Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) crok válasza alratar (#39049) üzenetére


crok
Topikgazda

Durvan gyarto- es keszulekfuggo, a nyitott bootloader szinte biztos kovetelmeny lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39052) fatal` válasza crok (#39048) üzenetére


fatal`
titán

Tisztában vagyok vele, csak nem értem miért akkora szám ez. Elő van telepítve rá egy FTP szerver, ennyi. :)

Mondjuk én clean rendszer párti vagyok, majd rátelepítem, ami kell.

(#39053) crok válasza fatal` (#39052) üzenetére


crok
Topikgazda

lol pont ezért jegyeztem meg a Xiaomi-t,
mert abban is évek óta ott van a filekezelőben :D
És én se használom pl. a MIUI-t, LOS-t használok :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39054) fatal` válasza crok (#39053) üzenetére


fatal`
titán

Igen, csak az első hozzászólásból a témában az jött le, hogy az illető nem tudja, hogy ez minden telefonon elérhető utólag telepíthető alkalmazással. :)

Nekem módosított Havoc OS fut a telón. :D

(#39055) WhiteWalker válasza fatal` (#39054) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Elég sokáig használtam MIUI-t , nem rémlik hogy lett volna akkor benne. De tévedhetek ez nem kizárt.
De mint írtam , eddig az EMUI-N nem láttam mivel sok ikon félre van rakva az értesítési sávról amit nem használok. Viszont mikor anno kézhez vettem és elkezdtem belakni a telefont akkor nem találkoztam ezzel az ikonnal. Szóval csak tippelem , hogy valamelyik updettel került bele.

Teccik érteni , hogy miért volt meglepő számomra , főleg módosítatlan rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#39056) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

"Átjötttem" ide mert a telefonhoz tartozó topik kb 1.5 éve halott. Ebben a kérdésben szeretnék segítséget kérni. Nem vagyok nagy mágus úgyhogy csak óvatosan a szakszavakkal. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#39057) fatal` válasza WhiteWalker (#39055) üzenetére


fatal`
titán

Így érthető. :)

(#39058) cappa72 válasza Viktoár (#39056) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a rom-ban van ilyen, hogy updater sctrip, abban pedig van vizsgálat, akkor valami ilyesmi lehet az:
assert(getprop("ro.product.model") == "Lenovo A7000");
Ha az előzőleg telepített rom írtírta a telefonon a build.prop-ban a modellszámot, akkor:
1, visszaírod a build.prp-ot az élő rendszeren k50-ről a7000-re - root kell hozzá
2, a rom (gondolom zip-es rom) telepítőszkriptében az assert... sor legelejére teszel egy # jelet, és eztán próbálod meg a romot telepíteni.
Nagyon nem veszélytelen egyik sem, tehát előtte legyen kb. 3 féle mentésed (ha olyan paranoiás vagy, mint én, akkor 5 mentés elég)
Tehát csak saját felelősségre bármit is!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39059) mirci18 válasza mobilizmo (#39036) üzenetére


mirci18
addikt

Nem mert egy éves gép vadonat újként vettük.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39060) B. Tamas válasza alratar (#39049) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Bizonyos készülékeken antirollback védelem van ami azt jelenti, hogy régebbi Android visszarakása téglásítja a telót. Még ha a saját gyári rom - jával is próbálod.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#39061) Viktoár válasza cappa72 (#39058) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Köszönöm a segítséget, sikerült. :R Egyszerűen csak kitöröltem azt a sort a script-ből és feltelepült. :DDD

Üdv:Viktor

(#39062) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! Ha többször csinálok Factory Resetet, (elb@szódik valami beállítás, program, vagy bug bármi miatt) azzal magát a hardvert nem károsítom, sem az akkut?
Külfoldi fórumon írták h a ROM-nak nem használ de sztem ez baromság... :F

