Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Bozek válasza -szabi- (#39599) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk a VLC mindent lejátszik, még azokat is, amiket alapból a telefon nem támogat.

(#39602) -szabi- válasza Bozek (#39601) üzenetére


-szabi-
őstag

A csengőhang sima mp3 és hónapokig volt használatban, majd egyszer csak nem szólalt meg többé a hangjelzés beállító menüben.

(#39603) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok. Android 6.0 Marshmallow nem lehet telepíteni a messenger alkalmazást? Ez egy nyomógombos telefon. Bőven elég lenne arra amire használják csak a messenger hiányzik.

(#39604) crok válasza volandy (#39603) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy nézem a "sima" Messenger már csak Android 9 vagy felette akar települni (minSDK).

Messenger Lite vagy alternatív Facebook és|vagy Facebook Messenger kliensek jöhetnek szóba.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39605) volandy válasza crok (#39604) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Köszi! Kiírja, hogy telepítve utána--megnyitás a play áruház alkalmazásában----a weboldal nem elérhető.

(#39606) crok válasza volandy (#39605) üzenetére


crok
Topikgazda

..hogy a mit hol nyitsz meg és milyen weboldal?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39607) volandy válasza crok (#39606) üzenetére


volandy
senior tag

Böngésző--Messenger lite telepítése, kiírja, hogy telepítve--megnyitás a play áruház alkalmazásában.
Másképp kell?

(#39608) crok válasza volandy (#39607) üzenetére


crok
Topikgazda

Miért nem eleve a Play -ben keresed meg a Messenger Lite-ot?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39609) vilmose33 válasza crok (#39604) üzenetére


vilmose33
őstag

Lg G2 Android 4.4.2-n megy, telepíthető.

A jövő most van

(#39610) crok válasza vilmose33 (#39609) üzenetére


crok
Topikgazda

Dobsz egy verziószámot?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39611) vilmose33 válasza crok (#39610) üzenetére


vilmose33
őstag

Messenger verzió: 257.1.0.21.120

A jövő most van

(#39612) crok válasza vilmose33 (#39611) üzenetére


crok
Topikgazda

Ach so! Kérem! Elnézést, rossz verziószámot néztem! Mea maxima culpa!
Az alpha/beta-t néztem nem a mainline-t!
A sima is fel kell menjen Android 5 és felette! Bocsi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39613) vilmose33 válasza crok (#39612) üzenetére


vilmose33
őstag

Ne viccelj , örülnék ha ezred annyit értenék az Androidhoz mint Te. Azért írtam ,mert nem értettem, hogy miért nem megy neki 6-os droiddal. Gondolom a telefonnal lesz a gond.

A jövő most van

(#39614) volandy válasza crok (#39608) üzenetére


volandy
senior tag

Próbáltam! Ugyanaz. Kiírja, hogy telepítve, de sehol nem lehet megtalálni, a letöltések mappában és az alkalmazások között sem.

(#39615) crok válasza volandy (#39614) üzenetére


crok
Topikgazda

A letöltésekben biztosan nem lesz ha Google Play-ben kiválasztod telepítésre.. mostmár cska megkérdezem hogy pontosan milyen készülékről is beszélünk meg milyen rendszer van ezen a készüléken mert egyre zavarosabb nekem amit írsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39616) volandy válasza crok (#39615) üzenetére


volandy
senior tag

Elnézést!
Energizer Hardcase H240S, Android 6.0 (Marshmallow),Mediatek MT6737M (28 nm)

(#39617) crok válasza crok (#39615) üzenetére


crok
Topikgazda

És Google Play-ben ha megkeresed akkor mit ír? Uninstall meg egy megnyitás kellene legyen az app oldalán Google Play-ben ha valóban fel van telepítve.

Huh, hát nézegetem ezt a rendszert dehát ugye touch nélkül csak a nagyon suta "egérkurzor" marad benne? Nem tudom hogy hogy fogod ezen megoldani ezt a messenger dolgot.. az előre telepített Facebook-ban nincs benne a Messenger már? Lehet egyszerűbb lenne a mobil oldalt használni a kis böngészőjében?
https://touch.facebook.com/
https://mbasic.facebook.com/
https://d.facebook.com/
https://m.facebook.com/

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39618) mzso


mzso
veterán

Helló!

