Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) crok válasza Tav-Csoves (#39300) üzenetére


crok
Topikgazda

Károsodhat, én nem tudom neked megjósolni meddig megy még vagy mennyire melegszik - ha valóban ez a baja. Szerinem ez a baja, szerintem hardverhibás. Nem cserélhető, a GPU a SoC-ban van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39302) Hgenetika


Hgenetika
friss újonc

Kedves hozzáértők!
Nokia 7.1 telefonom van Android 10 (androidone) op.rendszerrel. a rendszerfrissítés előtt 1-2 hónappal feltelepítettem az Android Autó alkalmazást (természetetesen nem a play áruházból, mert mo-n valamiért még mindig nem támogatott). Az alkalmazás működött, csak még az autóm nem tudta kezelni. Amikor megjött a frissítés, tiszta telepítést akartam, ezért visszaállítottam a gyári beállításokat. Azóta az android autót sem elindítani, sem letörölni, sem újratelepíteni nem tudom. A rendszer úgy mutatja, mintha fent lenne, még a frissítést is telepíti, de az alkalmazás használhatatlan. :W Hamarosan veszek olyan autót, amibe lesz app-connect és ez az alkalmazás kellene. Ha valaki találkozott már ilyesmivel, kérem segítsen! :R

(#39303) crok válasza Hgenetika (#39302) üzenetére


crok
Topikgazda

App adatok törlése megvolt már? Ha a rendszer törölni nem is akarja de adb-vel biztosan törölhető, utána újra is telepítheted: [1] [2] vagy van rá PC program amit itt említettem (mert gondolom root az nincs).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39304) rin33


rin33
senior tag

Sziasztok
Megosztanám tapasztalatomat: elővettem egy Huawei Y300-at amin a gyári android 4.1 net és Google belejelenkezés nélkül volt csak használható, mert ahogy elindult a Gapps rajta akkor nem, hogy belassult, hanem kb. megállt a rendszer. Felraktam a CM11-et, lassú de használható lett, de a mostani appok nagyon nyögvenyelősen mentek (Telegram, Chrome, Térkép stb)
Sok utánaolvasás után a Kernel Auditorral kezdtem kísérletezni, pl. swappiness-t levettem 10-re, cserébe a minfree-t nagyobbra vettem, mert felgyorsult minden de nagyobb terhelésnél ,,falnak ütközött" a rendszer, a dirty ratio-t feljebb húztam, ezzel még egy kicsit gyorsult, zram volt alapból de úgy hagytam mert amikor nagyobbra állítottam lomhább lett picit minden (talán a CPU-t terheli jobban). Az LMK-t a tartalomszolgáltatóknál és az üres alkalmazásoknál feljebb húztam.

Most mint a villám úgy megy minden (pl. Chrome azonnal nyílik és nem laggol), rá se ismerek... Nyílván önmagához képest mert nem mai darab. A launchert nem lövi ki, multitasking is van, persze rosszabb mintha pl. 100 lenne a swappiness. A piros ponttal jelölt értékeket állitottak át.

(#39305) crok válasza rin33 (#39304) üzenetére


crok
Topikgazda

Hello!

Szép dolog ilyesmiket feléleszteni :C
Ha az akkuja nem rossz még használható lehet simán.

Telegram FOSS talán kevesebbet enne, még akkor is ha alapból 37MB.

Chrome helyett biztosan egy kisebb igényű böngészőt választanék, pl. Via. Hasznos lehet pl. azért mert lapok közt visszalépkedve nem tölt újra, az egy új kütyün is frankó, egy régin meg állati gyorsnak fog hatni (és a rendszeranimációkat ugye kikapcsoltad? ;))

min_free_kbytes: 2..4MB bőven elég kellene legyen oda, a 20MB 512MB RAM mellé túl sok, kisebb threshold is bőven elég az LMK értékek közé. Vedd nyugodtan lentebb és még ennyi OOM Kill se lesz. Cserébe a zRAM-ot is kisebbre veheted (úgyis csak eszi a CPU ciklusokat), én nem is használnék csak akkor ha tényleg van olyan app amit kisebb igényűvel nem lehet kiváltani és egyszerűen kell a RAM.

