Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) Viktor0610 válasza qqzs (#40950) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez inkább a teló topikjában volna jó helyen.

Én az Óra app adatainak törlését próbálnám meg először, ha nem segít, akkor HR (vagy másik app, ahogy te is írtad).

Fontos, hogy ha külső appot használsz ébresztésre, akkor különösen fontos, hogy minden engedélyt, egyebet adj meg a programnak, nehogy a MIUI megtréfáljon!

Samsung Galaxy A54

(#40952) qqzs válasza Viktor0610 (#40951) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi kifelyezetten az androidos ebresztes nem mukodik azert itt kerdeztem, de akkor lehet valami miui hujeseg

Eladó: GTS450

(#40953) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Nyitott bootloader + magisk (nyilván root is van) át lehet menni a safetynet ellenőrzésen? Eddig elég volt rgy root hide de az újabb banki appok (most konkrétan az otp még beta alkalmazásáról van szó egyébként) már úgy tűnik ragaszkodik az érvényes safetynet státuszhoz. Ki lehet valahogy cselezni?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#40954) crok válasza F.E.K.. (#40953) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk topik összefoglaló első körben, különös tekintettel a gyorstalpaló 3-as pontjára, többit meglátjuk ott (:

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40955) F.E.K.. válasza crok (#40954) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Megyek, köszönöm :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#40956) MC Pite válasza crok (#40949) üzenetére


MC Pite
veterán

Yepp, erre gondoltam, valóban hülyeséget írtam; hogy tűzfallal is megoldható e ezzel a módszerrel vajon. Vagy tudni kellene hozzá konkrétan hogy mit kér?
Régen az ember simán kapcsolgaghatta a mobilnetet/appoknak ehhez a hozzáférést...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#40957) tordaitibi válasza MC Pite (#40956) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hogy a többin lehet-e azt nem tudom de Xiaomin a mai napig nem kell tűzfal.
Minden appnak beállíthatod a wifi, a mobilnet és a háttéradatok használatát.
Vagy éppen a nem használatát.
Én így játszok évek óta, játék telepít, nem indít hanem lekorlátoz és csak ezután indít. A 850-ik pályán sincs még reklám.
Akkor van gebasz ha a játéknak konkrét web igénye van vagy webview módszerrel jeleníti meg.
Ez egy überkirály találmány csak a nem a felhasználónak...

(#40958) brd válasza tordaitibi (#40957) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a külső (utólag telepített) programokkal gondolom működik is, azonban a beépített appok jó részét nem tudod így lekorlátozni, csak jó esetben mobilnetre. Egy Google app WLAN elérését hogyan korlátoznád ezzel? Nekem nincs ilyen lehetőség a Mi9-emen a Google app-nál.

The only real valuable thing is intuition.

(#40959) crok válasza MC Pite (#40956) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem oldható meg.. és most is simán kapcsolgathatja bárki ha olyan ROM-ot használ.. Ha meg a kedves gyártó vette ki akkor így járás esete forog fenn. Megkerülöd vagy belenyugszol.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40960) crok válasza brd (#40958) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, rendszerappok WLAN hozzáférését nem lehet így elvenni.. ehhez mindenképp kerülőmegoldás kell..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40961) MC Pite válasza crok (#40959) üzenetére


MC Pite
veterán

Mindkettő alap droid (10 és 11), az egyik ugye Pixel (4a). A plusz teló amire megy az még céges Samu, amire több okból sem mehet más rom.
Ok, a lényeget megtudom ezzel oldani :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#40962) tocnek


tocnek
friss újonc

Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy, samsung galaxy j5 típusú telefonom képernyője befolyt és nem nagyon szeretném kicserélni, viszont a rajta lévő fájlok kellenének nekem. Amikor rádugom a telefont a gépre akkor csak egy üres mappát láttok és sehol a fájlokat. Tudom, hogy engedélyeznem kellene a hozzáférést a telefonról a képekhez, viszont ez sehogyan sem tudom ugye mert be lett törve.
Esetleg bárkinek valami ötlet, hogy valahogy ezt manuálisan meglehet-e oldani?