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#39063) mobilizmo válasza volvoguy (#39062) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem hiszem, hogy napi több száz fr-t csinálsz, szóval szerintem elég érdekes lenne ha ártana.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39064) samujózsi


samujózsi
tag

Androidos firefoxban hogy tudnék hozzáférni a local storage adataihoz?
Volt egy cookie manager nevű kiegészítő, mutatja, hogy x oldalhoz tartozik 5 akármi(objektum?) a local storage-ben, de nem hajlandó törölni.
Régebben about: kezdetű url-ekkel hozzá lehetett férni sokmindenhez, de local storage/cookie url-t nem látok :( (azért itt kérdezem, mert a firefox topic e szempontból halott, google sem túl segítőkész és csak az androidoson van gondom)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39065) ace05


ace05
senior tag

Egyik ismerősömnek segítek most, mert nagyon összekutyulta a gyereke telefonját. Szóval elvileg lelockolta family linkel, de nem látom a family linkbe a gyereke telefonját és elvileg törölte a gyereke fiókját. Ilyenkor mi a teendő ? Wipe-olnám recoverybe de félek, hogy akkor téglásítva lenne a telefon. A wipe eltünteti a Family lInket? Vagy esetleg meg tudom nézni, hogy milyen email fiókhoz van társítva a gyerek telefonja ?

[ Szerkesztve ]

(#39066) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ma Bekapcsolás után ez fogadott a telefonomon.
Mit tegyek, meg tudom itthon csinálni?
HTC M8
[link] :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#39067) zsoltzsolt válasza whited (#39066) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Valami érdekesebb képre számítottam miután le kellett okéznom, hogy elmúltam 18 :D

(#39068) samujózsi válasza whited (#39066) üzenetére


samujózsi
tag

Kikapcs/vissza volt már? Mert ez ha jól látom a recovery menüje az androidnak. Elvben akkor jön elő, ha nyomva tartasz bekapcsoláskor egy vagy több gombot (nem emlékszem, mi kell hozzá)
Ha már próbáltad, akkor szerintem szerviz.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39069) Pubszon válasza crok (#39038) üzenetére


Pubszon
veterán

Sehol nincs benne, már mindent át néztem.
Egyébként Android GO 8.1 van fent.
DHCP-ben megjelenő neve egyébként android-dhcp-8.1.0, ekkor mindig más a MAC cím, de valamikon InPro Comm ami szerintem az eredeti harver MAC címe, mert ekkor mindig azonos a MAC, viszont utána egyből változik a fent említettre. :F

Tehát az android rendszer változtatja meg utána egyből.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39070) crok válasza Pubszon (#39069) üzenetére


crok
Topikgazda

00:08:22 OUI az bizony az InPro Communications "tulajdona", a WLAN chip gyártójához tartozik. A további 3 oktet az a gyárban kerül bele a chip-be. És igen, lehet hogy az Android változtatja meg (erre van lehetősége Oreo-tól, bár a dokumentáció szerint SSID-nként kellene randomnak lennie de a generált utána csak akkor változik ha törlöd az SSID infot) de kikapcsolható ha a menüpont benne van hagyva a WIFI SSID melletti kis fogaskerékre kattintva - akkor lehet abban a ROM-ban nincs hanem default on.. vagy ezt maga a chip csinálja, ez chip gyártó egy nagyon olcsó taiwani cég. Amit még el tudok képzelni, hogy a olyannyira okos a kis készülék (és az AP) hogy ismeri a IEEE 802.11mc távolságmérést és|vagy a Wifi Aware-es megosztást (is) tud(hat) a készülék.

Egyébre nem tudok gondolni, a többihez minimum adb de méginkább root kéne.
Ha nincs benne az a menüpont amit a linken képen látsz akkor én a gyártóhoz fordulnék ha van valamiféle supportjuk egyáltalán (privátban szivesen segítek lejelenteni ha esetleg a support tud angolul de te nem).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39071) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

azoktól kérdezném, akik használnak offline navigációt. Melyik a legjobb ezek közül, ki mit tapasztalt? Here WeGo, Offline Maps?

üdv,
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#39072) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Telefon szereléssel kapcsolatban ki tud segíteni nekem?
Annyi lenne csak, hogy egy Androidos telefont (Redmi note 3) be lehet e kapcsolni akku nélkül? Természetesen töltőről kapna áramot. Nem szeretném ha tönkre menne, mert nehezebb nincs benne aksi.

(#39073) tordaitibi válasza Soma01 (#39072) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tapasztalatom,
nem megy tönkre
viszont nem is indul el.
Volt ezalól kivétel de kevés esetben indult el telefon akku nélkül, az is inkább a régebbi butafonokra jellemző.
Viszont olyannal találkoztam hogy a flash mode csak kivett akkuval futott le.
Fene se érti a lelkivilágukat.

