Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40602) tordaitibi válasza Fred23 (#40601) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hála a magasságos atyaúristennek.
Minek teszik rá egyáltalán?
Ez sajnos nem foglalja magába a gugli mindenhatóságának a megnyirbálását ha jól értem.
És a playáruházból telepített appok kéretlen reklám, kötelező video és ajánlás, és képnézegetési zaklatásai ellen mikor lesz rendelet?
Addig is én maradok a szegényesebb de nyugalmas telefonhasználat mellett.

(#40603) Fred23 válasza tordaitibi (#40602) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én Android One-os telót használok, és mivel Facebook-ot sem használok, tudok örülni, hogy nálam nem is volt előtelepítve még ez sem, mint sok más telón.
Azt mondjuk nem értem, miért nem léptek előbb.

A gyártó pénzt kaphat a sok előtelepített bloatware sz@rért, de a Google se a felhasználók érdekeit néző szerződéseket köt a gyártókkal.

Lehetne csinálni akár egy fizetős Androidot jobb privacy-val, adatnemgyűjtéssel, és legalább középkategóriától felfelé rakhatnák ezt a droidos mobilokra. Egy 300k-s telónál ha extra 10-15k a felhasználóbarátabb droid, szerintem simán jó üzlet.

(#40604) crok válasza Fred23 (#40603) üzenetére


crok
Topikgazda

..mondjuk mint az /e/ rendszer és az /e/-vel előtelepített telefonok? ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40605) Fred23 válasza crok (#40604) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez se rossz elképzelés, de jobban örülnék, ha nem non-profit alapítványként csinálnák. Nincs semmi baj azzal, ha bevallottan számít nekik az anyagi megtérülés, jövedelmezőség. Jelen esetben a teló árába építik be a munkabérüket, és kizárólag régi -de jó- telókat kínálnak.
Jobban örülnék, ha aktuális készülékekre is mehetne a rendszerük, akkor is, ha annak ára lenne.

(#40606) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Korlátlan mobilnetet szoktam egy Xiaomi készülékről hotspottolni, gyakran kollégáknak is adok stb. Vannak viszont olyan eszközök, ahol jelzi a rendszer, hogy nem tud mondjuk X app-et frissíteni, mert wifire vár. Galaxy Note 9-en ezt a problémát megoldottam azzal, hogy nem forgalmidíjas kapcsolatként állítottam be a hotspottot. Ugyanakkor több táblagépen, telón nem találtam ilyen funkciót. Lehetséges ez és tényleg nem alap szolgáltatásról van szó vagy csak béna vagyok? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40607) crok válasza tylerddd (#40606) üzenetére


crok
Topikgazda

A Xiaomi eszkozon - ami a hotspot-ot csinalja - a hotspot beallitasokban az eszkoz tipus legyen alap es nem hotspot, szerintem ugy normalisan fogjak a tobbiek kezelni a hozzaferest.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40608) tylerddd válasza crok (#40607) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, de sajnos nem igazán látok ilyen lehetőséget.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40609) Viktor0610 válasza tylerddd (#40608) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs ilyened?

Samsung Galaxy A54

(#40610) tylerddd válasza Viktor0610 (#40609) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs, egy Mi A1 AndroidOne rendszerrel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40611) crok válasza tylerddd (#40610) üzenetére


crok
Topikgazda

Az szívás, YT videokban néztem és tényleg nem látok olyan pontot.. és szerintem is az lesz a gond hogy a hotspot nálad az egy ad-hoc (IBSS) hálózat lesz, arra meg sok gyártó rendszere azt mondja hogy csak limitáltan használható mert ad-hoc, erre való a limit átállíthatóságának lehetősége a túloldali eszközön. A másik lehetőség - amit mi is mondtunk - az az Infrastructure BSS mód, slendriánul ezt mondhatjuk a sima (default) AP módnak, ezt már nem fogják limitáltnak vélni mert ugyanolyan mint amit egy sima AP vagy SOHO router AP (ez a default) is hirdet magáról.
Ez egy fura kombináció így viszont, mert te átállítani default-ra nem tudod, az eszközök meg nem akarják használni a Play Áruházhoz. A Play-ben van olyan beállítás hogy a letöltések bármilyen hálózatról mehessenek, talán akkor már nem fogja érdekelni hoyg akármilyen a Wifi (nyilván ezt vissza kell állítani utána ha az volt előtte hogy csak Wifi, esetleg a kérdezést is meg lehet próbálni, hogy akkor is felteszi-e a kérdést ha hotspot a Wifi). Nem tudok most egy Mi A1-et szerezni hogy ki is próbáljam sajnos..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40612) Nimrod válasza Fred23 (#40601) üzenetére


Nimrod
addikt

Jó is lenne, mert már a hócipőm tele van régebbi Androidos tableten például a shareit appból meg abból a hihetetlen mennyiségű szemétből, amit az generál. Leirtanom nem sikerült, így eltűröm.

