Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Somatom


Somatom
veterán

Tegnap vettem egy Note 9 -et. Nem tudom, hogy a topiklakók hogyan használják, mert a kérdéseimre nem jött válasz. Hátha itt, mert nem készülékspecifikusak.
Most gyári 8.1 van rajta. OTA -n 10 lenne, de én 9 -et szeretnék. Ez az Odinos út járható KNOX billenés nélkül?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39352) Somatom


Somatom
veterán

Minden egyes teló frissíti bennem az emléket, hogy miért gyűlölök ROM -olni. A leírásokban olyan egyszerű. Aztán jön a lesújtó valóság. Firmware lelőhely linkek a teló topikjának összefoglalójában. Az egyik halott. A Sammobile regisztrációt kér. Megtörtént, de az istennek sem indul a letöltés. Állandóan visszadob a fizetős fiókvásárló felületre. Sebaj, kaptam egy letöltő programot. Exe, vagyis Windows. Már előre elszorult a gyomrom. Nagy levegő, Win indít (legális 10). Exe indít. Kiírja, hogy vmi net 3.5 keretrendszer kell neki. Remek, akkor szerezd meg magadnak! Persze, hibára fut (egy hexa kód). Kattintható. Böngésző nyílik, a kód szerint nem találja a forrás oldalt. Na és? Erre most tőlem vár megoldást? Azt várhatja, mert fingom sincs, hogy ilyenkor mit kéne tenni. Konklúzió: a Note 9 -em Oreon fog megrohadni, mert a manuális frissítés földi halandó számára nem kivitelezhető. Köszi, Samsung! Ezzel az erővel egy dzsunkafont is vehettem volna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39353) WhiteWalker válasza Somatom (#39352) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez kell? Microsoft .NET Framework 3.5

[ Szerkesztve ]

(#39354) Somatom


Somatom
veterán

Köszönöm!
Nem tudom. Majd kiderül. Húsz perc és lejön. Azt írja az oldal, hogy utána még valami frissítést is le kell tölteni hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39355) WhiteWalker válasza Somatom (#39354) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Kicsit hosszú folyamat lesz , plussz Windows újraindításakkal színezve.
Elképzelhető , hogy kér valami egyéb frissítést is de ezt már passzolom , évek óta OSX-t használok ;]

Azért maradt valami Windowsos emlék :D

[ Szerkesztve ]

(#39356) Somatom válasza WhiteWalker (#39355) üzenetére


Somatom
veterán

Szerinted? Gyűlölöm. Pont az ilyen dolgai miatt. Vettem egy mini PC -t, amin gyárilag volt Win 10. Aktiváltam és ennyi. Azóta egy Linux Live USB Creator került rá és slussz. XP és jópár év után úgy bámulok a 10 -re, mint kisborjú az új kapura. Gyanítom, hogy nem ez a net. framework lesz az utolsó akadály.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39357) WhiteWalker válasza Somatom (#39356) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Win 10 nekem is van , jut eszembe ( facepalm)
Még a Xiaomi Note 3/ 5 készülékek romolgatása miatt , Boot Camppel van leválasztva.
Csak ezek miatt kellett :((( , azóta hozzá se szagoltam.
A 7-est sokáig használtam - utána jött az OSX , így a 10-es kevésbé volt újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#39358) Bozek válasza cappa72 (#39348) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy egyszer véletlenül rányomtál, hogy ez spam. Mert a junk mail jelentheti azt is, hogy levélszemét.

Melyik levelező programot használod? Mert alapból nincs junk a GMail-ben szerintem.

