Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) RkTomi válasza Mcrazy (#40450) üzenetére


RkTomi
friss újonc

:DDD megvolt a verzió 5.1 helyett 5.1.1 de a hiba megmaradt.

(#40452) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok, korábban Samsung telefonról simán ment az átállás, hogy a korábbi programokat átrakja másik telora, nem tiszta számomra, hogy hogy megy ez a Google szinkronizálás ,most vettem egy másik telefont nem Samsung ,de erre gyakorlatilag csak néhány programot telepített át, hogyan érdemes egyszerűen ezt csinálni?

(#40453) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Olyan gondom van, hogy az egyszervolt.hu oldalon nem indul el több játék.
Mint pl a vízlabirintus. Honnan, milyen Adobe flash lpayert telepítsek, hogy
meg tudjam nyitni?
Már a harmadikat telepítettem playről, de még mindig
azt írja, hogy "a Fartalom megtekintéséhez flash Player szükséges" Vagy hogyan, hol kell ezt külön engedélyezni? Próbáltam opera, firefox, chrom, dolphin böngészőkkel.
Huawei T5 tablet és P9 lite telefon.
Köszönöm.

(#40454) Viktor0610 válasza Kolty (#40453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Flash nem feltétlen fog működni mobilon.
PC-n is a végét járja tudtommal, mobilon meg sosem volt elterjedt.

Samsung Galaxy A54

(#40455) Somatom


Somatom
veterán

Adott egy LTE tablet, Voda kártyával, roaming területen. Ha állandóan hálón lógna, akkor megszegném az "50% -os szabályt". A mobilnetet csak hétvégenként használnám, a tabot viszont Wifin állandóan. Szoftveresen el tudom érni, hogy a tab ne csatlakozzon a mobilhálózatra? Mondjuk, kikapcsolom a SIM slotot, repülőbe teszem és arra indítom a Wifit.
Kártya másik eszközbe helyezése nem opció.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40456) scott_free


scott_free
senior tag

Android 8-on hogyan lehet a vágólap tartalmát törölni? :F

(#40457) MiDe


MiDe
újonc


Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyen járok, de... hátha tud valaki segíteni:

Hogy lehet az ADB backup-pal egy adott fájl lementeni? (contacts.db,
contacts2.db) [Névjegyzék]

Köszi mindenkinek

(#40458) crok válasza MiDe (#40457) üzenetére


crok
Topikgazda

Hm.. a másikban válaszoltam - azzal mi nem ment?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40459) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Cserélném a microsd kártyát a telefonban.
Telefont kikapcsolom -> kártyát kiszedem -> PC-n másik kártyára átmásolom -> visszateszem -> bekapcsolom.
Ennyi elég, hogy rendben működjön vagy előtte telefonnal meg kell formázni az újat?

üdv

(#40460) Somatom válasza -szabi- (#40459) üzenetére


Somatom
veterán

A telefonos formázás hasznos lenne. De, a siker attól is függ, hogy miként volt a telóban a kártya. Ha csak médiatárolóként, akkor működik a terv. Persze, az ellenőrzés előtt semmit se törölj a régiről!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40461) -szabi- válasza Somatom (#40460) üzenetére


-szabi-
őstag

Tárolóként használtam a kártyát.
Jól sejtem ilyenkor mindent látok a kártyán PC-n, nincs rejtett fájl, könyvtár stb.
Mert androidos tv box pl. csinálni szokott olyat formázáskor, ami PC-n nem látszik de a működéshez szüksége van rá.
Ilyenre nem akarok ráfutni azért kérdeztem inkább.

(#40462) Somatom válasza -szabi- (#40461) üzenetére


Somatom
veterán

Fene tudja. Van egy kártyám, amit droidban formáztam és használtam. A Win fájlkezelőjével nem látok minden könyvtárat. TotalCommanderben úgy, hogy bekapcsolom a rejtett és rendszerfájlok mutatását. Linux és Android alatt csont nélkül látom a teljes tartalmat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40463) -szabi- válasza Somatom (#40462) üzenetére


-szabi-
őstag

Beformázom inkább androiddal, biztos ami biztos.
Köszi.

