Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) Diokhan válasza mobilizmo (#39750) üzenetére


Diokhan
addikt

Akkor nincs ötletem, el kell érni, hogy bejöjjön a gyári recovery.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39752) _ocsisajt válasza mobilizmo (#39747) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Bootloadert nyitó kódot kérhetek official Huawei fórumon?
Holnap megyek vissza dolgozóba, akkor előveszem szekrényből a telót és nekiállok a folytatásnak. :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39753) mobilizmo válasza _ocsisajt (#39752) üzenetére


mobilizmo
addikt

E szerint kb 7 nap mire megkapod. Nem értem, hogy miért vannak gyártók akik ennyire oda vannak egy bootloader nyitásért.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39754) Mr. Y válasza _ocsisajt (#39752) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Manapség már nem adják ki. Próbáltam tavaly előtt P20-ra és tavaly P30 Pro-ra, ugyan válaszoltak, de csak annyit, hogy: "Nem adhatjuk ki".

But who is watching the guardians?

(#39755) _ocsisajt válasza Mr. Y (#39754) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Néztem fórumot, tényleg nem adják ki, akkor ennyi volt szerintem...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39756) crok válasza zeon.hu (#39729) üzenetére


crok
Topikgazda

GSM hívásnál valóban 2G / GSM-re gondolsz mert valóban leváltottad 2G / GSM-re a hálózatot? A többi technológián (mert látom pl. LTE B20-at is tud) tud fogadni? Root / ADB lehetőséged van? Kéne egy pár file egy ilyen restart utánról, abból lehetne talán továbbmenni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39757) zeon.hu válasza crok (#39756) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A fiam használja, majd kicsavarom a kezéből :D
Root megoldható, van rá 1 klikkes megoldás.
Mindjárt megnézem, mit szól a 2G-hez.

#?*@&!

(#39758) zeon.hu válasza zeon.hu (#39757) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

2G-re állítva is újraindul bejövő hívásnál.

#?*@&!

(#39759) crok válasza zeon.hu (#39758) üzenetére


crok
Topikgazda

Safe mode-ban is?
Telefon app adattörlés után is?
Ha igen akkor max. az infogyűjtés marad amiből talán meglátjuk mi a nyavíkja.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39760) zeon.hu válasza crok (#39759) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Na, safe módban jó!
Akkor már csak ki kéne deríteni, mi okozhatja.

#?*@&!

(#39761) crok válasza zeon.hu (#39760) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor viszont valamelyik alkalmazás lesz a ludas szerintem..
Telefon joga melyik app(ok)nak van?
Azért érdekes a kérdés, mert pl. a Google Services-nek meg a Google Play-nek is van :D és gyors Google is dobott rá találatot, hogy volt akinél az adattörlés megoldotta :D

---------

Ja igen, ha mégis kéne.. hogy mit kell / lehet ilyenkor összeszedni általánosságban:

- bugreport - ebben azért elég sokminden benne lesz, gyártó/ROM függő hogy a lenti :
pl. MIUI alatt könnyen kinyerhető az alábbi módokon:
Tárcsázó -> *#*#BUG#*#*
..- vagy -
Tárcsázó -> *#*#286#*#*
..- vagy általánosan:
Beállítások -> Telefonról -> CPU -> nyomkodni kell 8..10x
Custom ROM-okban általában a fejlesztői menüben van rá külön gomb.
ADB-vel is kinyerhető a bugreport:
..- Android 7.0 és felette:
adb bugreport bugreport.zip
..- Android 6.0 és alatta:
adb bugreport > bugreport.txt

- /proc/last_kmsg file-t (ez a reboot előtti kernel üzenetek gyűjtője), és ha szerencsénk van akkor crash előtt (ha soft crash) akkor itt lesz a logcat vége.

- RAMOOPS segíthet még ami a /sys/fs/pstore/console-ramoops vagy /sys/fs/pstore/console-ramoops-0 vagy hasonló(k) alatt van.