(#39359) cappa72 válasza Bozek (#39358) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem hinném, nem nagyon használom a gmail-t.
Amúgy alapértelmezett gmail app van a telefonomon, és ott biztosan van junk (beállításonkál, lefelé görgetve majd' a legalján a listának...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39360) Somatom válasza WhiteWalker (#39353) üzenetére


Somatom
veterán

Hát ez gyönyörű. Letölt, telepít. Üzenet:
"A telepítéshez a Windows -nak szüksége van az alábbi összetevőkre: net keretrendszer 2.0, 3.0 együtt."
Mi vaaaan??? Olyan nincs, hogy "együtt". Gondoltam, akkor kezdem a 2.0 -val. Letölt, telepít. Üzenet:
"A telepítéshez a Windows -nak szüksége van az alábbi összetevőkre: net keretrendszer 3.5."
Ez vmi vicc? Mert akkor nekem nem esett le a poén.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39361) cirkus


cirkus
aktív tag

video készítés során torz hang ellen lehet valamit tenni ? (koncert)
gyenge mikrofon lehet a hibás !
esetleg valami applikáció ?

(#39362) WhiteWalker válasza Somatom (#39360) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jézusom :Y
Miért nem használom a Windowst... Itt a válasz...

Passz... Keress rá guglin , hogy ilyenkor wtf?

( Ebből win 7 install lesz more ;] )

(#39363) crok válasza cappa72 (#39359) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálam pl egyáltalán nincs "Junk" nevű mappa, se címke, sose volt, egyik account-omnál se. Sose láttam még GMail-en belül "Junk"-ot, csak "Spam" nevűt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39364) crok válasza WhiteWalker (#39362) üzenetére


crok
Topikgazda

Én se használok Win-t, Manjaro alatt VM-ben van Win ha nagyon kell, telefonmókolásra kiválóan elég, autódiagnosztikára kiválóan elég - csak át kell neki adni az USB eszközt és még sose volt vele gond.. Win7 VM aztán jónapotkívánok.

@Somatom: Ez az ipar már csak ilyen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39365) crok válasza cirkus (#39361) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen készülék, milyen rendszer? Van saját teszt app-ja, azzal jó? Más hangfelvevő appal jó? OpenCamera-val állítható a felvétel forrása, azzal valamelyik másik forrással jó? Amúgy ha torz akkor inkább hardver mint szoftver lesz.. (Egy túlkompenzáló másodlagos mikrofon még okozhat problémákat.. Xiaomi-n ez hosszú évek óta probléma..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39366) cappa72 válasza crok (#39363) üzenetére


cappa72
nagyúr

Imhol az kép vala hozzá.
Ja, és érdekes, hogy hol beteszi a junk-ba , hol nem... :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39367) crok válasza cappa72 (#39366) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, az nem folder hanem label mégpedig kreált nem default - látszik az ikonjából. Akkor szerintem nézz szét a webes felületen, jobb oldalt a fogaskerék, azon belül Filters tab és ott keress rá Ctrl+F-el vagy F3-al hogy "Junk" mert erre lesz valami filtered.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39368) cappa72 válasza crok (#39367) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm... ez érdekes, mert mind mondottam, nem hoztam létre semmit, ráadásul ho ide, hol oda teszi a drive-os számlaleveleket.
Amúgy igazából nem nagyon érdekel, de mégis fura... ha lesz rá energiám, megnézem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39369) rgeorge válasza Somatom (#39360) üzenetére


rgeorge
addikt

Ne így telepítsd a net 3.5-öt, már vagy Vista óta nem ez a módja. Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások/Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása. Itt lesz a .NET 3.5.
Frija nevű csoda is van Samsung FW letöltéshez, xda-n megtalálod, ahhoz nem kell .NET.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39370) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Hali!
EMUI 9.1-en használtam Nova Launchert, a gyári indítót ADB-vel uninstallálva. Így valamiért a recent apps függőlegesen volt lapozható (nem Nova beállítás). Mint Lollipopon volt anno, ha jól rémlik. Ha nem volt leszedve a gyári, akkor meg vízszintesen, rendesen.

