Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) teleahocipöm válasza cappa72 (#35990) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

A telefont nézve nem látható bluetooth könyvtár, csak ha számítógép fájlkezelőjében nézem a telefon
sd-kártyáját, ott rá kattintottam az apk fájlra, kicsomagolta, de továbbra sem látható

(#36002) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Lenne egy elephone s7-es telefon,mivel nem tudtam topicot ahol fel tudnám tenni kérdésem,gondoltam itt írok.
Próbáltam akkut cserélni benne,de sajna nincs 1 videó/leírás róla.
Sajna csatlakozó fejjel lefelé van alaplapon,és nem lehet bejátszani újat.
Szétszedni,meg nem bírtam,mert a keret nem csavaros,feszítésnem meg elég ellenálló.
Pedig elvileg lejön.
Valaki esetleg nem tudja,hogyan tudom leszedni keretet?
Nélküle nem férek hozzá a csatlakozóhoz.
Köszönöm

Avatar

(#36003) #77646080 válasza GAbre (#36002) üzenetére


#77646080
törölt tag

(#36004) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet kollégak

Van egy meizu mx6 telom közel 2eves teljesen meg vagyok elégedve vele. Próbáltam szoftvert frissíteni rajta,de nem sikerül. Pedig a telom tarhelyen van az 1gb os file az új software. Volt már gyári vissza is volt , semmi . Nem tudom mit rontok el,nem vagyok egy nagy mágus,de azért annó több hasonló dolgot könnyen elvégeztem más telon . Csatolok egy képet is .

Nem tudom hogy ez a korrupt jelző gáz e ? A telo gyárilag független,legalis boltban vettem.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#36005) GAbre válasza #77646080 (#36003) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi,ezt találtam én is csak.
De nem mutatja,hogy vette ki a keretet,csak,hogy kivehető.
Akárhogy feszítettem ott is,nem ment.

Avatar

(#36006) #77646080 válasza gyuszmó (#36004) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem tudom hogy ez a korrupt jelző gáz e ?

Az bizony nem jó, nagyon nem jó. Pont azt jelenti, hogy megsérült a firmware… :(

(#36005) GAbre: sajnálom, hát tényleg egyszerűen nincs több találat rá.

[ Szerkesztve ]

(#36007) gyuszmó válasza #77646080 (#36006) üzenetére


gyuszmó
őstag

Akkor mit tegyek?

Azt gondoltam korrupt,ergo illegális a telo tiszta.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#36008) #77646080 válasza gyuszmó (#36007) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az oké, hogy a telefon tiszta. A sérült fw sem feltétlenül jelent illegális szoftvert, sokkal inkább azt, hogy megsérült letöltés közben. Ezért szokás md5 ellenőrzést végezni - már amennyiben az md5 értékét közzé tette az eredeti feltöltő.

(#36009) gyuszmó válasza #77646080 (#36008) üzenetére


gyuszmó
őstag

Nem azt jelenti hogy az eredeti sérült? Ezt a korrupt dolgot már régebben is kiírta. Az új sw a gyártó honlapján található

Onnan szedtem le . tudok vmit tenni?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#36010) #77646080 válasza gyuszmó (#36009) üzenetére


#77646080
törölt tag

Akkor csak a szerviz marad, mert igen, sajnos jól gondolod: ebben az esetben azt jelenti, hogy a telefonon lévő, jelenlegi fw sérült meg.

(#36011) gyuszmó válasza #77646080 (#36010) üzenetére


gyuszmó
őstag

Koszi a segítséget :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#36017) DrDobos


DrDobos
őstag

A Blutooth 5.0 mivel tud többet mint mondjuk a 4.2?

