Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) erdoke válasza s7evcsenko (#2000) üzenetére


erdoke
titán

Remek. :C
Este kipróbálom, hogy a fájlokba rippelt Blu-Ray-jel mit tud kezdeni a lejátszó, és ha azt is viszi, tökéletesen elégedett leszek vele. Az m2ts-t biztosan viszi, de a hangok és feliratok megfelelő kezelése nem 100 %.

A legjobb aláírás a héten

(#2002) oxox


oxox
addikt

Lectoru Salutem

Van otthon egy 2gb-s wd elements-em, es miutan tegnap megadta magat gepem tapegysege arra jutottam, hogy ahhoz, hogy ilyen esetben legalabb filmet tudjak nezni szuksegem van egy medialejatszora...tehat az lenne a lenyeg, hogy medialejatszo segitsegevel pc nelkul tudjak a kulso vinyorol filmeket lejatszani

A TV-m Samsung UE-40B8000 (monitorkent is ezt hasznalom)...elmeletben van benne valami player, de akarmelyik usb-be dugtam be a kulso vinyot nem talalt eszkozt...20-25k kozott lehet mar valami normalis mplayert kapni? , ha igen melyiket javasoljatok?

:R :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2003) erdoke válasza oxox (#2002) üzenetére


erdoke
titán

25-ért már van pár elfogadható lejátszó. Ha maradni akarsz a WD-nél, akkor a WD TV Live-ot nézd meg, egyébként ilyen magasságban mozognak pl. az Asus lejátszói is.

A legjobb aláírás a héten

(#2004) oxox válasza erdoke (#2003) üzenetére


oxox
addikt

:R
jaja itt nezegettem a cikkeket...nem feltetlen ragaszkodok a markahoz ha valami nagysagrendekkel jobb...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2005) oxox


oxox
addikt

ill. egy kerdes eszembe jutott...egy idoben ossze lehet-e kotve a pc-vel,ill a tv-vel?

ha uj lejatszando file-t szeretnek ra tenni akkor mindig le kell kotni a kulso vinyot a mediaplayerrol, es rakotni a pc-re?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2006) erdoke válasza oxox (#2005) üzenetére


erdoke
titán

Amelyik tud hálózatot is, arra másolhatsz LAN-on. Nálam kb. másfélszeres az USB másolás sebessége, nem nagy különbség, főleg hogy olyan időtartamokról beszélünk, ahol egyik esetben sem a másolási csíkot bámulja az ember (10-20-30 percek, vagy akár órák).
Egyébként USB slave módot (amikor háttértárként jelenik meg a PC-n) viszonylag kevés lejátszó támogat.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2007) oxox válasza erdoke (#2006) üzenetére


oxox
addikt

es melyik tud olyat ennyi penzert? valami konkret tipus :B ?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2008) TCr válasza oxox (#2007) üzenetére


TCr
veterán

Ennyi pénzért tudtommal egyik sem.
Dune Smart H1 - 62.000 Ft

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2009) Warter válasza TCr (#2008) üzenetére


Warter
őstag

Oplay HD2? :)

(#2010) TCr válasza Warter (#2009) üzenetére


TCr
veterán

Na, akkor az is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2011) Warter válasza TCr (#2010) üzenetére


Warter
őstag

De pl az Acryan Playon HD2 is támogatja. Meg kell nézni a leírásokat. :)

(#2012) oxox válasza Warter (#2009) üzenetére


oxox
addikt

most septibe egy cikkben ezt talaltam rola

" Bár lejátszó a belső tárolón található médiafájlokat szépen beindexeli, ugyanezt a hálózati helyekkel és a külső tárolóeszközökkel már nem teszi meg, így azok között nem is tudunk keresni"

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2013) TCr válasza oxox (#2012) üzenetére


TCr
veterán

Gondolom te pont a fordítottját szeretnéd, nem?
Vagyis PC-ről rámásolni a belső vinyóra.

PC-ről való lejátszásra meg ott a hálózat...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2014) oxox válasza TCr (#2013) üzenetére


oxox
addikt

Oooo...

tehat amit szeretnek, hogy a kulso vinyomra barmikor tudjak masolni a pc-rol, es barmikor tudjak filmet inditani a kulso vinyomrol mediaplayeren keresztul (amihez ne legyen feltetel a pc bekapcsolasa)....ne kelljen kabeleket ki-be huzogatni...miutan van egy 2gb-os kulso vinyom nem erzem szukseget, hogy a mediaplayerben legyen belso winchester, ha megoldhato anelkul is.