Frissítettem EMUI 10-re, FR-rel. Itt ha uninstalállom a Huawei Home-ot, nincs is recent apps, nem csinál semmit.
Szerintetek elő lehet csalni a régi-új verziót 10-esen is? A vízszintesen sokkal kevesebb látszik, meg lekapnám Huawei Home-ot is.
Remélem, érthetően írtam. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39371) crok válasza hangyász2 (#39370) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt hiszem értem mi a gondod de nem, mert ezt már un. recents provider-el csinálja az új rendszer, ahhoz kell a home vagy egy másik recents provider app (mint pl a QuickStep, vagy maga a gyári Home app, ugyanis egy új home app csak a home-ot cseréli, a recents provider-t nemigen).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39372) szimi57 válasza hangyász2 (#39370) üzenetére


szimi57
őstag

Üdv, hogyan müködik az uninstall ADB-vel? Az ADB-t ismerem, csak a részletek érdekelnének. Bocs hogy eltérek a kérdéstől.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39373) hangyász2 válasza crok (#39371) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Szerintem segítettél. Lehet, hogy uninstalláltam véletlenül a recents providert. Valakivel megnézetem a listájában EMUI 10-en, és visszarakom, ha nálam nincs.

szimi57

[link]

(#39374) hangyász2 válasza hangyász2 (#39373) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem jött be, mert valószínűleg tényleg a Home a provider. Mást nem találtunk.
Azért köszi! :) Akkor marad fent a gyári, és a béna alkalmazásváltó.

(#39375) hangyász2


hangyász2
aktív tag

A Home-ban megtaláltam, és eddig szerintem a System UI-ban is volt.

Nem floodolni akartam, csak mindig kifutottam az időből.

[ Szerkesztve ]

(#39376) ledgeri válasza crok (#39349) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval ha jövök, hogy "nem volt de lesz, de igazából az érdekel, hogy hogyan használjam".
majd kapok egy "milyet szeretnél"-t (IS), és válaszolok arra is, hogy "kb olyat, madj kiderül". Akkor a megfelelő válasz a topikgazdától, hogy "Az a választós topik, ott tedd fel a kérdésed" :F :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#39377) WhiteWalker válasza szimi57 (#39372) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

(#39378) crok válasza ledgeri (#39376) üzenetére


crok
Topikgazda

Heey, az mar nem arra ment valasznak!
Az nem jott le hogy az mar csak a valasztos milyetvegyekre' ment?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39379) altecsóka


altecsóka
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne egy olyasvalakihez,aki jóval otthonosabb az androidban mint
az átlag júzer (pl.én :) )
A teló egy Honor 8a (alias Huawei Y6s)
- kikapcsolt fényerő szabályozás mellett
állandóan korrigál le-fel.
-az egyébként korrekt sebesség a Play- en fele-harmada mint a leváltandó Nokia 2.2-ön.(gyorsítótár törölve)
- az egyébként füles nélkül működő jó
érzékenységű rádiót RDS-re rá lehet
bírni valahogy?
-egy 2 gigás frissítés várakozik telepítésre,de tartok tőle (tavaly egy gyári Meizu frissítés szarabbá apgrédelte az M5-öt,ami már nincs meg)
- nem igazán lényeges de az AkkuBattery app 1000-nek látja a 3000-es akkut.Sok telóm használtam a kis appot,mindig jól ismerte fel,és mérte jól a telók akkuját.(magyarul a teló "hazudik" a mérő proginak) Kalibrálás után a helyes ~3000 értéket mérte.
Mivel olcsó telóról van szó nem tragikusan a hibák,de a Play lassúsága
zavaró.
Egyébként jól teljesít a teló,prima fényerejű kijelző,korrekt kivitel,jó akku.
Azért itt érdeklődök mert a teló topikja
nem igazán pörög :)

[ Szerkesztve ]

DIN 14 040

(#39380) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok!
Előre is bocsánatot kérek, ha a kérdésemmel rossz helyen kopogtatok!
Vettem pár hete egy HK1 Box Amlogic S905X3 4/64-es lejátszót.
Tegnap kezdte azt, hogy filmnézés közben (bármelyik lejátszóproginál) és alaphelyzetben is egy egész képernyős statikus reklámot tolt az arcomba! Hol keressem a kis mocskot?
Úgy gondolom már mindent letiltottam és minden engedélyt megvontam, de csak jönnek 15-20 percenként!
Lehet egy gyári visszaállítás megoldaná a problémát?

