Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#20000) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

sejtettem

amúgy gratula te vagy a 20000.! :)

(#20002) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#20001) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"amúgy gratula te vagy a 20000.! :) "

Affene, elfelejtettem ünnepelni! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#20003) wyzard


wyzard
tag

Sziasztok!

Van, aki itt Androidra fejleszt ? Ha igen, akkor segítséget kérnék. Sikerült már valakinek MIUI (Xiaomi MI2s-en jött elő a jelenség) rendszeren BOOT után automatikusan induló service-t indítania ? Oké, hogy a Security -> Startup alatt kézzel lehet engedélyt adni, de a WhatsApp pl. telepítést követően 'magától' az engedélyezett listába került,míg az én alkalmazásom a tiltottba.

Van erre valami kerülőmegoldás, vagy a MIUI-ban már rendszer szinten benne vannak az engedélyezett app-ok esetleg ?

Köszi előre is, ha valaki tud segíteni. :R

(#20004) aprokaroka87 válasza wyzard (#20003) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

android.permission.RECEIVE_BOOT_COMPLETED

ha ez benne van az engedélyek közt,akkor elvileg magátol kellene inditani az appot boot-kor,illetve ha leállitod is újraindul.

de lehet hogy van még más is.

(#20005) teo77 válasza #79335424 (#19998) üzenetére


teo77
őstag

Nagyon köszönöm a kielégítő választ! Ad-hoc alatt egy acces point létrehozását értem. Ránézek a javaslataidra. Azért android, mert smooth, és ki akartam próbálni, milyen is rajta.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20006) wyzard válasza aprokaroka87 (#20004) üzenetére


wyzard
tag

Persze, ez alap. MIUI-n kívül megy is szépen, ahogy kell. Kifejezetten MIUI-specifikus a problémám.

Egyébként ha leállítod akkor ettől a permission-től nem fog újraindulni semmi sem. Azt a service-ben kell megmondani (START_STICKY).

[ Szerkesztve ]

(#20007) vicze válasza wyzard (#20006) üzenetére


vicze
félisten

Ha jól tippelem a megoldás ez lesz.

(#20008) Geller72


Geller72
veterán

Üdv!
Látszólag egy egyszerű kérdésem lenne:
Van egy Xperia Z1 Kompakt telefonom, ami a mai napig tökéletesen működött és szerintem működik is.
Utóbbi időben ha telefonálok, a másik fél panaszkodik, hogy érthetetlenül torz a beszélgetés. Ha újraindítom, egy kis isdeig semmi baj nincs, aztán megint kezdődik minden elölről. Viberen és skype alatt semmi gond. Ebből gondolom azt, hogy a probléma sokkal inkább szoftveres lehet. Úgy gondolom, hogy ez a probléma azóta áll fenn, hogy megjött az új droid. Előtte semmi gondom nem volt a 4.4.4-el, de ez a mostani 5.0.2. lehet, hogy ilyen jellegű hibákat okoz. Kérdésem az lenne, hogy tapasztalt e már alaki hasonlót?

Azon gondolkodom, hogy garanciális szervizbe viszem, de van néhány aggályom ezzel kapcsolatban.
-Nem szeretném, ha az adataim közt turkálnának, tehát egy mentést követően elvégeznék egy gyári visszaállitást, majd ezután vinném be a szervizbe. Esetleg mielőtt bevinném, megnézném, hogy nem "javult" e meg " magától" a probléma a gyári beállítások visszaállítását követően.

Amitől tartok:
Van elég sok olyan appom, amit pénzért vettem, köztük a navigációm is. (Sygic full eu, lifetime update)
Ezek nem vesznek el? Ha újra bejelentkezem a fiókomba, akkor a telóra visszakerülnek az appjaim?
Megköszönnöm, ha valaki segítene.
Üdv:
G,-

Még valami.
Érkezett Kínából egy telefon, ami - mint kiderült kamu. Resetet követően az IMEI számok köszönő viszonyban sincsenek a valóssal. Hogyan lehetne visszaállítani, hogy legalább használni lehessen? Mert így nem áll fel a hálózatra. (Dual SIM-es)

[ Szerkesztve ]

(#20009) aprokaroka87 válasza Geller72 (#20008) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha azzal a fiókkal jelentkezel be amelyikkel megvetted akkor megvásároltnak tekinti a Google.

amúgy van mód adott esetben offline app mentésre is,amennyiben persze engedi az app
de ha root-od van akkor pl Titanium backup-al van lehetőséged app+data mentésre is .
persze a programokat úgy ajánlott beállitani hogy a külső sd kártyára mentse le,ha nincs külső sd kártya,akkor a komplett mentési könyvtárat érdemes egy az egyben átmásolni pl pc-re,ha visszaérkezik a telefon akkor csak visszamásolod.