(#40613) Mcrazy válasza Nimrod (#40612) üzenetére


Mcrazy
őstag

ADB-n keresztül próbáltad? Még rendszerként telepített appokat is lehet törölni.

Üdv: Mcrazy

(#40614) Nimrod válasza Mcrazy (#40613) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen, de nem annyira egyértelmű, hogy pontosan milyen file-okat kell kigyomlálni úgy, hogy magát a rendszert ne sértsem meg.

(#40615) crok válasza Nimrod (#40614) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kell file-okat törölni, elég ha letiltod az appokat, erre van egy elég hosszú, elég részletes leírás. Rendszertől függően telefonon is le lehet tiltani sokmindent, de adb-vel sem ördögtől való és van rá egy crossplatform program is amivel összekattintgathatod mit akarsz letiltani. Jobb letiltani mint törölni amúgy, egy OTA upgrade után nem lesz visszaengedélyezve csak max a /system-re felkerül egy frissítés de ettől még le lesz tiltva az app - ellenben ha törlöd akkor nincs tilva a konfig XML-ekben és visszakerül a /system-re így is úgy is, és még engedélyezett is lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40616) internetezoo


internetezoo
senior tag

Sziasztok!

Gmail fizetett reklámot Chrome böngészőben a Nano Adblocker blokkolja.
Androidos gmail appon hogyan lehet? Blokada nem blokkolja pedig majdnem az összes *.google.com, *.googleapis.com domaint letiltottam. Chromeban a mail-ads.google.com küldi a reklámot, androidon nem (pedig manuálisan felvittem blokadába)

[ Szerkesztve ]

(#40617) Viktor0610 válasza internetezoo (#40616) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Segíteni nem tudok, de sosem találkoztam reklámmal a Gmail appban.
Vagyis nem tűnt fel.
Képed van erről?

Samsung Galaxy A54

(#40618) tordaitibi válasza internetezoo (#40616) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha valamelyik telepitett appod webview modszerrel tolja akkor arrol a bongeszo nem tehet, az csak a szenvedo alany.
Hogy melyik app annak kideritese akar egy szep hetvegi szamitastechnikai elfoglaltsag is lehet, elofordul ez nagyba, zarkepernyon is ami igen idegesito tud lenni, jellemzoen free appok, es ugye zommel ilyeneket telepitget az ember.
Ha jol ertelmeztem a kerdesedet

(#40619) crok válasza tordaitibi (#40618) üzenetére


crok
Topikgazda

..ha valóban ez lenne akkor egy jó guide-al és pár jó ötlettel akár gyorsan is meglehet ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40620) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Néhány napja Messenger ablaka nem ugrik fel( vagy is le) az értesítő sávnál, csak az ikon jelenik meg. Újítás lenne? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#40621) Nimrod válasza crok (#40615) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi, ezek közül kb. semmi sem működött, mert vagy nem is volt olyan opció, vagy a limitáltsága a device-nak (régi Lenovo tablet 5-ös Android). Végül App Inspector-al sikerült úgy-ahogy letiltanom.

(#40622) internetezoo válasza Viktor0610 (#40617) üzenetére


internetezoo
senior tag

Sima gmail app.

Kép: [link]
Kép 2: [link]

(#40623) internetezoo válasza tordaitibi (#40618) üzenetére


internetezoo
senior tag

Gyári gmail app és az appon belül Közösségi, Promóciós levelek tetején mint Hirdetés.
Ha belemész ne emailes szöveg hanem weboldal töltődik be.

(#40624) Viktor0610 válasza internetezoo (#40623) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja!

Ezt én mindig kikapcsoltam.
Asztali gépen is, meg a Gmail appban sem aktív.