(#39074) HoaryFox válasza Soma01 (#39072) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mai modern telefonok már nem képesek ilyesmire (főleg amióta fix, beépített helyük van), valamelyik Sony Ericcson-om volt ilyen, hogy töltőről akksi nélkül bekapcsolt (talán a V630i :D)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#39075) samujózsi válasza HoaryFox (#39074) üzenetére


samujózsi
tag

Mondok rosszabbat: 100%-ra töltve eldobja a töltő áramát és akkuról megy...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39076) Soma01


Soma01
veterán

Köszönöm!
Holnap teszek egy próbát. A lényeg, hogy e miatt ne menjen tönkre a telefon. Ha nem megy, majd kerítek bele aksit.

(#39077) ksanc válasza samujózsi (#39075) üzenetére


ksanc
őstag

Ezt te honnan veszed? :)

(#39078) samujózsi válasza ksanc (#39077) üzenetére


samujózsi
tag

A sajátomról beszéltem.
Töltőre dugom, jelzi, hogy fullon van, játszani kezdek és bár töltőn van, pár perc után 99%-ra csökken és közli, hogy akkor ő most megint tiölt. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39079) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megszereztem az NKM Áramapp-ot és az NKM Földgázappot.
Az árammal nincs gond de a gázos az nyavajog:

Mivel ilyenben rutintalan vagyok, hogyan lehet ezt kijátszani?

Xiaomi Redmi note 4, RR custom rom, Magisk manager.

(#39080) crok válasza tordaitibi (#39079) üzenetére


crok
Topikgazda

Itt megtalalod (: A lenyeg: Nemcsak a Magisk Hide listara kell az NKM appot felvenni, a Managerben magat a Managert is el kell rejteni (mindent leirtam).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39081) tordaitibi válasza crok (#39080) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Végigolvastam..
te biztos hogy nem egy másik bolygóról vagy..? :)
Elolvasás után az az érzésem támadt hogy maradok a webes felületen ahol már évek óta diktálom a mérőállásokat.

Köszönöm, ha elszánom magam akkor végigcsinálom a leírtakat.
(és én még azt hittem hogy valami keveset konyítok az Androidhoz...)

[ Szerkesztve ]

(#39082) crok válasza tordaitibi (#39081) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak a Managert rejtsd el! Eleg!
Masik bolygo..? :/

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39083) Somatom válasza crok (#39082) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, nem erről a gömbölyű bolygóról, hanem egy kockáról. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39084) WhiteWalker válasza tordaitibi (#39079) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én azt nem értem miért nem tudják egy applikáció alá hozni a kettőt :F

(#39085) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
tudom a droid okos, ügyes a memóriahasználatot tekintve, de én sokszor nem ezt tapasztalom az eszközeimen.
Sok böngészés és egyéb appok használata közben még 4 GB mellett is szépen betud lassulni. Ezt főleg böngészés közben érezni sok görgetés után. (A fő bűnösök FB és Insta.)
Az appokat hiába zárom be, a gyorsítótárazott adatokat nem törlik sajnos.
Pl Operában van kilépésnél olyan, hogy törölje a böngészési adatokat, de hiába pipálom ki a Gyorsítótáras képek és fájlok részt is, nem jegyzi meg, ezért csak külön lehet törölni.

Korábbi Androidon a Beállítások - Tárhely részen nálam volt olyan opció, hogy Gyorsítótárazott adatok és ezt tudtam törölni. Android 9-en (Sony) nincs ilyen. Külön az Appokban egyesével lehet csak törölni. Úgy nagyon kényelmetlen.
Ti ezt hogyan szoktátok megoldani? Van erre valami okos beállítás, vagy külső Appot kellene erre használnom?

(#39086) crok válasza Krystal_s (#39085) üzenetére


crok
Topikgazda

Az tudom hogy hogy lassul be, hogy hogy alakul ki ez a helyzet (zRAM-ba nyom mindent is.. lépkedsz oda-vissza, a rendszer meg ki-be pakolja az app memóriatartalmát - thrashing) hogy hogy Sony-n a rendszereden hogy lehet több appot egyszerre kinyírogatni + egyszerre gyorsítőtárat üríteni azt nem tudom.. az egyszerre sok app kényszerkilövésére az app/taszkváltója nem jó? A beállításokban pedig nincs olyan, hogy tárkezelés? Abban szokott lenni gyorsítótár ürítés.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39087) Krystal_s válasza crok (#39086) üzenetére


Krystal_s
addikt

"A beállításokban pedig nincs olyan, hogy tárkezelés? Abban szokott lenni gyorsítótár ürítés."

