Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Bozek válasza joelke HU (#14000) üzenetére


Bozek
nagyúr

Minden megoldható. LightFlow-val bármelyik program értesítési hangja átállítható.

(#14002) joelke HU válasza Bozek (#14001) üzenetére


joelke HU
senior tag

Köszi. Közben rájöttem, hogy mi volt a baj. A ringtone mappába raktam a hangot nem a notification-be. Most már jó. Kicsit még szoknom kell. Évekig wp-s majd bb-s voltam. Még a 2.1 környékén volt egy-két hétig droidom.

Motorola G51

(#14003) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Nem nagyon találtam jobb topicot, ezért itt kérdezem:

Lehet már tudni, hogy mi a jövője a mobil kijelzőknek? Vagy általánosan a kijelzőknek? Gondolok itt a technológiára.
Tudomásom szerint a jelenlegi csúcs a True HD IPS+ meg az amoled plus.
Valami új esetleg, ami talán még csak prototípus?

(#14004) #79335424 válasza ReSeTer (#14003) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondjuk egy origami kivitelű kijelző.

(#14005) ksanc válasza ReSeTer (#14003) üzenetére


ksanc
őstag

Nincs jövőjük. A következő lépcső az emberi agyba épített interfész, amin keresztül az eszközök wireless kommunikálnak az agyaddal. Na az lesz a felbontás, meg színhűség, meg király grafika apám! MUHHAHHAA :))
Bocs, holnap ZH-t írok :)

(#14006) felora:) válasza felora:) (#13805) üzenetére


felora:)
tag

erre valaki esetleg? :F

próbálkoztam azóta a mac ghost nevezetű csodálatos programmal, de eredménytelenül, hiába állítottam be mien mac címet akarok, nem érdekelte, random adott egyet.....

(#14007) bigjoe2627


bigjoe2627
csendes tag

Még mindig nem tom mit csináljak, pár napja leírtam már mi a gond és senki nem mond semmit!

(#14008) szili.tamas1 válasza bigjoe2627 (#14007) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szilvas buktat mert azt szeretem ;]
Viccen kivul, esetleg feltehetned ujra a kerdest, mert nem hinnem hogy van valaki aki magatol emlekezni fog ra, mit kerdeztel 3 napja. :) :R

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#14009) koboldozat


koboldozat
senior tag

Üdv!

Van egy Sony Ericsson Xperia Arc S (LT18i) telefon és csak annyit csinál hogy bejön a Sony felirat utána meg villog aztán az Xperia felirat és semmi nem tud tovább menni csak villog és ezt csinálja folyamatosan egymás után. Mi lehet a probléma? Meg lehet itthon csinálni vmi progival Flashtool ilyesmi? Mert a SEUS már nem működik.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#14010) 7Sony7 válasza bigjoe2627 (#14007) üzenetére


7Sony7
addikt

Ilyenkor írd meg újra, vagy linkeld be. Amúgy én elvinném valakihez, aki látott már ilyen recoveryt.
Amúgy én először nyomnék egy wipe media partitiont, ha nem eké, wipe cache, ha az sem, akkor factory reset. Nem árt, ha tudod mik ezek, nézz utána google.ha így semjó, akkor gari, feltéve, hogy nem gond a root.

-

(#14011) mexel válasza Blue Eagle (#13999) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Nem akarok komolyan belemászni, ahhoz nagyon neki kellene állni és sok mindent az alapokról kezdeni. Eléggé kiestem egy-két dologból, főleg linux szinten. Sajnos ez nem olyan mint a biciklizés :D
Amit szeretnék az valóban az hogy belepiszkálgatni, alkalmazásokat pakolgatni/cserélgetni a romokban, ráadásul úgy hogy utána működjenek is. ( pl gapps-ot beleintegrálni a romba, vagy csak bizonyos google alkalmazásokat, boot logót cserélni, stb)

Az lenne a kérdés hogy ezekről hol találok jó és emészthető olvasmányt? Most télen kicsit ezt nézegetném hogy legyen erről is valami fogalmam :)

A mentés nálam nem kérdés, azt még anno jól megtanultam, főleg amikor az ember még fiatalon letörli/elveszti a fotói-zenéi nagyrészét akkor megtanulja hogy mindent több helyen tároljon és mentsen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14012) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok a Samsung smart view 2.0 nem megy a samsung galaxy sIII neo-n,pedig a play-ben azt írja, hogy sIII működik.
Hogyan lehet orvosolni ezt a problémát?

