Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) szabi__memo válasza FattyDove (#45000) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos? Most jött ki friss

(#45002) FattyDove válasza szabi__memo (#45001) üzenetére


FattyDove
őstag

Aha. Ez pár hete volt, csak most így eszembe jutott

(#45003) szabi__memo válasza FattyDove (#45002) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szeptember 28 a kiadási időpont

(#45004) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg egy Google-mentes mobilt használok és nagyon megtetszett ez az ökoszisztéma. A kérdésem az lenne, hogy egy Google-ös mobilon le tudom tiltani ugyanilyen szinten az említett céget?

(#45005) crok válasza SpydeR3412 (#45004) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45006) Somatom válasza SpydeR3412 (#45004) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt most csak én nem értem? Az ökoszisztéma miatt váltanál Guglis telóra, de letiltanád a Guglit, ami az ökoszisztéma alapja? :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45007) tordaitibi válasza SpydeR3412 (#45004) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, illetve talán de egy halom funkció is elvész ami miatt erősen korlátozott lesz a használata.
Én is G mentesen élek, eszeme nem jutna egy full Guglis droidot addig rootolni, herélni amíg el nem érem a mostani, alapból adott állapotot.

Veszel egy fullextrás kocsit, majd nekiállsz kiszedni a szervót, klímát, tempomatot stb. holott kapható az alapmodell is.
Azaz menjen a telefonra ha van hozzá, egy custom rom és sokkalta egyszerűbb.

(#45008) SpydeR3412 válasza crok (#45005) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszönöm!

Somatom & tordatibi: Akkor lehet nem fogalmaztam egyértelműen...
Szóval... Tetszik, hogy ha úgy akarom, akkor nem figyel mindent a Google, nem meríti a telefont, stb. Egy huawei p40 lite-ot használok jelenleg és számomra semmilyen hátrányt nem véltem felfedezni a g-mentesség miatt. Előnyt viszont annál inkább, emiatt maradnék ezen a vonalon. Nem vagyok huawei fan, nem ragaszkodom a márkához. Ellenben nem tudok más droidot, ami nem Google-os. Viszont számít az ár (ez így korrekt volt 60k-ért), ezért kérdeztem, hogy megvalósítható-e bármilyen másik (számomra megfelelő árazású) mobilon ugyanez. Ami kimaradt, hogy rootolni nem szeretnék, csak egy egyszerű kapcsolóra/törlésre gondoltam.
Remélem sikerült érthetően kifejezni magam. :)

tordatibi:
Olyan ez, mint amikor pl szeretnél egy piros filcet, de csak kékkel együtt árulják. Ha kell, akkor kénytelen megvenni úgy az ember.

(#45009) Kakucska


Kakucska
csendes tag

Üdv! Redmi Note 9 pro az alany. Mit állítottam el, hogy nem látom lehúzással az értesítési sávot? Konkrétan semmit nem csinál lehúzásnál? Segítséget előre is köszönöm!

(#45010) tordaitibi válasza SpydeR3412 (#45008) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Root nélkül semmit nem tudsz csinálni,a G. és általánosságban a telefon gyártójának(Samu, Sony, Xiaomi stb.) beépített bloatware és számodra felesleges appokat, funkcókat nem tudod tiltani, törölni mégúgyse.
Illetve ADB-n vannak lehetőségek, nem próbáltam még ilyet de rendszerappot sztem. így sem. Mármint ami szerintük feltétlenül szükséges... :(((

A root meg nagyon kétélű fegyver. Ha túlzásba viszik, netán megbabrálják a selinuxot, vagy minden védelmet kiütnek, a telefon védtelen marad. Nem veled szemben hanem a kívülről jövő kíváncsi kutakodóktól is.
Valamint saját tapasztalat, roottal, nyitott bootloaderrel nem egyszerű együtt élni. Ami másnak 2 tapicskolás a Playstore-ba az nekem vagy kínszenvedés vagy szimplán lehetetlen.
Valamint banki appok és társai vagy működnek vagy nem, ha mégis, Magisk modulok és mindenféle akár napokig tartó guglizások, fórumozások kellenek hozzá.
és nem is kell ennyire messzire menni.
Nekem egy übermezei MVM vagy egy Icsekk app se megy mert nincs Playservices.
Erősen meggondolandó.

(#45011) mizoli válasza tordaitibi (#45010) üzenetére


mizoli
addikt

"Valamint saját tapasztalat, roottal, nyitott bootloaderrel nem egyszerű együtt élni. Ami másnak 2 tapicskolás a Playstore-ba az nekem vagy kínszenvedés vagy szimplán lehetetlen."

