Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Mcrazy válasza kesztió (#47000) üzenetére


Mcrazy
őstag

OKs, akkor nincs más hátra, mint várjuk az általad készített app-ot. Őszintén szólva, nagyon kíváncsi vagyok rá.

Üdv: Mcrazy

(#47002) Mcrazy válasza kesztió (#47000) üzenetére


Mcrazy
őstag

"Ez egyrészt Android 10-es vagy újabb oprendszerre már nem installálható"

Persze a Play storban már nem elérhető, de vannak alternatívák.
Na, hogy ne higgyünk vakon, ezért feldobtam a Map2Geot egy Samura, amin 13-as droid fut. Gond nélkül teszi a dolgát.

" Ha ehhez meg kell nyitani a Google Maps-et és nyomkodni kell a térképen (ami vagy pontos, vagy nem), már régen rossz."
Ha ez így van, akkor Te miért akarsz az adatbázisában keresgélni?

Üdv: Mcrazy

(#47003) kesztió válasza Mcrazy (#47002) üzenetére


kesztió
aktív tag

„Ha ez így van, akkor Te miért akarsz az adatbázisában keresgélni?”

Nagyon nem ugyanaz, amikor csak a kereső találatait használod (ami ráadásul még csak nem is a Google, hanem a Bing, de a Google adatbázis alapján), és onna indítod el az alternatív navigációt, vagy a Google Maps-et is el kell indítanod ahhoz, hogy vágül az általad kiválasztott navigációt használhasd.

Amit én szeretnék:
1. Beírod a keresőbe a keresendő helyet (pl. az említett HI-LEX Hungary Kft., Rétság, de akár Hungária körút 159).
2. az Útvonalak gombra kattintva már töltődik is a TomTom.

Amit te javasolsz (ha jól értem):
1. Beírod a keresőbe a keresendő helyet.
2. Az útvonalak gombra kattintva megvárod, hogy betöltődjön a Google Maps.
3. Megpróbálsz minél közelebb bökni a térképen a megtalált úticélhoz, ehhez rendszerint bele kell nagyítani a térképbe!
4. Kiválasztod a listából a TomTom applikációt.
(+1. ha igazán választékos vagy, még ki is lövöd a Google Maps-et a memóriából.)

Van egy kis különbség…

Bug és debug fia vagyok én

(#47004) wanted5 válasza kesztió (#47003) üzenetére


wanted5
őstag

Amit a bing/google kereső megtalál azt (szerintem) megtalálja a maps is, pl amit te hoztál fel példának HI-LEX-et is, a maps-on rányomok a megosztás gombra és rögtön felugrik pl a HereWeGo (és gondolom más navi appok is)
Nem hiszem, hogy megterhelőbb egy telefonnak a maps, mint egy böngésző, de még ha az is, egy mai mobillal ne legyen űrtechnika 2 appot megnyitni egymás után.
Nekem egy S20FE van, amit még csak drágának se lehet már nevezni és gond nélkül veszi ezt a hihetetlen akadályt.

+1: ha csak néhány olyan helyről van szó, amit sűrűn látogatsz, kizártnak tartom, hogy ne lehetne elmenteni saját poi-ként a szeretett TomTom-odba

(#47005) kesztió válasza wanted5 (#47004) üzenetére


kesztió
aktív tag

„a maps-on rányomok a megosztás gombra”

Hol is van a (Google) Maps-ben a „Megosztás” gomb? Screenshot-ot kérek, ha lehet.

„ha csak néhány olyan helyről van szó”
Nem csak néhány olyan helyről van szó (amúgy a History-ból is elő lehetne venni).

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#47006) zeon.hu válasza wanted5 (#47004) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"rögtön felugrik pl a HereWeGo (és gondolom más navi appok is)"

Waze pl nem... :D

#?*@&!

(#47007) kesztió válasza zeon.hu (#47006) üzenetére


kesztió
aktív tag

De hol az a szerencsétlen „megosztás” gomb? :D
Lehet, hogy a régebbi Google Maps-ben volt, de a legfrissebben valahogy nem találom.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#47008) zeon.hu válasza kesztió (#47005) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ott van az, csak kicsit lapozz balra:

#?*@&!

(#47009) kesztió válasza zeon.hu (#47008) üzenetére


kesztió
aktív tag

De elnézést, ez nem a Google Maps, ez még csak a Google kereső!
És nem, a megosztás valóban elődobja a Here-t és a TomTom-ot, csak épp a végcélt nem képes átadni ezeknek paraméterként. Magyarán, „üresen” indítja az említett alkalmazásokat. (Ráadásul a Google keresésből nem is lehet kihámozni a koordinátákat, csak a Bing-ből.) Tehát semmivel sem vagyunk beljebb.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#47010) Mcrazy válasza kesztió (#47007) üzenetére


Mcrazy
őstag

zeon.hu gyorsabb volt, de pl nálam is megvan.
És nem a böngészőben keressük a céget vagy a címet, hanem a navi app-ban vagy a Gmaps-ban.