Skydigital Venice V13 HD-rol valakinek valami tapasztalata?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2015) oxox válasza oxox (#2014) üzenetére


oxox
addikt

"Szintén a hálózatkezeléshez tartozik, hogy a csatlakoztatott USB-s meghajtókat a Venice vissza tudja osztani, így azok tartalmát a hálózatra kötött számítógépekről is elérhetjük - illetve van FTP-n keresztüli elérés is"

ez az ami nekem kell ha jol ertem?! sorry de ehhez a halozatisdihoz nem ertek...

Skydigital Venice V13 HD-rol irtak a fentieket

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2016) TCr válasza oxox (#2014) üzenetére


TCr
veterán

Aha, hát akkor neked krvára nincs szükséged olyan playerre, amin van USB Slave aljzat.
Csak sima USB kell, az meg sztem 99%-ban mindegyiken van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2017) rendon


rendon
tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Eminent EM 7075 DTS médialejátszót!
A problémám az hogy a Divix és a dvd filmeknél apró gyors szaggatásokat lehet észrevenni, de HD filmeknél minden rendben van! A legújabb fw van rajta!
Ugyan ez a problémám volt egy másik médialejátszóval a A.C Ryan hd mini2-vel is!
Azt gondoltam hogy a vinyomat nem szereti, de kipróbáltam egy másikkal is, és a hiba nem szűnt meg!
Szerintetek mi lehet a probléma?

(#2018) oxox válasza TCr (#2016) üzenetére


oxox
addikt

:) nem is irtam, hogy kell (nem is tudom, hogy mi az usb slave...max felreertheto voltam)...tehat a fentire szeretnem hasznalni...valami tipust tudsz javasolni 20-25k-ig? :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2019) TCr válasza oxox (#2018) üzenetére


TCr
veterán

Biztosan van, de én sajnos nem tudok ennyiért ajánlani.
Nem sznobságból, de én a drágább kütyük híve vagyok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2020) erdoke válasza oxox (#2018) üzenetére


erdoke
titán

Megpróbálom vázolni a különbséget.
Hálózaton a legtöbb (nyilván hálózatos) lejátszó mindkét irányban szépen kommunikál, tehát látja a PC-n megosztott, vagy médiaszerverre kitett tartalmakat, és a lejátszóra kötött merevlemezek tartalmát is eléred más eszközökkel, pl. PC-vel. Viszont itt a sebességet nem az USB 2.0 fogja meghatározni, hanem a hálózat, illetve a leglassabb hálózati eszköz sebessége. Ez utóbbi általában maga a média lejátszó. Példa: Nálam 10-11 MB/s sebességgel lehet a filmeket a lejátszó belső, vagy az USB-n rákötött vinyójára.
USB slave módban a lejátszó USB kábellel (is) össze van kötve PC-vel, és a játékosra dugott merevlemezek mint háttértárak látszanak a számítógépen. Ilyenkor a sebességet inkább az USB sebessége határozza meg, tehát akár 30-32 MB/s is lehet (háromszoros).
Amennyiben nem gyúrsz a nagyobb sebességre (ebben úgyis csak az USB 3.0-át ill. eSATA-t támogató lejátszók igazán erősek), akkor elég egy hálózatra köthető játékosban gondolkodnod.

A 20-25e Ft-os kategóriában nagyjából ezek vannak:
WD TV Live
Asus O!Play HDP R1
ASUS O!Play HDP-R3
Netgear NEO TV 350
Esetleg még őt is bele lehet venni 28e körül:
Egreat R200

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2021) erdoke válasza erdoke (#2020) üzenetére


erdoke
titán

Ha fontos a sebesség, USB 3.0 + eSATA lejátszók közül talán az Asus O!PLAY HD2 a legolcsóbb 33e Ft magasságában, és később bővítheted is belső 3,5" HDD-vel.

2 x USB 2.0 Port(s)
1 x USB 3.0 PC Link Port
1 x USB 2.0 / eSATA Combo Port
1 x RJ-45 LAN Port (10/100 MBps)

A legjobb aláírás a héten

(#2022) Gombinyó válasza erdoke (#2021) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ezzal az Asusal én is szemeztem, aztán beleolvastam a topikjába és gyorsan le is mondtam róla. Jó ideje gondok vannak a förmverjével.

(#2023) erdoke válasza Gombinyó (#2022) üzenetére


erdoke
titán

Én csak azt mondtam, hogy ez a legolcsóbb USB 3 + eSATA-s...