Dirty- és dirty background ratio: 40% az az 512MB-ból 204, 10% meg 51. Azt állítod be vele hogy mennyi cache-elt memória után legyen I/O írás direktben meg disk I/O írás direktben (nem cache-elve). 30 másodpercenként amúgy is lefut a kernelben hogy csapja ki a disk-re ami dirty.. Hacsak nem másolgatsz / mozgatsz adatot sokat a készülékkel akkor ez is lehet 20 és 5..10, ha sokat másolsz egyben akkor úgyis mindegy mert egyenesbe teszi úgyis a kernel az I/O-t. Na az blocking lesz, olyankor valszeg a kis gép meg fog makkanni míg nem végez. 4..5 fotónyinál szerintem nem kell a dirty background több legyen.

I/O scheduler-t próbáld ki noop-on: mivel úgysincs mozgó alkatrész a tárolóban így úgyis mindegy hogy milyen scheduler-el teszi fel rá az adatot, sőt, ha szerencséd van és relatív gyors a tároló akkor próbálj meg lemenni a read-ahead-el is 512K-ra, aztán 256-ra és 128-ra hogy mennyin bírja még gyorsan szedni a lábát: ha a read-ahead nagy az csak akkor jön jól ha nagy mennyiségű adatot mozgatsz, ha nem (jellemzően telefonfelhasználóként ez nincs így) akkor a kisebb read-ahead-el nyerhetsz mert itt nincs mozgó alkatrész (a read-ahead arra épít, hogy cache-be kiteszi a kért memóriaterületek utáni X mennyiségű adatot is arra számítva hogy úgyis kelleni fog, de ez még fotóböngészés közben is sok plusz munka, CPU ciklus, I/O ami valószínűleg felesleges és plusz idő + energia).

extra_free_kbytes: 2M is bőven elég lesz oda ha csippenteni akarsz még egy kis RAM-ot hogy ne kelljen zRAM-ba tolni lehetőleg semmit. Én még a swappiness-t is levenném 5-re vagy 1-re (4.x kernel alatt a swappiness úgyis úgy működik, hogy megad egy arányszámot hogy mennyire részesítse előnyben az anon page-ek swap-elését a pagecache-hez képest, és szerintem inkább legyen zRAM-ba zavarva kevesebb app memória mert így még talán lehet némi multitasking élményed is).

A GApps-ot meg ki kell várni míg minden komponense lefrissül.. az a sok idő.. nagyon sok. Utána már kvázi használható lesz. Mondjuk ha inkább kézzel lefrissítgetsz mindent APKMirror-ról pl. akkor felesleges.

Ha érdekel még hogy hogy működnek a dolgok ajánlom ezt az írásom és ha van kedved elmélyülni akkor itt egy könyvtár hozzá (az Android Internals Vol.I-et különösen ajánlom).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39306) satel


satel
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem hangszínszabályzó programot ajánlani, ami független, minden médialejátszó hangját szabályozza? Esetleg használ valaki itt olyat? Bluetooth füleshez használnám, és eléggé tré a hangja a telónak hangszínszabályzás nélkül.

köszönöm

Android 8

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#39307) crok válasza satel (#39306) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt szerintem inkább itt tedd fel (lásd összefoglaló: "melyik alkalmazás, ami").

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39308) satel válasza crok (#39307) üzenetére


satel
tag

köszönöm, és elnézést :)

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#39309) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok
Always on display problémám lenne, mégpedig az, hogy 1 nappal előbb jelzi az eseményeket, mint kellene.
Viszont sehol nem találom, hogy hol tudnám ezt állítani.
Megnéztem a kalendáriumaimat, de ott jól van beállítva, sőt ha a naptárban kikapcsolom a jelzéseket, akkor is ott marad AOD-ben.
(A naptár főmenüjében ha kikapcsolom a telefon nevjegyeinek eseményeinek mutatását, akkor már nincs ott az AOD-nél sem.)
Valaki esetleg szaladt már bele ilyesmibe?
Hol lehet ezt átállítani, hogy csak az aznapi eseményeket lássam rajta?
Samsung S9+, legfrisebb minden, nincs mokolva, topikjában nem jártam sikerrel.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#39310) Hgenetika válasza crok (#39303) üzenetére


Hgenetika
friss újonc

Kedves Crok!
Először is köszönöm a gyors segítséget! Az általad ajánlott PC programot telepítettem fel, mert a grafikus felületet jobban bírom. A Xiaomi ADB felület szépen betöltődik, a készüléket beolvassa, de az nyüves Android Autó nincs a listában. Valamit nem jól csináltam?

