Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) Somatom válasza Fall-N (#40048) üzenetére


Somatom
veterán

Az elején direkt írtam, hogy 3,5" -os HDD. Az ilyen házak mind külső táposak. De, van aktív HUB -om is és múlt héten vettem egy Y kábelt, hogy akár powerbankról is meg tudjak táplálni egy 2,5" -os HDD -t. Ha boxon, desktop Androidon el tudod képzelni, akkor DeX -en miért nem? Az a Samsung desktop Android -ja, ezért is vettem ilyen telót. Ahhoz egy Unitek D1019A adapterem van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40052) ADAM1337 válasza zeon.hu (#40050) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gms fel van telepítve, azért kérdezem hogy vajon mitől lehet ms P40 pro tulajnak megy.

(#40053) Fall-N válasza zeon.hu (#40050) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet, hogy egy része a GPSz-szel megy.

(#40054) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Facebook-on megosztott pdf fájlt letöltöttem a FB app-ből indítva, Galaxy Note 9-re. Értesítési sávban mutatja a letöltést, lehúzom, letöltéskezelő értesítésre rábökök, olvasom az Acrobat for Samsung alkalmazással. Szerettem volna a fájlt elpakolni megfelelő mappába, de egyszerűen nem találom a telefonon, a letöltések mappában kellene szerintem lennie. Rákerestem a nevére, de semmi. Megnyitottam Office-szal, mutatja a helyét a telón, de ilyet se találok a készüléken. Ha share copy-ra megyek, akkor pl. e-mailt választva csatolja a fájlt, nem a FB linket, a fájlt csatolja a levélhez ... akkor mégis hol van a fájl?!

Böngészőből megnyitottam a FB-t, letöltöttem és ott van a letöltésekben a fájl. Mi ennek az oka?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40055) crok válasza tylerddd (#40054) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyanítom neked is a telefon rossz letöltésvezérlője lesz a ludas.
Xiaomi-kon is most jön elő, Sony meg Samsung is volt a kezemben mostanában emiatt.

Beállításokban a telepített alkalmazások közt jeleníttesd meg a rendszerappokat is és a listában levő két "letöltések" vagy hasonló nevű appokat keresd meg és kényszerített leállítás után töröld az adatait meg ha volt akkor a frissítéseit is. Ugyanezzel a hibával már több gyártó több gyári ROM-ján is sikerült összefutni a közelmúltban, minden szavad egyezik a többi esettel úgyhogy gyanítom a fentebb említettek megoldják neked is.

UI: azért van két app ezzel a névvel mert az egyik maga a letöltésvezérlő (ahhoz nem kell GUI) a másik meg egy GUI hozzá amit a gyári ROM-ban általában tesznek mellé hogy meg tudd nézni mi lett letöltve, onnan tudd megosztani, etc.. (a filekezelő szerintük nem erre való, "bonyolult").. ja igen, hogy a file hol van: a letöltéskezelő gyorsítótárában van amúgy, download-.*.bin néven (.* jelentése: itt még van letöltési "sorszám") de ezt a helyet nem érheted el bármilyen appból csak a letöltéskezelő tudja kezelni mert ez a saját területe. Azért tudod onnan csatolni meg továbbküldeni meg amit akarsz. A baj meg az, hogy a letöltéskezelő nem nevezi át és emeli át a letöltött file-t a letöltések könyvtárba. Ez egy bug.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40056) tylerddd válasza crok (#40055) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Amit lehetett lenulláztam a két alkalmazásban, de ugyanúgy nincs ott a letöltésekben az adott fájl.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40057) crok válasza tylerddd (#40056) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyelőre nem is lesz - tölts le valamit megint.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40058) tylerddd válasza crok (#40057) üzenetére


tylerddd
veterán

A FB app nem lehet ludas ebben? Ahogy írtam is, ha FB-ról ugyanazt a cuccot letöltöm, de böngészőből, akkor ott van a letöltésekben és minden más is.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40059) crok válasza tylerddd (#40058) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet de egyszerre sok appal csinálja.. Nem csak a FB-al. Legalábbis eddig így van :D de lehet akkor ez emellé még egy másik probléma.. is :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40060) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Lecseréltem a telefonom egy OnePlus 5t, elvileg rootolva van / volt, legalábbis bootkepernyőn állandóan jelzett.