A legjobb aláírás a héten

(#2024) oxox válasza erdoke (#2020) üzenetére


oxox
addikt

:R :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2025) oxox válasza erdoke (#2020) üzenetére


oxox
addikt

ez az Egreat R200 ha jol latom wifis...ez azt jelenti, hogy ha veszek egy wifis notit majd egyszer, akkor a wifivel osszekotott kulso merevlemezzel akarhol tudok a lakasban a notin filmet nezni?

sorry, hogy ertelenkedek, de nekem az is csoda, hogy adas van a TV-ben :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2026) erdoke válasza oxox (#2025) üzenetére


erdoke
titán

Igen. Azaz inkább ott tudsz filmet nézni WiFi-n, ahol még elég nagy a sebesség. Film bitrátájától és WiFi routertől függően akár 1 méterre is kevés lehet az átvitel tempója (nagy bitrátájú FullHD film gyengus routerrel és laptop vevővel párosítva), vagy két falon túl is tökéletes maradhat (alacsony bitrátájú AVI, vagy akár Full HD film, jó N-es routerrel és erős laptop vevővel).
Egyébként a gyárilag WiFi vevő nélküli lejátszók egy része is kezel USB-s WiFi vevőt, bár a konkrét típust a gyártó honlapján teszteltek közül érdemes kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2027) vlevi válasza oxox (#2025) üzenetére


vlevi
nagyúr

Inkább arról szól a dolog, hogy az otthon lévő Wifi routerre tud drótnélkül csatlakozni.

(#2028) erdoke


erdoke
titán

Most jut eszembe, hirtelen felindulásból vettem egy külső notivinyót ma a MM-ban. 1 TB-os Samsung M2, USB 3.0 csatival és 3 év garanciával 19990-ért. PC-n elég gyorsan lehet írni, a lejátszón pedig elég az USB 2.0 a legvadabb bitrátájú FUll HD + DTS HD-MA videónak is.
Nem néztem utána, de jó árnak tűnt, és gondoltam megosztom, hátha másnak is az, és éppen ilyesmit keres.

A legjobb aláírás a héten

(#2029) vlevi válasza oxox (#2025) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, egyébként igen. Az R200-as tudja a Samba, NFS file megosztást, tehát elvileg látható kívülről, mint hálózati meghajtó.

(#2030) s7evcsenko válasza erdoke (#2028) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A külső winyó miben más, mint ha egy belső winyót külső házba szerelnék?
Csak mert 20k-ért már 2TB-os WD-t is lehet venni... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2031) erdoke válasza s7evcsenko (#2030) üzenetére


erdoke
titán

Az általad említettel szemben két fontos különbség van:
1. A HDD + keret kombinációra külön-külön van 1-2-3 év garancia, a kompletten vásároltra egyben 3 év.
2. Te valószínűleg nem notebook vinyót látsz 20e/2 TB áron, hanem háromfelest, amihez külön tápegység kell, többet fogyaszt, jobban rezonál, és általában jóval hangosabb, mint az általam vásárolt laptop HDD (2,5").

A legjobb aláírás a héten

(#2032) v.attis válasza erdoke (#2031) üzenetére


v.attis
őstag

Arról ne is beszéljünk, hogy a külső tápos eszközt kézzel kell külön be illetve kikapcsolgatni. Legalábbis én most ilyentől szabadultam meg, hál' Istennek...
Vagy, a másik lehetőség, hogy megveszed, bekapcsolod és amíg a ménkű bele nem csap, addíg hagyod járni.

(#2033) vlevi válasza s7evcsenko (#2030) üzenetére


vlevi
nagyúr

A külső 3.5"-s vinyók (pl. a WD MyBook) tudja azt, hogy ha az USB-ről nem kap áramot, akkor kikapcsol. Egy sima külső rack-es megoldás nem biztos, hogy ugyanezt megcsinálja neked, mert a 12V-ot továbbra is kapja a tápról, és csak forog-forog...
Filmnézésnél érdekes ez főleg, mert ha kinyomod a tévét a távkapcssal, akkor ne kelljen már felkelni azért, hogy kihúzd a vinyót a konnektorból...

És persze az egybe garancia is sokat számít. Meg az, hogy ha nincs még racked, akkor semmivel sem olcsóbb külön megvenni. 4-5 ezer a legolcsóbb rack, de nem állítanám, hogy jók is, de árban már ugyanott vagy, mintha megvetted volna a külső vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#2034) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Éretm.
Gyakorlatilag a kis többletfogyasztás mellett, csak kényelmi különbség van akkor.
Nekem mindenképp fel kell kelnem,mert a házi-mozi és a hálószoba külön helység. :B
Én inkább a méretre gyúrok, mint a kényelemre. ;]
Nem vagyunk egyformák. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2035) tyavika


tyavika
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem tudok mindent vissza olvasni, elnézést kérek előre a szokásos kérdésért.

Szeretnék venni egy lejátszót.