- /proc/last_kmsg
- /data/tombstones/ és tartalma
- /data/dontpanic/ és tartalma
- /data/system/dropbox/ és tartalma

Ami ebből elérhető azt össze kéne szedni egybe egy softrestart után.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39762) zeon.hu válasza crok (#39761) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kezdjük az elejével, megnézem majd, minek milyen joga van.
(A fene se emlékszik, 4.4 alatt hol a menü erre :D )

#?*@&!

(#39763) crok válasza zeon.hu (#39762) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezekre emlékszem.. [1] [2] meg hogy pont 4.4 alatt szedte ki a Google..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39764) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Arra van valami mód, hogy android 9.0-n, Samsung felületen bizonyos appokat, vagy legalabb egy reszet az sd kartyan taroljam? Elore is koszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#39765) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Van esetleg valamilyen rejtett / programozói menü a legfrissebb gyári note 9 rendszerben, ahol a mikrofon erősséget tudom magasabbra állítani? (hiába takarítom, picit süketebb mint gyárilag volt, pár %-ot emelve már tökéletes). Töltöttem le hozzá pár programot is, de 1. azoknak futnia kell folyamatosan 2. naponta többször be kell lépni újraaktiválni. Gyárilag jobb lenne..

Illetve ha már kérdezek, jó ideje nem találok megoldást:
Még anno az s7e-n a bejövő híváshoz beállítható elutasító üzeneteknél nem volt korlátozva az üzenet hossza. Aztán 1,5 éve váltottam note 9-re, átmentettem onnan mindent, ahogy ezeket a hosszú auto üzeneteket is. Viszont szerkeszteni és újat hozzá adni már nem tudok ami ilyen hosszú, mert már ~120karakterben van gyárilag korlátozva a hossza. Van erre valami kiskapu, hogy tudjak új, hosszabb üzenetet menteni rá? (mert hát működik, elküldi a régi hosszú üzenetet ugyan úgy, tehát alkalmas lenne rá..)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#39766) CM11forP6 válasza Mr. Y (#39754) üzenetére


CM11forP6
újonc

Már tavaly előtt sem adták ki egy P6-hoz. Hetekig emailezgettem a supporttal angolul, majd egyszer csak magyarul válaszoltak. Még egy nyilatkozatot is küldtek, hogy enyém minden felelősség,amit szkennelve vissza kellett küldjek, amit meg is tettem. A végén meg annyit írtak, hogy nem adják.. :C

(#39767) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Költöznék régi telómról androidra.
Már a névjegyek átpakolása megakasztott.
Ezért keresgélés után találtam egy leírást.
Persze nekem bluetooth lehetőséget nem kínál fel csak ennyi van:

Amiben az a különösen bosszantó, hogy öt éves telefonom képes lenne áthúzni androidról a névjegyeket, de ugye nem ott vannak.

Szóval, én nem találom a megfelelő gombot a névjegyek bluetooth-on történő importálására vagy droid ilyet nem tud?
Mit mondjak kiváló kezdet.

(#39768) Somatom válasza -szabi- (#39767) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudod a VCF -et egyszerűen csak átküldeni? Anno Symbian -ról költöztem, de abban volt mikroSD hely. Oda kimentettem, kártya droidba és import. Szóval, a droid kezeli a VCF -et, ha már a telón van. Kékfogon még nem próbáltam közvetlenül névjegyzékbe importálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39769) -szabi- válasza Somatom (#39768) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt csináltam végül, csak elsőre azt akartam amit ismerek.
Végül a 284 névjegyből 184-et azonosít droid.
Majd lesz türelmem átbogarászom mi a -100 oka.
Remélem csak a több számos névjegyeket számolják másképp.
Az sms-eket meg sem próbáltam áthozni.

