Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) kets520


kets520
tag

zene lejátszó és régi hagyományos kinézetű billenyűzett app kellene reklám mentes mint a touchpal csak reklám mentes

(#26002) aprokaroka87 válasza kets520 (#26001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kérdésed az android alkalmazások topikba tedd fel!

(#26003) aprokaroka87 válasza kets520 (#26001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Go keyboard pl tud olyat is amit te szeretnél,de lehet hogy más billek is tudják,csak rá kell keresni

(#26004) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Van egy olyan problémám egy DPS Dream 7-es tablettal, hogy nagyon gyorsan merül és már 50%-nál is kiírja, hogy vészesen kevés az akksi töltöttsége. 4.2.2.-es rendszer van rajta próbáltam már resetelni de nem segített. Mit ajánlanátok azon kívül, hogy cseréljem le ?

(#26005) air válasza Maxell014 (#26004) üzenetére


air
nagyúr

Dobd ki! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26006) beg válasza Maxell014 (#26004) üzenetére


beg
veterán

Volt hozzá szemcsém kb. 3 éve. Már akkor is szelektív hulladék kategória volt sajnos.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26007) aprokaroka87 válasza Maxell014 (#26004) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mindig 50%-nál írja ki?
ha jól tudom 15% és annál kisebb értéknél kellene azt ki írnia

(#26008) razorka777 válasza Maxell014 (#26004) üzenetére


razorka777
veterán

Cseréld le.
Sajnos nekem is volt, a hulladék kategória legalja.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#26009) Maxell014 válasza aprokaroka87 (#26007) üzenetére


Maxell014
senior tag

most például 38%-nál írta ki.

(#26010) beg válasza Maxell014 (#26009) üzenetére


beg
veterán

Akksi kuka.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26011) aprokaroka87 válasza Maxell014 (#26009) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha mondjuk 30 perc múlva lekapcsol,úgy hogy használod akkor utánna ne is kapcsold vissza.

Lehet hogy az akkumlátor és Telefon szoftvere máshol jár

(#26012) Maxell014


Maxell014
senior tag

oké köszi az infót. ez idő alatt nem csináltam semmit csak a képernyő ment és már 17%

(#26013) aprokaroka87 válasza Maxell014 (#26012) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem megtámadta az akkumlátort valami virus.

küld rá egy tisztitó mestert és lehet hogy megjavul...vagy még gyorsabban megszabaditod a szenvedéstől

(#26014) air válasza aprokaroka87 (#26013) üzenetére


air
nagyúr

:)) :C :Y :W :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26015) aprokaroka87 válasza air (#26014) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem nemrég Az Operamini 5 jelezte hogy 5 virusom van,ebből 3 az akkumlátort,2 a telefont :D

igazábol tanitani lehetne hogyan probálják meg kattintásra rávenni az usereket

(#26016) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nem tudja valaki miért lehet az, hogy az android N preview 2-ben nem változott meg nálam a mappanézet? Tegnap frissítettem, de ugyanúgy néz ki mint a 6-os droidban. 1 hónapja felraktam teszt képpen kb egy fél napra az N-t és akkor az új mappanézet volt. Egy alaphelyzetbe állítással rendbe lehet ezt rakni?

(#26017) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#26016) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem volt kedvem várni így csináltam egy gyári visszaállítást. Közbe rájöttem, hogy a google alkalmazást ha frissítem az teszi vissza a mappanézetet a 6-oséra.
Egy másik gondom is akadt. Nem képes a telefon a névjegyeimet szinkronizálni Hotmail fiókból. Már a 6-os droidon is előjött, hogyha a legfrissebb Gmail app-ban állítottam be a fiókomat akkor csak IMAP/POP fióknak érzékeli és a levél szinkronizáláson kívül mást nem csinál (menüből beállítva is ugyanez). 6-oson még megoldottam úgy a dolgot hogy a gmail appot alaphelyzetbe állítottam. Ezután már exchange fiókként érzékelte.... Baromi érdekes. De N-en már ezt is hiába csinálom. Letöltöttem az Outlook app-ot. Szinkronizáltam a kontaktokat, elvileg 277 szinkronizálva is lett azt írja az app, a névjegyeknél átettem a láthatóságot a Hotmail-es címemre de semmi nem jön be. Kezd felhúzni, hihetetlen, hogy ez az igazán alap dolog problémát tud okozni az android-nak. Szeretném beállítani a Hotmail fiókomat alap google fiókként a telefonomba gondoltam ez hátha megoldja a gondot. De ezt sem lehet csak így simán mert nem fogadja el alap fiókként. Érdekes, hogy barátnőm droidos telefonján meg kérdés nélkül beállítja a Windowslive-os e-mail címét Google fióknak... Ezt valahogy lehetséges lenne megcsinálni? Nem akarok kontaktokat átvinni egyik fiókból másikba szóval ezt ne javasoljátok, elsődlegesen azt szeretném ha a Hotmail-es e-mail címem lehetne az alap.

