Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) baboss válasza crok (#39898) üzenetére


baboss
őstag

nincs olyan nagy széle :) halványabb.

(#39902) baboss válasza crok (#39900) üzenetére


baboss
őstag

ragasztóra nem gyanakszom mert egy teljesen szabályos egyenes, olyan mintha ott gyengébb lenne a fényerő, alacsony és magas fényerőn ugyan úgy látszik

(#39903) crok válasza baboss (#39902) üzenetére


crok
Topikgazda

Szoftveresen nemigen tudod a fényerőt a kijelzőben vezérelni, hogy X pixelsorig ilyen, onnantól meg olyan. Milyen készülék ez tulajdonképpen?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39904) baboss válasza crok (#39903) üzenetére


baboss
őstag

Samsun galaxy s9. Pont tegnap töltötte be a 2.évét, azért többet vártam el tőle ennyi pénzért és ilyen körülmények között, vigyáztam rá. Rákeresek majd az interneten meg egy szervizbe is megnézetem. De aránytalanul drágák az árak....

(#39905) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Van egy régebbi androidos telefonom (Coolpad F1) amin a gyerek játszik, Youtube-zik. :)
Újraindításnál nem akart betölteni, csak újraindulgatot. Ekkor feltettem YGDP-vel a gyári ROM-ját, és egy recoveryt (2.8.1.0). Recovery-ben akartam rátenni egy Costum ROM-ot és innentől ezek a bajok lettek:
Olyan problémám van vele, hogy Recovery-ben 0MB-nak látja a belső tárhelyét.
Ezeket a hiba üzeneteket kapom:
unable to mount storage, cache, system, data
error changing file system
error repairing file system
Azon már túl vagyok, hogy formázok, a cache, system, data-n pedig módosítom a particiót mondjuk F2FS-re, vagy EXT2-re és újra EXT4-re tenném, de akkor sem változik semmi. úgyan azok a hiba üzenetek jönnek: "unable to mount storage, cache, system, data"
Valakinek van más ötlete/javaslata? :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#39906) crok válasza libus (#39905) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanazt tudom mondani ;) Log. Egyébként ez a legfrissebb TWRP verzió ami elérhető?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39907) libus válasza crok (#39906) üzenetére


libus
őstag

Szia! :)

Nem ez a legfrissebb TWRP. Anno ezt tettem még fel rá.
A 3.3.1.0 a legfrissebb, de nem megy fel se TWRP alól, se Minimal ADB and Fastboot alól. :(
log fájl meg nincs a cache-ba :(

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#39908) mobilizmo válasza libus (#39907) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én ennek nem is találok twrp-t. Ez honnan van?
Ha tényleg van 3.3.1.0 akkor már kellene hotboot img-nek is lennie, azzal bebootolni se tud recoverybe? Egyébként ha meglévő twrp alól nem megy fel az új az elég érdekes. Ott valami hibaüzenetnek illene lennie.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39909) libus válasza mobilizmo (#39908) üzenetére


libus
őstag

[link] Innen töltöttem le a legújabbat.
De ami rajta van, azt még anno mentettem el a tőbbi fájlaival együtt.
Ezt a hibát írja:

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#39910) mobilizmo válasza libus (#39909) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én ezen a liken nem látom, hogy ez azé a típusé lenne. Amikor először írtál akkor megnéztem, de ennek a készüléknek se az official, se az unofficialban nem találtam. Maga a márka sincs sehol.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39911) libus válasza mobilizmo (#39910) üzenetére


libus
őstag

Már alig lehet megtalálni hozzá bármit is. :(((
A gyári CPB ROM-ot is nagy szenvedéssel sikerült találnom.
De ami twrp fent van rajta, az jó, és az volt fent régen is, csak a gyári CPB ROM-ot mikor felrakom YGDP-vel, vagy Coolpad Download Assistant-al, akkor ez a 2.8.1.0-ás twrp is ugrik róla, és valami alap lesz.
Most is próbáltam YGDP-el feltenni gyári (CPB) ROM-ot, és a flash végén ezt írja ki, de nem is tölti be az új romot.

Coolpad Download Assistant-al ugyan ez a helyzet.

