Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) Bozek válasza Wolfskin (#40348) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tekerj lejjebb is az oldalon, a telepítési cuccnál ott van a leírás az 1 file-os FW esetére is (INSTRUCTIONS (1 FILE)).

(#40352) .Macc. válasza brd (#40350) üzenetére


.Macc.
csendes tag

A Helium csak kártyára vagy a felhőbe enged menteni. A kártyán csak a saját mentését látja, amikor átrakom az újba, ott nem kínálja fel. A felhős megoldás egyáltalán nem működik.
Samsung saját varázslója csak a programokat másolja át, az alkalmazások adatait nem.

Szóval, még mindig reménykedem, hogy valakinek van bevált tippje.

(#40353) crok válasza .Macc. (#40349) üzenetére


crok
Topikgazda

Melyik ez a jatek amugy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40354) .Macc. válasza crok (#40353) üzenetére


.Macc.
csendes tag

Soccer Stars :))

(#40355) crok válasza .Macc. (#40354) üzenetére


crok
Topikgazda

Szeretem :) Guest-rol en igy "mentettem" at az allast mikor root nelkul kellett megoldani: Google Play Games-el vagy Facebook-al ha belepsz akkor a mostani allast odamenti, az uj keszuleken belepve pedig visszakapsz mindent, golokat, penzt, meccseket, mindent. Nem jarhatobb inkabb ez?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40356) .Macc. válasza crok (#40355) üzenetére


.Macc.
csendes tag

Annyira jó és megszerettem a Guest számom, hogy nem szívesen válnék meg tőle :C
Tudom, ez már csak az én hóbortom.

Ettől függetlenül azért jó lenne egy működő megoldás. Talán nem annyira lehetetlen... :F

(#40357) Kasya válasza crok (#40347) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem ertem miert fajt ez nekik... koszonom, visszakereshettem volna én is. :B
Találtam végül megoldást: Immersive Mode

(#40358) crok válasza .Macc. (#40354) üzenetére


crok
Topikgazda

Érdekes, belenéztem az AndroidManifest.XML-jébe és elvi akadálya talán nincs a mentésnek:
<application android:allowBackup="true"...
De én elmenteni se tudom. Biztosan nem fut nálad is hibára már maga a mentés?
A mentésnek a (ha a belső tárhelyre mentettél) akkor a [belső tár]/carbon/com.miniclip.soccerstars mappában kellene lennie - van ilyen mappád? Ha kártyára akkor is kellene lennie ilyen carbon könyvtárnak.

(Megjegyzem a Helium nem véletlen nincs 4 éve frissítve, pont az allowBackup miatt)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40359) .Macc. válasza crok (#40358) üzenetére


.Macc.
csendes tag

Köszönöm, hogy ilyen sokat segítesz. Az éjjel már azért adtam fel, mert az sd kártyát jelöltem a mentés helyének, de oda nem került semmi.
Most viszont ránéztem a belső tárhelyre és a kis cseles oda mentette. Két fájl van: egy nagyon kicsi méretű és egy 10 MB feletti.
Így viszont akkor éjjel majd megint kísérletet részek. Ha átmasolom ezt a mappát az új telefonra, akkor talán úgy sikerülhet :F

(#40360) crok válasza .Macc. (#40359) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, elvileg (miután az újon a Helium megkapja a jogosultságokat) akkor mehet (mennie kellene) ha a mentés alapból jól sikerült.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40361) Remiel


Remiel
őstag

Sziasztok, azt javasolták tegyem be ide is a problémám, hátha valaki tud segíteni

Adott egy Xiaomi Redmi Note 9 Pro telefon (2 napos, céges, vodás) és gondom támadt a Waze - val. Egyszerűen nem látja a GPS jelet/műholdakat az app. Minden engedély megadva, adatok törölve, újra felrakva és továbbra sem talál műholdat. Viszont más programok, konkrétan a Sygic és a Googlemaps simán megy és csatlakozik fel. Beteszek ide 3 képet, miközben futnak a progik a GPS test mit lát. Sorrendben Sygic, Googlemaps és az utolsó kép amit a Waze alatt művel. Sajnos sokat használom (használnám) de így esélytelen és a képek alapján nem is hardveres a hiba amire először gondoltam.



Az ezt megelőző céges telefon egy Iphone 6 volt, ami szintén nem siette el a műholdak megtalálását, de max 2-3 perc után azért csatlakozott általában. A mostani telefonom konkrétan egy 45 perces út alatt sem talált jelet és nem a sztyeppén hanem Budapesten.
A magántelefonom ami egy Huawei Mate 20 Pro ugyanakkor és ugyanott pár másodperc alatt csatlakozik.

