Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) Somatom válasza lovi27 (#39500) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt tényleg nem vágom annyira, de arra emlékszem, hogy anno a 32 bites Win csak max. 4GB RAM -ot látott.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39502) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!
Hányas Androidtól lehet áthelyezni az appokat sd kártyára? Android 5-nél ne nagyon reménykedjek még?

(#39503) Somatom válasza NdrewSunix (#39502) üzenetére


Somatom
veterán

Reménykedhetsz, de ez csak egy opció az Androidban. A gyártón múlik, hogy engedi-e neked, vagy sem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39504) Somatom válasza crok (#39493) üzenetére


Somatom
veterán

Na, kérem! Telóval letöltöttem. NPlayer -ben bekapcsoltam a Web/WebDAV szervert (tulképp minden be van állítva default). Kiírta az IP -t, portot. Ezt bepötyögtem a Win böngészőjébe -> mentés másként és már húzta is át a cuccot. A Gugli meg kenje a hajára az MTP -jét! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39505) crok válasza Somatom (#39504) üzenetére


crok
Topikgazda

Senki sem mondta hogy ne kenje :DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39506) Fall-N válasza lovi27 (#39500) üzenetére


Fall-N
veterán

Keveri azzal, hogy a 32 bites OS nem tud 4 GB-nál több rendszermemóriát használni. Ebben még a GPU memóriája is benne van PC-nél (nyilván mobilnál ez közös hasonlóan az alaplapra/CPU-ba ágyazott GPU-hoz.) Ezért kellett annó 64 bites Wint használom amikor 4 GB RAM volt a gépben + 512 MB-os Radeon HD4850 volt mellette. Abban az időben még a 2 GB RAM is elég volt mindenre és még Vista és XP volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#39507) cappa72 válasza Fall-N (#39506) üzenetére


cappa72
nagyúr

32bites Linux kezel 4GB-nál több RAM-ot is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39508) NdrewSunix válasza Somatom (#39503) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Tehát akkor nem lehet ezt konkrétan kijelenteni, hogy hányas Androidtól engedélyezi ezt a rendszer?

(#39509) Somatom válasza NdrewSunix (#39508) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól emlékszem, akkor 5 -től. De, ezzel nem vagy előrébb, mert a rendszer lehetőségét letilthatja a gyártó. Pl. Samsungokon egyáltalán nincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39510) Somatom válasza Somatom (#39509) üzenetére


Somatom
veterán

Tévedtem. 6 -tól.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39511) brd válasza Fall-N (#39506) üzenetére


brd
nagyúr

Az asztali winben ez szandekos korlat volt, nem a 32 bit hatarolta, csak bonyolitotta, pl. a 32 bites server 64GB-ot kezelt. A VGA RAM-ja meg sosem volt benne, csak egy cimtartomany, tobbnyire 256 MB (ennel tobbet egyetlen gepen sem lattam a VGA-hoz kotve a 4GB-os cimtartomanybol), amin keresztul valamifele lapozassal erte el a gep (driver) a VGA RAM-jat. Nekem volt 2GB RAM-os VGA-m is XP-vel megis elerheto volt 3.5 GB a kozponti memoriabol.

The only real valuable thing is intuition.

(#39512) gyulank


gyulank
addikt

Ha mondjuk Whatsappon megnyitok egy linket, és alapból felajánlja a beépített böngészőt, meg kipipálja, hogy máskor is ezt tegye, akkor utólag ezt hogy lehet megváltoztatni? És ez vonatkozik minden más hasonló esetre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39513) brd válasza gyulank (#39512) üzenetére


brd
nagyúr

Gyártófüggően hülye helyekre tudják elrakni, de ez alapján el tudsz indulni: [link].

The only real valuable thing is intuition.

(#39514) palyijozsef


palyijozsef
újonc

Szia!
Nekem az xa1 esem akkor írta ezt ki mikor az nfc valamint az androidbeam be volt kapcsolva és a bankkártyámat a telefon tokjába tartottam
😁

(#39515) NdrewSunix válasza Somatom (#39510) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Akkor nem erőltetem a dolgot a régi Samsung Core Prime -on.
Újabb Samsungokon sincs erre lehetőség? Érdemes lenne inkább más gyártó telefonját keresnem? Ha igen melyiket? ( Kislányomnak kellene játékra.)