Minimal ADB and Fastboot-al meg ezt kapom TWRP cserénél:

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#39912) mobilizmo válasza libus (#39911) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez egyáltalán nem úgy néz ki, hogy jó lenne hozzá. Ha valaha volt a twrp-ből hozzá való (akár unoff) akkor azt a honlapon meg lehetne találni, a device alapján. Magát a Coolpad-et sem találom, hogy valaha volt hozzá.
Nem értek túlságosan a témához. Amit tudok, hogy a különböző típusú készülékeknek különböző és azon belül eltérő méretűek is lehetnek a partíciói. Amiben biztosan különböznek és készülékspecifikusak a twrp-k (illetve bármilyen egyedi recovery), az ez, mert ez bele van kódolva.
Egyébként jellemzően fastboot-ból flashelni .zip-et szoktunk, a .img vagy hotboot, amiből csak bebootolni lehet nem szabad flashelni, vagy eleve twrp-ből flashelős update változat.
próbáld ki esetleg: fastboot boot twrp.img

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39913) crok válasza libus (#39911) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a TWRP biztosan nem ehhez való, azért nem tudsz egy partíciót se kezeltetni vele. Bootolt mert az architektúra épp megengedte - de pont ennyi szerintem.

Én azt ajánlom neked hogy itt nézz körbe és keress pár embert akinek megvannak még a file-ok - elég sok elérhető a leírásokból (pl. normális, erre való TWRP, de egyébként CWM volt az elején a mindenki által használt recovery):

- Coolpad F1 gyorsteszt, gyári magyar firmware letöltés - itt minden IS van
- Coolpad F1 - amolyan "Hasznos tudnivalók"
- Meg hát van fórumtopikja is a készüléknek itt, elég gazdagon összeszedett összefoglalóval, működő linkekkel recovery-hez, ROM-okhoz, leírásokhoz, mindenföldijóhoz - de gyanítom ha valamelyik link már nem megy akkor a poszter biztosan tud neked segíteni
- XDA thread: Coolpad f1 8297w mtk6592 files, root, cwm ,roms ,unbrick animations
- NeedROM: Coolpad F1 ha nagyon nem találsz valamit szerintem ROM itt is lesz ami még megy.
- MoDaCo-ról is kukáztam már össze hasznos dolgokat..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39914) libus válasza mobilizmo (#39912) üzenetére


libus
őstag

Crok legelső linkjéről töltöttem le twrp-t, de a fastboot boot twrp.img parancsra nem indul újra a telefon :( itt áll csak:

A 038-as ROM-ot is onnan szedtem le és megpróbáltam feltelepíteni, de ezt kapom :(((

Még nem sikerült rá varázsolnom arról a linkről lévő TWRP-t :(

crok :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#39915) mobilizmo válasza libus (#39914) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mondanám, hogy próbáld meg flashelni a twrp-ből a most letöltött twrp.img-t, de attól tartok az sem fog működni. Ha jól gondoljuk és tényleg sikerült felraknod olyan twrp-t ami nem rá való, azzal semmit nem fogsz tudni flashelni rá, mert az jó eséllyel nem jól tudja milyen partíciók és pontosan hol kell legyenek a készüléken. Szerintem akkor van esélyed ha találsz egy rá való fastboot-ból telepíthető ROM-ot, mert az valószínűleg újra írja a partíciós táblát is.
Illetve én még a helyedben még körülnéznék a xda-s linken is, ott két fajta recovery is van.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39916) crok válasza libus (#39914) üzenetére


crok
Topikgazda

Pedig az első link-en levők biztosan erre valóak (már ha ugyanaz az eszköz.. Coolpad F1, nem tudom volt-e alverziója). Láttam írtál valamikor már a saját fórumába, ott nem tudnak neked segíteni? Rávaló recovery kell, mert ha nem jó az fstab akkor nem "ismeri" a partíciókat..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39917) libus válasza mobilizmo (#39915) üzenetére


libus
őstag

Az volt az első amit megpróbáltam.
De nem tudtam flashelni TWRP-ből a letöltött biztos hozzá való TWRP-t. :(
Meglátjuk találok-e hozzá olyan ROM-ot amit fastboot -ból tudnék telepíteni.
Lehet rápróbálok erre a 038-asra (ami crok első linkjén van). :U

(#39916) crok ugyan az a telefon..
Anno írtam, de átírányítottak a problémával egy másik fórumba.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#39918) Prien


Prien
addikt

Sziasztok!
Olyan érdekes problémám adódott, hogy egy régi telefonomon (Samsung J7 2016) nem működik a gyári Samsung böngésző titkos módja, mert rootoltnak látja a telefont. Pedig már rég nem az, emiatt húztam újra a 4 fájlos gyári 8.1-et rá.

Az érdekesség ott van, hogy a Samsung böngésző bétája, ami egy külön apk, azzal semmi gond nincs, rendben müködik.

