Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) tordaitibi válasza ezmivolt (#40250) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Véleményem szerint a ping.

(#40252) dokee78


dokee78
félisten

Hali

Adott egy Huawei P10 Lite készülék.
Át vette a tesóm és nem tudják be üzemelni,mert csak anyám Google accountjával lehet belépni.

Pedig anyám Google accountján az eszközöknél le lett választva a készülék.

Factory reset után sem enged más email címmel belépni.

Valami megoldás?

(#40253) brd válasza dokee78 (#40252) üzenetére


brd
nagyúr

A _készüléken_ kell törölni a Play fiókot.

The only real valuable thing is intuition.

(#40254) dokee78 válasza brd (#40253) üzenetére


dokee78
félisten

De régebben alap értelmezett fiókot nem lehetett törölni.

(#40255) brd válasza dokee78 (#40254) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel még nem találkoztam, hogy érted, hogy nem lehetett? Nem volt ott az eltávolítási lehetőség, vagy kiírta, hogy nem lehet, amikor megpróbáltad?

The only real valuable thing is intuition.

(#40256) dokee78 válasza brd (#40255) üzenetére


dokee78
félisten

Amikor először használatba vesszük az Androidos telefont,ugye be kell lépni a goggle accountal.

Na az az alapértelmezett fiók.
Régebbi verzióknál azt nem lehetett eltávolítani.
Mert ugye anélkül nem lehet használni a készüléket.

(#40257) Somatom válasza dokee78 (#40256) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem egészen így volt. Egyes régi készülékeken az alapértelmezett fiók eltávolítása egyenlő volt a gyári visszaállítással. De, a készüléket akkor is lehetett használni Google fiók nélkül. A téged most akadályozó FRP védelem később jött.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40258) rjg válasza dssport (#40231) üzenetére


rjg
őstag

Nekem a Google Pay vált be, de (mivel magyar bankkártyákkal még nem működik) csak úgy, hogy a Curve kártyám van hozzáadva. Ahhoz vannak hozzá rendelve a bankkártyáim (lakossági, céges, magyar, szlovák, Revolut). Így elég a Curve-ben kiválasztanom, hogy melyik kártyával akarok fizetni és gond nélkül megy az összessel az NFC-s fizetés.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40259) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

a következő problémám lenne: adott egy Android 7-es készülék 8GB memóriával, ami folyamatosan panaszkodott a kevés tárhelyre, ezért beletettem egy 16GB-os sd kártyát, amit belső tárhelyként formáztam. Talán 700MB-ot át is tett a kártyára, de aztán egy idő után megint elkezdett panaszkodni a kevés tárhelyre.
Mindösszesen egy-két program van csak pluszban telepítve, és az alap programok közül szinte semmit nem enged áttenni a kártyára.

Azt hittem, hogy ez úgy működik, hogy az eddigi 8GB helyett majd 24-et lát, de nem igazán.

A másik gondom, hogy pl. a Chrome 2GB felett volt, de csak 16mb-ot jelzett törölhetőnek, a többit csak akkor, ha azt választottam, hogy az összes adat és beállítás törlése.

Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy ez direkt így van kitalálva, hogy előbb-utóbb rákényszerítsen egy új, nagyobb tárhellyel rendelkező telefon megvásárlására? :(((

(#40260) Viktor0610 válasza scott_free (#40259) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valameddig segíthet, ha a nem használt rendszerappok frissítéseit törlöd, majd letiltod azokat.
Hosszabb távon tényleg a nagyobb tárhelyes készülék a megoldás.

Samsung Galaxy A54

(#40261) crok válasza scott_free (#40259) üzenetére


crok
Topikgazda

"Azt hittem, hogy ez úgy működik, hogy az eddigi 8GB helyett majd 24-et lát, de nem igazán."

