Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) crok válasza Diokhan (#39850) üzenetére


crok
Topikgazda

En is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39852) Diokhan válasza crok (#39851) üzenetére


Diokhan
addikt

Örülök, hogy egyet értesz. Szerintem ez a legkézenfekvőbb megoldás.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39853) bfer77 válasza crok (#39849) üzenetére


bfer77
csendes újonc

Nem tudom, mennyi hozzáértés kéne ahhoz, amit tudnál tippelni, de azért kíváncsi volnék nagyjából, címszavakban. Valószínűleg inkább időm nem lenne most nagyon elmélyülni az Androidban.

Ezt a notification-ös dolgot úgy értetted, hogy elképzelhetően azonnal ki is törli maga után? Nekem nem kéne észrevennem felül valami bevillanást akkor is? Hiszen ugye éppen a kijelzőt bámulom.
És kivédeni van esély valamivel az ilyeneket?

Annál a címnél igen, az egy @-jel, arra rájöttem én is. Azt viszont nem tudtam, hogy a GMail akkor is beteszi ilyen tippként, ha csak feladóként (vagy Reply-to-ként) szerepelt korábban.

A levélben ilyenek vannak (megj.: ez itt az elején a Yandex.Money-t jelenti):

---------------------------------------
Яндекс.Деньги to me
Apr 3 Details

Payment details.
Яндекс.Деньги
inform@money.yandex.ru
To: *****************
Date: April 3, 2020, 12:04 PM
Yandex.Checkout
Payment successful

ООО "ФИНМОДЕЛЬ"

Order 2002368897038
Total 40 руб.
Date and time 03.04.2020 13:04
Payment number 2002368897038Authorization code 953000

The Yandex.Checkout Team fb vk tw ok zen habr it
-------------------------------------

A képeket meg sem próbáltam letölteni.
A levél azt próbálja sugallni, hogy egy 40 rubeles kifizetés történt.

(#39854) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudnám Samsung TV-re tükrözni a telefonom kijelzőjét? Nem kép, videó átküldésre gondolok, hanem 1:1 tükrözésre?
Nincs valami univerzális app? Play Storeban csak gagyi, forintot nem érő appok vannak, kép, videó átküldéssel. Rendes mirroring-ot egyik se tud.
Ott a TV-ben a screen mirroring gyárilag, várja is, hogy indítsam a telefonon az appot, na de hát melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#39855) macikos válasza macikos (#39854) üzenetére


macikos
addikt

Közben megtaláltam. Nem kell hozzá app, natívban benne van Androidban. Beállítások->Társított eszközök->Kapcsolati beállítások->Tartalomátküldés. Itt kell engedélyezni a vezeték nélküli kijelzőket. Előtte persze el kell indítani a TV-n a Screen Mirroring-ot.

Ha valakit érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#39856) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy barátomtól kaptam egy HTC m8-t amit ha be akarok kapcsolni, ezt látom.

Mit tudok tenni vele,hogy újra működőképes legyen? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#39857) Somatom válasza macikos (#39855) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, ez tévedés. Nem az Android -ban van, hanem a Samsung -ban. Értsd: a Samsung engedélyezte, amit a Google letiltott. Stock Androidban Marshmallow óta nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39858) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni,adott egy Xiamio A2 lite okostelefon amit öcsém használ és szeretnénk valahogy valamilyen formában korlátozni a telefonját amolyan szülői felügyelet szerüt.Az összes közzöségi média,facebook app,messenger,instagram stb kellene valahogy a hozzáférést tiltani.Google chrome app-bol se tudjon belépni.Ezt valahogy meglehet lépni bárhogyan?Routerel vagy valami beálltással maga a telefonba?Sajnos rossz célra használja így megérett az hogy ezt meglépjük,viszont játszani továbbra is tudjon.Az utobbi opciók gondolom egyszerűen kerülhetőek ha csinál egy gyári visszaállítást ami baj mert akkor hiába az egész.Valaki valami ötlet?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#39859) szimi57 válasza whited (#39856) üzenetére


szimi57
őstag

Esetleg?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39860) whited válasza szimi57 (#39859) üzenetére


whited
addikt

Próbáltam, sajnos nem segített

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#39861) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Segítségre lenne szükségem. Egyik ismerősöm kidobta a telefonját, mert betört az érintőpanel (vett helyette máskészüléket), de valaki használatba vette a töröttet, és ezért nála azokat a videókat dobálja fel a YouTube, amit az ismeretlen ember nézeget rajta.
A gmailes jelszavát gépen megváltoztattuk, az új telefon egyből jelezte is, hogy be kell írni újra, ezt meg is tettük, de a YouTube továbbra sem kérte, hogy adjuk meg az új jelszót (ugyanazzal a címmel lépett be).
A gmailból a bejelentkezett eszközöknél látszik a régi telefon, látom a hálózatot, a töltöttséget, de hiába megyek rá a törlésre, "kérés elküldve" üzenetet dob, de nem történik semmi, nem gyalulja le a telefont, ugyanúgy ott marad.
Huawei Y7 a szóban forgó készülék, ha ez számít.