Samsung Galaxy A55 5G

(#36018) zsoltzsolt válasza DrDobos (#36017) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

0,8-cal
😁

(#36019) Bozek válasza DrDobos (#36017) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Google használata ennyire nehéz lenne?

link

(#36020) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung Galaxy Young 2 dual SIM mobil Android KitKat 4.4.2 rendszerrel, ami kb. másfél éve nem volt bekapcsolva, de előtte semmi baja nem volt.
Pár napja amikor be akartam kapcsolni akkor bekapcsolás után csak a mobil neve jön be és utána nem tölt be a rendszer, hiába várok bármennyit is.
Hard resettel próbálkoztam a teljes wipe-al, de ezután sem kapcsolódik be a mobil.
A kérdésem az lenne, hogy gyári Samsung ROM-ot honnan tudnék letölteni hozzá (mert hard reset-nél a listában ott van, hogy micro SD kártyáról elvileg lehet telepíteni), illetve mivel már nem garanciális a mobil a custom ROM is szóba jöhet, de nem tudom, hogy ahhoz szükség van-e rootolásra vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#36022) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hirdetni minden formában tilos a topikban!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36023) Shirko


Shirko
tag

Régebben felvetettem itt, hogy lehet-e PC nélkül az ADB-t használni. A Wifi-n keresztüli korántsem teljes funkcionalitáson kívül más megoldás nem született, majd a dolog feledésbe merült.
Szerk: Tegnap a hálózaton keresztüli adb-t teszteltem tcp csomagok tartalmára, hátha rájövök a szintaxisra és böngészőből is el tudom juttatni a parancsokat a telefonhoz, de az eredmény elbizonytalanított, ezért elkezdtem újra keresgélni.
Most találtam megoldást az XDA-n.
Ami kell hozzá:
-OTG képes debugoló telefon,
- debugoló telefon legyen rootolva,
-TWRP, vagy root fájlkezelő,
[link],
-OTG kábel + adatkábel.

Az eddigi eredményeim: a Huawei P Smart (2018, Oreo) és egy HTC Desire X (2014, ICS ) simán engedelmeskedik a fastboot és az adb parancsoknak is. A Nexus 5 (D820 Marshmallow) viszont nem hajlandó tudomást venni róla, holott pc-ről végrehajtja az utasításokat. Talán az zavarhatja, hogy egy másik Nexus 5 (D821) adná az utasításokat.
Összefoglalva: működik a dolog, de lehetnek kivételek.

[ Szerkesztve ]

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#36024) oszi91


oszi91
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nővérem elejtette a telefonját és úgy betört a kijelző, vagy lehet h K.O lett a telefonnak nem tudom, hogy fekete a kijelző teljesen. A gombok még világítanak, de ennyi. Ha feldugom gépre látom mint meghajtót, de ha megnyitom akkor üres. A képeket szeretném átmásolni valahogy számítógépre vagy valamire. Szerintetek lehetséges-e ez valahogy. A telefon egy Samsung Galaxy A5 2016. (Esetleg van-e valakinek ötlete, hogy hogy lehetne kideríteni, hogy csak a kijelző sérült-e? Mert ha igen akkor megpróbálnám kicserélni. Ebayen egész jó árban lehet már kapni ilyen kijelzőket.)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#36025) Shirko válasza oszi91 (#36024) üzenetére


Shirko
tag

Samsung Smart Switch]
Telepítsd a számítógépre aztán csatlakoztasd a telefont. Ha csak a kijelző sérült akkor tudod menteni az adatokat valószínűleg.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#36026) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Megkérdezem itt is, mert sanszos, hogy a droidnak is köze lehet hozzá, Xiaomi Redmi 5 Plus egyébként az alany:
Frissítés óta külső meghajtóról nem működik a videó lejátszás. Előtte rádugtam OTGvel a pent,(micro SD plusz adapter), és simán ment mxplayerrel a videó, most meg azt írja, hogy fájl nem támogatott. De nem csak az mxplayerrel nem megy,hanem a gyári lejátszóval se. VLC úgy ahogy elindítja, viszont csak egyet, aztán megáll, kövi videóhoz kilépni kell... Ötlet?
Ha micro SD-t beleteszem, minden a régi.

(#36027) teo77


teo77
őstag

Sziasztok! Ha egy android alkalmazások belül a userek szavazhatnak egymásra, lehetséges a szavazati adatokat kivezetni valahogy egy online Customer Relation Management szoftverbe? Mindezt úgy, hogy a CRM programban látni lehessen az összes andridos appban lévő usert és azok negatív és pozitív szavazatait csökkkenő sorrendben. Ismert minden user email címe és az android app tud https-ben kommunikálni. Természetesen az apphoz fejlesztői jogosultság van.
Köszömöm a válaszokat előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#36028) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Remélem nem nagyon off.