(#40464) hitchins


hitchins
őstag

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Tesomnak van egy regi sony xz premium telefonja. Lassan egy eve nem hasznalja de szeretne a csaladban tovabbadni es elotte alaphelyzetbe visszallitani.
A problema ott van hogy ujjlenyomat olvaso nem volt beallitva jelkodot meg elfelejtette azaz nem tud belepni a telefonba.
Van valami mod ra hogy feloldja a telefont?

A gmailes account/email cim amivel hasznalta az meg megvan, ugyanazzal hasznalja az uj telefonjat is.
Hatha ez esetleg segit valamit annak igazolasaban hogy O a tuljaj.
Illetve telekomos vasarlas leven valoszinuleg a szamla is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#40465) crok válasza hitchins (#40464) üzenetére


crok
Topikgazda

PC-n a Google Security oldalon (a régi tulaj (tesód) belépése után) a lap alján fel kell sorolva legyen az összes, az account-hoz tartozó eszköz (ami még nem time-out-olt ki.. egy év alatt 4x ki kellett volna törlődnie) és ott meg lehet találni az adott készüléket és lehet törölni is (sign out / kilépés). Utána a Google FRP már nem szól bele egy factory reset-be, le lehetne reset-elni a készüléket, utána vissza lehetne léptetni. Ha a Google security listában sincs már benne akkor talán a Telekom is megoldja neki ha beviszi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40466) hitchins válasza crok (#40465) üzenetére


hitchins
őstag

Megnezzuk.
Koszonom szepen. :R

(#40467) Fall-N válasza -szabi- (#40463) üzenetére


Fall-N
veterán

Érdekes, mert normálisabb telefon ROM-ok egyből felajánlják a kártya formázását, ha nem megfelelő a formátum nekik. De eddig vásárolt microSD-k rögtön működtek formázás nélkül.

(#40468) #31418368


#31418368
törölt tag

Sziasztok. Van egy Huawei P9 lite mini telefonom. Android 7-tel. Eladás előtt szeretném biztonságosan törölni, hogy ne lehessen visszaállítani az adatokat. A sok helyen ajánlott eszköz titkosítása opciót nem találom. Szerintem nincs benne.
Köszönöm. :R

(#40469) Piazza


Piazza
tag

Sziasztok!

Lett egy Samsung Galaxy j5 2016 telefonom, most bontottam ki a dobozbol, epp csak feltoltottem eloszor.
Kerdeseim lennenek. (Ha esetleg masik topicban kene erdeklodnom, kerlek iranyitsatok oda!)

Szoval. En ezt a keszuleket mint telefont nem szeretnem hasznalni. Mit kene csinalnom es hogyan, hogy egy amolyan tablageppe butitsam?
Alapbol jo lenne gyalulni az egesz keszuleket, majd tenni ra valami (samsungtol fuggetlen) op-rendszert es utana ra tolteni az alkalmazasokat amit hasznalnek (gondolom ezek play aruhazbol letoltve).
Milyen lehetosegeim vannak, hogy kezdjek neki??

Udv.

(#40470) miaoumaoi válasza Piazza (#40469) üzenetére


miaoumaoi
tag

Vedd ki a SIM kártyát és máris használhatod mint táblagép.

(#40471) miaoumaoi válasza #31418368 (#40468) üzenetére


miaoumaoi
tag

Távolíts el minden Google fiókot, utána csinálj egy gyári beállítások visszaállítását.

(#40472) Piazza válasza miaoumaoi (#40470) üzenetére


Piazza
tag

Mint irtam, most csomagoltam ki epp fel lett toltve, eloszor. Tehat nincs benne sim kartya, soha nem is volt.

Egy letisztult minimal operacios rendszert szeretnek ra. Ebben varnek tanacsokat, segitseget.

