Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Just_Reboot válasza Mr Dini (#24000) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Sziasztok! Hogy lehet egy telefonon (OnePlus Two) teljesen kikapcsolni a rezgést? Beállítások és kernel nem ad rá lehetőséget.

(#24002) beg válasza Just_Reboot (#24001) üzenetére


beg
veterán

Hívás közbeni vagy gépelési rezgést?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24003) Just_Reboot válasza beg (#24002) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Azokat kilehet. A képernyő feloldásakor zizeg.

(#24004) beg válasza Just_Reboot (#24003) üzenetére


beg
veterán

OP2 fórumokban és a net többi bugyraiban is sokan szenvednek vele. Talán majd lesz rá megoldás, egyelőre nincs.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24005) Keeperv85 válasza beg (#24004) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Régebben tudtam, hogy kell kiszedni a framework,jar-ból... de az még a 4.0.4 idején volt... :B

[ Szerkesztve ]

(#24006) tibcsi0407 válasza Keeperv85 (#24005) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Öregszik az ember. :DDD :))

https://utdetailing.hu/

(#24007) Mr Dini válasza Mr Dini (#23998) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Probléma letudva! Sajnos USB-n még mindig nem ismeri fel, de sehol nem találtam drivert hozzá.

Viszont rájöttem, az adb a gép generált rsa kulcsát a $HOME/.android/adbkey.pom fájlban tárolja. Ezt átmásoltam a mobilra a /data/misc/adb mappába adb_keys néven, kilőttem az adb-t, majd újra vissza és láss csodát megy!!! :C

Megy az adb shell, csak a su terminál nem. Valamiért visszadobja a shell-től a root jogot a cm féle gyári superuser app. Látszik is a toast... Nem is kérdezi meg, h engedélyezem-e egyből felugrik. Namost rootkezelőt nem szívesen cserélek, mert eléggé instabill lesz a telefon, ha supersu-t teszek fel, vagy pl xposedet. Tudja valaki a megoldást?

Köszi! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#24008) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Mit választanátok? sony Z3 65.000 ért vagy huawei honor6 55-ért?
buherálni nem akarom, és a Z3 tulaj szerint a honor6 akkuja neki nem volt jó...., de az egy másik honor volt

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24009) cappa72 válasza 7Heads Drago (#24008) üzenetére


cappa72
nagyúr

Erre tessék: [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24010) janaman01


janaman01
addikt

Google play szolgáltatások marha sokat csippent az akkuból de csakis ha 4G n vagyok, ha wifin van a teló pl egész hétvégén akkor benne sincs az akku listában a play services. Hétfő reggel rányomom a 4G t és d.u. már a listavezető akkufogyasztó a play....tipp?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24011) oszi666


oszi666
őstag

sziasztok, elmondanátok, hogy nandroid backupnál miket érdemes menteni? Mármint az nem tiszta, hogy mi mit jelent
-Kernel area
-Trim area
-System
-Cache
-Data

Gondolom a Data az az appok, mp3ak meg ilyesmi, tehát azon kívül minden kell, hogy magát a rendszert, appok nélkül vissza tudjam tenni később?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24012) cappa72 válasza oszi666 (#24011) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindent, amit lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24013) Just_Reboot válasza beg (#24004) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Megoldottam. Felraktam az AppOps alkalmazast a playről majd elvettem az android rendszertől a rezgő motor használatának engedélyét. Azóta nem zizeg. :D

(#24014) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

az létezhetne hogy a google play szolgáltatások akár kritikus kernel és rendszerfolyamatokat tud írányitani?

illetve a com.google.gapps.process folyamat az most mi?

mert valami okosság miatt tegnap óta a gpsz eléggé pörgeti a cpu-t illetve anr bejegyzés is készül

most letiltottam,de egy csomó olyan folyamat pörgött vele ami pl a system tuner szerint kernel folyamat.

pl valami ilyesmi is hogy com.google.gms.perssistent.

(#24015) oszi666 válasza cappa72 (#24012) üzenetére


oszi666
őstag

köszi a választ :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24016) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

letezik olyan app amivel kimeno hivast tudnek rogziteni?(bankkal valo kommunikacio ha mar ok rogzitik szeretnem en is...)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#24017) mobilizmo válasza dellfanboy (#24016) üzenetére


mobilizmo
addikt

Itt biztos adnak tanácsot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24018) Chrys_


Chrys_
addikt

Android 5.0
Windows alól Outlook bejegyzéseket szinkronizáltam a telefonnal.
A telefonon nem az eredeti app-t akarom használni, hanem az acalendar-t (de ez a probléma szepmontjából mindegy, lehetne másik app is).
Ha jön egy riasztás, akkor jelez az acalendar (ezt akarom használni), és sajnos az 5.0-ba beépített gyári full screen megoldás.
Hogy lehet az utóbbit kikapcsolni?

