Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Viktor0610 válasza TIstvan4 (#31000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs ilyen.
Ez erősen készülék és Android verzió függő.

Samsung Galaxy A54

(#31002) TIstvan4 válasza Viktor0610 (#31001) üzenetére


TIstvan4
tag

Köszi a választ!
Én is így sejtettem!
Ideális készülék még nem született meg.

(#31003) beg válasza TIstvan4 (#31002) üzenetére


beg
veterán

Erre nincs egzakt válasz csak szubjektív vélemény. Mindenkinél más a favorit. Hardvertől és gyártói belenyúlástól is nagyban függ.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31004) TIstvan4 válasza beg (#31003) üzenetére


TIstvan4
tag

Néha legolcsobb készülékek is jól vannak optimalizálva,és egészen jól futnak az appok,és pörgethető is a manü.

(#31005) beg válasza TIstvan4 (#31004) üzenetére


beg
veterán

Valóban. Senki nem állította az ellenkezőjét. A pörgethető menü általában mindenhol alapfelszereltség.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31006) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Volt egy kis bootloop, utána "alkalmazások optimalizálása", végigment mind a 170-en, ez ok, minden jó azóta.
Kivéve a Viber, az nem hajlandó csatlakozni. Minden engedélye megvan. Törlés és újratelepítés után sem javult, ezért áttettem a másik telóra, láss csodát, azon hibátlan.
Mi lehet a hiba?
(Root van, ha esetleg valaki megnézne egy log-ot, akkor csinálok)

#?*@&!

(#31007) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

A telefonommal készített és a rajta lévő fényképeket, videókat hogyan tudom feltölteni a google fiók "Fényképek" részlegébe? Pár fotót már feltöltöttem oda, szerintem manuálisan. De valahogy szinkronizálni szeretném. Vagyis nem szeretném a már ott lévőket megint feltölteni, na és persze amik nincsenek eddig ott, azokat feltölteni.
Manuálisan ki tudnám jelölgetni, de ahhoz végig kéne néznem, hogy melyek azok a képek, amik még nincsenek feltöltve, és eszerint kiválasztani.
Ehhez kérek segítséget, mit hol hogyan kell beállítani ehhez. :)

(#31008) zeon.hu válasza Rodzser Mór (#31007) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fotók-beállítások-automatikus mentés és szinkronizálást kapcsold be.

#?*@&!

(#31009) air válasza Rodzser Mór (#31007) üzenetére


air
nagyúr

-> Alkalmazások topik

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31010) Rodzser Mór válasza zeon.hu (#31008) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi a válaszokat. Sikerült! :B
(bocs, ha rossz helyen kérdeztem, de azért nem a másik topikba írtam a kérdésemet, mert a szinkronizálás az android "sajátja")

(#31011) Szyszko válasza Szyszko (#30995) üzenetére


Szyszko
tag

Erre tenyleg nem tud valaki valamit???

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#31012) Viktor0610 válasza Szyszko (#31011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy tűnik.

Samsung Galaxy A54

(#31013) cappa72 válasza Szyszko (#31011) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kaptál választ, ha jól olvastam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31014) Viktor0610 válasza cappa72 (#31013) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez nem megoldás régi droid verziókon. Ezt írta is válaszában.
A képen valami 2.x lehet talán.

Samsung Galaxy A54

(#31015) Szyszko válasza cappa72 (#31013) üzenetére


Szyszko
tag

Igen ezt láttam, és köszönöm is, de írtam, hogy ez nem járható út. Na mindegy kicsit vicces hogy egy androidos mobilba nem tudok a google felhasználómmal bejelentkezni.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#31016) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, lehet csak én nem tudom, de mi ez a jel az óra mellett? a fektetett nyolcas? köszi

(#31017) beg válasza pimmi (#31016) üzenetére


beg
veterán

Nem állítottad végtelenre a do not disturb opciót?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31018) T. I. válasza pimmi (#31016) üzenetére


T. I.
senior tag

Ez a Möbius szalag engem a sony ultra stamina üzemmódjának jelére emlékeztet.