Van valami tippetek, hogy lehetne megszüntetni, hogy a YouTube ne kövesse a tagot?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#39862) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok, bocsánat ha láma a kérdés...
Hogy tudom a telefonomban lévő sim kártyán lévő névjegyeket letörölni? Nem találom a hozza tartozó menüt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#39863) tordaitibi válasza jacis (#39862) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A SIM az mostohagyerek már régóta. Telefonmemóriából vagy felhőmentésből szeretnek dolgozni a mostani telefonok, jellemzően egyetlen egyszer bukkan fel a sim, arról exportálni és snitt. Menteni se nagyon lehet már simre semmit.
Vagy átteszed egy butafonba és ott, vagy PlayStoreból letöltesz valami sim kezelő appot.
Hogy melyiket az próbálgatás kérdése, régen kellett ilyet használnom már nem emlékszek a nevére.
Nekem stock rom van, az engedi a simet teljes körűen kezelni.

(#39864) Jazz


Jazz
veterán

Hang file-t melyik mappába kell másolni ha azt akarom hogy a telefon (és alkalmazások) indexeljék automatikusan, és kilehessen választani mint csengőhang, jelző hang? (Tehát ha a rendszer csengőhangjai közé bekerülne)
(Jeleneleg külön progit használok egy mappa indexelésére, de meg akarom ezt kerülni, nem akarom ennek a dedikált mappáját használni)
Köszi

free your mind

(#39865) crok válasza Jazz (#39864) üzenetére


crok
Topikgazda

[Belso memoria es|vagy microSD]/Alarms
[Belso memoria es|vagy microSD]/Ringtones
[Belso memoria es|vagy microSD]/Notifications

Eddig mindig bevaltak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39866) Jazz válasza crok (#39865) üzenetére


Jazz
veterán

Az lemaradt hogy Miui Global 10.2.
Simán hozzak létre egy ilyen mappát és ennyi?

free your mind

(#39867) crok válasza Jazz (#39866) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem eddig mukodott, MIUI-val is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39868) Jazz válasza crok (#39867) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. És arra van megoldás, hogy a file-ok készítési dátumát ne írja át automatikusa a rendszer másolás/áthelyezést követően? Akár úgy hogy minden egyes file műveletet mindig külön progin keresztül végeznék.

Tudom hogy az android sajnos így működik, és hogy megoldás lehet ha minden egyes mozgatást, másolást mondjuk PC-n keresztül végzek (megkerülve ezzel az Androidot), de ez macerás.

free your mind

(#39869) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Arra lennék kíváncsi vissza lehet-e nézni azt, mikor kapcsoltam ki-be a mobilnetet. Van erről log fájl?
Rootolt a telefonom.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#39870) crok válasza zolka95 (#39869) üzenetére


crok
Topikgazda

MatLog (logcat) szerintem megmondja. Megnezzem mire keress?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39871) Jazz


Jazz
veterán

Híváskorlátozást hogy lehet bekapcsolni? Hívásbeállításoknál azt írja: "írja be a híváskorlátozás jelszavát". Majd: "Hiba a hívásbeállításokban. Hálózati vagy Sim hiba"

free your mind

(#39872) crok válasza Jazz (#39871) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a szolgaltatoi tiltas (call barring), az itthon szerintem egyik szolgaltatonal sincs.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39873) zolka95 válasza crok (#39870) üzenetére


zolka95
őstag

Igen, azt megköszönném. :R

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#39874) crok válasza zolka95 (#39873) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyeneket keress:

Mobilnet be:
05-11 21:17:59.447 10034  8632  8674 D DataUsageController: setMobileDataEnabled: enabled=true
05-11 21:17:59.450 10034  8632  8674 D TelephonyManager: setDataEnabled: enabled=true
..
Sikeres volt, körbe is küldi hogy mostmár van mobilnet:
05-11 21:17:59.965  1000  1493  2283 D ConnectivityService: Sending CONNECTED broadcast for type 0 NetworkAgentInfo [MOBILE (LTE) - 107] isDefaultNetwork=true