Most inkább azon agyalok, amit win-en megszoktam az itt, hogy is van.
Amire ott megvolt az alkalmazás arra itt mit használjak.
De ezzel már átmegyek majd az alkalmazásos topikba.
Köszi. :)

(#39770) MrRaszta


MrRaszta
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom jó helyen járok, remélem igen. Kijelző csere után, csak felvillan a kép majd újra elsötétül. Valakinek valami tippje hogy mitől lehet?

(#39771) -szabi-


-szabi-
őstag

Természetesen a rosszabbik eset történt, 100 nevet nem húzott át. :(

(#39772) Diokhan válasza MrRaszta (#39770) üzenetére


Diokhan
addikt

Milyen készülék? Hol csinálták a cserét? Gyári alkatrész vagy utángyártott? Új vagy használt alkatrész? Szalag épségben van? Kijelkző, ami bele került biztos, hogy kompatibilis? Más egyéb életjel van, miután elsötétült a kép (gondolok itt bejövő hívás tesztelésre, hangerő gombok megnyomásánal adott hangjelzésre stb)?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39773) -szabi-


-szabi-
őstag

Arra van ötlete valakinek, ha csengohang.mp3 fájlt bemásolom a belső tárhely/Ringtones mappájába akkor csengőhangként kijelölés után miért készül egy csengohang (1).mp3 másolat róla ugyanabba a mappába?

[ Szerkesztve ]

(#39774) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,

Régebbi telefonom van (LG G2 android 5.0.2 gyári rom) és a használati szokásaimnak eddig tökéletesen megfelelt, de most több app is úgy frissült, hogy használhatatlan lett tőle a telefon.

Olyan appok, amik fiókot tárolnak el a telefonon (Facebook, Messenger, Microsoft OneNote, OneDrive stb.) android.process.acore hibaüzenetet okoznak és emiatt nem lehet használni a készüléket sem hívásra, sem hívásfogadásra. A névjegyzék nem elérhető a hibaüzenet miatt és amikor engem hív valaki, akkor csörög, de nem tudom felvenni. Feleségemnek ugyanilyen készüléke van, mindkettőn mostanában kezdett jelentkezni ugyanez a hiba. Az enyémet többször reseteltem (visszaállítottam gyári beállításokra) és újraraktam mindent, de ismét előjön a hiba. Feleségem telefonján ezt már nem játszottam el, mert felesleges.

Arra jöttem rá, hogy ha csak a google fiók van a telefonon, azaz törlök miden mást, akkor megszűnik a hiba (illetve ez sem biztos, mert van, hogy plusz egy fiókot még le tud kezelni, most pl. van google és facebook, de ha MS fiókot teszek még mellé, akkor már előjön a hiba. Vagy fordítva is működik, hogy google és MS fent van, de FB már megöli)

Sok guglizással arra jutottam, hogy nem csak ezt a modellt érinti a hiba, hanem sok másik régebbi készüléket is és elvileg ilyenkor a contacts app (ha így hívják) terhelődik túl, mert van talán valami 1MB korlát a metaadatoknál
https://stackoverflow.com/questions/37946435/android-process-acore-has-stopped-working

Illetve itt:
This is caused because of the the 1MB limit on individual contacts and their metadata. It spits out a TransactionTooLargeException when the sync happens with the contacts storage and it fails. And it happens because Facebook has access to your contacts in the permissions when you install the app.
https://androidforums.com/threads/how-to-fix-android-process-acore-has-stopped-working.606878/page-2

Ezen a régi androidon nem tudom megtiltani az appoknak azt, hogy piszkálják a kontaktokat.
Sajnos nem elég a telefonokra csak a google fiók, mert az online oktatás miatt többféle appra is szükség lenne!
Másik ROM-ot meg nem szívesen tennék fel, mert az erre a készülékre való legjobbak is fagyogatnak az írják, illetve online bankolást egy nem gyári oprendszeren nem szívesen csinálnék...

