Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) brd válasza Ricardo128 (#40188) üzenetére


brd
nagyúr

Nem biztos, hogy VGA hiba, lehet mondjuk a SOC másik része is, CPU/RAM pl. A megjelenítésbeli hibákat valóban nem feltétlen látnád a shot-on (ez azért függ attól is, hogy a képfeldolgozás melyik részéről veszi a képet a screenshot), de ilyen hiba lehetséges a kép összeállításakor is.

ROM: ha az https://www.xda-developers.com/-on nem létezik, akkor kb. sehol. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#40202) kiraly.andra válasza crok (#40200) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Ugyanaz történik sajna: 20 perc "Calculating" után újraindul úgy, hogy annak nincs vége, nekem kell újra kényszerítenem a dologra. Következik valami ebből?

:a:

(#40203) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Android Studio -val Kotlin-t szeretnék tanulni.
Sehol se találok egy normális oktató videót.
A bajom: lényegtelen részleteket percekig mondanak, ami pedig nagyon fontos lenne, kihagyják.
Pl: innen töltsd le a jdk-t és ez itt a linux , ez itt a win....bla bla bla
De maga a telepítést nem mutatja, csak a letöltés, és elindítja az első projectet.
No de hogy telepítsem??
Nekem alapból Android 10+ volt csak bepipálva.
De van 4.1 tabletem, 4.4 telefonom, 7.0 telefonom, és szeretném ha veszek új telót majd azon is menne amit tanulok, tehát gondolom 9 és 10. No de mi a 10+?
10 és 10+ más?
Mi van ha mindent kipipálok, vagy az nem jó? Vagy minek az a sok, vagy.... Na pont ezt hagyta ki mind.
Vagy amibe benne van az több mint 4 éves és egyáltalán nem úgy néz ki, és nagyon regi verziók stb...
Már vagy a 10iket kezdem, de mindnél millió kérdésem van, míg marhaságokon halálra unom magam.

Létezik valahol egy normális?
Mint pl ez, nem csamcsog haszontalan dolgokon, de részletesen elmond mindent amit kell.

(#40204) tonyrulez válasza psg5 (#40137) üzenetére


tonyrulez
őstag

Fájlként nem lehet küldeni? Én Telegramot használok, az is jelentősen lerontja a nagy képek minőségét, de lehet fájlként küldeni, ami 1:1-ben ugyanazt adja a túloldalon vissza,

4 8 15 16 23 42

(#40205) DrojDtroll válasza lanszelot (#40203) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Magyar kell?

(#40206) lanszelot válasza DrojDtroll (#40205) üzenetére


lanszelot
addikt

Angol vagy magyar.

(#40207) DrojDtroll válasza lanszelot (#40206) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Udemy/Pluralsight-on nem gondolkoztál még?

(#40208) lanszelot válasza DrojDtroll (#40207) üzenetére


lanszelot
addikt

Használhatatlanok.
Udemy-n már van pár oktatóm, de pocsék. Egy lutri az egész.
Míg meg nem veszed nem tudod , hogy milyen.
Ha megvetted és használhatatlan, akkor meg bukod a pénzt.
A készítők soha se valaszolnak. Pénzt vissza nem kapsz.
Amit vásárlás előtt meg tudsz nézni az semmit se mond.
Több pénzt nem akarok a semmire kidobni.

(#40209) lanszelot válasza DrojDtroll (#40207) üzenetére


lanszelot
addikt

Tessék, ilyenekkel tele a net, lényegtelen dolgokkal elbambul, ami pedig fontos lenne, az kimarad.
Itt is, válasszam ki az Android 4-est....de nem lett feltelepítve, mert nem mondtad bandzsula
Udemy-n ugyanilyenekért kell fizetni.
Találtam ilyeneket kazal számra.
Van egy magyar srác, aki jól magyarázna, de 2016-os felvétel, de a rendszer annyit változott, hogy fél óra mire megtalálom /már ha megtalálom, mert sokat meg se találok/, hogy amit ő ott bepipált, az nálam hol van.
Tehát vagy nyomi a készítő, vagy nagyon régi, és sehol se találok ebben a témában semmit. :(

(#40210) lanszelot válasza lanszelot (#40209) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ezt találtam valamennyire használhatónak, de nagyon nem az.
Tele vagyok kérdéssel:
27:50 -nél pl. miért van ott a "Hello World" a képernyőn?
- megnyitottam az Android Studio-t,
- új project,
- üres project,
- és ott van hogy "Hello World"
- Main Activity fül alatt ott a kód, de ott nincs "Hello World" sehol
- miért lett ott? az üres project nem üres? Én sehova se írtam "Hello World" -t, a project neve "HelloWorld" tehát az sem az.
- hol találom meg azt a feliratot a kódban? A main activity nem a kód? Akkor az mi? És hol a teljes kód?
Lenne még kérdésem, de az nem "sürgős" és hátha később majd szó lesz róla.

