Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) BBéci válasza Mezga Aladár (#49100) üzenetére


BBéci
titán

Inkább maga az ördög. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49102) liszi70 válasza Mezga Aladár (#49100) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mit is kérdőjeleztem meg? Tudod idézni? :F (Ez itt egy másik topik, ne felejtsd el!)

BBéla : Azoknak vagyok "ördög", akik a s@ggnyaló bólogatójánosokat kedvelik, mert velük könnyű dolguk van. De te nem ilyen vagy, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#49103) dota1 válasza Dorian (#49099) üzenetére


dota1
aktív tag

Srácok nem akartam vitát gerjeszteni :), csak a véleményem írtam le. Az is csak azért mert most már azt bizonygatják , hogy a belépő cuccok ugyanazt hozzák mint a prémium. Van aki látja, van aki nem. Sigma 8911-től is bőven van fentebb, de amikor én váltottam nem volt jobb kép 100-150k alatt. Most úgy látom ,hogy talán az imprexes himedia lehet előrelépés hasonló kategóriában, de még nem láttam. Föntebb csak a htpc-ben hiszek, jól beállított madVR-el. De mind1-is, mindenki úgy élvez ahogy tud :)

[ Szerkesztve ]

(#49104) liszi70 válasza dota1 (#49103) üzenetére


liszi70
nagyúr

"csak a véleményem írtam le"

Én is, erre nekem esnek. :D

"azt bizonygatják , hogy a belépő cuccok ugyanazt hozzák mint a prémium"

Nem egy topikot olvasunk? Hol találkoztál most ilyennel? :F Vagy úgy gondolod, hogy a Popi prémium, a Dune belépő? :Y Vagy viccelsz? Tényleg nem értem........

[ Szerkesztve ]

(#49105) dota1 válasza liszi70 (#49104) üzenetére


dota1
aktív tag

Hagyjuk Liszi... Mind 2 gyártó premium a Mediaplayerek piacán .Most is van itthon dune base 3 is a nappaliban, imádom a menüjét, stabilitását. De én szebbnek látom a popi képét a (belépő :) ) benq w1500-on 130"-on, de a nappaliban lévő 55w755-ön is látszik a difi, ezért hegyezek most egy q10 pro-ra, ha jobb mint a popi akkor az táplálja a projit majd, a popi meg megy a tv alá, dune viszont akkor jófogás :) De mindenki azt vesz amit akar, ez csak az én meglátásom.

[ Szerkesztve ]

(#49106) blakey válasza dota1 (#49105) üzenetére


blakey
titán

Annyit hozzá tennék, hogy a Dune Duo/Max némileg jobb képpel rendelkezik, mint a Base/Prime 3.0. Tehát az A400/410-es előnye nem olyan nagy Duo/Max összehasonlítása esetén, van, de nem olyan nagy. A Dune Base 3.0 VLS táppal hozza a Popi A400/410 képminőségét, igaz árban már nem egy szint.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49107) robi-k válasza blakey (#49106) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune Max és a Duo is abszolút ugyan olyan képpel rendelkezik, mint a Base 3.0 vagy a Prime 3.0!
U.a. a poci, az FW és a kapcsolási rajz. Tudom, mert benne voltam az eredeti Dune fejlesztői csapatban...

(#49108) Gtaati


Gtaati
őstag

Érdeklődni szeretnék, hogy véleményetek szerint a Q10 Pro-ról melyik frissítéssel vezéreljem ki a tv-t ha filmeket nézek: 2160p 60Hz-50Hz-30Hz-25Hz-24Hz. Gondolok itt arra, hogyha egy videó anyag 24Hz-es de a kimenet 60Hz-ra van állítva akkor belenyúl a lejátszó de ha pl 24Hz a kimenet és videó anyag pl 50Hz-es akkor is.
Szóval melyik megoldás tekinthető jónak, középútnak?

Köszönöm!