(#14013) Ketoiz


Ketoiz
csendes tag

Üdv mindenkinek! Egy olyan problémám lenne egy ZTE Arizona-val, hogy bekapcsolás után ezt a hibaüzenetet dobja ki :com.android.setupwizzard. Ebbem kérnék segítséget, hogy mit lehetne vele csinálni? Előre is köszönöm a segítséget !

(#14014) ksanc válasza mexel (#14011) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Hát úgy elsőnek elkezded olvasgatni ezt, meg a dual sim mélyvíz topikot. Úgy az elejétől :) Sok mindent ki lehet hagyni, de rengeteg infó is van, vagy az, hogy hol találod.
Nincs összefoglaló leírás, mert az könyvet jelentene és annyi ideje senkinek nincs :D Nameg ugyan maga az android rendszer az hasonló a különböző platformokon, de az, hogy hogyan is jut oda, melyiket hogyan lehet buherálni, na az már nagyon tud különbözni.
Itt mindenki a tapasztalatokból, sajátjából vagy másékból tanul.
Aztán itt vannak keeper, cappa, hungobungo és még pár embernek a blogjai, cikkei.
És főleg legyen egy telód, amit nem félsz babrálni, mert a gyakorlat a legjobb oktató :D
Némi angol tudás sem árt, mert angolul millió leírás és téma van, de csak töredékét találod meg magyarul is.
És türelem is kell, nem fog egyik napról a másikra menni.
Elég sok mindent meg lehet csinálni windóz alatt is, de van amit nem és egyszerűbb is.

[ Szerkesztve ]

(#14015) mexel válasza ksanc (#14014) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, közben már kutakodom. Annyit már elértem hogy sikerült egy-két dolgot átírnom, javítanom ami már működik is. Sok idő kell majd a dologhoz, lesz pár félig átaludt éjszakám megint :D

Miért kell ilyesmit kiatalálnom :F Pár évig dolgoztam egy tökéletes unattended Win Xp telepítő cd-n ami utólagos beállítások nélkül is "irodkész" vagy "felhasználókész" a lehető legstabilabb módon. Mire végre elkészültem vele mehetett a polcra, mert már mindenki kezdett win hetet használni :DDD
De legalább sok mindenre rájöttem és megtanultam ami egyébként kimaradt volna. Ez ilyen hasznos projektem lesz :DDD

Az itt szereplő valódi hozzáértők közül már szinte mindenki blogját és sok hsz-ét olvastam, sokat segítenek. :R

Most egy coolpad f1 inspirált erre, mert itt van ez az egész jó telefon és nincs egy normális rom rá. Ajándékba lesznek a telefonok, plusz egyet megtartok gyakorolni. Azért is érdekel a téma mert a kínai telefonok már bőven ott tartanak hogy talán érdemes foglalkozni ezzel a dologgal, legalábbis nem árt kicsit ehhez is érteni.
Első androidos mókolásaimkor még nem nagyon voltak jó formában a kínai telefonok-tabletek, akkor Galaxy S 1-en tanulgattam a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#14016) mexel


mexel
veterán

Rögtön kérdeznék is valamit, lehet hogy hülyeség: Sajnos csak kínai romok vannak ehhez a Coolpad F1 telefonhoz, és kínai lokáció van megadva. ha átállítom magyarra akkor pl a téma letöltés nem működik.
A telefon Huawei G50-nek van beállítva build.prop-ban. Így gondolom ahhoz keresi a témákat, stb. Ugyanígy csak kínai nyelvű találatok alapból a zenelejátszóban, stb. Erre van mód hogy magyar oldalon keressen? Vagy akkor nem elég a lokáció váltás hanem olyan alap rom kellene amit már "honosítottak" valami ilyen típusú itthoni készüléken?