Hát izé...
Szerintem nagyon nem így van.
Nekem pl. a root alap minden telefonon. Semmi kínszenvedés nincs vele, és a banki app-ek is gond nélkül működnek.

(#45012) SpydeR3412 válasza tordaitibi (#45010) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi a korrekt magyarázatot! :) Akkor marad a huawei, vagy a guglis élet.

[ Szerkesztve ]

(#45013) tordaitibi válasza mizoli (#45011) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerencsés vagy.
Bankos cuccok már a BL nyitást is kiszúrják, a root-ot is, van amelyik ha bizonyos nevű Magisk modul vagy buhera app telepítve van már akkor nem hajlandók működni.

Amit idéztél, az a Google, azaz a GAPPS vagyis a Playservices, Play szolgáltatások nélküli életmód.
Mivel nincs Playstore, nincs lehetőség kéttapis telepítésre, marad a webről levadászott app, vagy alternatív appstor. Ahol nem mindig a legfrissebbek vannak, valamint hiába telepítem fel, a google services hiánya miatt nem fut.
Eniatt 3 éves G.mapsot, 4 éves Vibert, 4 éves Facebook Lite-t használok amik még elfutnak a services nélkül. És elesek az appok 90-95%-ától amik szintén igénylik. Pl. nekem értelmetlen onedrive klienst, egy friss SMB appot, vagy bármit telepíteni. Nem tudok villanyt, gázt diktálni, nem megy az Icsekk, és még kilométer hosszan sorolhatnám.

Nagyon nem ugyanaz egy rootolt és egy teljesen googlementes telefon esete!

(#45014) mizoli válasza tordaitibi (#45013) üzenetére


mizoli
addikt

"Nagyon nem ugyanaz egy rootolt és egy teljesen googlementes telefon esete!"

Természetesen nem azonos.
De nem is erre reagáltam, hanem arra, amit írtál:

"... saját tapasztalat, roottal, nyitott bootloaderrel nem egyszerű együtt élni..."

Lehet, hogy -mint írod- szerencsés vagyok, nekem nem okoz gondot ez az együttélés. 🥂

[ Szerkesztve ]

(#45015) mobilizmo válasza mizoli (#45014) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem ez nem szerencse kérdése. Nekem minden működik, vagy 6-8 éve minden telefonomon nem gyári rendszer van/volt és természetesen root is hozzá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#45016) fatal` válasza mizoli (#45014) üzenetére


fatal`
titán

Tíz éve csak rootolt telefont használok, nem is gyári rommal és semmi gondom. Biztos én is nagyon szerencsés vagyok. :D

(#45017) mizoli válasza mobilizmo (#45015) üzenetére


mizoli
addikt

A "szerencse" szó megfejtése az előzményekben van.

fatal`
Nem vagy egyedül.
Vagyunk még páran "szerencsések". 🙂

[ Szerkesztve ]

(#45018) Fall-N válasza tordaitibi (#45013) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg azért ne felejtsük el a fizetős alkalmazásokat sem. Warez nélkül aligha fog felmenni Google Play nélkül. :U Persze tudom ez nem mindenkinek számít. Én nem szivatnám magam Gapps nélkül. Vagy kell venni egy Apple telefont. ;] Ott sincs Gapps.

(#45019) #46824192 válasza crok (#44962) üzenetére


#46824192
törölt tag

Már kifejezetten felkúr ez a mitsubishi l200 (teljesen gyári) android auto. (megjegyzem másban mostanában nem ülök melóbanhogy azzal mit csinálna, a sajátomban meg szerencsére nincs)

Kábelt egyelőre nem használok a hibák miatt.
Csak BT csatlakozást ,hogy kihagosítva legyek. Na de most meg minden BT csatlakozáskor felugrik a biztonságos mappa feloldása a telefonon. :)

Hát mi a f... köze van ehhez a mappához az android autónak , azt nem vágom. De azt sem hogy most ez mitől jött elő.

Egyébként nem vagyok alma párti, sőt....De hogy ott a carplay-t még senkinél nem láttam szarul , vagy nem működni az is biztos.

(#45020) tordaitibi válasza #46824192 (#45019) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kolléga csippantson vissza a stílusból, vannak itt tagok akiknek nárcisztikus galambszelíd lelkét durva szavaid megbánthatják :K :D

(#45021) fatal` válasza #46824192 (#45019) üzenetére


fatal`
titán

Izé, a BT-nek már semmi köze az AA-hoz.

Nem lehet, hogy azért kér engedélyt bizonyos mappához, mert onnan indítana zenelejátszást?