(#49109) dota1 válasza blakey (#49106) üzenetére


dota1
aktív tag

A base 3d, tv102w-t váltott nálam, de csak azért mert rendkívül jutányos áron jutottam hozzá.
Hogy őszinte legyek, én nem láttam jobbnak a képét a kis dune-hez képest. Viszont számomra elég normális az analóg kimeneti hangja, a nappaliban erről sztereózom most, és szebben mutat a tv állványon is :D :)

[ Szerkesztve ]

(#49110) blakey válasza robi-k (#49107) üzenetére


blakey
titán

Én láttam különbséget, ilyenkor nem foglalkozom, hogy mit írnak, ua. a kábel, megjelenítő, stb. Nagyon jól kell nézni az eltérést, de van. (Ez szakmai ártalom) :)

gadjoe66
Azokkal a Dune-kkel nem volt saját tapasztalatom, bár firmware némileg ua. de a többiről semmit nem tudok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49111) liszi70 válasza dota1 (#49105) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én elhiszem, hogy te szebbnek látod, mástól is olvastam ilyet, de engedtessék már meg, hogy ne a ti tapasztalataitokat vigyem tovább és terjesszem. Világosan és egyértelműen leírtam, az elején tartok a tesztelésnek, és az eddigi tapasztalataimat írtam le. Egy rossz szót nem mondtam a lejátszótokra. Erre nekem esnek hárman, mert nem vagyok hajlandó automatikusan elfogadni, amit ők láttak. Naná, hogy nem.... A saját tapasztalataimat is fenntartással kezelem, nem még a másét, aminek körülményeiről és relevanciájáról semmit sem tudok.

"Mind 2 gyártó premium a Mediaplayerek piacán"

Szerintem egyik sem az, sajnos a prémiumot nem ennyiért mérik. :)

[ Szerkesztve ]

(#49112) DoItYourself válasza Gtaati (#49108) üzenetére


DoItYourself
addikt

Keress olyan beallitast, ahol magatol valtja a kepfrissitest a filmhez igazitva.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49113) dota1 válasza liszi70 (#49111) üzenetére


dota1
aktív tag

Most hagyjuk a hájendet meg a hackelt oppo bd-ket.Vagyis akkor kik ma a premium gyártók mediaplayerben?

(#49114) Joshi válasza BBéci (#49098) üzenetére


Joshi
titán

Volt plazmám de te nagyon jól érted hogy mire gondoltam. ;)

(#49115) Gtaati válasza DoItYourself (#49112) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem és köszönöm! Olyat, hogy automatán állítsa (Auto), nem találtam a beállítások között, ha erre gondoltál.

(#49116) djnice válasza liszi70 (#49096) üzenetére


djnice
veterán

Amúgy úgy néz ki, hogy a GF9452 VXP processzorból csak az adaptív kontrasztot és a deinterlacinget vették át, tehát te sem fogsz különbséget látni. 18 millió dollárért vették meg a licenszet a Gennum-tól, így érthető hogy külön médiaprocesszorként értékesítik.

(#49117) DoItYourself válasza Gtaati (#49115) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pedig azt irjak a futekonal, h tudja. Lehet, h a wrapper automatan csinalja.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49118) liszi70 válasza djnice (#49116) üzenetére


liszi70
nagyúr

És mi ebből a kézzelfogható (szemmellátható) tanulság számunkra? :B Hogy ez a VXP nem az "eredeti", igazi VXP, hanem egy korlátos?

[ Szerkesztve ]

(#49119) Mezga Aladár válasza robi-k (#49107) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kár értetek/értük.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49120) djnice válasza liszi70 (#49118) üzenetére


djnice
veterán

Igen, pontosan. Az adaptív kontraszt nem ér semmit mert észrevehetően villog tőle a kép, a deinterlacing és a pulldown felismerés pedig csak i-s anyagoknál releváns.

(#49121) liszi70 válasza djnice (#49120) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor nem érdemes külön tesztelni és HDMI-kapcsörözni a VXP-t az A400-on? Tudsz feltenni képeket?

Villog a kép? Olyat még nem láttam rajta, pedig alapból maxon volt a VXP az alapra állítás után.