Ez sose volt így, ez [így működik]. Nem lesznek "teljesen" egymás mellett elérhetőek minden célra úgy, mintha egy nagy rendes belső tárhelyed lenne. Nagy vonalakban microSD-t formázza ext4-re és azt felcsatolja /data/media-nak, de ettől még a /data az az eMMC chip marad ami benne van a készülékben ugyanúgy. Ez egyébként szerintem kontraproduktív, mert amit beteszel microSD szinte biztosan sokkal lassabb, mint a bent levő belső tároló, ha a microSD meghal akkor nullához erősen közelítő eséllyel tudsz bármit is menteni az adataidból (képek, video-k, egyebek) meg ha megáll az SD akkor onnantól a készülék se igen boot-ol be (vagy bootloop-ol), még egy segélyhívásra se lesz alkalmas, az adoptable storage-es állapotot pedig csak fact. reset-el (ésvagy belső tárhely formázásával) lehet megszűntetni (hogy a ROM ne is keresse a mount point-ot). Az appok híznak, a tárhely véges.. ha mindenből visszaállnál a 3..4 évvel ezelőtti verziókra akkor elég lenne, de eltelt 3..4 év.. A Chrome-ra viszont ránéznék pl. egy SD Maid-el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40262) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Sony XZ1 Compact telefon. Imádom, elsősorban a mérete miatt. És mindenben tökéletesen megfelel a számomra.
Két éve van meg. Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy többször belassul, gondolkodik. Mint amikor a régi Windowsnak eljött az ideje, hogy újra kell telepíteni.
Nem tudom, hogy ez érvényes-e egy droidos telefonra? Soha nem volt gyári állapotra visszaállítva, amióta megvan, teszi a dolgát. Érdemes lehet egy gyári visszaállítást elvégezni és mentésből visszaállítani mindent?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40263) brd válasza gurabli (#40262) üzenetére


brd
nagyúr

Mint Windowson (kivéve a 10, béta OS-en bármi előfordulhat), itt sem érvényes; Windows-t talán még a 98-nál telepítettem újra utoljára (ott még volt értelme, de igazából az még akkor javító telepítés volt), Androidot meg soha (FR sem volt ilyen célból) és ha ilyen jelenséggel találkoztam, annak nem az OS volt az oka és megoldva működött jól tovább. Ezeket a jelenségeket általában nem maga az OS okozza, hanem pl. kevés a hely, sok program fut egyszerre, vagy valami utólag telepített program valamilyen szolgáltatása, regisztrált eventje (vagy akár több együtt), súlyosbítva azzal, hogy egy-egy app eltávolításakor valamiért nem kerül törlésre minden (bár ez inkább csak rootolt készüléken lehet gond). Vagy akár az is lehet, hogy a háttértár kezelése nem megfelelő (bár ez ma már nem jellemző) és nyomni kellene neki egy trim-et. Ezek egy részét persze megoldja, ha nyomsz egy FR-et és újra beállítgatsz mindent.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40264) tordaitibi válasza gurabli (#40262) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A mentésnek és a visszaállításnak nem sok értelme van.
Pl. most csinálsz egy teljes mentést, FR., és visszaállítod a mentést.
Ugyanaz lesz az eredmény.
Mint a fórumtárs írta, és hasonló a véleményem, oka van a lassulásnak, lagolásnak.
(leghosszabb életű eddig nálam egy gyilkos módon használt Win XP volt, több mint 7 évet élt és nem kellett újratelepíteni, néha karbantartani annál inkább)
Pl. nálam az Opera böngésző 2-3 havonta meghálálja ha törlöm az összes eddig összagyűlt sallangját.
Igaz így üresen indul de 2 perc szinkronból minden gyorshívót, könyvjelzőt stb. visszaállítanom.

(#40265) tordaitibi válasza scott_free (#40259) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Aki ezt a 8Gb belső tárhelyet kitalálta, azt, és aki árulja, miért nem verték azonnal agyon..?? Amiből az OS és a sallangok 6-7giga?
És ezért pénzt kérnek.
Sok ismerősöm keresett meg ilyennel és csak azt tudtam nekik tanácsolni hogy a Duna fölött engedjék el (bocsánat nem, mert szennyeznek is ezek a sza...rok) és vegyen egy normális telefont.
Nem mindig volt osztatlan sikerem ezzel a tanáccsal.
Tényleg abszurdum ma, 2020-ba ez.

Persze hogy nem enged mindent áttenni az sd-re, ez érthető, ennek biztonsági okai is vannak, a többit crok leírta.
Valamint ha kiveszed egyszer valamikor valamiért az sd-t mert épp kell, akkor felborul a telefon rendesen.