(#45022) #46824192 válasza fatal` (#45021) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem tudom miért akar zenét vagy bármit lejátszani !? Ki kérte hogy játszon le tartalmat? Nincs is a telefonon zene, a védett mappában meg főleg nincs.

Vagy ez default valahol a menüben?

Kész agyrém,..

Komolyan mondom vissza kell mennem az időben 15 évet. Tényleg ki kell herélnem egy kábel data lábait és vennem kell a piacon egy ratyi BT transmittert.
Az legalább azt csinálja amire kitalálták :C

[ Szerkesztve ]

(#45023) fatal` válasza #46824192 (#45022) üzenetére


fatal`
titán

Ez nekem sokkal inkább tűnik az autód förmedvény szoftverének.

Vagy a telefonod gyári ROM-ját lőtték a búcsúban.

(#45024) #46824192 válasza fatal` (#45023) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az autó az nem az enyém.
Ha a tulajdonom lenne biztosan idegesítene, hogy tizenx milláért ezt kaptam.

A telefon szoftverébe természetesen nem látok bele, ugyanakkor nem is akarok, mert ilyen szinten már nem bőven érdekel.
Szóval a samsung a búcsúban lőtte vagy programozókkal gyártatta a romot , az az ő dolga, az enyém meg az hogy kifizettem és használjam.

Egyébként kipróbáltam a BT kihangosítást egy egyszerűbb de nem túl olcsó pioneer fejegységgel. Azzal semmi baja, kapcsolódik és működik.
Ha lesz idő majd kíváncsiságból melóban még kipróbálom egy skodában az AA-t. Ha ugyanaz lesz a hiba, akkor a telefon gagyi, ha működik ,akkor a japók valahol valamit benéztek.

[ Szerkesztve ]

(#45025) Somatom válasza #46824192 (#45022) üzenetére


Somatom
veterán

Ne transmitter -t! Az szörnyű. Ha van jack aux in, akkor a Baseus BA01 -et javaslom. Tökéletesen müxik a kamionban, meg a saját utómban is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45026) Oldman2 válasza Somatom (#45025) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt működéshez be kell dugni egy USB töltőbe is?

(#45027) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Kolléganőnek van egy Xiaomi Redmi 9-es telefonja, ami minden nap este 10 és éjfél között kikapcsol magától. Én próbáltam keresni rajta valami beállítást, de nem találtam semmit se. MIUI 12.5.5 van a telefonon. Van valami ötletetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#45028) AlyrArkhon válasza csuzda (#45027) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

beállítások-akku és teljesítmény-akku fül-ütemezett be és kikapcsolás?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#45029) Somatom válasza Oldman2 (#45026) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. Onnan kapja a tápot. De, elég neki a fejegység USB olvasója is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45030) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Sziasztok!
Van lehetőség letöltéseknél és/vagy programindításnál jelszavas védelemre? A legfontosabb, hogy a Google play áruházban MINDEN letöltésnél jelszót kérjen, ne csak fizetős alkalmazásnál (esetleg maga a Gplay jelszóval induljon). iOS-en pillanatok alatt be tudom állítani jelszavas védelmet Appstore-ra, de most androidon (Nokia T20 tablet) már órák óta kínlódok, és nem bírok rájönni, hogyan kell vagy lehetséges-e egyáltalán.

(#45031) csuzda válasza AlyrArkhon (#45028) üzenetére


csuzda
aktív tag

Így meglett, köszönöm szépen! Sehogy se találtam meg... Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#45032) svgyula válasza Ronaldohun (#45030) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szerintem ez rendszerfüggő! Nálam a biztonsági beállításoknál van olyan lehetőség, amivel alkalmazás hozzáférést, tárhely hozzáférést tudom beállítani. Azt viszont nem tudom, hogy nálad azon a tableten egyáltalán lehet-e?
Ez a lehetőség a telefonomon:
Beállítások->adatvédelem-> itt ilyen menük vannak: alkalmazások zárolása, alkalmazások elrejtése, privát széf.
Ezeknél lehet. Pl ha a privát széfbe behúzod a play áruházat akkor csak az ott megadott jelszóval lehet elindítani.
De ez nálam a droid 12-nél!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#45033) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Most operáltam be a telefonba egy 64 gigás SD kártyát, a telefon is 64 gigás: formázásnál megkérdezte, másolja-e rá a contenteket, nem tudom mit akart, appokon kívül más nincs rajta. Végig ment, utána nem látom az internal storaget az about phone alatt, csak az SD-t. A system files kb üres az előzőhöz képest.

Hogy tudom megcsinálni, hogy a 2x64gb-t külön külön lássam?