[ Szerkesztve ]

(#49122) Patice válasza robi-k (#49092) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szépek. Egyszer elmegyek majd megint meghallgatni. Aztán elviszem megint a gépeimet. Hátha lett azóta változás hangilag... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49123) Mezga Aladár válasza djnice (#49120) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az adaptív kontraszt nem ér semmit mert észrevehetően villog tőle a kép

Akkor ha nagyon sz@r a kép. Nálam egy régi filmnél csinálta ahol elég keményen elbaltázták a fekete-szintet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49124) kezo0 válasza Gtaati (#49061) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
hadd kérdezzem meg, hogy azzal a HDMI-kábellel használod-e a Q10 Pro-t, amit adtak hozzá, vagy valami spéci(bb) saját kábellel? Azért érdekelne, hogy a 4K-s anyagokat a saját kábele is átviszi-e olyan könnyedén, ahogy írod, mert nekem az eggyel korábbi Q10-esről még a 24/30 Hz-es 2160p-s anyagok se mennek át rendesen a tévére a box saját HDMI-kábelével.

Más, de még mindig HiMedia Q10 Pro.
A futeko.com-on az egyik júzer kifejezetten a bugok összeszedésére és nyomonkövetésére csinált egy topikot a fórumban. Angolul kicsit is tudóknak szerintem érdemes követni, főleg, mert a forgalmazó (aki napi kapcsolatban áll a gyártó kínai céggel) is reagál időnként - ahogy ezt egyébként igen böcsületesen megteszi a fórum többi más topikjában is.
Itt a link a bugos topikhoz: HiMedia Q10 Pro Buglist.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49125) ginola válasza robi-k (#49107) üzenetére


ginola
addikt

Szerinted van értelme a Dune 102W gyári tápot lecserélni? Hozna vmi képe, és hangjavulást? vagy teljesen felesleges is?
Ugyanez vonatkozik az SPDIF kimenetre is, érdemes hozzá koax kábelt csináltatni?

(#49126) djnice válasza liszi70 (#49121) üzenetére


djnice
veterán

Hétfőn készítek tesztképeket a VTEN kimenetéről és felrakom ide.

(#49127) liszi70 válasza djnice (#49126) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, köszi! A Skydigital-t használod még? Vagy már eladtad?

[ Szerkesztve ]

(#49128) Gtaati válasza DoItYourself (#49117) üzenetére


Gtaati
őstag

Az az érdekes hogy amit beállítok pl 2160p 60Hz akkor mindig az van teljesen mindegy, hogy milyen felbontású és frissítésű anyagot játszok le. Erről meg tudok győződni a tv információs sávjában bemenetenként.

(#49129) Gtaati válasza kezo0 (#49124) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen a saját kábelét amit adtak hozzá azt használom. És a tv szépen kezel minden felbontást és frissítést is, illetve a 10bit-et és az UHD DeepColour-t is.

(#49130) djnice válasza liszi70 (#49127) üzenetére


djnice
veterán

Azt fogom, még megvan :)

(#49131) kezo0 válasza Gtaati (#49129) üzenetére


kezo0
addikt

Értem, köszönöm. És közvetlenül a tévére van kötve a lejátszó, vagy házimozi-erősítőn keresztül megy a kép és hang?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49132) Gtaati válasza kezo0 (#49131) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Kozvetlenul a tv-re van kotve.

(#49133) robi-k válasza ginola (#49125) üzenetére


robi-k
őstag

Gyakorlatilag nem hozna javulást a tápcsere a 102W esetében. Coax-ra elég egy jó minőségű árnyékolt kábel, nem kell túlzásba vinni.

(#49134) ginola válasza robi-k (#49133) üzenetére


ginola
addikt

Az is elég, amit gyárilag adnak hozzá?
[link]

(#49135) djnice válasza Mezga Aladár (#49123) üzenetére


djnice
veterán

Én látom jó minőségű források esetén is, pl Spectre, de most néz a fiam animációs filmet, ott is észrevehető. Mindegyik remux és 3-mas állásban van az adaptív kontraszt.

(#49136) Mezga Aladár válasza djnice (#49135) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

No ez határozottan érdekes. A400+G30-as pana plazmán (szintén remux) semmi ilyet nem tapasztaltam. Nálad most milyen vas van?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49137) djnice válasza Mezga Aladár (#49136) üzenetére


djnice
veterán

VTEN + Toshiba 46TL938, és olyan a jelenség mint amikor a csúszkát állítgatom.

(#49138) Mezga Aladár válasza djnice (#49137) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam ezek a beállítások vannak. 1080p 60hz, képfreki váltás pal/ntsc/24p, színtér ycbcr auto.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49139) djnice válasza Mezga Aladár (#49138) üzenetére


djnice
veterán

Nálam is. A TV-n minden képmódosító dolog kivan kapcsolva.