(#20010) wyzard válasza vicze (#20007) üzenetére


wyzard
tag

Mit értesz ez alatt ? Hogy kézzel engedélyezhetem itt ? A kérdésemben írtam, hogy ismerem ezt a felületet, csak automatikusan szeretném, ha bekerülne ide az alkalmazásom és nem kellene kézzel bohóckodni (mint pl. a WhatsApp is bekerül ide manuális állítgatás nélkül).

(#20011) Geller72 válasza aprokaroka87 (#20009) üzenetére


Geller72
veterán

Nem rootolt, szolgáltatói tella, nem is független, mint említettem, még garos. Van külső 64 Gb-os karim, de van a Sonynak progija pc-re való szinkronnal. Folyamatosan mentek vele, de nem tudom, hogy az appokat is menti e? :U

(#20012) aprokaroka87 válasza Geller72 (#20011) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én az app backup and restore appot használom erre.

(#20013) vicze válasza wyzard (#20010) üzenetére


vicze
félisten

Igen arra célzok, hogy kézzel kell, lehet hogy bizonyos appok automatikusan bekerülnek mert Xiaomi csinált policy-t rá, de neked magadnak kell.
Elég sok fórumbejegyzést találtam korábbról, hogy WhatsApp se ment korábban és itt aktiválni kellett.

(#20014) Geller72 válasza aprokaroka87 (#20012) üzenetére


Geller72
veterán

Köszönöm. Ezt kipróbálom. :R

A Kínai telós problémára valaki? :U

(#20015) mekker


mekker
őstag

Üdv!
CWM azt írja ki, hogy E: Can't mount .... (/emmc vagy sdcard)
Mi lehet a baj?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20016) cappa72 válasza mekker (#20015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem tudja csatolni.
Ha sdcard-ot ír ki, akkor lehet, hogy sérült, vagy nem jól van betéve az sd kártya.
Ha emmc-t ír ki, akkor lehet, hogy nincs külön belső sd partíció.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20017) Bozek válasza cappa72 (#20016) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy csak egyszerűen régi a CWM. Volt belőle olyan verzió, amikor nem lehetett csatolni az SD kártyát, később ezt a hibát javították.

(#20018) cappa72 válasza Bozek (#20017) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, ez is lehetséges. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20019) m_kovacs


m_kovacs
tag

Tisztelt Hozzáértők, a segítségüket kérem!
Téma:Xperia M -en a Link2SD használata.
A végtelen ciklusban történő újraindulásra találtam a Reboot_fix csomagot.Ebben van egy supersu.bat file.
Idézek belőle:
adb shell "su -c /system/bin/ls -la /data/local/tmp/rootfix/busybox"
Nekem a system alatt nincs bin mappa,igy ls sincs.(mi az a ls?, mit csinál)
Következő:
adb shell "su -c /system/xbin/busybox mount -o remount,rw /system"
Nálam nincs xbin könyvtár(a busybox-ot oda tudnám másolni,mert része a Reboot_fix csomagnak )
Következő:
adb shell "/system/xbin/busybox rm -rf /data/local/tmp/rootfix"
Itt ugyan az a helyzet, nincs xbin mappa.
Ha a két utolsót meg is csinálom,még az elsőre nem tudok megoldást.
Köszönettel m_kovacs

(#20020) mekker válasza cappa72 (#20018) üzenetére


mekker
őstag

G2F-et szeretnék frissíteni Cappa romot, de nem megy. Nem hiszem, hogy az SD kártyával van a baj, meg a CWM is viszonylag friss. Nem akarom újratenni teljesen a telót, csak frissíteni, hogy ne bugoljon.
Nem lehet ezt valamilyen Windowsos flashtoollal megoldani? Nem akarok mindent a nulláról újrarakni, csak ha nagyon muszály.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20021) wyzard válasza vicze (#20013) üzenetére


wyzard
tag

Áhááá, értelek. Köszi, ettől 'féltem' én is, csak egyelőre nem találtam hivatalos megerősítést, de akkor Te tovább jutottál. Köszi, akkor marad egyelőre így.

(#20022) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Felrakták a céges telefonomra az McAfee Mobile Security-t, ill. a McAfee EMM-t.
A McAfee EEM ugye nem jó arra. hogy az SMS-eimbe belelássanak, hiszen minden banki forgalommal kapcsolatos magán üzeneteim ott vannak?