(#40963) crok válasza tocnek (#40962) üzenetére


crok
Topikgazda

Volt valaha PC-re dugva ahol volt adb használva, tehát volt engedélyezve az ADB hozzáférés? Akkor volna egy ötletem.. Meg az, hogy be van törve az okay, de mennyire látszik amúgy hogy mit csinálsz? Mert USB OTG-vel egy egeret még lehetne rá kötni és lehetne rá installálni olyan appot mint pl. FTP szerver, felhő mentés.. és akkor áthúzhatsz file-okat PC-re, másik készülékre, bárhova és akárhova..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40964) tocnek válasza crok (#40963) üzenetére


tocnek
friss újonc

Volt pc-re csatlakoztatva, de minden alkalommal a képernyőn kellet rányomnom arra az opcióra, hogy "fájlok átvitele" és ezt most nem tudom megtenni, mivel, a képernyőm az teljesen fekete és semmit sem tudok vele csinálni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#40965) crok válasza tocnek (#40964) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem ez a lényeg, az az MTP mód váltás.. ha volt ADB jogosultság kiadva a PC-nek akkor arra volna PC-n lehetőség hogy ADB-vel a file-okat leszedd.. arra is hogy ADB-n keresztül a készülék képét lásd, arra is hogy egérrel irányítsd.. szóval hogy mentsed amit akarsz. De ha csak MTP-re használtad akkor bukó. Esetleg egy TWRP van fent, bootloader nyitott? Titkosítottad amúgy a telefont?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40966) tocnek válasza crok (#40965) üzenetére


tocnek
friss újonc

TWRP nincs letöltve a telón és szerintem, ha a bootloader alapból zárt, akkor az sem nyitott, mert azt nem módosítottam az biztos. Van rajta titkosítás is egy minta kód. Az ADB jogosultságban, pedig nem vagyok biztos. Abban viszont igen, hogy régebben tudtam róla képeket, videókat meg dokumentumokat is másolni a gépre. Viszont szerintem az akkor az MTP jellemezné.
Töltöttem fel egy képet is most. Ahol most azt írja, hogy "a mappa üres", ott voltak régen a fájlok.

(#40967) sphe válasza tocnek (#40962) üzenetére


sphe
senior tag

Hardverapron itt hirdeti magát vagy hirdette magát egy kolléga, aki mobilos adatmentéssel foglalkozik.

(#40968) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Amennyiben került sim kártya a telefonba, de bizonyos alkalmazásoknál nem ajánlja fel az áthelyezés lehetőségét, ott érdemes letörölni és újratelepíteni az adott programot, vagy feltételezhető, hogy azok akkor sem hajlandók sd kártyáról működni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#40969) crok válasza vaakuum (#40968) üzenetére


crok
Topikgazda

SIM-re appot?.. Vagy SD csak elírtad? Pontosan mit is akarsz csinálni? Android 6-tól van olyan, hogy adoptált SD lehetőség, oda lehetne csak tenni az appokat ha erről van itt szó (root nélkül). Teljesen mindegy hányszor telepíted meg törlöd, az, hogy áthelyezhető-e az az app manifest-ben (android:installLocation) van leírva. Ha érdekel hogy működik [itt] leírtam, ha van root akkor Link2SD még segíthet, az is le van írva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40970) vaakuum válasza crok (#40969) üzenetére


vaakuum
addikt

:R
Elírtam, Sd kártya. A teló céges, nem piszkálható, az sd bővítés volt az egyetlen opció.
Amit lehet átpakoltam, de vannak olyanok, amik nem kínálják fel ezt az opciót, és már megint pampog a nyomorult, hogy nincs elég hely. Feltételezem a viberen kapott képek viszik a szabad tárhelyet...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#40971) crok válasza vaakuum (#40970) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ezt meg kell nézni hogy pontosan mi csinálja.. de ha "piszkálni" nem nagyon lehet akkor kicsit azért beszűkülnek a lehetőségek.. pl. DiskUsage-el megnézheted de az is inkább root-al lenne jó hogy mindenről láthass képet. Egy SD Maid-el is takarítanák ha lehet.. plusz nem tudom milyen készülék, van-e erre saját applikációja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40972) tordaitibi válasza brd (#40958) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre nem tudok válaszolni neked mert lassan 3. éve GAPPS mentesen élek.