(#39311) crok válasza Hgenetika (#39310) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyen neve van a két lehetséges appnak:
com.google.android.projection.gearhead
com.google.android.projection.gearhead.phonescreen

Valamelyik ezek közül. És ha már így feljött hogy kettő van:
Az egyik a kocsi kijelzőjén a másik a telefon kijelzőjén lesz használható.

És eszembe is jutott hogy az Android 10 esetét külön kezelik:
azt írja nem kell külön telepíteni az autó kijelzőjét használót - te valamit mégis telepítettél.
A beépített a kocsi kijelzőjét használja. A másik a telefonét.
Segítenék még de nincs hivatalosan Android 10-et futtató telefonom,
most csak ezért nem tennék fel egy nem-túl-stabil ROM-ot kipróbálni :\
de hátha lesz még valaki aki segíteni tud.. sőt,
ajánlom írj ide is mert egyébként ez a topik nem pont erre való
ellenben az Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topikban van aki használja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39312) rin33 válasza crok (#39305) üzenetére


rin33
senior tag

Köszi a segítséget, úgy állítottam be mindent ahogy írtad (a read-ahead alapból 128kb volt) , a zram-ot kikapcsoltam) és jobbnak tűnik. Az LMK-t még lehet finomhangolni de így már elég gyors a telefon. Tapasztalataim szerint RAM kezelés sokat fejlődött.. ez még 4.4 KitKat, ha fogy a rom akkor lassul vagy megáll, de Nougat-Oreo felett változott és sokat javult a multitasking, pl. egy LG G3s-en tesztelve ha az LMK értékeket 0-ra húzom le akkor se érzek jelentős lassulást nagy terhelésnél ha LOS 14.1 van rajta (a nyitott appok között úgy vált mint a villám) de a gyári LP ROM-ján sokkal rosszabb.

(#39313) crok válasza rin33 (#39312) üzenetére


crok
Topikgazda

Örülök ha jobb lett (: Az a LOS14.1 alapból is egy nagyon jól eltalált forrás! De azért az LMK 0 indokolatlan, ha más nem az ActivityManager az OOM szintekkel úgyis kilő majd valamit :D csak a task killereket kell elfelejteni végre..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39314) szerzol


szerzol
senior tag

Sziasztok!

Cat S60 hőkamerás telefonra MMS-ben érkezett képet nem nyitja meg, azt írja ki, hogy nem infrakép, és nincs semmi opció mentésre, vagy konvertálásra.

Találkozott már valaki ezzel, vagy ért hozzá?

(#39315) rin33 válasza crok (#39313) üzenetére


rin33
senior tag

Még annyi, hogy kernel samepage merging be van kapcsolva. Ez is terheli úgy a CPU-t mint a zRam?

(#39316) crok válasza rin33 (#39315) üzenetére


crok
Topikgazda

Bizony ám.. az IMHO nem is kézikészülékbe való feature.. Egy szerveren, sok virtual host-al pl baromi hasznos, telefonon felesleges, alig lesz page amit merge-elhet de fut majd keresgélve hogy van-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39317) rin33 válasza crok (#39316) üzenetére


rin33
senior tag

Kikapcsoltam... Meg is szűnt sok force close és bug :C azt vettem még észre hogy stabilabb ha az extra_free_kbytes-t hagyom a gyári értéken

(#39318) crok válasza rin33 (#39317) üzenetére


crok
Topikgazda

Felhasználásfüggő hogy az extra_free_kbytes ennél nagyobb értéke mennyire fogja befolyásolni a UX-ed, a RAM-hoz képest relatív nagy appok használatánál jól jöhet ha kicsit nagyobb de mivel fél giga RAM van összesen gondolom nem használsz nagy appokat (leginkább lite vagy go ami manapság "rávaló") de ha mégis (Chrome..?) akkor hagyd nagyobbon, igazából az appstartoknál jön jól ha multitaskingnál több app is van használatban - így mindig lesz hova nyúlni pl. buffer-ért.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39319) rin33 válasza crok (#39318) üzenetére


rin33
senior tag

Összességében jelentős lett a javulás az Y300-on. Köszi a segítséget. Nagyobb hardveren és új android-on (Redmi 4X, Poco F1, mind2-n Q ROM) nem érzékelhető ekkora gyorsulás. Ettől függetlenül érdemes ezeket beállítani?