Valami ötlet esetleg? (két új telefon vásárlásán kívül :-)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#39775) crok válasza eszgabor (#39774) üzenetére


crok
Topikgazda

Logcat nélkül még az se biztos, hogy amit találtál az a te problémád. Kéne logcat..

És lehet nem fogod megúszni a dolgot:
- mondjuk alternatív appok használatával
(Swipe Facebook, MaterialFBook.. Tinfoil.. hasonlók, azokhoz nem kell ilyen regisztrált fiók)
- vagy hát.. új készülékkel..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39776) eszgabor válasza crok (#39775) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Rendben, köszi, megnézem a logcat-ot hogyan kell használni és ha sikerül kinyernem a szükséges adatokat, akkor jelentkezni fogok. Az alternatív appok használata biztonság szempontjából nem gáz?
Úgy értem ezzel idegeneknek adom meg a felhasználónevemet és jelszavamat, nem?
Windows phone 8.1-nél is erősen aggódtam emiatt, miután a yputube, gmail stb. appok hivatalosan kikerültek az áruházból és helyettesítő megoldások jöttek mindenféle indiai programozók neve alatt, felmerült bennem kérdés, hogy akkor most ők ezeket látják vajon?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#39777) crok válasza eszgabor (#39776) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39778) eszgabor válasza crok (#39777) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Mármint a "Nem lesz." azt jelenti, hogy nem lesz gond a helyettesítő alkamazásokkal, ha arra kerül a sor?
Ezt sikerült kinyernem a telefonból, amikor a hibaüzenet előjön (2x is kiírja és le kell okézni őket)
04-26 20:45:47.031 13653-13680/? E/JavaBinder: !!! FAILED BINDER TRANSACTION !!!
04-26 20:45:47.031 13653-13680/? E/AndroidRuntime: FATAL EXCEPTION: ContactsProviderWorker
Process: android.process.acore, PID: 13653
java.lang.RuntimeException: Package manager has died
at android.app.ApplicationPackageManager.queryContentProviders(ApplicationPackageManager.java:696)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.getDirectoryProviderPackages(ContactDirectoryManager.java:224)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:261)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackagesIfNeeded(ContactDirectoryManager.java:194)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:184)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.updateDirectoriesInBackground(ContactsProvider2.java:1141)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.performBackgroundTask(ContactsProvider2.java:933)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2ForLG.performBackgroundTask(ContactsProvider2ForLG.java:385)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2$1.handleMessage(ContactsProvider2.java:748)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:102)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:135)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java:61)
Caused by: android.os.TransactionTooLargeException
at android.os.BinderProxy.transactNative(Native Method)
at android.os.BinderProxy.transact(Binder.java:496)
at android.content.pm.IPackageManager$Stub$Proxy.queryContentProviders(IPackageManager.java:2816)
at android.app.ApplicationPackageManager.queryContentProviders(ApplicationPackageManager.java:694)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.getDirectoryProviderPackages(ContactDirectoryManager.java:224)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:261)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackagesIfNeeded(ContactDirectoryManager.java:194)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:184)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.updateDirectoriesInBackground(ContactsProvider2.java:1141)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.performBackgroundTask(ContactsProvider2.java:933)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2ForLG.performBackgroundTask(ContactsProvider2ForLG.java:385)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2$1.handleMessage(ContactsProvider2.java:748)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:102)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:135)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java:61)
04-26 20:45:47.074 13631-13631/? E/ActivityThread: Failed to find provider info for com.lge.ims.rcs
04-26 20:45:47.421 13631-13698/? E/ExternalAccountType: Unsupported attribute readOnly
04-26 20:45:48.304 13631-13698/? E/ExternalAccountType: Unsupported attribute readOnly
04-26 20:45:48.449 13631-13698/? E/ExternalAccountType: Unsupported attribute readOnly
04-26 20:45:49.363 21377-21378/? E/DSQN: src addr is not same with wlan's ip address
04-26 20:45:50.560 13752-13790/? E/JavaBinder: !!! FAILED BINDER TRANSACTION !!!
04-26 20:45:50.561 13752-13790/? E/AndroidRuntime: FATAL EXCEPTION: ContactsProviderWorker
Process: android.process.acore, PID: 13752
java.lang.RuntimeException: Package manager has died
at android.app.ApplicationPackageManager.queryContentProviders(ApplicationPackageManager.java:696)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.getDirectoryProviderPackages(ContactDirectoryManager.java:224)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:261)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackagesIfNeeded(ContactDirectoryManager.java:194)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:184)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.updateDirectoriesInBackground(ContactsProvider2.java:1141)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.performBackgroundTask(ContactsProvider2.java:933)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2ForLG.performBackgroundTask(ContactsProvider2ForLG.java:385)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2$1.handleMessage(ContactsProvider2.java:748)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:102)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:135)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java:61)
Caused by: android.os.TransactionTooLargeException
at android.os.BinderProxy.transactNative(Native Method)
at android.os.BinderProxy.transact(Binder.java:496)
at android.content.pm.IPackageManager$Stub$Proxy.queryContentProviders(IPackageManager.java:2816)
at android.app.ApplicationPackageManager.queryContentProviders(ApplicationPackageManager.java:694)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.getDirectoryProviderPackages(ContactDirectoryManager.java:224)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:261)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackagesIfNeeded(ContactDirectoryManager.java:194)
at com.android.providers.contacts.ContactDirectoryManager.scanAllPackages(ContactDirectoryManager.java:184)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.updateDirectoriesInBackground(ContactsProvider2.java:1141)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2.performBackgroundTask(ContactsProvider2.java:933)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2ForLG.performBackgroundTask(ContactsProvider2ForLG.java:385)
at com.android.providers.contacts.ContactsProvider2$1.handleMessage(ContactsProvider2.java:748)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:102)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:135)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java:61)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#39779) crok válasza eszgabor (#39778) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyen hosszú és főleg logot vagy kódot tartalmazó dolgokat inkább majd pastebin.com-ra vagy hastebin.com-ra tegyél fel és csak a linket add meg ;)