[kép] [kép]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#45034) Ronaldohun válasza svgyula (#45032) üzenetére


Ronaldohun
tag

Köszi szépen. Utánanézek.

(#45035) tasiadam válasza tasiadam (#45033) üzenetére


tasiadam
veterán

megoldva

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#45036) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek ebben:

Az a bajom hogy amikor hosszan nyomom a bekapcs. gombot akkor még mindig ugyanúgy azzal kapja az agyam hogy a kikapcsolás/újraindítás opció helyett a google assistant jön elő.. Na most ezt sikerült kikapcsolnom elvileg DE mostmár így nem az asszisztens indul el a gomb megnyomásakor hanem megkérdezi miért nem kapcsolom be az asszisztenst és ha akarom bekapcsolhatom...
Hogy a francba tudom elérni hogy takarodjon el a bekapcsoló gombról és legyen olyan mint előtte volt amikor még nem kapcsoltam be soha a google asszisztenst?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#45037) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Xiaomi Redmi 7
Olyan problémám lenne, hogy Telekom-os mobil nettel nem működik csak a google/youtube/play áruház, más weboldalak nem jönnek be. Wi-fi-vel jó minden.
Ezt írja ki: err address unreachable
Cooke és egyéb cuccokat töröltem a böngészőkből.
Egyszer már csinálta, de pár óra múlva jó lett, akkor is töröltem a böngészős cuccokat, a mobil hálózat ki választását kézivel választottam ki meg az Android System WebView-ot töröltem meg raktam újra.
Valaki tudna megoldást?

(#45038) Viktor0610 válasza Itachi82 (#45037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Yettelnél (Telenor, Pannon) az szokott lenni az ilyen bajokra a megoldás, hogy az APN protokollját átállítjuk IPv4-re.
Ha ez nem segít, akkor a Telekom topikban szerintem tudnak segíteni.

Samsung Galaxy A54

(#45039) Itachi82 válasza Viktor0610 (#45038) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Értem és köszönöm!
A Hozzáférés pont protokolljára gondolsz? Az most PIv4/IPv6-on van. (Most már megint működik rendesen. Érdekes.)

(#45040) Viktor0610 válasza Itachi82 (#45039) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Próbáld csak IPv4-re állítva pár napig.

Samsung Galaxy A54

(#45041) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Talán valaki itt tud segíteni.
Egy laptopon próbálgattam pár android alapú OS-t live módban. Pendrive-ról futtattam telepítés nélkül mégis és a Prime OS ráírt a rendszerlemezemre C: és D: partíciókra is. Mindkettőn kb 10 mappát létrehozott, benne pl *.db nomedia fájlokkal . :(( Nagyon mérges vagyok, ilyet nem csinálhatott volna. Nem csatoltam fel a rendszerlemezt, semmi joga nem volt hozzáférni. Lehetséges, hogy beleírt akár a Windows rendszermappákba is valamit?
Sokféle live rendszert próbáltam életemben és ilyet egyik sem csinált.

(#45042) crok válasza Krystal_s (#45041) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez leginkább nem Android jellegű kérdés.. Win-es topikban jobb helyen lenne, hiszen amit futtattál az egy random Win alkalmazás Win alatt vagy virtualizációban használtál valami random ISO-t ami szintén csak annyira Android hogy Android futott benne.
"ilyet nem csinálhatott volna" -- szerintem meg: miért ne csinálhatta volna az az PrimeOS-es exe pl? Ha virtuális gépet is te csináltál az ISO mellé miért ne lehetett volna rosszul beállítva és mount point-ként valami beállítva ahova írni tudott valami? A .db az szinte biztosan SQLite lesz, a .nomedia meg arra jelzés hogy a könytérban ne keressen médiatartalmat pásztázáskor. Mindenesetre hacsak nem futtattad rendszergazdaként (mert ugye nem?!) akkor mégis hogy írhatott volna a Win rendszermappákba? Sehogy. Ahhoz az OS-nek egy akkora lyuk kellene legyen az oldalán amin kamionok is ki-be járhatnának. Az, hogy az exe vagy a pendrive az egy USB pendrive-on volt az semmit nem jelent a világon azon kívül hogy ott van, elszigetelten tesztelni nem így kell.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45043) tordaitibi válasza crok (#45042) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Aza baj hogy pedig de. Írhat a Windows partícióra bármilyen Linux jellegű OS mert az NTFS jogosultságokat nem ismeri.
De ha nincs lejelszavazva az user fiók, vagy nincs bitlocker, még root se kell csak egy fájlkezelő és szabad a vásár.
Egy speciálgépen ami soha nem lát netet és nem kell a sok csiricsáré, live linuxszal teljesen kirtottam a Defendert, Edge-t mindent amit csak akartam.
Itt a saját dualboot W10-Kubuntu, sima gui dolphin fájlkezelő.
A syswow64 már erősen rendszerkönyvtár.

