Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Oldman2 válasza air (#19000) üzenetére


Oldman2
veterán

+1

(#19002) lovi27


lovi27
addikt

Le lehet tiltani a mobil térerő kijelzés megjelenítését a státuszsorból, és ha igen mivel? Root. xposed nem akadály.

(#19003) air válasza lovi27 (#19002) üzenetére


air
nagyúr

Gravity Box?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19004) nemo003


nemo003
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy konkrét problémára.
Adott egy Huawei ascend y330 telefon. Android 4.2.2 van rajta.
Az a gondom, hogy szoktam használni a Locus nevű app-ot, legfőképp túrázáshoz, de egy idő után bezár magától az alkalmazás. Van hogy 10 perc múlva, van hogy csak egy óra múlva. A legrosszabb az, amikor az útvonal rögzítés is be van kapcsolva, mert ilyenkor az is megszakad.
Az app be van rakva a védett alkalmazások közé, de így is kilép.
Tudja valaki ez mitől lehet, és hogy mi rá a megoldás?
Minden segítségért hálás vagyok, és köszönöm előre is!

János

(#19005) lovi27 válasza air (#19003) üzenetére


lovi27
addikt

Nem találtam meg benne, pedig jó kis modul
(lenne, ha működne a kernelemmel :W ). Azért kösz!

[ Szerkesztve ]

(#19006) Deck válasza lovi27 (#19002) üzenetére


Deck
titán

Szerkeszted a systemuit.

PS5

(#19007) lovi27 válasza Deck (#19006) üzenetére


lovi27
addikt

Túlértékelsz... :DD
Birkózom vele, egyszer el kell kezdeni... :R

(#19008) lovi27 válasza lovi27 (#19007) üzenetére


lovi27
addikt

Megelőztek, :W pedig meg akartam csinálni. :D
Teljes győzelem! Xposed / HideMissingSIM modul.

(#19009) air válasza lovi27 (#19008) üzenetére


air
nagyúr

Mintha az eredeti kérdés nem erről szólt volna. :F
Nem azt írtad, hogy a hiányzó második SIM jelzést akarod eltüntetni. Ha ezt írod, elsőre kaptál volna választ.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19010) ksanc


ksanc
őstag

Érdekes ez a második SIM térerő kijelzés. Ezen az ócska W450-en ha nincs benne, akkor az értesítősávon megjelenik az infó, de azt eltűntetve eltűnik a térerő ikonja is.
Tehát semmi extra dolgot nem kell művelni :)

Ha már itt tartunk, nekem mindig kínai noname telóim voltak, hát most vettem egy Samsung Galaxy S3 Neo-t. Őszintén szólva most is azt gondolom, hogy a noname készülékek egyáltalán nem rosszabbak annyival, mint amennyivel olcsóbbak :) Oké, a GPS az ég és föld, de ez az egyetlen dolog, ami látványosan jobb. Ez is szeret időnként fekete maradni, előfordult, hogy egy teljes percre lefagyott stb. A gyárilag felpakolt rakás teljesen felesleges alkalmazás meg külön nyűg. Bár nemrég azt olvastam, hogy pont ezek az úgynevezett szolgáltatások azok, amire rákattan az átlagfelhasználó.
A KNOX-ról meg ne is beszéljünk, és nem értem, hogy mi értelme van, ha egy gyári FW felrakásával visszabillen originalra. Jó, tudom, az újabbakon már nem.
Rendben, azt elismerem, hogy én még az átlagon kívülieken sem átlagos felhasználó vagyok, tehát üzletpolitikai szempontból az én véleményem semmit sem számít :)

És neeeeeee, most ne menjünk bele abba, hogy aSamsungszarmiértnemvettéleztmegazt. A melóhelyemen találkoztam pár készülékkel, egyik sem győzött meg.

(#19011) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus Zenfone 5 készülék. A tulajdonosa leejtette, a kijelző betört és csak a felét érzékeli az érintőpanel. Pont úgy, hogy a mintazár felső sorát nem tudja bevenni. Ki lehetne menteni a telefonszámokat? Sajnos nem volt elmentve online, meg a SIM-en sem volt rajta, csak a telefonon.

Előre is köszönöm!