Mi a legegyszerűbb módja ha teljesen resetelni szeretném, beleértve a rootot is? Köszi

yo

(#40061) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Párom egy Lenovo Tabletet használ (android 8.1-el).

Ki-be kapcsolás után a Chrome böngészőben a google.hu oldal furán jelenik meg (mellékelt kép).
Ez se nem mobil, se nem asztali nézet (jobb felül 3 pötty > asztali nézet nincs kiválasztva, próbáltam, de akkor valóban átváltott asztalira).
Csináltam a chrome-ban teljes adat törlést, de az sem segített!
Mi lehet a hiba? :F

(^)(>.<)(^)

(#40062) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy mit kell beállítanom, hogy a Google segéd sötét témában jelenjen meg?
Honor 20 pro, android 10, rendszer szinten sötét téma van beállítva.
2 Google fiókot használok, a fő fiók az világos a másodlagos meg szépen automatán sötétre vált. Emiatt gondolom, hogy valamit én állíthattam el.

A másik gondom a naptár lenne. Hozzá van adva nekem a Google naptárhoz egy guglis "az év hányadik napja" naptár, de ezt sehogy sem akarja telefonon mutatni.
Próbáltam a gyári és a google naptár alkalmazással is, de nem jelenik meg.
Ötlet?
Segítséget előre is köszi.

(#40063) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ugyan az az eszköz adb-beli azonosítója minidg ugyan az?

(#40064) mobilizmo válasza kenny123 (#40060) üzenetére


mobilizmo
addikt

A telefon a nyitott bootloader miatt jelez valószínűleg. Szerintem nem is gyári ROM van rajta, mert ha visszarakta volna az előző tulaj akkor valószínűleg zárja is a bootloadert. Ha egyébként nem vagy jártas a témában, akkor ne fogj bele.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40065) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
A mobiladatok engedélyezve.

Adathasználat mobiladatokra engedélyezve

Ezek a hálózati beállítások:

Mit kell még bekapcsolni, engedélyezni a mobiladat működése érdekében?
Mert jelenleg csak wifin működik hiába van mobiladat csomagom is az előfizetéshez.

(#40066) Somatom válasza -szabi- (#40065) üzenetére


Somatom
veterán

Tipp. A Telekomot nem ismerem. A Telenornak két APN -je van. A netes és a hanghívós csomagoké különböző és nem megy a másik APN -jével. A hozzáférési pontok alatt vannak az APN beállítások, a Telekom topikban meg biztos tudják a csomagodhoz tartozó APN -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40067) crok válasza -szabi- (#40065) üzenetére


crok
Topikgazda

Telenor:
https://www.telenor.hu/beallitasok/android

Telekom:
https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/3210/hol_talalok_segitseget_a_keszulekem_altalanos_beallitasaihoz___web__net__mms__t_email_

Vodafone:
https://teleportal.unideb.hu/index.php/kozerdeku/tajekoztatok/126-vodafone-os-keszulek-beallitasok

Digi:
http://digi.hu/sites/default/files/dokumentumtar/apn_beallitas.pdf

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40068) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Valóban "a hozzáférési pontok nevei" menü üres volt.
A linken szereplő beállítások közül van ami nincs a telefonomon, szóval ott elakadtam.
Aztán jobb felső sarokban a pöttyökre előjött egy visszaállítás menü.
Gondoltam nem veszthetek semmit, hisz a beállítások üresek.
Ezzel előugrott a Telekom HU NET és kiválasztva máris működik.
Köszönöm mindkettőtöknek.
üdv
szabi

(#40069) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!
Kérdésem lenne. Adott egy Galaxy J5, amin állandóan leáll a Google Play szolgáltatás. Állítólag a frissítéseket ha törlöm, megoldódik. Viszont ehhez ki kellene kapcsolnom a készülékkeresőt, ehhez be kellene írnom a jelszót - amit nem fogad el... Az adott e-mail címmel és jelszóval asztali gépen be tudok lépni a fiókba. Találkozott már valaki a jelenséggel?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40070) crok válasza csabyka666 (#40069) üzenetére


crok
Topikgazda

MIért kellene ehhez kikapcsolni a készülékkeresőt?
Menüben megkeresed az installált appok közt a Google Play Service-t és törlöd az adatait, a törlésnek semmi köze semmihez, belépsz, törlöd.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40071) csabyka666 válasza crok (#40070) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt én sem tudom, de a frissítéseket nem engedi törölni, az biztos. Leállítani sem lehet, de hamarosan ránézek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40072) csabyka666 válasza csabyka666 (#40071) üzenetére