Elég sok Google appot használok, nem kevés munkámba telt míg megtaláltam azokat az utolsó verziókat amik még elfutnak a Google Services nélkül, pl. Maps és hasonlók.
e-mail meg külső klienssel megy, Viber az utolsó reklám mentessel, FB. Messengert gyalultam már fél éve a fentebb leírtak miatt, a Lite még megy, olyan játékot azonnal törlök ami net elérés nélkül nem hajlandó elindulni stb.
Valamint sajnos lassan a hozzám hasonló mohikánoknak leáldozóba van ez a módszer mert a nem Google appok közül is egyre több nem működik a PlayService nélkül.
Most épp az Icsekk lesz a következő amitől lassan meg kell válnom úgy látom, nemrég volt 2 frissítése és már nyekereg hogy nem talál google servicest.
A következő frissítésnél valószínűleg el sem fog indulni.

Pl. egy iránytűnek mi a francért kell a Google..?

Tudom a fenntiek hülyén hangzanak de én már öreg vagyok ahhoz a hercehurcához és "felhasználói élmény növeléshez" amivel pl. a nejem telefonja "kedveskedik", frissít 3 naponta az Atyaúristen is, a MIUI, az android, az appok, állandóan 15-20 értesítés figyel fennt a sávba, 1 óra alatt 10 reklámot néz végig ha valamit csinál a telefonnal stb. stb. Ebből én már köszönöm nem kérek.

Milyen megoldás már az hogy pl. a Telekom saját appja, aminek az lenne a dolga hogy ezen lehessen lekérdezni az egyenleget, mobilnetet tölteni és ilyenek, az teleszar....ja az értesítési sávot a saját promóval meg ajánlatokkal..??

Ha ez eljön és már nem lehet kikerülni akkor én visszateszem a simet a butatelefonomba mert engem ez halálra irritál.

[ Szerkesztve ]

(#40973) sphe válasza tordaitibi (#40972) üzenetére


sphe
senior tag

Próbálj ki egy stock droidot, Samu és miui meg társai után megváltás. Ráadásul korlátozható, hogy mely alkalmazások kapjanak internet elérést, mely alkalmazások futhatnak háttérben (ha nincs root, akkor egy két kivétellel, root-tal pont hogy bármelyik applikáció korlátozható). XDA developers oldalon lassan már az összes telefonra elérhető a gapps mentes lineage OS. A Xiaomi romokban gyárilag - a napokban volt téma valamelyik Android topikban - egyenként le lehet beállítani hogy mely alkalmazások használhatnak mobilnetes és wifis internet elérést. Amennyiben ez a hozzászólásod célja nem az éntudatodat erősítse volt hogy te mennyire utolsó mohikán vagy, akkor ezeket a sorokat biztos biztatónak fogod találni, hogy hasonlóképp gondolkodik egy csomó ember, és vannak új módszerek. :)

[ Szerkesztve ]

(#40974) tordaitibi válasza sphe (#40973) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, lassan 3 éve az van, Resurrection Remix,+Magisk, természetesen gyári root.
Nyugalom, béke és azt csinálja amit én szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#40975) WhiteWalker válasza tordaitibi (#40972) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

AdGuard reklám ellen? ;]

(#40976) tordaitibi válasza WhiteWalker (#40975) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az pl. a FB. messenger és a Viber beépített reklámjait érthetően nem fogja meg.

(#40977) helixP válasza tordaitibi (#40976) üzenetére


helixP
nagyúr

AdAway (ha már custom meg root) és pluszban kikapcsolod az automata frissítést és a frissítés keresést a Play-en és a MIUI updaternél.

[ Szerkesztve ]

(#40978) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Az agyatlanság most a Nova Launchernél jelentkezik, de mivel korábban más alkalmazások jogosultságaival is megesett már, ide írom. Gesztussal szeretném lezárni a képernyőt, megadom a szükséges (Accessibility) jogot a Nova-nak, dolog működik, örülünk. Aztán pár hét múlva a gesztus bevitelekor kérdezi a gép, hogy ehhez melyik módszerrel zárnám a képernyőt, majd hogy adjam meg az ehhez szükséges jogokat. Már dob is át oda, ahol ezt megtehetném, de azt látom, hogy a jog meg van adva, így nem is tudok mit csinálni, csak visszalépni, megpróbálni újra a lezárást, de ilyen olcsón nem adja magát, kezdődne előről a dolog.