(#40473) miaoumaoi válasza Piazza (#40472) üzenetére


miaoumaoi
tag

Tegyél rá custom ROM-ot, ha van rá, én nem tudok segíteni benne de ha itt nem segítenek keress rá a topicjára az XDA-n, vagy esetleg itt is kereshetsz a saját topicjában, ha van neki, nemtudom. Keresni, keresni, keresni... :)

(#40474) #31418368 válasza miaoumaoi (#40471) üzenetére


#31418368
törölt tag

Nem rossz ötlet. És mi a helyzet a visszaállító programokkal? Ebben az esteben vajon nem tudják visszaállítani az adataimat :F

(#40475) miaoumaoi válasza #31418368 (#40474) üzenetére


miaoumaoi
tag

Elméletileg visszaállítható, ha nem lett felülirva, gyakorlatilag szerintem nem éri meg, hacsak nem valami szuperértékes adatokat tároltál a telefonon. Én max. azt tudom elképzelni, hogy recoveryben egy scriptel felülírod random adatokkal a data és sdcard particiókat mielőtt formázod de ilyenről még nem hallottam.

(#40476) tordaitibi válasza miaoumaoi (#40470) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez se így van mert wifin keresztül is képes megőrjíteni a tulajt... :)

Piazza,
ilyen márkás telóm sose volt, a Xiaomi vonalat favorizálom.
Azon van legális BL. nyitás és custom romok arzenálja, sajnos Samu vonalon el vagyok maradva.
Ha valahol, akkor a topikjába, ha az halott akkor külföldi fórumokon böngészve a telefon pontos neve+custom rom keresőszó.
Google fordító segít ha nem megy az angol (nekem nagyon szarul megy).
Én magam a Resurrection Remix mellett voksolok, hogy portolták-e Samura azt se tudom. de van sok nagyon jó más rom, ez ízlésfüggő.

Ha békés nyugodt együttélést szeretnél, GAPPS mentesen meg lehet oldani, az appok kb.90%-a letölthető, telepíthető alternatív áruházakból, oldalakról.

Nem tudom, mennyire akarod kiherélni a telefont, azért írtam le ezeket a lehetőségeket.

(#40477) miaoumaoi válasza tordaitibi (#40476) üzenetére


miaoumaoi
tag

És ezt miért nekem írod? :D Én nagyon jól megvagyok az enyémmel, köszi. :D

Ja közben láttam, hogy Piazza-nak címezted, bocsi, am én is szerettem régen a cm és miui romokat, de már nem romolok, rootolom, utána farigcsálom kedvemre :)

[ Szerkesztve ]

(#40478) Piazza válasza tordaitibi (#40476) üzenetére


Piazza
tag

"ilyen márkás telóm sose volt, a Xiaomi vonalat favorizálom"

Nekem sem. Ezt csak ugy kaptam. En is xiaomit hasznalok, regebben htct.

Amugy talan a google dolgok sem kellenenek ra, aruhaz sem.

Ugy gondoltam hogy letorolni mindent rola, majd egy nem Samu, valami sallangmentes de stabil Oprendszert feltenni ra. Telelefon resz nem is kell bele. Ha kell wifin adok neki netet, bongeszohoz, programot letolteni.. YT Vanced, gyereknek. Amugy meg nehany programot futtatni rajta, gps bluetooth, kirandulas, bringazas utvonal rogzites, terkepek.. ezek offlineba.

(#40479) Piazza válasza miaoumaoi (#40477) üzenetére


Piazza
tag

Miert rootolsz inkabb rom csere helyett? Mi elonye van neki, szerinted?

(#40480) crok válasza Piazza (#40478) üzenetére


crok
Topikgazda

Airplane mode utan WLAN, GPS, Bluetooth mind visszakapcsolhato de a modem ki lesz kapcsolva, akkor nem fogyaszt.

Ami nem kell adb-vel kigyomlalhato.

