 1-2 perc múlva hajtja végre az utasítást.
Azért lovagolunk mert úgy állítod be, mintha világverő darabok lennének, pedig nem,én el tudom fogadni, hogy milyen, elég jó, de nem jó vagy nagyon jó.
Mindenkinek más a lehuzás, van aki boldog a Mede8errel és esze ágában sincs lecserélni, sőt inkább vesz még egyet, más meg Popcorn, Dune oldalán csinálja ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50987) djnice válasza blakey (#50986) üzenetére


djnice
veterán

Lassú microSD-t használsz, vagy tedd NAND-ra. Ez miatt lassú.

(#50988) blakey válasza djnice (#50987) üzenetére


blakey
titán

Class 10-es, nem lassú.
Sehova nem teszem, Q10 Pro jobb, ez van. :)
Inkább kipróbálok egy fokkal jobbat az A95X-nél.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50989) TCr válasza blakey (#50988) üzenetére


TCr
veterán

Q10 Pro és Q5 Pro között csak a belső HDD lehetősége az, amiben különböznek?
OE / LE van hozzá?
Ha nincs, lehet olyat csinálni, hogy egyből a KODI induljon?
Vagy annál jobb a sima médialejátszója?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50990) blakey válasza TCr (#50989) üzenetére


blakey
titán

Igen, csak HDD a különbség.
OE/LE egyelőre nincs hozzá.
Lehet egyből Kodival indítani, telepíteni kell az XBMC launchert és ezt beállítani alapértelmezettnek valamint le lehet ellenőrízni, hogy az XBMC a megfelelő Kodit indítja-e, lehet SPMC-t és egyéb Kodira alapuló "forkokfat" indítani. (én ezt a launchert használom)
Sima lejátszója jobb képminőséggel rendelkezik, de ez Kodiból is indítható, sőt beállítható, hogy Kodiból ez legyen az alapértelmezett lejátszó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50991) TCr válasza blakey (#50990) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50992) djnice válasza blakey (#50988) üzenetére


djnice
veterán

Jobb persze, mert ott a NAND-on van. Az árkülönbséget persze nem említed...
De próbaképp telepíts class 10-es SD-re PC-n egy Kodi-t, nem lesz gyorsabb mint az A95X-en.

(#50993) blakey válasza djnice (#50992) üzenetére


blakey
titán

Nincs PC-m, Mac-et használok. :D
Wetek Play 2-t inkább hoznám fel ellenfélnek egy Q5 Pro mellé.
Érvelhetsz az A95X mellett, akkor sem lesz jobb. Ennyit tud ezért a pénzért és hozzáteszem, hogy dicséretes a teljesítménye, tudása, aki TV-t használ lejátszónak annak melegen ajánlott egy ilyen kütyü.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50994) djnice válasza blakey (#50993) üzenetére


djnice
veterán

A Wetek Play 2 semmivel sem lesz jobb, majd azon is mindenki a kszaq féle buildet fogja használni, mert csak az kadenciahelyes. Az meg hogy milyen távot adnak hozzá meg milyen nehéz maga a doboz, nem sok mindenkit érdekel. Az 1GB RAM pedig bőven elég a LibreELEC-hez.

És igen érvelek mellette, mert
- A Kodi tökéletesen fut rajta, a médiatár sebessége pedig a microSD kártyától függ
- Minden kadenciahelyesen megy rajta
- Tud HEVC 10 bit 4K60p-t
- Van HDMI CEC

Mi kell még? Nem értelek.

Még béta stádumban van rajta a szoftver, így persze előfordulhatnak hibák (pl a ki- bekapcsolás), de folyamatosan javítgatják.

[ Szerkesztve ]

(#50995) TCr válasza djnice (#50994) üzenetére


TCr
veterán

A Wetek hivatalosan támogatott az OpenELEC által.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50996) djnice válasza TCr (#50995) üzenetére


djnice
veterán

És? Attól még nem lesz valami jó, főleg hogy a LibreELEC vonal fejlődik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#50997) TCr válasza djnice (#50996) üzenetére


TCr
veterán

Azt állítottad, hogy Wetek-en is mindenki a kszaq féle LE-t fogja használni.
Miért használná mindenki a (bocsánat: "kókányolt") LE-ket, amikor a Wetek hivatalosan támogatott az OE által?
Mi baj van az OpenELEC-kel?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50998) djnice válasza TCr (#50997) üzenetére


djnice
veterán

Kókányolt... na ja... pont hogy a "kókány" munka mögött állnak a hozzáértők, ez van.
OpenELEC nem kadenciahelyes az S905 platformon.

[ Szerkesztve ]

(#50999) Patice válasza TCr (#50997) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kadencia helyesség? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#51000) TCr válasza Patice (#50999) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudtam, hogy az OE nem kadenciahelyes.
Ezért kérdeztem, hogy mi baj van vele?

(#50998) djnice: köszi.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.