Más alkalmazások esetében ilyenkor működött az, hogy visszavonom, majd újra megadom a jogot (mellesleg: olyan is volt, hogy a jogosultságot tényleg újra meg kellett adnom, mert vissza volt vonva), de ez most nem segít. A múlt idő pedig azért van, mert most újra funkcionál a dolog. Sem ezt nem értem, sem azt, hogy miért kér jogot, amikor az már meg van adva.

Ez is valami Huawei (P30 Lite) szolgáltatás, vagy szélesebb körben létező Android (10) hiba?

:a:

(#40979) Viktor0610 válasza kiraly.andra (#40978) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ilyenkor én ki szoktam kapcsolni a jogot, majd vissza.
Az általában megoldja.

Samsung Galaxy A54

(#40980) Digitalpimp válasza kiraly.andra (#40978) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem a legújabb Telekom app nem hajlandó elindulni, mert szerinte rootolt a teló. Pedig nem, meg eddig ez is ment nyekergés nélkül. Minden más app, ahol fizetni-vásárolni lehet, nem rinyál. Hogy ezt hogy sikerült összehozniuk? :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#40981) szabi__memo válasza Digitalpimp (#40980) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért valószínűleg valamit talál amire kibukik

(#40982) Digitalpimp válasza szabi__memo (#40981) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, hogy valami nem tetszik neki, de mi? LineageOS van rajta, a hivatalos, 9-es droiddal. Érdekes, hogy webshop appok, Revolut, PP, egyik se rinyál, csak ez. Root cheker szerint sincs root. Meg különben is, ne kutakodjon, nem az övé. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#40983) szabi__memo válasza Digitalpimp (#40982) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igazából a banki appok működnek szarul. Szinte mind

(#40984) justmemory válasza Digitalpimp (#40982) üzenetére


justmemory
senior tag

Magisk...? Hide és egyebek...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#40985) crok válasza justmemory (#40984) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nincs root ne mondja se az app se semmi mas hogy root-olt es nem akar futni. A ROM az official, a Lineage ugyel ra hogy ne legyen ilyen gond, megkovetel bizonyos dolgokat a maintainer-tol es mas nem is rinyal. Nyitott a bl.. okay.. de ne azon akadjon mar ki hogy "rootolt", ez netto bs. Ha emiatt kell Magisk-t feltenni majd behazudni ezt-azt az nem igazi megoldas. Valszeg' megoldja de.. kov. ROM update.. kov. Magisk update.. kov. app update meg majd eltori..? Akkor? En minden nap 2x lejelentenem a fantasztikus honlapjukon ahol irjak hogy a bejelentesre majd 30 napon belul valaszolnak.. na, 30 nap mulva lesz ra 60 hibajegy, meg egy 1* ertekeles, meg kene meg jo sok ilyen.. aztan talan eszbe kapnak hogy ez igy nem jo. Egyebken egyszeru a "felderites" mert getprop-al kikeri az osszes prop-ot, rakeres a kettucat jol ismert custom ROM sajatos jellemzoire (nev vagy nev toredek pl..) es mar dobja is hogy "root-olt" es ezustkereszt/fokhagyma mert ahhoz, hogy ez felkerulhessen nyitott bl kell, aki meg ilyenre kepes az tuti root-ol is.. tiszta sor, nem? De. Szomoru ez egy programozotol..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40986) brd válasza Digitalpimp (#40982) üzenetére


brd
nagyúr

Ezek az idióták (a root-tól parázó app fejlesztők managerei) már ott tartanak, hogy azt is nézik, milyen, root nélkül nem, vagy kevésbé használhatóan működő appod van telepítve, vagy van-e rá bármilyen jel, pl. a nevével ellátott folder(!), (pl. Titanium Backup), vagy akár azt is, hogy egy (általuk) kedvelt gyártó által készített ROM fut-e a készüléken (ez utóbbit még nem láttam egyértelműen bizonyítva, de jelek vannak rá). Azért különösen bosszantó a dolog, mert az ebbe fektetett kreatív energiát rengeteg fontosabb javítandóra is fordíthatnák. :( Lassan az ilyenek miatt már érdemes lesz egész virtualizációs rendszert létrehozni egy telefonon. :W

crok: Jól értem, Android 10+on sehogy sem lehet a /system-et írhatóra mountolni? Még valahogyan ADB-USB-n/TWRP-ben sem? (Nincs 10-esem, így nem tudom kipróbálni.)

