Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) mobilizmo válasza szimi57 (#39550) üzenetére


mobilizmo
addikt

Fastbootnak kellene mennie pedig. Én is sokat próbálkoztam míg sikerült. Nekem ez vált be, extra sokáig nyomni a power-t és amikor az újraindulás miatt rezzen akkor azonnal (szinte egyidőben) volume up és tartani néhány másodpercig, majd először a power-t felengedni, csak utána a volume up-ot. Próbálkozz mert nehéz elkapni a volume up benyomás megfelelő pillanatát (egyébként lehet neked volume down kell, ez készülék típusonként változó lehet).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39552) szimi57 válasza mobilizmo (#39551) üzenetére


szimi57
őstag

Redmi 6-nál a volume down kell. Nem először próbálok igy életet lehelni egy telóba, de most nem megy. Akku lehuzás-rárakás + gonbokkal variálás különbözö ütemekben, de semmi. Gondolom a szerviznek van más eszköze is ilyen esetekre.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39553) szinimini


szinimini
senior tag

Szevasztok,
Adott egy galaxy s6
És olyan problémám van a teloval,hogy hiába van térerőm nem mindig érnek el és csak sms-eket kapok,hogy kerestek! És ez már sokszor előfordul.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Amúgy ha rázom ,akkor vmi zörög is benne,de ha a kamera mellett megnyomom utána már nem :D Közre játszhat benne?
Lassan eljött a váltás ideje? :/
köszi

(#39554) kurion


kurion
senior tag

Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy milyen telefonok képesek hotspoton keresztül megosztani a VPN kapcsolatukat is?
Jelenleg nálam Allow clients to use VPNs opcióval találom a megosztás menüben, viszont ez custom rom és szeretném tudni, hogy valamelyik gyártó valamelyik készüléke képes-e erre. Köszi előre is.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#39555) mobilizmo válasza szimi57 (#39552) üzenetére


mobilizmo
addikt

Valami soros portos izé, de én ahhoz (is) már kevés vagyok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39556) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Nem tudom mennyire fog beleilleni a kérdésem a topikba, de mivel máshova nem igazán tudtam belepasszírozni ezért itt rakom fel.
Adott egy Redmi Note 6 Pro, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a kijelzője betört és most a cserén a sor.
Lehetőség van kerettel, illetve keret nélkül rendelni új kijelzőt. Jelenleg még csak felmérem a helyzetet, hogy hogy lenne célszerű.
Ha kerettel együtt veszem akkor értelemszerűen nem kell a mostani készülékből kiszerelgetni a többi alkatrészt, viszont a kijelzőt legalább nem kell ragasztgatnom a kerethez.
Kinek van a fentiekkel kapcsolatban tapasztalata?
Ki melyiket ajánlaná: a keretes vagy a keret nélküli megoldást?
Mennyire tartós ez a ragasztó (B7000), hozza a gyári szintet?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39557) crok válasza pvt.peter (#39556) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem csak a ragasztás miatt hanem az önszivatás elkerülése miatt (ha te csinálnád) akkor azt mondanám hogy kerettel, mert egyrészt nem kell ragasztani másrészt ha a keret csak egy picit is hajlott amit még az eredeti kijelző ugyan képes volt "megtartani".. na arra az életben vissza nem teszed az ép kijelzőt normálisan szerintem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39558) vilmose33


vilmose33
őstag

Hello,

Beszámitottam egy Soyes 6s mini okostelefon “csodát”. Meglepően jól működik, Magyar nyelvű android 5 van rajta. Viszont nem mertem a fiókommal bejelentkezni rá, félek hogy van rajta kém szoftver gyárilag. Hogy tudnám kiszűrni illetve rájönni vagy alaptalan a félelmem?
Aki használt esetleg ilyen telefont akkumulátor hol lehetne venni hozzá?

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#39559) crok válasza vilmose33 (#39558) üzenetére


crok
Topikgazda

ADB-vel nézd meg hogy zárt-e a bootloader, ha igen akkor legalább az eredeti szoftver van fent, onnantól meg max. abban kéne megbízz..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39560) pvt.peter válasza crok (#39557) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
Igen én fogom majd cserélni a kijelzőt.
A keretnek amúgy látszólag semmi baja nincs, persze ez nem zárja ki az esetleges vetemedést.
Minimalizálni akarnám a nem eredeti gyári alkatrészek számát a telóban, ezért is gondoltam arra, hogy csak a kijelzőt rendelem meg és ragasztom majd rá.
Egyelőre gondolkozok még rajta.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39561) vilmose33 válasza crok (#39559) üzenetére


vilmose33
őstag

Köszönöm :R

A jövő most van

(#39562) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!
Galaxy Note 10em van, de ez általános minden telóra..... Tud valaki olyan megoldást, amivel az ikon jelvények megmaradnak ha az értesítősávban kihúzom az értesítéseket? Én szeretem, hogy az alkalmazás mutatja, hogy van benne megnézni való. Rendszeresen kihúzon az értesítéseket még a zárképernyőn. Régebben a Nován ment a Teslaunreaddel, de már az se megy. Előre is köszi!