(#20023) beg válasza GEPESZ66 (#20022) üzenetére


beg
veterán

Töröld le "véletlenül" :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20024) Bozek válasza m_kovacs (#20019) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ls egyébként csak kilistázza a fájlokat (az l kapcsoló bővebb információkat ad, az a pedig a rejtett fájlokat is feltünteti). Bár az elvileg az alaprendszer része, szóval nem is értem, hogy hogyan tűnt el a system-ből. Busybox-ot meg itt találsz, rakd fel recovery-ből, sokkal egyszerűbb.

(#20025) Geller72 válasza Bozek (#20024) üzenetére


Geller72
veterán

Írtam neked a Nexusos hirdetésedhez. Nem olvastad? :U

(#20026) Bozek válasza Geller72 (#20025) üzenetére


Bozek
nagyúr

Eddig nem. :) Írj PÜ-t, hogy mennyit adnál érte.

(#20027) GEPESZ66 válasza beg (#20023) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tudod,hogy mire alkalmas,vagy csak ezt javaslod?

(#20028) beg válasza GEPESZ66 (#20027) üzenetére


beg
veterán

Sms-be nem tudnak beleolvasni. De magát a terméket egy bloatware-nek tartom. Pc-n is erőszakos, mindennel települni akar.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20029) GEPESZ66 válasza beg (#20028) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azt mondták,azért van rá szükség,hogy a telefon elvesztése esetén ne férjen hozzá idegen a céges levelekhez.Illetve már most is központi kóddal tudom a kezdőképernyőt megnyitni.

(#20030) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv! hol tudok venni 2013-as moto g akksit?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#20031) Quasi_modo válasza Geller72 (#20008) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nézz be a Z1 Compact topikjába, ott megtalálod a megoldást.
Leírták vagy 8x.

valami

(#20032) Geller72 válasza Quasi_modo (#20031) üzenetére


Geller72
veterán

Ok. A kínai ramaty imei visszaállításra tipp?

(#20033) cappa72 válasza Geller72 (#20032) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem kell lebecsülni a kínafonokat. De amúgy meg van

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20034) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok,
ujabban olyan csinal a gyari rom-mal a telefon, hogy idorol-idore felvillan a kijelzo, mintha ertesiteni szeretne valamirol, de semmi nem erkezett.
Hogy lehet kideriteni mi okozza?

(#20035) Geller72 válasza cappa72 (#20033) üzenetére


Geller72
veterán

Nem becsülöm le, de ez konkrétan egy átverés volt. Kamu kínait kaptam. Igen, a kínait is hamisították..:D. Valamennyire lelket kell lehelnem bele. Elkezdem. Köszi a segítséget. A múltkor is te segítettél, ha jól emlékszem.
:R
Üdv:
G.

Mondjuk itt már el is hasalt a mutatvány..:(

"Mi kell hozzá?
-A teló
-A gyári ROM és az adatbázisok
-MAUI META 3G
-Android Gadget Driver"

Gyári ROM egy hamisítványhoz? Mit jelent jelen esetben, hogy "gyári"?.:D.

[ Szerkesztve ]

(#20036) Geller72 válasza cappa72 (#20033) üzenetére


Geller72
veterán

Letöltöttem ezt a három holmit:

DOWNLOAD MAUI META 3G SOFTWARE
DOWNLOAD CDC DRIVERS
DOWNLOAD ALL MTK (BPLGU) MODEM (BASEBAND(NVRAM)) FILES

Az elsőt felinstalláltam. W8.1-em van, így mást nem raktam fel. Elindítottam a META progit belőttem, ahogy írja, összedugtam, de a tella csak áll a kezdőképernyőnél a progi ledje meg csak villog és nem megy tovább.. :U . Any idea?

(#20037) cappa72 válasza Geller72 (#20035) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha még legalább elindul a telefon (ami logikus, hisz különben nem tudnánk, hogy sérült az imei), akkor azon van firmware.
Ezt akár le is tudod menteni, tehát meglesz a gyári FW.
Ha nem minden adatbázis fájl van meg, akkor a legfontosabb a /system/friwmare/mddb könyvtárban lévő egy fájl. Ez a modem-database. Ez a minimum.

Android Gadget Driver - cdc-nek is híjják.
Maui meta 3g-t akár google segítségével is meg tudod találni.

Tehát mindegyik pont pipa, hacsak a teló nem hiányzik, vagy be sem kapcsol.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20038) Geller72 válasza cappa72 (#20037) üzenetére


Geller72
veterán

Közben írtam, hogy ezek pipa, megvannak, de a teló megfagy boot közben. Alapból elindul. Nálam az IMEI nem invalid, hanem mind a két simre tök egyforma és persze teljesen más, mint ami a hátsó címkén van.

A CDC nem kell W8.1 alá.