(#39320) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok
Adott egy Pixel Xl , felfrissítettem android 10-re. Egyszer csinálta , mikor nem használtam kb.2 hétig , hogy bekapcsolás után felajánlott vagy 15 App frissítését, el is kezdte elég lassan-nyögvenyelősen aztán egyszer csak kikapcsolt-gondolom össze omlott a rendszer -. Másnap megjavult magától , gomb kombinációs kényszerített újra indítástól. Utána szépen működött , lefrissített mindent használtam is kb.3 napot. Félre tettem megint , nem volt használva megint pár hetet. Most pénteken bekapcsoltam, akkumulátor majd nem 100%-on, megint jelezte, hogy kb. 10 App-ot frissítések. Elkezdett megint frissíteni és sajnos kikapcsolt. Megint próbáltam a szokásos módon elindítani , de nem sikerült. Töltést veszi szerintem, melegszik a töltő illetve felvillan a töltés jelző LED pirosan egy pillanatra amikor csatlakoztatom a telefont. Köszönöm a segítséget-ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#39321) Somatom válasza vilmose33 (#39320) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy miért vásárolsz ilyen ZS kategóriás gyártótól, aminek se tőkéje, se szakértelme nincs ahhoz, hogy olyan telót prezentáljon, ami kompatibilis az Androiddal és a Play szolgáltatásokkal. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39322) vilmose33 válasza Somatom (#39321) üzenetére


vilmose33
őstag

Itt vettem nagyon baráti áron hardverapron, tartalék telefonnak jó lesz gondoltam, amúgy nagyon szép képeket készít. Gondolom a droid 10-től bolondult meg, hihető is egy ilyen kis gyártotól :D

A jövő most van

(#39323) ksanc válasza vilmose33 (#39320) üzenetére


ksanc
őstag

Frissítés után, esetleg még előtte megvolt a gyári visszaállítás? Általában főverzió váltásnál nemigen szereti az android a régi rendszer adatait... Persze a zember nem akar mentegetni.
Egyébként a gugli kereső elég sok Android 10-es frissítési problémát talál ehhez a típushoz.

Esetleg a nagyon baráti ár sem volt véletlen...

[ Szerkesztve ]

(#39324) vilmose33 válasza ksanc (#39323) üzenetére


vilmose33
őstag

Igen olvasgatom őket sajnos. Felszeretném éleszteni, vissza tenni rá egy 9-est a terv. Nem sajnos nem volt gyári visszaállítás előtte, nem gondoltam rá :W

A jövő most van

(#39325) crok válasza rin33 (#39319) üzenetére


crok
Topikgazda

Érdemes, igen, szerintem érdemes kikísérletezni hogy a saját felhasználási módodhoz mi passzol jobban + esetleg egy akkukímélő(bb) profilt is csinálni. A profilokat el lehet menteni, exportálni, QS Tile-ba gombként kitenni.. ilyesmi.. (KA is tudja, EXKM is, szerintem a Franko is) többek közt ezért nem teljesen értem a Spectrum profilokért miért vannak úgy oda, az ugyanezt csinálja csak előregyártott, kommersz profilokkal amik egy előre meghatározott helyen vannak shellscript-ben megírva - ennyiben más. De a lényeg hogy ugyan a lépték persze nyilván más de az újakon is ugyanúgy linux kernel fut.. csak több a RAM meg erősebb a CPU :D szóval állnak rá amiket írtam csak nyilván a lépték tokkal másabb, úgyhogy ami ennek a hsz-nek a végén van Telegra.ph cikkem linkenve az simán áll arra is. Meg másra is, elég általánosan írtam meg.

UI: ha KSM volt akkor lehet van mellé Adaptive LMK is.. azt is kapcsold ki, nettó BS.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39326) rin33 válasza crok (#39325) üzenetére


rin33
senior tag

Megnéztem Y300-on a CM 13.1-at is de a itt már jobb ha nem lövöm le a zRAM-ot mert Marsmallow-nak kissé szűkös az 512 mb ram és megfullad ha se swappiness se zram :DD

Valóban, ezeket személyre szabva érdemes beállítani, mert a ,,helyi adottságoktól" függ sok minden.