A nem lesz gond arra vonatkozott hogy nem is az app-ba lépsz be természetesen hanem a Facebook account-odba egy weblapon amit az app jelenít meg, ezek az alternatíva appok un. wrapper-ek amik kb. azt csinálják, mintha te belépnél egy böngészőben a FB mobil felületén és ők feldolgozzák azt amit a Facebook küld, kiszedik belőle azt amit nem akarsz megjeleníteni (pl. nem jeleníti meg a hirdetéseket, nem jelentít meg / elrejt bizonyos részleteket a normál Facebook oldalból.. etc..).

És igen, úgy néz ki valóban az a gondod.

Ami viszont probléma hogy (nem értem, miért?) nem akarsz root-olni viszont az app(ok) amivel a jogosultságokat lehetne kezelni csak root-oltan mennek. Marshmallow (Android 6) vagy felette már menne root nélkül is.. Ez sajnos ilyen, a két készülék (és főleg a rendszereik) nem mai darabok már. Ha lenne root akkor pl. az AppOpsX-et vagy az App Ops-ot lehetne használni a jogosultság megvonására Android 5-n is (6-tól az App Ops már menne egy kiegészítő app-al root nélkül is). A Facebook app pl. biztosan kér kontaktokhoz jogot (megnéztem) és Android 5-n kérdés nélkül (a telepítés tényével) meg is kapja a rendszertől (mert ez egy régi rendszer, régen ez így működött). Elvileg kézzel meg lehetne vonni a jogot adb-vel is, erre a parancsok:
adb shell pm revoke com.facebook.katana android.permission.READ_CONTACTS
adb shell pm revoke com.facebook.katana android.permission.WRITE_CONTACTS
adb shell pm revoke com.facebook.katana android.permission.GET_ACCOUNTS
adb shell pm revoke com.facebook.katana android.permission.GET_ACCOUNTS_PRIVILEGED

De az a gondom ezzel, hogy Android 5-n szerintem nem is igen működik.. bár kellene. Mármint hogy utána az app maga működik-e majd, úgy értem.