(#39381) crok válasza NoMagix (#39380) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezen probalj meg vegigmenni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39382) NoMagix válasza crok (#39381) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm szépen!
Nekiugrok és kicsinálom! :)

(#39383) NoMagix válasza crok (#39381) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm! :R
Amúgy megtaláltam, az MX player pro volt a ludas, nem az áruházból töltöttem le, ebben viszont én voltam a hibás!

(#39384) kiraly.andra válasza NoMagix (#39383) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Micsoda meglepetés!

:a:

(#39385) Somatom válasza rgeorge (#39369) üzenetére


Somatom
veterán

Kerestem azt az opciót, de nem találtam. Közben megoldottam másképp. Azért köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39386) helixP


helixP
nagyúr

Ezen a kései órán talán van valaki errefelé :) Orange fox és TWRP backupok kompatibilisek egymással?

(#39387) crok válasza helixP (#39386) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem tudsz pl TWRP mentest OF-al visszaallitani, vagy forditva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39388) helixP válasza crok (#39387) üzenetére


helixP
nagyúr

Áh, Neked örülök, barátom :) Tudsz segíteni egy kicsit? (akár privi is)

Olyan gondom van, hogy
1.) leáll teljes orange recovery backupom restore-ja 20%-nál, amikor system image-et rakna vissza.

2.) Amikor felhúzom a szűz romot és visszaállítom csak a cache-et és a datat, akkor pedig a google fiókba nem tudok bejelentkezni. Egyszerűen akárhol nyomok a bejelentkezésre, nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#39389) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, próbáltam visszaolvasni itt és a neten is megoldást találni, de ilyennel még nem találkoztam.
Van egy tabom, amit már ritkán használok és most vettem észre, hogy a Play Áruházban egy furcsa nevet írt ki felhasználónak. Jobban megnéztem és most ott 2 név van. Mintha össze lenne vonva két fiók. :Y Tehát ott az eredeti és mellette lett egy másik is ugyanazokkal a tulajdonságokkal.
Ismerős volt a név, de az nem én vagyok. Gyorsan átnéztem a tab beállításait és a Fióknál ez az új név lett a Tulajdonos. :Y Az eredeti nem is látszik. Nincs plusz fiók sem, csak ez az új tulajdonos. Azt hittem feltörték, de nem. Eszembe jutott, hogy pár hónapja elindítottam a Subway Surfers játékot és kérte adjak meg egy emailt. Találomra beírtam valamit. Na most minden kérdés nélkül ez a kamu fiók lett a Tablet tulajdonos!!! o.O Hogy lehetséges ilyen biztonsági hiba??? Nem is volt hozzá igazi jelszó és a rendszer sosem kérdezte, hogy én akarok-e tulajdonost változtatni!!
Most ott tartok, hogy nem tudok visszalépni a rendes fiókommal, mert újraindítás után is ezt a kamut kéri.
Nem is igazi fiók, még jelszó sem volt hozzá. Új jelszó kéréssel most megadtam egyet és betudok lépni, de nem ezzel akarok. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem akarok rendszert visszaállítani és törölni sem semmit, csak a normál fiókkal belépni. Ezen még KitKat van és nem találok olyat, hogy belépés másik fiókkal. Újat lehetne létrehozni, de az nem lenne Tulajdonos. Ez egy vicc így és nem is értem mi jogon történt ilyen. Értem az angolt és tényleg nem kérdezett ilyet az a játék sem...
-A tab ezzel a kamu fiókkal jelentkezik be.
-A Playben viszont megjelenik az én eredeti fiókom és a kamu is.

Valaki légy szíves segítsen! :(

(#39390) Krystal_s válasza Krystal_s (#39389) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Tip
If you have rooted your Android device, you can change the default account without resetting your phone by deleting the "accounts.db" file in the" /data/system" folder using the Root Explorer app (see Resources) available from the Google Play market. Once deleted, your device will guide you through the Google account setup wizard and all your applications will remain installed."