[ Szerkesztve ]

(#20039) cappa72 válasza Geller72 (#20038) üzenetére


cappa72
nagyúr

de a teló megfagy boot közben
Ez az a boot, amikor meta mode-ba próbálod indítani (pontosabban a Maui indítja a kikapcsolt telefont)? Mert akkor az teljesen normális, hiszen nem normál módban fut a telefon, hanem speciállis állapotba kerül.
Az nem gond, ha a két imei ugyanaz.
Viszont ha már 2 kártyás, akkor célsszerű lenne inkább a dual sim mélyvíz topikban folytatni, mert azért ez nem felszini bütykölés.
Amúgy meg komplett rendszermetés az első, a data partíció mentését is ide értve. Anélkül semmiféle módosítás nem javasolt.... sőt ellenjavallt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20040) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Tegnap telepítettem fel a CM12-es romot Galaxy S3-ra, minap szembesültem vele, hogy rejtett számon tudok csak hívni. Nincs hívásbeállítás fül, valamint a beállításokban a telefonról nevezetű menüpontban a sim kártyára bökve ismeretlenként jeleníti meg a számom. Elég sok fórumot végig néztem, de sehol sem kaptam érdemleges választ.
Nem tudom, Lolipop-nál valaki szembesült ilyennel még? Később, ha meglenne a számom akkor nem lehet elrejteni adott esetben?

Másik "jelenség" ettől távol áll. Kikapcsolt állapotban, ha töltőn van a telefon, megváltozott a gyári töltöttség jelző ábra. Nem is lenne ez baj, de home s többi gomb nyomásra se mutatja az aktuális értéket. Este vagy 15 -ször megnyomtam és utána 10-15 másodpercre mutatta csak...

Ha valaki találkozott ilyesmivel vagy valamilyen ötlete lenne, nagyon hálás lennék!

(#20041) Mr Dini válasza turbobusa (#20040) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nálam a hívást indító alkalmazásban lehet ezt beállítani a haladó beállításoknál. (Szám megjelenítése a hívott félnek) Nálam alapból szolgaltató által preferált van beállítva. Ezt állítsd át igenre. Vagy a szolgáltatónál lehet igényelni, h ez legyen az alap.

2. Sajnos a Samuknál qmg a töltést jelző cucc, illetve a boot animáció is. Roottal esetleg le lehet cserélni, de ehhet nem értek. Samu alatt csak boot animációt sikerült cserélnem.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20042) teo77


teo77
őstag

Sziasztok! MHL képes HTC-szeretnék asztali gépként használni egy HDMI monitorra kötve, billentyűzettel, egérrel. Ugye, lehetséges ez? Ha igen, mi módon? Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20043) Mr Dini válasza teo77 (#20042) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Úy gondolom lehetséges. Még annyit, h az OTG-t támogatnia kell a készülékednek, illetve nem árt egy OTG Y kábelt beszerezni, ha közben tölteni is szeretnéd a cuccost. Na meg egy USB HUB (persze, h aktív) sem árt a dologhoz. ;)

És javaslom az External Keyboard Pro-t a bill. konfigurálásához.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20044) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Van valakinek tippje mi lehet a probléma? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#20045) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Lenne egy láma kérdésem.
Ismerősömnek androidos telefonja van.
Elfelejtette a biztonsági zár mintáját és a jelszavát az email címéhez.
Így nem tudja a telefont feloldani?
Mit lehet ez ellen tenni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20046) air válasza mirci18 (#20045) üzenetére


air
nagyúr

Újraflashelni a szoftvert.
Persze minden adatát bukja.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20047) aprokaroka87 válasza mirci18 (#20045) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát elvileg van egy módszer,ám annak adatvesztés lehet a vége...

illetve ha az e-mail cím megvan,kérhet jelszó helyreállitást..

[ Szerkesztve ]

(#20048) mirci18 válasza air (#20046) üzenetére


mirci18
addikt

És ezt hogy tudnám megtenni?

aprokaroka87
Próbáltam a jelszó visszaállítást de ahhoz másodlagos jelszót kért.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20049) aprokaroka87 válasza mirci18 (#20048) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

milyen tipusú telefon?
ha megvan beírod a google-ba hogy " xyz tipus recovery menu"

de ha ide beírod is lehet hogy meglesz a megoldás

(#20050) turbobusa válasza Mr Dini (#20041) üzenetére


turbobusa
senior tag

Szia!

Nem nagyon cserélgetem a rendszert, de a gyári olyan szinten lassú volt, hogy egy böngésző feladta a leckét. Mostani Lolipop elég gyors minden téren, de az említett két hiba megőrit.
Az a baj, nincsen beállítási lehetőség a megszokott rendszerhez képest.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.