Talán érthető mit szeretnék.

(#14017) Keeperv85 válasza mexel (#14016) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"ha átállítom magyarra akkor pl a téma letöltés nem működik."

Hol állítod át?

"Erre van mód hogy magyar oldalon keressen?"

Ahhoz kéne magyar szerver, szerintem nincsen...

(#14018) mexel válasza Keeperv85 (#14017) üzenetére


mexel
veterán

Bocs, a lokációra gondoltam és build.prop-ban írtam át ( ha a lokáció marad kínai akkor működik a dolog).
Most annyiból jó lett, hogya téma letöltésnél már nem tyúklábas a témák leírása, az magyar, inkább a baidu-s alkalmazásokkal van a gond, de az ha jól tudom kínai oldalakat indexel és azért van ez. Ezt vagy gyomlálni kell vagy talán létezik baidu-s app ami európai-ra van állítva valahogy, ezt kéztlem. ( azaz európai oldalakon keressen, de szerintem pont nem erre találták ki a kínai google-t)
Annyira azért ez nem érdekes mert ha lehet akkor törlöm ezeket.
Jó lenne olyan módon összehozni a rendszert, mint az itthon kiadott emui-s telefonokon van, ott nincsenek tyúklábas találatok ahogy láttam. (lehet hogy ahhoz egy itthoni rom kellene)

Egy más kérdés lenne: A romokban amiket nézegetek, be van építve a KangVip tools. Ezt simán törölhetem a telepítőből és akkor működőképes lesz a rendszer enélkül is? Vagy ez ennél kicsit bonyolultabb?

[ Szerkesztve ]

(#14019) Keeperv85 válasza mexel (#14018) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Most annyiból jó lett, hogya téma letöltésnél már nem tyúklábas a témák leírása, az magyar, inkább a baidu-s alkalmazásokkal van a gond, de az ha jól tudom kínai oldalakat indexel és azért van ez"

Meg azért, mert a kereső oldal és a böngésző is kínaira van állítva...

"Egy más kérdés lenne: A romokban amiket nézegetek, be van építve a KangVip tools. Ezt simán törölhetem a telepítőből és akkor működőképes lesz a rendszer enélkül is?"

Elméletileg nincs hatása a rendszer működésére...

(#14020) mexel válasza Keeperv85 (#14019) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ez jól hangzik. A kereső oldalt és böngészőt hol tudom magyarra állítani? Ezt az apk tartalmazza, vagy valami más ( pl build.prop - ott nem találtam erre utaló jeleket :D )?
Most éppen az apk-k szerkesztését olvasgatom, de ez hosszabb lélegzetvételű lesz nekem, ezt későbbre kell hagyjam.

[ Szerkesztve ]

(#14021) Keeperv85 válasza mexel (#14020) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Valamelyik apk-ban, többnyire a Browser.apkban kell keresgélni. :K

(#14022) mexel válasza Keeperv85 (#14021) üzenetére


mexel
veterán

Ehhez az apktool a megfelelő program? Vagy mi az ajánlott? Win alól vagy droid alól nézzem/szerkesszem inkább? A végén még sok időt megspórolhatok az iránymutatással :R

(#14023) Keeperv85 válasza mexel (#14022) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ehhez az apktool a megfelelő program?"

:K

"Win alól vagy droid alól nézzem/szerkesszem inkább?"

Linux alól. Ha más nincs megteszi a Windows is, de droid alatt nem fog menni semmiképp.

(#14024) mexel válasza Keeperv85 (#14023) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Akkor ezt későbbre hagyom, maradjon így egyelőre. Ha kiderül hogy jó ez a rom és érdemes a baidu-s cuccokat megtartani akkor megcsinálom, de ezt az apktoolt majd gyakorolnom kell előtte. Már találtam leírást is róla, amint van időm tüzetesebben elolvasom.