Eddig ezt találtam. Nem, nincs root.... Ez csak valami vicc lehet, hogy Reset kellene, amikor én nem változtattam meg a felhasználót és engedélyt sem adtam. o.O Kezd kiakasztani. :\

(#39391) spanglee001


spanglee001
addikt

üdv
blackview 4000pro nem enged tovább a google accounttól, hardreset nem segít. mit lehet tenni?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#39392) Krystal_s válasza Krystal_s (#39389) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megoldottam.... :((( tudtam törölni a 2. fiókot. A Playből is eltűnt. Elég béna ez az (lg kk) Android. Törlés után még tulajdonosnak a töröltet írja, de úgy látom az csak egy névjegy, bármire átírható.
Szerintem ez felháborító, hogy ilyen könnyen kérdés nélkül képes hozzáadni tulajdonost, fiókot egy h. játékban megadott cím által. :(((

Sőt most olvastam még rendszer visszaállítás után is kérheti a korábbi fiók adatait. Kellemes lehet, aki olyan készüléket akar használni, amit korábban más is használt. pl üzletben visszaküldték, használtan vette... Ez kb olyan biztonság, mint a gmail-ben, amikor itthon házon belül több gép használata miatt, vagy utazás közben felfüggeszti a fiókot és igazolni kell, miközben a jelszó pontosan van beírva, mert neki az akkor is gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#39393) tordaitibi válasza Krystal_s (#39392) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"vagy utazás közben felfüggeszti a fiókot és igazolni kell, miközben a jelszó pontosan van beírva, mert neki az akkor is gyanús."

Pontosan így zártam ki magam 1-2 napra, egy vpn szervert próbálgattam és ezen mentem fel a mailomba és bingó, letiltott mert valahonnan az usából csatlakozott épp.
Egyébként akkor mi a fa...sznak van a jelszó?

Azonnal kikapcsoltam a kétlépcsős azonosítást, hogy mit parázott eközben, nem volt egyszerű, lassan tényleg okosabb mint én.

Mielőtt valaki felhördül hogy dehát ott a telefon meg az sms meg a másodlagos mailcím az azonosításhoz,
nem, nincs ott mert gapps nélkül élek és a telefonszámom az nem publikus a Google felé, valamint 12 éve ez az egy mailcímem van.
Lehet hogy ennek ellenére amúgy is tudja a telszámom.

Tudom tele a tökötök hogy ezeket már sokadjára írom le, de ha ez így megy akkor tényleg minek egyáltalán a jelszó? Ha azzal se enged be pedig a lényege ez lenne.

(#39394) crok válasza tordaitibi (#39393) üzenetére


crok
Topikgazda

Regisztráltál Google account-ot, van GMail címed, a szoltáltatásukat használod. Elfogadtad az EULA-t. Azon a világ már rég túlhaladt hogy elég egy darab jelszó.. sajnos.. amíg az emberek főleg ilyen jelszavakat használnak.. Ezzel nem téged védenek a cégek hanem önmagukat védik az ilyen emberektől - de ezt nyilván nem tudják hogy nem vagy R1 user.. Szívás, de ez van. Utazás közben azért cink GApps nélkül, mert a Google Services kérhet helyadatot és ha az nem egyezik közel azzal ahonnan a bejelenthezési kísérlet jött akkor sanszos lehet hogy nem tőled jött (Mo. vs. USA pl.) de ha nincs GApps akkor ez nem megy, max arra tudna támaszkodni hogy honnan jött eddig login. Mindegy, meggyőzni semmiképp nem akarlak, csak tudom mi van a másik oldalán az éremnek. És ez szívás. Nem lehet kikapcsolni.

