Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) cooi11 válasza Somatom (#39199) üzenetére


cooi11
senior tag

Erre gondoltam én is :R
Ezt nem mondhatom a főnökömnek.
Ép meséltem nincs 5 éve vírusirtóm a PC-n,
néha fúttatok online scenert, de semmi.
Köszi!

(#39202) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

nem ide

[ Szerkesztve ]

(#39203) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, vettem egy Android USB endoszkópot, ami OTG támogatással ugyebár szépen futna telefonon. viszont nem. Developer optionsben USB debug bekapcs, semmi. bedugom az eszközt és csak pirosan villog a csatlakozó, telefonon semmi. Lehet h egy extra OTG kábelen keresztül menne? Xiaomi Redmi 5 Android v9 MIUI 11.0.3

- no es importante -

(#39204) cappa72 válasza Sixkiller6 (#39203) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megfelelő otg kábelt használsz?
Kellene, hogy menjen telefonról az endoszkóp manual szerint?
mekkora fogyasztása van az endoszkópnak?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39205) crok válasza Sixkiller6 (#39203) üzenetére


crok
Topikgazda

PC-vel működik az az endoszkóp? Világítás / led van rajta, tápot ad a telefon neki? Nincs olyan hogy extra OTG kábel.
Az USB debugnak semmi köze az égvilágon ehhez - ha nem volt bekapcsolva ki is kapcsolhatod.

[Szerk:] Juteszembe MIUI 11.. A beállításokban felül a keresősávba írd már be hogy OTG, ad-e ki rá menüpontot (nem tudom már melyik menüben van pontosan, valamelyik "Advanced" alatt volt) mert MIUI 11-ben van olyan ROM amelyikben van külön OTG letilthatóság.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39206) Sixkiller6 válasza crok (#39205) üzenetére


Sixkiller6
őstag

furcsa módon PCről sem tudom beüzemelni, bár ez egy régi gép. világítás van rajta és működik is telefonba dugva. OTG keresésre semmit sem kapok.

- no es importante -

(#39207) crok válasza Sixkiller6 (#39206) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha PC-n se ismeri fel a geped.. azert az into jel. Egyreszt mint USB kamerat illene felismernie, masreszt egy VLC siman viszi kb. mindet. Lehet ez csak egy draga led lampa. Most vetted? Mukodott valaha?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39208) Sixkiller6 válasza crok (#39207) üzenetére


Sixkiller6
őstag

most bontottam ki, este még kipróbálom asszony 2 telefonjával (iphone+samsung), hátha
nagyon köszi az eddigieket is

- no es importante -

(#39209) crok válasza Sixkiller6 (#39208) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs mit, nekem is van, gyertyalyukon keresztül pl. szuperül lehet használni dugattyút megnézni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39210) Sixkiller6 válasza crok (#39209) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nekem egy gégecsövet kéne lenyomoznom, amin elvileg egy telekom optikai kábel tudna bejönni a házon kívülről a falakon belülre. behúzókábel elakad vhol.

- no es importante -

(#39211) crok válasza Sixkiller6 (#39210) üzenetére


crok
Topikgazda

Az enyém 1.5m, ha elég és Debrecen vagy közeli vagy kölcsönadom szivesen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39212) tordaitibi válasza Sixkiller6 (#39203) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kene szoftver ami egyaltalan meg tudja jeleniteni a kepet, pl. Camera Fi. Ha telefon kernelbe benn a driver akkor.lesz kep.
Pc- valami ujabb Linux+Cheese (Csííz) szoftver.

(#39213) Sixkiller6 válasza tordaitibi (#39212) üzenetére


Sixkiller6
őstag

a gyárit próbáltam (tehát amit az endoszkóphoz javasoltak), aztán pl OTG viewert is. nem ott van a gond. a telefon/pc fel sem ismeri az eszközt. így persze CameraFi/Fi2 sem tud vele mit kezdeni.