Üdv: Mcrazy

(#47011) Mcrazy válasza kesztió (#47009) üzenetére


Mcrazy
őstag

Erre ad segítséget a korábban említett Map2Geo.
És ez nem böngészős kereső, hanem a Gmaps keresője.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#47012) zeon.hu válasza kesztió (#47009) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pedig ez a Google térkép...

Alternatív megoldás:
Waze-ban keresel, ott megosztás a böngészővel, megnyitja a Waze online oldalát, ott pedig lesznek koordináták.

#?*@&!

(#47013) Mcrazy válasza Mcrazy (#47011) üzenetére


Mcrazy
őstag

Transfer to other map...

Sorry, most nézem, hogy nem az Alkalmazások topikban vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#47014) kesztió válasza Mcrazy (#47013) üzenetére


kesztió
aktív tag

A Map2Geo URL Injector hogy működik? mert nincs rendes leírás. Valamiben segít?

Bug és debug fia vagyok én

(#47016) kesztió válasza Mcrazy (#47013) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az úriember készégesen beismeri, ha veszített. :DD
Pontosabban én is nyertem tulajdonképpen, mert a Transfer to other map végül kiváló megoldásnak bizonyult: kellett egy kis Tasker (Autoinput) ügyeskedés, így a share gomb megnyomásával ***DIREKT*** indul a TomTom, nem kell pluszban vacakolni.
Így az applikációval kínlódni okafogyottá vált.
Külön köszönet még egyszer Mcrazy-nek!

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#47017) mobilizmo válasza zeon.hu (#47006) üzenetére


mobilizmo
addikt

Viszont a Wazze hozza a címet és mutatja a parkon belül is hova kell menni. :)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#47018) crok válasza kesztió (#46986) üzenetére


crok
Topikgazda

Most akkor ez meg kell vagy mar nem?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47019) kesztió válasza crok (#47018) üzenetére


kesztió
aktív tag

Sajnos, lehet, hogy igen, mert valószínűleg a clipboard-ot is figyelnem kell a taszkerből, ezt nem úszom meg.

Bug és debug fia vagyok én

(#47020) crok válasza kesztió (#46981) üzenetére


crok
Topikgazda

Hanyas Android? Fejlesztői menüjében nincs natívan Wireless ADB?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47021) kesztió válasza crok (#47020) üzenetére


kesztió
aktív tag

10-es, és természetesen nincs. De ez a 10 is eléggé kérdéses, mert csomó mindent nem tud, amit már egy 10-esnek kellene, pl. a multi-window switch a régebbi verziókat idézi.

Bug és debug fia vagyok én

(#47022) crok válasza kesztió (#47021) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a baj hogy igen, picit róka fogta csuka ha nincs USB (vagy csak dobozon belül lett megvagyva..) mert az adb public key-t úgy menti a többi közé ha feldobja a készülék a debug auth kérdést te meg elfogadod (mióta secure az ADB). ADB pair még nincs mert csak Android 10 fut (11-től lenne.. sokkal könnyebb lenne..) és ha nem host-os az az USB.. akkor lehet még hogy host-os az de kapcsolható (USB mód a fejlesztői menüben esetleg?) esetleg előcsalható benne a recovery.. de kizártnak tartom hogy egy insecure adb-t benne hagynának egy prod eszközben.. (azzal felmásolható lenne esetleg, mondjuk egy pendrive-ról..) vaaaaaagy ami még eszembe jutott az egy keresztbe kötött USB-A USB-A kábel mint amivel pl. Android TV-ket is szokták (szoktam) mókólni. Hátha azzal a PC felismerné (D+ && D- jó helyre menne).. vagy egy USB-A és USB-C (vagy micro..) kábel meg egy másik de biztosan host-os telefon vagy készülék, arra telepítesz egy termux-ot, abba meg egy android-tools-t és onnan megpróbálni az adb-t (akkor legalább a host-os készülék megcsinálhatná a "keresztezést") mert így fastboot-al kernelt meg ROM-ot is tettem már fel :D Nem mondom hogy triviális de azért működhet ennél a fejegységnél is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47023) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Minden adatom évekre visszamenőleg eltűnt az Sheltba,hogy tudom visszahozni,

(#47024) kesztió


kesztió
aktív tag

Új problémába ütköztem, nehogy ne kelljen mindig valami marhaságra lekötnöm az erőforrásaimat.
A Lenovo D2-es Androidos fejegységnek megvan az a szép szokása, hogy ébredéskor kinyír egy csomó mindent, pl. az acessibility service-eket, és a Taskert se hagyja elindulni.