(#40266) brd válasza tordaitibi (#40265) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt én is akartam írni, hogy ez már gyárilag hulladék, a 8GB egy 7 alá az abszolút minimum, amivel még hajlandó legalább 1 hétig működni (16GB a hivatalos min., ha jól tom'), de aztán elengedtem, mert még megharagszik a kérdező, így viszont már csatlakozom, talán így nem engem utál majd. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#40267) gurabli válasza tordaitibi (#40264) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem. Akkor le kell pucolni minél több mindent és meglátom.
Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#40268) Viktor0610 válasza brd (#40266) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát én pont most gondoltam bele, hogy karácsonyra vettem egy ismerősnek 16 GB belső tárhelyes tabot, de az is írja, hogy tele van, pedig a nem használt appokat letiltva adtam át, csak Fb és Messenger megy rajta. Asszem a Lite verziók.

Szóval nem tudom, mekkora tárhely lenne elég. :((( :DDD

Samsung Galaxy A54

(#40269) Somatom válasza Viktor0610 (#40268) üzenetére


Somatom
veterán

Kb. fél éve használom a telómat és még nem vagyok helyszűkében, pedig az előző telómban levő 128 -as mikro SD tartalmát kompletten behúztam. Szvsz. 512GB szűken, de elég. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40270) tordaitibi válasza brd (#40266) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem hinném hogy megutálna a kérdező, szegényt csak behúzták a csőbe, sok sorstársával egyetemben.
Ezeket valami nemzetközi fogyasztóvédelmi vagy ilyesmi szervezetnek be kéne tiltani hogy gyártsák mert csak ipari hulladék lesz belőlük hamar. Az nem elég indok erre hogy gyakorlatilag használhatatlan a vadiúj készülék?
Vagy akkor árulják gyári roottal hogy a felesleges csicsa....picsa appokat amik csak foglalják a datát, legalább le lehetne gyalulni a Google 90%-át amit az életbe nem használnak sokan és így lenne +8-900Mb .... :D
És ezeken dinamikusan növekvő a data. Persze, dinamikusan megnő 1 hét alatt a tárhelyméretig.
Haverom egy ilyen telefonnal eljutott addig 1 hét alatt hogy nem tudott se fényképezni, se lementeni a Fészről egy 2 mb méretű képet.
Pozitív hozadéka a dolognak hogy a sok Google app se tud frissíteni :D

(#40271) tordaitibi válasza Viktor0610 (#40268) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

32 gigán élek több éve, ez telefon, zömmel a telefon funkciókat használom + böngészés, navi, ilyesmi. Még 10Gb szabad.
A tartalomfogyasztásra ott a hordozható PC-m, 1Tb hdd-vel.
Viszont a tableteket nagyon sokan használják filmezésre is a nagyobb kijelző miatt, így nehéz megsaccolni a tárhelyet.
Somatom kolléga könnyen beszél, hát szép tárolóhelye van a készüléknek. :)
Tableten én min. 64Gb tárhelyre voksolok, a szorosan vett funkciókra meg legkevesebb 32Gb belső +tetszés , igény (és pénztárca) szerinti méretben SD kártya, ez csak a passzív tartalmakhoz. Így elég a hely évekig az tuti és rugalmas lesz a rendszer.

(#40272) brd válasza tordaitibi (#40271) üzenetére


brd
nagyúr

Én is hasonlóan, egy 7-es droiddal ellátott készüléken kb. 28GB-ot foglal képek/filmek/zenék/mentések nélkül a ROM+data+internal storage, pedig van vagy 80 app telepítve, közte egy olyan, ami egymaga 2.5GB.

The only real valuable thing is intuition.

(#40273) scott_free


scott_free
senior tag

Köszi mindenkinek az infókat!

Ez csak megerősít abban, hogy miért is utálom az androidot... ;] (Szerencsére nem én használom.)
Persze értem én, hogy az átlag felhasználónak az a jó, ha 5 éves gyerek szintjén kell használnia egy készüléket, de én jobb szeretem, amikor nagyobb kontrollom van a készülék/program fölött. (pl. egy asztali böngészőnél be tudom állítani, hogy mennyi helyet foglaljon le és használjon)

(#40274) Slash20


Slash20
tag

Sziasztok!
Sajnos olyan problémám adódott Galaxy S8-on, hogy gyári sms alkalmazásban egy névnél több száz sms eltűnt úgy, hogy mikor beléptem az üzenetekbe láttam ahogy eltűnik hirtelen az a sor. Nincs biztonsági mentésem (nagy hiba tudom), viszont van-e lehetőség valahonnan az éterből visszanyerni a több száz smsem? Törlésre pedig nem nyomtam rá, valamint nincs beállítva hogy töröljön. Órák óta próbálkozok alkalmazásokkal, de hiába.. Köszönöm!