(#49140) Mezga Aladár válasza djnice (#49139) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor feltételezhetjük h., nem egyforma a 400 és vten vxp működése.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49141) djnice válasza Mezga Aladár (#49140) üzenetére


djnice
veterán

Majd kivágok egy részt a filmből ahol csinálja és felteszem ide.

(#49142) Mezga Aladár válasza djnice (#49141) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49143) robi-k válasza Patice (#49122) üzenetére


robi-k
őstag

Benne vagyok, jó lesz újra találkozni ;) . És reménykedem - jó lenne, ha addig sikerülne átköltöznünk új helyre...

Amúgy most, hogy kb. végleges formát öltöttek a hangfalak, van hozzájuk jó kábel is, a következő projektem egy igazán jó, zenei DAC beszerzése (vagy építése) lesz. Most bújom a fórumokat, és hát nem könnyú megtalálni a leendő jó DAC jelöltet :F

(#49144) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Érdeklődni szeretnék, hogy van aki már megkapta és használja a Q10 Pro-t? Szeretnék beállításokat egyeztetni, ha van kivel.

Ha a felbontást beállítom 2160p-re bármilyen frissítéssel, és ezt követően bekapcsolom a HDMI auto adaptation akkor aktív lesz ez a beállítás, de a felbontást magától átrakja 1080p 50Hz-re mindig. Ekkor ha elindítok egy 4K tartalmat akkor is marad 1080p 50Hz-en, ez mitől lehet?

A Hdmi auto adaptation-t azért akartam aktiválni, hátha ekkor 2160p mellett automatikusan tartalomtól függően változtatná a frissítést.

Wrapper telepítve van és ha elindítom akkor a következő fogad: playercorefactory.xml already exit és ez alatt van az install és uninstall playercorefactory.xml ha az installra rányomok kiírja, hogy Istall ok. Ezt követően ha 2160p 60Hz beállítás mellett elindítok 4K és 1080p tartalmakat különböző frissítéssel akkor is marad a tv információs sáv szerint az adott bemeneten a 2160p 60hz.

Ezek szerint nem működik az auto frame rate amit a wrapper-nek kellene megvalósítania?

Egy hibát találtam, ha elindítunk egy videót illet megállítjuk(pause) és újra elindítom akkor egyet pattan a hang. Jelenleg a kép és a hang a hdmi-n megy át a tv-re és onnan optican az erősítőhöz. Kipróbálom majd, hogy opticán közvetlenül küldöm a hangot a Q10 pro-ról az erősítőre és hogy ekkor is fenn áll-e ez a jelenség.

(#49145) kezo0 válasza Gtaati (#49144) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, hogy a hang először bemegy a tévébe, és a tévé (vissza)küldi optikán egy erősítőre? Akkor így gondolom, eleve lemondasz a HD hangról. Ez valami régebbi erősítő? Csak optikai bemenete van?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49146) Gtaati válasza kezo0 (#49145) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!
Igen ez egy regebbi yamaha rxv350 nincs rajta hdmi. Ezert ha majd minden a helyere kerul akkor kozvetlenul optikan fogom osszekotni az erositot a Q10 proval. A kovetkezo ami lecserelesre kerul az az erosito lesz....

A hang igy egy dolog, per pill jobban foglalkoztat h latszolag miert nem mukodik az auto frame rate....

(#49147) LógaGéza válasza Gtaati (#49146) üzenetére


LógaGéza
addikt

Átveszem tőled nyomott áron, ne bosszankodj rajta :D

Amúgy KODI-s topikban van egy srác, akinek már van, kérdezz ott rá.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49148) dh66e válasza LógaGéza (#49147) üzenetére


dh66e
veterán

miert nem mukodik az auto frame rate....

Nem tudom hogy az egyáltalán működött a rági hmedia-kon. :F

(#49149) Mezga Aladár válasza dh66e (#49148) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez komoly?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49150) szrobert válasza Gtaati (#49144) üzenetére


szrobert
tag

Esetleg ezt nézd meg, hátha segít a beállításokban...

https://www.youtube.com/watch?v=zKKP1aFnnoE

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.