[ Szerkesztve ]

(#26018) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ha nem ide tartozik, bocsánat. Az utóbbi hetekben sok felhasználló panaszkodik (nálam is előbukkan ez a jelenség), hogy az akku fogyasztásban az android rendszer van az első helyen, vagy a kijelző után a második helyen. Eddig nem tapasztalt energiazabálással. Először azt hittem a marshmallow frissítéssel van baj, vagy magával a hatos droiddal. Nekem LG G3 telóm van, de úgy hallom más gyártónál is előfordul, sőt minap az android alkalmazások topikban ugyan erre panaszkodott az egyik fórumtárs, 5.1.1-es droidnál. Kb 1 hónapja jött ez elő, nem csak nálunk (G3). Valamit elrontott a google, vagy mitől lehet ez?

Maine coon

(#26019) Maxell014 válasza aprokaroka87 (#26015) üzenetére


Maxell014
senior tag

milyen programot ajánlasz a takarításra ?

(#26020) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na jó hagytam a fenébe az N-t. Visszament a Marshmallow. A Kontakt probléma itt is fenn áll. Első bejelentkezésnél rögtön hozzáadtam a Hotmail fiókot, be is jöttek a névjegyek. Aztán mire minden frissült az áruházban csak úgy magától kitörlődött a fiók :W Alapra állítottam a gmail app-ot, de így is csak a levelezést hozza be új e-mail fiók felvételénél... Mi a fenét csináljak hogy minden a régi legyen? Miért ilyen bonyolult feladat ez az androidnak? Egyáltalán hogy csinálhat ilyet, hogy egy beállított fiókot csak úgy szimplán töröl?
A menüben a fiókok menüpont alatt egyébként Exchange néven fut akkor mikor a névjegyek is szinkronizálhatóan voltak, most csak simán Személyes néven van a fiók. Érdekes, hogy a legutóbbi Gmail frissítés pont a MS-os Exchange beállításokat javítja, de ha a legfrissebbet használom ha a régit akkor is ugyanaz történik, teljesen mindegy, hogy a fiókbeállítás közben a személyeset vagy az exchange menüpontot választom, mindig csak személyes fiókot állít be.
Google-ben próbáltam utánakeresni ennek de semmi.
Folyton ez a fiók beállítás vége, mikor exchange-nek érzékeli akkor itt sokkal több mindent lehet látni.

Valaki árulja már el mi lehet a hiba mert agyf.szt kapok...................

[ Szerkesztve ]

(#26021) aprokaroka87 válasza Maxell014 (#26019) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Semmit!
Ha fennál a probléma akkor kukázd a tabletet

(#26022) gyulank


gyulank
addikt

ZTE V970-re szeretnék új androidot tenni 4.1.1 helyett.
A 4.2-re azt írják itt, hogy lila a kép, a 4.4.2 csak egy SIM-et támogat, több nincs az XDA-n, viszont találtam egy 4.4.4-et, meg még 5.0-át is más oldalakon, de nem tudom, hogy az kamu-e.
Tudna valaki egy jó leírást, hogy hogy csináljam? A Recovery-t is ki kéne cserélnem, mert kóreai, vagy nem tudom. Azt se tudom, hogy kéne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26023) #79335424 válasza gyulank (#26022) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen feature hiányzik, amiért újabbat szeretnél?

(#26024) aprokaroka87 válasza gyulank (#26022) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos V970 az?
Valami grand x-es telefon 2012-ből
Dual simes?

[ Szerkesztve ]

(#26025) gyulank válasza aprokaroka87 (#26024) üzenetére


gyulank
addikt

A doboza szerint, meg a beállítások szerint az. Egyéni build v1.2mod by BM (22-07-2013); Alapsáv, Kernel 2012.
3GP-be vesz fel, itt meg 1080p-t írtak róla a bemutatóban. Nem működik a bekapcsoló gomb(bár mielőtt alapra állítottam működött), ha beteszem az akkut bekapcsol, lezárni nem tudom, csak magától zár le. Vibrál a kijelző mondjuk szürkénél. Meg alapból, ne koreai recovery legyen már, mert úgy kicsit sem értek...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26026) aprokaroka87 válasza gyulank (#26025) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

milyen Soc van abban a telefonban?
Mtk mt6577?