Megköszönöm ha van valakinek bármi ötlete

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#40362) crok válasza Remiel (#40361) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez az app nálam is szórakozott (nekem is Joyeuse-om van), előtte cca. 8 évig egyik telefonommal sem volt semmi baja de ezzel valahogy nem akart normálisan működni. Azóta a GPS Status & Toolbox-ot használom, semmmmmi baja. Tudom, lehet nem megoldás most neked, ezért is írom offba (nem tudom mire használod az eredeti appot).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40363) .Macc. válasza crok (#40360) üzenetére


.Macc.
csendes tag

Hú, nagyon szépen köszönöm a segítséged! Sikerült :DD :DD :DD

(#40364) borix


borix
őstag

Üdv. Lenne egy alap kérdésem.
Android 10-en, hogy lehet azt beállítani, hogy lezárt kijelzőnél ne legyen legördülő gyorspanel? A zsebemben valahogy gyakran elállítódik, legtöbbször a fényerő lemegy teljesen.

(#40365) crok válasza borix (#40364) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet sokat segítene hogy milyen rendszer, milyen készülék, mert általában alapból van olyan hogy zseb mód (közelség szenzorral nézi hogy zsebben van-e és akkor nem oldja fel a kijelzőt) de pl. - rendszere válogatja - le lehet tiltani hogy a zárképernyőn a redőny lehúzható legyen.. a beállítások menüben felül van egy keresősáv általában, oda írd be hogy zseb (angol rendszeren ugye pocket) és megtalálja gyorsan ha van ilyen lehetőség (lennie kéne..).

@.Macc.: nincs mit, jó játékot a régi, jól megszokott Guest számoddal :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40366) borix válasza crok (#40365) üzenetére


borix
őstag

Galaxy A40 10 droid, one UI 2.0
Ott be van kapcsolva a védelem a véletlen érintések ellen, de mégis többször előfordul, hogy valami elállítódott.

(#40367) crok válasza borix (#40366) üzenetére


crok
Topikgazda

Hülye kérdés.. de a kijelző a zsebbenhordáskor a combod felé néz? Vagy kifelé?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40368) borix válasza crok (#40367) üzenetére


borix
őstag

A combom felé néz első zsebben a közlekedés miatt, hogy védjem a kijelzőt.

(#40369) Wolfskin válasza Bozek (#40351) üzenetére


Wolfskin
őstag

upsz, és tényleg...md5 thx! :R

és innen akkor inne kezdve
1. Odin fut, file kiválasztva
2. bedugom az usb kábelt
3 restart így: Option 4 POWER + VOLUME DOWN + HOME BUTTON (N9005)

és a többi adja magát...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#40370) Bozek válasza Wolfskin (#40369) üzenetére


Bozek
nagyúr

A leírás szerint az USB kábelt a restart után kell bedugni. Ha a driverek fent vannak, akkor működni fog.

Erre még figyelj: "Do NOT tick any extra boxes. The only options to be ticked are F.Reset Time and Auto-Reboot."

(#40371) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Samsung J3(2017) Telefonom.
Ez 8-as android-al jött ki anno, majd lefrissítette a 9-es verzióra valamikor tavaly. Eddig minden jó volt.
Csináltam egy visszaállítást pár hónapja és egy dolog elment rajta amit nem tudok hol beállítani.
Van a telefonban egy fényérzékelőszerűség, s telefonálás közben ha fejednél a telefon akkor a kijelző elsötétül. Ha elveszed a fejedtől akkor vissza jön a kijelző.
Visszaállítás óta ez megszűnt létezni.
Ha hívást kezdeményezek azonnal elsötétül attól függetlenül, hogy nincs a telefon közelében semmi és hibába teszed ide-oda, nem jön vissza a kijelző, csak nyomógombra, de ez eléggé zavaró főleg hívás végénél mikor leraknám, mert még egy gombot is meg kell nyomnom ,hogy visszajöjjön a kijelző és le tudjam rakni.
Szóval ezt lehetne valahol állítani, hogy olyan legyen mint régen?

(#40372) Wolfskin


Wolfskin
őstag

kösz!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#40373) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az lenne a kérdésem és problémám, hogy ha rádugok egy külső tápos HDD-t usb-n keresztül a telefonra (p20pro emui10) , akkor egy idő után , kb 10 perc lekapcsolja a meghajtót és ezzel együtt a másolás is megszakad.
Szeretném lementeni az adatokat (35 giga) a telefonról , de lehetetlen. Ott kell ülni mellette és bökdösni a kijelzőt mielőtt alvó állapotba menne és lelőné a HDD-t és a másolást is. :W
Van rá valami megoldás , hogy ne szakitsa meg a másolás folyamatát?