(#39516) Somatom válasza NdrewSunix (#39515) üzenetére


Somatom
veterán

Note 9 -em van most, azon biztos nincs ilyen. Megjegyzem, teljesen egyetértek ezzel, a mikroSD nem erre való. Ha nagy tárhely kell, akkor olyan telót kell venni. A hibrid tálca miatt bukom a mikroSD -t, ezért vettem 512GB -os verziót. De, még a kicioccó Mi A2 Lite -om is 64GB -os. Milyen játékra nem elég? De, ha mindenképpen ilyen megoldást szeretnél, akkor sztem a dual SIM topikban, vagy vmi milyentelótvegyek topikban kéne kérdezősködnöd.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39517) crok válasza NdrewSunix (#39515) üzenetére


crok
Topikgazda

Az említett adoptable storage funkció csak Marshmallow-tól érhető el, nem feltétlen rossz ötlet de csak 6.0 Android főverziótól van implementálva de a gyártó a gyárói ROM-ból ki is veheti ha úri kedve úgy tartotta.

A lehetőségeid száma ezzel a készülékkel így elég szűk:

- Custom ROM telepítése: ha jól látom lehet rá tenni pl. LineageOS 14.1 Nougat-ot vagy 15.1 Oreo-t is (ugyan unofficial de mégiscsak Oreo) és adobtable storage-ként formázod a microSD-t
és|vagy
- az App2SD vagy a Link2SD megoldás amihez viszont root kell meg olyan microSD amivel érdemes is valamit kezdeni: minimum Class10 vagy U1 (jobb lenne nyilván az U3 csak mivel a készülék 5..6 éves így lehet értelme se lenne mert nem tudná a vas kihasználni) és partícionálni kell hogy egy része legyen erre használható (ezt a custom recovery (pl. TWRP) megoldja, ami úgyis kelleni fog a root miatt).

Vagy - ahogy említették - másik készüléket használsz erre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39518) gyulank válasza brd (#39513) üzenetére


gyulank
addikt

Ilyet, ha találnék az mit is csinálna pontosan?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39519) brd válasza gyulank (#39518) üzenetére


brd
nagyúr

Törölni tudod vele az aktuális típusra (vagy az aktuális appra vonatkozót, ez megint csak gyártófüggő, hogy melyik érhető el náluk) a "ne kérdezze többet, hanem mindig nyissa meg ezzel" beállítást, így legközelebb újra meg fogja kérdeni és beállíthatsz mást.

The only real valuable thing is intuition.

(#39520) Zola007


Zola007
veterán

Redmi 8, android 9
Hol lehet beállítani, hogy a névjegyzékbe n ne mutassa a profilképeket?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39521) gyulank válasza brd (#39519) üzenetére


gyulank
addikt

De nincsen. Android 5.1.1 MIUI 9.6.2.0

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39522) crok válasza gyulank (#39521) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem találod a menüpontot akkor próbáld ki pl. alábbi
default app manager appok egyikével átállítani/resetelni:
- Default app manager - Android 5.0 és felette, van benne Assistant a felsorolás szerint
- Launch by default app reset - mint az előző app csak pepitában (de már Android 2.3-tól)
- Default app settings shortcut - ha van ilyen menüpont csak nem találod/rejtett ez akkor is a megfelelő célra ugrik és megnyitja

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39523) gyulank válasza crok (#39522) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem értem vagy te nem érted. Azért kérdeztem rá, mert nekem nem az kell, hogy visszaállítsam a rendszer alapállapotot, meg nem is az, hogy beállítsam, hogy milyen fájlt mi nyisson meg. Az első ezt csinálja, és nincs is a listában a Whatsapp. A 3.-ra nincs megfelelő eszköz.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39524) Somatom válasza gyulank (#39523) üzenetére


Somatom
veterán

Ebből nekem úgy tűnik, hogy Te nem érted.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39525) brd válasza gyulank (#39523) üzenetére


brd
nagyúr

Az átállítás már power user feladat :D és neked most tökéletesen elég, ha újra megkérdezi; így de, neked a "rendszer alapállapot" kell (ha az az volt, hogy kérdezze meg, de gondolom, az volt, ha erről a témakörről most hallasz először). Amúgy nem a Whatsapp-ot kellene keresned, hanem a böngészőt, amit kiválasztottál a link megnyitásakor.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#39526) tordaitibi válasza gyulank (#39523) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem a rendszer alapállapotot állítod vissza hanem a hogyismondjam, a fájltársítást. Hogy egy adott kiterjesztést vagy kiterjesztés csoportot (pl. képek, képfájlok) mi nyisson mag ha van több alkalmas alkalmazás is.

Itt az Opera böngészőm beállítása,

ha rányomok az Alapértelmezések törlése gombra akkor a legközelebbi url, link megnyitásakor meg fogja a rendszer kérdezni hogy ezzel, vagy másik böngészővel akarom-e megnyitni.