- no es importante -

(#39214) tordaitibi válasza Sixkiller6 (#39213) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs masik probatelefon a kozeledben?
Egy usb mikroszkopot az en Xiaomim nem ismer, a fiam Samsungja meg kezeli.

(#39215) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#39213) üzenetére


Sixkiller6
őstag

elvileg otg képes samsung j50 sem reagál semmit, az iphone sajnos usb-c, arra nem tudtam rádugni.

- no es importante -

(#39216) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#39215) üzenetére


Sixkiller6
őstag

most még egy win10 laptopon is kipróbáltam, nem veszi észre, csak tápot ad neki usb-n. desktopom ugyanez

- no es importante -

(#39217) tordaitibi válasza Sixkiller6 (#39216) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor hibasnak nez ki az eszkoz.

(#39218) Weaver válasza tordaitibi (#39217) üzenetére


Weaver
senior tag

van a telón (andoroid, redmi 8 pro) külön névjegyzék, és külön telefon (app). a névjegyzék okés, az rendben van, átlátható, kezelhető. viszont a telefon névsor már tele van dupla, néhol tripla nevekkel (nem tudom ez mitől van). itt bármit kitörlök, teló kikapcs, vagy újraindítás után újra megjelenik. ha a névjegyzékből törlök valamit, az itt ugyan úgy megmarad, tehát levágtam , hogy nincs összefüggés a kettő között. de káosz ez nekem, nem vágom, miért van ez a kettő külön? és a telefon (app)-ban hogy lehetne rendet tenni (véglegesen)?

(#39219) samujózsi


samujózsi
tag

Van saját root CA-m.
Hogy tudnám elérni, hogy az általa aláírt tanúsítványt elfogadja az android hitelesnek? (galaxy a70 és a20e, ha van jelentősége)

Ami saját tanúsítvány telepítési lehetőséget találtam, az erre nem tűnik alkalmasnak (wifi vagy ... nem emlékszem a másik opcióra, de az sem aláíró)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39220) samujózsi válasza samujózsi (#39219) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ez k.jó... Egyre jobban gyűlölöm ezt az egész androidos szemétdombot. Sokan szidják az apple rendszerét, mert túl zárt.
Végre találtam egy a fentivel egyező kérdést a... Becsuktam, nem tudom, hol... valamelyik stackexchange site-on.
A lényeg, hogy a régi droidokon így vagy úgy, de megoldható volt, a Nougat és újabb esetében csak rootolással. :W
Magyarán nincs kontrollom a mobilom kommunikációja felett root nélkül, de ha jól értem, a lan-on lévő https alapú szerverek miatt is állandó marad a hibaüzenet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39221) ksanc válasza samujózsi (#39220) üzenetére


ksanc
őstag

Talán nem Samsungot kellene használni, ami az általad oly' utált android alaprendszert biztonsági szepmpontból (is) alaposan megerőszakolja. Szóval a Samsungot szidd, vagy térj át másik gyártóra.
Egyébként a Beállítások/Biztonság/Telepítés SD kártyáról tanúsítványtelepítéssel mi a gond?

(#39222) ksanc válasza Weaver (#39218) üzenetére


ksanc
őstag

Valahol az app-ban be tudod állítani, hogy milyen névjegyzékekek jelenítsen meg. Önmagában semmilyen névjegyet nem tárol.
Ha tehát be van jelölve mondjuk mind, gmail, Messenger, skype mittudomén és ezek szinkronizálva is vannak, akkor ha egy név mindegyikben szerepel, akkor azt annyiszor is fogod látni.
Én erre tudok gondolni. Nekem is volt ilyen gondom, ezért mivel nálam a gmail a fő fiók, csak annak névjegymegjelenítése van engedélyezve.

