Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) L!NK->Q3 válasza air (#6000) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Szia! Tuti nem lopott, céges teló Telenor OneTouch 900, ezen hogy kell. Nem tudsz leírást vagy linket küldeni?

Jah és hangsúlyozom, hogy weben be tudok lépni a maillel és jelszóval, de telefonon nem engedi.

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#6002) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Xperia X8-on próbáltam bootloadert nyitni, de most nem tudom bekapcsolni :O Hogyan lehet megcsinálni?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#6003) air válasza L!NK->Q3 (#6001) üzenetére


air
nagyúr

Amiben tudtam segíteni, azt leírtam az előzőben. Recovery vagy reflash.
How-to-t keress guglival!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6004) L!NK->Q3 válasza air (#6003) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Megpróbálkozom vele, köszi

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#6005) tomy86 válasza L!NK->Q3 (#6001) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem a saját topikjában nagyobb eséllyel tudnak segíteni.

(#6006) Mazsul válasza air (#6000) üzenetére


Mazsul
tag

Jó pár éve olvasom a PH fórumot, ismerem ezt a részét. Nálam az utolsó olvasott komment megjegyzésével van a gond. :D
Van, hogy 1 napig nem tudok felmenni fórumra, és akkor sok az olvasatlan hozzászólás, ami nem mindig megy 1 szuszra végig olvasni

[ Szerkesztve ]

(#6007) Muton


Muton
addikt

Heló!

Van két RFID kártyám, amik ajtókat nyitnak. Meg lehetne oldani hogy a SGS3 NFC segítségével kiváltsa a kártyákat?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6008) LonGleY válasza Muton (#6007) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha ilyesmi leolvasókat is beépítenek, minden további nélkül.

(#6009) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
iDisplay app-ot használ valaki? Mi a vélemény róla?

(#6010) LonGleY válasza Aflamin (#6009) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem a Play-en egy kicsit több véleményt lelsz angolul.

[ Szerkesztve ]

(#6011) L!NK->Q3 válasza tomy86 (#6005) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

megkérdem itt is, köszi

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#6012) ux1 válasza Muton (#6007) üzenetére


ux1
addikt

Igen. Ragaszd a készülék hátuljára őket :) Mégis hogy gondoltad ezt? :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#6013) Jacak válasza 800.henrik (#6002) üzenetére


Jacak
senior tag

Üdv.Sztem érdeklődj esetleg a topicjában.Ez nem általános android OS-kérdés... [link]

(#6012) ux1: :D

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6014) Muton válasza ux1 (#6012) üzenetére


Muton
addikt

segítek, mert nagyon gyenge a képzelőerőd: a telefon valamelyik antennáján (bt, nfc-izé, akármi) egy olyan jelet, ami egy rfid hullámot imitál.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6015) fatal` válasza MurdR (#5996) üzenetére


fatal`
titán

Az Apex Pro funkciógazdagabb, ennek ellenére a sebesség miatt én is Nova Primeot használok. :)

(#6016) 800.henrik válasza Jacak (#6013) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ott kérdeztem, de azt mondták, hogy csak a szerviz tudja megcsinálni.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#6017) ux1 válasza Muton (#6014) üzenetére


ux1
addikt

Neked meg túl gazdag ez a fantázia . Ha hamisítani lehetne az rfid-et, nem lenne megbízható. Nekem is kellene olyan app pl. amivel idegen sim-et emulálhatok. ;] Vagy paypass kártyát. ;]

Kicsit utána olvashatnál miként működnek ezek a dolgok. :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#6018) Jacak válasza 800.henrik (#6016) üzenetére


Jacak
senior tag

Akkor valszeg így is van,ha ők is azt mondták.Én tavaly télen tégláztam a telómat,egy ismi akkor azt kérdezte,belenyúltam-e a bootloaderbe.Mondtam neki,h. abba nem(a recovery-partíciót formáztam más,inkompatibilis formátumúra),erre ő azt mondta,h. akkor biztosan meg lehet csináltatni.Szervíz,1 hét múlva a kezemben volt üzemképesen.Lehet,h. van,aki meg tudná csinálni a telódat házilag is,de arra nincs ugye garancia,a szervíz meg elvileg tiszta munkát csinál...gondolom én.

@ux1:
-Nekem meg egy fénykard jönne jól néha... :D

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6019) Oldman2 válasza vgyuri (#5956) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos nálam mobilon semmi nem változott, böngészőben ki vannak kapcsolva most is, eddig is.

Egyéb ötlet esetleg?

(#6020) Redmaster


Redmaster
csendes tag

Üdv!