Esetleg ha mégis a Facebook appot akarjátok továbbra is használni használni akkor a szinkronizációk közt a kontaktszinkronizációt nem lehetne kikapcsolni? Vagy Facebook Lite / Swipe? MaterialFBook (ez legalább FOSS is)?

Esetleg böngészőben használni a Facebook-ot a saját alternatív URL-jeikkel ("csökkentett teljesítményű", mobileszközre igazítottan csökkentett képességű webalapok), mint pl.:
https://touch.facebook.com/
https://mbasic.facebook.com/
https://d.facebook.com/
https://m.facebook.com/

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39780) eszgabor válasza crok (#39779) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Rendben, bocsi, nem ismertem ezeket a beillesztős lehetőségeket!
Alapvetően nem is biztos, hogy csak a FB csinálja ezt, mert most, hogy reprodukálnom kellett a hibát és feltettem mident sorban míg elő nem jött a hiba és most pl. a onedrive volt az, ami egy biztonsági módba bootolás, majd normál bootolás után egészen addig írogatta a hibát míg le nem töröltem az appot a telefonról, holott a biztonsági mód után normálisan bootolva csak a google fiók marad meg. Szóval nem tudom hogy törölt fiókkal is próbálta-e piszkálni a kontaktokat vagy mi történt.
Annyit nyernék vele mindenképpen, hogy egy appal kevesebb piszkálja a kontaktokat, de a probléma inkább rendszerszintűnek tűnik. Mivel az oprendszer már évek óta nem frissül, így gondolom az appok változhattak. Eddig biztos volt valami limitáció az appok készítői számára, de mivel a google úgy gondolta, hogy elég idő eltelt már a régi androidok óta és a maradék felhasználót is ideje újabb készülékek felé terelni, így feloldották a limitációt, vagy legalábbis megnövelték a korlátot. De ez csak fikció, lehet, hogy simán egy benézés eredménye.
Az a baj, hogy gépész vagyok nem programozó, így ezzel az adatbányászattal is megszenvedtem, meg fogalmi zavaraim is vannak, hogy pl. egy root-olással mi változik meg a készüléken. Pl. attól kezdve feltételezem, hogy egy rosszindulatú kód könnyen meg tud változtatni valamit az oprendszerben és pl. keyloggert futtatni vagy ilyesmi, de lehet nincs igazam.
Megpróbáltam egyébként a root-olást, mikor a logcat dolgot csináltam, mert sokáig nem boldogultam az adatok kinyerésével (nem sikerült adb szervert csinálnom az android studio-hoz), de az xda-n az egyetlen veszélytelen módszernek a one click root-ot ajánlották, de kiderült, hogy 40 dollár (úgy rémlik) Lehet már a telefon se ér ennyit, ha még adna érte valaki pénzt egyáltalán :-)
Ezeket a további FB lehetőségeket nem is ismertem. Ha úgy adódik, akkor kipróbálom őket.
Most igazából sikerült felvarázsolni a google, facebook, messenger lite és simple fiókokat egymás mellé. Csak a microsofté hiányzik nagyon, de attól már lehal. Nem tudom segítene-e, ha a FB helyett lenne fenn valamelyik webalapú, amit javasoltál és akkor hátha menne még a MS is...
Ha lesz türelmem megpróbálom :-)
Köszönjöm szépen a segítségedet!

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#39781) eszgabor válasza crok (#39779) üzenetére


eszgabor
aktív tag

A FB app-ban névjegyekre vonatkozó beállítást egyébként csak olyat talátam, hogy "Névjegyek folyamatos feltöltése" ki-be kapcsolás opciót, de ki volt kapcsolva.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#39782) crok válasza eszgabor (#39780) üzenetére


crok
Topikgazda

"de a probléma inkább rendszerszintűnek tűnik." - mert az is de ma már nincs ilyen.