(#24019) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Azt szeretnem kerdezni hogy ha beallitok passcodeot a kepernyo zarolasahoz, vagy patternt akkor biztonsagban tudhatom az adataimat vagy csak szivatom magam minden feloldasnal. Es valijaban nyitott konyv a telefonom? Samsung galaxy s3 a pontos tipus de erdeklne az is hogy altalaban a tobbi androidos rendszer (ez 4.3-as) illetve mas telefonok hogy allnak ezzel a kerdessel?
IPhoneokat jol ismerem ott ha be van allitva passcode+find my iphone akkor semmi eselye a tolvajoknak(legalabbis iOS 8 felett).

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#24020) beg válasza $p@rr0w (#24019) üzenetére


beg
veterán

Mindez csak az adattitkosítással együtt (azt hiszem 4. valahánytól gyári feature) hatékony. Pattern, pin és egyéb kulcs adb-n keresztül törölhető ha be van kapcsolva az usb hibakeresés.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24021) trialboj


trialboj
őstag

Kapott egy családtagom egy Lenovo A1000-es telefont. Az alap beállítások után teszteltünk 1 hívást, és az tűnt fel hogy nem sötétül el a képernyő mikor a füléhez emeli, sőt akkor sem mikor takarjuk a teljes kijelzőt.

Ez szerintem rendkívül sok kínos esetet fog eredményezni, főleg mivel nem különösebben ért hozzá az illető. (olyen telefont is lerakott a fülével, aminél működött ez az opció...)

Ezen az oldalon a fehér verziónál látszik hogy nincsenek szenzorok a kamera mellett... ne vicceljünk már hogy nem építettek bele ilyen alap funkciót?!?!?!?

Nem egy komoly telefon, de ez talán az első okos telefonoktól alap felszereltség...

Illetve még érdekelne, hogy az ilyen low budget telefonoknál komolyan nem raknak fóliát a kijelzőre? Volt rajta 1 amin ikonok voltak, tehát az muszáj lekapni, de most hibátlan a kijelző, és vagy hihetetlen precízül van felpattintva, vagy egyszerűen ezen is spóroltak.

Nem vagyok képben, az ilyesmivel kapcsolatban, erre lehet találni fóliát? És tokot? Tokból még esetleg valami köztes megoldás működhet, de ha nincs rá direkt fólia, akkor ennyi? 2 hónap, és nem látod többet tisztán a cicákat a háttérben :))?

5-ös lolipop van rajta, és az elején ajánlott rendszerfrissítést... nem volt felötlve szóval átugrottam, lehet belőle gond ha engedélyezem? érdemes megvárni hogy miként muzsikál, és csak akkor frissíteni ha valami gubanc van?

Köszönöm a segítséget.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#24022) beg válasza trialboj (#24021) üzenetére


beg
veterán

Ezekhez a kérdésekhez nem a megfelelő topik. Kis keresés: Sensors: Accelerometer. Ennyit tud ennyi pénzért.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24023) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem,ha vkinek van vmi tippje,kérem írja meg.

1. Be lehet azt állítani vhol,hogy egy alkalmazáson belül folyamatosan világítson a kijelző és ne aludjon el a beállításokban megadott idő után?

2. Most raktam fel a lollipop-ot viszont a frissítés felugrál,hogy van 5.0-s verzió,ha megfrissítem a lollipop ugrik vagy megmarad?Esetleg van arra program,hogy ne jelezgessen 3 óránként ez a frissíteni akarás?

3. Létezik olyan hard reset ami Tényleg töröl mindent?Csináltam a root-olás előtt két reset-et is (egy gyári visszaállítás+hard reset),de egy régi wifi pont így is megmaradt a telefonban.És ha létezik ilyen reset és megcsinálom,a lollipop megmarad?

(#24024) cappa72 válasza trialboj (#24021) üzenetére


cappa72
nagyúr

A samu ace4-ben sincs kozekedeserzekelo.
Ugynevezett bulk erintesre zar le.
Ennel nincs ilyen a beallitasoknal?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24025) Bozek válasza Elims (#24023) üzenetére


Bozek
nagyúr

2-3. Nem, ugrik a Lollipop és Eclair lesz a telefonon. :D

Egyébként meg 5.0 = Lollipop. A gyári visszaállítás meg csak visszaállít mindent alaphelyzetbe, a szoftververziót nem piszkálja. Ja és ez nem a megfelelő topic.