Egy elég komoly problémába futottam bele. A Sony Xperia Pro-mra a Lupus kernelt telepítettem fel és bootloopol. Miután agyérgörcsöt kaptam hogy lépésről lépésre haladva mégis elrontottam valamit kiderült hogy az a gond hogy JB-s kernelt telepítettem miközben nekem ICS van (ami gyári csak abból a szempontból nem hogy saját kezűleg raktam fel úgyhogy rootolva van a telefon). Aztán próbáltam ICS kernelt feltenni a lupusból de azzal is bootloop.

Esetleg valami ötlet? Fent van az ultimate HD rom már a memókártyán azt akartam hosszú idő után beüzemelni de most nem merem elindítani a telepítését nehogy mégrosszabb legyen a helyzet mivel az elvileg ICS alapokon fekszik

Előre is kösz a segítséget

Baconbe csavart szalonna

(#6021) fatal` válasza Redmaster (#6020) üzenetére


fatal`
titán

Persze, hogy bootloop lesz, ha össze-vissza cserélgeted a kernelt a romok alatt.

Belépsz recoverybe, formázgatsz és felteszel valami romot.

Nyitott bootloaderrel nem lehet megölni a telefont (zárttal sem nagyon), fastboot mindig lesz.

(#6022) Redmaster válasza fatal` (#6021) üzenetére


Redmaster
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Sikerült megcsinálnom. Így nem kell egész éjszakafent lennem hogy ne késsek el a melóból amiatt mert nincs ébresztőm és mert egész éjszaka szenvedek a telefonnal. :DD

Baconbe csavart szalonna

(#6023) fatal` válasza Redmaster (#6022) üzenetére


fatal`
titán

Nincs mit. :)

Ilyen kérdést egyébként a teló topicjában érdemes feltenni, valószínűleg hamarabb választ kapsz, ezt a topicot kevesebben olvassák.

(#6024) B1T3


B1T3
addikt

Számomra picit vicces volt első olvasáskor az új Android verzió neve. 4.4 KitKat. :D

(#6025) Dyingsoul válasza B1T3 (#6024) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Kikapcsol mindenKit. Kat. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6026) Keeperv85 válasza B1T3 (#6024) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintetek mennyire hivatalos infó? (Nem tudom mikor és ki jelentette be... :B). Azt látom, hogy még nincs a repo-kban semmi belőle...

(#6027) kelzsoca válasza Keeperv85 (#6026) üzenetére


kelzsoca
félisten

http://www.android.com

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6028) fatal` válasza Keeperv85 (#6026) üzenetére


fatal`
titán

Hivatalos.

Kint van a Nestlé weboldalán és az android.com-on is.

(#6029) Keeperv85 válasza kelzsoca (#6027) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én hirtelen ennek az oldalnak a hitelességét kérdőjeleztem meg magamban, mikor megláttam. Azért a Key Lime Pie kicsit jobban hangzott volna... Mert ha tartják a hagyományt, akkor most az 5.0-ra valami "L" betűs finomságot kell keríteni. :D

(#6030) B1T3 válasza Keeperv85 (#6029) üzenetére


B1T3
addikt

Android 5.0 Liquorice. Milyen „jól” hangzik. :D

Viccen kívül ebben a haladási tempóban korántsem biztos, hogy az 5.0 lesz a következő, és nem a 4.5, 4.6 stb.

(#6031) Muton válasza ux1 (#6017) üzenetére


Muton
addikt

ez elég szomorú. már teljesen beleéltem magam, hogy elég lesz a telefont odatartani :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6032) chucky80


chucky80
csendes tag

Sziasztok,

Film nézésekor több esetben a beszédet alig hallani, viszont a zene vagy az effektek nagyon hangosak (telefon hangszóró, nem fülhallgató).
Létezik valami beállítás vagy alkalmazás, mint pl AC3- szűrő, hogy ezeket a szélsőségeket optimalizálni lehessen?
Jelenleg VLC-t használok androidon!
Előre is köszönöm a segítséget!

(#6033) MurdR válasza chucky80 (#6032) üzenetére


MurdR
veterán

MX Playerrel is próbáltad?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6034) chucky80 válasza MurdR (#6033) üzenetére


chucky80
csendes tag

Még nem, de kipróbálom!
Köszi!

(#6035) LacBp


LacBp
tag

Flash-elésben jártasoktól kérdezném...

Ha egy tabletet a windows felismer mint usb phone device 2db meghajtóval, de az adb nem látja, akkor arra van még valami megoldás?