(#45044) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Dehogy Win alkalmazás. Semmi köze. Ez egy Android Live OS (azaz semmit nem ment, nem telepít) pendrive-on fut. Olyan, mint egy bemutató. Amint kiveszed el veszik minden beállítás stb. Bármikor, bármilyen gépen indítható hardrive nélkül... Semmi jogosultsága nincs, hogy bárhova írjon a pendrive-on kívül.

(#45045) crok válasza tordaitibi (#45043) üzenetére


crok
Topikgazda

Az ugye megvan, hogy a futtatott OS alol irtam (ahol az Android szimulalo, indiai oldalrol letoltott exe fut, azt irtaC:-re es D:-re irt ami Win-es elnevezes) onnan nem fog tudni beleirni, egy random linux ala felcsatolt NTFS alatt a Windows mappaba irni az marhara nem ugyanaz a szituacio. De ne menjuk offtopik iranyba,van helye az ilyen kerdesnek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45046) crok válasza Krystal_s (#45044) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha viszont mint live iso volt akkor persze hogy barmit csinalhatott... jesszus, igy aztan csak a vak fals biztonsagerzeted volt meg hogy te aztan izolaltan tesztelsz, siman felcsatolhatott barmit meg mokolhatott barmit ha az x86 iso-t inditottad live-ban ugy hogy a hattertarakat nem huztad le.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45047) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Úgy kezdtem a kérdést: "android alapú OS-t live módban. Pendrive-ról futtattam telepítés nélkül"
Hát nem tudom, a live Linuxok sem írnak soha más lemezre. Olvass utána, pont az a lényege.
Nem értem miért kellett OFFba tenni? 😡 Ez Android téma. Van többféle ismert android rendszer, ami PC-n is futtatható, telepithető! pl ez az alap Android-x86
Mi köze ennek a Winhez?

[ Szerkesztve ]

(#45048) crok válasza Krystal_s (#45047) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egy himihumi indiai ISO, bármi amit odaadsz neki hogy mount-olhatja (Files -> partíciók -> bármi amire kattintasz) az onnantól kezdve un. sdcard-nak van kezelve így minden könyvtárat megcsinál rá amit ilyenkor "kell" (Android, Android/data, Ringtones, etc..) csak éppen erről nem tájékoztat (ja, hogy dokumentáció sincs) és szerintük ez így van jól (terms of use && privacy policy && Telegram, olvass utána). Ha ellenvetésed van lehet náluk kopogtatni Új Delhi-ben mert annyira nyílt a forrás hogy pont sehol nincs fent, csak annyi hogy SourceForge-on van host-olva a letöltés, de semmi más. Ez ennyi. Más helyeken ipari hulladéknak és adatvédelmi rémálomnak hívják, szintén olvass utána. Ettől a Bliss is jobb, ott legalább a forrás nyitott. Ez a vacak meg annyi hogy azt állítják fork-ja az Android x86-nak - és ennyi, a GitHub linkjei egy vicc, nem forrás, egyedül a kernel van kint, FYI egyedül ezért lehet XDA oldala. Nem voltál elég elővigyázatos, ez a helyzet. Tesztelni nem így kell ha engem kérdezel. Ilyenbe saját fiókkal belépni a legnagyobb hülyeség. A Play nem tanusított, a honlapon szereplő nagy nyitóoldalon levő játékok közül van, amit Play-ből nem is lehet telepíteni mert a listában sincs benne (Play Integrity..) vagy nem indul mert látja hogy nem "gyári" a ROM.
A hsz-eket visszatettem on-ba, igazad van, álljon itt és legyen kereshető is hogy mi történt veled hogy esetleg más tanulhasson belőle.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45049) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy utánanéztél. A Bliss nem csinált ilyet. Erről is sokat olvastam, YouTube videókat néztem. Nagyon sokan használják és nem volt rá panasz ellenben a Bliss, vagy Phoenix és a többivel, fagyások, kínai kémprogramok, wifi.. .
Máskor figyelmesebb leszek. :B

(#45050) crok válasza Krystal_s (#45049) üzenetére


crok
Topikgazda

A Phoenix egy ezer éves, eleve kínai vacak volt, már a domain-je is megszűnt (hál'istennek). Annak még jó hogy utánanéztél mielőtt bármit is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.