Más: egy romban melyik rész flelehet azért, hogy pl megy a youtube vagy nem, és böngészőben elindul a webm vagy nem. Majdnem ugyanaz a kettő rom, de ezek a különbségek.

(#14025) Keeperv85 válasza mexel (#14024) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Válasszuk külön a kettőt, mert más és más kell hozzá!

A Youtube alkalmazásnak kell a gsf, vagyis a Google Sevice FrameWork, ami a gapps csomag része, ezen felül a megfelelő jogosultságok.

A böngészős verzió viszont kizárólag a böngészőtől függ. Az még akkor is megy, ha egyáltalán nincsen Google szolgáltatás telepítve, ha megfelelő a böngésző.

(#14026) DVlad


DVlad
őstag

Urak, a kitkat update óta nem indul a sygic, azt írja, hogy sd kártya hozzáférés megtagadva. Ennek oka az, hogy kitkat alatt már nem lehet sd-re telepíteni? Ezt nem is tudom orvosolni? (Razr HD, és elōtte tökéletesen futott. Az update is gyári, semmi mahina, sehol.)

(#14027) Keeperv85 válasza DVlad (#14026) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

" Ennek oka az, hogy kitkat alatt már nem lehet sd-re telepíteni?"

Attól tartok igen... :(

(#14028) mexel válasza Keeperv85 (#14025) üzenetére


mexel
veterán

Úgy gondoltam, hogy a gapps már fent van, ( ugyanaz mindkettő romon) és az egyiken megy minden google alkalmazás, a másik romon pedig a youtube hibával leáll ha a vidót elindítanám. A keresés és minden egyéb youtube dolog megy. ( több féle gapps-el és youtube-al ki lett próválva, sehogy sem megy)

Ugyanakkor a böngészőkben nem mennek a webm-es oldalak. ( példának okáért az időkép oldalán az időkép aloldal. Ott egyszerűen nem mutat semmit vagy csíkozódik a kép. Több ilyen oldal is van, ez csak példa)
Nem csk egy böngészőben nem megy, hanem egyikben sem ami fellelhető. Abban a romban amiben viszont a youtube is megy, ott hibátlanok ezek az oldalak.

Kíváncsi lennék mi a különbség a 2 romban, csak nem tudom ezt hol kell keresni, mi a felelős pl a webes felületért.

[ Szerkesztve ]

(#14029) air válasza DVlad (#14026) üzenetére


air
nagyúr

Gyanús. Gyári Sygic nem akar a külső SD-re írni. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14030) Keeperv85 válasza mexel (#14028) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van egy pár lehetőség rá, ami a Youtube-ot illeti. Ezek biztosan:

system/lib/ >>

libgmscore.so
libcronet.so
libm2ts_player.so

A böngészés pillére a chromium motor vagy a webcore. Szintén a lib könyvtárban keresendő fájlokban vannak.

(#14031) mexel válasza Keeperv85 (#14030) üzenetére


mexel
veterán

:R
Köszönöm! Már csak egy kérdés: Ha ezeket a "jó" romból átmásolom ezek így működhetnek, vagy az simán barbárság?

(#14032) Keeperv85 válasza mexel (#14031) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Simán működhet! :K Megér egy próbát mindenképp!

(#14033) mexel válasza Keeperv85 (#14032) üzenetére


mexel
veterán

Úgy lesz, megnézem. Kíváncsi vagyok nagyon.

(#14034) mexel válasza Keeperv85 (#14030) üzenetére


mexel
veterán

Ezta kettőt nem találom egyik romban sem:
libcronet.so
libm2ts_player.so

Abban sem amiben megy a youtube.

Kár ezért a hibáért, mert az egy majdnem tökéletes rom lenne. :(

(#14035) Keeperv85 válasza mexel (#14034) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Benne van a Youtube.apk-ban, nem feltétlen kell a romba is. A gond akkor van, ha van a romban és a kettő összeveszik egymással. :K

(#14036) DVlad válasza Keeperv85 (#14027) üzenetére


DVlad
őstag

Köszönöm! Akkor buktam a pénzt is... Remek.