Valószínűleg hülye kérdés, de miért nem megy a mobilnet a másik SIM-mel, ha az "előnyben részesített"-tel hálózati kapcsolat sincs?

(#39619) crok válasza mzso (#39618) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet a készülékedben nem lehet egyszerre bekapcsolni mindkét SIM mobilnetjét?
Esetleg a másik SIM-en be sincs kapcsolva a mobilnet?
Esetleg mindkettő VoLTE lenne de csak az egyik SIM tálca tud LTE-t?
Angolul mi az "előnyben részesített" felirat eredeti felirata?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39620) volandy válasza crok (#39617) üzenetére


volandy
senior tag

Ha kiírja, hogy telepítve, megnyitás a play áruház alkalmazásában. A weboldal nem elérhető.

(#39621) Bozek válasza volandy (#39620) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ha a Play Áruház alkalmazásban keresed meg? Ez így eléggé értelmetlen szöveg.

(#39622) #30610944


#30610944
törölt tag

Par oraja total megbolondult a telefonom (Nokia 7Plus android 10el a fedelzeten, legfrisebb biztonsagi frissitessel). Vagy nem csatlakozik fel a wifimre amire eddig siman felment es amire minden mas keszulek gond nelkul csatlakozik vagy ha fel is megy azt irja ki, hogy limited connetion vagy csatlakozik de net nincs a telefonon.
Mar ujrainditottam a telefont, ramentem, hogy felejtse el a wifit es ujra hozza adtam de egyszeruen nincs netem.
Valaki talalkozott mar ilyennel? Mit tudnek ezzel kezdeni?
Mobilnet siman megy, de wifi nem.
A telefon egyszer sem lett leejtve, nem erte nedvesseg, semmi serules nincs rajta.

(#39623) volandy válasza crok (#39617) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi!

(#39624) szimi57 válasza volandy (#39620) üzenetére


szimi57
őstag

Storno.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39625) mzso válasza crok (#39619) üzenetére


mzso
veterán

"Angolul mi az "előnyben részesített" felirat eredeti felirata?"

Fogalmam sincs.

(#39626) crok válasza mzso (#39625) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudnád esetleg átállítani fél percre hogy megnézd, aztán vissza magyarra?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39627) Bozek válasza crok (#39626) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam Preferred SIM for van ott angolul. Dual SIM-es Xperia 5, Android 10.

(#39628) crok válasza Bozek (#39627) üzenetére


crok
Topikgazda

Na ha az a preferált lett így fordítva én azt úgy tudom hogy az a menüpont az nem kizárólagosságot jelent, onnan elvált másra ha úgy van (van hardveres támogatás és meg van oldva a routing/forwarding), ez főleg azoknál van így (AOSP forrás szerint) ahol ez a támogatás adott, ilyen pl. a Huawei féle Smart Data Switch is - ha nem cseszik el a ROM-ot akkor kéne olyat is tudjon, hogy egyes appok pl. csak az egyik SIM mobilnetjét használják (userid/appid alapján iptables leválogatja). Nálad ez szerintem adott, a hardver az egy X24 LTE modem a Snapdragon 855-el, Dual VoLTE, ami akarsz, van minden, mint a búcsúban - de ahogy nézem mivel ezt a Sony dual standby-al licenszelte.. nemigen fog tudni ez se ilyet.

A "Default" vagy "Select SIM for" szokott lenni az amelyikben ugyan Dual SIM van de csak az egyik tud LTE-t vagy az egyik SIM foglalatba tett kártyával tud csak mobilnetet míg a másik max GSM/UMTS/HSPA.. nincs se load-balance se "backup", ahhoz hardveres támogatás kell + a ROM iptables-el le kell tudja kezelni.