(#39327) crok válasza rin33 (#39326) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazából öngerjesztő a folyamat erősen :D Amit még ott lehet csinálni az az, ha fejlesztői menüben csökkented a háttérfolyamatok számát.. és megpróbálsz úgy élni vele hogy nem akarsz sok appot használni egyszerre meg multitaszkolni ezerrel (és nem lesz memory thrashing és nem laggol be és|vagy tűnik lefagyottnak a készülék). Egy ilyen eszközön már tényleg érdemes személyre szabottan beállítani ezeket, a saját idejében ez nyilván nem volt így, akkor még lehet elég volt a RAM is meg a SoC is (az appok is kisebbek voltak, kevesebbel is beérték..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39328) rin33 válasza crok (#39327) üzenetére


rin33
senior tag

Ha a swappiness értékét leveszem akkor az a zRAM-ot ugyanúgy fogja használni mint előtte, vagy intenzívebben? Vagy ezzel a zRAM használatát is ,,leszabályzom"? Kernel Auditorban nem látszik a Zram telítettsége, Franco Kernel Magangerben látszik de az nem megy KitKat-on.

(#39329) crok válasza rin33 (#39328) üzenetére


crok
Topikgazda

Swapiness: minél kisebb annál kevésbé akarja használni (3.5 felett de 4.x kernel esetében biztos hogy már máshogy működik a swappiness érték egyébéne de ez téged nem érint az biztos). 0-nál totálisan csak akkor nyúl swaphoz (nálad most zRAM-hoz) ha már teljesen kifogyott a fizikai memóriából de file cache-elt memóriát nem lehet felszabadítani (az újabb kerneleknél pedig 0-n gyakorlatilag nem nyúl swaphoz egyáltalán, ha van akkor se). 100-nál kitesz mindent is swap-be mintha nem lenne holnap. A kettő közt az arányt/tendenciát itt leírja a RedHat, vagy ez pl. egy jó összefoglaló. Vagy maga a kernel forrása mellett ott a dokumentáció, pl. a 4.15 VM része. Szóval ha csökkented akkor csökken a tendencia a swap/zRAM használatra.

De minek ehhez app hogy lásd van-e zRAM/swap használat?
Terminálban free vagy free -m és akkor MB-ban írja - a swap sort kell nézned.
Ugye nincs csak zRAM, swap ugye nincs? :F Remélem..
Ha mindenképp app akkor RAM Truth.
Egyébként az EXKM fut KK-n, nem? Legalábbis 4.2+ Play szerint, az is írja mennyi az annyi -
aapt-vel nem néztem a minSDK-t de szerintem nálad annak menni kéne.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39330) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Érik számomra egy -és első- androidos teló vásárlása. (Remélem ebben az évben már esik valami, ami olyan árban, olyan tudással, olyan design-nal rendelkezik amire bólintanék.) Amiért itt vagyok: Szeretnék érdeklődni, hogy ki mit ajánlana, melyik fiókomat használjam, mert vesztemre/szerencsémre több is van:
1. "fő" fiók, még a csak youtube-os időkből indulva, emailfiók nélkül, minden YT, és G search előzménnyel...
2. Egy mellék fiók. Azért készült, mert egyszer terveztem még régen egy "fúú átállok Gmailre", amiből nem lett semmi. Bár azóta egy két emailes dolognak az lett az alapértelmezettje, nincs YT előzmény, se g-search. (Van még egy hasonló ugyanebben a cipőben, fiatalabb, de elhanyagoltabb is.) 1-2 emulátorban már belépve, mert pár csak appal működő dologhoz kellett
3. Új account 0-ról. Majd app szinten szeparálok...
Melyik megközelítés a legoptimálisabb? Lehet-e hátulütője a vadiújnak, a belakott, napi szinten használthoz képest, vagy fordítva? Alapból tisztában vagyok az "ököszisztematikus" előnyökkel, de a "privacy-panic" oldallal is, de belső felhasználói tapasztalatom nincs.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#39331) WhiteWalker válasza ledgeri (#39330) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Kérdés mennyit szánsz rá?