P20 lite és Galaxy A8 benchmarkról lenne szó.
a lényeg, hogy az P20 Lite memóriára(RAM) 9141-et, az A8 5809-et kapott. Ez szerintem egész nagy különbség. Ugyanakkor a gyakorlatban ez mit jelent, hol jelenik ez meg?

Samsung Galaxy A55 5G

(#36029) Somatom válasza DrDobos (#36028) üzenetére


Somatom
veterán

Nézd meg a specifikációkban a RAM -ok típusát (DDR3, vagy DDR4), és a frekvenciaértékeit (ezt lehet, hogy a SOC adataiban találod meg)!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36030) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok. Tényleg rosszul tudom hogy a hardreset teljes rendszer visszaállítást jelent?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#36031) beg válasza dilajoska1 (#36030) üzenetére


beg
veterán

google help
ugyanez angolul
Nettó 18 másodperc időráfordításba került.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#36032) dilajoska1 válasza beg (#36031) üzenetére


dilajoska1
őstag

Na ez világos és ezt akkor jól tudom de az iOs felhasználók arról akarnak meggyőzni hogy ez csak sima újraindítást jelent :D, legalább is iOs-en ők így hívják és engem néznek hülyének. Nézzetek be a mobilarénán az Elérhető az iOS 12.0.1 topicba és olvassátok el a utolsó pár hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#36033) beg válasza dilajoska1 (#36032) üzenetére


beg
veterán

Ez egy android szakmai topik. Mi köze van ahhoz, hogy az ios topikban mi zajlik épp?

Ahogy egyébként a ROM sem ROM amit cserélgetünk, ezért a hard reset kapcsán is vannak félrehallások/értések.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#36034) dilajoska1 válasza beg (#36033) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nem csak iOs-ről van szó! Csak ott jött fel a téma. Egyébként azzal is kioktattak hogy Android rendszeren se így hívják. Tudod kicsit idegesítő hogy valamit jobban tud az ember aztán én vagyok a hülye és győzködik egymást. Ezért kérdeztem itt is hogy tényleg jól tudom e.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#36035) tordaitibi válasza dilajoska1 (#36034) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Factory reset, visszaallitas, gyari adatok visszaallitasa, ez mind ugyanazt jelenti, legalabbis Androidon.
A felhasznalo szamara lathatatlan data particion levo adatok torleset. Azaz az osszes addig telepitett app, az osszes sms, tel,szam, minden alkalmazas adatainak torlese. Keszulek es romfuggoen beallithato hogy a felhasznalo altal lathato, altalaban belso tarhely neven elerheto particion megmaradjanak a kepek, videok, stb. vagy az is gyalu. Ez szerintem ios alatt is hasonloan mukodik.

(#36036) dilajoska1 válasza tordaitibi (#36035) üzenetére


dilajoska1
őstag

A hardreset és a factory reset között van különbség?

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#36037) beg válasza dilajoska1 (#36036) üzenetére


beg
veterán

Azt leszámítva, hogy másképp hívják, nincs.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#36038) dilajoska1 válasza beg (#36037) üzenetére


dilajoska1
őstag

Köszi!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#36039) Doky586 válasza beg (#36037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hardreset-kor tudtommal még a root is megszűnik (pl gariztatáskor hasznos), míg a gyári beállítások visszaállítása csak a beállítások (esetleg adatok és programok) visszaállítását jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#36040) zola899


zola899
tag

Sziasztok!
Galaxy S8...
oreo 8.0
Akkumulátor
használat...
Android rendszer...
Van egy olyan lehetőség hogy kikapcsoljam és ne fusson a háttérben (ez az alkalmazás nem futhat a háttérben mikor nincs használatban).
Kérdésem az lenne, hogy érdemes kikapcsolni?
Milyen hatással lesz a telefonra ha nem fut a háttérben az Android?
A legutóbbi frissítés óta 8-9%ot fogyaszt az eddigi 1-2 helyett, és próbálom megfejteni hogy miért...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#36041) #77646080 válasza zola899 (#36040) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Szerintem jobb megoldás lenne, ha az operációs rendszer korlátozása helyett inkább a cache ürítése felé indulnál el. De még a gyári beállítások visszaállítása is sokkal hasznosabb ilyen esetben, mint az Android futását korlátozni. :)