csabyka666
addikt

Csak a gyorsítótárat engedi törölni, az adatokat nem, de ugyanúgy bedobálja 10 másodpercenként, hogy leállt.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40073) crok válasza csabyka666 (#40072) üzenetére


crok
Topikgazda

Safe mode-ban indítani tudod azt a készüléket / ROM-ot?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40074) csabyka666 válasza crok (#40073) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, de abban is felugrál, minden ugyanúgy viselkedik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40075) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok!

Adott egy A70-es telefon. Következő vele a probléma:

Zsebből kiesett és rá a betonra. Nem zuhant nagyot, a képen látható jobb fent a törés. [kép]

A probléma az, hogy egyáltalán be sem kapcsol a telefon, nem érzékel töltőre sem. Hard Reset-et megpróbaltam rajta, Volume Up és power lentartásával, ott egyet rezzen a készülék , de feketeség, még csak a logot se adja be... Mi mehetett benne tönkre az egész kijelző? Mennyiből lehetne megcsináltatni kb?

Köszönöm előre!

(#40076) mobilizmo válasza Domaximus (#40075) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet te úgy érzed nem esett nagyot, de az hogy nem indul el, azt jelzi komolyabb bajok vannak ott. Kijelző csere biztos, de szétszedés nélkül szerintem senki nem fogja neked megmondani belül mi történt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40077) 1stVikman válasza 1stVikman (#40062) üzenetére


1stVikman
senior tag

Első rész megoldódott.
Naptár problémára valaki?

(#40078) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Huawei Nova 5T telefonom, aminek a kijelzője full összetört. Eladás előtt szerettem volna törölni róla mindent, viszont a Recoveryből indított Wipe Data/Factory Reset nem opció. Azt se tudom mikor van bekapcsolva a készülék kb. Nem látok rajta semmit.
Próbáltam Hisuite-al Download módban, az meg azt írja, hogy nem támogatott a készülék visszaállítása, vigyem szervízbe.
Egyetlen megoldást találtam, ezt:

Ha itt rámegyek, hogy az eszköz tartalmának törlése, akkor amint cserélnek benne kijelzőt és bekapcsolják, törlésre kerül a telefon összes adata, képe, a telefonon tárolt kontaktok, minden? Akkor is, ha a készülékkereső nem tud rácsatlakozni? Csupán egy mail jött:

:R

(#40079) kidnou válasza #04441088 (#40078) üzenetére


kidnou
senior tag

Amig nem csatlakozik netre, addig nem lesz törlés. Az új tulaj első bekapcsolásnál minden adatodat látni fog,

(#40080) #04441088 válasza kidnou (#40079) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm.
Huawei Cloudbol töröltem pár dolgot végleg, azt írta hogy törlődik a szinkronizált eszközökről is.

(#40081) stefike444


stefike444
újonc

Haho Egy olyan kérdésem lenne hogy csinaltam egy gyari beállítást a telefonomon(one plus 6t) aztan sikeresen a belso tárolóba mentettem a biztonsági mentést ami igy eltűnt.
Vissza tudom varázsolni valahogy ezt a mentést? Vagy a törölt fájlokat?

(#40082) moma


moma
őstag

Sziasztok.

1. Kicseréltem az aksit egy xiaomiban. Tudnátok segíteni, hogy a régi aksit hova lehet dobni? Ez is normál elektronikai hulladék, szóval média marktban leadható pl? Vagy inkább elemgyűjtő?

2. Ez egy régebbi talóm, amit így tovább adok anyukámnak. Ahhoz, hogy egy friss telót kapjon egy factory reset kell csak, és akkor minden régi adat, minden app, minden repül ugye, jól tudom? Szóval más dolgom nem lesz?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#40083) mobilizmo válasza moma (#40082) üzenetére


mobilizmo
addikt

1, szerintem leadható a MM-ban
2, pontosan nem tudjuk mikori a telefon (milyen android verziós ROM van rajta), de FR előtt lépj ki a a google fiókból, különben bekapcsolás után annak a jelszavát fogja kérni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40084) #12901120