The only real valuable thing is intuition.

(#40987) justmemory válasza crok (#40985) üzenetére


justmemory
senior tag

Jó oksi, érzékeny dolog ez és persze, hogy szomorú meg minden, de én csak egy megoldást akartam javasolni... "ne harapd le a fejem" :R ;] Hogy önmagában ez mennyire jó, az egy másik kérdés. Paráznak a root-tól, mert akkor >hivatalosan< nem tudják garantálni mondjuk az adataid sértetlenségét, vagy mit tudom én mit. Legalábbis gondolnám én. Küzdöttem sokat én is a root miatt ezekkel, szerintem is balf*sz dolog; eleve miért ne lehetne a saját eszközöm a sajátom, miért kell ehhez root, stb... Szóval ja. Értem.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#40988) crok válasza brd (#40986) üzenetére


crok
Topikgazda

[Erre] meg [erre] gondolsz? Igen, vannak ROM-ok (gyáriak leginkább..) amiket már nem lehet (EXT4_FEATURE_RO_COMPAT_SHARED_BLOCKS feaure miatt a /system image ext4 filerendszerében).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40989) crok válasza justmemory (#40987) üzenetére


crok
Topikgazda

Félreértesz, egyáltalán nem ellened szólt, elnézést ha magadra vettél bármi negatívat - csak nekem is kezd mostmár a hócipellő tele lenni ezekkel az "ultraszenzitív" appokkal (Magisk topikgazda létemre.. és láttam már cifrákat, amiket pl. brd is írt, ott a sornak még messze nincs vége, Magisk topikösszefoglalóban is meg most is írtam még pár hasonló "trükköt").

Írja ki akkor az app hogy bla bla "lehet hogy nem biztonságos" bla bla aztán menjen tovább vagy már a telepítés előtt, még a Play Store-ban.. de legkésőbb első indításkor írják bele hogy ez és ez NEM támogatott vagy ezt és ezt nem tolerálja a készítő. De ezek a BS szövegek, hogy "az ön rendszere módostított, kérem gyalulja vissza a gyári állapotra".. Rátudsz és annyi de előre tudod.. de ez.. így.. én értem, a te pénzed, az ő hírnevük, védik magukat meg téged.. de ha most ugyanarról a készülékről (vagy mégrosszabb, egy eleve zárt bootloader-ű készülékről, brrr..) egy vacak zugfejlesztő adatlopó böngészőjéből lépsz be a bank oldalára.. akkor hol van a root check? Hol van a fenenagy biztonságellenőrzés? Sehol.. 2FA SMS-el.. Már bent is vagy.. Nincs más csak ugyanaz a fajta TLS kapcsolat ami az appban is van az API-on..Tárolt belépés volna a gond? Aha.. akkor csináljon account-ot a készüléken az app, kösse biometrikus azonosításhoz is ha lehet. A Facebook-nak megfelel(t eddig)? Másoknak megfelel?.. Na mindegy, csak ha már kigondoltam leírtam ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40990) justmemory válasza crok (#40989) üzenetére


justmemory
senior tag

Nem gondoltam, hogy direktben nekem szánod, csak érződött, hogy tele van... no para.

Én Nokia n900-ról váltottam kb. 1,5 éve és sok tekintetben mai napig visszasírom, hogy ott az utolsó utáni rendszerfájlt is egyetlen mozdulattal meg lehetett változtatni. Max. nem boot-olt be utána... :DDD Az Androidnak az ilyen mindenféle és külön mondvacsinált nünükéi, plusz a fejlesztők hülyeségei sírba visznek engem is, mert a aját eszközöm tulajdonképpen nem is az enyém; vagy csak részben, stb...
Az IT biztonság oldala megint olyan... semmilyen.
Ne akarjál te a kütyüiddel többet, mint amit a gyártó és/ vagy az app fejlesztője számodra kigondolt, hogy az kell neked. Mondjuk ez a userek többségénél rendben van, de ha az ember belenyúlna...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#40991) brd válasza crok (#40988) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi', igen! Szomorú. :( Ha másra nem is kellett, eddig mindig szükségem volt egy-egy hangfile-t átnevezni (vagy csöndet tenni a helyére), mert sehogy sem lehetett egy-egy értesítést kikapcsolni (pl. a kamera exponálás, vagy az alacsony szintű battery idegesítő jelzőhangját). Akkor innentől lehetetlenné teszi adott ROM-ok használatát, ha ezt az átnevezést nem vagyok hajlandó elengedni?