(#39223) samujózsi válasza ksanc (#39221) üzenetére


samujózsi
tag

Ez nem samsung kiváltság, hanem android.
A rootolást én komoly biztonsági kockázatnak tartom, anélkül viszont nincs mód saját CA felvételére. Ami elég gázos szerintem.
Többek közt azért, mert nem tudom kézben tartani, hogy a lan-on lógó mobilok kivel, mit társalognak.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39224) ksanc válasza samujózsi (#39223) üzenetére


ksanc
őstag

Még egyszer:
"a Beállítások/Biztonság/Telepítés SD kártyáról" - vagy hasonló, nyelv és rendszerfüggő - , tanúsítványtelepítéssel mi a gond?

(#39225) mobilizmo válasza samujózsi (#39223) üzenetére


mobilizmo
addikt

Vajon, hogy lehetne védeni a CA-t, ha nem root jog kellene hozzá? Valóban érdekel, mert annyira nem vagyok képben. Azt viszont tudom, hogy ha már szereztél root jogot, a hozzáférést ha körültekintő vagy, elég jól szabályozhatod. A biztonsági szempontból legalább hasonlóan kritikus Windows-okat, világszerte a felhasználók milliói napi szinten rendszergazdai felhasználóként használják. Persze vannak ebből is problémák bőven, de még nem omlott össze a windows világ emiatt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39226) samujózsi válasza ksanc (#39224) üzenetére


samujózsi
tag

Hogy az csak felhasználói tanúsítványt telepít, nem trusted CA-t.
Hacsak nem csesztem el ÉS értettem félre valamit.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39227) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Huawei P9-ről lesz költözés Samsung A70-re. Van egy pár app amit szeretnék költöztetni, ugyanis a beállítása igen hosszadalamasak lennének. Ki milyen appot ajánala erre a célra?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#39228) crok válasza samujózsi (#39223) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor azt mondod hogy nincs a Samsung-odon meg az menüpont amit ksanc írt vagy a .crt file-t nem tudod betallózni valamiért vagy nem fogadja el? Ha nem találod akkor a Beállítások appban felül van egy kereső mező, ott keress rá, hogy Install vagy tanúsítvány vagy ilyesmi.. Meglepne ha nem lenne ilyen menü vagy nem menne, mert most körbenéztem 10+ mobilon, custom és gyári ROM-okon és mindben pontosan ott van, valamint ezt a menüpontot használjuk cégek szervereinek és corp. WLAN hálózatok hitelesítéséhez is. Ha esetleg a root CA elérhető valami weblinken is akkor nyisd meg a linket a gyári böngészővel mert az alapból installálni is akarja majd.

A LAN-os szerveres kérdéshez: elég tipikus, szerintem megnyitáskor nézd meg a hitelesítési adatokat mert szerintem a cert amit a szerver visszadob a kliensnek nem arra vonatkozik amihez "csatlakozik": nagy valószínűséggel az aláírás egy FQDN-re és|vagy public IP-re van megcsinálva de te nem ezen éred el (belső hálón a DNS valszeg' belső IP-t old fel?), ezért sír.

[OFF]
Nézeteim szerint a root-olás nyílt forráskódú megoldással (TWRP + Magisk) pont annyira rejt biztonsági kockázatot amennyire Play-en meg-megjelennek olyan appok ami nem igazán képviselnek keresztyén értékeket (lehúznak ha nem figyelsz, pedig nem vagy cipzár). Ha odafigyelsz és nem adsz olyan appoknak root jogot akinek nem akarsz akkor nem fog kapni.. úgyhogy nincs igazán mitől félni csak az emberi tényezőtől. Pont nem érdekelne a root ha valamilyen technikailag is értelmezhető módon meg lehetne oldani egy A készülékről B készülékre való költözést zökkenőmentesen (nem lenne pl. a Google cloud backup megoldásában 25MB per-app data backup limit.. szerintük mindenre is elég, a legenda szerint Gates szerint 640KB konvencionális memória mindenre is elég kellett (volna) legyen aztán tudjuk hol vagyunk most..) vagy pl. lennének a mobilokban normálisan, root nélkül változtatható power profile-ok (LineageOS-ben pl. van, mondjuk pont ilyenek miatt is használom). Szóval szerintem most tévúton jársz, neked pont nem kell root ehhez.
[/OFF]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39229) crok válasza iceQ! (#39227) üzenetére