(#19012) air válasza oliwire (#19011) üzenetére


air
nagyúr

Ahogy látom támogatott az OTG, úgyhogy dugjatok rá egy egeret, és mehet minden.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19013) oliwire válasza air (#19012) üzenetére


oliwire
őstag

Hú, ez egy nagyon jó ötlet volt, meg is oldottuk a problémát! :) :R

(#19014) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy Android 4.4.2 alatt csak az alsó menüsorban (ahol a telefon, kontaktok, üzenetek) menü van, ott látom a gyári böngésző ikonját. Ha onnan kitörlöm, akkor nem tudom sehonnan elővarázsolni megint. Erre tud valaki megoldást? Nem gyári launchernél be sem tudom rakni az eredeti helyére, mert nincs az app drawerben.
Előre is köszi mindenkinek!

(#19015) vicze válasza ksanc (#19010) üzenetére


vicze
félisten

Apró megjegyzés a Galaxy S3 Neo-n nincs KNOX... :U Meg a Samsung készülékek túlnyomó többségén.
De azt is megjegyezhetném, hogy november óta van exploit minden készülékre. Jelenleg S6-ig bezárólag minden készülék rootolható KNOX flag (aka tempered flag más gyártóknál, meglepetés van szinte mindenkinél! ;] ) átbillentése nélkül.

(#19016) vicze válasza vicze (#19015) üzenetére


vicze
félisten

Tévedtem a SM-N7505-en van csak a többin nincs. :U

(#19017) lovi27 válasza air (#19009) üzenetére


lovi27
addikt

Jól kérdeztem, nem kettő, egy SIM-es, csak nem használok SIM kártyát és ezért felesleges az ikon. Szerintem nincs lényegi különbség az egy vagy két sim ikon elrejtése között.

(#19018) air válasza lovi27 (#19017) üzenetére


air
nagyúr

Értem. Hát ez eszembe sem jutott. :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19019) lovi27 válasza air (#19018) üzenetére


lovi27
addikt

Nem mobil, tablet. Így már nem ördögtől való megoldás... :Y

(#19020) ksanc válasza vicze (#19015) üzenetére


ksanc
őstag

Ööööö, igen. :B Nem nagyon vágom de nem is érdekel ez a KNOX dolog.
A rootolással sem volt gondom, bár valahogy már ez a téma sem hoz lázba :) Esetleg kidobálom a system.img-ből ami nem kell és kész, az xposed és hasonló dolgok meg eddig sem nagyon érdekeltek.
Átbillenés nélküli root? Na ez érdekelne, dobhatnál egy linket, mert én chainfire cf auto-ján kívül mást nem találtam, az pedig billent.

Köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#19021) vicze válasza ksanc (#19020) üzenetére


vicze
félisten

Na most totál megkeveredtem már... :F Nem mindig könnyű követni a Samsung nevezéktant.
Szóval a Galaxy S3 Neo-ban tényleg nincs KNOX és nem is támogatja a platformot, amiben van az a Note 3 Neo. Egy pontos típus számot mondasz? :)

(#19022) ksanc válasza vicze (#19021) üzenetére


ksanc
őstag

Ez a knox mizéria... szóval egyszer van ugye a knox, mint biztonságtechnika megoldás főleg céges alkalmazásoknál és van a knox, mint antibuhera megoldás. Ez utóbbit emlegetik szintén knoxnak, rosszul?
Csak hogy értsek már valamit :)
Egyébként GT-I9301I a típus.

(#19023) #79335424 válasza ksanc (#19022) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. A kettő ugyanaz. A KNOX nem akadályozza a buherát, de jelzi (elvileg). Ekkor gari bukta (a Samsung szerint).

(#19024) ksanc válasza #79335424 (#19023) üzenetére


ksanc
őstag

Csak nem lehet ugyanaz, mert az S3 Neo valóban nem támogatott platform (Knox 1.0 vagy 2.0) de ez a figyelés megvan.
Na meg az e-fuse megoldásokat értem, de annak mi értelme, hogy a gyári fw újrarakásával ez a flag visszaáll nullára? Nemigen romlik el úgy a teló, hogy szerviz előtt ne tudnád feltolni rá és így mehet gariba.

