Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudok képernyőmentést (screenshot) csinálni olyan alkalmazásokról, ami nem engedi?

Üdv, Dávid

(#40502) tordaitibi válasza Nestor16 (#40501) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A megoldást nem tudom de azért nem mert én még iyennel életemben nem találkoztam. Még a felugró menüket is le tudom menteni ha megadom a screenshot késleltetését pl. 6-7 másodpercre, amíg megnyitom a menüt vagy bármit.
Milyen alkalmazás ez?

(#40503) Nestor16 válasza tordaitibi (#40502) üzenetére


Nestor16
senior tag

Elsősorban banki alkalmazások. Simple stb. Le akartam fényképezni, hogy milyen hibakódot írt ki fizetés során és elküldeni a supportnak.

Hogy lehet késleltetni? MIUI-n csak az instantot ismerem.

Üdv, Dávid

(#40504) tordaitibi válasza Nestor16 (#40503) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem RR. custom rom van,

Asszonynak van MIUI, holnap otthon megnézem, lehet az nem tud ilyet.

Nekem csak Icsekkem van, azt simán engedi.

(#40505) tomy86 válasza Nestor16 (#40503) üzenetére


tomy86
addikt

Redmi Note 7, gyári MIUI11. Gond nélkül tudok képernyőmentést csinálni a Simple alkalmazásról. Akár az értesítési sávon levő screenshot gombbal, akár gesztusvezérléssel.

[ Szerkesztve ]

(#40506) Nestor16 válasza tomy86 (#40505) üzenetére


Nestor16
senior tag

Valóban. De ez részlet kérdés. Banki alkalmazás már nem engedi. Számlaszám, számlakivonat miatt kellett volna.
Illetve a simple a fizetés során nem engedte amikor a vonatjegyet akartam kifizetni simplevel és annál a lépésnél, kártyaadatok megadása esetén.

Üdv, Dávid

(#40507) qqzs


qqzs
őstag

Tudtok olyan androidos topicot ahol tudnak segiteni az alabbi problemaval? Mint azota kiderult nagyon sok ismerosomnel hasonlo a problema
"Bekapcsoltam a smart lockot. A BT cuccok kozelsege eseten nem lockol pl. Emiatt a zsebembe allandoan bekapcsol a kepernyo es mivel nincs lockolva onallo eletet el a telefon, hivasokat indit kibekapcsol mindenfelet. van erre megoldas? Mintha ennek a smart locknak nem sok ertelme lenne emiatt"

Eladó: GTS450

(#40508) T. I.


T. I.
senior tag

Sziasztok!
Android Auto app-al kapcsolatban itt tudok kérdezni vagy van spec topik erre? Nem találtam. :B

Teló: nokia 8 sirocco, autó: suzuki sx4 s-cross

Telóra apkmirror-ról leszedtem,feltelepítettem. A telón megnyílt az app, beállítgattam. Teló usb-vel kocsira rádug, nem történik semmi a konzolon (telón az usb fájlátvitel felvillan, leokéztam)
Ma frissült az AA a play-ből, automatikusan. Azóta se megnyitni, se eltávolítani nem tudom.

Valaki tipp, hogy működjön?

(#40509) crok válasza T. I. (#40508) üzenetére


crok
Topikgazda

Az autó fejegysége biztosan Android Auto kompatibilis? Nem látom az SX4 S-Cross-t a listában sem és a Mobilarena teszt alapján is azt mondanám hogy a gyári egység (frissítés nélkül?) alapvetően nem kompatibilis: "a Suzuki által adott infotainment rendszerből csak az Android Auto hiányzik" úgyhogy az infotainment frissítése nélkül esetleg a cikkben is említett MirrorLink megoldást mondanám hogy próbáld ki vagy az errefelé megpendített (régi) cikkben olvasható "Ettől függetlenül úgy tűnik, hogy nem teljes a lentebb megtekinthető lista, a hírek szerint az új Baleno, Ciaz, Ertiga, és S-Cross modellekkel is használható a Google szoftvere. A megfelelő autók persze utólag is kompatibilissé tehetőek az Android Autóval, csak telepíteni kell a Suzuki Smartplay infotainment rendszer legfrissebb verzióját." infok alapján frissíteni kell az infotainment rendszert és lesz Android Auto benne, onnantól meg csak USB-n csatlakoztatod a telefont és kész (a működésről van találat a lapcsaládon belüli Suzuki topikban, gondolom ott gyorsabban kapsz segítséget az infotainment frissítésről is).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40510) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy a Galaxy Note 9-en lévő Filter Provider nevű rendszeralkalmazás Samsung találmány vagy Android cucc?! Elindítom a gyári képszerkesztőt és ez rögtön leállást jelez. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40511) crok válasza tylerddd (#40510) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyanítom erről lesz szó - és eléggé Samsung.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40512) tylerddd válasza crok (#40511) üzenetére