(#39332) Somatom válasza ledgeri (#39330) üzenetére


Somatom
veterán

Mindenkinek mások a módszerei. Én 4 fiókot használok.
1.: Csak az alkalmazásoknak. Ezen semmi más tevékenység nincs. Ez minden droidom alapértelmezett fiókja, ezt állítom be először. Így akár más is használhatja az alkalmazásaimat anélkül, hogy a privát szférámhoz hozzáférne. A beállításánál trükközni kell, hogy a Google ne szinkronizáljon le mindent. Ha érdekel, akkor leírom a módszert.
2.: Regisztrációs és hivatalos fiók. Ide jönnek a spamek. :)
3.: A privát fiókom a családnak, barátoknak.
4.: Somatom fiókja. A virtuális világhoz kreáltam egy virtuális személységet. Szülinap, önéletrajz, stb. Akinek adat kell a virtuális világban, ezt kapja. Somatom a "pajzsom".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39333) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Samsung GT-S5300
Egyik ismerősé, gyerekek ügyködtek vele, lezárták, és most "Too many pattern attempts" van az elején.
Senki se tudja se a kizáró pattern-t, se a google fiókot amihez hozzá volt rendelve.
A képek kellenének róla. Van valami tool amivel recovery mode-ban vagy valahogy le lehet menteni az adatokat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39334) crok válasza kraftxld (#39333) üzenetére


crok
Topikgazda

Feltételezve hogy zárt a bootloader, USB debug kikapcsolva, MTP nincs bekapcsolva és sose volt gépre téve - max. a Samsung saját Kies programja (vagyis elég régi készülék, talán akkor még a PC Studio?) jut eszembe de szerintem az is kér megerősítést vagy valamit a telefonon első kapcsolódáskor márpedig lezárva az se igen fog menni (őszintén ha ezt meg lehetne lépni nem lenne semmi értelme a lezárásnak). De van custom recovery? Vagy a gyári van?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39335) kraftxld válasza crok (#39334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Teljesen gyári telefon valami ős androiddal, nem mókoltak vele semmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39336) crok válasza kraftxld (#39335) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, akkor Android 2.3 Gingerbread. Talán PC Studio akkor. Ha nem akkor talán microSD-vel/USB OTG-vel felmenne egy CWM recovery, ott lehetne használni AROMA File Manager-t és lehet törölni a key file-okat vagy microSD-re/OTG-re menteni a cuccokat. Én ezt próbálnám meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39337) kraftxld válasza crok (#39336) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Várj egy kicsit, a PC studio-t felraktam valami 7.xxv verziót találtam, de nem látja a telefont.
A szürke rész meg félig kínai, valami részletesebb leírás van róla?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39338) ledgeri válasza Somatom (#39332) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Értem! :R
Ezen a rendszeren belül használsz aliasokat is, vagy csak külön fiókok kezelése elég ?
Mennyire vagy szigorú az "erre az accra nem lépekbe erről az eszközről" iránybam , vagy ennyire komolyan nem szeparálsz?
Ha olyan dolgod akad, hogy pl egy acc nem külön belépős, de valamit ment, azt hogyan tudod leválasztani "odaadáskor?
Mi a logikai különbség az alkalmazásos, és a reges/hivatalos közt?
Érdekelne a trükköd + miként térsz át másik e-mailcímre, úgy, hogy a spam-ek maradjanak...
Meg még, hogy ezt nulláról kezdted (volt egy 5. acc, amit elhagytál) vagy egy korai acc mellé építetted fel a többit?
(Csak a google fiókjaimat soroltam fel, de egy külső a fő emailes, amellett meg még 1-2 főbb van, meg egy rakat tesztelgetős yahoo, yandex miegymás... Azon is gondolkodtam, hogy a tiedhez hasonlót friss regekkel kezdek)