[ Szerkesztve ]

(#19025) vicze válasza ksanc (#19022) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy a hivatalos is itt legyen érthetően.
Lényegében a KNOX a teljes vállalati biztonsági platformjuk. Ennek alap pillére a KNOX bit, ami egy eFUSE áramkör (kivéve Note 3 N900) a telóban, ami egy kizárólag inkrementálisin növelhető HW elem. Ha ez átállítódik onnantól nem fog az egész platform(KNOX) működni, mivel kompromitalhatóval válik. Ezenkívül semmit se befolyásol igazából.
Bővebben a platform.

GT-I9301I-en nincs KNOX. Miből gondolod, hogy átállította a KNOX bit-et?

(#19026) ksanc válasza vicze (#19025) üzenetére


ksanc
őstag

Hát onnan, hogy Odin módban jelzi, hogy custom. Custom kernel, custom system. Egyébként original.
De az igaz, hogy a knox szó sehol sem szerepel.

(#19027) #79335424 válasza ksanc (#19024) üzenetére


#79335424
törölt tag

A KNOX előtt is volt a Samukban ilyen figyelés. Viszont, a KNOX ezt a funkciót is el tudja látni, vagyis kiváltja a korábbi figyelő szoftvereket. Újabb generációs biztonsági megoldás.

(#19028) ksanc


ksanc
őstag

Na korábban olvasgattam már ezt a knox dolgot.
Szóval ebben a telóban ennek az egésznek semmi köze sincs a knoxhoz, már csak azért sem, mert az e- fuse-t használ, az aztán már nem billen vissza 1-ről :)
Csak knox-nak emlegetik ezt is, de ez nem az.

(#19029) vicze válasza #79335424 (#19027) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy nem váltja ki, mert a Custom az megmaradt. Pont Note 3-nál látható, hogy 0-ra visszaállítva a KNOX bit-et megmarad a Custom kiírás illetve void után is lehet Original, ha full gyári vissza van rakva, azt már a bootloder ellenőrzi, hogy a hash stimmel-e.

Ha jól emlékszek(biztos hogy nem :P) legelőször volt a sárga háromszög, utána a flash counter, utána a custom kiírás és azután a zárt bootloader a KNOX-szal (Note 3), és végül az eFUSE megoldás.

(#19030) ksanc válasza vicze (#19029) üzenetére


ksanc
őstag

A számláló volt a jó, bár úgy rémlik, azt is lehetett nullázni.
Ez az e-fuse a gusztustalan, mivel a gyártó ezzel arra tud hivatkozni, hogy a kedves felhasználó megváltoztatta a hardvert és az ugye minden esetben garanciavesztéssel jár. Csak szoftveres változtatásnál viszont egyáltalán nem biztos, hogy ki tud bújni a törvények szerinti garanciavállalás alól. Okos kiskapu.

[ Szerkesztve ]

(#19031) Húsrágó


Húsrágó
csendes tag

4.4.2-es verzió egy THL 4000-en: az sms eleje (kb a fele) még rendben van a második felében pedig minden karakter mögé beszúr egy "@"-et és magyar ékezetek helyett másokat tesz be. A telefonon, a üzenetek között persze rendesen szerepel, a fogadó oldal tapasztalja ezt. (illetve persze én annyiban, hogy egy 2 sms-es üzenet 4 sms-ben megy el, a megnövekedett hossz miatt)

Tudnátok segíteni, hogy mi erre a megoldás?

(#19032) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!en erdeklodni szeretnek,h a terero jelzo ikon mellett mi az a masik?:-) koszi a segitseget elore is.

(#19033) #79335424 válasza vicze (#19029) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy nem váltja ki, csak nem tettem oda minden mondatom végére, hogy "a Samsung szerint". :)

Jól emlékszel. Play -> Triangle away -> pápá háromszög. Boldog idők!

Kiki22:
Sztem NFC.

