Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) Joshi válasza blakey (#50496) üzenetére


Joshi
titán

A Kodihoz nem kell Q5 és Q10 Pro sem, egy lejátszónál mindig a belső lejátszója a lényeg. ;) Többen írták a Himedia topikban hogy a belső lejátszó jobb képminőséggel bír mint a Kodié, viszont a belső lejátszója még bugos. Az 1.0.6 még nem jött ki, max egy béta amibe nincsi is benne az akadás javítása, de ezt pont te közölted a Himedia topikban. :B Ne keverj. :(((

(#50497) djnice a túlárazottal egyetértek, de a képminőséget illetően kissé túlzol. Nekem van egy Q5 Pro és egy Med600 is, egyáltalán nem drasztikus a különbség. :(

[ Szerkesztve ]

(#50502) djnice válasza Joshi (#50501) üzenetére


djnice
veterán

Nézd meg HDMI capture eszközzel, utána már nem fog kelleni a Realtek :)

(#50503) Joshi válasza djnice (#50502) üzenetére


Joshi
titán

Ha a Med600 és a Q5 Pro képe egymás mellett lenne akkor biztosan kiszúrnám hogy melyik a jobb, de így csak mintha jobb lenne a Q5 Pro. A Med600 tényleg egy jó lejátszó, eddig még nem futottam bele semmilyen fájlformátumba amit ne vitt volna (max FHD). Sokaknak még sok-sok évig elég lesz az FHD, ha esetleg megoldják a Q5 Pro hibáit akkor egyértelműen ajánlottabb lesz mint a Med600. Addig azonban nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#50504) dh66e válasza oszy (#50494) üzenetére


dh66e
veterán

Vegyél egy olcsó droidos boxot az ajánlottak közül,de terméktámogatásban ilyen összeg mellett ne is reménykedj. :N

(#50505) dh66e válasza Joshi (#50503) üzenetére


dh66e
veterán

Azért egy fontos tényezőt mindig kihagytok.A megjelenítőt.
Egy gyengusz képminőségű tévén a legkisebb gond a kadencia helyes lejátszás...

[ Szerkesztve ]

(#50506) Joshi válasza dh66e (#50505) üzenetére


Joshi
titán

Egy Sony 49x8505b TV-ém van, nem mondom hogy nincs ennél jobb sőt, de azért úgy gondolom hogy megüti a mércét.

(#50507) dh66e válasza Joshi (#50506) üzenetére


dh66e
veterán

Tudom. :)
Az ajánlásoknál érdekes ez mikor valaki jön és playert keres.

(#50508) Joshi válasza dh66e (#50507) üzenetére


Joshi
titán

Ha ajánlunk egy lejátszót max 50k-ig, akkor tök mind1 hogy milyen TV-je van a usernak. Ez nem az az összeghatár ahol gondolkozni kellene azon, hogy megvegyem vagy ne. :B

(#50509) SunMount3r válasza Joshi (#50501) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az 1.0.6 is végleges, nem beta. Az mondjuk igaz, hogy össz-vissz 2 apró bugot javítottak benne és a stutter javítása csak a következőben lesz benne (ahogy ígérik). Just for the record... :)

(#50510) djnice válasza dh66e (#50504) üzenetére


djnice
veterán

Ebben az esetben nincs köze a terméktámogatásnak az árhoz, hiszen a LibreELEC amivel normálisan használható az ingyenes és folyamatosan fejlesztik.

(#50511) blakey válasza Blaise (#50499) üzenetére


blakey
titán

Sokkal közelebb mint hinnéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50512) atirag


atirag
őstag

Tudna segíteni valaki abban,hogy hol tudok utánanézni annak,hogy az Apple tv jól tudna e működni egy LG tv-vel. Gondolok itt a kép helyes megjelenítésére .

(#50513) Patice válasza Patice (#50472) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tovább tesztelgettem a LibreELEC-et Cubox-i2eX-en és mozira meglepően jól használható. elég gyorsan reagál a menüben lépkedésre, filmindításra, stb, az audio része viszont még bug-os. DLNA/UPnP-n ráküldtem zenét és nem tudom miért lassabban játszotta a zenét, mint régen, amikor a kazetta szalagját húzta a magnó, csak nem nyávogott, hanem stabilan, de a normál sebességénél lassabban játszotta a zenét. Ugyan ez a helyzet a Kodiban is. Itt nem tudom, hogy a külső, USB-s DAC miatt volt-e ez, HDMI-n nem volt gond zenével sem. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50514) blakey válasza atirag (#50512) üzenetére


blakey
titán

Milyen kép helyes megjelenítésére gondolsz? Természetesen HDMI-n azt mutatja a tv amit kap és nem kap rossz képet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50515) atirag válasza blakey (#50514) üzenetére


atirag
őstag

Igen lehet rosszul fogalmaztam 😊
Az Apple tv ugye nem kadencia helyesen adja a képet . De azt olvastam,hogy a jobb tv-k ezt tudjak korrigálni y kidobálják a felesleges kép kockákat. Csak nem tudom ,hogy az enyém tudna e ezt.