Akar megsporolhatod a ROM-olast, egy probat meger, a gyari ROM azert altalaban stabil, root meg pl. azert jon jol mert adb helyett hasznalhatsz Swift Backup-ot, Titanium Backup-ot menteni es torolni/letiltani is.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40481) -szabi- válasza Fall-N (#40467) üzenetére


-szabi-
őstag

Jah ez jó lenne, mert megspórolnám az időt míg az alkalmazásokat megint beállítom, hogy az új kártya a mentési hely és nem a belső memória.

(#40482) Bigmen


Bigmen
lelkes újonc

Sziasztok! Lehet,hogy nem jó helyre írok bocsánat érte.
Kérdésem az lenne,hogy Nokia 7 Plus telefonon(Android 10)hogy lehet beállítani a hívás átirányitásokat Sajnos nem találom a telefonban ezt a lehetőséget,lehet,hogy csak én nem találom vagy el van dugva valahová. Már végig néztem a beállítások összes menüjét de nem találom.Ebben kérek egy kis segítséget !Köszönöm mindenkinek!

(#40483) crok válasza Bigmen (#40482) üzenetére


crok
Topikgazda

Beallitasok tetejen nincs egy keresomezo? Oda ha beirod hogy "hivas" szerintem kiadja, azt is hogy hol van a menuben is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40484) miaoumaoi válasza Piazza (#40479) üzenetére


miaoumaoi
tag

A gyári romokon általában minden működik rendesen, roottal meg le lehet pucolni vagy lehet moddolni amire szüksége van az embernek és manapság már olcsón lehet kapni bivalyerős gépeket sok memóriával ahol már nincs szükség custom kernelre, mindenféle finomhangolásra meg plusz fícsőrökre mert már alapból benne van. Ha már custom romot akarsz akkor szerintem valami aosp-t tegyél fel abban biztos nem lesznek gyártói reklámok meg hülyeségek, amiket egyébként szerintem a gyáriból is ki lehet írtani, sőt a legtöbb custom rom az is, egy lecsupaszított gyártói, ezért mondtam, hogy nézelődjél xda-n, ott a készülékek topikjában vannak custom romok, olvasgasd, aztán amelyik megtetszik azt felrakod, vagy kérjél tanácsot samsungostól.

(#40485) majomfej


majomfej
kezdő

Sziasztok, az android go-t hogyan lehet rárakni egy vodafone tab prime 6-ra? 1 giga ram van benne, jelenleg 5.1.1-es android fut rajta :/

(#40486) crok válasza majomfej (#40485) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahhoz valakinek a ROM-ot portolnia kell a készülékedre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40487) Mcrazy válasza Bigmen (#40482) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia! Ez a menü a - Tárcsázóból- érhető el, mert a SIM kártyához tartozik. 10-es droidot nem ismerem, de a régebbieknél a Tárcsázó - Beállítások- Egyéb beállítások környékén van.

Üdv: Mcrazy

(#40488) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tényleg nem lehetséges még wifin keresztül androidra fájlokat másolni windowsról? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40489) crok válasza enginev3.0 (#40488) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt hogy kell érteni? Mi nem megy? Mert csilliár megoldás van, csak példaképp.. vagy most a Win alatt SMB-re gondolsz?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40490) cappa72 válasza enginev3.0 (#40488) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem de

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#40491) enginev3.0 válasza crok (#40489) üzenetére


enginev3.0
félisten

Arra, hogy egy hálózaton vannak a gépek, akkor simán lássa mint egy SMB megosztás :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40492) lovi27 válasza enginev3.0 (#40488) üzenetére


lovi27
addikt

Miért ne lehetne. Mióta mobilom van, de legalábbis sok-sok éve így másolok rá.

(#40493) enginev3.0 válasza lovi27 (#40492) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor te szerencsés vagy, az meg hogy erre az egyszerű feladatra még külön programot telepítsek...