(#40275) Slash20 válasza Slash20 (#40274) üzenetére


Slash20
tag

Végül 2017-ig visszaállítottam egy régi mentéssel, a többi évet párom telefonjáról megoldom. :)

(#40276) Juffy90


Juffy90
friss újonc

Sziasztok!
Van egy Huawei P8 Lite-om 4 éve, ami ma gondolt egyet és mást nem csinál csak újraindul, fél perc - öt perc közötti üzemelés után (teljesen véletlenszerű)...Nos, mivel vagyok elég buta, megbíztam benne és kb. pendriveként is használtam, így vannak rajta különböző fájljaim, meg hát képek, jegyzetek hasonlók, amiknek az elvesztése nagyon érzékenyen érintene és fájna. Amíg kb. tűrhető ideig bekapcsolva maradt rácsatlakoztattam a gépemre és -én hülye- "kivágással" akartam átrakni őket...A művelet be is fejeződött, azonban az adatok csak egy része jött át. Közben gyanús is volt, hogy sokkal kevesebbet ír a Windows, de eléggé paráztam ahhoz, hogy ne érdekeljen, csak bizakodtam, hogy addig nem indul újra a telefon. Az a kevés (az összesnek kb 20%-a) átjött szépen, viszont a többi az sehol nincs, a telefonon sem látom (bár rajta lehet, mert a memória nem lett drasztikusan kevesebb). Gondoltam az lehet a baj, hogy a fájlok elérési útjába kárt tettem azzal, hogy komplett mappákat és almappáikat szedtem ki, szóval visszamásoltam szépen a dolgokat, amik meg is jelennek a telefonon, de csak azok, a többi nem. Próbálkoztam recovery cuccokkal bele lesni, hátha megtalálom még őket, viszont mivel állandóan újraindul, mire scannelné a program megszakad a kapcsolat a telefon és a gépem között.
Egyébként esélyes gondolom, hogy a hülye próbálkozásaimmal több kárt csináltam, mint hasznot.
Van erre valami módszer, hogy a fájlokat, megtudnám menteni vagy legalább szétnézni, hogy megvannak-e még egyáltalán (úgy, hogy 1-2 percnél tovább nem tud bekapcsolva maradni a telefonom)?
Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#40277) conexke


conexke
tag

sziasztok adott egy samsung j4+ telefon be voltam rajta jelentkezve es enyhen lassult a napokban a telefon csinaltam rajta egy gyari vissza allitast mint pl a windowson es be szeretnek lepni es azt irja hogy nem lehetseges jelszo felhasznaló jo a masik telefonom kijelzi hogy beszeretnek lepni es nem reagal semmit se ra elöre is köszi a helpet telos vodas nem tud segiteni :( :R

(#40278) brd válasza conexke (#40277) üzenetére


brd
nagyúr

Azzal a Google fiókkal kellene rá bejelentkezni, amivel be voltál a visszaállítás előtt (és ha a FRP-t szarul kezeli a telefon és azóta változtattál jelszót, még az is lehet, hogy a régi jelszóval kellene próbálkozni).

The only real valuable thing is intuition.

(#40279) conexke válasza brd (#40278) üzenetére


conexke
tag

meg probalom a regivel de igen a visszalitas elötti fiokkal probalkoztam :F

(#40280) tordaitibi válasza Juffy90 (#40276) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem ismerem a huaweit, nincs olyan beállítás a Gyári állapotra visszaállításnál hogy a belső tárhelyet, internal storage, vagy sd kártyaként szerepel emulated 0 néven, azt békén hagyja?
Ez a partíció amin azok vannak amiket keresel. És lehet a FR. megoldaná az újraindulásokat, könnyebben lehetne kotorászni a telefonba, nem idulgatna újra.
Ha nem szerepel ez az opció, akkor nehogy visszaállítsd mert akkor tutira buktad a fájlokat.
Vagy van szerintem még egy módszer de ehhez hülye vagyok, illetve MTK socos készülékeknék már alkalmaztam, a Huawei passz.
Nevezetesen ADB-be (fastboot-ba..?) van mód lementeni a teljes internal storage tartalmát csak ahhoz ismerni kell a tárhely felosztását, minimum egy scatter fájl kell hozzá és nem ritkán hexába számolgatás is.

