Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Natgirl válasza eclipse19 (#34993) üzenetére


Natgirl
újonc

Amikor számítógépen próbáltam törölni írta ki, hogy sikertelen a törlés, mert írásvédett az eszköz..oldjam ezt fel. Amit nem igazán tudom, hogy hogyan is lehetne..:)
Köszönöm!

@tordaitibi Másfél hónapja vettem, szóval megpróbálkozom a garival, mondjuk előtte még egy formázással bepróbálkozom. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35002) eclipse19 válasza Natgirl (#35001) üzenetére


eclipse19
senior tag

Valószínűleg az lesz a megfejtés, amit @tordaitibi írt.

Ments le róla mindent számítógépre.
Ha van (vagy volt) rajta valami életbevágóan fontos, meg lehet próbálni valami adatmentő programmal is leszedni róla minden olvasható adatot. (Kérj meg egy hozzáértő ismerőst, ha tudsz.)
Az esetleg olyat is megmenthet, ami fájl szinten már nem elérhető a kártya valószínű elromlása miatt.

Aztán formázás, tesztelés és garanciás csere, ha nem jó.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#35003) Elims válasza Somatom (#34996) üzenetére


Elims
veterán

:R

(#35004) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Ide is betenném a kérdésem:
Az miért van, hogy offline módban nem hozza be a térképet a Térkép app, miközben le van töltve a magyarországi térképállomány? Valamit be kell még állítani esetleg?

(#35005) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Nitorgen OS 8.1 van a telefonomon. Utóbbi időben ha frissít a Play alkalmazást, azonnal megnyitja frissítés után. Értsd ezalatt: használok egy appot, feljön az értesítés hogy frissít valamit, majd amint lefrissítette, átvált arra. Mégjobb: kijön 4 frissítés lezárt képernyő mellett, majd mikor feloldom a telefont, ott van a 4 app megnyitva egymáson. Mi az isten :F

4 8 15 16 23 42

(#35006) eclipse19 válasza SOAD19 (#35004) üzenetére


eclipse19
senior tag

Egész Magyarországot szerintem nem lehet letölteni, csak kisebb részeket.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#35007) SOAD19 válasza eclipse19 (#35006) üzenetére


SOAD19
addikt

Így van sajnos, viszont két részletben, ki tudtam jelölni, letölteni. De, hogy net nélkül miért nem használható, azt nem értem. Nincs senkinek ötlete? Esetleg valaki kipróbálná, hogy nála működik-é?

(#35008) Andralin válasza tordaitibi (#34991) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, sikerült megoldani a problémát. :R
A Play szolgáltatásokat feltettem külön apk-ból, majd újra csatlakoztam a telefonom WPA2/PSK hotspotjára, így már be tudott léptetni egy meglévő Google fiókba és azzal tudtam frissíteni/telepíteni a szükséges appokat.

(#35009) eclipse19 válasza SOAD19 (#35007) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ami le van töltve az megjelenik nálam internet nélkül is.
Igaz csak egy kisebb terület, kb 50x50 km van letöltve.

Útvonal tervezéshez és kereséshez viszont lehet, hogy kell a net kapcsolat.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#35010) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudtam, hogy melyik topikban kérdezzek. Remélem tudtok segíteni. Ismerősömnek van egy Acer Z6 plus-a. 1 hónap után elkezdte szórni a reklámokat, már a kezdő képernyőn is. Ez valami appal települt fel vagy esetleg integrálták az androidjába?
Köszönöm :R

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#35011) Somatom válasza zovifapp111 (#35010) üzenetére


Somatom
veterán

Igen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35012) zovifapp111 válasza Somatom (#35011) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Kiszűrhető valahogy, hogy mi okozza? Esetleg kikapcsolható?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#35013) Somatom válasza zovifapp111 (#35012) üzenetére