Üdv!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#39563) pvt.peter válasza crok (#39557) üzenetére


pvt.peter
őstag

Vegul berendeltem egy keretes valtozatot.
Ha odajutok, majd megirom a tapasztalatokat.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39564) altecsóka


altecsóka
tag

Helppp!
Segitségért könyörgök Honor 8a telóm életre keltéséhez!
Játék közben lefagyott (War machines online),se jobbra se balra,nem reagált csak a kikapcsoló gombra.
Viszont nem kapcsol be...
Töltőre dugva kigyullad pirosan az értesitő led ,de a töltési animácio nem jelenik meg.
Hogy a fenébe kell resetelni az unibody készülékeket?
Leejtve nem volt,rootolva sincs, egy hónapos.
Eddig semmi baja nem volt,már azt hittem van egy jó telóm occóért.., :)

DIN 14 040

(#39565) altecsóka


altecsóka
tag

Nem a hard resetre gondolok,mert az sem megy.....
Az akku kivevős módszerre.
Vagy lett egy csinos ajtó kitámasztóm.
B@ssza +.

DIN 14 040

(#39566) szimi57 válasza altecsóka (#39565) üzenetére


szimi57
őstag

Nálam az akku kiiktatós módszer müködött Xiaomi készüléken. Le kell húzni róla a csatlakozót, majd a bekapcsoló, ill. a hangerő gombok együttes megnyomásával kell variálni. A pontos sorrendre már nem emlékszem. Lényeges, hogy legalább fél percre nyomva kell tartani. Egy szerviz biztosabb megoldás lenne.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39567) altecsóka válasza szimi57 (#39566) üzenetére


altecsóka
tag

Amit leirtál az a hard reset.
De az sem megy.
Azért köszi! :)

DIN 14 040

(#39568) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

(Nem tudom, hogy készülék, Android verzió vagy alkalmazás specifikus-e a probléma, ezért több helyen is posztolom, elnézést, ha nem először látod. )

Google Duo-t akartam elkezdeni használni, de a telefonszám regisztrálásánál ez jelenik meg:

- SIM kártya van benne, működik.
- Internet van, minden internetes alkalmazás megy, Viber is.
- Előbb Duo cache, majd adattörlés is megvolt, nem segített.
- Frissítések eltávolítása majd legfrissebb verzió telepítése megvolt, nem segített.

Több ötletem nincs.

Ha valaki látott már ilyet, netán a megoldást is tudja, megköszönném.

(Xiaomi Mi A1, Gyári Android 8.1, 2018 November)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#39569) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Credit kártya tartós tokom van a telefonomon, eddig nem csinálta, de pár napja elkezdte, hogy "Nincs támogatott alkalmazás ehhez az NFC-címkéhez" Akkor csinálja amikor feloldom a telót, felugrik egy üzenet!

Érdekes, hogy eddig ne mcsinálta, nfc be van kapcsolva csak akkor, akarja olvasni a kártya adatokat, esetleg ki lehet ezt kapcsolni valahol mármint nem az NFC-t ha nem ezt a kártya olvasási funkciót!

Köszi

(#39570) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

USB tetheringet (es az egvilagon semmi mast) probalok hasznalni egy Nokia 3-on (Android 8.1), de allandoan leakad. Fel napig tokeletesen ment. Otlet, hogy mit allitsak at, mielott kivagom az ablakon?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39571) crok válasza r4z (#39570) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg nézzünk egy logcat-et és|vagy bugreport-ot, hátha ki lehet faggatni mi a nyűgje.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39572) looser


looser
addikt

Sziasztok,

elsőnek elnézést kérek, nem gondolom, hogy feltétlen ide tartozik, de a hiba és probléma szavakra keresve nem túl népes topicokat találtam csak, a telefon sajátja meg szintén nem túl látogatott. A kérdésem: ha időnként eltűnik az egyik sim kártya (aktív, feltöltős, 2. sim foglalatban), újraindítás után pedig megjelenik, akkor az hardver vagy szoftverhiba inkább? Kb. egy hete történik ez.