(#40211) WhiteWalker válasza lanszelot (#40210) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezeket talán már nem ide kellene irni , vagy kérdezni... :U

(#40212) lanszelot válasza WhiteWalker (#40211) üzenetére


lanszelot
addikt

Akkor hova?

(#40213) WhiteWalker válasza lanszelot (#40212) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Biztos megvan ennek is a fóruma , vagy tanfolyam stb...

(#40214) crok válasza lanszelot (#40212) üzenetére


crok
Topikgazda

Android programozás, Android alkalmazások készítése

Android alkalmazásfejlesztés 1. rész: számológép
Android alkalmazásfejlesztés 2. rész: alapozunk
Android alkalmazásfejlesztés 3. rész: egy hasznos példa

Ezeket látom így lapcsaládon belül.
De nyilván nem csak itt lehet jó társaság erre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40215) lanszelot válasza crok (#40214) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen,
Nekem az jött le ide való. /mint szakma úgy értettem a szakmai részt/
Be kellene rakni az összefoglalóba, hogy egyértelmű legyen.

(#40216) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
van egy olyan problémám, hogy ha frissíteni vagy letölteni akarok play-en keresztül egy app-ot, órákig csak teker "kapcsolódást" keresve, majd egyszer csak letölti.

4G van, adat van, wifi-re csatalkozás nincs lehetőség. Próbáltam cancel újraindít, adat vagy sim ki be, hálózat újra csatlakozás, hiába. Net van, adat kapcsolat van, mert bármi más instant és gyorsan működik. Jelerősség max-on, 3G-n is, ott is ugyan ez.
Valakinek valami ötlet? Redmi note 3 pro, MIUI Global 10.2 Stable. Android 6.0.1.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40217) crok válasza Jazz (#40216) üzenetére


crok
Topikgazda

Van ötlet igen, [itt].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40218) nyalifali válasza nyalifali (#40115) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Ma megérkezett az alaplap, cseréltem, gyári vissza, legfrissebb fel, és azóta cirka 3 órája tünetmentes.
PCB hiba volt, nagyon köszi mindenkinek.
(így kb majdnem egy akciós új árnál járok, de az élmény megfizethetetlen, a tapasztalatról nem is beszélve :) )
@crok köszi!

[ Szerkesztve ]

VaNmIT

(#40219) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok! Mai nap kirootoltam az S9+ telefonomat,és az OTP SmartBank alkalmazása nem működik,mert érzékeli hogy nem eredeti rendszer fut a telefonon... Valahogy nem lehetne ezt kijátszani?

(#40220) rjg válasza pellesmartin (#40219) üzenetére


rjg
őstag

Crock elég alaposan kifejtette a témát. Keress rá a Magisk szóra itt a keresőben.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40221) brd válasza pellesmartin (#40219) üzenetére


brd
nagyúr

Magisk Manager/Settings/Hide Magisk Manager (vagy nem ezzel van rootolva? - miért nem?) ill. a Magisk Hide-ban felveszed az OTP szarát. Ill. Samsung-on tudtommal (régi infó, azóta nem veszek Samsungot, lehet, már normálisabbak lettek, bár a világ nem ebbe az irányba mutat) HW-es változás történik, ha a bootloader nyitásra kerül (ami kellett a roothoz, ha csak gyárilag nem olyan az S9+ rendszere, hogy rootolva van, vagy nincs olyan hiba benne, ami lehetővé teszi a root-ot bootloader nyitás nélkül), ehhez nem tudom, elég okos-e a SmartBank, hogy ezt detektálja, ha igen, akkor sehogy.

The only real valuable thing is intuition.

(#40222) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Be lehet-e valahogy állítani, hogy ha a FB app-ben egy weboldalra nyomok, akkor ne a Facebook böngésző nyissa meg, hanem a telefonon beállított alapértelmezett böngésző? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40223) tylerddd válasza tylerddd (#40222) üzenetére


tylerddd
veterán

Majd kiszúrta a szemem. A FB beállításaiban van "Hivatkozások külső megnyitása" opció :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40224) gerrog


gerrog
aktív tag

hali

kis segítséget kérnék
samsung galaxy a5, android 7.0
csengőhang beállításnál van lehetőség betallózni a telefonról (hozzáadás)
értesítési hangoknál ezt hogy tudom megtenni? mert ott nem találok ilyet, pedig valahogy biztos lehet mert van már betallózva egy, de nem jövök rá hogy csináltam

köcce segítséget :DDD

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#40225) tylerddd válasza gerrog (#40224) üzenetére


tylerddd
veterán

A Notifications mappába kell bemásolni a hangot, így ott lesz a választhatók között.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40226) Mcrazy válasza gerrog (#40224) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia! Ez nem igazán szakmaiba tartozik, de itt a válasz a telefon saját topikjából .