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40494) lovi27 válasza enginev3.0 (#40493) üzenetére


lovi27
addikt

A plusz nézőpont kérdése. ;]
A rendszer fájlkezelőjét csak addig használom amíg belakom a mobilt, amíg felteszem a saját bevált programot, ami kezeli az SMB megosztást is. Így pár óra múlva nekem már a rendszeré a felesleges plusz. Persze, azért erőszakkal nem törlöm le, elfér, nem kér enni.

(#40495) qqzs


qqzs
őstag

Bekapcsoltam a smart lockot. A BT cuccok kozelsege eseten nem lockol pl. Emiatt a zsebembe allandoan bekapcsol a kepernyo es mivel nincs lockolva onallo eletet el a telefon, hivasokat indit kibekapcsol mindenfelet. van erre megoldas? Mintha ennek a smart locknak nem sok ertelme lenne emiatt

Eladó: GTS450

(#40496) tordaitibi válasza enginev3.0 (#40493) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

TC.+ webdav plugin, vagy lan plugin, (ez nem azért lan mert csak azt tudja, wifin is tudja) vagy a telefonra smb szerver, vagy wifi ADB app, bár ez utóbbi erősen túlzás és root nem árt, de akkor mindent visz... :) :D
Van Onedrive plugin is, ennél több Wines cuccokhoz úgyérzem szükségtelen.

Ha a gyári fájlkezelő nem képes sambázni akkor belátható hogy csak külső applikációval lehet megcsinálni.

Meg mindenképp 2 ablakos fájlkezelő kellene különben megőszülsz ha épp a telefonról akarsz gépészkedni meg fájlokat mozgatni.
Ezt se sáttam még gyáriba.

(#40497) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ismerős Honor 8x-et vett használtan egy közös ismerőstől, a tag megbízható. A teljes gyalu után a vásárló használja a telefont, de nem tud belépni a Google fiókjába telefon szinten. Ilyet is ír neki: A Discover használatához Google Play-szolgáltatásokra lesz szüksége, amelyeket eszköze nem támogat. Lépjen kapcsolatba a gyártóval, ha segítségre van szüksége.

Ez egy 2018-as Huawei telefon. Ezt érinti valamilyen módon a Google stb. bojkott? Mi lehet ez?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40498) tylerddd válasza tylerddd (#40497) üzenetére


tylerddd
veterán

Most találtam videót, hogy úgy kell telepíteni a Google Services-t. Nem értem. Kolléganőmnek Honor 20-a van, nála nincs ilyen mókolás.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40499) szetib válasza mobilizmo (#40399) üzenetére


szetib
tag

Tegnap sikeresen ősszehoztam a dolgot, fastbootban nem ment fel rá semmi, "mdtp image is corrupted" hibaüzi volt. Semmi nem volt jó neki, pedig a megoldás végtelen egyszerű. Nem is értem, miért nem jött velem szembe az első oldalon a leírás :D.
Fastbootból edl mode-ba kellett rakni, letölteni egy fastboot stock romot és a MiFlash-el végigvinni. Ennyi lett volna. Közben vagy 3x elszállt a folyamat az usb csati miatt, de egy másik usb-n végig ment.

(#40500) Lewzke


Lewzke
őstag

Üdv. urak! Vettem egy Unihertz Atom L csodát és Android 10-el fut és egész jó kis eszköz, 6 GB RAM-al pakolva. Azt szeretném valahogy megoldani adb-n vagy valamilyen nem root módszerrel, hogy pár általam kiválasztott alkalmazás mindig fusson a háttérben, ne menjen se cache-be mert ott már a cache kezelő lelövi. Két app van ami fontos, mivel ez egy teló: üzenetek és hívás, ezt mindig a RAM-ból gyorsan akarom betölteni, esetleg még ide jönne a mail. Vannak alkalmazások amelyek alapból futva maradnak mint pl. a Messenger vagy MiFit de azok szolgáltatások. Minden akkumulátor optmiziáló cuccot kikapcsoltam erre a kettőre de mégis néha háttérbe szorul és ott kicsapja a rendszer. Sajnos a support nem tudott ebben segíteni. Szóval röviden, van valami mód erre, valami trükkös adb parancs? :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.