Köszi & üdv! :R

Sony Xperia XZs

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39573) crok válasza looser (#39572) üzenetére


crok
Topikgazda

Inkább hardver. Főleg ha eddig ment rendesen. Próbáld meg felcserélni egy időre a kettőt, ha mozdul a probléma a kártyával akkor kártya, ha nem mozdul a probléma a kártyával akkor aljzat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39574) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Hoztak egy telót, hogy maguktól eltűntek róla a képek.. Először azt hittem, hogy csak rossz helyen keresik, de tényleg le volt törölve a telefonról. Aztán megnéztem, be volt kapcsolva a szinkronizálás, de a felhőben sem volt (bár lehet utólag kapcsolták be). Persze senki nem csinált vele semmit.

Lefuttattam egy photo recovery appot, ami cache-ből visszaszedte őket, nyilván rosszabb minőségben. Ennél többet tudok csinálni? Szerintetek mi történt? (szerintem a gyerek törölte véletlen)

(#39575) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

az hogy lehet hogy feleseg fotoz a sajat telefonjaval, sajat google drive-ja van sajat maillal es en a sajat telefonomon a driveomban ( fenykepek kozt) egyes esetekben latom a fotoit? Ami kapocs az maximum az hogy az én e-mailom a biztonsagi masodlagos mail az ő fiokjahoz. Mi lehet a gigszer? Es nem folyamatason hanem neha.

F.K.T.

(#39576) r4z válasza crok (#39571) üzenetére


r4z
nagyúr

Mint kiderult, ilyen hulladekul mukodik 8.1 alatt kb az osszes Nokian. Frissitettem 9-re, most stabil.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39577) looser válasza crok (#39573) üzenetére


looser
addikt

Kiszedtem, kitakarítottam, szárazzal áttöröltem a sim kártyákat és egyelőre így tettem vissza, ha holnapra újfent elvész, akkor csere. A magán sim egyébként házilag szétvágott, de évek óta ment így, remélem, nem lesz gond. Köszi a segítséget! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39578) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#39579) crok válasza -secret- (#39578) üzenetére


crok
Topikgazda

Tedd át a promó topikba is (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39580) farkas988


farkas988
friss újonc

Sziasztok! Ma vettem egy a témában szereplő telefont (kellett egy olcsó telefon, MyPhone Fun7) és bekapcsolást követően a beállításokat elvégezve (wifi google fiók stb) a háttérképen pirossal oda van írva hogy No Google Key és hiába változtatok háttérképet akkor is ott marad. Próbáltam a telefonon factory resetet, kétlépcső google hitelesitést, hozzá is adtam a hardveres azonositáshoz és mégis ott van. Esetleg tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#39581) zsoltzsolt válasza farkas988 (#39580) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ha megnyitsz egy alkalmazást, akkor is ott marad a felirat?

(#39582) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hátha itt lesz megoldás:

Google play nem játssza le a videókat.
Eleinte csak egy fiókon, de most már egyiken sem.
Közben frissült a teló droid 10- re, de a hiba továbbra is fennáll.
Adatok törlése megvolt.
Playen belül a beállítás rendben.
Mit tehetnék még?

#?*@&!

(#39583) crok válasza zeon.hu (#39582) üzenetére


crok
Topikgazda

Használsz-e mondjuk YT Vanced-t?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39584) zeon.hu válasza crok (#39583) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen.
Gyári yt tiltva van.

#?*@&!

(#39585) crok válasza zeon.hu (#39584) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor szerintem próbáld ki anélkül, a Play videok YT videok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39586) zeon.hu válasza crok (#39585) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Engedélyeztem a gyárit, így jó a play lejátszás, thx!

Viszont milyen engedélyt vonjak meg tőle, hogy pl linkeket mindenképpen a Vanced nyissa meg.
(Ezért van tiltva)

#?*@&!

(#39587) crok válasza zeon.hu (#39586) üzenetére


crok
Topikgazda

Az nem engedély, hanem.. a Youtube app beállításait ha megnyitod (beállítások, telepített alkalmazások, youtube.. valahogy így, nem emlékszem milyen telefonod van.. na) ott kell a végén megkeresned a támogatott linkek megnyitását és ott kilőni hogy meg akarja nyitni.. és|vagy ugyanezt a Vanced-nél engedélyezni esetleg ha úgy megy. De ha nem akkor hagy úgy hogy ne nyissa meg, a fallback szerintem a mindenkori webview embedded..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39588) zeon.hu válasza crok (#39587) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mi Max 3, MIUI 11, droid 10.

#?*@&!

(#39589) zeon.hu válasza crok (#39587) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem látok/találok ilyet (támogatott linkek).
Viszont gyári semmilyen engedélyt nem kapott, Vanced mindet.