Üdv: Mcrazy

(#40227) gerrog válasza Mcrazy (#40226) üzenetére


gerrog
aktív tag

bocsánat, ritkán vagyok itt

am köszönöm

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#40228) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Huawei-re van hasonló app, mint Samsungéknál a Flow?! Elsősorban mobil és PC közötti fájlcserére. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40229) tordaitibi válasza tylerddd (#40228) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha ELSŐSORBAN fájlcserére kell, miért nem használod a natív megoldást?
Csatlakoztat, értesítési sáv lehúz, usb mód-->fájlok átvitele.
Megjelenik a belső tárhely és ha van SD az OS fájlkezelőjében,
és azt csinálsz amit akarsz, másolsz törölsz létrehozol rename stb.
Garantáltan működik minden os alatt.
Ha nem erre hanem a kontaktokba, sms-ekbe, datán, systembe stb. turkálásra gondoltál, akkor az erre természetesen nem jó, erre én párszor használtam a wifiadb appot, természetesen root joggal megy csak.

A telefon gyártójának a szoftvereit csak fájl és mappaműveletekre kimondottan utálom, ezzel nem lehetek egyedül, egy barátomnak mióta megmutattam ezt a módszert, a Huawei saját
(jelszót kérő meg csatlakozik párosít megafenetudjamitcsinál tökörészik, vakarózik)
elbonyolított nehézkes alkalmazását el is felejtette.
Látványosnak látványos az biztos..

Sms-re van backup app, kontaktokról export több formátumba, ez szerintem elegendő. Nekem.
Vagy a szokásos Google, Miui, Samu, stb. felhőmentés.

[ Szerkesztve ]

(#40230) tylerddd válasza tordaitibi (#40229) üzenetére


tylerddd
veterán

Arra használom a Flow-t, hogy PC és a Samsung eszköz között gyorsan fájlokat tudjak cserélni, wifin keresztül. Ez nagyon jól működik, csak el kell indítani őket és automatikusan összekapcsolódnak, utána pedig chat-felülethez hasonlóan mehet a fájlcsere. Persze ez csak kis adatmennyiségnél (néhány kép, rövidebb videók stb.) van, egyébként kábelezek, igen. De mivel ez a Flow meglepően jól működik, érdeklődtem, hogy Huawei-nél van-e valami hasonló, ismerős készülékére.

Multiplatform szinten, wireless egyébként a SendAnywhere-t használom, ez iOS-szel is simán kommunikál, akár mobilnettel is. Mobilos, vezetékes szinkronizáló programok közül a 3uTools nagyon jó iOS-hez ill. a Syncios iOS-hez és Androidhoz is. De alapból Windows intéző teljesen megfelel, ha kábelezni kell.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40231) dssport


dssport
tag

Apple payhez vagy wallethez mindegy hogy nevezzük, hasonló Magyarországon is jól működő fizetési megoldás (amibe integrálni lehet a bankkártyát) van androidon? Vagy telefonos fizetéshez a bankok applikációját szokás használni? Hogy működik ez droidéknál jelenleg?
A másik kérdés a biztonság. Androidon vagy iOS-en biztonságosabb ilyen dolgokat intézni?

Bocs ha láma a kérdés, de felmerült a rendszerváltás ötlete és ezt tudnom kell....

(#40232) Somatom válasza dssport (#40231) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem használok ilyet, de azt mondják, hogy a Google Pay a legjobb. Sajnos, nálunk hivatalosan nem elérhető. Ajánlott olvasmány és persze a hsz. -ek a témában.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40233) petakpa1


petakpa1
őstag

Abban tudna valaki segíteni, hogy Android-os telőn futó gmail app-ban hogyan lehetne azt beállítani, hogy az alapértelmezett küldő fiók ne a gmail legyen, hanem a freemail-esem?

A freemail-es már be van konfigurálva fogadni és küldeni is tudok vele, de minden egyes levél küldés előtt ki kell választanom, hogy ne a gmail-esről küldjön hanem a freemail-t használja.