Próbaképp hogy demonstráljam, töröltem a video típusú fájlok alapértelmezett lejátszó társítását, ha bármilyen videora nyomok akkor máris a lennti ablakot dobja mivel 3 alkalmazásom is képes videofájlokat lejátszani.


Ezt kellene megtalálnod, és törölni az alapértelmezést.
Nekem nem de az asszonynak MIUI-s telefonja van, este megkresem neked benne ezt a lehetőséget.

Senki nem a rendszer alapállapotba állítását mondta hanem amit leírtam, ezt próbálja megértetni veled.

(#39527) gyulank válasza tordaitibi (#39526) üzenetére


gyulank
addikt

De nem egyszer kérdezi, hanem minden alkalmazásnál külön megkérdezi. Megkérdezte a Whatsappon, ha azon megnyitottam egy linket, de megkérdezte még a chrome-ban is, hogy mivel nyitom meg azokat a linkeket amik itt voltak. Na de most az előbb megkerestem a beállításokban akkor a gyári böngészőt, és rámentem az alapértelmezések törlésére. A whatsapp nem kérdezi meg, csak elindítja a gyári böngészőt. Akkor megnéztem a programban, de az ugyanarra a beállításra ugrik. A whatsapp beállításainál meg tegnap is néztem, de ott azt írta nincs milyen beállítást törölnie.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39528) dawez


dawez
tag

Sziasztok lenne egy kerdesem nekem van egy nano simem es olyan telefonba szeretnembeletenni amibe normal Meretu sim kartya valo milyen adapterrel tudnam ezt megoldani?

(#39529) crok válasza dawez (#39528) üzenetére


crok
Topikgazda

Pontosan olyan átalakítóval mint amit leírtál:
nano SIM adapter néven keresgélj, pl. [1] [2] [3] [4]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39530) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire hülye kérdés, de egy android rendszer tud kezelni egyszerre 2 db bluetooth eszközt?
Bringával járok be dolgozni, és mivel napi kb 20 km-ert tekerek elég kihalt helyeken, egy kicsi hordozható hangfalon szoktam közben zenét halgatni, amire a telefonom küldi a zenét. Amúgy is szeretnék egy mi band-et, lehetséges, hogy menet közben azon vezéreljem a lejátszást, vagy ez így nem működik?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#39531) lovi27 válasza dawez (#39528) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kell venni semmit! Eleve úgy adják a simeket, hogy mind a három méretet tartalmazza kitörhetően. Csak keresd elő a kártyát ami a pin kódot is tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#39532) helixP


helixP
nagyúr

Ez összefügghet azzal, hogy már nem tudom Hide-olni a Root-ot a telekom app elől? :((

(#39533) crok válasza helixP (#39532) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, itt beszélgetünk már róla. De attól függ milyen készülék milyen ROM - Mido / AICP 14 Pie - nekem OK.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39534) helixP válasza crok (#39533) üzenetére


helixP
nagyúr

Mi9t, xiaomi.eu-rom.

Safety net ctsProfile-om false. Gondolom itt van a kutya elásva.

[ Szerkesztve ]

(#39535) crok válasza helixP (#39534) üzenetére


crok
Topikgazda

Davinci? Android 10? MIUI 11? Legfrissebb ROM? Mert azon is írják.. de ugye se nem a ROM se nem a Magisk miatt - csak egyszerűen a nyitott bootloader miatt. EdExposed-al lehet próbálkozni fake-elni a státuszt. Én sajnos nem tudom tesztelni magam hogy működik-e mert nincs ilyen készülékem amit érint. Nem is tervezem, nem is terveztem de most megerősített hogy marad a Mido :D

Szerk: most olvasom, hogy Poco-n valaki az eredeti persist.img visszaflash-elésével elérte hogy pass-os legyen a SafetyNet.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39536) helixP válasza crok (#39535) üzenetére


helixP
nagyúr

Jogos, akkor nem volt időm lekörmölni :)
Droid 10 alapú Miui 11 (20.1.21 weekly).