Ha ez az egész már nem úgy működik mind a szép hőskorba, vagyis nincs meghatározott mérete ennek a tárolónak (lehet nincs mert manapság a data dinamikus, ésha növekszik, honnan venne el ha nem az internal storage tárhelyből) akkor az egész okoskodásom semmisnek tekintendő.
Ha így is van akkor is az egészed datástol mindenestől csak le lehet menteni egybe, ez tuti 1 partíció, legfeljebb ha titkosított a data akkor abba nem lehet turkálni de a többi fájlba igen.
Mindezeket most logikáztam ki, a tök fejembe, valahogy így kell lennie.
Elég régen nem foglalkoztam ezekkel, sajnos le vagyok maradva.

[ Szerkesztve ]

(#40281) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Redmi Note 7-en cseréltem kijelzőt. Legelején kipróbáltam, jó volt. Aztán beraktam alaplapot, subot, még akkor is. Elkezdtem visszacsavarozni mindent, végzek, erre ez fogad: [kép]

Nem lett megnyomva, megütve, csavar se érte . Mi történt vele? :F

(#40282) lovi27 válasza Dinter (#40281) üzenetére


lovi27
addikt

Szedd szét odáig amíg előzőleg működött és akkor meglátod, hogy még mindig működik-e (vélhetően igen) és akkor mégis összecsavarozáskor történik vele valami.

(#40283) tordaitibi válasza Dinter (#40281) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Olyan mint az lcd-ken a scaler-lcd közti hiba vagy cof hiba.
Az a sokeres csatlakozó ami a kijelzőből megy az alaplapra, azt kéne megnézned, elmozdult, nem érintkezik valamelyik láb a szalagkábelen.
Régebben mikor sokat cseréltem tableteken touch screent, az is néha megszívatott, bepattintva a szalagkábelt jó volt, beragasztva a helyére és összerakva a készüléket meg nem érzékelt egy sávban. Lehetett szétszedni, szalagkábelt igazgatni.

Valami valamit megnyom mikor összerakod. Nem úszod meg sajnos a szétszedést.

(#40284) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok! Nem tudom volna e hozzá jobb topik, de hátha... Elsősorban a jártasabb fejlesztőket kérdezném, hogy maps/waze/igo témakörben szerintetek volna e lehetőség valahogyan információkat kinyerni a futó navi app-ból egy külső programmal? Tervezett út következő kanyar utasítások, távolság, stb... Ha valamilyen módon hozzá tudnék jutni ezekhez, akkor kiküldeném egy külső kijelzőre egyéb infók mellé a műszerfalra...

(#40285) Salex1


Salex1
senior tag

Minden android WIFI+CELL tablettel lehet telefonálni?

(#40286) miaoumaoi válasza Salex1 (#40285) üzenetére


miaoumaoi
tag

Nem, van amelyikkel csak mobilinternetezni lehet.

(#40287) majomfej


majomfej
kezdő

Sziasztok, a kocsiban hagytam a telefonom amíg bementem a boltba(huawei p smart 2019) amikor beakartam kapcsolni, nem volt kikapcsolva hanem csak lezárolva, akkor bejött egy notification ablak, kivolt írva hogy túlmelegedés alatta már pár mondat azokat nem olvastam el mert siettem, az lenne a kérdésem hogy ettől lehet bármi baja a sim kártyának? Mértem azóta pár speedtestet amikor hazaértem, eleinte a feltöltési sebesség kb felét tudta mint előtte, aztán kb 20-30 perc múlva már tudta az eddigi feltöltési sebességet, lehet valami összefügés a kettő között?

(#40288) Digitalpimp válasza majomfej (#40287) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gondolom a meleg miatt visszavett a rendszer a teljesítményből, aztán ahogy visszahűlt, ráadta a kakaót megint.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#40289) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Ha az értesítésekből törölve lett egy "sikeres adatátvitel bluetooth-on",meglehet nézni vhol mégegyszer?Mit küldhettek/milyen telefonra/mikor?

(#40290) Salex1 válasza miaoumaoi (#40286) üzenetére


Salex1
senior tag

A samsung s4 s5 vagy a huawei tabokkal lehet?