Somatom
veterán

Nehéz ügy. Ha bénán írták meg, akkor app tiltogatással kiszűrhető. Ha viszont független processzt futtat, vagy a ROM -ba integrálták, akkor mélyebbre kell mászni, amihez már sanszos, hogy root kell. Elixír 2 -ben van futó taszk lista, amiben a PID -ből (processz azonosító) kibogarászható, hogy az adott processz melyik alkalmazáshoz tartozik. Sokszor elég a PID -re rákeresni a Google -ben, mert valószínűleg nem Te vagy az egyetlen, aki alászaladt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35014) zovifapp111 válasza Somatom (#35013) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Köszi, rootra gondoltam én is mint megoldás kulcsa, de más telefonjával nem szeretek "kisérletezni" ;)

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#35015) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok, valahogy visszatudom igényelni a pénzt amit levontak tőlem?
Tinderen véletlen előfizettem 3 hónapra, árát akartam megnézni, azt véletlen előfizettem rá :DD :(
ma történt

(#35016) Fall-N válasza DeathBat666 (#35015) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nem. IAP-nél nincs visszatérítés. Ezért is kezdtek rá átállni a fejlesztők. Az előfizetés is alkalmazáson belüli vásárlásnak számít.

(#35017) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy iOS-ről Androidra hogy tudnám átvinni az adataimat?

Segitségeteket előre is köszönöm.

(#35018) Viktor0610 válasza HdRew (#35017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha S9+, mint az aláírásod, akkor a Smart Switch ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#35019) hati válasza Fall-N (#35016) üzenetére


hati
addikt

De van rá lehetőség.

(#35020) DeathBat666 válasza hati (#35019) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

ezt kifejtenéd? :R

(#35021) Viktor0610 válasza hati (#35019) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez engem is érdekelne.
Bár már nem aktuális, de a múltkor próbából megvettem egy párszáz forintos tételt IAP-tranzakcióval, aztán visszakértem volna, de nem találtam a módját. :(

Samsung Galaxy A54

(#35022) HdRew válasza Viktor0610 (#35018) üzenetére


HdRew
őstag

Igen, köszi! :)

(#35023) tordaitibi válasza zovifapp111 (#35010) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azert nehez mert sok app kozos reklamkonyvtarbol dolgozik, pl. belso tarhely/chartboost
Ez alapbol rejtett ugyhogy mezei fajlkezelo nem is mutatja.
Ezeket zommel a jatekok hozzak, megoldas hogy aminek egyaltalan nem kell neteleres azokat 4.xx alatt tuzfal alkalmazassal letiltani, felett maga az oprendszer is kepes nativan erre.
Igy be se jonnek a reklamok. Pl:

Ez egy jatek nalam aminek abszolute nincs szuksege interneteleresre, csak a reklamok letoltese miatt. Nem is dobal 1 reklamot se.
Szivas ha olyan agressziv reklamos app, aminek letfontossagu a netkapcsolat, pl. online jatekok, wifi transfer app stb. Ezesetben vagy egyutt elsz ezzel vagy masik applikaciot valasztasz, vagy megvasarolod. Ez utobbi 100% reklammentesseget ad.
De egy iranytu, egy notesz, egy battery stats programtol vagy egy mp3 playertol megvonhatod a netelerest, maris szukul a kor.
Sajna ha mar letoltotte es utana kapcsolsz, akkor mar keso.

[ Szerkesztve ]

(#35024) zovifapp111 válasza tordaitibi (#35023) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Köszi Tibi ;) A baj ott kezdődik, amikor csinálsz egy gyári visszaállítást és ugyanúgy fenáll a probléma. Ha a saját mobilom lenne, biztos meg tudnám oldani, de más mobilját nem szeretném téglásítani. Azért ránézek, hátha... :R

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#35025) hati válasza hati (#35019) üzenetére


hati
addikt

Írsz a fejlesztőnek és ő visszatéríti, ha akarja. A lehetősége meg van rá.

(#35026) tordaitibi válasza zovifapp111 (#35024) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor melyebben gyokerezik, mivel (elvileg) a systemre nem irhat semmi, es a gyari allapotra allitas (megint csak elvileg) torol minden mast, lehet hogy a gyari rendszerben van a bibi.
Talalkoztam tablettel.amiben valoban be volt epitve ez, root es igen alapos gyomlalas+trojankiller es igy- sikerult
csak kiirtani a system particiorol.
Vagy, nem ismerem a szobanforgo eszkoz lehetosegeit, egy teljesen uj gyari rom. Ennek menetet sajnos nem tudom.