(#39331) WhiteWalker Hát az nem csak áron múlik.
Szeretnék 6*.***Huf-ért olyan pop-up, vagy punch-hole selfis készüléket, ami *oled-es, type-c-s, nem (nagyon) szélengörbített kijelzős, lehetőleg vízálló, jó kamerás, jó akkus, nagy esélyel szoftveresen sokáig támogatott.
Jelenleg még csak érlelgetem magamban ezt, még nem néztem utána (ami úgy kezdődne, hogy minden gyártó, minden termék, aztán szűkítek...-nem tudom másképp ;] ), de biztos, hogy kutatás közben még találok olyan funkciókat, ami jó lenne. Tudom azt is, hogy a fenti listában is vannak amik ütik egymást (IPxx vs pop-up).
Meg pl az is zavaró, hogy a Huawei/honor mit szenvednek, mert már pár helyen árban már okés lenne -különösen mióta bajban van, és feltűnően nyomják mindenki képébe a szolgáltatók...-, de ha minden android&iOS jelenleg, akkor -jelenleg lumia 640-t használva, és "nincs a boltomban"-t tapasztalva, inkább kihagynám őket...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#39339) WhiteWalker válasza ledgeri (#39338) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pedig elég ár függő is a dolog... Nah mindegy , ha már legalább tudod mik a fő szempontok az elég jó kiindulási alap. Így szűkíti a kört.
Én személy szerint épp Huawei készüléket mondanék Mate 20 pro / P30 (pro) .
Atomstabil rendszer , remek képek , stb , a Huawei szerviz és ajándék garanciáról nem beszélve.

( Én nem használok Google appokat , szóval nem érint a Google tiltása Huawei készüléken , sőt kimondottan örülök hogy nincsenek rajta ezek az appok az új Mate 30pro telefonon. Az is szóba jöhetne ha aktuális lenne a vétel dolog. Ha így vagy vele akkor az is ott van. De aszem mintha már lejárt volna a Mo. vásárlás lehetősége :U )

[ Szerkesztve ]

(#39340) crok válasza ledgeri (#39338) üzenetére


crok
Topikgazda

De erre van topik, mégpedig itt, összefoglaló alapján kitöltöd a kérdésed és biztosra veheted hogy kapsz tanácsot a vásárláshoz (: Bár ennyiért lehet nem.. de majd megmondják.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39341) Somatom válasza ledgeri (#39338) üzenetére


Somatom
veterán

Kezdetektől így csinálom. Csak a külön fiókok vannak, egyéb védelmet nem használok. Illetve, Somatom FB fiókját egy ideiglenes (mpp) e-mail címmel hoztam létre, így a FB felől semmi sem jöhet. Sztem a védelem mértéke legyen arányban a védett értékkel és nem én tárolom a hidegfúzió technológiai dokumentációját. :)
Spamek nyilván a reges fiókra érkeznek, de sztem ez jól kezelhető a Gmail -ben. A fiókok között nem nagyon van átjárás, csak amit engedek. Ez is elég jól beállítható az Androidos fiókfelvételnél. Itt el kell gondolkodni, hogy melyik fiókhoz, mely adatokat kapcsolod, szinkronizálod (alkalmazások, névjegyzék, naptár, könyvek, fitnesz adatok, stb.). Ez jelenti a különbséget a fiókok között. Egy megjegyzés: stock Androidon nincs készülék névjegyzék, csak Google fiók. Legtöbben ezt használják, de ha nem szeretnéd a guglira bízni a névjegyeidet, akkor némi trükkel ez is megoldható.
Szóval, az alkalmazásos fiók attól alkalmazásos, hogy csak az alkalmazásadatok és a gmail -je van leszinkronizálva. Az utóbbi azért kell, mert a vásárolt appokról a nyugták arra érkeznek. Ennek a beállításával az a bibi, hogy az alapértelmezett (elsőnek megadott) fiók szinkronbeállításai csak aktív szinkronnál láthatók. Vagyis, mire kikapcsolnád, már késő. Ezért én először kikapcsolom a teljes szinkront és úgy adom meg a fiókot. Amikor a droid megkapta a fiókját, akkor repülő módba kapcsolok és így kapcsolom be a szinkront. Így már megjelennek az egyes tevékenységek. Kikapcsolom azokat, amiket nem szeretnék szinkronizáltatni, majd visszaadom a droidnak a netet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39342) rin33 válasza crok (#39329) üzenetére


rin33
senior tag

Elértem az eddigi legjobb teljesítményt. A Huawei Y300-on a Chrome-al párhuzamosan még 2 app (!) elfut folyékonyan (Pl. Telegram, Időkép...), egy LG G3s-en (jagnm-los 14.1) ugyanezzel a konfigurációval sokkal jobb pl. a játékteljesítmény. zRAM mindkettőn a gyári értéken van.

dirty_ratio: 90
swappiness: 100
vfs_cache_pressure: 130 vagy több

A zRAM-hoz és az LMK-hoz nem nyúltam.
Ezzel kb. azt értem el, hogy a nagy felhasználói appok lehetőleg mindig a RAM-ban futnak míg a háttérben futókat (google szolgáltatások pl) a zRAM-ba tolja a kernel.