Samsung Galaxy A54

(#40625) internetezoo válasza Viktor0610 (#40624) üzenetére


internetezoo
senior tag

És hogyan? Elolvastam a magyar nyelvű súgót, kikapcsolni nem lehet teljesen, csak kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#40626) crok válasza internetezoo (#40625) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt hisztem mostmár értem mire gondoltál mikor ezeket a hirdetéseket említetted.
Szerintem Viktor0610 itt az asztali Gmail-ben meg az appban magának az Inbox-nak a beállítására gondol, nekem is így van beállítva:
- asztalin: Settings - Inbox fül - Inbox type: Default; Categories: nálam itt minden ki van kapcsolva, csak a Primary az aktív (mert azt ugye nem is lehet kikapcsolni), nincs se Social, se Promotion se semmi - így nem is kapok ilyeneket én se.
- GMail app: Settings - fiókot kiválasztod - Inbox - Inbox type: Default Inbox; Inbox categories: Primary, nincs se Social, se Promotion se semmi - így nem is kapok ilyen hirdetéseket én se.
Annyi, hogy én eleve utálom ezeket a csoportosításokat, így ha te használtad.. akkor szívás.. (Először nem is értettem mi a gond mert ezek nálam a bevezetés óta eleve ki vannak kapcsolva, sose használtam, pont ezek miatt).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40627) Viktor0610 válasza crok (#40626) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én sem értettem, azért kértem képet. :)
Köszi a leírást, nekem nem ment volna. :D

Samsung Galaxy A54

(#40628) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Sokat hallgatok podcastet Spotify-on, de mostanában teljesen véletlenül megáll a lejátszás egy nap többször is, Amikor feloldom a telefonomat rögtön folytatódik a lejátszás. Mi lehet a probléma?

(samsung a30s)

(#40629) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

Android 8.0-n hogy a fenébe lehet kivenni azt az értesítést, hogy "X alkalmazás a háttérben fut"? :(

(#40630) DrojDtroll válasza scott_free (#40629) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#40631) scott_free válasza DrojDtroll (#40630) üzenetére


scott_free
senior tag

Hálás köszönet! :R

(#40632) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Az lehetseges, hogy NFC-s erintesmentes fizetes simple-ben olyan beallitott kartyaval nem megy ami eleve egy virtualis Otp-s szamlahoz(kartyahoz) tartozo? Mastercard de virtualis. Most eloszor probaltam es Sparban Chess hibát ir a teminal. Simpleben nem latok semmit arra, hogy valamit kellene allitanom. Amugy Simple-vel foleg parkolasokat errol fizetem mindig.

F.K.T.

(#40633) crok válasza psg5 (#40632) üzenetére


crok
Topikgazda

Alkalmazások meg a Note 9 Pro topikban is előjött, lehet elfogytak a tokenek. Ha kikapcsolod a netet akkor nem írja hogy elfogytak a tokenek és tölts le tokeneket?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40634) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Adott egy céges telefon magán és céges használat vegyesen két kártyával. (Samung Galaxy A40 Android 10)

Factory reset után beállítottam a saját és a céges profilt is működik minden rendben. Egyetlen problémám van, hogy a screenshot-ot (amit hangerő le - kikapcs bill egyidejű lenyomásával készítek) nem látom a vállalati profil alól csak a magán alól.

A kérdés az, hogy mit és hogyan kell beállítani, hogy a céges profil alól is lássam. Illetve lehet-e céges policy része, hogy nem engedi látni az így készült képeket?

(#40635) crok válasza m.zmrzlina (#40634) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt az enterprise profile policy tiltja le akkor nálad [1] [2]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40636) Viktor0610 válasza m.zmrzlina (#40634) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is ez van (más készülék).
A céges appok alatt nem megy a screenshot. Szerintem max. roottal lehetne ezt megoldani.

Samsung Galaxy A54

(#40637) m.zmrzlina válasza Viktor0610 (#40636) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ez volt az első tippem nekem is csak reménykedtem, hogy hátha mégsem. Hekkelni nem fogok (annyira nincs szükségem erre a ficsörre) legfeljebb rákérdzek az IT-nél hogy beállítják-e nekem.

Köszönöm a választ.

(#40638) psg5 válasza crok (#40633) üzenetére


psg5
veterán

Probalgattam de nem irta. Koszi. Megprobalom en is ujra regisztralni a virtualis kartyat.

F.K.T.

(#40639) psg5 válasza crok (#40633) üzenetére


psg5
veterán

Nohat ugy tunik virtualis masterrel nem engedi, mert toroltem ujra regisztraltam es csak azt ajanlotta fel hogy simple kartyat hozzak letre es az legyen az elsodleges es fel kellene toltenem. Ott a virtualis otp kartya is de ott nem akanlja fel az erinteses fizetest csak a virtualis simple nél.

F.K.T.

(#40640) crok válasza psg5 (#40639) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem tereld át a dolgot az OTP és|vagy az Android alkalmazások topikba.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40641) psg5 válasza crok (#40640) üzenetére


psg5
veterán

Ok

F.K.T.