(#35027) zovifapp111 válasza tordaitibi (#35026) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ezért akadtam meg én is. Ezt integrálták, és nem szeretném legyalulni az egészet. Így legalább még működik. :))

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#35028) Fall-N válasza hati (#35025) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha akarja. Ez nem univerzális megoldás, mint amikor két órám belül rá lehet nyomni a visszatérítés gombra. Egyébként is sima fizetős alkalmazásnál is visszaadhatja az árát, hogyha akarja.

IAP-nál írja, hogy lemondasz a visszatérítési jogról. Innentől tényleg a fejlesztő jóindulatán múlik a dolog.

Ugyanez van emelt díjas SMS-nél is. A szolgáltatató nem köteles visszatéríteni az árát, még akkor sem hogyha visszaélés áldozata az ember. Jártunk már így és a szolgáltató "széttárta a karját", hogy így jártunk.

[ Szerkesztve ]

(#35029) hati válasza Fall-N (#35028) üzenetére


hati
addikt

Nem azt írtam, hogy automatikus, csak azt, hogy van rá lehetőség. A Google a fejlesztő kezébe adta a döntést.

Van neki rá funkciója.

(#35030) Fall-N válasza hati (#35029) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak az a nagy különbség, hogy itt nem 100% hogy visszakapja az ember a pénzét. Főleg az itt beírt helyzetre, amikor valaki véletlenül fizet elő rá, vagy a gyereke stb.

Nehéz bizonyítani, főleg, hogy a Play Áruház levédhető jelszóval és ujjlenyomattal is, sőt ajánlott is. Vissza is élnének vele sokan, hogy ők véletlenül vették meg, közben meg csak ki akarják próbálni, majd visszatérítik az árát. Ezért is van sok programban próba időszak.

(#35031) Bozek válasza hati (#35025) üzenetére


Bozek
nagyúr

Régen volt rá lehetőség a Playben is, hogy kérsz visszatérítést IAP-ra. Nem tudom, hogy még benne van-e.

(#35032) Fall-N válasza Bozek (#35031) üzenetére


Fall-N
veterán

Nincs mert kiírja vásárlás előtt, hogy lemond az ember a visszatérítési jogáról.

[ Szerkesztve ]

(#35033) Bozek válasza Fall-N (#35032) üzenetére


Bozek
nagyúr

PC-n a Play áruháznál a fiókon belül ott vannak az IAP-os fizetések is, a sor végén lévő 3 pöttyre kattintva meg ott a Visszatérítés igénylése. Tehát elvileg lehet kérni azokra is, kérdés, hogy megkapja-e az ember.

Ahogy néztem, március 28-án változott a visszatérítés, legalábbis nálunk (mivel mi is az EGT területén élünk): "nem leszel jogosult visszatérítése vagy más jogorvoslati lehetőségre, kivéve, ha a digitális tartalom hibás, nem hozzáférhető, vagy nem a leírtaknak megfelelően működik"

Március 28. előtt még egyszerű volt, akkor még ez vonatkozott ránk is: "Ha még nem telt el 48 óra az alkalmazás, illetve az alkalmazáson belüli termék megvásárlása óta, visszatérítést kérelmezhetsz a Google Playen keresztül"

(#35034) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Van két telefonom, mindkettőn külön google és külön viber fiók. Szeretném a naptárat szinkronizálni de kizárólag a naptárat!
A gond ott kezdődik, hogy hiába kapcsolok ki mindent amikor a saját fiókomat hozzá adom a céges telefonhoz, a viber beolvassa a privát névjegyeimet. Ha törlöm teljesen a fiókot, akkor eltűnnek, de csak akkor.
A lényeg, hogy kizárólag a naptárat akarom szinkronizálni.
Hogy oldható ez meg?

(#35035) eclipse19 válasza v.attis (#35034) üzenetére


eclipse19
senior tag

A Viberben kikapcsoltad a névjegyek beolvasását?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#35036) v.attis válasza eclipse19 (#35035) üzenetére


v.attis
őstag

Ki, de mindig ugyanaz a jelenség.