(#31019) pimmi


pimmi
senior tag

ez egy meizu, de még nem jöttünk rá mi lehet :F

(#31020) T. I. válasza pimmi (#31019) üzenetére


T. I.
senior tag

Csak egy tipp, de lehet, hogy adatforgalom mérő (traffic meter). Meizu helpdesk-et érdemes lenne emailben megkeresni, ha más sem tudja.

(#31021) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Vernee Thor telóm van, Android 6.0 van rajta.
A következő a problémám egy ideje: a beállított időt nem jól jeleníti meg az állapotsoron, illetve a beépített modulok között lévő digitális óra sem az asztalon.
Jelenleg (kb) 14:41 van.
1. A telefont lezárt állapotában bekapcsolom (ekkor még nem látszódik az asztal és az ikonok), itt megjelenik egy óra is, az a valós időt mutatja.
2. A képernyőzárat feloldva látszódik a beépített Digitális óra modul, az 11:50-et mutat.
3. Az állapotsoron 13:12 látszik.
Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt és hogyan lehet mindegyik óra helyén a valós időt látni? Feltételezem, hogy valamelyik app okozza, de hogyan lehet ezt kideríteni, vagy kb. hol kellene keresgélnem? Kösz előre is a tippeket!

(#31022) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! 7.0 droid. Van lehetoseg fixalni a kezdokepernyot, hogy ne lehessen el pakolaszni semmit, de a parancsikonok mukodjenek.

bippeti: Vilagora be van kapcsolva? Vagy egy masik idozona is meg van hatarozva. Igy mindketto masik idot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#31023) Bozek válasza csongi (#31022) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha a Launcher tudja, akkor lehet (pl. a Nova és az Apex esetében is megy, ha jól emlékszem), ha nem tudja, akkor nem.

(#31024) csongi válasza Bozek (#31023) üzenetére


csongi
veterán

Oukitel u7 plus. Szerintem alapon van minden, Google sajat launchere van fent.

(#31025) bippeti válasza csongi (#31022) üzenetére


bippeti
tag

Kösz az ötletet, máshol lesz a gond. Ezeken a helyeken normál esetben is a valós időt mutatja az óra, tehát mindenhol ugyanazt. Most pl. 15:57 van, a Digitális óra és az állapotsor órája 15:16-ot mutat. (Tehát most fél órát késnek, korábban tök más csúszásban voltak...)
Valamiért ezen a két helyen nem frissül az állapot, de nem tudom, hogy mi okozhatja ezt.

(#31026) Bozek válasza csongi (#31024) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Google vagy az Oukitel saját launchere? Egyébként ha nem tudja, akkor rakj fel olyant, amelyik igen.

(#31027) Bozek válasza pimmi (#31016) üzenetére


Bozek
nagyúr

Infinity (Végtelen) ikon, a Meizu sajátja, szóval nem szakmai kérdés.

Egyébként:
"If you have a Notification from some app, for an example gsam battery monitor or some weather widget that shows the temperature , the infinity icon is present in notification bar."

Tehát ha valamely alkalmazás értesítést jelenít meg, akkor dobja fel a szöveg szerint.

Tenni ellene Xposed-del és Meizu Notification Icon Fix-el tudsz.

(#31028) pimmi válasza Bozek (#31027) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#31029) Kartomas


Kartomas
csendes tag

Vaki tud megoldást arra hogy play áruház minden letőltés előtt kérjen kódot mint pl az iphone?

(#31030) MrDerekas válasza Kartomas (#31029) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem az iphone kéri, hanem az iOS ;) Google play beállítások között kellene lenni megerősítés kérésnek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#31031) beg válasza MrDerekas (#31030) üzenetére


beg
veterán

A fizetősöknél igen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31032) Kartomas válasza MrDerekas (#31030) üzenetére


Kartomas
csendes tag

Kerestem de csak a fizetősöknél van megerősítés.Azért kéne mert a 4 éves kisfiam szokta piszkálni a telefonom aztán össze vissza töltöget le mindenfélét ha nem figyelek.Ezt szeretném megszüntetni.