#12901120
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, de jobbat nem tudok hirtelen.
Az előfordulhat, hogy az Android Auto alkalmazás teljesen kinyírja a telefont? Szombaton telepítettem apkpure-ról, nem is volt vele gond, de vasárnap reggel már furcsálltam, hogy újraindult a telefon (aznap még 1x megcsinálta ezt), este alvás előtt meg kb. 70%-on volt a mobil, ma reggelre meg kikapcsolt állapotba került. A gond az, hogy kb. fél órája töltöm, de nem hajlandó bekapcsolni. Az értesítő LED piros még, ha sokáig nyomom a bekapcsoló gombot, akkor villan egy rövidet a LED, de semmi.
Korai még aggódni, vagy egyáltalán mit kell ilyen esetekben tenni?

(#40085) moma válasza mobilizmo (#40083) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Egy xiaomi redmi note 3, ha számít. (Egyébként érdekes, mert így kézbevéve újra , kényelmesebb ezen a teló test/kijelző kombón, mint a note 7en, nem teljesen értem a pontos okokat miért)

we all deserve a bit of luck.

(#40086) mobilizmo válasza moma (#40085) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem pont a típus számít, hanem android verzió.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40087) moma válasza mobilizmo (#40086) üzenetére


moma
őstag

MIUI 10 Global 9.3.28
Android: 6.0.1

Ez szerintem már nem frissül tovább ezen :/

we all deserve a bit of luck.

(#40088) tonyrulez válasza moma (#40087) üzenetére


tonyrulez
őstag

MIUI esetében a Xiaomi account-ból is ki kell lépjél.

4 8 15 16 23 42

(#40089) crok válasza moma (#40087) üzenetére


crok
Topikgazda

Az frissülni már régen nem frissül és nem is fog.

A többihez Idézek az egyik Logout bejegyzésemből:

Eladás előtti teendők:

Weben:
i.mi.com > egyből a Mi Cloud-ba dob mostmár > Find Device > telefont töröld ki
i.mi.com > Mi Cloud > Settings > My devices > telefont töröld ki
Ha gond van mert törlés után újra látható (pl. ha a telefon amúgy offline / kikapcsolt / nincs netje és a szerverekkel nem tud kommunikálni) akkor megoldás keke69-től: Belépsz a Mi fiókba, Contacts-ra kattintotasz, ekkor a telefonszámra küld egy kódot, az elküldött kódot beírtod így már láthatóvá téve a telefonszámokat, SMS-eket, .stb. Ekkor Settings, My devices és törlés. Így már kitörli.

Telefonon:
Settings > Security & Lock Screen > Lock screen > minden PIN-t/ujjlenyomatot/pattern-t törölj ki
Settings > Users and Accounts > Minden App mi itt be van léptetve távolítsd el az account-ját
Settings > Users and Accounts > utolsóként a Google account-ot távolítsd el hogy az FRP ne szivassa meg a következő embert..

Telefon leválasztása a Mi account-ról - pl eladáskor - mindkét helyen le kell választani:

Telefonon:
Beállítások - Xiaomi fiók - Eszközök - Egyéb eszközök -> lent nagy gomb: Eltávolítás -> fiókból kilépés..

Weben:
i.mi.com -> belépsz -> felöl írja hogy X connected (attól függ hány telefon van már kötve a fiókhoz) -> kattints rá -> aztán a kis megnyíló dologban nyisd meg a telefonod -> majd delete device

Ha Google fiók is volt hozzáadva akkor abból IS mindenképp lépj ki mert a Factory Reset Protection (FRP) csúnyán megszivathatja az új és a régi tulajt is.

Majd factory reset és/vagy data wipe..
MIUIHU leírás ebben az ügyben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40090) mobilizmo válasza crok (#40089) üzenetére


mobilizmo
addikt

:C

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40091) Agyas


Agyas
aktív tag

Sziasztok,

Ha egy telefon amin van jack 3.5 (csak tönkrement) microusb-jack átalakítón tud sztereo hangot kiadni? Ez android v hardware függvénye?

(#40092) Digitalpimp válasza moma (#40082) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Bedobhatod az elemgyűjtőbe is, csak az érintkezőit le kell ragasztani, nehogy tűzjáték legyen. Minden Li akkunál le kell, független hova adod le.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#40093) moma


moma
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Sikerül, már állítom be neki a telót. Nagy lépés lesz, mert eddig csak telefonált telefonon és most meg kell ismerkednie sok új dologgal :DD

we all deserve a bit of luck.