(#40291) rjg válasza Elims (#40289) üzenetére


rjg
őstag

Egy fájlkezelővel rá tudsz nézni. Általában van egy Bluetooth mappa a gyökér könyvtárban, abban lesz amit kaptál. Ha ilyen nincs, akkor a downloads mappa szokott lenni a másik opció.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40292) bfer77 válasza bfer77 (#39839) üzenetére


bfer77
csendes újonc

Egy kicsit viaszatérnék a korábbi problémámra. Rájöttem, hogy azt a tárcsázós hangot a webes levelező adja ki, amikor új email érkezik. :) Épp megláttam, amikor a lista tetejére került egy... Korábban nem is azt az oldalt néztem, hanem pl. tab-váltást csináltam, és gondolom olyankor csinált is esetleg valami frissítést az adott fülön, futhatott tovább a JavaScript vagy nem tudom, de azért esett néha azzal is egybe.

Ami a Yandex-es levelet illeti, még nem tudom, mi lehetett, mert bejelöltem gyanúsnak a GMail-ben, és ezzel ők el is tüntették a listából. Nyilván nem is fognak visszajelezni semmit. Az a kamu e-mail cím továbbra is rejtély (amit az automatikus kiegészítő tesz be a címzettnél). Soha nem kaptam onnan semmit szerintem (nagyon kevés mail van, azok is főleg egy-két kollégától, meg amiket magamnak küldtem át), írni meg biztos nem írtam. Viszont rájöttem, hogy vsz rosszul emlékeztem, mert nem pont akkor jött a levél, amikor a Play-t frissítettem, hanem, azt hiszem, még 2 nappal később ráadásul. Csak onnantól kezdte figyelni a mail-eket, nekem meg ott tűnt fel a notification-ök között a kis boríték, és fejben összekapcsolódhatott a kettő.

Lenne viszont kérdésem is. Betettem egy mem. kártyát a telóba, és meg is formáztattam. Ezzel eggyé vált a rendszerrel, és el is tűnt az a beállítás, hogy az alapértelmezett mentési helynek külön lehessen választani az SD kártyát is. Ez most akkor mit jelent? A belső memóriába telepíti az appokat, majd ha betelik, akkor megy a külsőre, vagy minden egyes letöltésnél meg tudom adni? (És hova tölti telepítés előtt? Mindenképp a belsőre?)

Ja, és még valami! A közelmúltban vettem észre, hogy a Downloads könyvtárból eltünögetnek dolgok, pontosabban képeknél tűnt fel (mások, azt hiszem, nem illannak el). Tehát lementek valamit, esetleg át is nevezem, aztán aznap még ott van, másnap már nincs! Hogy pontosan mikor tűnik el, azt nem tudom, de úgy látom, nem az éjfél átlépésétől függ. És persze nem az összes kép, csak valami alapján... Eleinte azt hittem, az egyetlen számjeggyel és szóközzel kezdődő nevűek, majd azt, hogy azok, amik nevébe zárójelet is írok, de az sem. A dupla mínuszjel sem tűnik oknak. Mindig a gyári fájlkezelőben nevezem át őket, mert a Chrome nem tud Save As...-t. :) Hallottatok már ilyenről? Android 7-en jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#40293) crok válasza bfer77 (#40292) üzenetére


crok
Topikgazda

Az első kérdésedre itt a válasz hogy hogy működik az adoptable storage. Nincs innentől kezdve külső tárhely, innentől a kártya a belső tárhely bizonyos esetekre (linken kifejtve).

A második kérdésre meg a beállításokban a tárhely kontrollban nincs-e esetleg bekapcsolva hogy az Android kezelje a tárhely-et? Mert akkor van az, hogy automata takarít a rendszer... okosan... nem tudom ez Nougat-on (nem tudom már milyen készüléked van..) implementálva volt-e vagy csak Oreo/Pie-tól..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40294) Elims válasza rjg (#40291) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!
Viszont arra lennék kíváncsi,hogy küldtek e a telefonról vhova.?