Hol lehet megváltoztatni az alapértelmezett küldő fiókot? Beállításokat már feltúrtam, de sehol nem találom :( Neten sem akadtam megoldásra eddig, pedig biztosan meg lehet valahogy csinálni, mert az előző telómon is sikerült beállítani, csak már nem emlékszem hogy csináltam :(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#40235) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy a Google app-ben kikeresett képek esetén másnál működik-e a hosszan nyom+kép mentése lehetőség! Nálam Galaxy Note 9-en elő se jön egy ideje (korábban előjött és nem működött VAGY előjött és működött rendesen), Xiaomi Mi A1-en pedig letöltés után az értesítési sávból megnyitja a képet, de utána fizikálisan nem lesz a készüléken, legalábbis én nem találom. Itt manuálisan be kell másolni valamelyik mappába. Ez a készülékek, az app vagy az android hibája lehet?

A másik: ugyanezen app-ben élő focimeccseknél (lehet más sportoknál is, nem tudom) volt élő eredmény kitűzése (kis lebegő eredményjelző). Ezt a funkciót nem találom :(

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40236) Prien válasza tylerddd (#40235) üzenetére


Prien
addikt

Nekem Note 9-en hosszan egy képre nyomva Google appban előjön egy ablak 8 lehetőséggel, ezek :
megnyitás, link másolás, link letöltés, link megosztása, kép megnyitása, kép letöltése, kép keresése a Google keresővel, kép megosztása.

Android 8.1 fut a telón.

A kevés is több a semminél.

(#40237) tylerddd válasza Prien (#40236) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, nekem 10-es van mindkét készüléken.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40238) brd válasza linuxalpine (#40234) üzenetére


brd
nagyúr

A Firefox-ot nem tudom (csak sejtem, ahogy írtam másik topicban), de rootolt készüléken biztosan tudsz hozzáadni root tanúsítványt, pl. ez alapján.

The only real valuable thing is intuition.

(#40240) tylerddd válasza Prien (#40236) üzenetére


tylerddd
veterán

Most néztem egy A7-es Samsungon, szintén 10-es Android és ott tökéletesen megy a letöltések mappába :/

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40241) Prien válasza tylerddd (#40240) üzenetére


Prien
addikt

Egy másik Android 10-es Note 9-en kellene megnézni, ott mit muzsikál.

A kevés is több a semminél.

(#40242) tylerddd válasza Prien (#40241) üzenetére


tylerddd
veterán

Meg van a hiba oka, kicsit matattam a telón. Ugye a Google kereső alapból van minden készüléken, alapjáraton el se lehet távolítani. Nálam viszont a béta szoftver volt fent a sötét téma miatt, amit a gyári nem tudott korábban. Most a bétát a Play Áruházon keresztül töröltem és az eredetileg is a készüléken lévő megy. Ez most már alkalmazkodik a készülék témájához (tehát sötét) és a képletöltés is megy :) Ebben is benne van már a témázhatóság, 10.97.8.21.arm64-es verzió.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40243) brd válasza linuxalpine (#40239) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor be kell tagozódni egy nagyobb cert kibocsátó (aminek ott lesz a root tanúsítványa minden eszközön) alá (, vagy nem saját PKI-t használni).

The only real valuable thing is intuition.

(#40244) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Jobb téma híján ide írom a problémám. Van egy Asus Zenfone M2 telefonom, Android 9-cel, Microsoft Launcher-rel. Mostanában egyre többször van, hogy lezárt képernyőről a bekapcsológombot megnyomva csak a háttérképet látom, semmi mást. Se óra, se dátum, se szolgáltatók, semmi. Feloldani sem tudom a telefont. Ha csinálok egy képernyőmentést a bekapcsolót hosszan nyomva, utána jó egy darabig.

A telefon, a Launcher, vagy mi a sz@r?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#40246) brd válasza linuxalpine (#40245) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, mi a projekt scope-ja, de nyilván én se tenném :).

The only real valuable thing is intuition.

(#40247) brd válasza Dark Archon (#40244) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tiltottál le WakeLock-ot, vagy machináltál a Doze paraméterekkel? Nem lehet, hogy valami megeszi a RAM-ot a háttérben és ilyenkor újra be kell töltenie mindent (köztük a Launcher-t is)?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40248) Dark Archon válasza brd (#40247) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem csináltam semmi ilyesmit. Megnézem a RAM-os dolgot, köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#40250) ezmivolt


ezmivolt
tag

Vajon a sebességteszteknél melyik "csoportot" kellene figyelembe venni, ha arra lennék kiváncsi, hogy mennyire gyorsan jut el a válaszom egy csetelőprogramban?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.