Már nincs ilyen beállítás. Közben olvasom neten, hogy ez mást is zavar. Nem a Sony vette ki a funkciót, hanem a Google. :((
"It all started in Android 8 Oreo, when Google re-modeled the cache-clearing mechanism in Android. Namely, Oreo removed the ability to bulk remove the complete cache data, as you had to go through each app’s settings and clear the cache individually.
Unfortunately, that trend continues with Android 9 Pie. You’re still limited to clearing the cache for each app individually, and that doesn’t seem to change anytime soon. In fact, Google hasn’t made any significant changes to the caching system compared to Android 8."

Szóval ezért nem működik rendesen az SD Maid sem. :(((

(#39088) crok válasza Krystal_s (#39087) üzenetére


crok
Topikgazda

Hm. SD Maid Pro-t használok én is de azt még nem vettem észre hogy ne tenné a dolgát - de most hogy írod belenézek már, mert az a Storage-es menüpont csak azért volt meg mert Nougat-on még láttam de évek óta SD Maid-et használok ilyesmire, és az említett "cache dolog" óta így hívja: "Do actual app cleaning and remove expendable files, which supersedes what others may call 'cache cleaning'." - ez az App Cleaner-ben látszik is, ha az App Cleaner-t megnyitod és lefuttatod a felderítést akkor az eredmények közt az egyes appokat ha megnyitod látszik, hogy honnan törölne dolgokat - ott ott van hogy a cache könytárból is ürít.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39089) Krystal_s válasza crok (#39088) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam itt az AppCleaner (programtisztító) részen Android 9-en mindig üres.
(beállításokban minden fontos ki van pipálva)
Régebbi droidon szépen mutatja a telepített Appokat és a gyorsítótárat.

(#39090) Krystal_s válasza Krystal_s (#39089) üzenetére


Krystal_s
addikt

Találtam egy olyan beállítást erre, hogy Elérhetetlen tételek megjelenítése.
Így most legalább mutatja mi mennyit foglal. Törölni nem tudja Android korlát miatt, csak valami automatizálóval...

(#39091) Somatom válasza Krystal_s (#39090) üzenetére


Somatom
veterán

Az sem segít, ha a fejlesztőiben állítasz a memóriakezelésen?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39092) tordaitibi válasza crok (#39082) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ott rohadjon meg az NKM földgáz app (bocsánat).
Elrejtettem a managert, el is indult és azonnal kiírta hogy frissítsem mert újabb verzió van, addig nem lép tovább,
Mivel nekem nincs GAPPS, Aptoide-be és más alternatív Play áruházba sincs frissebb, így kapja be az nkm azt amire gondolok.

Csak bele lesznek kényszerítve a googléba azok is akik rühellik, előbb-utóbb vagy marad az okosból butatelefon a G. nélkül, vagy megadom magam és beállok a sorba.
A 6.5.5 Viber még megy, reklám, matricabombázás, kéretlen üzenetek és minden sallangtól mentesen de szerintem nem sokáig.

Pl. Google pajtás félévente mailt küld hogy nini, maga nem a Google mailt használja hanem egy külső mail appot, ejnyebejnye, dádá lesz.

Köszönöm a segítséget.

(#39093) Somatom válasza tordaitibi (#39092) üzenetére


Somatom
veterán

Webes felület?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39094) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Meddig vannak rendszerfrissitéssel ellátva az androidos készülékek?
Van e különbség mondjuk egy A70 vagy egy S10e között? 3-4 évig kapják az új verziókat vagy elégedjek meg a 2 évvel?

(#39095) Somatom válasza tordaitibi (#39092) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként meg miért nem kérsz ilyenkor helpet az alkalmazások topikban?
NKMFöldgázapp v.1.3.5
Az imént telepítettem a Play -ről, tehát valószínűleg ez a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39096) crok válasza Krystal_s (#39090) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs root ezek szerint?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39097) crok válasza KD6-3.7 (#39094) üzenetére


crok
Topikgazda

2 ev.. nem szokott tobb lenni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39098) WhiteWalker válasza tordaitibi (#39092) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Saját magad szivatod GAPPS nélkül. :U
Elég lenne a nano/pico és az életed meg könnyíted.

[ Szerkesztve ]

(#39099) tordaitibi válasza Somatom (#39093) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azt hasznalom csak modernizalodni akartam.

(#39100) mobilizmo válasza Somatom (#39095) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyébként igen, én is támogatnám ezt a szolgáltatást. Akár egy topik saját tárhely létrehozásával is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.