(#14037) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
A memória kártyán van egy 2giga méretű .android_secure nevű mappa. Ez mire jó, törölhetem büntetlenül?

Maine coon

(#14038) mexel válasza Keeperv85 (#14035) üzenetére


mexel
veterán

Akkor sajnos nem tudom mi lehet a baj. gyönyörűen feltelepszi a google összes cucca, csak éppen a lejátszás nem megy. Böngészőben megy a youtube.

(#14039) Keeperv85 válasza mexel (#14038) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A Playról telepíted az apk-t vagy már benne van a gapps-ben?

(#14040) #79335424 válasza mexel (#14038) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam is FC van a YT megnyitásakor. Valamivel összeveszik. De pont le...om. Így járt. Ott a TubeMate. Sztem mindenben jobb kliens, mint a Google -é. Vagy XBMC (új neve Kodi) Youtube pluginnal.

(#14041) mexel válasza Keeperv85 (#14039) üzenetére


mexel
veterán

Így is úgy is próbáltam. van külön gapps, azzal sem. Volt hogy beleépítettem a jól működő rendszerből a play-t amivel letöltöm, úgy sem. Próbáltam több különálló apk-val, régebbiekkel is, de mindig ugyanaz. :(

Somatom: ez oké is, csak ha egy romot szeretnék csinálni akkor jó lenne ha jól működne :) ha olyan felhasználóhoz kerül aki ezeket nem tudja az csak szívni fog vele.

[ Szerkesztve ]

(#14042) Keeperv85 válasza mexel (#14041) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ilyenkor jön, hogy meg kell nézni a logot, hogy miért száll el! :K

(#14043) mexel válasza Keeperv85 (#14042) üzenetére


mexel
veterán

Hmm. Azt hol is? :)

(#14044) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Jiayu G4S telefonom van, rajta 4.2.2. MT6592 CPU-ja van a telefonnak. A probléma az, hogy nem akarja a letöltött dolgokat az memóriakártyára rakni. A beállítások elvileg jók: [link] és [link]. Pl ha fényképezek, akkor a képeket oda menti (ha az alapértelmezett írás-lemez az sd kártyára van állítva), de ha play-ről szedek valamit, akkor nem oda szedi, hanem a belsőre, az meg már tele. Kaptam egy ilyen linket, de itt más processzorú telefonokkal van leírva, hogy mit kell ez esetben tenni.

Valami ötlet?

(#14045) Quasi_modo válasza DVlad (#14036) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Töröl, újratelepít. Úgy nem OK ?

valami

(#14046) DVlad válasza Quasi_modo (#14045) üzenetére


DVlad
őstag

Megpróbálom. De jártam már úgy más programmal, hogy megvettem, majd a gyerek véletlenül letörölte, és újra kérte a pénzt érte. Valami Rovio játék volt.
Ha ez is ilyen, akkor más lesz, amúgy sem voltam boldog vele.
Köszönet!

(Most jött reklám, hogy -70% black friday. :D)

[ Szerkesztve ]

(#14047) Keeperv85 válasza mexel (#14043) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hmm--hmm. Nos vajon hol is? :D Tán az adb logcat parancs csatlakoztatott telóval? > :K

(#14048) Adamis válasza air (#14029) üzenetére


Adamis
őstag

Nagy adatmennyíség és kicsi belső tárhely miatt pont de! ;)

@DVlad: nem kell érte fizetni megint, csak a fiók stimmeljen! Bár nem értem, a Rovio miért bénázott...

[ Szerkesztve ]

(#14049) DVlad válasza Adamis (#14048) üzenetére


DVlad
őstag

Ott is egyezett, a fiók is, a készülék is.

(#14050) Adamis válasza DVlad (#14049) üzenetére


Adamis
őstag

Próbáld újratenni, ha fizettetne, akkor supportnál reklamálj! Ennyi pénzért már érdemes!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.