crok
Topikgazda

Root nélkül semmilyet. A Google backup-ját kapcsold be, sync-eljen le, aztán a másikon állítsd vissza, kb. ennyi lehetőséged van. Ha az appban - aminek a beállítása hosszadalmas - le lett tiltva a backup-olhatóság DE nem implementáltak benne értelmezhető backup megoldást akkor köszönd a fejlesztőjének.. :\

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39230) samujózsi válasza mobilizmo (#39225) üzenetére


samujózsi
tag

Az a baj, hogy a root joghoz fel kell törni a telefont.
Nem csak a samsungokat, ritka kivételtől eltekintve mindet.

Azt korábban nem írtam, de számomra fontos: hiába van proxy beállítva, néhány app tojik rá és ha letiltom a mobilt a netről, csak proxy használattal tudna működni, akkor nem megy.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39231) samujózsi válasza crok (#39228) üzenetére


samujózsi
tag

CA-ként nem működik amit ott felveszek.
De nekifutok mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39232) crok válasza samujózsi (#39231) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztos hogy a helyes file-t akarod telepíteni?
Vagy mihez is kell majd ez a cert pontosan? Ha VPN vagy app-ra teszed fel akkor a webböngészők is "megeszik" és ha olyan oldalt nyitsz meg ami ezzel van megcsinálva akkor el fogja fogadni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39233) ksanc válasza samujózsi (#39230) üzenetére


ksanc
őstag

Én pl. ez alapján úgy értelmezem, hogy mint hitelesítő kiszolgálót telepíti. De ha nem, hát nem :) Nemigen kellett még fogalkoznom hitelesítési-aláírási kérdésekkel.

Nem, nem kell feltörni. Elég nehezen is tudnád. A gyártók zöme lehetővé teszi az oem unlock-ot, vagyis a bootoloader kinyitását, innentől már nem feltörés, hanem feature. Akkor lenne az, ha a nem kinyitható bootloadert (Meizu pl. nem mindig teszi nyithatóvá) úgy módosítanád futás közben (tehát a natív kódot), hogy ne ellenőrizze a boot állományokat. De ilyenről még nemigen hallottam :) Egyébként zárt esetben a módosított loader-t sem tudod feltölteni, csak az ic-be közvetlen beírással.
A fake kínai gyártók bootloaderei meg általában nem is tartalmaznak semmilyen ellenőrzést, gyárilag nyitottak :)

(#39234) mobilizmo válasza samujózsi (#39230) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mit értesz feltörésen?
Eddigi telefonjaimban, mind valamilyen gyártó által biztosított (kvázi) lehetőséget használtam a bootloader nyitására (Motorola, Lenovo, Xiaomi). Ez után a root-olást én már nem nevezném feltörésnek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39235) mobilizmo válasza ksanc (#39233) üzenetére


mobilizmo
addikt

Pontosan. Volt egy Meizu (16) amire nagyon fájt a fogam, de pont ezért nem vettem végül meg. Mert egy év alatt sem találtak módot a nyitására.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39236) samujózsi válasza crok (#39232) üzenetére


samujózsi
tag

Szerintem igen, de mondom, nekifutok újra, mert nem zárható ki, hogy mégis én csesztem el.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39237) samujózsi válasza ksanc (#39233) üzenetére


samujózsi
tag

A linked alapján én is (az volt az első amit megtaláltam), de nem akart működni. Az meg nem egyértelmű, hogy milyen verzióra vonatkozik.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39238) samujózsi válasza mobilizmo (#39234) üzenetére


samujózsi
tag

Hogy valamilyen bugot kihasználva meg kell kerülni a mobil saját védelmi rendszerét ahhoz, hogy root jogot kapj.
Legálisan nem megy.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39239) crok válasza samujózsi (#39238) üzenetére


crok
Topikgazda

Annál legálisabban, hogy kérvényezed.. ők meg megadják.. te meg nyitod ADB-vel? Abban mi az illegális? :F