EdExpo nekem egyszer már bootloopot csinált, szóval azt most hagyom :)

Köszi az infókat, nyitva tartom a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#39537) crok válasza helixP (#39536) üzenetére


crok
Topikgazda

Az eredeti persist.img visszarakását azért próbáld meg, nagyon nagyon egyszerű, lehet eleve van a TWRP-dben is rá img flash lehetőség az install menüben (cust-ra pl. van 3.3.x felett) de fastboot flash-el is visszatehető, az img meg egyszerűen kinyerhető a fastboot ROM-ból.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39538) Somatom


Somatom
veterán

Biztos van itt olyan, aki ezt nálam jobban vágja. Ezen a módon PC nélkül is megadhatom a Tasker -nek a szükséges ADB -s engedélyeket? Vagy, engedélyezhetem 7 fölötti Androidon a freeform multiwindow módot? Hogy működik ez? Kapok egy terminált, ahova bepötyöghetem a parancsokat?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39539) Rickeffe válasza Zola007 (#39520) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#39540) crok válasza Somatom (#39538) üzenetére


crok
Topikgazda

Az adb szerverként fut a készüléken (a folyamat/bináris neve is adbd vagyis daemon). Ehhez a szerverhez lehet kapcsolódni adb parancsal (a klienssel) USB-n ha a hibakeresés be van kapcsolva.

Ez az új megoldása a Taskernek így egy adb kliens elérést ad a Tasker-nek ami aztán automatizálható és különböző parancsokat lehet kiadnia a Taskernek adb-vel (amihez nem kell root), nem egy terminált kapsz hanem a Tasker-nek ad lehetőséget hogy adb parancsokat adjon a telefonnak. Ehhez PC-s alapesetben ugye USB debug bekapcsolás és csatlakozási kérelem után meg kell adni a csatlakoztatni kívánt eszköznek (itt a PC) a jogot első csatlakozáskor és ekkor be is tudod állítani hogy innentől tudjon ilyen ablak nélkül menni az adb ezzel az eszközzel. A Tasker-el most az a helyzet, hogy.. szóval a telefonon alapesetben ha bekapcsolod az USB hibakeresést akkor csak simán elindítja az adb-t alapértelmezetten, vagyis USB módban. Ha viszont TCPIP módban indítod el akkor a készülékhez a TCP 5555 porton lehet hálózaton is csatlakozni adb-n, pont mintha USB-n csatlakoznál ugyanúgy ugyanazokat a parancsokat tudod kiadni (persze amihez nem kell root). A Tasker beta ezt "helyben, önmagához kapcsolódva" teszi majd meg a loopback 127.0.0.1-en (az adb szerver és a kliens ugyanaz a készülék), elsőre majd meg kell add neki hogy a Tasker csatlakozhat és hogy megbízható aztán nem jön majd fel ez az ablak (ugyanúgy mint USB-s csatlakozás esetén). Az engedélyt egyébként vissza lehet vonni a fejlesztői beállításokban. Szóval a Tasker-ben mostantól lesz egy adb kliens bináris is amit meg lehet hívni, ügyes trükk (: A jogosultságokkal lesz majd kis kavarodás mert Android 6 felett azért bőven belenyúltak a forrásba (SELinux pl..) és minden Android főverzióhoz más-más metódus és jogosultságkezelés kell de ezt a Tasker-t író arc gondolom összeszedi majd (itt van link, szerintem erre gondolt ő is). Ehhez majd csak annyi kell, hogy a készüléken valahogy be lehessen kapcsolni az ADB WIFI vagy ADB Network névnen szereplő lehetőséget. Ez annyiban nehézkes, hogy ez vagy bent van a fejlesztői beállításokban vagy nincs.. ha bent van akkor általában reset-elődik restartkor.. aztán van annyi lehetőség, hogy először USB-n adb-n egy prop-ot be kell állítani mégpedig az adb TCP portot (setprop persist.adb.tcp.port 5555 ) mert akkor az adbd (vagyis a szerver rész) legközelebb már nem USB hanem TCP / hálózati módban indul el (visszaállítás USB-re: setprop persist.adb.tcp.port "" valamint az aktuális érték kinyerése getprop persist.adb.tcp.portadb parancsokkal lehetséges). Ha minden igaz ezt majd meg lehet oldani, ezért kezdett bele ennek a módnak a fejlesztésébe.

A legtöbben ezt egyébként app fejlesztésre használják, főleg mikor mozgó készülék miatt nehézkes az USB debug..

Megj.: Egyébként ha akarnál akkor ugyanígy lehetne terminálból is kiadni adb parancsokat csak ahhoz kellene hogy legyen a készüléken terminálból elérhető adb bináris ami nincs alapból, de pl. adb-ndk Magisk modul van.. csak ha meg már van Magisk.. nincs értelme adb-vel szórakozni (én pl. volt hogy arra használtam, hogy egy másik telefonra USB-n adtam ki adb / fastboot parancsokat, pl. TWRP telepítés telefonról telefonra de azért ez vastagon nem felhasználó szint és elég unorthodox felhasználás..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39541) Somatom válasza crok (#39540) üzenetére