Az érthetőség kedvéért: ahogy én láttam, 3 szintje van a fejegség PM-jének:
1. Ha csak pár percre vetted le a gyújtást, mindent úgy kapsz, ahogy találtad.
2. Ha ennél több ideig marad gyújtás nélkül, akkor van egy ultragyors boot, 2–3 másodpercen belül működőképes a rendszer, de az interfészt alaphelyzetbe állítja.
3. ha jó pár napig áll a kocsi, akkor szabályosan bebootol a nulláról.

Nos, nálam a 2. esettel van a baj (mert a 3. esetben amúgy is inicializál mindent, tehát a Taskert is.) Ilyenkor nemhogy az Autoinputos, de a banális Tasker profilok se triggerelődnek. Vagy be kell menni az Accessibility-be, vagy meg kell indítani kézzel a Taskert és matatni kell a profilokat (pl. letiltani és újraengedélyezni).

A battery optimised beállításokra gyanakodna az ember, de azokból kereken 0 van, a battery szó nem is szerepel sehol a beállításokban (autós fejegység).

Eddig ugye az volt, hogy mindenre a Tasker a megoldás, de ha már az se megy, akkor kilátástalannak tűnnek a dolgok. Három út valamelyikében tudok reménykedni.

1. Adtok egy ötletet, hogy ezek után még mit tudok kipróbálni, hogy induljon a Tasker,
2. Ajánlotok egy megoldást, ami pl. pár másodpercenként ellenőrizni tudja az accessibility beállításokat és újra tudja indítani őket, ha kell.
3. Akármilyen watchdog-szerűség, ami pár másodpercenként elindít egy bizonyos appot, akármi is lenne a rendszerrel, és innen intézem tovább, pl. egy Taskerből exportált app-pal.

Tudnátok segíteni?

Bug és debug fia vagyok én

(#47025) Joker88


Joker88
őstag

A telefont, mostanában éjjel " Ne zavarjanak" módba rakom. Ellenben, korán reggel, az ébresztő nem szólal meg,csak világít a telefon kijelzője. De nem csörög,hogy keljek fel..

Elméletileg kellene működnie,nem ?

Android 13, Oppo A96, és a kivételeknél szerepel az "Óra" alkalmazás..
Valaki tud segíteni?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#47026) svgyula válasza Joker88 (#47025) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha úgysem jelez semmit miért nem használod az automatikus ki-be kapcsolást? Olyankor ha más időpontra van állítva akkor is ébreszt mert az ébresztéshez bekapcsolja a telefont. A "ne zavarjanak" módhoz én a telómon az ütemezés alatt találtam időpontot amit be lehet állítani. Nyilván úgy kell beállítani, hogy pár perccel az ébresztés előtt már hangos legyen a telefon. Ha így sem megy akkor a "nyugalom" érdekében kapcsoltasd ki. Tovább is bírja az aksi mert az enyém pl 1% körül mertül éjjelente.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47027) vacs válasza gyuri2008 (#47023) üzenetére


vacs
veterán

Leírnád emberi nyelven, részletesen a problémát?

(^)(>.<)(^)

(#47028) Viktor0610 válasza vacs (#47027) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kérdezett, csak közölte.

;]

Samsung Galaxy A54

(#47029) Zsolt,72 válasza vacs (#47027) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

„Shelt” alkalmazást nem találni a Play Áruházban, tippre a Táblázatok app (Google Sheets) lehet a probléma forrása…. [kép]

 iPhone 15

(#47030) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Realme GT-re jött egy frissítés a napokban és egy Quick launch szerő app jelentkezett a kezdőképernyőn. Nem találtam meg sehol sem hogy töröljem, de ki se tudom kapcsolni.

Jobb alsó sarkoban található meg. Mi lehet ez? :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47031) kiraly.andra válasza Joker88 (#47025) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

A "Ne zavarjanak" mód beállításainál engedélyezni kell, hogy az ébresztőre ne vonatkozzon a némítás.

:a:

(#47032) svgyula válasza iceQ! (#47030) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Beállítások, különleges funkciók, intelligens oldalsáv. Itt lehet ki-be kapcsolni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47033) iceQ! válasza svgyula (#47032) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem az lesz. Az már ki van kapcsolva, sőt sose volt bekapcsolva. Egyelőre ez egy Bermuda háromszög.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47034) svgyula válasza iceQ! (#47033) üzenetére


svgyula
addikt

A launcher beállításokat nézted(ha gyárit használsz)? Talán még a navigációs beállításoknál a gombvezérlés, vagy húzás. Ezt ha olyan helyen hosszan tapizol ahol nincs semmi akkor előjön a beállítása. Vagy még az lehet, hogy valamelyik alkalmazásnak engedélyezted az azonnali elérés widgetet. De azt neked kell tudni mit csinál/indít ha rátapizol!?