(#50516) blakey válasza atirag (#50515) üzenetére


blakey
titán

Én előszeretettel használom, atomstabil és megbízható valamint nagyon gyors. Az jó kérdés, hogy a tv-d miként kompenzálja a hiányosságait, Panasonickal és Sonyval nincs gond, minimálisan észre lehet venni, de nem zavaró. Más lejátszóknál is vannak zavaró jelenségek, sőt van amelyik még zavaróbb is tud lenni, mint az ATV4 lejátszási képességei. Az új OS-re meg kiváncsi leszek. Okosításra meg szerintem nagyon jó választás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50517) atirag válasza blakey (#50516) üzenetére


atirag
őstag

Az okositas alatt nem tudom mire gondolsz most. De igen azt gondolom nagyon gyors es működőképes lehet .
Éppen ezért gondolkozom rakta már egy ideje:)

(#50518) Beni2360 válasza djnice (#50500) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor értem már a szitut.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50519) dh66e válasza djnice (#50510) üzenetére


dh66e
veterán

A saját lejátszó programjára értettem,vagy olyan nincs ebben a csoda gépezetben?

(#50520) djnice válasza dh66e (#50519) üzenetére


djnice
veterán

Ez egy Androidos box, alapból médialejátszásra kb használhatatlan. Ha felteszted rá a LibreELEC-et (kb 2 perc), akkor viszont egy hibátlan lejátszó válik belőle.

(#50521) bogabi válasza djnice (#50497) üzenetére


bogabi
senior tag

Miért rossz? Csíkos, vagy kockás, vagy miért? Most ne azzal gyere, hogy a HDMI kepcsörön az állóképeken látni, hogy kicsit mintha talán..... Aki nem 3 méteres vásznon néz vele filmet, annak tökéletes a képminősége. De lehet, hogy még vászonra is jó. Bocs a felhorkanásért, de nem igazán értem, miért számít az, ha egy állóképen talán, mintha kicsit.... a MED-nek nem rossz a képe, én hajtottam 2 évig, most RPi2 van, előtte Popi A300, de semmi kivetnivalót nem látok ezekhez képest. De lehet, hogy HDMI kepcsörön állóképnél kicsit, mintha talán.... bevallom férfiasan, így nem néztem. Inkább filmezek(tem) rajta.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50522) TCr válasza djnice (#50520) üzenetére


TCr
veterán

"Ha felteszted rá a LibreELEC-et (kb 2 perc)..."

Holnap érkezik a MiniMXIII, ehhez kérnék segítséget lépésről-lépésre, de úgy, mint egy újszülöttnek, "androidkütyüzés" szűz vagyok.
Előre is köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50523) dh66e válasza djnice (#50520) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem is van androidos boxom és van saját lejátszója is.Teljesen rendben van még a dune-hez képest is persze a két fejlesztés között van pár év difi a kis bfs javára ami szintén egy filléres cucc volt.
Kodi és tsaival viszont csak online tartalmakat nézek mert képileg elég gyengécske minden platformon amin láttam és próbáltam. A dune itt rommá veri meg a himedia is szoftveresen.
.

(#50524) krealon válasza TCr (#50522) üzenetére


krealon
veterán

"Holnap érkezik a MiniMXIII, ehhez kérnék segítséget lépésről-lépésre"

Mivel a kerdesed keszulek celiranyos, igy javaslom itt folytatni:
Amlogic S905, S912 processzoros készülékek

(#50525) Beni2360 válasza bogabi (#50521) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi van? Te képes vagy mozgó képet nézni nap mint nap? :Y Nofene. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50526) djnice válasza bogabi (#50521) üzenetére


djnice
veterán

A HDMI capture tesztképek egy demófilmnek az azonos képkockái, nem állóképek. Mivel kb másodpercenként 100 MB a raw fájl, egyszerűbb képkockánként összehasonlítani. Mozgás közben ugyanúgy látszik a hiba. Lehet itt kötözködni, de ez van, a Mede8er-en kívül egyik lejátszónak sem ilyen a képe. Ahol nincs képjavítás, átméretezés, ott teljesen transzparensnek kellene lennie a dekódolt streamnek, lásd Broadcom, Amlogic és VXP nélküli Sigma SoC-ok.