(#40642) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Tegnap cirkuszba kezdett a Redmi 5A, egymás után dobálta fel ezt az ablakot. "sign in to network", az értesítés küldője az "android system". Elszórakoztam kibekapcsolással, repülővel, más apn-el, de ma is megjelent. De egyébként működik a hívás meg a mobilnet. Állami Telekom flotta. Az "android system" értesítését nem sikerült megszüntetnem, hogy lehetne legalább kikapcsolni ezt a rohadt értesítést?
[kép]

(#40643) internetezoo válasza lomposfarkas (#40642) üzenetére


internetezoo
senior tag

[link]
Nekem Redmi 8 van, ilyet sose csinált. 4A-val se.

[ Szerkesztve ]

(#40644) Viktor0610 válasza lomposfarkas (#40642) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem egyeztess a szolgáltatóddal.
Vagy letiltották a készüléked vagy hibás a kártya.
Persze, a telefon is lehet hibás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40645) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok!

Édesapám eladta a telefonját és nem jelentkezett ki belőle (kollégájának kb csak odaadta, gyereknek hasznalja) és folyamatosan kapja az új telefonon a képeket a régi telójarol, azokat amiket az új tulaj csinál. Ezt hogyan lehetne megszüntetni? Jelentkezzen át az új tulaj vagy én valahogy neten kilőhetem azt a telot, letilthatom róla a fiókot?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#40646) crok válasza KD6-3.7 (#40645) üzenetére


crok
Topikgazda

Belép a Google account-ba (amivel be van lépve a telefonon is) a myaccount.google.com-on, bal oldalon kiválasztja a Security menüt aztán vagy a Manage devices funkcióban megkeresi a telefont és a hárompontos menüben Sign out-ra megy de ha teljesen biztos akar lenni benne mert nullázná is akkor a Find a lost device funkcióban a készüléket gyárira visszaállíthatja távolról ha van net és a telefon elérhető - már ha nem volt kikapcsolva a Find device a készüléken.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40647) KD6-3.7 válasza crok (#40646) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

(#40648) szetib


szetib
tag

AndroidAuto-t használ vki? Megnyitás után azonnal átvált Ne Zavarjanak üzemmódba, ezért kézzel mindig vissza kell állitani, különben nem hallani sem a zenét, sem a navigációt a kihangosítón. Minden androidon így működik?

(#40649) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok!

Megpróbálok egy utolsó utáni segítséget kérni, mielőtt felveszem a kapcsolatot a szervizzel. Adott egy Honor View 20típusú készülékem, amit sehogysem lehet up- és downgradelni. A telefon felajánlja, de letöltés után "update fail" hibát dob. Egy pár hete próbáltam lefrissíteni, azóta kikapcsol a telefon, újraindul, kilépeget folyamatosan az alkalmazásokból, teljesen random, aztán nem engedni megnyitni majd talán csak egy-egy újraindítás után. Elküldtem már szervizbe, ott visszafrissítették a gyárira, gondoltam biztos jó, a felajánlott updatet (EMUI 3.1) letöltöttem és láss csodát, a telefon megint kuka.

Jelenlegi verzió: PCT-L29 10.0.0.201 (C432E10R3P4)
Amit felajánl: PCT-L29 10.1.0.211 (C432E10R3P4)

Amire próbáltam már frissíteni HiSuite-n keresztül az a fenti 211-es és a régebbi 9.x.x.x. Próbálkoztam már OTG-n keresztül a legújabbat, a jelenleginél egyel újabbat (10.0.0.203), a jelenlegit, illetve a régit, nem működött. HiSuiten proxy segítségével is megpróbáltam a fenti verziókat. Letöltés, telepítés és a telefon újraindítása után már kezdtem megörülni, csak akkor keseredtem el, amikor verify-olni akarta, na mondom, ebből fail lesz. Sajnos igazam is lett.

A szerviz nem válaszol az e-mailjeimre (feltételezem mert meg mertem kérdezni, hogy lehetséges-e termék cseréje/levásárlása), ezért újabb munkalapot fogok kitölteni, (ha nem javul meg holnapig a probléma) amiben kérem, hogy hajtsanak végre SW upgradeot a legújabb verzióra, mert nem működik megfelelően a telefon.

Milyen egyéb megoldások léteznek még? eRecoveryben egyik menüponttal, gyári beállításokkal és factory resettel sem oldódik meg a probléma. A Honor elérhetősége pedig nincs meg sehol, csupán ügyfélszolgálati telefonszám, hátha meg tudom kerülni a szervizt.

A Honor topic eléggé kihalt.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#40650) Algieba válasza Viktor0610 (#40600) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Csak kis ideig volt jó a gyári visszaállítás után. Ismét katasztrofálisan akadozik. A gyártó minek küldött ki a Nokia 2.1-re 10-es verziót? :( Hulladékot csinált a telefonból.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.