A 2FA egyik lehetősége (asszem' csak 2FA esetén lehet ilyet) még mindig jól jöhet ilyenkor: az előre készített 10 db egyszer használatos azonosító - elteszed jó helyre.. én nem nyomtattam ki csak eltettem a Keepass file-omba, gebasz esetén még mindig beengedett. A másik hogy ezek szerint nincs GMail appod, úgyhogy akkor akár csinálhatsz un. app specifikus jelszót Google Security-n belül, szerintem azzal nem lenne ilyen kizárásos dolog + ha úgy gondolod hogy az egyik ilyen jelszó kompromittálódott akkor Google Security-ben lehet törölni 2 kattintással bármikor. Ami engem kisegített már az ez az "ötlet": telefonon ezt megnyitod és belépsz és kéri egyet az egyszer használatos kódokból (ez a link is ott van Keepass-ban a kódok mellett).

Tudom hogy nem akarsz másik emailt.. de Protonmail? Vagy mi köt egyébként a GMail címedhez? Protonmail alá be tudnád húzni az összes emailedet (pont úgy ahogy GMail alá más emailcímek alól az email-eket, egy app spec. jelszóval pl.) aztán GMail alól átirányítás is mehet a Protonmail-re meg vacation message hogy megváltozott a mailcímed. A Protonmail lehet a másodlagos fiókod is, mehetne oda a biztonsági mail ha "kizárnád" magad.

Ja, nekem az egyik másodlagos email-em egy random karakterekből álló Guerilla mail cím, bármikor elő tudom húzni, úgyis csak én ismerem :D úgyhogy nem is féltem meg nem is kell jelszó hozzá :D

Én pont mostanában fogok ebbe belevágni szerintem ha lesz rá időm..
mármint átállni Protonmail-re teljesen GMail-ről, vagy amennyire tudok / lehet.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39395) Somatom válasza crok (#39394) üzenetére


Somatom
veterán

"Azon a világ már rég túlhaladt hogy elég egy darab jelszó."

Így van. A mostani világban elfogadott, hogy a VPN a biztonság része. Tehát teljesen természetes, hogy valaki a Google egyik input csatornája szerint Magyarországon, a másik szerint pedig az USA -ban van. Ha ezt egy algoritmus nem tartja természetesnek, akkor az az algoritmus elavult.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39396) crok válasza Somatom (#39395) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak az a nem mindegy, hogy 3 perce a mail-t a telefonod egy magyar IP-ről húzta be, a másik pillanatban egy sváciról aztán 5 perccel később meg az USA-ból. Vagy ez szerinted életszerű VPN nélkül? Úgy értem megugasz egy-egy ekkora távot emberként ennyi idő alatt? :F A kérésben amit a telefonodtól megy ki van egy csomó egyéb info is a kérőről, nem csak egy darab felhasználónév + IP. Én értem hogy VPN.. ők meg nem akarják érteni hogy VPN. A VPN a biztonság része? Szerintem meg elringatják magukat vele az emberek a hamis biztonságérzetükbe. Miért jobb egy random cégben megbízni és a random VPN szerverein átfolyatni a banki appom forgalmát vagy a bármilyen kommunikációmat mint az Opera VPN-jét (kínait, komolyan?) vagy a Google szerverein ("data saver")? Szerintem amire az emberek 90+%-a használja a VPN-t az egy óriási humbug, vegytiszta nettó hamis biztonságérzet, max. arra jó ha olyan Wifi-t vagy kénytelen használni ami teljesen publikus és még talán WPA PSK sincs (McD, reptér, hasonló..) és annyira gáz a helyzet akkor esetleg egy ProtonVPN addig amíg ott kell legyek. Pont neked írtam 2019. október végén hogy meghackelték a NordVPN-t is meg egy csomó másikat is.. nem is írtál rá semmit. :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39397) Somatom válasza crok (#39396) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem írtam olyat, hogy random. Miért ne lehetne vkinek az otthoni netén VPN, amihez a világ különböző pontjairól csatlakozik? Sőt, ehhez még a cégest is hozzácsaphatjuk, ami nem biztos, hogy ugyanabban az országban van, mint az otthoni. Én már kértem a Telenort, hogy kapcsolja k hálózatváltásnál az üdvözlő SMS -t, mert nálam tök normál, hogy egy nap hatszor lépek át másik országba, ami dual SIM -nél 12db. SMS. Szvsz. egy olyan mobil eszköztől, mint a teló, tablet, laptop, egyáltalán nem meglepő, ha mobil. Mellesleg, a Telenoros SIM roamingban is hazai IP -t használ. Tehát, ha a másik kártya mondjuk svájci, én meg eby német HOF -ban netezek, akkor VPN nélkül is símán előfordulhat, hogy 10 percen belül három különböző országban levő IP -ről netezek, miközben el sem mozdultam a söröm mellől.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39398) crok válasza Somatom (#39397) üzenetére