Mobilnet ki:
05-11 21:18:07.415 10034  8632  8632 D TelephonyManager: setDataEnabled: enabled=false

WIFI ki:
05-11 21:17:39.164  1000  1493 12742 D WifiService: setWifiEnabled: false pid=8632, uid=10034, package=com.android.systemui
..
05-11 21:17:39.284  wifi  6763  6763 I wpa_supplicant: wlan0: CTRL-EVENT-DISCONNECTED bssid=38:43:7d:xx:yy:zz reason=3 locally_generated=1
..
05-11 21:17:39.408 radio   581   899 I QC-NETMGR-LIB: NetmgrNetdClientRemoveInterfaceFromOemNetwork(): completed command
..

WIFI be:
05-11 21:17:47.287  1000  1493 11996 D WifiService: setWifiEnabled: true pid=8632, uid=10034, package=com.android.systemui
Csatlakozás
05-11 21:17:49.753  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: Associated with 38:43:7d:xx:yy:zz
..
05-11 21:17:49.822  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: WPA: RX message 1 of 4-Way Handshake from 38:43:7d:xx:yy:zz (ver=2)
05-11 21:17:49.823  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: WPA: Sending EAPOL-Key 2/4
05-11 21:17:49.830  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: WPA: RX message 3 of 4-Way Handshake from 38:43:7d:xx:yy:zz (ver=2)
05-11 21:17:49.830  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: WPA: Sending EAPOL-Key 4/4
05-11 21:17:49.831  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: WPA: Key negotiation completed with 38:43:7d:xx:yy:zz [PTK=CCMP GTK=TKIP]
05-11 21:17:49.831  wifi 17533 17533 I wpa_supplicant: wlan0: CTRL-EVENT-CONNECTED - Connection to 38:43:7d:xx:yy:zz completed [id=0 id_str=###kivagva###]
Sikeres volt, körbe is küldi hogy mostmár van wifi-n net:
05-11 21:17:51.537  1000  1493  2283 D ConnectivityService: Sending CONNECTED broadcast for type 1 NetworkAgentInfo [WIFI () - 106] isDefaultNetwork=true

DE! Szerintem vizuálisabb megoldás lenne, ha csinálnál egy bugreport-ot és megnyitnád Battery Historian-ban, az mutatná pontosan, hogy mikor volt aktív a mobilnet meg a wifi (és a wifi és hogy mitől merül a telefon, ésatöbbi, etc). Itt keresd azt, hogy "nem alszik a telefon", le lesz írva minden - ami most neked érdekes lesz a grafikonban az a "network connectivity" sor meg ami alatta van úgy 8..10 grafikon adatsor. (Hasonlót kaphatsz mint ez a diagram, kicsit részletesebben itt is írtam, igaz angolul..)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39875) Jazz válasza crok (#39872) üzenetére


Jazz
veterán

És azt meglehet valahogy oldani hogy legyen mobilnet de ne lehessen bejövő hívás? (ne szakadjon meg a net, pl. játék miatt)

free your mind

(#39876) crok válasza Jazz (#39875) üzenetére


crok
Topikgazda

Hogy mi?! Megszakad a hívásnál a netes játék?! Digi mobil (vagy más?) és LTE van de VoLTE nincs a készülékedre - vagy mi a csuda hogy ez így megy?

Amúgy legegyszerűbb: hívásátirányítás nem létező számra, pl. +3630123456 (a mobilszámok 7 subscriber számjegyűek de ez itt csak 6, szóval nem lesz bejövő hívás de az átirányításért se kell fizetned.. mert nem lesz kapcsolás se az életben.. körzetszám lehet bármelyik másik szolgáltató, mondjuk a saját szolgáltatódé.. tökmindegy.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39877) helixP válasza crok (#39818) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi múltbeli crok, ez nekem is segített :)

(#39878) crok válasza helixP (#39877) üzenetére


crok
Topikgazda

Hehe, legutóbb ugyanez Fabynál jött elő nálatok : ) Mivel senki eddig nem adta le hibára az XDA threadjében így nyilván nincs is még javítva. Ha van rá lehetőséged add majd le esetleg.

De a kis mido-m csak nem akarja megadni magát, úgyhogy váltani egyelőre nem tudok : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39879) helixP válasza crok (#39878) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha lesz időm előtúrom a logot és megírom nekik.