(#35037) v.attis válasza v.attis (#35036) üzenetére


v.attis
őstag

No. Letiltottam a Vibert, hozzá adtam a fiókot, beállítottam a szinkronizálást, majd feloldottam a Vibert. Így most jó...

(#35038) Hunter2


Hunter2
addikt

Hi

Van itt nálam egy csoda tablet RCT6203W46. a Következő van vele: nincs VCOM port hanem csak Mediatek USB Port esélyes hogy a preloader dobta fel a talpát, na erre kellene valami ötlet hogyan lehetne helyre állítani.
Odáig eljutottam hogy a Miracle Box valószínű meg tudná csinálni vagy valami JTAG-el tesztpontokon keresztűl direktbe beflashelni az EMMC-t. Na ezekhez képest kevésbé hardkór megoldás kellene. :DDD
Értem ez alatt hogy valami free tool nem létezik amivel "Mediatek USB port"-al is lehet valamit kezdeni a tablettel?
Természetesen se Fastboot se ADB nincs.

(#35039) tordaitibi válasza Hunter2 (#35038) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha nincs preloader akkor usb-n esélytelen hisz nincs semmi ami a flash vagy egyéb módot betöltsön.
Mintha egy bios nélküli pc-t akarnál elindítani kb.
Amit látsz, az az usb hardvereszköz, az működik csak nem tud kommunikálni mert a tabletbe belül nincs mivel.
Mint amikor bedugsz a pc-be egy usb hubot, kiírja hogy fizikailag ott van, de ha nem dugsz a hubba semmit akkor ennyi, mint eszköz van de mögötte nincs semmi amivel kommunikálni lehetne.

(#35040) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Telefonom (Lenovo Vibe Z2 pro, v.:5.0.2) sok egyéb más hiba mellett olyan produkál, hogy mikor kilistázom a háttérfolyamatokat, majd rányomok az összes bezárása gombra, kicsúszik mindegyik a képből, mintha bezárná, de mikor megint rányomok a kilistázás gombra ott van a nagy része továbbra is, tehát nem zárja be. Viszont néhanapján meg mégis sikerül neki.

Másik meg, hogy amikor elindítom a google térkép navigációt a legtöbb esetben szenved a telefon, belassul és nem találja a pozíciót, csak az újraindítás segít.

Ezek a hibák mitől lehetnek? Van valami megoldás vagy kezeljem úgy, hogy kezd megdögleni a szentem?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35041) Gutowsky


Gutowsky
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Unokaöcsém kb 3 hetes telefonja (ZTE Blade) tegnap óta az alábbiakat produkálja:

Nem láthatóak az eddigi fotók, azt írja a galériában, hogy nincsenek képek és videók.
Ha fényképet akar csinálni, exponál látszólag, de kép nem kerül mentésre.
A beállítások/tárhely menü alatt látszólag foglal helyet a galéria, szabad hely is van még.

A másik pedig, ha zenét próbál lejátszani, az az üzenet jön elő, hogy az sd kártya használatban van.
SD kártya nem lett még beletéve a készülékbe...

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit próbáljak meg?
Köszönöm előre is!

(#35042) tordaitibi válasza Gutowsky (#35041) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Esetleg hiaba mutat szabad helyet, megtelt a tarhely.
Valami jogosultsag problema lepett fel.
Megbolondult a mount, a kulso kartyat, ami nincs akarja felmountolni, igy az eleresi utak nem leteznek.
Nem tudom a szobanforgo keszuleknek mekkora a data tarhelye, ha nem dinamikus hanem pl. fix 1 giga akkor annak elfogyasa eseten is meghulyul a telefon.
Uj keszulek is lehet mmc hibas.

Elso korbe alkalmazasok torlese, alkalmazasok adatainak torlese,
jogosultsagok vizsgalata,
vegso probanak gyari allapotra visszallitas.

[ Szerkesztve ]

(#35043) Gutowsky válasza tordaitibi (#35042) üzenetére


Gutowsky
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget!
Végül a gyári beállítások visszaállításával megszűnt a probléma. Kíváncsi vagyok később újra előjön e...

Tárhelynek egyébként úgy jelezte ki, hogy 4gb a system, 4gb az adat abból majdnem egy gb-ot szabadnak jelzett még.