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39240) samujózsi válasza crok (#39239) üzenetére


samujózsi
tag

Hm? Na ezt részletezd légyszíves!
Rootolás kapcsán csak olyan módszerekkel találkoztam, amik az adott rendszer hibáját kihasználva juttatták root joghoz a felhasználót.
Olyat, hogy kéred és megkapod a legális hozzáférési lehetőséget, tán egyetlen gyártó esetében. (valami xiaomi vagy az alatti szintű)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39241) crok válasza samujózsi (#39240) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem te értelmezed a dolgot furán:

"Hogy valamilyen bugot kihasználva meg kell kerülni a mobil saját védelmi rendszerét"

Kérvényezet a BL nyitást majd egy nyílt forrású megoldással patch-eled a boot image megfelelő részét ahhoz, hogy root jogot kapHASSON az aminek megadod ÉS itt semmilyen bugról nincs szó, ez NEM egy KingRoot "megoldás"- de akkor értelmezd ahogy szeretnéd. Ksanc pont említett nemrég egy Meizu esetet ahol a gyártó ad root jogot ha kérsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39242) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

"Accountokat" át lehet valahogy vinni egyik (Mate 20 Lite) telefonról a másikra (Samsung A70)?

Leginkább az email (gmail appon belül) érdekelne, sajnos van pár aminél manuálisan kell beállítani mindent (port, szervercím, stb.), szeretném ezt megúszni.

A Samu-féle smart service (vagy hogy hívják) nem oldotta meg eme problémámat.

(#39243) samujózsi válasza crok (#39241) üzenetére


samujózsi
tag

Még mindig a kérvényezésnél tartok.
Hol, kitől, hogyan?

De akárhonnan nézem, ez messze nem egyenlő azzal, hogy felrakok valami shell programot, abban su, és ehhez kapok egy jelszót.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39244) ksanc válasza samujózsi (#39240) üzenetére


ksanc
őstag

A rések kihasználása már régen volt, még a 6-os Android előtti időkben. A lényegük pl. olyasmi volt, hogy a data/local/tmp mappába root jog nélkül tudtál írni, scripteket futtatni, amik betolták a su binárist a rendszerbe. A 6-os android óta ezek a lehetőségek már nemigen léteznek, velük együtt ment a szemétre a kingoroot, oneclickroot meg hasonló, futó rendszert rootoló megoldások.
Most már a root egyetlen akadálya a zárt bootloader, vagy ha a gyártó nem ad rá "belső" lehetőséget. Tehát nem "feltörés". Ha ezek nincsenek, akkor nem lesz root-od, de ez ritka.

Egyébként a root letiltása soha nem a kitolásról szólt, hanem hülye felhasználók millióiról, akiknek gőzük nincs az egészről, de rótóni az olyan vagány dolog, aztán persze ész nélkül csak gallyra vágták a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#39245) crok válasza samujózsi (#39243) üzenetére


crok
Topikgazda

Xiaomi példa dióhéjban: regelsz náluk (a Xiaomi-nál) egy MI account-ot, belépsz vele a telefonon, megadott honlapon angolul kérvényezed a BL nyitást, ők ezt X időn belül elbírálják és megadják a jogot hogy nyithasd, majd a megadott programmal belépés után a megkapott jogosultságoddal kinyitod a bootloader-t. Eztán törlöd az account-ot ha akarod meg azt csinálsz az általad vásárolt és birtokolt készülékkel amit csak akarsz, pl. flash-eled a Magisk-t. A te, majd ksanc és általam is említett KingRoot meg egyéb run-time rooting vackok már vagy 3 éve teljesen eltűntek mert nincs már olyan bug amire jók voltak. Szerintem itt lemaradhattál kicsit, ez az info neked nem volt meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39246) ksanc válasza samujózsi (#39243) üzenetére


ksanc
őstag

Kérvényezésen a Fejlesztői beállítások->OEM unlock opciót értjük.
Ha itt nincs, akkor fastboot-al még meg lehet próbálni, de ha tényleg nem nyitható a bootloader, akkor ott sem fog működni.