(#50522) TCr: [link] How to install rész

(#50523) dh66e: Gondolom az EGL-es Kodi-t nem próbáltad... Amúgy meg volt Dune-m, és teljesen ugyanaz a képe mint az emlegetett 7000 Ft-os boxnak Kodival. Ja, volt BFS 4KM-em is, ismerem.

(#50525) Beni2360: Ennek mi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#50527) dh66e válasza djnice (#50526) üzenetére


dh66e
veterán

Tudom hogy volt neked ezekből.Az már egyén kérdése hogy kinek milyen képi világ jön be milyen beállításokkal használja a megjelenítőt egyáltalán milyen az a megjelenítő (lehet írtad már,de nem rémlik hogy milyen megjelenítőt használsz tesztelésre.) etc etc.
Az EGL-es Kodit nem ismerem.

(#50528) djnice válasza dh66e (#50527) üzenetére


djnice
veterán

Az EGL-es Kodi-nak az lenne a lényege, hogy a legkevésbé nyúljon bele a képbe, kihagyva mindenféle színtér konverziót, és ezáltal a lehető legjobb minőségű képet nyújtsa: [link]

(#50529) bogabi válasza djnice (#50526) üzenetére


bogabi
senior tag

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez valóban ennyit számít? Hogy ez valóban olyan mérvű képrontás, hogy az már az élményt befolyásolja? Mert én ilyet nem tapasztaltam (korábban G20-as Pana volt, most S60-as van, tehát nem átlag TV-n néztem őket, de én filmnézés alatt nem tapasztaltam semmi olyat, ami elvonta volna a figyelmemet a moziról - ezzel ellentétben pl. egy átlag LCD esetén azonnal feltűnnek annak hiányosságai - ezért kérdezem, hogy a valóságban a MED gyengébb képéből mit is lehet észrevenni, ha nem kifejezetten arra hajt az ember, hogy a hibákat keresse).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50530) ginola válasza djnice (#50526) üzenetére


ginola
addikt

2,5 méteres vetített képnél azért más lenne a helyzet...

(#50531) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Remélem jó helyre írom a kérdésem. :)

Szeretnék zenehallgatáshoz valami lejátszót de nem tudom, hogy mit. Nem kell nekem több százezres akármi hanem csak ha néha USB-ről akarnék valamit akkor ne kelljen a tv-t bekapcsolnom hozzá hanem csak az eszközbe bedugom, benyomom az erősítőt és kész. [link] Erre kéne valamit rákötni. Jó lenne ha minél kisebb lenne a lejátszó és minél olcsóbb. Nem sűrűn lenne használva, hanem inkább mint lehetőség kéne, hogy ha zenét akarok hallgatni akkor ott legyen.

(#50532) djnice válasza bogabi (#50529) üzenetére


djnice
veterán

Nem gondolnám, hogy nagyon zavaró lenne, de egy ilyen árú lejátszónál szerintem az a minimum elvárás hogyha nem is javít a képen, legalább ne rontsa azt le.

(#50533) oszy válasza blakey (#50496) üzenetére


oszy
veterán

Amit ajánlottál jó is lehet, csak a támogatás... Bár ennyiért. :D

18-ért egy Wetek OpenELEC DVB-C/T/T2 esetleg megéri? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50534) djnice válasza oszy (#50533) üzenetére


djnice
veterán

Már leírtam, hogy nem ezen múlik a támogatás.
Ez egy univerzális szoftver, tök mindegy hogy a 7k-s vagy a 20k-s S905 chipes boxra teszed fel, ugyanúgy fog működni. A LibreELEC-et folyamatosan fejlesztik hozzá, a 4k60p-s HEVC 10 bites anyag is gyönyörűen megy rajta.

(#50535) oszy válasza djnice (#50534) üzenetére


oszy
veterán

Köszi!
Akkor ez a Nexbox A95X teljesen megfelelő, mert rámegy a LibreELEC? Nem fog egyik anyag sem akadozni? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50536) djnice válasza oszy (#50535) üzenetére


djnice
veterán

Igen, teljesen jó, nem akadozik semmi, de ha linkelsz pár tesztfájlt akkor megnézem szívesen.