tylerddd
veterán

Egy ilyen bug vagy bármi mitől jöhet egyszerre elő? Segíthet ezen egy soron következő frissítés, esetleg újra kell rakni a telefont?! Elég sokat szerkesztek bele a képekbe és rohadt bisszantó, hogy állandóan ki kell nyomogatni a hibaüzenetet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40513) T. I. válasza crok (#40509) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszi! :R
Van egy video, amin egy régi vitarán működik.
Ezek szerint szerviz, és szoftverfrissítés.

(#40514) Fall-N válasza tylerddd (#40512) üzenetére


Fall-N
veterán

Adattörlés megvolt már rá? Ez a legfrissebb verzió vagy APKMirroron van újabb?

(#40515) tylerddd válasza Fall-N (#40514) üzenetére


tylerddd
veterán

Megvolt, a legfrissebb van a készüléken, ugyanazt telepítve vagy régebbinél azt írja "Az alkalmazás nem lett telepítve."

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40516) Bigmen válasza crok (#40483) üzenetére


Bigmen
lelkes újonc

Szia!Bocs a késői válaszért!
Van kereső és ezen már túl vagyok de sajnos az hívás átirányításra nem találtam lehetőséget.
Megnéztem minden beállítást de semmi ere vonatkozó adat.

(#40517) Bigmen válasza Bigmen (#40516) üzenetére


Bigmen
lelkes újonc

Közben nagy nehezen de megtaláltam a beállítást.
Köszi a segítséget !

(#40518) crok válasza Bigmen (#40517) üzenetére


crok
Topikgazda

Szuper! De áruld már el hogy hol van ha már megvan (: Tárcsázó app beállításaiban?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40519) Mcrazy válasza crok (#40518) üzenetére


Mcrazy
őstag

1000%, máshol nem lehet.

Üdv: Mcrazy

(#40520) T. I. válasza Mcrazy (#40519) üzenetére


T. I.
senior tag

Tárcsázó/telefon app > 3pötty > Beállítások > Hívások > Hívásátirányítás > Hang

(#40521) Mcrazy válasza T. I. (#40520) üzenetére


Mcrazy
őstag

Kószi, én tudom, mert itt irtam róla, csak nem olvasta a kérdező.

Üdv: Mcrazy

(#40522) kiskatz


kiskatz
tag

Sziasztok!

Adott egy Xiaomi Redmi 7 telefon. Kb 1 évig nem volt vele semmi gond de utána nagyon balassult, ezért csináltam egy gyári beállítások visszaállítást. Pár hétig szépen működött is de utána megint belassult pedig nincsen rajta olyan sok program.

(#40523) Viktor0610 válasza kiskatz (#40522) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez inkább a teló topikjába való szerintem, de talán egy gyári (Google vagy Xiaomi) app frissítése okozhatja.

Samsung Galaxy A54

(#40524) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Samsung Galaxy Tab A SM-T510, céges.

Nem tudok nyomtatni róla.
Mi lehet a gond?
A legtöbb nyomtató program nem is látja a nyomtatót, ami c-type porton csatlakozik. Printer Share igen, de kéri a Pro verziót hozzá (ami nekem megvan, de a cégesre nem tehetem fel, amazonról van, kell hozzá az Amazon appstore, meg a saját gmail fiókom).
A többi mind online nyomtatót akar keresni.
Van megoldás?

#?*@&!

(#40525) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocs ha off de nem találok konkrét Google topikot, és hát az Android valahol nagyon is Google.

Hetek óta bombáz a Google hogy erősítsem meg a telefonszámomat.
Bárhova nyomkodok mindig ugyanoda jutok, nevezetesen a 70-es telefonom kéne neki de mivel az GAPPS mentes, érthető hogy itt megakad a folyamat mert nem tudja azonosítani.
A végén kínjába mindig feldobja az asszony Xiaomi 7-esét (az teljes értékű, minden Google szar fut rajta) mert anno nem csináltam neki külön Google accountot, az enyémmel működik.
De az meg ugye egy 30-as simmel rendelkezik, itt a folyamat el is akad.

Hogy lehet ezt megoldani, én ezért nem goglésítom a telefonom az 101%, vagy le lehetne beszélni a Googlét a heti több mailról valahogy?