Somatom
veterán

A Magisk -tól (illetve a függőségeitől) billenne a KNOX flag. Ezzel viszont garis marad a teló. A cikkben levő videón pl. mobiladatot kapcsolgat a Tasker, ami normál esetben csak root -tal lehetséges. Talán van olyan terminál app, ami Tasker beépülő, vagyis Tasker műveletként továbbítja a begépelt parancsokat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39542) crok válasza Somatom (#39541) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kell hozzá külön terminál, mondom, az a megjegyzésem csak széljegyzet. A mobiladatkapcsolat billentése megy ADB-vel natívan root nélkül, ezért is tudta megoldani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39543) Somatom válasza crok (#39542) üzenetére


Somatom
veterán

Ha én automatizáltan szeretném kapcsolgatni mondjuk a mobilnetet, akkor kell hurcolnom magammal egy PC -t is a telóval, ami elég kényelmetlen. PC nélkül meg root kell hozzá. Viszont, ezzel a Taskeres ADB megoldással se root, se PC nem kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39544) crok válasza Somatom (#39543) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, jól látod, ezért is kezdett bele szerintem.

Ja, egy kis visszás dolog van vele azért: amikor bekapcsolod hogy az adb hálózaton fusson akkor minden létező elérhető IP-jén figyelni fog, tehát ha valaki megpróbál csatlakozni - mondjuk egy portscan után - akkor fel fogja dobni a csatlakozásról az üzenetet a telefon, ezért se szokás bent hagyni a gombot a fejlesztői menüben hogy még véletlen se fogadhasson el egy véletlenül bekapcsolva maradt adb-vel senki semmilyen külső / harmadik féltől jött csatlakozási kérelmet. Az egyik biztonsági aggodalomra okot adható dolog ugyanis az lehetne, ha egy támadónak a csatlakozási kérelmét elfogadva kinyerhető lenne adb pull-al mondjuk a készülék adb privát RSA kulcsa de az olyan helyen van amit nem lehet elérni adb-vel root nélkül.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39545) mobilizmo válasza crok (#39544) üzenetére


mobilizmo
addikt

Segíts ki hirtelenjében.
Jött ki új verzió a MI A1-re Havoc-OS-ből. Eddig nem volt szokása, de most leradírozta a TWRP-t (ami egyébként CosmicDan származék, tehát alapból vissza kellene gyűrnie magát, de most nem). Nem lenne gond mert fastboot van, de valami miatt ezeket kapom vissza:
c:\adb>fastboot flash recovery TWRP-3.3-withTM-INSTALLER.zip
target reported max download size of 534773760 bytes
sending 'recovery' (19152 KB)...
OKAY [ 0.494s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: partition table doesn't exist)
finished. total time: 0.504s
c:\adb>fastboot boot boot-recovery.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 0.758s]
booting...
FAILED (status read failed (Too many links))
finished. total time: 0.890s

Szóval az első telepítős próbálkozásnál nem találja a partíció táblában a recovery-t, ehhez annyi fontos talán hogy már treble kompatibilis a teló.
A másodikat egyáltalán nem értem, mit jelent a hotbootos változatnál a too many links.

Update: a hotboot másodikra mégis ment...

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39546) crok válasza mobilizmo (#39545) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne a zip-et flasheld fastboot-al hanem az img-t, itt van mind.
A zip mar custom recovery alol menne fel install-al, neked most az img-t kell felkuzdeni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39547) mobilizmo válasza crok (#39546) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi, hotboot-ból aztán már ment az install.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39548) szimi57


szimi57
őstag

Úgy néz ki sikerült kinyirnom egy Redmi 6-ot. Csak TWRP- t artam lecserélni. Az eredmény időnként rezzen egyet a készülék.
FlashTool nem látja. Töltést kap állapotjelző világit. Lecsatlakoztam az akksit. Volt már ilyen, akkor sikerült visszahoznom, most sajnos semmi. Tudok még esetleg valamit kezdeni vele, vagy irány a szerviz? Valszeg unrootolnom kellett volna TWRP csere előtt.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39549) mobilizmo válasza szimi57 (#39548) üzenetére


mobilizmo
addikt

Twrp csere előtt miért kellene unrootolni? Szerintem nem fastbootban van, hanem megpróbált újraindulni. Próbálkozz a power+hangerő fel-le gombokkal valahogy fastboot-ba rakni. Utána már fel tudod tolni az új twrp-t.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39550) szimi57 válasza mobilizmo (#39549) üzenetére


szimi57
őstag

Igen, sajnos állandóan újra indul. Hiába akasztottam le az akksit, próbáltam meg mindenféle kombinációt a gombokkal percekig nyomva, az ujraindulás megmaradt. Akksival ugyan az.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.