Mert a "ki" mido elpusztíthatatlan. :D Atyám használ egy 3/32-eset 3 éve, de ha kinyiffan, ott az én régi 4/64-esem.

(#39880) rin33


rin33
senior tag

Sziasztok

Lehet már öreg a telefon, nem érdemes vele vergődni...
Alcatel Pop C2, Android 4.2, 3.4.5-ös kernel, egyáltalán nem támogatja a zRAM-ot. A kernelt kell ,,újraépíteni" egy megfelelő modullal, hogy támogassa, vagy elég ha beírom az fstab-ba és az init.rc-be ezt: [link] ? (mondjuk itt még az fstab még nem a boot.img-ben van hanem a system/etc-ben de ebből a szempontból nem biztos, hogy számít). Az 512mb RAM kevés, ha a Google appokat nem tiltom akkor alap dolgok is alig mennek. Egy Pop C3-on custom kernellel és LOS 14.1-el már használhatóbb.
Újabb ROMok nem készültek rá de elfutnak a Pop c3-ra készült ROM-ok (Los 12, 13 14.1) (amik egy frissebb custom kernel-el futnak ezekben van zRAM) viszont pl. a kamera beépülő mudulokat úgy kellett ,,össze-vadásznom" innen-onnan (libcamalgo, libcamdrv stb.) hogy menjen a kamera de így sem olyan stabilak mint pop c3-on ugyanaz a rom.

(#39881) Ramos_


Ramos_
tag

Haliho

van egy érdekes, de nem olyan nagy gond a telómmal (LG g7 fit) viszont nagyon kíváncsi vagyok mi okozza, hátha vki többet tud erről

tehát van a névjegyek beállításainál olyan lehetőség, hogy keresztnév vagy vezetéknév szerint rendezze stb
na most ezen a telón ez kimaradt a magyar nyelvből
ha angolra vagy németre állítom ott be tudom állítani, viszont ha visszaállítom magyarra megint keresztnevek szerint rendezi

ez az op rendszer hibája, vagy a telefoné? van erre bármi mód, hogy ezt orvosoljam?
várhatok szoftverfrissítésre ami megoldja?
amugy android 9 van rajta és friss

köszi szépen a tippeket előre is :R

(#39882) crok válasza rin33 (#39880) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem elég az fstab.. sőt, alapból se gondolnám jó megoldásnak (ha elírsz valamit akkor nem boot-ol be, onnantól szerkesztheted az fstab-ot vi-al TWRP-ben.. fun, nekem, én szeretem, de nem biztos hogy te örülni fogsz.. vagy visszahúzod a TWRP mentést amit ugye előtte csináltál - mert ugye csináltál). Eleve lennie kéne egy swapon meg egy swapoff parancsnak hogy mehessen - van swapon / swapoff? Ha nincs akkor ez ennyi volt. LOS 14.1-ben már lennie kéne natívan zRAM támogatásnak (még ha régi is, és mondjuk nincs csak lzo algoritmus benne (nincs lz4..)). Magisk-al root-olva mehetne a script a /data/adb/service.d könyvtárba (mondjuk egy slendrián chmod 777-el.. vagy legalábbis adj neki futás jogot..). Maga a script kb. ennyi amúgy - ez 500MB zRAM-ról szól:

#!/system/bin/bash
swapoff /dev/block/zram0 > /dev/null 2>&1
echo '1' > /sys/block/zram0/reset
echo '0' > /sys/block/zram0/disksize
echo '1' > /sys/block/zram0/max_comp_streams
echo '524288000' > /sys/block/zram0/disksize
mkswap /dev/block/zram0 > /dev/null 2>&1
swapon /dev/block/zram0 > /dev/null 2>&1

Ja, és zRAM-al szerintem semmire se fogsz menni.. megadod hogy mondjuk 512MB.. dehát ugyanúgy a RAM-ba megy.. csak a fele (szerencsés esetben mondjuk harmada..) helyet fogja majd és CPU ciklus hegyek lesznek, ami miatt lagolás és várakozás.. és memory thrashing.. és merülés lesz.. Egy próbát megér ha van kedved vele szórakozni (tudom hogy van) de csodát ne várj. Többit már megbeszéltük anno privátban :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39883) crok válasza Ramos_ (#39881) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez szerintem tipikusan az a hiba amit le kéne adni bugreport-ra.. az LG-nek.. (gondolom gyári ROM). Ez az OS-ben egy hiba, hogy a régióváltással egy overlay a gyári kontakt app-ban nem lett jól megírva. Ez a ROM hibája szerintem. Úgyhogy vagy megoldják (ha tudnak róla.. ha valaki szól ugye..) vagy váltasz másik appra esetleg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39884) rin33 válasza crok (#39882) üzenetére


rin33
senior tag

Sztem nem vesződök vele, maradok a bloatware tiltásnál :) vagy eseteleg portolok rá egy könnyű vanilla 4.2 jb ROM-ot ha találok még mt6572-re.