Közben crok is válaszolt :) Ja, hogy úgy kérvényezni.
Meizunál meg úgy történik, hogy be kell lépve lenned a Meizu fiókba, a Beállításokban aktiválni kell az egyszerű megjelenítési módot, majd egy rendszerfolyamatokhoz indítóikont létrehozó alkalmazással létrehozod a megfelelő indítóikont és elindítod. Ezután lesz root jogod.

Mit értesz azon, hogy shell programban a su-ra kapsz egy jelszót? :)
Ha van root a kütyün, akkor a su-ra feljön root jogokat kezelő app (ha nincs, akkor semmi! De szokott lenni. Magisk csak így működik, Chainfire rootolájához pedig a superuser.apk telepítése a jogkezelő), abban engedélyezned kell az elérést és ennyi, jön a root shell. Sehova nem kell jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#39247) cappa72 válasza samujózsi (#39240) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bocs, hogy nem a topikgazdi válaszol...
A root, mint rendszergazdai jogosultság, nem illegális egy linux kernelen alapuló operációs rendszernél.
Csupán annyit jelent, hogy teljes "hatalmat kapsz" a rendszer felett.
Linux operációs rendszernél ez alapvetően ott van (su bináris).

Az, hogy némely gyártó a nyílt forráskódú alapokra a saját rendszerét úgy építi fel, hogy esetleges garanciavesztéssel jár, az más tészta.

A bootloader nyitás is engedélyezett (nem minden gyártó támogatja), tehát nem "feltörésről" van szó, hanem engedély-kérésről. Inenntől ha kapsz engedélyt, akkor egyáltalán nem illegális, és nem is bug-ot használsz ki.
Szerintem...

Régebben néhány kínai telefon eleve insecure kernellel jött, ot adb-n keresztül eleve volt rendszerszintű elérésed (kissé nosztalgikus mondattá sikeredett)

szerk... mire megírtam, válaszoltak párszor. hát bocsi.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39248) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

A kártyás Topic-ban kérdeztem, de ide is beírom, hátha hamarabb jön válasz:

A következő a problémája az egyik rokonomnak: Van egy régi Android-os telefon, ami kb. tönkrement, arról lementette az adatokat róla egy micro SD kártyára. De ezt a kártyát nem olvassa sem az új telefonja, sem pedig semmi másik gép sem (próbáltam Win7-et, ott csak a betűjel jelenik meg Total Commander-ben, ha kiválasztom, akkor "No media" hibaüzenetet ad). Az mondta valami kódot kért a régi telefonján hozzá, amikor beletette, de ő nem emlékszik, hogy megadott volna bármi ilyesmit, tehát nem tudja a kódot. Ebben az esetben mit lehet tenni? Meg lehet még menteni a rajta lévő adatokat valahogy, esetleg egy program segítségével?

Elég sürgős lenne a dolog, a válaszokat, ötleteket Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39249) crok válasza SunMount3r (#39248) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen telefon, milyen ROM volt ezen a készüléken? Android 6 Marshmallow vagy feletti? Esetleg belső memóriára volt formázva a telefonban az az SD kártya? Mert akkor le lett kódolva a tartalma. Ha így van kerítek neked valami megoldást csak nem triviális úgyhogy nem kezdenék hozzá ha nem ez a helyzet (ha meg ez a helyzet akkor a kód a "default_password" lesz csak a felcsatolás nem egyszerű, pláne Win-re).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39250) samujózsi


samujózsi
tag

O. K., láthatóan le vagyok maradva rootolás témában, mivel sohasem érintett a dolog. Köszi az infókat.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.