(#26027) air válasza aprokaroka87 (#26026) üzenetére


air
nagyúr

Baromi nehéz beírni a Google-be, hogy "ZTE V970" és a gsmarena linkjére kattintani, igaz?
(Bár akkor nem gyűlnének a fölösleges hsz-ek, ugyebár? :((( )

Tegra 2 van benne egyébként.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26028) aprokaroka87 válasza air (#26027) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát
akkor nézd meg jobban a dolgokat
ugyanis van egy olyan hogy ZTE X v970 és simán ZTE v970

az X-es a tegra 2-es ,a másikban van az MTK MT6577 Chipset

Gsm arena volt az első amit megnéztem,de ne zavarjon

Ameddig nem tisztázott hogy melyik addig segitséget tudnának neki adni.

[ Szerkesztve ]

(#26029) air válasza aprokaroka87 (#26028) üzenetére


air
nagyúr

Ha ennyire jól tudod, akkor minek kérdezel vissza?
Egyébként a "simáról" én semmilyen hivatalos oldalt nem találok, és a kérdező posztjában lévő linken Grand X változatról van szó. Talán nem véletlenül linkelte azt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26030) gyulank válasza aprokaroka87 (#26028) üzenetére


gyulank
addikt

Hogy legyen ennél tisztázottabb? Én elmondtam, hogy hol mi van. Telepatikusan kéne megkérdeznem a mobilt, vagy alapból tudnom kéne? De ha ez nem elég, van benne egy MTK Engineer mode menü a Telefonról előtt, amiben megpróbáltam állítani a kijelző PWM hatásafokán, de visszaállt mindig 0-ra.

De talán azért linkeltem azt, mert nem tudtam, hogy az különböző, de ettől még én az enyémről amit láttam, leírtam. Csak én ettől többet nem tudok, mert nem tudom, hol írja ki, ha kiírja.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26031) aprokaroka87 válasza gyulank (#26030) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát akkor mostmár megvan hogy melyik telefon az

mert Tegra nem tartalmaz Mtk engineer-t

(#26032) gyulank válasza aprokaroka87 (#26031) üzenetére


gyulank
addikt

Én mindenhol simát írtam.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26033) aprokaroka87 válasza gyulank (#26032) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

csak amit te linkeltél az nem a te telefonodhoz való

pwm dutty mire is szolgálna?
Nekem is van olyanom az mtk engineer-ben

(#26034) gyulank válasza aprokaroka87 (#26033) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom, csak, hogy vibrál, gondoltam, akkor hátha nem.
De mindegy, mert mindenképp rossz ez ami van a ROM, meg a Recovery is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26035) aprokaroka87 válasza gyulank (#26034) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egy hasznos tanács!
Az MTK Engineer modban levő dolgokat ne piszkáld azesetben ha nem tudod hogy mit csinálhatsz vele,ugyanis könnyen tégla lehet a dologbol!

amúgy ha beírod a google-ba hogy zte v970 azt hiszem 3.vagy 4. találatként fogsz találni egy logoutos cikket,szerintem az lesz a tied

(#26036) gyulank válasza aprokaroka87 (#26035) üzenetére


gyulank
addikt

Onnan jöttem...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26037) trialboj


trialboj
őstag

Telepítettem néhány új játékot a telefonomra, és eléggé ledöbbentem hogy milyen mértékeket öltött a pofátlanság.
Összességében net nélkül szoktam játszani, szóval a sima reklámok felbukkanása is (mikor mégis bekapcsolva marad a wifi) is meglepő, de ami kiverte a biztosítékot, az az hogy több játék is 2 - 5 -10 percenként értesít hogy menjek máér vissza játszani mert de jó lenne az nekem.

Na most ezeket alapból levágtam a 3.14csába, de azért érdekelne, hogy van rá mód hogy kikapcsoljam ezeket a zavaró értesítéseket, vagy az egyetlen mód ha még a fejlesztő csapatot is messzire elkerülöm?

Az is furcsa hogy pl a Pull Tongue játék, ami viszonylag népszerű is ezt a technikát alkalmazza, 2 percenként pittyent, és itt van ez ami elméletileg a demencia kutatására készült játék...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26038) Viktor0610 válasza trialboj (#26037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értem, a háttérben futva küld értesítést.
Én kikapcsolnám az értesítéseit. A játék futása közben amúgy sem érdekesek az értesítések, ha meg nem fut, akkor meg azért.

Samsung Galaxy A54

(#26039) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Valaki árulja már el legyen kedves hogyan lehet Hotmail-es címet beállítani gmail fióknak 6-os android-os telón anélkül, hogy új gmail fiókot kelljen csinálni. Tehát azt szeretném ha a Hotmail.com végű e-mail címem legyen a fő fiók amelyből szinkronizálódnak a kapcsolataim és a naptáreseményeim is.

(#26041) Viktor0610 válasza tomboy0013 (#26039) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel a Microsoft maga is azt írja, hogy a Playről töltsd le az Outlook appot, így nem hiszem, hogy volna olyan megoldás, amit te szeretnél.