(#39885) Ramos_ válasza crok (#39883) üzenetére


Ramos_
tag

köszi, értem
esetleg van ötleted, hova írhatnám le ezt az LG-nek?

azt hogy váltassz másik appra, hogy érted? van olyan letölthető app ami tudja ugyanezeket a tárcsázás, utolsó hívások, névjegyek füleket?

egyébként egyelőre úgy oldottam meg hogy angol nyelvet használok

(#39886) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

Kicsit el vagyok keseredve: egy xiaomi redmi 6-osom van, ami ma este használhatatlanná vált.
Konkrétan minden működik rajta (bár a hang outputot már egy ideje manuálisan kell állítani, mert nem érzi, ha jacket dugok bele úgyhogy ért a váltás), viszont most elkezdett a home screen folyamatosan újratölteni. Zárt képernyőn át tudok slideolni fényképezőbe, ha fut applikáció, oda át tudok váltani, le tudom húzni felülről az irányítópultot, és ha elég aggresszíven nyomogatom a homeról is tudok appot megnyitni és használni, viszont a háttérben közben is folyamatosan újra és újratölt a home és nem tudok másik lapra slideolni.

A készüléken minden gyári, kiszedtem simeket, memóriakártyát, újraindítottam, töröltem appokat, cachet.

Valaki látott már ilyet? (A google nekem nem dob semmit.)
Esetleg valakinek lenne javaslata ennek a feloldására? :U

(Jövő hétre veszek új telefont; de félek hogy a mobil tokeneim odavesznek)

[ Szerkesztve ]

(#39887) rin33 válasza Siera (#39886) üzenetére


rin33
senior tag

Szia, próbálj meg egy adattörlést a launcher alkalmazásra. (Rendszer alkalmazásoknál keresd).

(#39888) Siera válasza rin33 (#39887) üzenetére


Siera
senior tag

Köszi! :)
Sima adattörlés után csekkoltam és nem ment. Aztán még egy adattörlés, frissítések eltávolítása, újraindítás (lehet ez hiányzott az előbbinél), és megjavult.

:R :R :R

(#39889) Thunderzolee

Üdv!

LG K50S telefont kapott karácsonykor egyik ismerősöm. (Vodafone)

Már többször előfordult, h úgy lekapcsolt a telefon, h nem tudta bekapcsolni napokig,; aztán egyszercsak megint bekapcsolódott, és mintha mi sem történt volna, hetekig megint jól működött.

Most meg ez volt:

Mondtam nekik, h ez garanciális hiba, vigyék vissza.
Vagy lehet tudni valamit erről a hibáról? :F

Mittudomén, hard reset megoldja? Mert akkor megcsinálom rajta nekik, de ha más baja van, akk felesleges.

(Képszerkesztő appokat használ amúgy a telón sokszor, de nem szokott a háttérben futtatni túl sokmindent, mindig kilövi amiket nem használ épp, sz'al nem okozhatja memória túlcsordulás.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39890) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!

Android 9 alatt hogy lehet bekapcsolni, hogy permanensen elküldje a hívószámot telefonáláskor?
Csajom vett egy Nokia 4.2-t, Droid 9 megy rajta, de nem lelem benne a funkciót sem a beállítások, sem a phone app bugyraiban.

(#39891) crok válasza FoxiestFox (#39890) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nem találod akkor nézz szét a szolgáltatód honlapján hogy hogy lehet náluk rendszerszinten beállítani - T-nél pl. díjmentes SMS-el, a +SZAMKIJELZES hívószót elküldve a 1414-es számra vagy itt pl. le van írva sok mód.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39892) FoxiestFox válasza crok (#39891) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Végül a Telekom alkalmazásában sikerült.
Nagyon komoly, hogy én az Android 6-os telómon pár érintésből rendszerszinten beállítom, mert a készülék lekéri a beállítást, majd módot ad a megváltoztatására, ő már appra van utalva ugyanehhez. :DDD Méretes lépést sikerült ebben tenni visszafelé, úgy néz ki.
Ha jól emlékszem, ez a monokróm Nokiáimtól a Symbianen át Maemoig egy rendszernek sem jelentett még problémát.