[ Szerkesztve ]

(#24026) hatpersze válasza Elims (#24023) üzenetére


hatpersze
tag

1-es promlémádra:
Ha van root, elég sok megoldás lehetséges, root nélkül azt hiszem ez a keepscreen működik, bár már évek óta nem használtam. A play-en találsz esetleg más programokat is a keep screen "jelszóra".

(#24027) #79335424 válasza Elims (#24023) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a baj a keepscreen alkalmazásokkal, hogy hamar bele lehet szaladni a korlátaikba. Én inkább automatizálót javaslok (pl. E-Robot), mert azt sokkal nehezebb "kinőni". Én magát az OS screen timeoutot szabályoztatom alkalmazáscsoporttól és akku/töltésmódtól függően. A timeout változást pedig felugró üzenetként kiíratom a notibárra. Ezzel a módszerrel bármilyen timeout érték megadható, nem csak végtelen.

(#24028) Elims válasza Bozek (#24025) üzenetére


Elims
veterán

Értem.És ha én ragaszkodnék a lollipop-hoz hogyan tudnàm azt megcsinàlni,hogy ne akarjon frissíteni.Sajnos màr letöltötte ezt a szoftverfrissítést,de telepíteni nem engedem.
Most lett root-olva,odin-nal lollipop.
"Egyébként meg 5.0 = Lollipop."
Ezzel most megkeveredtem kicsit.. :-/
Ha így van akkor a lollipop-pal az 5.0 került fel,de akkor miért szeretne frissíteni?

A megfelelő topikban sajnos nem érkezett erre vàlasz (a root-ra tökéletes segítséget kaptam),itt meg kisujjbòl nyomjàtok a megoldàs erre a kusza témàmra.

Köszi szépen!!

Hatpersze,Somatom: Köszönöm!!Megpròbàlom először a keep screen-t.

Szerk.: Mégvmi..régi wifi pont-ot hogyan lehet törölni/elfelejtetni?

[ Szerkesztve ]

(#24029) #79335424 válasza Elims (#24028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hosszan rányomsz és a felugróban rányomsz az "elfelejtre".

(#24030) Elims válasza #79335424 (#24029) üzenetére


Elims
veterán

Így pròbàltam.Sajnos nincs ott az a lehetőség. :-(

(#24031) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

Sziasztok! Van egy ilyen készülékem az a probléma, hogy nem ismeri fel a sim kártyát, eddig oké, de egy kis bonyolultabb a dolog, T-mobile-os függő, de más szolgáltatón belüli kártyát se ismer fel de az eredeti sim kártyát ami a telefonba volt azt se ismeri fel más telefon, kértem új kártyát nyilván nem működött vele garancia már nincs rajta. Tudnátok ajánlani valami jó szervízt, ahol megbizhatóan megcsinálják vagy menjek hivatalos sony szervízbe, gondolom ott is megcsinálják jó pénzért.

(#24032) air válasza Zsoti90 (#24031) üzenetére


air
nagyúr

Még jó, hogy nem írtad meg, hogy miyen készülék.
Bár a hozzászólásod egyetlen szava, még így sem ide való. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24033) $p@rr0w válasza beg (#24020) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Akkor usb debug kikapcsolasaval kelloen biztonsagos?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#24034) beg válasza $p@rr0w (#24033) üzenetére


beg
veterán

Nem ezt írtam, hanem a titkosítással együtt biztonságos. Kikapcsolt adb esetén még custom recovery-vel is van esélyem kulcsot törölni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24035) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Törlődött az IMEI szám új rendszer flashelésnél. Recovery-ben csináltam backup-ot. Ha visszaállítom a backup-ot, akkor az IMEI is visszaáll, vagy azt nem tartalmazza?

És, ha sikerül visszaállítani, akkor mi lehetett az, ami kilőtte?
Ezzel a programmal raktam új rendszert: https://youtu.be/92uHmaVKj0I?t=2m38s

Format all + Download módban.

Ezen kívül nálam elvileg a preload mellől ki kellett volna vennem a pipát, de véletlenül azzal együtt futott le a telepítés. Ez okozhat gondot? A linkelt videóban pl szintén azzal együtt ment le a telepítés.