(#40374) tordaitibi válasza WhiteWalker (#40373) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én a legegyszerűbben a Képernyő vagy Megjelenítés, ilyesmi menübe a kikapcsolásra a soha opciót választanám, ha kész a másolás akkor visszaállítanám a megszokottra, nálam 2 perc.
Ha nincs soha, akkor a 30 perc általában a leghosszabb, akkor legfeljebb 25 perc múlva megsimized, 1 óra alatt csk átmegy 35 giga.
Vagy indíts egy navi appot, azok ébren tartják mí ki nem lépsz belőlük.

Biztos van szoftver buhera megoldás is de mivel nem naponta 5x csinálod a mentést hanem eseti, így a legegyszerűbb.
100% akkuval fuss azért neki és min. fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#40375) WhiteWalker válasza tordaitibi (#40374) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

10 perc a leghosszabb ébren tartás idő , "soha" opció pedig nincs ... :U
Nem vágom , hogy miért kell megszakítani a másolás folyamatát a háttérben ha kijelző kikapcsol "okos" android?

(#40376) Bozek válasza WhiteWalker (#40375) üzenetére


Bozek
nagyúr

Inkább a telefonod rendszerének memóriakezelését szidd, ne az Android-ot, mert ehhez annak kevés köze van.

(#40377) tordaitibi válasza WhiteWalker (#40375) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mit használsz, én helyi hálón szoktam másolni Total Commanderrel és lezárt kijelző mellett is folytatja.
Próbáld ki. Más ötletem nincs, ahhoz okosabbnak kéne lennem... :)

(#40378) WhiteWalker válasza tordaitibi (#40377) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Solid Explorert használok , még megnézem ha az akkumulátor kezelésben is , hogy ne lőjje ki a futó alkalmazások közül.

(#40379) brd válasza Czmorek (#40371) üzenetére


brd
nagyúr

Keress olyat a menüben, hogy proximity sensor calibration (közelségérzékelő kalibráció?).

The only real valuable thing is intuition.

(#40380) brd válasza Bozek (#40376) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig ez tipikusan olyan, aminek a memóriakezeléshez semmi köze (ha lenne, akkor bekapcsolt képernyővel is előfordulna). Az Androidba épített Doze csinál ilyet, annak a kivételeihez kellene hozzáadni a másoló programot ((ignore) battery optimization, vagy hasonló néven fut a HW szaraiban). Szerk.: ill. a kínaiaknál előfordul, hogy ez nem elég jó nekik és ezen kívül is csinálnak valami + hasonlót is, ami konkréten be is zárja az adott appokat, ha kikapcsolod a képernyőt, de ezt szerencsére általában külön be kell kapcsolni apponként.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40381) tordaitibi válasza WhiteWalker (#40378) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megkerülő megoldásként, a hordozható vinyót a PC-be, usb-n és helyi hálózaton átmásolod.

(#40382) Fall-N válasza tordaitibi (#40381) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy USB-s mobil rack + kábellel a telefont. Persze nem árt ha USB 3.0-ás a rack, bár a telefon úgyis USB 2.0 általában.

Bár én nem vagyok híve a HDD-nek, amikor bagóért kapni microSD-t legalább 64 GB hellyel, és arra közvetlenül rá lehet másolni a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#40384) Wolfskin válasza Bozek (#40370) üzenetére


Wolfskin
őstag

Még egy kérdés. Ez , ha felteszem a régebbi romot, egyben rootolást is jelent? Ha nem mivel érdemes rootolni? Ha gyári romot teszek rá rootolás után, akkor nincs kockázata ugye? (Mindenképp szeretném törölni a merülést jelző hangot róla). Érdemes előbb rootolni, és utána rom vagy fordítva?

Ha rootolom, annak van hatása a Knox tárolóra? Be tudok még lépni utána?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#40385) WhiteWalker válasza tordaitibi (#40381) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Érdekes , hogy próbáltam Total Commanderrel is , hát az kb fél óra alatt másolta át a ~30 giga adatot a vinyóra , ellentétben a Solid Explorerrel , ami kb másfél órát irt erre a procedúrára.

Furcsa , hogy ilyen működésbeli különbség lenne a két fájl kezelő között. :U

link:(#40382) Igy van rákötve , de SD kártyát nem használnak backupra :))

[ Szerkesztve ]

(#40386) Bozek válasza Wolfskin (#40384) üzenetére


Bozek
nagyúr

A gyári FW sose járt roottal. A Samsungokban nem vagyok otthon, így a kérdésed második felére nem tudok válaszolni.