(#35044) tordaitibi válasza Gutowsky (#35043) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Blade V7 lite 8G?
Nehogy megharagudj, ennyiert 1/8G telefon, 40rongyert ott a Xiaomi Redmi Note 4 global, B20 tamogatassal es 3/32G ram/rom hely, gyarilag tamogatott BL nyitassal es custom romok arzenaljaval. Ez utobbi nemlenyeg egy atlagfelhasznalonak de a BL nyitas es root, a nemkivanatos gyari applikaciok leolese es unroot utan egy abszolut hasznalhato es villamgyors telefon, OTA tamogatassal.
Csak otletkent irtam, amugy Android 4xx oke, tan az 5xx is de felette en torvenyileg tiltanam be az userszivatos 1 G ramos 1G data tarhelyes keszulekek arusitasat.
Felall a droid 600 megaval (errol a Google is tehet vastagon, minden google alkalmazas osszadva nem keves, de enelkul atlagfelhasznalo felkaru orias, en speciel vigan elvagyok nelkule) a gyari csodas, nelkulozhetetlen :((( csilivili appok 300 es meg urambocsa a tulaj is szeretne valamit elinditani esetleg.
Bocs az off, es nem konkretan feled iranyult csak ugy kijott.

[ Szerkesztve ]

(#35045) Gutowsky válasza tordaitibi (#35044) üzenetére


Gutowsky
csendes tag

Nem ez Blade A valami.
Elsődleges szempont a minél nagyobb kapacitású akkumulátor volt, minél alacsonyabb áron egy olyan 13 éves gyereknek aki eddig összetört egy tabletet pár hónap alatt, illetve a tablet után kivégzett egy telefon akkumulátort is.
Itt nem számít a csilli villi G, meg hogy lehet e mókolni a készüléket...

(#35046) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Vettem egy Samsung Grand Prime telót lenne egy apró problémám vele hogy a MTP nem működik.
Összedugom a géppel és semmi, nem jelenik meg a telón hogy válasszam a fájlátvitelt.
Usb hibakeresést is bekapcsoltam semmi. beírtam a *#0808# kódsort itt választottam az mtp-t semmi sem történt. Töltöttem le a play áruházról ezt : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adbdriver.app
itt rámentem az mtp bekapcsolásra felhozta az eredeti menüt amit alapból kellene ha a géphez csatlakoztatom ám de másodperc tört része alatt eltűnik akárhányszor próbálom előhozni :D Wipe cache,factory reset stb megvolt változatlan maradt a hiba. Ötlet?

Bluetooth-on kicsit lassú a fájlátvitel. Custom romon gondolkodtam hátha :
https://forum.xda-developers.com/grand-prime/general/g531f-galaxy-grand-prime-custom-stock-t3683569
vagy egy full stock reinstall kellene,bár a menetét nem tudom.

(#35047) DeathBat666 válasza Bozek (#35031) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

Igen, így sikerült visszakapnom a pénzt!
Vásárlás után 4 nappal !!!

Ja és 40 ezer forintról volt szó :DD :DD :DD

Tinder fejleszőnek is írtam, de b@szott válaszolni

[ Szerkesztve ]

(#35048) Shirko válasza pruzsi (#35046) üzenetére


Shirko
tag

Wireless FTP fájlátvitel mellőzősének van valami konkrét oka?
Normál esetben én azt favorizálom.

2x Nexus 5 ; Huawei P Smart ; Windows + Linux PC : Kicsit Kocka user

(#35049) pruzsi válasza Shirko (#35048) üzenetére


pruzsi
őstag

Mondhatni mert nem saját részre vettem és akinek adnám ezt a mechanikát ismeri ha fájlt akar küldeni a mobilra,talán így már sejthető hős idősebb a korosztály és nem akarok 2 naponta járkálni ha másolni szeretne valamit a mobilra a javasolt megoldással ha nem tudja betanulni :D

(#35050) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Az miért van, hogy a mobilt (Sony Z2) pc-re kötve (win7) MTP módban ha törölni akarok fájlokat a belső tárolóról akkor megfagy az egész rendszer és csak az USB kábel ki/bedugása segít?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.