(#39343) crok válasza rin33 (#39342) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak nehogy thrash-elni kezdjen :D

    /(|
   (  :
  __\  \  _____
 (____)  `|
(____)|   |
 (____).__|
  (___)__.|_____

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39344) rin33 válasza crok (#39343) üzenetére


rin33
senior tag

Majd kiderül... :) korábban nagyon gyenge LMK-nál vagy 0-s dirty_ratio-nál már belefutottam ilyenbe (se kép se hang) de most mind 2 telón gyárilag egy agresszív lmk van.

Folyamatosan tesztelek.

[ Szerkesztve ]

(#39345) ledgeri válasza WhiteWalker (#39339) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Lehet, hogy mire elérek oda, "csakazértse guglit" statuszba lépek... De már 3-4 éve van meg a win-fon (előtte symbian..)... lubickolnék legalább egy telefonnyit a "global support" életérzésben... amennyiben "a régióm engedélyezett" :DD

(#39340) crok Jöttem ON Kérdéssel, kaptam OFF kérdést ON-ban, amire OFF-ban válaszolok, mert illik válaszolni, és pozícionál ami infót írok.... Értsd jól, hogy "Gazdálkodj okosan" ;]

(#39341) Somatom
Hát akkor gratula az online-lét-tanítóidnak! :R
(Picit túlgondoltam, azt gondoltam, hogy valahogy megoldható, hogy pl A emaillel regelsz, majd áttérsz B-re [ az aktuális szolgáltatáson belül], úgy, hogy A-ra fut a szemét...)
Köszi! Akkor majd figyelek... Bontanom úgy is megéri majd, hogy most minden egyben van, mert legalább a junk-ot le tudom választani, ha már a kapcsolataim jegyezve vannak a mennyekben (a.k.a cloud...) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#39346) cappa72 válasza Somatom (#39341) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a jó, amikor a google számla a gmail fiók junk-jában köt ki, "gyráilag" :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39347) Somatom válasza cappa72 (#39346) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Nekem van egy "nyugták" mappám a gmail -ben. Beérkezik egy alkalmazás nyugtája, átteszem oda és ennyi. Mi ezzel a baj? Nem így kéne történjen?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39348) cappa72 válasza Somatom (#39347) üzenetére


cappa72
nagyúr

Emlékeim szerint a junk az hulladékot jelent. Alapbeállításokkal a számlák rögtön a hulladéktárolóba kerüljenek? Nem, szerintem nem normális.
Nem piszkáltam semmit a gmail beállításaiban eddig, tehát alapértelmezetten használom immár 8 (? jesszus') éve. Egy ideig rendben az inbox-ba érkeztek, az utóbbi időben meg a junk-ba. Én nem változtattam semmit. De a google a google számlákat rögtön "iktatja"... :F

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39349) crok válasza ledgeri (#39345) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem értem jól, sőt tulajdonképp nem is érdekelt csak:
"Érik számomra egy -és első- androidos teló vásárlása."
majd
"Szeretnék 6*.***Huf-ért olyan pop-up, vagy punch-hole selfis készüléket, ami *oled-es, type-c-s, nem (nagyon) szélengörbített kijelzős, lehetőleg vízálló, jó kamerás, jó akkus, nagy esélyel szoftveresen sokáig támogatott."
kijelentéseidre jött az ötlet hogy mivel az alábbiak szerint:
Összefoglaló és Téma tudnivalók
Nem ide tartozó témák!: "Melyik okostelefont vegyem?"
erre a kérdéskörre van külön hely gondoltam megemlítem hogy meg van említve.

!(Elnézést hogy inkább olyan helyre irányítottalak volna ahol gyorsabban és relevánsabb választ várhatsz a kérdésedre.)

Tőlem természetesen úgy gazdálkodsz meg track-eled a hozzászólásaid ahogy akarod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39350) Somatom válasza cappa72 (#39348) üzenetére


Somatom
veterán

Hoppá. Ott vmi nem kerek. Én változatlanul az inbox -ba kapom a nyugtákat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.