(#50537) Patice válasza wolf033 (#50531) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha nem is kimondottan USB-ről, de szerintem neked egy hordozható zenelejátszó elég lenne a feladatra (pl. FiiO X1), ami microSD kártyáról tudja tolni a zenéket jó minőségben és a fülhallgató kimeneten rá tudod kötni az erősítődre is egy jack-2RCA kábelel (valami jobb, árnyékolt fajtával pl. Profigold). :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50538) oszy válasza djnice (#50536) üzenetére


oszy
veterán

Neked ilyen van? :) Nem tudok linkelni mostanában. De ennyiért teszek egy próbát. Köszi! :R

Ha megérkezik majd zargatlak olyannal, hogy mit kell és hogyan rátenni. Itthon egy régi laptopon az xp van, egyébként OSX-et használok.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50539) djnice válasza oszy (#50538) üzenetére


djnice
veterán

Igen, van ilyen is :)

(#50540) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
aki használt xtreamer prodigy silvert az remélem tud/fog válaszolni...
Ha jól gondolom a jukebox tud több nyelven is működni, ismeri a magyart is? Ha használni akarom kell hozzá belső hdd?
köszi előre is.

(#50541) wolf033 válasza Patice (#50537) üzenetére


wolf033
senior tag

Ezzel adtál egy jó ötletet. :)

A telefonomon van jack csati így ez a legegyszerűbb megoldás. :C

(#50542) Don77


Don77
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Nem használtam még semmilyen androidos boxot, htpc volt idáig médialejátszásra viszont az most kiesett. Szeretnék egy olyan boxot, ami támogatja a H265 kodeket, lehet vele netezni alap szinten, usb3, HD 5.1 hangok támogatása, usb-s logitech blututy bill működik vele, magyar nyelv nem szükséges, ne legyen drága mert ha mondjuk 30 fölött van, akkor inkább helyrerakom a htpc-t. Nagyon köszönöm a segítséget, azt is ha ajánlotok fórumot hol mit találok!

[ Szerkesztve ]

(#50543) gulac12 válasza Don77 (#50542) üzenetére


gulac12
tag

Az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikban lehet, hogy találsz neked is megfelelő ajánlatot és segítőkész fórumozókkal találkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#50544) blakey válasza Don77 (#50542) üzenetére


blakey
titán

Ez jó áron van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50545) Patice válasza wolf033 (#50541) üzenetére


Patice
Topikgazda

:DDD

Hát igen, én is szoktam azt csinálni, hogy kiviszem egy akksis hangszóróhoz a telefont és ez lesz a lejátszó. Lehet rá tolni a NAS-ról is, meg Spotify is van rajta, stb. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50546) oszy válasza blakey (#50544) üzenetére


oszy
veterán

Elvileg nekem megrendelték. :) Remélem nem jön rá vám.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#50547) Don77 válasza gulac12 (#50543) üzenetére


Don77
tag

+blakey: :R köszönöm köszönöm

(#50548) blakey válasza oszy (#50546) üzenetére


blakey
titán

Nem jön rá vám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50549) Anacat


Anacat
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi problémára keresek megoldást:
WD Elements 1TB-os külső winchesterről szeretnék mkv és avi filmeket nézni LG 42LB731V tévémen. Közvetlenül rá is köthetném, azonban nem akarom a TV-t "kínozni" a kódolással, hanem közbeiktatnék egy médialejátszót. A rendszer része egy Denon AVR-1312 erősítő, ami képes HDMI jelet fogadni, amiből a hangot a hangfalakra küldi, a képet pedig szintén HDMI kábelen a TV-re.
Eddig egy LG BP120 blu-ray lejátszót használtam erre a feladatra nagy megelégedéssel, de sajnos az 1 TB-os külső winchestert nem ismeri fel, ezért szeretném lecserélni.
Tehát aki tud ajánljon valamilyen média lejátszót, ami kezeli az 1 TB-os külső winchestert és van rajta HDMI kimenet. Előny ha van távirányítója, de más elvárás nincs (tehát pl.: blu-ray lemezt sem kell tudnia fogadni).
Köszönettel.

(#50550) Blaise válasza blakey (#50544) üzenetére


Blaise
veterán

Berendeltem egyet, ennyiért kíváncsi leszek mit tud.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.