(#36042) zola899 válasza #77646080 (#36041) üzenetére


zola899
tag

Köszönöm a tippet.
De azon már túl vagyok.
Egy hete jött meg a szeptemberi frissítés.
Azelőtt mindig 1-2%ot fogyasztott az android.
A frissítés után 8-9et.
Ezt megelégeltem.
Tegnap délután raktam újra a telefont, gyári beállítások, wipe cache, minden megvolt.
Az S8 topikjában azt a választ kaptam, hogy azért fogyaszt újra ilyen sokat a rendszer, mert beállítja a preferenciákat.
Erről vélemény?
Érdekes módon tegnap estig 1% volt, nem nyitottam/zártam be semmilyen programot , viszont azóta újra többet és többet fogyaszt. Jelenleg 9% megint...
És csak egy böngésző és a messenger fut (amik 1-1%ot fogyasztanak).
Mi pörgetheti ennyire az android rendszert?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#36043) beg válasza Doky586 (#36039) üzenetére


beg
veterán

Igazad is van, meg nem is, ahogy nekem is és sem :)
Gyártótól függ ki mit hív hard resetnek, de valóban a factory default csak a data partíciót csiszolja alapból.

Nagyon sok esetben csak reflash tűnteti el a root nyomot vagy még az sem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#36044) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
El szeretném adni a telefonomat és hiába csináltam gyári visszaállitást a google kéri a régi felhasználói azonosítót ha benne az új sim. Mi a megoldás erre? Olvastam h hatos android ota ez valami biztonsági dolog és egy kollégám a oár honapos telefonját hazavágta igy és használhatatlan,én nem szeretnék igy járni. Valami beállítás ez vagy pc-n kell valamit csinálni? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#36045) Shirko válasza beg (#36037) üzenetére


Shirko
tag

Igazából az itt felvetett probléma gyökere az, hogy aki PC-s világban élt régebben az a "soft reset"-et a CTRL+ALT+DEL, míg a hardresetet a reset gomb megnyomásával azonosítja. Ebben az értelemben viszont a mobilos hard reset helyett a factory reset értendő.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#36046) Shirko válasza Bass (#36044) üzenetére


Shirko
tag

Megadod a régi azonosítót, belépsz. Majd a fiók eltávolítása után csinálj egy Factory Resetet.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#36047) cappa72 válasza Shirko (#36045) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna ezek ilyen kissé faramuci beragadások a nyelvben.... A 32GB ROM és a ROM csere másról szól.... a ROM meg maga a csak olvasható memória, holott ezeket jelentősen írjuk.... :D Közben meg ha megsérül a memódiamodul (emmc csatolású flash)... és mág lehetne sorolni a sok elérthető rövidítést...
Először én is csak lestem, hogy miért hard reset a factory reset (gyári adatok visszaállítása), ami formázza (vagy törli) a data és cache partíciókat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#36048) Bass válasza Shirko (#36046) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm sikerült. 😀

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#36049) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Létezik olyan andoridra, hogy usb to gigabit ethernet átalakító?
(Androdios tv-hez kéne, mert a gyárban spórolásból csak 100-as portot tettek rá).
Anno mintha olvastam volna olyat, hogy androidon nincs gigabit, mert szoftveresen még nem támogatott.

Ezt az egy típust találtam ebayen, amiről azt állítják, hogy gigabites és androidot is támogat (remélem gigabiten).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36050) Somatom válasza ArthurShelby (#36049) üzenetére


Somatom
veterán

Létezik. A kulcsszó: Asix chip. Nagyon gyenge a netem, nem tudom kikeresni Neked a chip pontos kódszámát, de talán vki tudja, vagy Te is kikeresheted az Asix -ra rákeresve. Fejből csak a 10/100 -asét tudom, az 88772. Olyan adaptert vegyél, aminél kifejezetten írják, hogy az a Gigabites Asix xxxxx chip van benne!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.