[ Szerkesztve ]

(#19034) beg válasza kiki22 (#19032) üzenetére


beg
veterán

NFC

(A szomszéd járásból és hátulról fotózott készülékkel nagyobb kihívás lett volna ;] )

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19035) kiki22 válasza beg (#19034) üzenetére


kiki22
senior tag

Köszönöm.(elnézést lusta voltam :-))

(#19036) gajdikuka


gajdikuka
tag

Sziasztok!
Alcatel Idol 2S telefonom alsó része halott lett törés miatt. Van lehetőség a kép méretét lecsökkenteni, hogy az alsó részt ne tekintsé kijelzőnek? Előre is kösz! NEM SAJÁT KÉP

U.i: használok 180° forgatást és képernyős navigációs gombokat, egy fokkal kényelmesebbe szeretném tenni a kezelést. :) NOMone Resolution Changer középre rakja a képet, az nem megfelelő, jobb lenne fölül kezdődnie.

[ Szerkesztve ]

(#19038) kiki22


kiki22
senior tag

Milyen offline navit erdemes hasznalni droidon?

(#19039) cappa72 válasza kiki22 (#19038) üzenetére


cappa72
nagyúr

Here, Sygic, itthonra a Szülinapp ha már letöltötted. Szerintem. De biztos lesz még alternatíva.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19040) janos1988


janos1988
addikt

Van arra megoldás - root nélküli -, hogy ha áthelyezek egy alkalmazást SD-re, akkor az "Adat (SD kártya)" részt másolja is át az 5.0.1-es droid verzión? Mert ugyanis azt írja, hogy ott van, de valójában még sincs ott, hanem a belső tárhelyen tanyázik (felemésztve ezzel ~640 MB-ot). Érdekes, de 4.2.x-nél tökéletesen működött a dolog. Merem remélni, hogy ennyire csak nem baszták cseszték el a Lollipopot.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#19041) kiki22 válasza cappa72 (#19039) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi.

(#19042) dokee78 válasza kiki22 (#19038) üzenetére


dokee78
félisten

(#19043) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek mi lehet az oka a lollipop memória kezelési hibájának, miért rossz rajta a multitasking (különösen a Samsung S6-on)? Miért foglalja el a rendszer a 3GB memória mintegy 3/4-ét és miért tölti gyakran újra a sűrűn használt alkalmazásokat is?

Feltételezéseim:

Rosszul van beállítva a memória management. Nem szabadítja fel a nem használt alkalmazásokat és szolgáltatásokat, illetve túl agresszív a felhasználói alkalmazásokkal szemben, azokat gyakrabban törli a memóriából. Nem megfelelően van beállítva a prioritási sorrend.

Másrészt a Samsungnál nagyon sok előretelepített alkalmazás és szolgáltatás fut, elfoglalja a memória nagy részét amit a felhasználó egyáltalán, vagy csak ritkán használ. Ez önmagában nem is lehetne baj, ha az előbbi hibák nem lennének.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19044) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Melyik app-al tudom megnézni, hogy mi eszi az akksimat?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19045) beg válasza iceQ! (#19044) üzenetére


beg
veterán

Root van?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19046) iceQ! válasza beg (#19045) üzenetére


iceQ!
addikt

Van

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19047) air válasza iceQ! (#19046) üzenetére


air
nagyúr

Alap Android megoldás: Beállítások - Akkumulátor
vagy külső, picit több infót adó alkalmazások:
GSam Battery Monitor, BetterBatteryStats, Wakelock Detector

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19048) iceQ! válasza air (#19047) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi. GSam a legjobb csak nem jutott eszembe a nevet :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19049) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Úgy olvasgattam, hogy a gyári visszaállítást célszerűbb csinálni a Recovery menüből.
Ha belépek az LG L90 Recovery menüjébe, akkor a következőket válasszam –e ki?
1. wipe chache particion
2. wipe data/factory reset
Melyik gombot kell megnyomni a telefonon, amikor kiválasztjuk a két opciót, hogy végrehajtsa a telefon?
Ha a 2. pontban lévő visszaálítás is megtörtént, akkor a reboot system now-ot is ki kell-e választani, hogy újrainduljon a telefon, vagy ez automatikusan fog megtörténni?

(#19050) ksanc válasza GEPESZ66 (#19049) üzenetére


ksanc
őstag

Üdv!

Elvileg tökmindegy, honnan csinálod, az oprendszer alól választva is a recovery-ben újraindulva csinálja meg ugyanezt, csak automatikusan.

Nem indul újra automatikusan. Általában nem indul újra automatikusan, az egy okostelefonnál rendszerint nem jelent jó dolgot. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.