(#39893) crok válasza FoxiestFox (#39892) üzenetére


crok
Topikgazda

Na egy kicsit álljunk meg.. Nincs az appra utalva, a ROM-ban ez benne kell legyen, max. a ROM-ot készítő emberke kihagyott egy overlay-t ügyesen, de a beállítások app tetején pl. van egy kereső, azt nem tudom használtad-e, az is megtalálja általában a hasonló menüpontokat, nem kell tudni hova rejtették. Nem jelent egy rendszernek se problémát, ez most épp csak neked jelentett problémát :D bugok meg minden rendszerben vannak és lesznek..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39894) FoxiestFox válasza crok (#39893) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja értem.
Hát így kapta a telefont, azóta frissítette már magát párszor, ezek szerint maga a készülék gyártója nem szeretné, hogy ez a lehetőség elérhető legyen.
Telekomtól lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

(#39895) baboss


baboss
őstag

Sziasztok! Tegnapi napon jelentkezett egy szokatlan dolog a kijelzön! A kepernyő közepétől kicsit feljebb megjelent egy csík ami alatt végig szürkésebb/halványabb a kijelző, felette világosabb. A bekapcsolas pillanataban mar lattni. Szoftveres hibára gyanakszom, lemerült telefon bekapcsolasa utan jelentketett. Mi lehet az oka illetve hogyan orvosolható?

[ Szerkesztve ]

(#39896) Jazz válasza crok (#39876) üzenetére


Jazz
veterán

Nem. Wifi hotspot PC-re, és a PC-n szakad meg a net bejövő hívásnál. USB-s megosztásnál eddig nem tapasztaltam szakadást, de nem szeretnék kockáztatni (olyan játék hogy sok mindent vesztesz ha megszakad a net).

Ezen felül usb megosztásnál mindig egy új hálózatot generál a PC-n, minden egyes rádugásnál. Most ott tartok hogy hálózati kapcsolatok 17. (win 10)
Erre van valami tipped? Mert most csak annyit tudok tenni, hogy ha megunom hogy már hálózati kapcsolatok 50 van, akkor regedit-ben törlöm az összeset, aztán kezdődik elölről 1-ről.

Köszi az átirányítás tippet, ez jó lesz! :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#39897) crok válasza Jazz (#39896) üzenetére


crok
Topikgazda

Tuti, hogy akkor azért szakad meg a net mert a hívás miatt technológiát vált (esetleg LTE-n van és nem tud/nem támogat a készülék VoLTE-t?) és keresgél is meg csatlakoznia is kell, meg a megosztás miatt ugye a dnsmasq már fut és kötve van az rmnet interface-hez így a hívás közben nem fog menni (egy baromigyors hotspot ki-be után menne, de a PC-nek is újra vissza kell csatlakoznia az SSID-ra, és hívás után ugyanez..). Ha kisebb sávszél is elég és van lefedettség akkor UMTS-re/HSPA-ra (3G-re..) le lehetne váltani, ott nem lenne hívásmegszakadás szerintem.

Nem használok Win-t, nem tudom mit lehetne vele reszelni de a számozás azt jelenti, hogy más UUID-ja lesz az USB-n levő kapcsolatnak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39898) crok válasza baboss (#39895) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem meg nem szoftveres lesz a gondod.
Élesen elkülönölő, mondjuk egy élesen elhatárolható pixelsortól lefelé van ez vagy azért nincs olyan nagyon "széle" ami a pixelekhez igazodna? Szerintem hardverhiba lesz, vagy a mátrix panelben vagy a ragasztó enged fel (bár az inkább sárgul).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39899) Jazz válasza crok (#39897) üzenetére


Jazz
veterán

Ennyit találtam róla, ezeket támogatja. [link] Nem tudom hogy ez az jelenti mennie kell VoLTE-nek is.
3G nem jó, a latency miatt mindenképpen kell a 4G sajna.

free your mind

(#39900) crok válasza Jazz (#39899) üzenetére


crok
Topikgazda

Xiaomi Note 3 Kate? Az szerintem nem is támogatta a VoLTE-t piszkálás nélkül a gyári ROM-jával (meg a VoLTE támogatás amúgy is vastagon készülék ÉS szolgáltatófüggő).. írj a készülék topikjába vagy esetleg duo-nak, ahogy látom ő most Mi 9T-t használ de talán tudna segíteni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.