(#31033) air válasza Kartomas (#31032) üzenetére


air
nagyúr

Szülői felügyelet. A beállított korosztály fölé sorolt alkalmazások eleve meg sem jelennek.
De ezek megint mind-mind nem szakmai kérdések. :((

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31034) mobilizmo válasza Kartomas (#31032) üzenetére


mobilizmo
addikt

Csinálj egy vendég fiókot, abban nem tud letöltögetni semmit. Persze át kell állítani mielőtt a gyerek nekiáll piszkálni. Tényleg, miért is piszkálhatja a gyerek a telefont?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#31035) DrBubo77 válasza mobilizmo (#31034) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem is szokott a gyerek játszani a telefonomon. Szerintem ez nem olyan rendkívüli.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#31036) beg válasza DrBubo77 (#31035) üzenetére


beg
veterán

Erre jó a vendégfiók ahogy írták előttem is. Hasznos tud lenni ilyen helyzetben.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31037) Kartomas


Kartomas
csendes tag

Tudod a gyerekek ilyenek piszkálnak mindent ami érdekes csillog villog stb...Amúgy megoldottam letöltöttem egy app lockert így csak azt tudja használni amit nem kódoltam le .Szerintem kényelmesebb mint a másik fiók és helyet se foglal annyit.

(#31038) DrBubo77 válasza beg (#31036) üzenetére


DrBubo77
addikt

Már amelyik készüléken van vendégfiók. :O

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#31039) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Átalakítottam egy téma ikonjait, a téma csomagban volt egy dinamikus ikon csomag a naptár alkalmazás minden nap változó dátumnak és napnak megfelelő ikonjaival. A kínait átírtam magyarra és ch-ról hu-ra neveztem. De nem jelenik meg.
Az androidban mi a rövidítése a magyar nyelvnek? Vagy mit kéne még átírnom, hogy megjelenítse a rendszer a napokat is?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#31040) DrBubo77 válasza HoTaZo (#31039) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem tudom. De a kínai nem ch, hanem cn. A ch az Svájc.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#31041) HoTaZo válasza DrBubo77 (#31040) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szoktam badarságokat említeni, de ebben az esetben nem. ;)

S látható, hogy az angol se gb vagy eng.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#31042) sirkan13 válasza Szyszko (#31011) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Esetleg a kétlépcsős azonosítás nincs véletlenül bekapcsolva?Mert van egy gmail címem amin be van állítva és ahányszor másik telefonra költöztem mindig ezt írta ki.

(#31043) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Power AMP helyett milyen ingyenes Zenelejátszó appot tudtok ajánlani? A fontos az, hogy Equalizer legyen benne. :)

(#31044) #79335424 válasza Stylerr (#31043) üzenetére


#79335424
törölt tag

Eltévedtél. Ez nem az Android alkalmazások topik.

(#31045) cappa72 válasza Stylerr (#31043) üzenetére


cappa72
nagyúr

App topik, amúgy Mort player, bár csak előre beállított eq-választás van benne.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31046) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Némi kihagyás után térnék vissza droid-ra, és kérdezném, hogy ha most veszek egy 7.0-ás készüléket, ami már biztosan nem fog tovább frissülni, az mennyire gáz?
2-3(-4?) év múlva is használható marad a rendszer?

Root nem jöhet szóba, és semmi extra igényem nincs, csak az alap dolgok menjenek: Viber, MS Office, böngésző, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31047) Viktor0610 válasza AxBattler (#31046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg igen. :)
A memória a lényeg, hogy min. 2, de inkább 3 GB legyen, a többi másodlagos. ;)

Samsung Galaxy A54

(#31048) AxBattler válasza Viktor0610 (#31047) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Optimus One-omat 2.3-mal használtam bő 4 évig, nem lenne rossz, ha 7.0-val ki lehetne húzni 3-4-et most is. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31049) #79335424 válasza AxBattler (#31046) üzenetére


#79335424
törölt tag

2,5 éve vettem ezt a chinafont 4.4 -gyel, és már akkor tudtam, hogy nem fog frissülni. Érik már a csere, de nem az OS miatt. Azzal semmi bajom, tud mindent, amire szükségem van. Sőt! Ha jól tudom, akkor Nugátra még nincs Xposed.

(#31050) beg válasza #79335424 (#31049) üzenetére


beg
veterán

Így van, a nougat jit miatt az egész kódot fordíthatják, írhatják újból. Legalábbis xda- n 2 hónapja még ez volt az álláspont.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.