crok
Topikgazda

Otthoni VPN? Fix helyen van. Céges, másik országban? Fix helyen van. VPN appon belül kattintgatsz hogy hol akarsz kimenni aztán csodálkozol hogy 2..3 kattintás után kizár a GMail? OK.. 6x lépsz át határt naponta? Na jó, de volt már olyan hogy 4..5 percen belül 2x úgy hogy az országoknak még közös határa sincs? Vagy inkább valószínű, hogy a 99.99%-ban magyar IP-ről érkező felhasználó adataival egyszercsak több kérés is érkezik mondjuk az USA-ból az valószínűleg nem is ő volt? Na, itt viszont én kiszállok mert nem akarod érteni, az SMS sztorid meg bocs de teljesen irreleváns ebben a kérdésben.
Csak annyit még, hogy "Tehát, ha a másik kártya mondjuk svájci, én meg eby német HOF -ban netezek, akkor VPN nélkül is símán előfordulhat, hogy 10 percen belül három különböző országban levő IP -ről netezek, miközben el sem mozdultam a söröm mellől." - ja, csak közben nem árt tudni, hogy az a SIM rendelkezik pár azonosítóval amit a Google bizony tud párosítani a készülékkel (ICCID aka. SIM sorozatszám, IMSI, IMEI + készülék Android ID / SSAID) és annak használójával (felhasználóneved), a házi WIFI szintén ott van mert van az SSID-nak - amire csatlakoztál - BSSID-ja ("a MAC-je") és nem kicsit egyszerű egy szegegyszerű NLP kéréssel (még GPS se kell) megnézni hogy a SIM-et használó készülék adott cellainfoja alapján meg a BSSID alapján (a többi, már ott megfordult emberke meg a public IP alapján) ez mind egy helyen van - szóval ez TE vagy a söröd mellől és nem hat országban klónozódtál. Picit több faktor van itt képben mint amire gondoltok.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39399) Somatom válasza crok (#39398) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. az a faktor is benne van, hogy az a bizonyos másik SIM nem a telómban van, hanem a céges tabletben, amin egyébként nincs GPSZ, mert nem lehet. De, hotspot az van és arra csatlakozom a telómmal, tabommal. Az otthoni VPN persze, hogy fix, de a teló, tablet, amiről a Google -t használom az nem fix. Teljesen életszerű, hogy a privát dolgaimat egy másik országban levő nyilvános Wifiről az otthoni VPN -en keresztül intézem, a cégest pedig egy harmadik országban levő céges VPN -en keresztül. Ehhez még teló sem kell IMEI -vel. Elég egy Wifis tablet, vagy laptop.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39400) mobilizmo válasza crok (#39398) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ehhez a témához adalék. Tavaly 3 hetet volt szerencsém Kínában eltölteni. Ugye ott minden google szolgáltatás is (meg Fb-től kezdve csomó minden, na nem jófejségből, hanem azért hogy a saját államit használd, amin keresztül nyomon követhetnek mindenhova is) tiltva van. Nem volt vpn-em, a banki appba sem tudtam bejelentkezni, pedig ahhoz elvileg nem sok köze van a google-nek. De mégis. Nagyjából semmire nem volt használható a telefon. Abban szerintem Somatom-nak igaza van, hogy fejlődnie kellene ebben a kérdéskörben (is) a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.