-nem kell beépített winyó, hálózatosság
-könnyen lehessen szoftvert frissíteni
-mindent letudjon játszani

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is

(#2036) Tufa_


Tufa_
aktív tag

A WD TV HD Live képes lejátszani iso fileokat? (tehát csak rámásolom pl pendrivera és megy, vagy ki kell csomagolni..?)

(#2037) erdoke válasza Tufa_ (#2036) üzenetére


erdoke
titán

A Live Hub lejátszik DVD ISO-t és BD ISO-t is, úgyhogy nagyon valószínű, hogy az öcsike is tudja a legfrissebb firmware-rel.

A legjobb aláírás a héten

(#2038) dh66e válasza Tufa_ (#2036) üzenetére


dh66e
veterán

Igen.

(#2039) beller


beller
aktív tag

Sziasztok!
Megvettem életem első lejátszóját, 3 nap fórum olvasás után egy Popcorn A110-et. Tudom, hogy kifutott típus, de azt gondolom ár/érték arányban jól vettem. Bele raktam egy elfekvő 160 GB-os 2,5"-os wincsit. A TV-m egy CRT 70 cm-es Panasonic amin természetesen RCA és Scart csati van csak. A gondom kettős. Egyrészt az RCA csatlakozóval egyáltalán nem műxik. Eljutottam addig, hogy a video kimenetet s-videó-RCA átalakítóval az s-videó kimenetre téve már van fekete-fehér kép:) Gondolom kell vegyek egy RCA-Scart kábelt, mert régen emlékszem a VHS lejátszómmal is az volt a megoldás. A TV Scart bemenete állítólag sokkal érzékenyebb mint az RCA bemenet. A másik nagyobb gondom az, hogy a beszerelt wincsire hiába töltök fel a PC-ről filmet, nem is látja a lejátszó. A Poppin a legújabb firmware van. A wincsit NTFS formattáltam windows alól. Olvastam, hogy a külső wincsit NTFS formázottat kezeli, de úgy tűnik a belsőként beszereltet nem. Mondom, teljesen kezdő vagyok. Lécci segítsetek mit kell tegyek, hogy működjék a dolog. USB-ről simán lejátszik (jelenleg fekete-fehérben:) ) divix és mkv file-t. Hogy formázzam a belső wincsit? Előre is köszönöm a szájbarágós segítséget.

(#2040) Alex91 válasza beller (#2039) üzenetére


Alex91
félisten

El kellene először is olvasni a hasznalatijat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2041) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Ahhoj

Tudnátok ajánlani pár médialejátszót?

Amit jó lenne ,ha tudnának :
-belső HDD
-Spdif,hdmi
-eSata vagy USB (de ez szinte mindegyiken van)
-Lehetőleg a legtöbb nagyfelbontású film lejátszása (1080i )

Üdv
Tomi

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#2042) beller


beller
aktív tag

Alex 91 köszi. Megtettem volna ha lenne hozzá. De nincs.

(#2043) Alex91 válasza beller (#2042) üzenetére


Alex91
félisten

[link]
[link]

Olvassál...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2044) tyavika válasza tyavika (#2035) üzenetére


tyavika
csendes tag

Sziasztok

Erre vmi ötlet?

köszi

(#2045) Alex91 válasza tyavika (#2044) üzenetére


Alex91
félisten

Az utolso kitetel miatt ajanlani nehez... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2046) foxi69


foxi69
tag

Hello! Létezik olyan médiabox, ami dvb-c tunerrel rendelkezik vagy ilyennel bővíthető és felvételre is használható?

(#2047) erdoke válasza tyavika (#2044) üzenetére


erdoke
titán

Mondjuk ha csak a #2020-ig visszaolvasol, ott van egy pár... Kinézel kettőt, és azoknak utána tudsz alaposabban olvasni, illetve adódhatnak konkrét kérdéseid, amit sokkal könnyebb megválaszolni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2048) sandró60 válasza erdoke (#2047) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
A kérdező kifejezetten a C-TUNERESRE kérdezet :K
Elnézést látom más is szóbajöhet :R

[ Szerkesztve ]

(#2049) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

"2041"

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#2050) Pierre75


Pierre75
senior tag

Adott egy avi, amelynek elcseszték a keep ratio-ját (2.35:1 képarányból 1.85:1-t csináltak) pc-n Kmplayer képernyő beállításokkal két mozdulat és helyes, de az asztali lejátszóhoz valószínűleg újra kellene kódolni. Ehhez viszont nem értek. Valaki tudna tanácsot adni? (Virtualdub nem ismeri fel a filmet) Letölteni sem tudom máshonnan, mert 1986-os francia film.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.