#?*@&!

(#39590) farkas988 válasza zsoltzsolt (#39581) üzenetére


farkas988
friss újonc

alkalmazásokban nem látszik csak a kezdőképernyőn pl ha képernyőfeloldásra is képet állítok ott is megjelenik ez a szöveg, plusz ha a kezdőképernyőn balra húzom akkor is csak ott marad

(#39591) crok válasza zeon.hu (#39589) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez nem egy engedély, ne ott keresd.
Hát most nem tudok neked feltenni egy MIUI-t ): de valahogy úgy rémlik, hogy..

Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazáskezelés -> Youtube -> alapertelmezesek törlése (de szerintem itt neked nincs is most semmi megadva)

Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazáskezelés -> Jobb felső sarok három pont menü -> Linkek megnyitása -> Youtube kikeresése a listában alul (lehet lassan tölt be a lista..) -> Támogatott linkek megnyitása -> Ne nyissa meg

Én erre gondoltam, nem engedélyre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39592) crok válasza farkas988 (#39580) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez kb. pont ilyen gond.. újracsomagolt? Használt volt? Teljes újrarakás megvolt már? MTK-s, ugye?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39593) zeon.hu válasza crok (#39591) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

1000 :R

#?*@&!

(#39594) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,

Samsung S9 Plussom van, és most az új andorid után lassú volt, de talán az megoldóddott,
Viszont most meg nem akar Fast chargeolni,
Csak Safe modeban, ott is 2x ki be húztam a kábelt és akkor jó volt,
a kábellel baj nincs nincs megtörve semmi.

Segítséget szeretnék kérni hogy tudjam "nem safe mode-ban" is fast chargeolni.
A telefon tiszta, és gyári töltőjével töltöm.
Gyors töltés engedélyezve van

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#39595) crok válasza Tukolp (#39594) üzenetére


crok
Topikgazda

Hmm.. milyen appokat installáltál azelőtt hogy lelassult?
Safe mode-ban nem indulnak el az automatikusan elinduló appok és akkor rá lehet venni de normál indításnál az automatikusan elinduló appok ugye elindulnak.. és akkor nem megy. Valami akkuoptimalizáló app vagy hasonló?
Fast charge kapcsoló ki- majd bekapcsolás?
Meg egy aljzat- és csatlakozótakarítást kaphatna..
+ egy másik kábellel csak próbáld ki ha tudod.
Meg találtam egy ilyet XDA-n, ez is elég érdekes :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39596) farkas988 válasza crok (#39592) üzenetére


farkas988
friss újonc

Vadonatúj, eMagról lett rendelve, teljesen nem tudom hogy kell újrarakni, igazából hard resetet próbáltam de amikor ugye kikapcsoltam és bekapcsoltam a power meg volume uppal be is jött a menü rámentem arra hogy recovery és kiirta hogy "no command"'. Szóval nem tudom, igazából csak a háttérképen zavaró, egyébként mást nem befolyásol, ha igy marad az se baj.

(#39597) Tukolp válasza crok (#39595) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Hmm.. milyen appokat installáltál azelőtt hogy lelassult?
- Hát ez a probléma hogy nem nagyon emlékszem,
viszont ccleanernek megadtam a "magasabb" hozzáférést pár nappal a problémák kezdete előtt. De már letöröltem.

Valami akkuoptimalizáló app vagy hasonló?
-Ccleaneren kívül én nem tudok róla hogy lenne.

Fast charge kapcsoló ki- majd bekapcsolás?
Mindig szürke, tehát nem tudom bekapcsolni.

Meg egy aljzat- és csatlakozótakarítást kaphatna..
Tiszta mint a patyolat.

egy másik kábellel csak próbáld ki ha tudod.
Kábel sajna csak egy van, de eddig nem volt baj vele.
Sztem valami app fog piszkálódni.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#39598) Tukolp válasza Tukolp (#39597) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Update : System apps reset, és usb settings reset után működik a fastcharge :D
Köszi :D

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#39599) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok
Kilences android one telefonon az eddig használt csengőhang nem szólal meg.
Azok közül amiket a ringtones mappába másoltam nagy részük nem szólal meg ha kiválasztom csengőhangnak.
Mindegyik csengőhang lejátszható VLC -vel.
Telefont újraindítottam de nem segített.
Mi okozza ezt a jelenséget?
üdv

(#39600) mobilizmo válasza -szabi- (#39599) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom a vlc-ben van-e olyan, hogy beállítás csengőhangnak? Azzal próbáltad, én szinte mindig így csinálom, csak más lejátszóval, vagy pl. a MiXplorer-el.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.