Az még nem tudjuk milyen készülék, abban milyen modem van. Szerintem csak simán nem tud ilyet. Előző hozzászólásokból egy Meizu Note 8-t sejtek Snapdragon 632-al de az dual standby X9 LTE modemes, az ilyet nem fog tudni, a DSDS modemeknél nem megy a két SIM mobilnet egyszerre (sose láttam, sose olvastam, de a működése miatt elképzelni se tudom hogy hogy mehetne, ha váltana is akkor is max. GPRS/Edge).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39629) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

remélem jó topicban teszem fel a kérdést.
Elromlott a telefonom kijelzője és bár szerintem a tapintás működik, de semmit nem látok a képernyőből ezért lehetetlen szinte navigálni. (redmi 6)
Van-e valamilyen lehetőség lementeni a telefonomról ilyen állapotban a számokat, illetve adatokat?
Esetleg ismertek valakit ph-ról aki meg tudná javítani vagy legalább ideiglenesen kölcsönözni egy kijelzőt bele, amíg lementek pár adatot róla?

Előre is köszönöm! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#39630) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Laptopon vagy mobiltelefonon be lehet úgy állitani a gps paramétereket,mintha egy más helyszinen lennék? Tehát ugy jelezze az intenet,hogy vagy egy adott app,hogy bár budapesten tartózkodom,de Érdet mutat.

(#39631) crok válasza Remekelek28 (#39630) üzenetére


crok
Topikgazda

Háááttt.. vannak módszerek.. Minek ez neked?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39632) Remekelek28 válasza crok (#39631) üzenetére


Remekelek28
őstag

Irtam püt

(#39633) WhiteWalker válasza crok (#39631) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Asszony elől bujkálni ;]

(#39634) mzso válasza crok (#39628) üzenetére


mzso
veterán

Kösz az infót!

(#39635) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Androidos telefonra ( miui11/Android 9 ) vagy tabletre otg kábellel és plusz táppal csatlakoztattam egy külső HDD-t. Mindkettő felismeri, total commanderrel tudok rá/róla másolni, nincs gond. Viszont egyetlen androidos torrent appban sem tudom kijelölni, hogy oda töltsön vagy helyezze át. A ttorrent azt mondja, hogy csak olvasható, ha rányomok a grand accessre, semmi nem történik, nem tudom írhatóvá tenni. Mindenképpen valamelyik mobil eszközzel akarom ezt megoldani, leginkább a tablettel ( Android 6.01 ), mit tehetek?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39636) crok válasza z123456z (#39635) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg fejlesztői opciókban a lista végén általában van egy olyan, hogy minden appnak engedjen külső SD-re írni..? Esetleg ellenőriznéd, hogy a Documents/Dokumentumok nevű app a készüléken fent van-e és nincs letiltva? És a ttorrent jogosultságai közt tényleg szerepel a Storage és be is van kapcsolva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39637) z123456z válasza crok (#39636) üzenetére


z123456z
senior tag

Szia. A fejlesztői beállítások között nem szerepel ilyen lehetőség. A documents nevű rendszeralkalmazás a tableten fut, nincs letiltva, a telefonon nem találtam. A ttorrent engedélyei között be van kapcsolva a tárhely kezelése. De mondom, az összes kipróbált torrent app ezt csinálja, nem tudom, miért. Gondoltam, valami Android sajátosság. Azért köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

(#39638) crok válasza z123456z (#39637) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor viszont szerintem rosszul csinálsz valamit.. itt az ttorrent FAQ és itt az ide vonatkozó rész:

I cannot write to my external sdcard, however I have Android 5.0(Lollipop). How can I enable writing to external sdcards?
From version 1.5.2 tTorrent supports writing external (at least Lollipop is required), but only if the permission is granted in the settings. You can grant the permission at Settings/Directories/External storage access, you have to pick the root folder of your scard. Please note this process should be repeated if you insert another sdcard.

Szerintem te nem a microSD gyökerét adtad meg mikor a jogosultságot megadtad hanem az a könyvtárat amibe konkrétan menteni akarsz. Próbáld már ki hogy a microSD gyökerét adod meg.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39639) z123456z válasza crok (#39638) üzenetére


z123456z
senior tag

Külső HDD-ről van szó, otg kábellel és táppal. MicroSD-t még nem próbáltam, nincs itthon kártyám.

(#39640) crok válasza z123456z (#39639) üzenetére


crok
Topikgazda

Bocsi, elírtam, tökmindegy mi csak a külső tároló gyökerét add meg..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39641) z123456z válasza crok (#39640) üzenetére


z123456z
senior tag

Nem engedi maga a torrent kliens, hogy írható legyen. Se hdd, se pendrive. Egyébként pedig simán lehet máolgatni, de a torrent nem kezeli. Na mindegy, majd veszek egy micro SD-t. Köszi.