Mi ragadhatott be a gyári böngészőben? Miért érzékeli rootoltnak a telefont? Esetleg valamelyik könyvtár mappájában kellene kutakodni, törölni valamit? Természetesen az adatok törlésén, újratelepítésen túl vagyok, a gond azzal van, amit nem lehet törölni.

Minden ötletet szívesen fogadok, köszönöm.

A kevés is több a semminél.

(#39919) crok válasza Prien (#39918) üzenetére


crok
Topikgazda

Knox ugrott és azért?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39920) Prien válasza crok (#39919) üzenetére


Prien
addikt

Természetesen ugrott, még a 7-es droidot rootoltam anno, azóta viszont tiszta gyári 8.1 van fenn.

A kevés is több a semminél.

(#39921) crok válasza Prien (#39920) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor szerintem megvagyunk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39922) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy illik e a topicba amit írni akarok, de azért leírom a telefonom problémáját, hátha tudtok segíteni.

Van egy Huawei P Smart-om, aminek pár hónapja a képernyő bal alsó része meglazult (lötyögött, erősebb érintésekre elment a kép). Jó ideje így működik már, és ma volt az első "hosszabb halála". Konkrétan 2 és fél órán át nem tudtam életre kelteni a kijelzőt. Érintésre reagált, LED háttérfény volt, de nem volt kép. Most egy kicsit bekörmöltem a lazult részen a nyílásba, és felfeszítettem egy kicsit, így elérve, hogy működjön normálisan (tudom, hülyeség). Úgy gondolom, hogy most már rá férne egy szervíz. A kérdésem pedig az lenne, hogy mivel a képernyő működik, így azt nem kell cserélni (szerintem), mekkora költségre számíthatok, illetve helyes e az a feltételezésem, hogy csak le kellene szedni a képernyőt, és normálisan visszaragasztani a helyére?

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#39923) Prien válasza crok (#39921) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm, most próbálkozom az xda módszerekkel, hátha megoldódik. Egyelőre a kicsomagolt apk-t nem telepíti valamiért.

Ha nem jutok dűlőre, akkor marad a Béta, ami egy original apk és azt nem zavarja a knox 0x1. :U

A kevés is több a semminél.

(#39924) Ramos_


Ramos_
tag

sorry ez erre ment válasznak #39883
szia bocsi megpróbálom mégegyszer

ebben tudnál még segíteni, hogy hova írhatnék bug reportot erről az LG-nek?
mert úgy látom az LG G7 Fit-re nem lesz android 10 (bár nem értem miért nem, a G7-re megy, ami régebbi, meg a jóval szarabb K50 K40-re is)

[ Szerkesztve ]

(#39925) crok válasza Ramos_ (#39924) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy emlékszem az LG-kben is van a Beállítások -> Telefonról menüben bugreport / visszajelzés lehetőség.. talán.. meg a fejlesztői menüben is van bugreport készítésre lehetőség, gyári ROM-ok küldik is tovább a megfelelő helyre ha jól emlékszem (ritkán használok gyári ROM-ot). Meg gyanítom meg lehetne ejteni a weboldalukon a Help Library-ben alul a Please Leave Feedback résznél (van 3 lehetőség is, egy egyszerű form, egy customer service agent-es megoldás..) meg alatta van email lehetőség.. esetleg a support forum, lehet már eleve volt aki le akarta jelenteni. Nem tudom viszont, hogy mennyire "hallgatnak" a nép szavára.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39926) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem, ha nem akkor előre is elnézést! Van egy Cubot X20 Pro telefonom, amin 9.0 android fut. Valószínűleg nem zártam le és a fő képernyőről eltűnt a hívás ikonom, csak a helye van meg, más alkalmazás mellé nem került be, valószínűleg valahogy töröltem.... Így hívni nem tudok, a névjegyeket sem érem el. Ha valaki hív működik és fel is tudom venni. Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudnám visszarakni a hívás ikonját a kezdő képernyőre?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#39927) crok válasza Gtaati (#39926) üzenetére


crok
Topikgazda

Launcher app adatait töröld, akkor az egész launcher visszaáll alapállapotra. Vagy tegyél fel egy másik launcher-t. Vagy.. eleve nem úgy van rajta egy (vanilla) Android, hogy valami Pixel Launcher szerű van fent és ha alulról felfelé húzod az ujjad akkor az felhozza az applistát és ott meg kellene találd a Telefont és a Kontaktokat is - vagy onnan is "eltűnt"? Nem elrejtetted véletlen akkor mint alkalmazást? Akkor az asztalon hosszan nyomva a launcher beállításait túrd át és látnod kéne hogy van olyan menü hogy app elrejtése.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39928) Gtaati válasza crok (#39927) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Sikerült lentről felhúzni az applistát és ott volt, onnan meg ki tudtam tenni az asztalra!! Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!!!! :R :R :R