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47035) onlineair válasza vacs (#46991) üzenetére


onlineair
tag

Szia, köszönöm a választ. Igen, stock android rendszerről van szó. Sajnos hiába teszem hátrébb a listában, lezárva ugyanúgy lehet lapozni odébb is, szóval ez sem megoldás. Esetleg ha teljesen kiveszem az adott kapcsolókat, de akkor az már a mindennapi használatban lenne zavaró... :(

Ez azért egész jó ha tényleg működik majd

[ Szerkesztve ]

(#47036) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Van arra lehetőség, hogy e-mailben kapott értesítő azonnal a témához kapcsolódó alkalmazást nyissa meg?
Konkrétan: amazontól jön egy email és a benne található link ne a böngészőben nyíljon meg, hanem az alkalmazásban.
Válaszokat előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47037) zeon.hu válasza Zaji (#47036) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amazonhoz (beállítások, alkalmazások, Amazon) be van állítva a lehetőség?

#?*@&!

(#47038) Zaji válasza zeon.hu (#47037) üzenetére


Zaji
őstag

Igen, most már be van. :)
Köszönöm.

(#47039) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok
Droid 5.1.1-en még használható a play áruház?

A jövő most van

(#47040) vilmose33 válasza vilmose33 (#47039) üzenetére


vilmose33
őstag

Lejött minden ami kel, viszont az áruház kinézette még a régebbi. Persze amíg müködik nem számít.

A jövő most van

(#47041) Zsolt,72 válasza vilmose33 (#47039) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Hadd kérdezzen meg, miféle öreg vasat támasztottál fel, ami Lollipop-pal fut? :)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#47042) vilmose33 válasza Zsolt,72 (#47041) üzenetére


vilmose33
őstag

Tablet,alapból ez van rajta. 10',2gb ram sajnos csak 8gb rom,rockchip A9-el quadkór. Kolléganőm fiának lesz:kréta megy meg youtube is. Mást meg úgy is telefonon intéz. Hdmi-s .

A jövő most van

(#47043) Zsolt,72 válasza vilmose33 (#47042) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Köszönöm. Ilyen minimál célra el fog ketyegni.

 iPhone 15

(#47044) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkozom iOS -> Android váltáson. Egy funkciót még keresek. Van egy nagyon jó funkció, ami az ütemezett értesítések (amelyik appra be van akpcsolva, annak az értesítése bizonyos időben jelenik meg összegezve). Ilyen található androidon, főleg samsungon?

Köszi

(#47045) F34R


F34R
nagyúr

Adott egy Mull browser ami Firefox alapu androidon, about:configon belul mi az a valtozo amivel megtudom azt valtozatni hogy ne a belso tarhelyre hanem az SD-kartyara toltson?

udv.

(#47046) crok válasza F34R (#47045) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez nem így működik - előbb az alkalmazás a tárhelyhasználathoz (android verziótól függően) jogosultságot kell kérjen és kapjon. Max utána lehet átállítani. A belső tár Letöltésekbe menthet pl. de egy szinttel fentebb már nem biztos valamint külön jog kell(het).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47047) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Kérnék szépen egy kis segítséget. Kollégám kislányának Redmi 9C van (eléggé halott a topic azért jöttem ide). Kikapcsolás után próbált belépni a telójába, de a mintát - amire esküszik - nem fogadja el a telefon. Mit lehet ezzel így kezdeni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47048) F34R válasza crok (#47046) üzenetére


F34R
nagyúr

jaah, akkor ez nem fog mukodni :D koszi azert.

(#47049) G@ben


G@ben
addikt

A következő problémára keresek megoldást:

egy mappában vannak képek, amiket nem adtam hozzá a galériához, mert ott csak a fotókat akarom látni, ezek viszont felmásolt képek. Ha megnyitok egyet, akkor viszont nem tudok lapozni, azaz nem tudok rámenni a következőre, hanem vissza kell lépnem a mappába, megnyitni a következőt. Hogyan érhetném el, hogy lapozni lehessen? És mindenképp a fájl neve legyen az egymást követő sorrend, ezt a Xiaomim nem igazán tudta.
OneUI5.1, Android 13.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#47050) mzso


mzso
veterán

Helló!

Mi ez a szánalmas hiba a playstoreban?

Legutóbbi böngészős playstoreból történő telepítési kísérleteim ezzel végződnek miután kiválasztom a telefont...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.