"De ez csak fikció" - igen, ez már nagyon régóta máshogy működik.

"az egyetlen veszélytelen módszernek a one click root-ot ajánlották" - na azt SEMMIKÉPP nem ajánlom ha már belakott rendszerről van szó, az ilyen Kingroot meg hasonlókat széééépen el kell felejteni és olyan megoldást kell használni aminek a kódjának a forrása ismert (ma már Magisk, régen SuperSU de csak azért említem mert régi a rendszered).

"Az a baj, hogy gépész vagyok nem programozó" - az egyrészt mindegy mert segítek, kis műszaki vénával meg akarással meg lehet oldani. Másrészt valaha én is gépésztechnikusként végeztem :D Jó, ma már nem gyakorlom.. meg másban helyezkedtem el - de én se vagyok programozó, nem is kell annak lenni ehhez.

"Köszönjöm szépen a segítségedet!" - nincs mit, remélem belekezdesz és sikerül (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39783) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok!
Van olyan kamera alkalmazás amivel videózhatom magam, de ne legyen megnyitva az app? (galaxy a70, van ilyen funkció Samsungon?)
Word dokumentumot olvasnék mobilról, de úgy nem tudom, ha a kamera alkalmazás van a képernyőn.
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#39784) crok válasza kovacslevi98 (#39783) üzenetére


crok
Topikgazda

PiP / Split screen / osztott képernyővel nem megoldható?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39785) Diokhan válasza kovacslevi98 (#39783) üzenetére


Diokhan
addikt

Hangrögzítő? Vagy kell a kép is?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39786) szombi


szombi
tag

Sziasztok!
Samsung Galaxy J6 (2016) tárhely probléma:
Folyton sír hogy nincs elég tárhely, pedig a "szabad tárhely" résznél 408MB-t ír. Újraindítás rövid időre segít, aztán elkezdi újra. Bármilyen pár megás appot szeretnék feltenni, törülni kell ezt-azt.
Főleg a Messenger, Facebook, Gmail, Google Play szolgáltatások gyűjtenek maguk alá 50-300MB adatot, azokat hamar törölni lehet, de pár nap alatt megszedik magukat és ismét 400MB körüli értékre esik vissza a szabad tárhely. Be lehet valahogy állítani a figyelmeztetés küszöbértékét? Be lehet-e állítani, hogy ne töltsenek a fenti (egyébként használt) alkalmazások minden szir-szart amikor épp nem használom?

(#39787) mobilizmo válasza szombi (#39786) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez valóban kevés, küszöb értéket szerintem nem tudod állítani. Valószínűleg nem véletlenül nem tették ki ennek a lehetőségét a beállításokba. Amit még érdemes megnézni (ha használod) az a Google Fotók. Simán felszalad GiB közelébe ha erősen használod és ez nem a fotók foglalása, hanem a gyorsítótár és a felhasználói adatok. Tehát simán törölhető, 3-4 kattintással újra beállítod az appot, újra szinkronizál. Valamennyi helyfoglalás visszakúszik, de korántsem annyi mint volt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39788) szombi válasza mobilizmo (#39787) üzenetére


szombi
tag

Google Fotók nincs rajt, vagy legalábbis nem tudok róla. A fotók/videók elméletben SD kártyára mennek. Az se lenne utolsó ha a facebook/messenger is alaphelyzetben oda rakná a dolgait de nem lehet beállítani rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#39789) mobilizmo válasza szombi (#39788) üzenetére


mobilizmo
addikt

Samsunggal kapcsolatban nem vagyok képben, de a legtöbb gyártó ROM-jain gyárilag rajta szokott lenni. Mondjuk ha van, de nem használod, akkor nem is hízik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39790) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e a kérdésemmel, de futok egy kört. Azt szeretném megtudni, hogy ha nem akarom, hogy a telefon frissítsen új fw-re, androidra stb., akkor azt, hogy tudom megtenni? Lehet egyáltalán? Mert lekapcsoltam elvileg az automata friisitést, de mégis letölt mindig valamit, meg bombáz konstans üzenetekkel, hogy frissíteni akár, újra akar indulni és hasonlók és ezek az üzik is bosszantóak. Ezt lehet valahogy kezelni?