(#40094) moma


moma
őstag

Egy gond van valamiért a névjegyeit nem akarja megtalálni a google fiókjában. Pedig előtte szinkronizáltam oda. Most visszaraktam a simet a régi telóba, és ha megint szinkronizálnék, akkor azt mondja, hogy a szinkronizálás jelenleg problémába ütközik. hamarosan újra próbálkozik. ez azért lehet, mert most közben a másik teló is hozzá van kapcsolva a fiókhoz?

Van esetleg ötletetek ilyen őskövület androidról hogy lehet kimenteni másképp a névjegyeket? 2.3.6 os android van rajta és samsung.

we all deserve a bit of luck.

(#40095) crok válasza moma (#40094) üzenetére


crok
Topikgazda

Kimenteni ki tudod a kontakt appal is, egy file-ba, azt utána lehet importálni is.. de várj a névjegyekkel kicsit még.. ha nem megy akkor kontaktok app adattörlés és restart.. ha nagyon nem akarja eztán se akkor szedd le (lépj ki) a Google account-ot és tedd vissza. Ha még ez se, akkor a contacts.google.com oldalon nézd meg, hogy a kontaktok egyáltalán megvannak-e, ha igen, akkor a Contacts Sync Fix még segíthet (a régi telefonon keletkezett kontakt bejegyzések metaadata régi probléma, azért a 2.3.6 mint Android verzió cca. 10 éves..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40096) moma válasza crok (#40095) üzenetére


moma
őstag

Nagyon köszi! Végül nem sikerült és el is kellett jönnöm, meg kicsit el is kezdett pánikolni, hogy fogja e tudni használni az újat :DDD Szóval majd valamelyik nap folytatjuk, addig meg azt a házifeladatot kapta, hogy intézzen diginél mobilnetet. Meg szokja a dolgot kicsit.

we all deserve a bit of luck.

(#40097) Diokhan válasza Agyas (#40091) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem nem tud, mert nem arra való a mikro USB. Én inkább vezetéknélküli füles felé indulnék el, hamarabb fog sikerülni.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#40098) nyalifali


nyalifali
aktív tag

Sziasztok, hátha valaki tud tanácsot adni, hülyét kapok...
Adott egy Samsung Tab A2 XL Wifi aka SM-T590 Android 9 2020. ápr1 legfrissebb firmware.
Build: PPR1.180610.011.T590XXU3BTC4
Build fingerprint: 'samsung/gta2xlwifieea/gta2xlwifi:9/PPR1.180610.011/T590XXU3BTC4:user/release-keys'
Bootloader: T590XXU3BTC4

Random reboot.
Persze volt már recovery-ből gyári vissza, van hogy az első indulás nyelv választásnál reboot, aztán továbbmegy.
Gondoltam Kies. Leszedtem Sammobile feltettem.
Ugyanaz.
De van hogy egész éjjel mehet rajta a MiHome kamera figyelő nem indul újra, reggelre az aksi is kb félárbócon. (de van hogy indító ikonra reboot)
Jelenleg teljesen gyári állapotban (google fiókkal sem vagyok bejelentkezve) is produkálja, épp adb logcat -v time > logcat.txt fut, de ha újraindul nem látok semmi különlegest az utolsó time stampben.
Próbáltam adb bugreport , 28Mb lett még nem találtam benne semmit.

Van valakinek tuti adb parancsa?
Attól tartok pont az újraindulást nem logolja...

Nekem 2 tippem van: alaplap vagy aksi :)

Ti mire tippeltek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

VaNmIT

(#40099) Diokhan válasza nyalifali (#40098) üzenetére


Diokhan
addikt

Én alaplapra tippelek, azt gyanítom, hogy hasonló lesz a gond vele, mint ami a Note4-esekkel volt, amikor a Snapdragon verziók nand flash haldoklás miatt csinálták ugyanezt.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#40100) nyalifali válasza Diokhan (#40099) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Köszi az infót, nand-re tippelnék én is, viszont akkor a csere sem hoz biztató megoldást.
Néztem ebay ~30e ...
Lehet valahogy tesztelni nand flash-t?
Erről a Note4 hibáról nem hallottam, lett megoldás?

VaNmIT

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.