(#40387) Reflax


Reflax
tag

Nerm tudom melyik topikba írhatnék, nem találtam err felé erről szólót, ehhez kapcsolódót.
A kérdésem pedig, hogy telefonszereléshez milyen ragasztót vegyek és honnan rendeljem be? Az se baj ha pár nap alatt megjön az ebayes 30 helyett.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#40388) Fred23 válasza Reflax (#40387) üzenetére


Fred23
nagyúr

Átlátszó UV-set; ha esetleg fehérvári vagy, privizz rám!

(#40389) Reflax válasza Fred23 (#40388) üzenetére


Reflax
tag

Kecskeméti vagyok, elég messze vagy sajna :D Akko rkersek valahol ilyet. UV, van belőle valami féle márka amit érdemes és márka amit nem? Mint pl hpgy hűtőpasztából sem mindegy melyik gyártótól veszed.
Pl találtam ezt az oldalt:
Itt vannak ragsztó és ragastó csíkok is. [link]

A ragssztó pl a hátlap felragasztása miatt kell egyébként!
Általánosan a telefonokhoz kellene, de most például egy Sony Xperia XA'-hez kell és Huawei P9-hez.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#40390) Fred23 válasza Reflax (#40389) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hátlaphoz nem kell feltétlenül UV-s, én egyből valamiért kijelző vagy érintőpanel cserére gondoltam. Nagyban függ az adott készüléktől, mi a legjobb, annyira én se értek hozzá, két betörött kijelzővel volt eddig csak dolgom. Ott az se mindegy, egybe van -e építve a digitizer és a panel, meg most így ezernyi dolog ugrik be erről hirtelen... -Neked nem lényegesek.
Ha mondjuk műanyag a hátlap, vagy üveg, de nem fontos a szépség, olcsón is megúszhatod. Szerintem keress rá az adott készülék szétszedős videóira, ha vannak, és kis logikával meg gúglizással ki tudod találni, mi lesz a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#40391) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hol tudom azt megnézeni, hogy a samsung s8 ra meddig van android suppport?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40392) Reflax válasza Fred23 (#40390) üzenetére


Reflax
tag

OLksi, én a linken talált ragasztót találtam, de akko rgondolom az megfelelő erre a célra.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#40393) Reflax válasza DonThomasino (#40391) üzenetére


Reflax
tag

Ezen aliinken találsz esetleg egy megfeleő saccot. Ha a fonots része érdekel az alsó utolsó mondatban van a neked való válasz, az elején pedig, hogy elvileg nem megy rá android 10 már majd.
[link]

Illetva másik talán hasznos: [link]

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#40394) Fred23 válasza Reflax (#40392) üzenetére


Fred23
nagyúr

A lényeg, hogy UV-s ragasztót csak oda tegyél, ahol biztosan sok napfény vagy UV lámpa fénye érheti. Másként ugye nem köt meg.
De hátlaphoz jók a sima ragasztós csíkok is. :K

(#40395) DonThomasino válasza Reflax (#40393) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi.
Akkor ha lehet nekik hinni 2021 MAY.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40396) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.

Pár napja vettem egy Mi band 3 okos karkötőt.
Azóta úgy merül a telefonom mint még soha.
Ez a legnagyobb akku zabáló tényező de sajnos nem tudom mi.

Érdeklődtem a kütyü szaktopikjában van a megoldás.
Az én telefonom meríti a karkötő a feleségemnél semmi gond.
Szerintetek mit kellene átállítanom?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40397) Reflax válasza Fred23 (#40394) üzenetére


Reflax
tag

Csíkok is? Azok is voltak az oldalon, akkor jó, rendelek csíkot, köszönöm!

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#40398) szetib


szetib
tag

Remélem jó helyen kérdezek. Adott egy A2 lite, android 10 volt rajta, majd került rá egy 9es MIUI rom, twrp, bootloader nyitva. Rá akartam flashelni egy 10es custom romot (ami már nem MIUI), most csak fastbootban indul el, se twrp, se semmi. Ha adb-n a " set active a"-t irom neki, akkor sikeresen átvált az "a" slotra, reboot után meg is jelenik az előző MIUIs rom bootolása, de nem bootol be. Nem tudom, hogy bootloopban van ilyenkor, vagy csak közben lemerül, de nem indul el. Következő bekapcsnál is fastbootban indul el. Hogyan tudnám életre kelteni?

(#40399) mobilizmo válasza szetib (#40398) üzenetére


mobilizmo
addikt

"Hogyan tudnám életre kelteni?"
Fastbootban feldobod rá a twrp-t. Majd flashelsz rá egy ROM-ot tetszés szerint. Viszont ne felejtsd el a /system wipe-ot, az előzőnél az hiányozhatott.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40400) crok válasza szetib (#40398) üzenetére


crok
Topikgazda

Vagy a /data encrypt nem tetszett neki.. akkor data format (nem wipe).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.