(#39929) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy Huawei P30 Lite telefonom amit eddig használtam. Vettem mellé a napokban egy Honor 20 Pro készüléket. Honor 20 Pro telefonra a gyári Phone Clone alkalmazással átköltöztettem az adataim. A probléma az, hogy a google fiókom eszközkezelője totál összezavarodott. A két telefont egy telefonnak azonosítja P30 lite-ként. Már próbáltam kijelentkezni mindkét telefonról és bejelentkezni újra, de nem bírom megoldani, hogy különálló készülékként lássam őket. A legérdekesebb, hogy ha új bejelentkezés történik a P30 lite-on kér megerősítést. Ha pedig elveszett készüléket akarok megkeresni akkor az új H20PRO-t csörgeti. Lehet, hogy a Phone Clone (Gyári huawei költöztető program) zavart be a dologba? Lenne esetleg tippetek a megoldásra?

(#39930) 0ttó


0ttó
tag

Android 9-re a telefonomra jöttek ki frissítések, de nem telepítettem azokat.
Ha most elindítom, akkor a legújabbat fogja telepíteni (ami nekem már a 10-es androidot jelenti) vagy sorban, egyesével mindig újra rákérdezve a következőre egészen a végéig?

(#39931) Mr. Y válasza 0ttó (#39930) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egybe csinálja az összeset

But who is watching the guardians?

(#39932) 0ttó válasza Mr. Y (#39931) üzenetére


0ttó
tag

Köszi.

Bíztam benne, hogy megállhatok a 10-es előtt, de ezek szerint, akkor nem.

(#39933) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Mi9t. Eredeti rendszer:
Ha barmit letoltok (facebookrol) nem jelenik meg a download mappaban illetve sehol nem talalom hova tolti le. Ha latom hogy letoltott rakattintok es az alabbi jon elo de onnan semmit nem enged megnyitni pedig van adobe pdf es word is. (Fajlokkal nincs baj)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39934) crok válasza psg5 (#39933) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez a MIUI letoltesvezerlo.
Igen, van, hogy "beakad"..

A beallitasok > porgramok listajaban jobb felol valaszd ki, hogy jelenitse meg a renszerappokat is es keresd meg a Letoltes nevueket (2 lesz), mindkettore kenyszeritett bezaras es teljes adattorles majd restart. Utana mennie kell.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39935) psg5 válasza crok (#39934) üzenetére


psg5
veterán

Itt mar jartam. Igaz nem inditottam ujra. Most megteszem. Egyebkent amelyiket engedte a Letoltesek kozul azt ki is toroltem...
már nezem is hogy mi lesz igy, koszi!

Ugyanaz sajna:

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39936) Diokhan válasza psg5 (#39935) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem nagyon volt MIUI rendszerű telefonom, csak évezredekkel ezelőtt, de ha jól emlékszem, az (akkor még azt hiszem Andorid4.3-on, amit HTC HD2-re pattintottam fel) olyan fileokat, amiket nem támogatott gyárilag az android, külön be kellett állítani, hogy mivel szeretném megnyitni. Elképzelhető esetleg, hogy nem tudja a letöltés vezérlő, hogy mivel kellene megnyitni, ezért hiszi azt, hogy nincs elérhető alkalmazás a megnyitásra?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39937) psg5 válasza Diokhan (#39936) üzenetére


psg5
veterán

Igen, ki lehet választani, de hiaba.

F.K.T.

(#39938) crok válasza psg5 (#39937) üzenetére


crok
Topikgazda

Na ez az, hogy ez csak a feladatkezlő.
Ha itt megvan az csak annyit jelent hogy a letöltést elkezdte. Úgy nagyon semmi mást. Szóval mindkét Letöltés nevű appot megkerested és az adatait törölted és volt restart? A bal alsó sarokban levő kis mappa ikon se ugrik a MIUI File kezelőbe oda ahol van a file? Meg ami még MIUI-nál eszembe jut: a Tárolás beállításaiban.. ott van olyan, hogy minek hol van az alapértelmezett helye.. ott is van olyan hogy letöltések ha jól emlékszem, ott mi van beállítva?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39939) psg5 válasza crok (#39938) üzenetére