Nem használom a 2 lépcsős azonosítást ergo nincs is értelme az egész hercehurcának, bármikor bármilyen eszközről be tudok lépni.
"Természetesen" ilyenkor azonnal dobja a mailt hogy új eszközről jelentkeztek be, engem ez is irritál.
Mailcímmel-passworddal léptem be, ki a retkes franc lenne ha nem én, minek ez a mailozás?

(#40526) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Egy ilyen (vagy ehhez hasonló) USB-C-s Ethernet és USB hub (az 1 gigabites változatra gondoltam, biztos ami biztos) szerintetek működne egy (snapdragonos) Pocophone F1-el? Most Android 9 van rajta, de tudom 10-re frissíteni. (Főleg netre használnám, de néha az USB portok is jól jöhetnek. Eddig csak olyanokat láttam így Androiddal használni, amiken csak Ethernet port van, USB-k nincsenek.)

(#40527) miaoumaoi válasza tordaitibi (#40525) üzenetére


miaoumaoi
tag

Ezt nem igazán értem, a kétlépcsős azonosításnak mi köze az androidhoz? Sima mezei telefonnal is azonosíthatod magad, egyszerűen beírod a kódot amit sms-ben küld.

(#40528) Viktor0610 válasza miaoumaoi (#40527) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Épp' ez az.
Nem szeretné bekapcsolni a két lépcsős azonosítást.

Samsung Galaxy A54

(#40529) miaoumaoi válasza tordaitibi (#40525) üzenetére


miaoumaoi
tag

Szerintem az a jó ha értesít, hogy beléptek a fiókoddal, én meg azt nem értem miért lenne jó ha nem értesítene, akkor bárki beléphetne a tudtodon kívűl, nem értem az miért jó neked.

(#40530) miaoumaoi válasza Viktor0610 (#40528) üzenetére


miaoumaoi
tag

Tőlem sosem kérdezte, szerintem nem az az alapbeállítás, azt nem tudom, hogy lehet kikapcsolni nálam alapból nincs, de a faq-ban biztos benne van, hogy lehet kikapcsolni, mert nálam pl. be sincs kapcsolva, a telefonszám megerősítés volt nálam is de attól még nem lett két lépcsös az azonosítás, legalábbis nálam, monduk én egyszerűen kihagytam azt a lépést és azóta nem nyaggat.

(#40531) miaoumaoi válasza Viktor0610 (#40528) üzenetére


miaoumaoi
tag

De még ha tényleg nyaggatja is a telefonszám megerősítése szerintem nem jár automatikusan a kétlépcsős azonosítással, szerintem nagyon nincs képben a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#40532) Somatom válasza Tomikaa. (#40526) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát.... A teló szoftverében kéne legyen nyoma. Az enyémben van ethernet menüpont. De, az is kell hozzá, hogy a kernel kezelje. Ahhoz pedig olyan adapter kell, aminél kifejezetten írják, hogy (Asix) AX88179 chip van benne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40533) tordaitibi válasza miaoumaoi (#40531) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van, a mail nem baj, rábeszéltél. :)

A telefonszám megerősítésének nincs ehhez köze, ezt jól látod, ezt 3-4 hete kezdte el, és azt akartam megkérdezni hogy erről hogyan tudom leszoktatni vagy hogy tudnám az azonosítást végigvinni.
Mert mint írtam, az a 70-es szám ami a guglinak meg van adva, az az enyém de az a sim az én GAPPS mentes telefonomba van így nem tudom visszaigazolni hogy valóban én vagyok, nem tudom hitelesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#40534) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az abevjava ÁNYK programot lehet futtatni valahogy?

(#40535) miaoumaoi válasza tordaitibi (#40533) üzenetére


miaoumaoi
tag

Én ezt nem értem, vagy félre értek valamit, telefonszám hitelesítéséhez teljesen jó egy nyomógombos telefon is vagy egy iphone is, sms-t gondolom tud fogadni a gapps mentes telód is :D
De mindegy, tényleg nem értem, hátha majd más segít...

(#40536) crok válasza WhiteWalker (#40534) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, annak ellenére hogy Java még Linux-on is trükkös.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40537) WhiteWalker válasza crok (#40536) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm :R , akkor elengedem a dolgot :(((.

(#40538) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

A telefonom időnként letilt alkalmazásokat a háttérben futásról, akkumulátor használatra hivatkozva. Bosszantó, mert van, hogy csak két hét múlva veszem észre, hogy nem fut a háttérben az app, amire nem gyakran, de szükségem van, pl: helyelőzmények, vagy call recorder. Hiába állítom át automatikusról manuálisra valamiért mégis letiltja a rendszer ezeket, amivel nem is lenne baj, ha esetleg a képembe nyomna egy értesítést, hogy leáll.
Van erre valami megoldás? Köszönöm

(#40539) crok válasza vmaxter (#40538) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy telefon meg ROM verzió lehet jól jönne ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40540) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Mivel normális lte router nincs a lakásban, az új pedig mire megjön kb 2 hét (mikrotik) addig is szeretnénk használni a mobil netet.(Telenor)

Erre kitaláltam, hogy telefonon megosztom (Motorola G7 Power) USB-n keresztül bele megy a Mikrotik hAP Ac2-be.