A válaszokat előre is köszi. :R

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#39791) crok válasza egyedülülő (#39790) üzenetére


crok
Topikgazda

Elarulod milyen keszulek milyen rendszer..?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39792) Somatom válasza egyedülülő (#39790) üzenetére


Somatom
veterán

Ez gyártó/készülékfüggő. Moto -n talán két helyen kellett belemásznom, hogy békén hagyjon. A Samut már egyszer újrahúztam emiatt, de így is az almenük, almenüinek almenüibe kell túrkálnom, de még így is bepróbálkozik a nyomorult.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39793) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam twrp-ben backup-ot csinálni, de leáll hibával. Mi lehet ez, és tudok-e vele valamit kezdeni?

(Xiaomi Mi9T, utolsó multi dev rom, official twrp.)
ez az üzenet Köszönöm

(hogy tudok jobb minőségű képet beilleszteni?:) )

[ Szerkesztve ]

(#39794) egyedülülő válasza crok (#39791) üzenetére


egyedülülő
őstag

Honor 20 Pro, 9 es android.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#39795) crok válasza dzsordzs69 (#39793) üzenetére


crok
Topikgazda

Ebből az egy darab képből ez megmondhatatlan.
A TWRP csinál logot amit feltehetsz pl. pastebin.com-ra (advanced menu - copy recovery log - ekkor a belső tárba teszi a logot). A 255-ös error code az "olyan hiba történt amire nincs se kivételkezelés se rendes hibaleírás" szóval bármi is lehet. Látom írtál a topikjába is, és ha picit visszaolvasol akkor van ott egy TWRP említve mint hivatalos meg egy OrangeFox is, szerintem azzal próbáld meg (ugye azt se tudjuk melyik van fent)..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39796) dzsordzs69 válasza crok (#39795) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi, próbálok majd log-ot lőni.:) A twrp-ről írtam, hogy hivatalos, szóval az van fenn.

(#39797) crok válasza dzsordzs69 (#39796) üzenetére


crok
Topikgazda

Bah.. ok, hivatalos.. de hanyas? :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39798) dzsordzs69 válasza crok (#39797) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Jaaa, bocs. :D 3.3.1-0

(#39799) crok válasza dzsordzs69 (#39798) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak mert a cím eleve 3.3.1-12..
- Remember that the unofficial builds are always more updated of the official builds
TWRP 3.3.1-12 Unofficial by mauronofrio
Ami azért szép, mert nézd csak az changelog-ot:
"TWRP 3.3.1-12 Xiaomi Mi 9T/K20 (davinci/davinciin) by mauronofrio:
- Fixed error 255 during backup caused by /data/per_boot folder."
Na, nálad pont nem 3.3.1-12 van fent - de pont a /data mentésénél és pont 255-s hibával száll el :D

Az update meg egyszerű ha már van fent TWRP, tudod közvetlenül TWRP-ből flash-elni az img-t az install menüben, csak válaszd ki alul a zip helyett hogy image-et akarsz flash-elni meg utána hogy a recovery-re akarod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39800) dzsordzs69 válasza crok (#39799) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, köszi, ezt láttam (mármint, hogy van újabb), de az official twrp app szerint jó voltam azzal a verzióval, azért nem frissítettem. Viszont most feltettem az újabbat, de azzal is elszáll ugyanott, ugyanúgy.:(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.