psg5
veterán

Megkerestem, az egyiket ki is toroltem.
Volt restart.
Nem nem ugrik oda csak a mappákat mutatja.
( Mielőtt kitoroltem a masik "letoltes" appot akkor is ugyanez volt.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39940) crok válasza psg5 (#39935) üzenetére


crok
Topikgazda

Valahol lennie kell, akkor valamiért nem teszi át a [Belső tár]/Downloads-ba.
Ezekre emlékszem hogy itt vannak a letöltésvezérlő file-jai:
[Belső tár]/android/data/com.android.providers.downloads
[Belső tár]/android/data/com.android.providers.downloads.ui
Itt nincsenek? A letöltésvezérlőnek van jog adva? Meg annak authorization / engedély is kell ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39941) psg5 válasza crok (#39940) üzenetére


psg5
veterán

Azokban a mappákban sincsenek.
Letoltesvezerlo jogait keresem.
Itt kell valamit engedni neki?:

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39942) crok válasza psg5 (#39941) üzenetére


crok
Topikgazda

Végülis írja, igen.
Egyre érdekesebb.. ha egy tételen hosszan nyomva tartod az ujjad nem dob ki valami menüt? Ott mintha lenne egy ilyen menü is, ott mintha írná, hogy hol van konkrétan. Böngészőből egyébként megy a letöltés vagy minden appal ugyanezt csinálja?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39943) psg5 válasza crok (#39942) üzenetére


psg5
veterán

Bongeszobol megy rendesen, levelezobol is csak facebooknal csinalja. Facet is toroktem ujratelepitettem.
Hosszan nyomom kiadja torles opciot es azt hogy megoszthatom.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39944) crok válasza psg5 (#39943) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, hogy csak a Facebook csinálja? Ez nekem nem volt meg eddig..
[Belső tár]/android/data/com.facebook.katana/files
Nem itt vannak véletlenül? A letöltés után nem pont annyival nő a Facebook app nagysága mint amennyi a letöltött file volt?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39945) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Nem tudom, ez-e a megfelelő topik, de legfeljebb átirányítotok.:) Szóval nálam és a nejemnél is teljesen adhoc jellegű a naptár szinkronizálás (az egyik Huawei a másik Xiaomi teló). Ha pc-n csinálom, a közös naptárban azonnal megjelenik a bejegyzés, a telefonra érkezik is mail, de a naptárban már nem jelenik meg (a telefonon). És ugyanígy, ha bármilyen bejegyzést írok a telón vagy a webes felületen, néha átjön, néha nem, de inkább nem. Elég sűrűn használom, használjuk a naptárt, tehát fontos lenne. Van valami ötletetek, mi lehet a gond?

(#39946) psg5 válasza crok (#39944) üzenetére


psg5
veterán

Nem, ott sincs.

F.K.T.

(#39947) crok válasza psg5 (#39946) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nem sokat tudok tenni úgy hogy nincs a kezemben.. max. szedj le egy file manager-t (Solid vagy MiXPlorer pl.) és kerestesd meg a filenév (vagy ha abban nem bízol hogy a nevet megtartotta hát file kiterjesztést csak megtartja..) alapján. Ha nem találja akkor csak olyan helyen elhet amit csak az adott app ér el.. Biztos nem állítgattál semmit el, a file letöltések helyét is nézted amit írtam a beállítások -> tárolás részben? Valami állati triviális lesz, ebben biztos vagyok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39948) tordaitibi válasza crok (#39947) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Redmi Note 4 Mido, RR. rom és én is már találkoztam ezzel.
Üres Download könyvtár, se a gyári fájlkezelő, se a TC. se talált benne semmit.
Reboot megoldotta nekem mindig. Mintha rejtetté vált volna a tartalma.
Magyarázatot nem találtam.

(#39949) crok válasza tordaitibi (#39948) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor át se került oda, az más eset, de valahol tárolni kell..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39950) psg5 válasza crok (#39947) üzenetére


psg5
veterán

Koszi hogy foglalkozol velem!

Biztosan valami egyszeru dolog lesz es siman lehet valamit elallitottam, de azt nem tudom mit. Solid Explorert hasznalok evek ota. Az sem talalja...jo lenne ilyen lukeség miatt ne kellene gyarira visszaallitani :) de tenyleg nem tudom mit allithattam el.

erre gondolsz hogy megneztem -e? Ezt igen. https://prohardver.hu/tema/android_os-t_hasznalok_szakmai_topicja/hsz_39934-39934.html

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.