Telon nyomtam egy speedtestet, 50-60mbit, wifin ha csatlakozom nem több mint 5-10 mbit. Mi lehet a gondolat? Kábel? Vagy USB-n ennyit nem tud leadni?
Van mikor jó pár percig, 30 mbitet lead. Esetleg van valami rejtett opció az Androidba amit nem állítottam be?

Tárgytalan lett :D

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#40541) crok válasza iceQ! (#40540) üzenetére


crok
Topikgazda

Inkabb az RF ter lehet ott a gond (panel, igaz? jelerosség, jel/zaj viszony (attol hogy a terero mutato max. attol meg a zaj lehet magas), a telefon es a tobbi AP forgalma, zaja, atfedo/zavaro csatornan mukodo AP-k, Bluetooth.. etc..). Ha tudod tedd at a hotspotot 5GHzre, hatha az kevesbe telitett (kevesbe zavart) meg WiFi Analyzer-el keress nem atfedo, tisztabb csatornat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40542) iceQ! válasza crok (#40541) üzenetére


iceQ!
addikt

USB-n keresztül osztottam meg, szerencsére mikrotik tudja és felismeri a telefont mint lte modem. Hál' istennek nem panelban lakom, kert város, Pest megye. :))
Ez a csatorna nem hülyeség, mindig elfelejtem. Insidder haverom , köszi a figyelem felhívást :R

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#40543) crok válasza iceQ! (#40542) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugy olvastam hogy wifin 5..10.. az usb-s reszt ertettem. De akkor a lenyeg hogy okay lett ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40544) iceQ! válasza crok (#40543) üzenetére


iceQ!
addikt

Igen, az előbb 50 mbitre fel is ment pár percre. Aztán ismét visszaesett. Ennyire nem tudja stabilan tartani USB-n keresztül? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#40545) crok válasza iceQ! (#40544) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt még kipróbálhatod, hogy a fejlesztői menüben a tethering hardware acceleration-t átbillented abból amiben most épp van, hogy úgy jobb-e - egyik készülékben be-, másokban meg kikapcsolva működik jobban. De lehet nem emiatt lesz. Egy próbát megérhet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40546) crok


crok
Topikgazda

Nagy változások lesznek az XDA fórumon :D

Nem tudom kit hogy érint, érdemes átolvasni, pl. új fórummotort és új témákat kap (vBulletin-ről XenForo-ra váltanak) új keresőmotorral (Algolia helyett Threadloom, végre.. borzasztó volt az Algolial, ezen nagyon remélem nagyot fognak dobni), vannak képek csatolva az új kinézetekről (két sötét, két világos és egy klasszikus van tervben), az XDA Labs támogatása határozatlan időre leáll majd (ami szerintem mindegy, majd szépen mindenki áttér az F-Droid-ra és|vagy a GitHub release-ekre, az legalább OTA-ra is felkészíthetővé teszi az appokat) valamint a DevDB szálakat visszaalakítják normál szálakra és a DevDB feltöltött file-okat törlik majd - úgyhogy aki DevDB-s appokat / forrásokat használ az töltögesse le serényen a dolgokat, szilveszterig van rá idő.. Meg türelmet kérnek mert tudják, hogy nem fog zökkenőmentesen menni :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40547) Fall-N válasza crok (#40546) üzenetére


Fall-N
veterán

Ráfért, elég elavult volt már. Már csak egy normális alkalmazás kellene alá. Az XDA Lab már elég régi, csak kicsit lett a material témára igazítva.

(#40548) crok válasza Fall-N (#40547) üzenetére


crok
Topikgazda

A XenForo-hoz lesz app, tuti, mert ott van az API szóval gyanítom ezzel nem lesz gond, ki is emelték (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40549) Bozek válasza Fall-N (#40547) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi a baj az XDA alkalmazással?

(#40550) Rruuer


Rruuer
senior tag

sziasztok. lenne egy telefon aminek a kijelzője az eltört és semmit nem mutat, de a telo bekapcsol vagyis működik. a képeket kellene leszedni róla, csak ha rádugom a gépre akkor nem csinál semmit mert nincs bekapcsolba az usb hitelesítés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.