Samsung Galaxy A54

(#26042) air válasza tomboy0013 (#26039) üzenetére


air
nagyúr

Én nem ismerem még a 6-os Androidot, de ha a fiókoknál lehet felvenni úgy Hotmail fiókot, hogy képes onnan a kapcsolatokat és a naptárat is szinkronizálni, akkor sima ügy.
Ha a rendszer ezt még nem támogatja, akkor 3rd party app kell hozzá.
De én biztosan nem ragaszkodnék ehhez. Ha nem állítasz be Google (nem Gmail) fiókot, akkor a Play használatát is bukod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26043) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Tulajdonképpen a Google szolgáltatások keretrendszer mint olyan akár tiltható is akkor ha fent van a google play services?
Mert nekem úgy tűnik hogy jórészt már kiváltotta vele a Google

Vagy tévednék?

(#26044) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#26043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért??????

Samsung Galaxy A54

(#26045) tomboy0013 válasza #50751744 (#26040) üzenetére


tomboy0013
veterán

Miért viccelnék, visszább írtam azt hiszem, hogy barátnőm telefonjába windowslive.com-os e-mail címet gond nélkül elfogadja a telefonja, lehet playből letölteni, oda készíti a biztonsági mentést stb. Miért lenne elszállt ötlet Hotmail-es címmel is eljátszani ugyanezt mikor az is ugyanúgy MS fiók? Pláne hogy Windows-os telefonon is be lehet gmail címet állítani MS fióknak...

Egyébként meguntam a dolgot, gondoltam átmentem gmail címemre az összes kontaktot és feltöltök hozzájuk képeket manulálisan (éljen az mobilOS-ek királya az android :N ). Szerintetek megcsinálja a kép elmentését a kontaktokhoz? Hát persze, hogy nem. :D Beállítom a telefonon a képet, kilépek a kapcsolatok alkalmazásból majd vissza és a kép már sehol csak egy nagybetű. Természetesen a gmail címemen megnézve sincs sehol a kép a kontaktoknál. Ez már tényleg a VICC kategória. Ez a rendszer tényleg ennyire suta? Csak azért mert fikázzák össze vissza a WP-t de ott ilyen alapvető dolgokkal egyszer nem volt gondom 5 év alatt.

(#26041) Viktor0610: Az a gond, hogy a profil képeket nem szinkronizálja.

(#26042) air: Az a vicces, hogyha csinálok egy gyári visszaállítást és azonnal beállítom a fiókot akkor exchange fiókként regisztrálja azaz szinkronizálja a kontaktokat profilképpel együtt és a naptáreseményeket is. De amint lenyomja az alkalmazásfrissítéseket a store utána már teljesen más a beállítás menete és csak sima személyes (IMAP) fiókként szerepel exchange helyett és úgy már csak e-mail-eket szinkronizál be. Egyszerűen érthetetlen számomra a dolog. Valaminek a frissítését le kéne törölnöm, azt hittem a gmail app-ét de nem, letöröltem bár alapvető dolog frissítését aminek köze lehet ehhez, de nem sikerül exchange fiókot beállítani. Ma amikor visszaraktam a 6.0-át a telóra és beállítottam a Hotmail-es címemet minden rendben volt ameddig le nem futottak az alkalmazás frissítések. Utána egyszerűen eltűnt a beállított fiók, felszívódott.

[ Szerkesztve ]

(#26046) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#26044) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Viszavontam
Rájöttem hogy a google play services használja a google frameworkot is

(#26048) Viktor0610 válasza tomboy0013 (#26045) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kontaktok fotóinak gmailes nem szinkronizálása user és/vagy készülékhiba, nálam semmi ilyen gond nincs. :P

Egyébként én próbáltam most hozzáadni Outlook-fiókot, de nem sikerült. :(

Samsung Galaxy A54

(#26049) aprokaroka87 válasza tomboy0013 (#26045) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

windowslive.com fiókkal használja a play store-t?

ez most nekem új?

(#26050) tomboy0013 válasza aprokaroka87 (#26049) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen. 1 hete miután visszajött a szervízből a telefonja (Huawei G6) én állítottam be neki a windowslive-os címet mert mondta, hogy máskor is így csinálta. Nincs sem gmail fiók sem más a telefonján beállítva és simán visszatöltötte biztonsági mentésből az app-okat és bármit le tud tölteni a store-ból szóval működik a dolog.

(#26047) Mennali : Ezt én is tudom, de azért ne vicceljünk már hogy 2016-ban a piacvezető andoid legújabb verziójában nem lehet elmenteni úgy egy képet a profilhoz, hogy azt feltöltse a Gmail fiókomba :D Ez azért elég nonszensz.

(#26048) Viktor0610: Nehogy már a Nexus-szal legyen gond ilyen téren mert az megint elég ciki a google-re nézve... És elhiheted, hogy nem user error.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.