(#40295) bfer77 válasza crok (#40293) üzenetére


bfer77
csendes újonc

Köszi a cikket, elolvastam! Viszont nem értem. Azt írja, hogy adoptable esetén a /storage/emulated mögött már nem a belső fizikai tár lesz (nem a /data/media mount-point-ja marad), hanem a /storage/SD-..... lesz odamountolva, és egyből át is pakol mindent az SD-re a belső tárról. Nekem nem pakolt át. Ha bemegyek a Beállítások/Tárhely-be, és az SD kártyára nyomok legalul, akkor utána bejön annak az aloldala, és ott appokra és adatokra is nullákat ír. A használatban lévő hely is csak 16,34 MB. A kártya behelyezése óta néhány dolog lett lementve Chrome-ból, és készült saccra olyan 30-40 fotó. De a legelején (formázás után) is a fenti helyfoglalást írta. :F

Továbbá amikor adaptáltam a kártyát, akkor emlékeim szerint nem írt ki olyan szöveget, mint a cikkben, hogy vállalom, hogy az SD-t nem távolítom el stb. stb. Valamit persze kiírt, de abból nekem nem jött le, hogy mit vállalok pontosan. Egyébként panaszkodott kicsit, hogy lassúnak tűnik a kártya, de én befejeztettem vele a műveletet. Kíváncsiságból utána kivettem, és akkor adott egy notification-t, ami alatt kérte, hogy tegyem vissza, illetve felajánlotta, hogy elfelejti a kártyát. Én visszatettem.

Most akkor ezt vissza lehetne csinálni? Mert nekem az nem tetszik, hogy sérülékennyé válik a rendszer emiatt. Akkor inkább használom portable storage-ként, már ha érek úgy valamit vele... (gondoltam, jó lesz ez a kari arra, hogy appokat - nem sokat - arra tegyek inkább, és ne a belső tárból foglaljanak)

Egyébként ez egy telenoros Blaupunkt.

A Tárhelyen belül nincs semmi olyan lehetőség, amit kérdeztél.
A Belső tárhely alatt, ahol a helyfoglalásokat részletezi, legalul van egy Felfedezés, és kész. Ha arra rányomok, akkor bejön a Letöltések app, aminek a menüjét ha lenyitom, ott alul szabad helynek annyit ír ki, amennyi a belső tárból van még...

(#40296) crok válasza bfer77 (#40295) üzenetére


crok
Topikgazda

Le van írva a leírásban és a hsz-emben is hogy nem lehet visszacsinálni csak úgy ha gyári visszaállítást csinálsz a telefonodon. Azt, hogy miért ír nullákat.. fogalmam nincs. Ha adaptált tárhely lett akkor ott a Google Developer leírás, aszerint kellene működnie, ha abban a Blaupunkt valamit nem csinált a leírás szerint. Appokat a portable storage-ra nem lehet tenni, max. kókányolgatással egy másik spec. partícióra (+App2SD.. root-al). "Valamit persze kiírt, de abból nekem nem jött le, hogy mit vállalok pontosan" <- ezt vállaltad, hogy ez most így "beépül" de nem lesz különálló tárhely, azért hívják adoptáltnak. "egyből át is pakol mindent az SD-re a belső tárról" <- Át is tette azt amit lehetett meg kellett, a belső eMMC tárad un. belső tár néven futó részének (partíciójának, a /data/media-nak az eredeti) tartalmát, amit innentől már a microSD-ről érhetsz el mert már az van mount-olva a /data/media-ra, nem pedig az eMMC chip partíciója a telefonban. Így most az van, hogy amit eddig belső tárhelyre tettél mondjuk kép, video, letöltött pdf, mittudomén, az most fizikailag a microSD-n van gyakorlatilag és így több hely marad appok telepítésére az eMMC-n. Erről szól az adoptált tár, ezért nincs "kettéválasztva" a tárhelykezelés microSD-re meg belső tárhelyre. Az csak portable storage-nál van. Remélem érthető volt amit írtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40297) kiraly.andra válasza Elims (#40289) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

(#40298) Elims válasza kiraly.andra (#40297) üzenetére


Elims
veterán

Köszi szépen!
Sajnos nincs ilyen telepítve. :-/

(#40299) Viktor0610 válasza Elims (#40298) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt telepítsd fel. Visszamenőleg is megmutatja, milyen értesítések voltak.
Bár ez a mit küldtek és hova részét szerintem nem fogja megválaszolni, csak a mikort.

Tévedtem, nem mutatja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40300) Elims válasza Viktor0610 (#40299) üzenetére


Elims
veterán

:R :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.