(#6036) fatal` válasza LacBp (#6035) üzenetére


fatal`
titán

Az eszközhöz tartozó adb driver fent van?

USB hibakeresés be van kapcsolva?

(#6037) LacBp válasza fatal` (#6036) üzenetére


LacBp
tag

nem tudom bekapcsolni ,mert más nem csinál a tab.. tök sötét, csak a led világít rajta... Nem tudom, hogy hogy lehet a pontos drivert feltenni adb nek.. sajnos ennyire nem vagyok profi benne. Actions ATM7013

(#6038) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen kérdem e ha nem bocsi, jobbat nem találtam. :9

Egyre több játékom reklámcsikjában megjelenik, hogy a telefon lehetséges vírust tartalmazhat, és töltsem le az ajánlott vírusírtót éxs az majd megöli.... Viszont a telefonon van fenn avast, ami azért elég rangos cucc... (értékelés szerint is) többszöri lefuttatás után is azt mondja, hogy a telefon TISZTA., szerintem csak beetető blama, hogy 1 reklámcsík azt írja, hogy leszkennelték a telefont baci után..... de mivel egésznap sokat játszom így sokatz láttam a csíkot és nyílván kicsit már idegesít, tehát ha az avast szerint semmi baj akkor ugye ne töltsek le semmit amire a reklám rávenne ?

bocsika ha amatőr kérdés. :U

[ Szerkesztve ]

(#6039) OgKush


OgKush
senior tag

Tudtok valami megoldast arra, hogy voip hivas alatt nem mukszik a mikrofon? (pl viber, hangouts)
Cm10.1-em van.

(#6040) Jacak válasza #27441408 (#6038) üzenetére


Jacak
senior tag

...Sztem etetés lehet.Meg reklámban szólni,h. vírus lehet a telón... Ja,tényleg,1x nekem is írt ki a ConvertPad app-ban... Aztán frissítettem a host-okat a blokkolóban,azóta semmi... :D

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6041) #27441408 válasza Jacak (#6040) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, saját megnyugtatásomra megnézettem az AVG-vel is a telót (addig avast természetesen távozott), ez is neves írtó , és ez is azt mondta tiszta minden, innentől fogva gondolom letojhatom a reklámot. :DDD

(#6042) Jacak válasza #27441408 (#6041) üzenetére


Jacak
senior tag

Lehet,fizetős irtót akartak volna rád sózni,azért riogattak... :)
Nekem mindenesetre beetetésnek tűnt...

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6043) #27441408 válasza Jacak (#6042) üzenetére


#27441408
törölt tag

na igen, de mindegy ha két neves vírusírtó nem pattogott, az AVG meg elég hepciás tud lenni. :C :DDD

(#6044) Jacak válasza #27441408 (#6043) üzenetére


Jacak
senior tag

Azt nem tudom,én csak Avast-ot,és Zoner-t használtam még eddig,de mostanában meg semmilyen virnyákirtót nem használok...
...Lehet,fel kéne tenni vmit csak próbaképp,hátha hemzseg a tel a kukacoktól...? :D

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6045) fatal` válasza OgKush (#6039) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg ROM bug. Reportold az xda threaden (ha van neki és nem hivatalos CM).

(#6046) #27441408 válasza Jacak (#6044) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem ha netezel rajta meg töltögetsz akár a playáról nem árt... az avast is nagyon jó meg az AVG is, mindkettő ingyenes (is)

(#6047) Jacak válasza #27441408 (#6046) üzenetére


Jacak
senior tag

...Most h. mondod,van egy aránylag új Avast-om 'spájzban',múlt 7en szedtem le,megnézem majd webes felületen a Play-en,h. új-e vajon,és felrakom megint,kösz a tippet! :)
(Közben felraktam a Zonert -megint- ,frissítettem az adatbázist,de -a telepített appok közt legalábbis- nem talált semmit.)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6048) fatal` válasza #27441408 (#6038) üzenetére


fatal`
titán

Az csak egy kép, ne foglalkozz vele, én is találkoztam már vele rom installkor, amikor még nem volt szűrve a reklám. :D

Vírusírtó meg tök felesleges, ha nem warezolsz össze-vissza és ésszel telepítesz, csak a telót lassítja.

(#6049) air válasza #27441408 (#6046) üzenetére


air
nagyúr

Elnézést. Tessék mondani, ez itt a "vak vezet világtalant" topik? :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6050) farena


farena
tag

Sziasztok!

Win phonról szeretnék váltani androidos telefonra. A windows livera szinkronizált kapcsolatokat hogyan lehet át ültetni androidra?
Válaszokat előre is köszönöm.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.