Érzékeny appok: Az az igazság, hogy én megértem őket (nem tetszik, de megértem). Ezek üzleti vállalkozások és ha konkrét veszteséget nem is akadályoznak meg ezzel, de támogatási, vagy szakember időt lefoglalnak a visszaélési ügyekben folytatott nyomozások, feltehetőleg ezeket gondolják csökkenteni a hasonló intézkedésekkel. Valószínűleg végeztek felméréseket, hogy annak a pár hozzáértőnek az esetleges elvesztése (ha egyáltalán), aki legalább folyamatábra szintjén tudja, mi történik egy telefonban, kisebb veszteség.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40992) crok válasza brd (#40991) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyedi Magisk modullal magic mount-al (egy bind-el gyak.) egyszerűen "lecseréled" a file-t futás közben egy nullás file-ra - ezt pl. tudod tenni. Bár ehhez ugye kell a nyitott BL (ami amúgy is kéne) meg Magisk.. míg régen erre egy custom recovery is elég lehetett simán, még ha csak bebootolva volt is csak. A modult szivesen összedobom, pofon egyszerű egyébként.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40993) brd válasza crok (#40992) üzenetére


brd
nagyúr

Nagyon köszönöm, de csak akkor fáradj vele, ha nem rabolja el sok idődet! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#40994) crok válasza brd (#40993) üzenetére


crok
Topikgazda

Írd meg hogy hova kell kerüljenek pontosan a file-ok meg küldd el a file-okat (vagy lecserélem egy 0byte dummy file-ra) és összerakom szivesen a modult.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40995) kiraly.andra válasza Viktor0610 (#40979) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Ahogy írtam, más alkalmazásoknál ez nekem is bejött, itt azonban nem. De továbbra sem hiszem, hogy ez Nova Launcher probléma lenne, és egyébként is az érdekelne, miért történik ez. Miért kér egy alkalmazás olyan jogosultságot, ami már meg van adva? Mi az oka ennek a hibának?

:a:

(#40996) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e de nem találtam jobb topikot. Nem érkeznek meg az SMS-ek a telefonomra. Pontosabban, amikor bekapcsolom akkor megérkeznek azok amelyeket előtte küldtek, de utána egy sem. Van rajta 8GB üres hely.
Hívást tudok fogadni.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#40997) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Kizártam magam a telefonomból. Éjjel frissített és most kéri a kódot, csak én újjlenyomattal használtam és elfelejtettem már rég mi volt a kódom. Van valami mód, hogy ezt megússzam anélkül, minden adatom elvesszem a telefonról?( képek, üzenetek, stb.)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#40998) sphe válasza Kiscsőke (#40996) üzenetére


sphe
senior tag

Lehet hogy tévedek de ez innen nézve szolgáltatói hibának tűnik. Lehet hogy a konfigurációs beállítások hiányoznak a telefonodra. Készülék cserével együtt szolgáltatót is váltottál? Ki lehetne próbálni a sim kártyát másik telefonban is.

(#40999) crok válasza Kiscsőke (#40996) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg Google Messages az app és a chat funkció (RCS - Rich Communication Services) be van kapcsolva? Esetleg 4G LTE hálózaton van a SIM és Telenor? Ilyeneknél láttam mostanában hasonlót. Chat kikapcsolása és|vagy 3G-re váltás esetenként megoldotta. Ami még eszembe jut hogy az SMS-t kezelő app "alszik" vagy kilövődik, mivel nem tudom milyen készülék milyen rendszer így ebben segíteni nem tudok közvetlenül de ki kell kapcsolgatni az akkukímélő módokat meg memóriában kell tartatni az appot. Így ennyi infóból ennyit tudok mondani egyelőre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41000) Mcrazy válasza egyedülülő (#40997) üzenetére


Mcrazy
őstag

Amennyiben Samsung a telefon és van Samsung Account-od, ahol regisztrálva van a telefon, akkor ki lehet kapcsolni minden védelmet.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.