(#39642) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Note 9-en az Android 10-re való frissítés után a Google keresőjének (a widgetek között van) találati listája sötét módban ment, de (talán) a márciusi frissítés után megint normál formában, fehér háttérrel. A dark mode a frissítéssel tűnhetett el vagy elállíthattam valamit? A készülék folyamatosan sötét módban megy. Nem zavar igazából, csak szó szerint szembetűnő volt mindkét alkalommal a változás és érdekelne, hogy ez mitől függ. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39643) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy Samsung Galaxy A8 telóm, és valami kínja lett a Google play szolgáltatásoknak.
Folyamatosan alkalmazás leált hibát dobál.
Meg lehet ezt oldani gyári vissza állítás nélkül? Ha igen hogyan?
Gyorsítótár törlést próbáltam nem segített.
legfrissebb rom van rajta A530FXXSACTB/A530F0GCACTB3/A530FXXSACTB2

[ Szerkesztve ]

(#39644) crok válasza Garsza (#39643) üzenetére


crok
Topikgazda

Valoszinu kiment egy nem tul jol sikerult update.

Google Play Service adatainak torlese es a frissitesek torlese altalaban segit, a kov. frissites meg majd kiderul milyen lett. Sajnos automata, silent es (normal korulmenyek kozt) nem letilthato hogy mikor mire frissit.

Adattorles utan anomaliak lehetnek pl. Google Mapsben ha location sharinget hasznalsz azt ki- majd vissza kell kapcsolni.. de altalaban pl. a "nem jonnek meg az email/egyeb ertesitesek" dolgokat is meg szokta oldani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39645) Garsza válasza crok (#39644) üzenetére


Garsza
veterán

A frissítéseit hogyan tudom törölni?

(#39646) crok válasza Garsza (#39645) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahol cache- es az adatait tudod torolni, torolni az appot nem lehet de a force close mellett kene legyen egy frissites torlese gomb. Nem? Ha mas nem.. Google Play > sugo > kereses > ird be hogy "letilt" > ott a leirasban van egy link hogy alkalmazasok listaja (nem tudom hogy van magyarra forditva, angolul hasznalok mindent) na abban a listaban jobb felul a menuben rendszerappok megjelenitese > Goolge Play Services > itt sincs?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39647) Garsza válasza crok (#39646) üzenetére


Garsza
veterán

Magában az alkalmazás kezelőben meg van.
De a frissítéseket nem távolítja el.

Ha jobb felülre nyomok, ott van hogy frissítések eltávolítása, rányomok és a megerősítő ablak után ez jelenik meg.

(#39648) Garsza válasza Garsza (#39647) üzenetére


Garsza
veterán

A frissítéseket sikerült eltávolítanom, ezt kellett megcsinálni.
1. Go to Settings -> Lock screen and security -> Other security settings -> Device Administrators
2. Uncheck 'Find My Device'

(#39649) Frontiner


Frontiner
aktív tag

sziasztok!

Segítséget szertnék kérni. Nem az enyém a teló, abszolút nem ismerem az android rendszert,sorry ha rossz helyen teszem fel a kérdést. Pár napja nincs hang tesóm Samsung Galaxy A7 2019-es telóján.
Ilyen narancssárga lett a hangerő csúszka. Találkozott valaki ilyennel? Van megoldás?
Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#39650) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Smart Lock Trusted Places nektek mennyire megbízhatóan működik? Nekem itthon be van állítva egy egészen nagy terület (direkt nem cím alapján hanem én választottam a térképen), viszont rengetegszer kéri így is a feloldókódot/ujjlenyomatot a telefonom, hiába vagyok itthon. Huawei P30rol van szó, lehet hogy a helymeghatározása miatt a Huawei telefonoknak. Előzőleg Mate 10 pro-m volt, ott is és itt is azt tapasztalom hogy pl. Facebook bejelentkezéseknél tök random városokat szokott kiíni, akár több 100 km-re is.

Lehet szerintetek valamit finomhangolni hogy nornalisan értékelje hol vagyok és itthon ne kérje a kódot?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.