(#24036) cappa72 válasza csadi0011 (#24035) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha mtk alapu, akkor kar volt a format all... Na azt nem kellett volna.
De... [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24037) csadi0011 válasza cappa72 (#24036) üzenetére


csadi0011
őstag

MTK alapú. Milyen egyéb gondot okoztam ezzel? Az IMEI-t már sikerült visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#24038) cappa72 válasza csadi0011 (#24037) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mást nem. De az nvram torlese eleg nagy galiba.
Ugrik az imei , bt cim, wifi cim...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24039) csadi0011 válasza cappa72 (#24038) üzenetére


csadi0011
őstag

És a Bt, Wifi működésében lesz valami rendellenesség?

(#24040) $p@rr0w válasza beg (#24034) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#24041) Valed


Valed
tag

Üdv!

Van egy Concorde tab kronos ips tablet android 4.2.2-vel amit rendbe kéne valahogy hoznom. Tele van charm sexy, beautyvideo, fast cleaner és ilyesféle alkalmazásokkal. Nyomtan neki gyári recoveryből factory resetet, de a programok nem tüntek el törölni se lehet őket. Letíltottam mindet, de mikor felcsatlakozik a netre elkezd letölteni magától még pár ilyet. Gondoltam akkor újra rakom sp flash tool-al az egész rendszert, csak ehez a szutyokhoz sehol se találok a neten semmilyen romot. Csak android 4.4.4-es romot de a net szerint az csak a késöbbi gyártású modelekre telepíthető. Mit tudok ezzel kezdeni?

(#24042) air válasza Valed (#24041) üzenetére


air
nagyúr

[link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24043) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Van olyan szoftver amivel át tudom menteni az app okat jelszavakkal beállításokkal együtt?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24044) -Ferenc-


-Ferenc-
csendes tag

Sziasztok,

Viszonylag keveset vagyok itt, így most nem tudom visszaolvasni a dolgokat, ellenben segítséget szeretnék kérni:

Kaptam egy Alcatel Pixi 3(10) tabot, s nemrég szembesültem azzal, hogy nem tudom az appokat átpakolni az SD kártyára (64 GB-os van benne). Meg lehet ezt valahogy oldani? Igencsak lecsappant a szabad hely a telepített appok után, jó lenne átcuccolni őket, lehetőleg root nélkül. Lehetséges ez? Vagy csak úgy megy? Kérlek segítsetek; Köszönöm szépen előre is :)

Mivel igen ritkán vagyok itt, a válaszokat PM-ben várnám elsősorban

S még egy olyan kérdés ehhez a tabhoz, amin 5.0-s Andro van: ha veszek egy 3 vagy 4G-s sticket, ami mükszik Android alatt is, tudok vele netezni rendesen?

(#24045) Viktor0610 válasza -Ferenc- (#24044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Root nélkül tutira nem fog menni.
Én a nem használt Google-, gyártói- és szolgáltatói dolgok frissítéseit szoktam eltávolítani, majd adattörlés, aztán letiltás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24046) -Ferenc- válasza Viktor0610 (#24045) üzenetére


-Ferenc-
csendes tag

Értelek. Amúgy ez mennyire bonyolult dolog? Miveel még friss a tab, nem akarok egyből visszarohanni, hogy megadta magát alig egy hét alatt :(

(#24047) Viktor0610 válasza -Ferenc- (#24046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semennyire nem bonyolult.
Belépsz a Beállítások - Alkalmazások kezelése (vagy hasonló) nevű menübe, és ott az összes program fülön letiltod, ami nem kell.

Samsung Galaxy A54

(#24048) Valed válasza air (#24042) üzenetére


Valed
tag

végignéztem már ezt a forumot de nem találtam 4.2.2-es romot, csak 4.4.4-est ami a késöbbi gyártású más típusú kijelzővel szerelt modelekhez van

(#24049) air válasza Valed (#24048) üzenetére


air
nagyúr

Akkor keresgélj máshol, csak ne itt, mert egyáltalán nem ide való a téma!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24050) #79335424 válasza Valed (#24048) üzenetére


#79335424
törölt tag

Air válaszából számodra tényleg nem jön át a megoldás lehetősége? Amit szeretnél, az nem Android, hanem készülékspecifikus. A CC egy Magyar cég, bemutatóteremmel, szervízzel, infóvonallal. Tényleg nem esik le a tantusz, hogy merre kéne keresned a segítséget? Kb. ismerem a CC -t, mert régebben teszteltem nekik Androidos miniPC -ket. Símán elképzelhető, hogy linkelnek neked egy gyári romot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.